PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : فاجعه ای دیگر برای اینترنت ایران

saeid6574598
2012/07/12, 11:10
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

همه ما ایرانی ها ، با سرعت کم اینترنت در طول شبانه روز ، دست به گریبان هستیم و روز به روز ، به حقیقت آن ، نزدیک می شویم .

در جدیدترین رتبه بندی ای که انجام شده است ، متاسفانه کشور ما با میانگین سرعت 1.54Mbps ، در رتبه 162 جهان از لحاظ سرعت دانلود ، قرار گرفته است .

البته این در حالی است که کشور ما ، نسبت به سال گذشته ، 14 پله صعود کرده است . ( رتبه 176 )

در این رتبه بندی ، کشور هنگ کنک با سرعت 39.92 Mbps ، کشور آندورا با سرعت 34.74 Mbps و کشور لیتوانی با سرعت 32.96 Mbps ، به ترتیب در رده های اول تا سوم قرار گرفته اند .

رتبه های چهارم تا دهم نیز به کشورهای ذیل اختصاص یافته است :

رتبه چهارم ) کره جنوبی یا سرعت 32.45 Mbps

رتبه پنجم ) تایوان با سرعت 29.46 Mbps

رتبه ششم ) سنگاپور با سرعت 29.13 Mbps

رتبه هفتم ) ژاپن با سرعت 27.09 Mbps

رتبه هشتم ) رومانی با سرعت 26.80 Mbps

رتبه نهم ) هلند با سرعت 26.38 Mbps

رتبه دهم ) سوئد با سرعت 25.37 Mbps

کشور کویت نیز با 4.08 Mbps ( رتبه 96 ) ، بحرین با 3.03 Mbps ( رتبه 119 ) ، عراق با 2.37 Mbps ( رتبه 140 ) و پاکستان با 1.37 Mbps ( رتبه 166 ) ، در جدول قرار دارند .

امیدورام که مسئولین و کارشناسان محترم حوزه فناوری اطلاعات ، این تاپیک را خوانده و برای حل آن ، چاره ای بیندیشند !

نگارش : سعید مظفری

Yaser_Aramesh
2012/07/12, 11:51
هنگ کنگ یه شهره تو چین ! نه کشور !

sami_1985
2012/07/12, 11:57
آخه با خوندن اين تاپيک که کاری نميکنن!چون فقط اين چندتا کشوری که تو خط آخر نوشتی براشون مهمه.
حداقل به نسل ما و شما قد نميده اينکه سرعت در حد استاندارد جهان داشته باشيم!

Hessam
2012/07/12, 12:07
پریروز اخبار می گفت. رئیس ارتباطات بود که گفت ما می خواهیم اینترنت 120 مگابایت در ثانیه رو در اختیار مردم قرار بدیم و جزو مصوبات دولت هست!!!!!!!!!!!!!!!!
سعید جان؛ داغ درد دل ما رو تازه کردی!

Navid.y
2012/07/12, 12:18
پریروز اخبار می گفت. رئیس ارتباطات بود که گفت ما می خواهیم اینترنت 120 مگابایت در ثانیه رو در اختیار مردم قرار بدیم و جزو مصوبات دولت هست!!!!!!!!!!!!!!!!
دقیقاً اینو گفت: میخوایم تو دانشگاه های معتبر مثل دانشگاه تهران برای ارتقای سطح علمی دانشجویان اینترنت 128 مگابایت در اختیارشون بذاریم"!

VSH-Katana
2012/07/12, 12:32
هنگ کنگ یه شهره تو چین ! نه کشور !
هنکنگ کشوره و تا مدتها هم بر سر همین با چین دعوا داشت!الان فک کنم خود مختاره!

ایکاش فقط فاجعه اینترنت ما سرعتش بود ! خیلی چیزای دیگه هستن که اونو به یه فاجعه واقعی تبدیل کردن

Mohammad339
2012/07/12, 12:48
خدا راشکر. خیلی هم خوب! این که سرعت اینترنت ایران کمه یک مزیت هایی هم دارد! من که اسمش را نمی گذارم فاجعه.

ATA
2012/07/12, 13:03
دیگه پاک ابرومون رفت : ( ناسلامتی کشورمون مهد تمدنه ولی ......

gonzoo
2012/07/12, 13:03
واسه تابستون کمدی نود قسمتی نزدن واس همین اینارو میگن ملت بخندن روحیشون شاد شه!!

