PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : .::پرسش و پاسخ عمومی موبایل::.

صفحه ها : [1] 2 3 4 5 6

+Aren
2012/07/09, 11:35
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

دوستان می توانند در این قسمت سوالات ریز و درشتی را که نیاز به ایجاد تاپیک جداگانه ندارند بیان کنند.

Hessam
2012/07/09, 12:41
در مورد موبایل..؟!!
اگر در مورد موبایل هست، باید در عنوان نوشته بشه که مربوط به موبایله!

dr.zhivago
2012/07/09, 13:45
بعنوان اولین سوال

کسی از گوشی های جدید سونی خرید کرده ؟

این گوشی ها چرا اینقدر باتری هاشون ضعیفه ؟ مثلا Xperia S باتری 1750 میلی آمپر داره با زمان مکالمه 7.5 ساعت ، اما Galaxy S II با باتری 1650 میلی آمپری زمان مکالمش 18 ساعته !!

چرا ؟

darkknight
2012/07/09, 13:46
اندروید یا ویندوز؟
دلیل؟

dr.zhivago
2012/07/09, 13:50
هر دو تا اندروید دارن

darkknight
2012/07/09, 13:57
هر دو تا اندروید دارن
منظورم مقایسه این 2تا سیستم عامل بود نه اینکه سیستم عامل این 2تا گوشی چیه؟(خدا کنه درست متوجه شده باشم)

+Aren
2012/07/09, 16:16
اندروید یا ویندوز؟
دلیل؟
هیچ وقت نمی شه برتر رو به یک سیستم عامل داد!
البته فقط در مقایسه سه سیستم عامل برتر ویندوزفون، اندروید و iOs
این نیاز شماست که سیستم عامل برتر رو مشخص می کند!
اما...
از لحاظ تکنیکی ویندوز فون با هسته پیشرفته تر، سریع و سبک تر، ایمن تر، پایدارتر، برنامه نویسی راحت تر، رابط کاربری سریعتر، حرف اول رو می زنه!
خصوصا با اومدن ویندوزفون 8 که همین موارد پیشرفت شگرفی دارند!
یکی از دلایلی ک در خاورمینه ازش استقبال نشد بخاطر عدم پشتیبانی زبانهای راست چین بود که اون هم حل شد
مشکل دیگر دسترسی کمتر به API های سیستم عامل بود که امکان نوشتن برنامه های متنوع رو کم می کرد که مایکروسافت قول حل این مشکل رو هم به دولوپرها داده است.
و مشکل آخر مربوط به عشاق بازی هست که باز هم با هسته قدرتمند ویندوزفون 8 و پشتییبانی از DirectX این مشکل حل شده است.
....
در حال حاضر خرید ویندوز فون ها پیشنهاد نمی شه! مگر اینکه عاشق ویندوز فون باشید.
اما با آمدن ویندوزفون 8 پیشنهاد می کنم حتما یک ویندوزفون داشته باشید!
ارتباط(کار اصلی موبایل) در ویندوزفون به معنای واقعی قویست!
فیبوق، اسکایپ، ایمیل و.... همه و همه همگام شده با ویندوز فون است!
فکر کنید گوشیتان زنگ می خورد! میبینید که اسکایپتان است و یک ارتباط اینترنتی ارزان دارید!
من بی صبرانه منتظر معرفی ویندوزفون های 8 هستم!

saeid6574598
2012/07/09, 16:53
اندروید یا ویندوز؟
دلیل؟
سلام استاد !

من نیز با نظرات روح الله جان موافقم ! به هیچ وجه نمی توان بین سیستم عامل ها ، رقابت گذاشت !

هر سیستم عامل موبایل ، شامل یک سری معایب و مزایا می باشد . در حال حاضر هم 3 سیستم عامل موبایل مطرح دنیا ، آندروید ، iOS و Windows Phone می باشند .

زمانی که مایکروسافت ویندوز فون 7 را معرفی کرد ، به خاطر رابط کاربری زیبا و در عین حال ساده ، طرفداران زیادی را به خود جلب کرد . اما خوب مشکلاتی را هم به همراه داشت از جمله : تاخیر در اجرا شدن برنامه های مولتی تسکینگ ، وجود محدودیت برای شخصی سازی برخی قسمت ها و سرعت پایین در اجرای app ها .

اما با ورود ورژن جدید Windows Phone یعنی ورژن 8 ، ورق برگشت و علاقه مندان این سیستم عامل ، دوباره روحیه گرفتند . این بار ویندوز فون هم قوی تر شده ، هم قدرت پردازش گرافیکی آن بالارفته و هم رابط کاربری زیباتری پیدا کرده است .

سیستم عامل آندروید هم که از زمان ورودش به دنیای موبایل توسط گوگل ، طرفداران زیادی را دارد . این سیستم عامل به خاطر باز بودن هسته اش ، قابل گسترش بوده و به همین دلیل برنامه نویسان و شرکت های نرم افزاری ، به راحتی می توانند هسته آن را شکافته و به تولید نرم افزارهای مخصوص آندروید بپردازند .

اما متاسفانه آندروید 4 با استقبال کمی از طرف کاربران مواجه شد که این بر می گردد به کم توجهی سازمان ها و شرکت های تولید کننده تلفن های همراه که آپدیت آندروید را برای محصولات خود ، آماده سازی نمی کنند .

سیستم عامل اپل هم که نسبت به ورژن قبلی خود یعنی ios 5 بسیار پیشرفت داشته است و می توان گفت که آینده خوبی را خواهد داشت و رقیب جدی برای ویندوز فون 8 خواهد بود .

اگر بد نوشتم ، ببخشید !!!

dr.zhivago
2012/07/09, 17:03
یکی در مورد باتری ها هم یه توضیحی بده مثلا اولین سوال بودا !

saeid6574598
2012/07/09, 17:14
یکی در مورد باتری ها هم یه توضیحی بده مثلا اولین سوال بودا !

الف- باطریهای نیکل کادمیوم

اینها در واقع اولین نسل تجاری باطریهای با تولید انبوه در ابزارهایی مانند موبایل و نوت بوک بودند. علامت مشخصه آنها این است که روی باطری Ni-Cd و یا خود کلمه نیکل-کادمیوم قید شده است. در دفترچه مشخصات هم عینا” نوع و توان باطری قید میشود. این نوع باطریها اکنون منسوخ شده اند.

در واقع این باطریها بودند که اولا” شارژ ابتدایی ۱۲ ساعته نیاز داشتند و ثانیا” هر بار باید تا انتها تخلیه می شدند تا شارژ مجدد موجب از بین رفتن سلولها نشود.

تقریبا” ۵ سالی می شود که دیگر این نوع باطریها به دلایل مختلفی کنار رفته اند و در محصولات جدید به هیچ وجه کاربردی ندارند.

ب- باطریهای یون لیتیومی

اینها نسل دوم تجاری باطریها در دستگاه های الکترونیکی بودند. علامت مشخصه آنها کلمه Li-On روی بدنه باطری و دفترچه مشخصات محصول است. این باطریها کماکان در موبایل و نوت بوک کاربرد دارند اما آنها هم با نسل جدیدتر در حال تعویض هستند.

