PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل هارد دیسک

dr.zhivago
2012/07/10, 17:14
سلام دوستان

یکی دو روزه سیستم هی یه پیغامی میده مبنی بر اینکه هاردت خرابه اطلاعاتتو بک آپ بگیر وگرنه هر چی دیدی از چش خودت دیدی :-s

روز اول که تحویلش نگرفتم اما دائم داره پیغام میده ، یه بار هنگ کرد و ریست شد و موقع بالا اومدن پیغام داده که دیسک ویندوز رو بذار تا سیستم تعمیر بشه ، بعد از اون هر بار ریست میشه همین پیغام میاد و سیستم بالا نمیاد ، اما وقتی پاور رو خاموش روشن می کنم سیستم بالا میاد.

یه نرم افزار تعمیر رجیستری نصب کردم ، و دفرگ هم کردم ( چند بار گیر کرد ) یه بار هم با خود ویندوز هارد رو تست کردم که یه جایی گیر کرد ( یعنی یه جاییشو خیلی طول داد منم ریست کردم ) اما HDD Regeneratot نصب نمیشه . در ضمن فایرفاکس هم که اجرا می کنم گیر می کنه.

اینم از پیغام که به زور تونستم عکس بگیرم ازش

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

ATA
2012/07/10, 17:59
جناب مهدی جان فک کنم دیگه باید غزل خداحافظی رو با هارد بکنی.....

Hessam
2012/07/10, 18:16
شما با نرم افزا O&O Defrag Pro تست کن و روی حالت اُپتیمایز و کامپلت قرار بده و بذار اسکن و دفرگ بشه و بعد نتیجه رو بگو.
البته اگه سیستمت بالا میاد؟
می تونی نصب کنی؟
اگر نه که روی یه سیستم دیگه هارد رو ببر تست کن.

Navid.y
2012/07/10, 19:05
معمولا بدون اینکه ویندوز چیزی بگه هارد به فنا میره. حالا که خودش داره میگه یعنی 100% اطلاعاتتون از بین خاهند رفت. فقط همین یه بار به شما توصیه میکنم به حرف ویندوز گوش کنید و بک آپ بگیرید.
البته نه چون ویندوز گفته چون نشونه های خرابی هارد همین هنگ کردن ها و بالا نیومدن و... هست. ترجیحا یه هارد دیگه وصل کنید و اطلاعات رو روی اون بک بگیرین. حواستون باشه سیستم عامل رو روی اون یکی ارد نصب کنید و بعد از نصب سیستم عامل این هارد خراب رو وصل کنید.

Hessam
2012/07/10, 19:10
معمولا بدون اینکه ویندوز چیزی بگه هارد به فنا میره. حالا که خودش داره میگه یعنی 100% اطلاعاتتون از بین خاهند رفت. فقط همین یه بار به شما توصیه میکنم به حرف ویندوز گوش کنید و بک آپ بگیرید.
البته نه چون ویندوز گفته چون نشونه های خرابی هارد همین هنگ کردن ها و بالا نیومدن و... هست. ترجیحا یه هارد دیگه وصل کنید و اطلاعات رو روی اون بک بگیرین. حواستون باشه سیستم عامل رو روی اون یکی ارد نصب کنید و بعد از نصب سیستم عامل این هارد خراب رو وصل کنید.

برای اینکار حتی می تونی به صورت اکسترنال هم از هارد اینترنال استفاده کنی.
با کابل IDE to USB به راحتی اینکار امکان پذیره.

dr.zhivago
2012/07/10, 19:59
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

Dan
2012/07/10, 20:10
نوید راست میگه سریع یه بک آپ بگیرید. یکی از دوستام ویندوزش بصورت مکرر همین خطا رو میداد اونم هی به کامپیوتر میگفت " برو بابا! " !
آخر هاردش خراب شد هیچی از اطلاعات هم قابل بازیابی نبود. اگه اطلاعات مهمی دارید سریعتر ازش بک آپ بگیرید.

th e nd
2012/07/10, 20:10
برنامه hard drive inspector رو نصب کن فیها خالدون هاردت رو بهت میگه . کم حجم هم هست.