Free.Byte
2012/07/12, 13:04
خدا راشکر. خیلی هم خوب! این که سرعت اینترنت ایران کمه یک مزیت هایی هم دارد! من که اسمش را نمی گذارم فاجعه.

اینترنت ایران هیچ مزیتی نداره! و از فاجعه هم بدتره...

ATA
2012/07/12, 13:04
خوابو خیالی بیش نیست ای عزیز...
دقیقاً اینو گفت: میخوایم تو دانشگاه های معتبر مثل دانشگاه تهران برای ارتقای سطح علمی دانشجویان اینترنت 128 مگابایت در اختیارشون بذاریم"!

saeid6574598
2012/07/12, 13:06
رئیس ارتباطاتمون هم بی سواد از آب در اومد ! آخه برادر بزرگوار ! سرعت اینترنت بر حسب مگابیت بر ثانیه است نه مگابایت بر ثانیه !!!

Free.Byte
2012/07/12, 13:06

شتر در خواب بیند پنبه دانه/ گهی لپ لپ خورد گه دانه دانه

Mohammad339
2012/07/12, 13:07
اینترنت ایران هیچ مزیتی نداره! و از فاجعه هم بدتره...

جمله ی من معنی داشت. مزیتی داره که هر کسی درک نمی کنه

Free.Byte
2012/07/12, 13:13
جمله ی من معنی داشت. مزیتی داره که هر کسی درک نمی کنه

محمد جان، چه مزیتی داره؟

Hessam
2012/07/12, 13:16
شبکه‌ ملی اطلاعات هشت مگابایتی در منازل!!!!
تیر ماه سال گذشته وزیر ارتباطات در سومین اجلاس مدیران فن‌آوری اطلاعات ارتباطات و تحول اداری درباره اینترنت ملی گفت: سازمان فن‌آوری اطلاعات مامور راه‌اندازی شبکه ملی اینترنت است که هم‌اکنون وارد فاز پیاده‌سازی آن شده‌ایم، اما در این پروسه، شبهه‌ای وجود دارد که با راه‌اندازی آن، اینترنت چه خواهد شد؟ وی تاکید کرد که در شبکه‌ ملی ارتباطات، اینترنت حذف نخواهد شد.
وی ادامه داد: مبنای اصلی کار ما در کشور شبکه‌ی ملی اطلاعات است، چرا که در 95 درصد کاربرد‌ها به اینترنت نیاز نیست؛ به عنوان مثال اکنون ما می‌خواهیم با مرکز تجارت داخلی که در کنارمان وجود دارد، ارتباط برقرار کنیم، باید ابتدا به فضای اینترنتی خارج از کشور مراجعه کنیم و سپس به داخل کشور و مرکز مدنظر مراجعه کنیم اما با این سرویس، سرویس اینترنت یکی از شبکه‌های داخلی خواهد بود. تقی‌پور اضافه کرد: شبکه‌ی ملی اطلاعات با هشت مگابایت در منازل قابل استفاده خواهد بود که در حال ظرفیت‌سازی هستیم تا با 20مگابایت برای کسانی که درخواست آن را داشته باشند، قابل استفاده باشد.

saeid6574598
2012/07/12, 13:19
دوستان هر نظری دارند ، حتما بیان کنند . چون همین بروز ندادن ها ، در آینده هم برای خودمون مشکل ساز میشه و هم برای دیگران .

Hessam
2012/07/12, 13:19
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

Free.Byte
2012/07/12, 14:32
شبکه‌ ملی اطلاعات هشت مگابایتی در منازل!!!!
تیر ماه سال گذشته وزیر ارتباطات در سومین اجلاس مدیران فن‌آوری اطلاعات ارتباطات و تحول اداری درباره اینترنت ملی گفت: سازمان فن‌آوری اطلاعات مامور راه‌اندازی شبکه ملی اینترنت است که هم‌اکنون وارد فاز پیاده‌سازی آن شده‌ایم، اما در این پروسه، شبهه‌ای وجود دارد که با راه‌اندازی آن، اینترنت چه خواهد شد؟ وی تاکید کرد که در شبکه‌ ملی ارتباطات، اینترنت حذف نخواهد شد.
وی ادامه داد: مبنای اصلی کار ما در کشور شبکه‌ی ملی اطلاعات است، چرا که در 95 درصد کاربرد‌ها به اینترنت نیاز نیست؛ به عنوان مثال اکنون ما می‌خواهیم با مرکز تجارت داخلی که در کنارمان وجود دارد، ارتباط برقرار کنیم، باید ابتدا به فضای اینترنتی خارج از کشور مراجعه کنیم و سپس به داخل کشور و مرکز مدنظر مراجعه کنیم اما با این سرویس، سرویس اینترنت یکی از شبکه‌های داخلی خواهد بود. تقی‌پور اضافه کرد: شبکه‌ی ملی اطلاعات با هشت مگابایت در منازل قابل استفاده خواهد بود که در حال ظرفیت‌سازی هستیم تا با 20مگابایت برای کسانی که درخواست آن را داشته باشند، قابل استفاده باشد.