کارکرد صحیح این باطریها موجب شده که نیازی به شارژ ابتدایی ۱۲ ساعته ندارند و همچنین کاملا” برعکس باطریهای نسل قبلی به هیچ وجه نباید تا سر حد تخلیه شدن کار کنند. باید در حد ۱۰ درصد شارژ باقیمانده مجدد شارژ شوند و سپس تا ۱۰۰ درصد مجددا” شارژ گردند.

ج-باطریهای لیتیوم پلیمری

اینها نسل روز باطریها هستند که علاوه بر محدودیتهای کمتری که دارند ، ایمن تر و سبکتر هستند. علامت مشخصه آنها کلمه Li-Po یا Li-on-Po است. در دفترچه مشخصات محصول هم عینا” نوع باطری با عبارت لیتیوم پلیمری یا کاملتر آن یون لیتیوم پلیمر قید میگردد.

این نوع باطریها نه تنها شارژ ابتدایی ۱۲ ساعته نیاز ندارند بلکه هیچ محدودیتی در کاربرد هم ندارند. مهمترین علامت مشخصه اینکه دستگاه شما دارای این نوع باطری است آن است که در زمان اتصال به کامپیوتر با پورت USB شارژ شود.

چون این باطریها نیازی نیست هر بار تا ۱۰۰ درصد شارژ شوند سازندگان امکان شارژ با USB را در آنها قرار داده اند تا عمر باطری بهتری داشته باشند.

خوب در حال حاضر هر دستگاه الکترونیکی که بخرید به احتمال ۹۹٫۹ درصد فاقد باطری نوع اول است که باطری نیکل کادمیومی بود. پس عملا” شارژ ۱۲ ساعته کاملا” منسوخ و یک سنت پارینه سنگی است که کماکان در دهان افراد در حال گردش است.

در کل ، به نوع باطری موبایل و ساختار سلول های آن ، بستگی دارد .

در ضمن ، مهدی جان ، Galaxy S II چندین مدل دارد . شما کدام مدل را می گویید !!!

+Aren
2012/07/09, 17:25
اما متاسفانه آندروید 4 با استقبال کمی از طرف کاربران مواجه شد که این بر می گردد به کم توجهی سازمان ها و شرکت های تولید کننده تلفن های همراه که آپدیت آندروید را برای محصولات خود ، آماده سازی نمی کنند .

این کم توجهی بیشتر بخاطر سختی این کار هست!
گستردگی سخت افزار ها درایور های خاص رو می طلبد!
هر سیستم عامل اندروید باید ازنو درایور نویسی بشود تا بتوان از آن استفاده کرد!
اما در ویندوز و iOs این مشکل نیست. سخت افزار ها محدود هستند و می توان راحت اپدیت کرد.

اما خوب مشکلاتی را هم به همراه داشت از جمله : تاخیر در اجرا شدن برنامه های مولتی تسکینگ ، وجود محدودیت برای شخصی سازی برخی قسمت ها و سرعت پایین در اجرای app ها .
اما ویندوز فون این مشکل رو نداشت! سرعت اجرای برنامه ها دقیقا جز مزایای ویندوزفون هست!

بعنوان اولین سوال

این گوشی ها چرا اینقدر باتری هاشون ضعیفه ؟ مثلا Xperia S باتری 1750 میلی آمپر داره با زمان مکالمه 7.5 ساعت ، اما Galaxy S II با باتری 1650 میلی آمپری زمان مکالمش 18 ساعته !!

چرا ؟
اطلاع دقیق ندارم!
چون از سایر کاربری ها ایکسپریا برتر هست!
مثل مدت پخش موزیک و وب گردی!
شاید برگرده به آنتن ها و شرایط سخت گیرانه قوانین حفظ محیط زیست سونی و بهداشت!
شاید هم با آپدیت حل بشه!

dr.zhivago
2012/07/09, 21:49
این (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)مدلشو میگم

dr.zhivago
2012/07/09, 22:20
ا
اطلاع دقیق ندارم!
چون از سایر کاربری ها ایکسپریا برتر هست!
مثل مدت پخش موزیک و وب گردی!
شاید برگرده به آنتن ها و شرایط سخت گیرانه قوانین حفظ محیط زیست سونی و بهداشت!
شاید هم با آپدیت حل بشه!

منظورت اینه که فقط تو مکالمه کم میاره و تو بقیه بخش ها مثل wifi ، gps ، موزیک ، فیلم و بازی مشکلی نداره ؟

+Aren
2012/07/10, 06:42
منظورت اینه که فقط تو مکالمه کم میاره و تو بقیه بخش ها مثل wifi ، gps ، موزیک ، فیلم و بازی مشکلی نداره ؟
آره! چون 25 ساعت پخش مداوم موزیک داره!

Dan
2012/07/10, 08:51
آره! چون 25 ساعت پخش مداوم موزیک داره!
البته با باتری 1750 میلی آمپر 25 ساعت زمان خیلی زیادی برای پخش موسیقی نیست.

+Aren
2012/07/10, 09:09
البته با باتری 1750 میلی آمپر 25 ساعت زمان خیلی زیادی برای پخش موسیقی نیست.
اگر با سایر گوشی های هوشمند هم رده مقایسه بشه چی؟
البته این موضوع به سیستم عامل هم بر می گرده!
همونطور که می دونید مایکروسافت قوانین سفت و سختی برای برنامه ها داره! خصوصا میزان مصرف باتری بوسیله هر برنامه!
ولی این امر در اندروید وجود ندارد. بخاطر همین می گم ممکنه با آپدیت حل بشه!

Dan
2012/07/10, 11:37
اگر با سایر گوشی های هوشمند هم رده مقایسه بشه چی؟
البته این موضوع به سیستم عامل هم بر می گرده!
همونطور که می دونید مایکروسافت قوانین سفت و سختی برای برنامه ها داره! خصوصا میزان مصرف باتری بوسیله هر برنامه!
ولی این امر در اندروید وجود ندارد. بخاطر همین می گم ممکنه با آپدیت حل بشه!
چون پخش موزیک رو در حالی که فقط موزیک پخش میشه و صفحه خاموشه اندازه میگیرند میتونیم iPhone 4s رو باهاش مقایسه کنیم که بین 35 تا 40 ساعت موزیک میتونه پخش کنه.