Navid.y
2012/07/10, 20:45
برنامه hard drive inspector رو نصب کن فیها خالدون هاردت رو بهت میگه . کم حجم هم هست.
ای عزیز.......

اگه روی dvd بک بگیرن چون زمان رایت دیسک زیاده ممکنه وسطش سیستم ریست بشه.

اگه روی خود هارد بک میگیره که خنده داره!

اگه روی یه هارده دیگه بک میگیره, تو این شرایط جواب نمیده. چون سیستم ریست میشه و بک آپ کامل انجام نمیشه.

لطفا بیشتر در مورد این برنامه توضیح بدین

Hessam
2012/07/10, 20:51
اگه روی یه هارده دیگه بک میگیره, تو این شرایط جواب نمیده. چون سیستم ریست میشه و بک آپ کامل انجام نمیشه.

خب هارد رو ببره روی یه سیستم دیگه و به صورت اکسترنال نصب کنه روی اون سیستم و مثلاً‌ می تونه توی یه هارد اکسترنال بریزه تا اطلاعات از بین نره.

Navid.y
2012/07/10, 21:05
خب هارد رو ببره روی یه سیستم دیگه و به صورت اکسترنال نصب کنه روی اون سیستم و مثلاً‌ می تونه توی یه هارد اکسترنال بریزه تا اطلاعات از بین نره.

اینم حرفیه!

الان اعصاب ندارم مدار منطق و محاسبم قاطی کردن

th e nd
2012/07/10, 21:06
ای عزیز.......

اگه روی dvd بک بگیرن چون زمان رایت دیسک زیاده ممکنه وسطش سیستم ریست بشه.

اگه روی خود هارد بک میگیره که خنده داره!

لطفا بیشتر در مورد این برنامه توضیح بدین
ای عزیز.......................
این برنامه صحت کار کرد هارد رو نشون میده و ربطی به بک آپ گیری هم نداره. میاد پارتیشن ها ، سکتورها ، بلاک ها و خیلی چیزهای دیگر رو هم نشون میده.
در صورتیکه نیاز به مدت زمان هم نداره همرو چک میکنه و میگه کدوم بخش مشکل داره.
اینو معرفی کردم که این دوستمون بفهمه دقیق مشکل از کجاست و آیا نیاز به تعویض هارد وجود داره یا نه. همین...! >:d<

dr.zhivago
2012/07/10, 21:13
gol bud be sabze niz araste shod !
alan daram az tu ubntu type mikonam , pishapish ozr khahi mikonam be khatere type latin vase inke farsi nadare

kablhaye disk ro daravordam ja zadam dige system bala nayumad
mige Boot Manager failed ya ye hamchin chizi

tu un axi ke gozashtam neshun mide ke system bad sector dare

Navid.y
2012/07/10, 21:22
ای عزیز.......................
این برنامه صحت کار کرد هارد رو نشون میده و ربطی به بک آپ گیری هم نداره. میاد پارتیشن ها ، سکتورها ، بلاک ها و خیلی چیزهای دیگر رو هم نشون میده.
در صورتیکه نیاز به مدت زمان هم نداره همرو چک میکنه و میگه کدوم بخش مشکل داره.
اینو معرفی کردم که این دوستمون بفهمه دقیق مشکل از کجاست و آیا نیاز به تعویض هارد وجود داره یا نه. همین...! >:d<
زمانی که این مشکل پیش میاد در هر صورت هارد به فنا میره. این برنامه ای که شما معرفی کردین مال رمانی هست که هنوز نمیدونیم هارد سالمه یا نه. مرسی که معرفیش کردین, الان به آرشیو برنامه هام اضافه اش میکنم

th e nd
2012/07/10, 21:26
زمانی که این مشکل پیش میاد در هر صورت هارد به فنا میره. این برنامه ای که شما معرفی کردین مال رمانی هست که هنوز نمیدونیم هارد سالمه یا نه. مرسی که معرفیش کردین, الان به آرشیو برنامه هام اضافه اش میکنم
خواهش میشه.

th e nd
2012/07/10, 21:28
alan daram az tu ubntu type mikonam , pishapish ozr khahi mikonam be khatere type latin vase inke farsi nadare

میدونم الآن چه حسی داری... :-s
دیگه بهش فکر نکن!!! این شتریه که دم کامپیوتر هر کسی می خوابه!!! :D

Navid.y
2012/07/10, 21:36

مرگ هاردتون رو تسلیت میگم.
اگه یه کم دیگه وقت تلف کنید همین یه ذره اطلاعاتی که دارین هم از بین میره. عجله کنید

dr.zhivago
2012/07/10, 21:50
alan gheimate harde 1T cheghadre ?:-s

th e nd
2012/07/10, 22:04
تقریبا 190 هزار تومن وسترن و SeaGate.