شبکه ی ملی! به این دو صفحه در سایت تبیان نگاهی بیندازید:سایت های موجود در اینترانت (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) اینترنت (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) نمونه ای از اینتزنت ملی هست... واگر اینترنت ملی راه اندازی بشه تقریبا مثل همین خواهد بود...

gonzoo
2012/07/12, 15:31
اینترنت ما هم مثه خیلی چیزای دیگه مملکتمونه.....ما کشور پولداری هستیم اما مردم فقیری داریم
به قل یکی از همین مقام دارا: سرعت اینترنت کشور برای باز کردن سایت های داخلی مناسبه!!
ما وقتی هنوز میگیم ملت ایران به واسطه تحریم های 30 ساله در مقابل هر تحریمی واکسینه شده،، برای توجیح وضع کشور،، نباید انتظاری در پیشرفت اینترنت داشته باشیم.
اینترنت هم مثه خیلی از مسال دیگه فقط مسئله ای است که بعضی وقتا عنوان بشه تا سر امثال منو شما گرم بشه.
همین!!

Mohammad339
2012/07/12, 15:56
محمد جان، چه مزیتی داره؟

مزیتش اینه که باعث میشه زیاد وقت صرفش نکنی!!!!

منظورم اینه که زیاد جلو کامپیوتر نشینی زل بزنی تو صفحه نمایش هم پا درد بگیری هم چشم درد هم کمر درد.
وقتی سرعت پایینه نا امید میشیم پا میشیم می رویم سراغ کار های دیگرمان

Free.Byte
2012/07/12, 16:09
مزیتش اینه که باعث میشه زیاد وقت صرفش نکنی!!!!

منظورم اینه که زیاد جلو کامپیوتر نشینی زل بزنی تو صفحه نمایش هم پا درد بگیری هم چشم درد هم کمر درد.
وقتی سرعت پایینه نا امید میشیم پا میشیم می رویم سراغ کار های دیگرمان

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Yaser_Aramesh
2012/07/12, 16:42
هنگ کنگ کشوره و تا مدتها هم بر سر همین با چین دعوا داشت!الان فک کنم خود مختاره!

من الان جستجو کردم....ممنون

Navid.y
2012/07/12, 17:11
رئیس ارتباطاتمون هم بی سواد از آب در اومد ! آخه برادر بزرگوار ! سرعت اینترنت بر حسب مگابیت بر ثانیه است نه مگابایت بر ثانیه !!!
مگه بقیه چه گلی به سرمون زدن؟ مگه شما انتظار سواد داشتین که حالا میگین بی سواد از آب درومد؟

Mohammad339
2012/07/12, 19:31
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
گفتم که!! هر کسی درک نمیکنه!!!

Castiel
2012/07/13, 00:13
دوستان عزیز حواستان به کامنت های ارسالی خود باشد. در صورت ارسال کامنت های توهین آمیز و خلاف قوانین به طور دائم از فروم اخراج خواهید شد.

nimatehrani3
2012/07/16, 12:12
بابا جان دنیا دو روز هست به گفته ی یکی از معلمهام :
دایبرتش کن به بووووووووق

animsprite
2012/07/16, 14:26
بابا جان دنیا دو روز هست به گفته ی یکی از معلمهام :
دایبرتش کن به بووووووووق
خب برای خیلی ها همین دو روز هم دو روزه مثلا برخی شر کت های اینترنتی یه روز میان اینترنت به اصطلاح پر سرعتتون رو وصل میکنند وروز سو م تازه اینترنت وصل میشه برات پس با این حساب عمری برای استفاده از اینترنت برات باقی نمونه اونایی هم که طاقت اوردن به مرور زمان پشت مانیتوراشون تجزیه میشن ومیرن:-?
به نظر من ما بجای انرژی هسته ای باید برای اینترنت هسته ای زحمت میکشیدیم \m/

Aref
2012/07/17, 10:03
من 256 پارس افلاین دارم
وقتی شارژ می کنم
هفته ی اول 200 کیلوبیت
هفته ی دوم 120 کیلوبیت
هفته ی سوم 70 کیلوبیت
هفته ی چهارم هم ه بگیر نگیر داره
جالب اینجاس که اگه من به نمایندگی زنگ بزنم حتی در هفته ی چهارم دوباره سرعت 200 میشه
برا همین 125 ازم کارت دانشجویی خاستن!پس در نتیجه کسی که کارت دانشجو نداشته باشه باید یره 128 بگیره!