+Aren
2012/07/10, 12:58
چون پخش موزیک رو در حالی که فقط موزیک پخش میشه و صفحه خاموشه اندازه میگیرند میتونیم iPhone 4s رو باهاش مقایسه کنیم که بین 35 تا 40 ساعت موزیک میتونه پخش کنه.
البته می شه لومیا 900 رو هم مقایسه کرد که در این زمینه رکورددار هست!(بیش از 60 ساعت!!!) با باتری Li-Ion 1830 mAh (BP-6EW)
در بین اندرویدی ها کدوم گوشی مدت پخش موزیک بیشتری داره؟
ایکسپریا U بیشتر از 45 ساعت زمان پخش موزیک داره!(صفحه نمایش اندازه iphone)
ولی زمان مکالمه حدود 5.5 تا 6.5 ساعت رو داره!
باتری هم Li-Ion 1320 mAh

dr.zhivago
2012/07/10, 17:15
قیمت کارتهای میکرو اس دی دستتون هست ؟

+Aren
2012/07/10, 18:15

4 گیگ کینگ مکس کلاس 4 7000 تومن با گارانتی مادام
8 گیگ ترنسند کلاس 4 9500 گارانتی 3 سال
16 گیگ ترنسند کلاس 4 15500 گارانتی 3 سال
گیگ سیلیکون پاور کلاس 10 14000 مادام العمر

Yaser_Aramesh
2012/07/10, 21:50
4 گیگ کینگ مکس کلاس 4 7000 تومن با گارانتی مادام
8 گیگ ترنسند کلاس 4 9500 گارانتی 3 سال
16 گیگ ترنسند کلاس 4 15500 گارانتی 3 سال
گیگ سیلیکون پاور کلاس 10 14000 مادام العمر

قیمت ها خیلی خوبن ! در واقع فوق العادن !

ممنون که اطلاع دادی

Navid.y
2012/07/10, 22:47
مموری ها کلاس های مختلفی دارن.

مثلا کلاس 1 یا کلاس 2 یا..

کلاس هر مموری حداقل سرعت Write رو روی اون مموری بر حسب MB/s (دقت کنید مگابیت نیست مگابایته) تعیین میکنه. یه مموری 32GB کلاس 4 قیمتش 65 تومن هست (1 سال پیش) و همون موقع یه 32GB کلاس 10 قیمتش 145 تومن. با توجه به نیازتون باید کلاسش رو انتخاب کنید.

مثلا برای I9300 مموری کلاس 10 پیشنهاد میکنم.

+Aren
2012/07/12, 00:21
کسی اینجا هست که برنامه نویس موبایل باشه؟
یا اصلا برنامه نویس باشه؟

dr.zhivago
2012/07/14, 11:05
این پلی کربنات چیه ؟

+Aren
2012/07/14, 12:38
این پلی کربنات چیه ؟
polycarbonate: پلاستیک مصنوعی بسیار سبک وزن و دارای استحکام زیاد
از برتری هاش نسبت به آلومینیوم می شه این رو گفت که رنگش عمقی است و اگر خش بیافته دو رنگ نمی شه!و....

metall_hero
2012/07/14, 12:38
کسی اینجا هست که برنامه نویس موبایل باشه؟
یا اصلا برنامه نویس باشه؟

من با توجه به رشتم یکم بلدم ولی نه حرفه ای اگر کمکی از دستم بر بیاد در خدمتم

+Aren
2012/07/14, 12:41
من با توجه به رشتم یکم بلدم ولی نه حرفه ای اگر کمکی از دستم بر بیاد در خدمتم
خودمم ریاد حرفه ای نیستم!
شاید خواستم یک گروه برنامه نویسی توی انجمن راه بندازیم! می خوام یک آمار داشته باشم!
رشته اتون چیه؟
چه زبانهایی تسلط دارین؟

metall_hero
2012/07/14, 12:50
رشتم نرم افزار کامپیوتر هست مقطع کارشناسی
یکم ++C ,
java
open GL
الانم دارم برنامه نویسی آندروید کار مکینم (البته تازه شروع کردم) با برنامه Eclipse

+Aren
2012/07/14, 13:00
رشتم نرم افزار کامپیوتر هست مقطع کارشناسی
یکم ++C ,
java
open GL
الانم دارم برنامه نویسی آندروید کار مکینم (البته تازه شروع کردم) با برنامه Eclipse
خوبه
ولی من هدف اصلیم ویندوزفون هست!
کنارش اندروید!
می تونید در مورد برنامه ای که میسازی یکم توضیح بدید؟

metall_hero
2012/07/14, 13:47
خوبه
ولی من هدف اصلیم ویندوزفون هست!
کنارش اندروید!
می تونید در مورد برنامه ای که میسازی یکم توضیح بدید؟
راستش تازه شروع کردم فعلا در حد طراحی ظاهریه برنامه بلدم شروع به کد نویسی نکردم

VSH-Katana
2012/07/14, 13:51
خودمم ریاد حرفه ای نیستم!
شاید خواستم یک گروه برنامه نویسی توی انجمن راه بندازیم! می خوام یک آمار داشته باشم!
رشته اتون چیه؟
چه زبانهایی تسلط دارین؟
راستش منم تازه شروع کردم و دارم c ها رو یاد میگیرم!

+Aren
2012/07/14, 14:24
راستش منم تازه شروع کردم و دارم c ها رو یاد میگیرم!
زیاد سخت نگیریم!
منابع بهتون میدم
با هم میریم جلو!
ولی باید روی c# برنامه ریزی کنیم!

goyban
2012/07/14, 16:58
منم هستم من جاوایی هستم
و ios در حد پشم! تازه دارم رو پارسی کردن برنامه ها نوشتن برنامه هایی که فقط اجرا شه کار میکنم!

Just Bagh Baghoo!

goyban
2012/07/14, 17:03
یه سوالی هم داشتم دوستان من میخوام بعد از عمری ios و اپلی بودن اندروید را یه امتحانی بکنم با توجه به بودجه و اینا میخوام sonyericcson live بگیرم به نظرتون چجوریاست؟
راستی قیمت الانشو کسی داره؟ من از اونموقع که اومدم خونه از دنیا بی خبرم آخرین قیمتش ۳۰۰ بود
و اینکه چون رمش کمه چه رمی براش پیشنهاد میکنید؟ ۸ گیگ میخوام بگیرم
سوالام زیاد شد ممنون میشم جواب بدید

Just Bagh Baghoo!

metall_hero
2012/07/14, 17:14
راستش اگه میخوای آندروید رو تجربه کنی نظر من اینه یه گوشی بهتر بخری....
رم حجمی هر چه قدر دوست داری بگیر
ولی از رم های کلاس 4 استفاده کن که بهتر نتیجه بگیری از گوشی

Navid.y
2012/07/14, 17:26
یه سوالی هم داشتم دوستان من میخوام بعد از عمری ios و اپلی بودن اندروید را یه امتحانی بکنم با توجه به بودجه و اینا میخوام sonyericcson live بگیرم به نظرتون چجوریاست؟
راستی قیمت الانشو کسی داره؟ من از اونموقع که اومدم خونه از دنیا بی خبرم آخرین قیمتش ۳۰۰ بود
و اینکه چون رمش کمه چه رمی براش پیشنهاد میکنید؟ ۸ گیگ میخوام بگیرم
سوالام زیاد شد ممنون میشم جواب بدید

Just Bagh Baghoo!