Arthur
2012/07/10, 22:25
از من میشونی وسترن دیجیتال کاویار بلک بگیر.....
WD CB 1 Tb.7200.64.Sata3
:D

dr.zhivago
2012/07/10, 22:41
enghad nakhandin
alan miram dorostesh mikonam

th e nd
2012/07/10, 22:49
ما که نخندیدیم........... خندیدیم؟ :d

dr.zhivago
2012/07/11, 11:05
میخوام نرم افزار Repair Hard disk Bad Sector Pro رو نصب کنم سیستم میگه این ویروسه نمیذاره نصب بشه ، در صورتی که آنتی ویروس ندارم

dr.zhivago
2012/07/11, 16:55
الان 7 ساعته HDD Regenerator داره هارد رو چک می کنه همون اول که به 2.5% رسید ( 12.5 گیگ اول ) شروع کرد به شمردن بدسکتور ، فکر کنم فقط تو درایو C بدسکتور داره
چون از درایو های دیگه فایل کپی کردم ولی از درایو C نشد . اما مثل اینکه بدسکتورها قابل تعمیر نیستن چون هیچکدومشون رو تعمیر نکرده الانم بعد 7 ساعت 100 تا بدسکتور پیدا کرده در صورتی که 3897 تا دیگه مونده ، یعنی چند روز دیگه طول میکشه ؟؟؟

Hessam
2012/07/11, 17:14
الان 7 ساعته HDD Regenerator داره هارد رو چک می کنه همون اول که به 2.5% رسید ( 12.5 گیگ اول ) شروع کرد به شمردن بدسکتور ، فکر کنم فقط تو درایو C بدسکتور داره
چون از درایو های دیگه فایل کپی کردم ولی از درایو C نشد . اما مثل اینکه بدسکتورها قابل تعمیر نیستن چون هیچکدومشون رو تعمیر نکرده الانم بعد 7 ساعت 100 تا بدسکتور پیدا کرده در صورتی که 3897 تا دیگه مونده ، یعنی چند روز دیگه طول میکشه ؟؟؟

من پیشنهاد دادم که با نرم افزار O&O Defrag Pro باید تست بشه!:-q

dr.zhivago
2012/07/11, 17:22
اون فقط دفرگ میکنه ؟

Hessam
2012/07/11, 17:25
اون فقط دفرگ میکنه ؟

Defrag يكي از كارهايي است كه از گذشته باعث افزايش عملكرد و كارآيي سيستم عامل شده و امروزه هم به عنوان يكي از بهترين ترفند ها مورد استفاده قرار مي گيرد ؛ اكثر كاربران با اين كار آشنايي دارند و معمولا بارها اين كار را انجام داده اند. برروي سيستم عامل ويندوز هم نسخه اي از آن موجود است اما خوب به طبع قابليت هايي كه يك نرم افزار جانبي مي تواند در اختيار كاربر قرار دهد را دارا نمي باشد.
O&O Defrag می تواند جایگزین بسیار مناسبی برای همتای خود که به صورت پیش فرض در ویندوز است قرار گیرد. البته این نرم افزار به دلیل دارا بودن امکانات بیشتر دست کاربران را برای افزایش سرعت رایانه و مخصوصا هارد دیسک سیستم باز می گذارد. برای یکپارچه سازی هارد دیسک توسط این ابزار کافی است با انتخاب یک دکمه به 5 روش مختلف هارد را به نرم افزار سپرده و منتظر پایان یافتن کار باشید تا هاردی یکپارچه تر را تحویل بگیرید.
کاربرانی که از این نرم افزار استفاده کنند در خواهند یافت که پس از یک عمل یکپارچه سازی ساده سرعت خواندن و نوشتن روی هارد دیسک افزایش چشم گیری خواهد داشت. لازم به ذکر است در زمان اجرا برنامه به صورت یک نرم افزار مخفی در کنار ساعت ویندوز قرار می گیرد و فضای بسیار کمی را از حافظه اشغال می کند که یکی از محاسنات این ابزار به شمار می رود .پشتیبانی از انواع هارد دیسک ها نظیر IDE, SATA, SCSI, USB removable disk هم در این ابزار قابلیت بارگذاری و اجرا دارند و همچنین سازگاری با انواع سیستم فایل ها از خصوصیات دیگر O&O Defrag به شمار می روند.