Editor In chief
2012/07/17, 10:28
دوستان عزيز مهم‌ترين چيزي که بايد در ابتدا در مورد اينترنت تغيير کند ديدگاه است و متاسفانه تا زماني که اينترنت به عنوان يک وصله ناچسب به حساب مي‌ايد اوضاع هر روز بدتر هم مي‌شود. متاسفانه کلا تعريف هر چيزي در کشور مان عوض شده است. در کل اينترنت يک امکان خوب است جدا از تمام مشکلات. ما نمي‌خواهيم ضعف را بر‌طرف کنيم بلکه مياييم و چيز‌هاي خوب را ضعيف مي‌کنيم تا شايد باعث ايجاد مشکل براي ما نشود.

sezar
2012/07/18, 22:32
وقتی این تایپک را دیدم اشک در چشمانم حلقه زد!!! واقعا باور نمیشه ! یعنی تونستیم از پاکستان 4 رتبه بالاتر باشیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟ انشالله هدف بعدی عراق هست!! عراق این همه جنگ داشت و بمب خورد هنوز سرعتش بالاتره بعد ما که ادعامون گوش فلک را کر کرده این وضعمونه !
_
اقای پناهی درست میفرمایید دیدگاه نسبت به کاملا منفیه !!! من خودم میشیم پای اینترنت مادرم احساس میکنه مشغول مصرف مواد مخدر هستم(در این حد مضر میدونه نت را ، )

Free.Byte
2012/07/19, 09:39
وقتی این تایپک را دیدم اشک در چشمانم حلقه زد!!! واقعا باور نمیشه ! یعنی تونستیم از پاکستان 4 رتبه بالاتر باشیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟ انشالله هدف بعدی عراق هست!! عراق این همه جنگ داشت و بمب خورد هنوز سرعتش بالاتره بعد ما که ادعامون گوش فلک را کر کرده این وضعمونه !
_
اقای پناهی درست میفرمایید دیدگاه نسبت به کاملا منفیه !!! من خودم میشیم پای اینترنت مادرم احساس میکنه مشغول مصرف مواد مخدر هستم(در این حد مضر میدونه نت را ، )

من نمی خوام بحث رو س**یا**سی کنم و امیدوارم مدیران فروم با این نظر به این پست نگاه نکنند.

این ها همش به خاطر تبلیغ های بی خود برای اینترنت هست که تو تلویزیون نشون میدن... و اگر کسی ندونه وضع اینترنت چطوریه فک میکنه که سرعت 100mbit هستش که میگن: بچه ها رو توی نت ول نکنید! با این همه ف ** ی ** ل ** ت ** ر جایی هم برای سوء استفاده از اینتزنت باقی میمنونه که این همه تبلیغ لازم باشه؟!!!!!!

th e nd
2012/07/19, 11:29
تا همین رو هم ازمون نگرفتن بهتره با همین لاکپشت نت! یا ف***ی***ل***ت***ر نت سر کنیم!!! ;)
عجب مردمان قانعی هستیم ما ایرانیان!
میایم میگیم اینترنت سرعتش کمه... میان کمترش می کنن بعد به همون قبلی راضی میشیم! نگفتم ما ایرانی ها مردمان قانعی هستیم! حالا هی بگو نگفتی.... ;)

darkknight
2012/07/19, 15:14
ما که راضی ایم!
11042
چرا نا راضی باشین؟
وقتی دارین با این سرعت مافوق بشری(چیز دیگه ای به ذهنم نرسید بجای بشر بنویسم)دانلود مبکنید
فقط اگه بخواهید یه فیلم 1080دانلود کنید اونوقت باید دید که راضی هستین یا ناراضی

Mohammad-2020
2012/07/19, 19:10
واقعا افتضاح است این سرعت نفتی

Sam
2012/07/20, 15:14
در آینده سازمان میراث فرهنگی برای افزایش سرانه علمی-تاریخی کشور ، به وزارت ارتباطات سفارش چند هزار فسیل انسانهایی که پای اینترنت ایران بودند رو خواهد داد!!
X_x