به نظر من سراغ سونی نرین. برای کسی که میخواد برنامه نویسی کنه و هزار و یک جور .... روی گوشی بریزه، بهتره سامسونگ بگیره اونم از سری Galaxy. ارزش داره بودجه رو بیشتر کنین. من تجربه کردم و نتیجه اش این شد که رو هیچ برندی به اندازه ی سامسونگ نمیشه مانور داد.

goyban
2012/07/14, 17:30
ممنونم ولی پول ندارم خب!
آخه این گوشی هم از نظر سخت افزاری بالا بود هم به android۴ آپدیت میشد
شما تا سقف ۳۵۰ چی پیشنهاد میکنید؟
من فعلا از هیچی و هیچ قیمتی خبر ندارم آپدیت عمومی من مال اوایل خرداده!

Just Bagh Baghoo!

+Aren
2012/07/14, 17:34
به نظر من سراغ سونی نرین. برای کسی که میخواد برنامه نویسی کنه و هزار و یک جور .... روی گوشی بریزه، بهتره سامسونگ بگیره اونم از سری Galaxy. ارزش داره بودجه رو بیشتر کنین. من تجربه کردم و نتیجه اش این شد که رو هیچ برندی به اندازه ی سامسونگ نمیشه مانور داد.
همه اندرویدیهای سامسونگ از سری گالکسی هستند!!!
اگر مقداری مقایسه قیمت داشته باشیم میبینیم که در هر رده قیمتی سونی ها بازدهی بهتری دارند!(90%)
لایو یک گوشی کم ایراد و پر طرفدار هست! خصوصا ااگر هدفون عوض بشه مناسب موزیک دوستان هست.
اما خب موارد بهتری هم با قیمت بیشتر هست!

goyban
2012/07/14, 17:44
خب پس همینو بگیرم؟
هندزفری آیپادم که دیروز خراب شدو میذارم روش دیگه؛)
قیمتشو میشه بگید الان چنده؟

Just Bagh Baghoo!

Navid.y
2012/07/14, 17:53
قبل از عید یه هدفون توپ گرفتم 50 تومن. علیرضا هم باهاش کار کرد و هیچ ایرادی نتونست بگیره. Philips SHE 9750
اینم لینک مشخصاتش (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. 2-drp1?t=specifications) Hi-Fi هم هست

+Aren
2012/07/14, 18:25
خب پس همینو بگیرم؟
هندزفری آیپادم که دیروز خراب شدو میذارم روش دیگه؛)
قیمتشو میشه بگید الان چنده؟

Just Bagh Baghoo!
حدود 370 معمول هست!

قبل از عید یه هدفون توپ گرفتم 50 تومن. علیرضا هم باهاش کار کرد و هیچ ایرادی نتونست بگیره. Philips SHE 9750
اینم لینک مشخصاتش (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. 2-drp1?t=specifications) Hi-Fi هم هست
قیمت حال حاضرش چقدره؟

goyban
2012/07/14, 18:52
حدود 370 معمول هست!

واقعا اینقدر گرون شده؟
خدای من این که ۳۰۰ بود!

Just Bagh Baghoo!

+Aren
2012/07/14, 22:52
واقعا اینقدر گرون شده؟
خدای من این که ۳۰۰ بود!

Just Bagh Baghoo!
البته چون اینجا ایران هست قیمت ها هر گوشش متفاوت هست!
بهتر هست برید بازار اصفهان ببینید وضع چطوره!
من پس فردا میام اصفهان!

dr.zhivago
2012/07/15, 09:13
این اصطلاحات یعنی چی ؟
hard spl
topaz

+Aren
2012/07/15, 09:52
این اصطلاحات یعنی چی ؟
hard spl
topaz

SPL مخفف Second Program Loader است که در حقیقت یک Loader هست.وظیفه SPL این هست که اجازه نصب یا عدم اجازه نصب سیستم عامل های مختلف را به کاربر می دهد.یعنی برای نصب هر نوع رامی روی گوشی خودتون این SPL هست که اجازه می دهد این کار را انجام دهید یا خیر.

بنابراین برای نصب انواع سیستم عامل غیر اورجینال (Custom) شما نیاز به تغییر SPL دارید تا اجازه این کار را به شما بدهد.
انواع SPL:
OSPL: این SPL اورجینال و اصلی خود گوشی هست که فقط اجازه نصب رام های اصلی و اورجینال خود شرکت رو می دهد.بنابراین تا وقتی که شما OSPL دارید نمیتونید رام های آنلاک رو نصب کنید.
RSPL: این نوع SPL اجازه نصب هر نوع رامی رو می دهد.اما فقط به صورت موقتی و در رم گوشی فعال هست.بنابراین بعد از این که گوشیتون ریست بشه دوباره OSPL فعال هست و اجازه نصب ندارید.
HSPL: اصطلاحا SPL سخت هست.و دقیقا جایگذین OSPL میشه و شما هر زمان که بخواهید میتونید هر گونه رامی رو بریزید.HSPL با ریست شدن گوشی از بین نمی رود.

dr.zhivago
2012/07/15, 11:05
برای دیاموند 2 رام جدیدتر اومده ؟
مال من مشخصاتش اینه :
os version : 5.2.21887 ( 21887..0.86 )
manila version:2.5.20113030.0
rom version : 2.53707.4 (76952) wwe
rom date : 01/29/10
radio version : 4.49.25.91
protocol version : 61.44etc.25.35u

اگه اطلاعاتی دارین یکم توضیح بدین ببینم این رام چیه ، این مانیلا چیه و اون او اس ورژن چیه؟

Dan
2012/07/15, 13:30
همه اندرویدیهای سامسونگ از سری گالکسی هستند!!!
اگر مقداری مقایسه قیمت داشته باشیم میبینیم که در هر رده قیمتی سونی ها بازدهی بهتری دارند!(90%)
لایو یک گوشی کم ایراد و پر طرفدار هست! خصوصا ااگر هدفون عوض بشه مناسب موزیک دوستان هست.
اما خب موارد بهتری هم با قیمت بیشتر هست!
اکثر آندرویدی های سامسونگ از سری گالکسی هستند ولی استثنا هم داره : Nexus S
اتفاقا برای کسی که میخواد برنامه نویسی کنه سری Nexus گوگل در اولویت هستند چون دست برنامه نویس ها توی این سری باز تره.

VSH-Katana
2012/07/15, 14:12
اکثر آندرویدی های سامسونگ از سری گالکسی هستند ولی استثنا هم داره : Nexus S
اتفاقا برای کسی که میخواد برنامه نویسی کنه سری Nexus گوگل در اولویت هستند چون دست برنامه نویس ها توی این سری باز تره.
البته nexus رو باید متعلق به گوگل بدونیم چون اونا رو واسه معرفی سیستم عامل جدیدش وارد بازار میکنه! و همچنیسن شرکت سامسونگ اونو به صورت oem واسش تولید میکنه!