قابلیت های کلیدی نرم افزار O&O Defrag Professional:
- امکان زمان بندی عملکردها
- حالت اسکرین سیور مد برای بهینه سازی عملکردها
- قابلیت مخفی سازی نرم افزار در پس زمینه
- انجام بسیاری از عملکردها به صورت خودکار
- سرعت بسیار بالا برای یکپارچه سازی
- محیط کاربری زیبا و ساده برای همه
- قابلیت های بیشتر نسبت به نرم افزار های مشابه
- یکپارچه سازی به 5 روش مختلف
- گزارش گیری از عمل یکپارچه سازی
- امکان بهینه سازی انواع داریور ها با هر برند
- پیکربندی سریع به منظور بکارگیری حداکثر توان سیستم
- کنترل بهینه سازی از منطقه بندی
- دارا بودن Activity Monitor برای مدیریت منابع
- بهبود در بهینه سازی خودکار در حالت Background
- مدیریت پیشرفته بر گزارشات
- دارا بودن حالت Screen Saver
- سازگار با انواع سیستم فایل ها
- سازگار با انواع هارددیسک ها
- سازگار با نسخه های مختلف ویندوز از جمله ویندوز محبوب 7
- و ...

dr.zhivago
2012/07/11, 17:51
ولی فکر نکنم بتونه بدسکتورو کاریش بکنه

th e nd
2012/07/11, 20:14
بد سکتورها تا جایی که من می دونم درست نمیشن فقط فلگ های اونها به تعبیری حذف می شوند. یعنی دادهای رو یاونها دیگه نوشته نمیشه.
اگر هم بخوای بگذاری تمام هارد رو اسکن کنه مطمعن باش چند روز طول میکشه این مورد در خصوص هارد دیسک ها عادی هستش.

Navid.y
2012/07/11, 22:08
کلا دو نوع بدسکتور داریم. سخت افزاری و نرم افزاری

اگر نرم افزاری باشه با یه فرمت کردن حل میشه.
اگر سخت افزاری باشه به جز تعمیر سخت افزاری راه دیگه ای نداره.

هارد شما چون بعد از فرمت کردن و تست نرم افزار ها ی مختلف هنوز مشکل داره پس مشکلش سخت افزاریه. به نظر من بجای وقت گذاشتن برای این برنامه ها برید سراغ یه هارد برای بک آپ. از من گفتن از شما هم...

شما با این برنامه ها فقط مشکل هارد رو متوجه میشین ولی چون مشکلتون سخت افزاریه اینجوری چیزی حل نمیشه. باز هم از من گفتن....

الان هرچقدر بیشتر با این هارد کلنجار برین بیشتر به مرگ نزدیک میشه و اطلاعاتتون بیشتر در معرض نابودی قرار خواهند گرفت. زودتر به فکر اطلاعتتون باشین.
در ضمن اگه شما دیسک هاردتون رو عوض کنین همه چی حل میشه. برای این کار از علیرضا کمک بگیرین چون این کار رو قبلا انجام داده.