Hessam
2012/07/15, 14:47
دوستان؛ کسی می دونه گوشی Sony Xperia Go کی با گارانتی وارد بازار ایران میشه؟:-/

VSH-Katana
2012/07/15, 15:22
طریقه وارد شدن و زمان وارد شدن گوشی به ایران برای هیچ کس معلوم نیست! مخصوصا گوشیهای سونی اریکسون و تا مدتی قبل الجی که الان دست شرکت گارانتی بهتری هستش

Dan
2012/07/15, 22:39
البته nexus رو باید متعلق به گوگل بدونیم چون اونا رو واسه معرفی سیستم عامل جدیدش وارد بازار میکنه! و همچنیسن شرکت سامسونگ اونو به صورت oem واسش تولید میکنه!
بخاطر همینه که منم نوشتم "سری Nexus گوگل" نه "سری Nexus سامسونگ".

goyban
2012/07/16, 13:00
دوستان یک سوال اساسی
بیشترین چبزی که تو اپل ازش استفاده میکنم terminal هستش دقیقا مثه terminal لینوکس
اینچنین برنامه ای برای أندروید بعد از رووت شدن هست؟
همچنین نصب فایل های deb

Just Bagh Baghoo!

dr.zhivago
2012/07/16, 21:25
مال من مشخصاتش اینه :

اگه اطلاعاتی دارین یکم توضیح بدین ببینم این رام چیه ، این مانیلا چیه و اون او اس ورژن چیه؟

روح الله upppp

goyban
2012/07/19, 08:01
دوستان یک سوال اساسی
بیشترین چبزی که تو اپل ازش استفاده میکنم terminal هستش دقیقا مثه terminal لینوکس
همچنین نصب فایل های deb

Just Bagh Baghoo!

کجایید بچه ها ؟

Just Bagh Baghoo!

goyban
2012/07/21, 08:50
ای بابا چرا جواب نمیدید؟؟ یوهوو؟
میگم الان sony reiccson ray با live یه قیمت شده!!!!
آیا ray مشکل خاصی داره که گرون نشده؟ هر دو ۳۸۰ هستن
این یکی را دیگه جواب بدید!!!

Just Bagh Baghoo!

Danialdaneshmand
2012/07/26, 16:59
درود
با نوع ارتباطی سخت افزار و نرم افزار ویندوز فون آشنا نیستم نمیدونم میتونه مثل سیمبین از سخت افزار به اون شکل استفاده کنه یا نه
گوشی هایی مثل c6-01 هست که قیمت پایینی دارند ولی خوب به راحتی فیلم های hd رو اجرا میکنند!
میخواستم بدونم ساپورت نرم افزاریه مالتی مدیا چطوره؟
سخت افزار قوی نیاز داره برای ویدئو های با کیفیت؟

+Aren
2012/07/26, 17:07
مال من مشخصاتش اینه :

پشتیبانی از نسخه های 6 پایان یافته!

رام یا Rom مخفف Read-only memory است.

سیستم عامل گوشی شما در این قسمت از گوشی به صورت فقط خواندنی قرار گرفته و وقتی شما تنظیمات گوشی خود را ریست میکنید یا به اصطلاح میخواهید سیستم عامل گوشی خودتون رو از اول نصب کنید، دستگاه سیستم عامل را از روی رام بر روی گوشی شما نصب میکند.به زبان ساده تر رام همان DVD ویندوز شما در کامپیوتر است که هر وقت بخواهید میتونید ویندوزتون رو از روی اون مجددا نصب کنید.

بنابراین تعویض یک رام در یک گوشی باعث می شود هر بار که گوشی را ریست می کنید، سیستم عاملی که به رام انتقال دادید و جدیدتر هست یا تغییرات خاصی داره، برای شما نصب بشه.

بقیه رو بعدا در یک تاپیک توضیح میدم!

دوستان یک سوال اساسی
همچنین نصب فایل های deb

Just Bagh Baghoo!
اطلاعی ندارم، سید وحید باید پاسخ بدهند.

Just Bagh Baghoo!
به دو علت:
1. کاهش تعداد موجودی!
2. افزایش تقاضا!

VSH-Katana
2012/07/26, 17:11
Just Bagh Baghoo!

خیر مشکل خاصی نداره!
قیمت گذاری در بازار ایران مشکل داره!
شاید هم دیگه بعد گرونتر شدن وارد نکرده باشن و به قیمت قبل مونده باشه

+Aren
2012/07/26, 17:13
درود
با نوع ارتباطی سخت افزار و نرم افزار ویندوز فون آشنا نیستم نمیدونم میتونه مثل سیمبین از سخت افزار به اون شکل استفاده کنه یا نه
گوشی هایی مثل c6-01 هست که قیمت پایینی دارند ولی خوب به راحتی فیلم های hd رو اجرا میکنند!
میخواستم بدونم ساپورت نرم افزاریه مالتی مدیا چطوره؟
سخت افزار قوی نیاز داره برای ویدئو های با کیفیت؟
هسته ویندوزفون از ابتدا نوشته شده است و از جدیدترین متد های برنامه نویسی در آن استفاده شده تا بهترین عملکرد رو با کمترین امکانات داشته باشه!
شما در اندروید شاهد این هستید که با ارتقا سیستم عامل نیازمند به سخت افزار قویتری هستید. اما در وینفون با ارایه نسخه 7.5 ثابت شد که مایکروسافت یک غول نرم افزاریست. چون 7.5 قابل نصب روی مدل های ضعیف تر و ارزانتر هست!(حتی رم 256!)
در نسخه های سری 7 بدلیل وابسته بودن به برنامه ZUNE امکان استفاده از پسوند های گوناگون نیست.
برنامه Zune فیلم ها را با کیفیت بالا به فرمت مناسب تبدیل می کند.
قابلیت پخش HD هم وجود دارد!
از لحاظ مالتی مدیا هم برنامه های فراوانی وجود دارد! که می شه به نوکیا پلیر اشاره کرد که از بهترین هاست!

dr.zhivago
2012/08/03, 13:35
آیفون جدید کی معرفی میشه ؟
چه امکاناتی قراره داشته باشه ؟

VSH-Katana
2012/08/03, 17:01
طبق معمول شایعات پیرامون آیفون جدید زیاده و چیزایی که احتمالشون زیاده صفحه نمایش بزرگتر و نسخه جدید دستیار پیشرفته اپل یعنی سیری هست!

Danialdaneshmand
2012/08/03, 17:27
طبق معمول شایعات پیرامون آیفون جدید زیاده و چیزایی که احتمالشون زیاده صفحه نمایش بزرگتر و نسخه جدید دستیار پیشرفته اپل یعنی سیری هست!
گفتن ظاهرا 22 شهریور معرفی هست!
منتظر Mini iPad هم میتونیم باشیم :>

goyban
2012/08/03, 22:44
والا ما که رو ios6 هستیم الان اونقدرا فرقی نکرده ولی سیری واقعا هوشمند شده
آیفون جدید هم که به نظر من آخرش دوباره یه چیزی بسیار شبیه iphone 4s میشه
بعد طبق معمول میگن اینو هیچکس نمیخره بعد دوباره میبینم ملت چادر میزنن در پل که بخرنش

Sent from my iPad using Tapatalk HD

dr.zhivago
2012/08/04, 17:56
این پردازشگر گرافیکی در چه حدیه ؟

ULP GeForce

+Aren
2012/08/04, 20:26
والا ما که رو ios6 هستیم الان اونقدرا فرقی نکرده ولی سیری واقعا هوشمند شده
آیفون جدید هم که به نظر من آخرش دوباره یه چیزی بسیار شبیه iphone 4s میشه
بعد طبق معمول میگن اینو هیچکس نمیخره بعد دوباره میبینم ملت چادر میزنن در پل که بخرنش

sent from my ipad using tapatalk hd
فکر کنم تا پاییز بیشتر نتونه نفس بکشه!(کاملا نظر شخصی این حقیر)
دیگه وقتی اپل بیاد ایده از مایکروسافت بگیره!! (نه که مایکروسافت بد باشه! ولی اپل همیشه با سامسونگ سر کپی بحث داشت ولی حالا خودش [-x)
باید یک فکری برای خودش بکنه

این پردازشگر گرافیکی در چه حدیه ؟

ulp geforce
این هسته ای از تگرا 2 هست! مواقعی که نیاز به پردازشهای قدرتمند نیست جهت کاهش مصرف از این پردازنده گرافیکی استفاده می کند.
در حد صفحه نمایش و مشاهده عکس!

ultra-low power (ulp) geforce gpu architected for low-power applications. The ulp geforce gpu delivers outstanding game playability and a visually engaging, highly responsive user interface.

goyban
2012/08/04, 20:43
فکر کنم تا پاییز بیشتر نتونه نفس بکشه!(کاملا نظر شخصی این حقیر)
دیگه وقتی اپل بیاد ایده از مایکروسافت بگیره!! (نه که مایکروسافت بد باشه! ولی اپل همیشه با سامسونگ سر کپی بحث داشت ولی حالا خودش [-x)
باید یک فکری برای خودش بکنه

نفس که میکشه البته تو گوشی احتمال کم اوردنش هست اگه بخواد این شکلی ادامه بده ولی تبلتو بدجوری بازار تو دستشه مخصوصا اگه یه مدل ارزون آیپد مینی بده که به نظرم اصلا کار درستی نیست
من یواش یواش دارم برای سرفیس پول کنار میذارم
صبر میکنیم ارائه بشه چند هفته بگذره ببینم بالاخره چیه این!!!

Sent from my iPad using Tapatalk HD

dr.zhivago
2012/08/04, 23:03
الان یه گوشی که بتونه اندروید 4 رو بخوبی اجرا کنه حداقل چه مشخصاتی باید داشته باشه؟

+Aren
2012/08/04, 23:30
الان یه گوشی که بتونه اندروید 4 رو بخوبی اجرا کنه حداقل چه مشخصاتی باید داشته باشه؟
برای بخوبی اجرار کردن:
Cpu دو هسته ای 1 به بالا! و بهترین حالت cpu 1.5 دو هستهای!
رم هم حداقل 1 گیگ

dr.zhivago
2012/08/04, 23:36
الان یعنی xperia sola خوب نیست ؟

Samsung i927 Captivate Glide چی ؟

+Aren
2012/08/07, 19:35
الان یعنی xperia sola خوب نیست ؟

Samsung i927 Captivate Glide چی ؟
چرا خوبه!
ولی احتمالا با این وضع اندروید برای نسخه بعدی کم بیارن!

Hessam
2012/08/08, 18:53
یه سوال مهم و کاربردی:
به طور کلی گوشی ها (مخصوصاً هوشمند)، بعد از خرید، چند ساعت باید شارژ اولیه بشن؟!
یعنی بعد از اینکه گوشی رو خریدیم، چند ساعت باید به شارژ باشه در حالت استانداردش؟

+Aren
2012/08/08, 20:09
یه سوال مهم و کاربردی:
به طور کلی گوشی ها (مخصوصاً هوشمند)، بعد از خرید، چند ساعت باید شارژ اولیه بشن؟!
یعنی بعد از اینکه گوشی رو خریدیم، چند ساعت باید به شارژ باشه در حالت استانداردش؟
یک مقاله در این زمینه توی انجمن داشتیم!
یک جست و جو بکنید.
مغازه دارها میگن 8 ساعت!

Hessam
2012/08/08, 20:19
یک جست و جو بکنید.
مغازه دارها میگن 8 ساعت!

پس منبع موصقی در این مورد وجود نداره؟!

+Aren
2012/08/08, 20:34
پس منبع موصقی در این مورد وجود نداره؟!
همون مقاله ای که گفتم رو بخونید.

Hessam
2012/08/08, 21:56
بهترین نرم افزار پلیر برای اندروید چه نرم افزاریه که تمامی فرمت های ویدئویی رو ساپورت کنه؟
مثل کا ام پی که برای کامپیوتر بهترینه.

+Aren
2012/08/09, 00:51
بهترین نرم افزار پلیر برای اندروید چه نرم افزاریه که تمامی فرمت های ویدئویی رو ساپورت کنه؟
مثل کا ام پی که برای کامپیوتر بهترینه.
VPlayer برنامه مناسبی است.

Danialdaneshmand
2012/08/29, 07:09
درود
ولي از نظر بنده بهترين برنامه MX Player
هست.گمون كنم ٥ ستاره گرفته بود داخل ماركت.
خيلي جالبه كنترل صدا روشنايي و جلو عقب كردن فقط با هل دادن انگشت هست ديگه لازم نيست داخل منو ها بريد از زيرنويس هم پشتيباني ميكنه.
Codec هم براي سي پي يو هاي مختلف داره.

Using Tapatalk

dr.zhivago
2012/10/12, 13:38
الان ارزونترین گوشی که هم وایرلس داشته باشه هم جی پی اس هم سیستم عامل چیه ؟
قیمتش چقده ؟

rre_za
2012/10/12, 15:27
یک جست و جو بکنید.
مغازه دارها میگن 8 ساعت!

من الان این پست رو دیدم...

به هیج عنوان گوشی های جدید رو که باطری های لیتیومی دارن برای 8 ساعت شارژ اولیه به برق نزنین ! به باطری اسیب میرسه... همون شارژی که گوشی داره ( معمولا 30% ) رو کامل استفاده کنین تا گوشی خاموش بشه بعد دوباره رشنش کنین صبر کنین دوباره خاموش شه بعد باطری رو فول شارژ کنین و استفاده کنین ( به هیج عنوان نیازی نیست 8 ساعت شارژ بزارین )

+Aren
2012/10/12, 22:58
الان ارزونترین گوشی که هم وایرلس داشته باشه هم جی پی اس هم سیستم عامل چیه ؟
قیمتش چقده ؟
از نوکیا سری بل میشه پیدا کرد!

dr.zhivago
2012/10/12, 23:32
نوکیا نه
من اصلا خوشم نمیاد ازش

+Aren
2012/10/13, 00:14
نوکیا نه
من اصلا خوشم نمیاد ازش
یادم نبود!
پس برو سراغ اندرویدی های سامسونگ!
مینی 2 و آیس 2
توی سونی هم نئو وی

dr.zhivago
2012/10/13, 10:04
قیمتاشون چجوریه ؟؟؟؟؟

+Aren
2012/10/13, 11:59
قیمتاشون چجوریه ؟؟؟؟؟
خب معلومه...!
Samsung:
Galaxy Pocket S5300 حدود 300
Galaxy Ace Plus S750 حدود 500
Galaxy mini 2 S650 حدود 450
سونی:
Xperia tipo dual دو سيم کارت حدود 500