Arsn
2012/07/11, 22:11
آورین ! دقیقا نوید درست میگه ! جای شما بودم اول اطلاعاتم را بک آپ میگرفتم بعد با هارد و احیانا احیاء کردن اون سر و کله میزدم !

dr.zhivago
2012/07/11, 22:21
من فک کنم فقط درایو سی مورد داره
از بین حدود 1 میلیارد سکتور 4000 تا خرابه

از درایو سی چیزی کپی نمیشه اما بقیه مورد ندارن

doom2009
2012/07/11, 23:25
دوست عزیز هاردی که 4000 سکتور خراب داره مطمئن باش اگرهم درست بشه دوباره بعد از مدتی قسمتی از اون یا کلا از کار خواهد افتاد به فکر بک آپ باش که اطلاعاتت رو از دست ندی , البته برروی هارد دیگری اینجانب یک هارد رو با همین نرم افزار بازیابی سکتور درست نمودم و الآن چندین وقته کار میده اما سکتورهای زیادی خراب نداشت و هارد دیگری که سکتور خراب زیادی داشت 2 درایو اون بعد از مدتی کوتاه ازکار افتادن به همین سادگی و اگر دقت کنید بیشتر از نقطه صفر هاردها بدسکتور میگیرن که در بیشتر موارد ویندوز هم نصب نمیشه موفق باشید سپاس

dr.zhivago
2012/07/11, 23:31
فعلا دارم فایل ها رو انتقال میدم
بعدش درایو سی رو دیلیت می کنم

FARID
2012/07/12, 00:14
سلام

امیدوارم بدون مشکل انتقال بدید.

اما خارج از این مسئله برای برطرف کردن مشکل هارد ، کلا از نزم افزار های تحت ویندوز استفاده نکنید.چون با توجه به متد اون ها مشکل بعد از مدتی باز خواهد گشت.
فقط برنامه low level format میتونه در این ضمینه کار ساز باشه که بازم من نسخه ی تحت داس رو پیشنهاد میکنم.

در کل بایستی بر روی هاردتون عملیات Fill to zero بصورت کامل انجام بشه تا شاید مشکل بر طرف شه.
البته این عمل بسته به سرعت و ظزفیت هارد ممکنه تا روز هم طول بکشه !!! و تنها راه نجات هاردتون هست.

مدل هارد شما چیه ؟؟

dr.zhivago
2012/07/12, 00:35
مکستور مدل stm3500418as
این عملیات که فرمودید رو چجوری میشه انجام داد ؟

Navid.y
2012/07/12, 00:50
منم یه هارد داشتم اینجوری بود. تمام مراحلی رو که شما در حال طی کردن هستین یا میخواین انجام بدین رو انجام دادم.

نتیجه این شد که 70% اطلاعات مهمم رو از دست دادم و شکست عشقی خوردم! :dejection: :172:

اینم گفتم که اتمام حجّت کرده باشم. پس فردا هاردتون ترکید نگی نگفتی! :12:

انقدر با این هارد مادر مرده ور نرین. یه دفعه میزنه خودشو با اطلاعاتتون با هم نابود میکنه ها! بعد اینجوری میشین:icon_ (31): اونوقت یادتون بیاد که من این همه پست گذاشتم و گفتم نکن

ای برادر. باز از من گفتن بود و ....:152:

جان هرکی دوست دارین الان تو این مرحله این برنامه ها رو استفاده نکنین. بعد از بک آپ تمام این برنامه ها رو تست

کنید تا بهتون ثابت بشه که تاثیری نداره. ولی الان اگه تست کنید یه دفعه هارد نابود میشه. حالا هی برین دنبال تز

دیگران. :-s

dr.zhivago
2012/07/12, 00:53
دارم اطلاعات مهم رو منتقل می کنم دیگه

Hessam
2012/07/12, 00:56
دوستان؛ حالا که بحث خوبی در مورد این هارد و بد سکتور پیش اومده، بد نیست که یکی از دوستان در مورد بدسکتور و فرقش با پراکندگی هارد دیسک ها، اطلاعاتی در اختیار ما کاربران قرار بده و توضیح نسبتاً تکمیلیی در این مورد ارائه بده. خیلی از ماها به صورت علمی اطلاعاتی در این مورد نداریم و تجربی بیشتر اطلاعات داریم و در اختیار کاربر می ذاریم...
خوشحال میشیم توضیح تکمیلیی یکی از دوستان ارائه کنه. نا سلامتی اینجا فروم حرفه ایه سخت افزاره و باید این نکات آموزش در باطنش باشه...>:d<

dr.zhivago
2012/07/12, 01:00
الان فقط دارم فایل ها رو منتقل می کنم ، با یه فلش 16 گیگ