نظر من روی ACE Plus هست.

dr.zhivago
2012/10/13, 12:45
اون گوشی که خودت داشتی چی بود ؟

+Aren
2012/10/13, 12:52
اون گوشی که خودت داشتی چی بود ؟
برا داداشم بود گالاکسی مینی
خودم دیزایر اچ دی داشتم!

dr.zhivago
2012/10/13, 13:12
خب گالاکسی مینی چطور بود ؟

بدرد میخورد ؟

میتونست نرم افزار اجرا کنه ؟ بازی ؟
صفحه نمایشش چطور بود ؟

+Aren
2012/10/13, 13:19
خب گالاکسی مینی چطور بود ؟

بدرد میخورد ؟

میتونست نرم افزار اجرا کنه ؟ بازی ؟
صفحه نمایشش چطور بود ؟
برای کارای روزمره خوب بود
بدرد WiFi و GPS نه!
خب آره ولی نباید انتظاری از CPU 600 مگا هرتزی داشته باشی! برای بازی هم فقط بازی های سبک!
افتضاح!
...

+Aren
2012/10/13, 18:28
با سلام خدمت همه دوستان عزیز .یک موبایل سامسونگ مدل gt-b7722i دارم بعضی اوقات خودبه خود خاموش میشود بدونه اینکه هیچگونه دستی به آن بخورد.2- در بعضی مواقع اگر کسی زنگ بزند وخواسته باشم جواب بدهم هنگ میکند (دکمه جواب هنگ میکند) 3- اگر دوستی تماس بگیرد و شماره دوستی را خواسته باشد صفحه موبایل باز نمیشود تا در حین مکالمه بتوان شماره را در اختیار او گذاشت . لازم به توضیح است این موبایل دو سیم کارت میباشد
احتمالا مشکل نرم افزاریه
گوشیت رو یکبار آپدیت کن! امیدوارم درست بشه

iranmanoto
2012/10/13, 20:11
سلام دوستان
من یه یک ماهی میشه که گوشیم رو روت کردم
حالا یه مشکل تو گوشیم پیش امده
ممنون میشم راهنمایی کنید
من گوشیم arc s هست
تازگیا وقتی تماس میگرن یا میگرم صدای من نمیره ولی صدای طرف خوب میاد
ولی در حالت اسپیکر میکروفن کار میکنه . هم صدا میاد هم میره
با فیلم برداری هم تست کردم . میکروفن سالمه
برای همین ذهنیتم رفت به ایراد نرم افزاری
گوشی رو ریست فکتوری کردم ولی بازم درست نشد ایراد از کجاست؟!

+Aren
2012/10/13, 22:21
با سلام وبا تشکر .طریقه آپدیت کردن این مدل گوشیها (GT-B7722i چگونه است ؟
باید PC Suit مخصوص سامسونگ رو دانلود کنید.
توضیحات و دانلود در لینک زیر:

سلام دوستان
من یه یک ماهی میشه که گوشیم رو روت کردم
حالا یه مشکل تو گوشیم پیش امده
ممنون میشم راهنمایی کنید
من گوشیم arc s هست
تازگیا وقتی تماس میگرن یا میگرم صدای من نمیره ولی صدای طرف خوب میاد
ولی در حالت اسپیکر میکروفن کار میکنه . هم صدا میاد هم میره
با فیلم برداری هم تست کردم . میکروفن سالمه
برای همین ذهنیتم رفت به ایراد نرم افزاری
گوشی رو ریست فکتوری کردم ولی بازم درست نشد ایراد از کجاست؟!
از کسانی که این رام رو نصب کردند بپرسید همچین مشکلی داشتند؟
ریسیت فکتوری همون هارد ریسیت هست؟ هارد ریسیت کنید!

iranmanoto
2012/10/14, 14:34
سلام دوست من
رام گوشیم 4.0.4 رسمی هست با build number:4.1.b.0.587
گوشی رو روت کردم به هوای خوندن فلش مموری
ولی الان موس رو میخونه کیبورد رو میخونه ولی فلش مموری رو نمیخونه
منظورم از ریست فکتوری اینه:
factory data reset(erases all data on phone )
حالا چی کار کنم

+Aren
2012/10/14, 15:30
سلام دوست من
رام گوشیم 4.0.4 رسمی هست با build number:4.1.b.0.587
گوشی رو روت کردم به هوای خوندن فلش مموری
ولی الان موس رو میخونه کیبورد رو میخونه ولی فلش مموری رو نمیخونه
منظورم از ریست فکتوری اینه:
factory data reset(erases all data on phone )
حالا چی کار کنم

گوشی رو آن روت کنید.
از روش دیگر برای روت کردن استفاده کنید.

iranmanoto
2012/10/14, 16:56
چه جوری آن روت کنمش؟

+Aren
2012/10/14, 16:58
چه جوری آن روت کنمش؟
این رو بهتره وحید یا علی پاسخ بدن.
من خیلی وقت هست از اندروید فاصله گرفتم.
ولی می گردم. اگر پیدا کردم براتون قرار می دهم

iranmanoto
2012/10/14, 17:05
آقا ممنون

sepahan2016
2012/10/14, 19:01
لینک آموزش آنروت کردن فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

dr.zhivago
2012/10/15, 12:34
روح الله در مورد این گوشی هایی که مخصوص ورزشکاراست چیزی میدونی ؟

+Aren
2012/10/15, 13:35
روح الله در مورد این گوشی هایی که مخصوص ورزشکاراست چیزی میدونی ؟مهمترین ویژگی شون ضد آب بودن(عرق) است.
بعد داشتن سنسور شتابسنج برای فعالیت ها همینطور جدیدا gps
و البته رویه جدید بسوی ضد ضربه شدن است.
اکثر امکانات رو می شه به صورت نرم افزاری ایجاد کرد. مثلا شما یک ایکسپریا گو که داشته باشید با نصب برنامه های تناسب اندام یک گوشی ورزشی ایده آل داشته باشید.

dr.zhivago
2012/10/15, 14:38
الان میتونی چند نمونه از گوشی های ورزشی نام ببری ؟

+Aren
2012/10/15, 16:14
همین الان باید بگم؟
نمیشه حالا بعدا بگم؟
...
Sony Ericsson Xperia Active
دیگه هر چی فکر می کنم یادم نمیاد!
ولی یادم هست اولین گوشی ورزشی (با سنسور شتاب سنج) رو سنی اریکسون ساخته بود.
سری z بود.