FARID
2012/07/12, 01:18
دقیقا از مدلی هست که من 1 موردش رو فقط بخاط ایجاد سر و صدا فرستادم گارانتی و اونا هم یدونه وسترن نو برام ارسال کردند

داخل پرانتز باید بگم که این مدل هارد کلا در نوع پلت فرم و همه چیز عینا شبیه7200.12 seagate barracuda هست (خرید maxtor توسط seagate رو که یادتون هست) اما سری هاس جدید هارد های Seagate که از سری 7200.14 و با پلاتر های 1 ترابایتی هستند ، واقعا فوق العاده عمل کردند.بزرکترین پیشرفت این سری هم در فیرمور بهینه سازی شده و استفاده از تکنولوژی Acu truck هست.

یادم رفت در پست قبل توضیح بدم.ببینید ، برای این کار نرم افزار های زیادی تحت داس وجود داره که من مجموعه نرم افزار Hiren's BootCD رو پیشنهاد میدم که واقعا در نوع خودش و در ضمینه ی ابزار های مربوط به هارد کامل هست.

لینک مشخصات : فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

لینک دانلود : فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

کافیه دانلود و فایل iso رو بر روی cd رایت کنید.

بعد از boot وارد قسمت Hard Disk Tools بشید و با استفاده از HDD Low Level Format Tool که کاربرد ساده ای داره این کار رو انجام بدید.

در ضمن میتونید از Maxtor PowerMax و یا Maxtor Low Level Formatter هم استفاده کنید.

دو نوع فرمت وجود داره که شما بایستی نوع Full رو انتخاب کرده و صبر ایوب پیشه کنید ;)

Navid.y
2012/07/12, 01:19
الان فقط دارم فایل ها رو منتقل می کنم ، با یه فلش 16 گیگ
آفرین! این درسته! خیلی کیف کردم! خودم تا تهش ساپورتتون میکنم. اصلا انقدر حال کردم که برای تعمیرش هم یه جای عالی که مورد تایید علیرضا هم هست معرفی میکنم. ببخشید دیگه وسعم در همین حد بود!

Navid.y
2012/07/12, 01:21
دوستان؛ حالا که بحث خوبی در مورد این هارد و بد سکتور پیش اومده، بد نیست که یکی از دوستان در مورد بدسکتور و فرقش با پراکندگی هارد دیسک ها، اطلاعاتی در اختیار ما کاربران قرار بده و توضیح نسبتاً تکمیلیی در این مورد ارائه بده. خیلی از ماها به صورت علمی اطلاعاتی در این مورد نداریم و تجربی بیشتر اطلاعات داریم و در اختیار کاربر می ذاریم...
خوشحال میشیم توضیح تکمیلیی یکی از دوستان ارائه کنه. نا سلامتی اینجا فروم حرفه ایه سخت افزاره و باید این نکات آموزش در باطنش باشه...>:d<
چشم. در اولین فرصت یه تاپیک میزنم. فعلا خیلی سرم شلوغه

th e nd
2012/07/12, 08:11
برای آمرزش روح تازه درگذشته صلوات بفرست... :d

dr.zhivago
2012/07/13, 11:02
متاسفانه نشد همشو انتقال بدم
چند تا از درایو هایی رو که خالی کرده بودم دیلیت کردم ، الان با نرم افزار hdat که تحت داس هست و تو هایرن بوت سی دی هست دارم هاردو چک میکنم دیگه رو 2.5 درصد گیر نمیکنه رو 43% کند شده

dr.zhivago
2012/07/13, 11:19
سرعتش یکم بهتر شد

dr.zhivago
2012/07/15, 00:31
از روی این نمیشه چیزی فهمید ؟

Navid.y
2012/07/15, 13:27
فکر کنم منظورش همون بد سکتور باشه. اگر بک آپ گیری تموم شده بگین که یه کار جدید بگم. هرچند این هارد اول آخرش باید تعمیر بشه.

dr.zhivago
2012/07/15, 13:40
فقط یه درایو که مهمتریتشون هم هست مونده ، که متاسفانه باز نمیشه
low level format کل هارد رو فرمت میکنه یا میشه درایو ها رو جدا فرمت کرد ؟