Dan
2012/10/15, 20:54
از قدیمیا Nokia 5500 Sport بود:

13640

MOHAMMAD MOBASHERI
2012/10/18, 18:33
یک سوال
گوشی هایی که الان اندروید دارن، میشه اندرویدشون رو پاک کرد و ویندوز 8 نصب کرد؟

Ali Fatehi
2012/10/18, 22:14
یک سوال
گوشی هایی که الان اندروید دارن، میشه اندرویدشون رو پاک کرد و ویندوز 8 نصب کرد؟

فعلا هیچ راه حلی برای ویندوز 8 ارائه نشده اما ویندوز 95 و لینوکس را می شود نصب کرد

MOHAMMAD MOBASHERI
2012/10/18, 22:40
فعلا هیچ راه حلی برای ویندوز 8 ارائه نشده اما ویندوز 95 و لینوکس را می شود نصب کرد

من قصد انجام چنین کاری رو ندارم
فقط برای دونستن میپرسم
مگه چه فرقی میکنه؟
گوشی هوشمند هم مثل کامپیوتر سی پی یو و رم و ... داره.
چه فرقی میکنه روی یک سیتم چه سیستم عاملی نصب بشه؟
مگه ویندوز 8 سخت افزار خاصی میخواد؟

Ali Fatehi
2012/10/19, 13:54
من قصد انجام چنین کاری رو ندارم
فقط برای دونستن میپرسم
مگه چه فرقی میکنه؟
گوشی هوشمند هم مثل کامپیوتر سی پی یو و رم و ... داره.
چه فرقی میکنه روی یک سیتم چه سیستم عاملی نصب بشه؟
مگه ویندوز 8 سخت افزار خاصی میخواد؟

نگاه کنید این سوال جواب خیلی بزرگ و مهندسی داره در کل برای نصب یک سیستم عامل دیگر بروی تلفن همراه و یا تبلت فقط مشخصات سخت افزاری ملاک نیست بلکه طیف وسیعی از موارد باید با هم هماهنگ شود تا سیستم عامل بالا بیاید این هماهنگی هم نرم افزاری و هم سخت افزاری است . و برخی اوقات که نمی توان هماهنگ کرد ان سیستم عامل را پورت می کنیم .

اگر می خواهید سیستم عامل ویندوز 8 می خواهی تبلت ماکروسافت بگیر

sh_2500K
2012/10/25, 11:48
سلام دوستان میتونم یه سوال بپرسم؟

sh_2500K
2012/10/25, 11:51
من یک عدد اچ تی سی سنسیشن ایکس ای دارم با رام خودش می خواستم ببینم میشه والپیپر ی گذاشت که قابلیت چرخشی کامل یا همون scrollable داشته باشه؟

sh_2500K
2012/10/25, 12:18
دوستان جواب منو نمیدین؟

+Aren
2012/10/25, 12:44
من یک عدد اچ تی سی سنسیشن ایکس ای دارم با رام خودش می خواستم ببینم میشه والپیپر ی گذاشت که قابلیت چرخشی کامل یا همون scrollable داشته باشه؟
دوست عزیز
ابتدا صبر کنید. قاعدتا اگر کسی پاسخ شما رو داشت دریغ نمی کرد.
تا جایی که اطلاع دارم گوشی های HTC به خاطر داشتن اینترفیس اختصاصی در صفحه Home قابلیت چرخش ندارند.

sh_2500K
2012/11/01, 09:31
سلام دوستان صبحتون بخیر و خوشی. من گوشیم سنسیشن ایکس ای هستش من دیشب وقتی وایرلسم رو روشن کردم که سری به بازار بزنم اومد رو صفحه که شما آپدیته جدید داری. منم 2ساعت گذاشتم آپدیت شد واندرویدم شد ورژن 4.0.3 از 2.3.5 و همه چیز هم اوکی هستش ولی میخواستم بپرسم فرقش با اینکه ببری بدی برات آپ کنن و این چیه؟ ومهمتر از این این که وقتی با اینترنت آپ میکنی ورژن sence هم عوض میشه؟

sh_2500K
2012/11/01, 09:41
دوستان اگه هستید و میدونید بهم بگید ممنونم

VSH-Katana
2012/11/01, 10:06
دوست عزیز هیچ فرقی به جز هزینه که بهشون پرداخت میکنی نداره

sh_2500K
2012/11/01, 10:15
مطمئن هستید؟ الان ورژن sence من شده 3.6 با اندروید 4.0.3. اوکیه دیگه؟

VSH-Katana
2012/11/01, 11:14
بله ورژن چهار رابط سنس رو فکر کنم با اندرویید 4.1 ارائه داد htc که برای گوشی شما نیومده آپ دیتش!

sh_2500K
2012/11/01, 11:37
ممنون از کمکتون.

+Aren
2012/11/01, 13:36
اگر اینترنت پر سرعت دارید حتما خونه اپدیت کنید!

MOHAMMAD MOBASHERI
2013/01/09, 14:46
سلام دوستان
پدرم یک lg kc910 داره
چند روزه که نمیشه باهاش پیامک داد
یعنی هر چی بنویسی پیامکه خالی میره!!
چکارش کنم؟
ممنون

meysam213
2013/01/09, 14:48
سلام دوستان
پدرم یک lg kc910 داره
چند روزه که نمیشه باهاش پیامک داد
یعنی هر چی بنویسی پیامکه خالی میره!!
چکارش کنم؟
ممنون

یا از مسیج سنتره یا اصلا بده برات فلش کنن

HURA
2013/03/01, 18:14
یه سوال داشتم که مربوط به امنیت گوشی های نوکیا و سونی اریکسون میشه.
درسته که آمریکا میتونه از طریق باتری داخلی وارد این گوشیها بشه؟(حتی در حالت خاموش)

ardavan7
2013/03/10, 10:28
سلام دوستان من یک گوشی Huawei G5520 گرفتم، قدیم میشود رو گوشیهای جاوا نوکیا یکسری برنامه ریخت، خواستم ببینم روی این گوشی هم امکان اینکار هستش؟اگر هست به چه شکلی امکان پذیر هستش؟

Yaser_Aramesh
2013/03/10, 13:06
سلام دوستان من یک گوشی Huawei G5520 گرفتم، قدیم میشود رو گوشیهای جاوا نوکیا یکسری برنامه ریخت، خواستم ببینم روی این گوشی هم امکان اینکار هستش؟اگر هست به چه شکلی امکان پذیر هستش؟

فکر میکنم بشه . برنامه رو توی مموری کارت بریزید و بندازید روی گوشی . فکر کنم اینجوری قابل استفاده بشه .

اگه نشد گوشی رو با کابل USB وصل کنید به کامپیوتر و پوشه ی System 32 رو پاک کنید (این رو در یه سایت انگلیسی خوندم )

amir-bahador
2013/03/12, 23:31
اگه سیستم عاملش جاوا باشه همون تو رم برزید فکر کنم جواب بده

sh_2500K
2013/03/12, 23:58
سلام دوستان عزیز
من یک عدد HTC Sensation XE 16g دارم که رامش عربیک بوده. ورژن اندرویدش 2.3.5 بود از طریق وایرلس منزل آپدیتش کردم به4.0.3 که خود گوشی بهم پیغام داده بود و یک پچ پایداری. منم آپدیت کردم از اون روز به بعد یه موقع هایی تاچم نمیزنه چه تو مسیج و فون کیپد و محیط خود سنس. یک بار از طریق دکمه HOME و VOL Down ریست فکتوری کردم نشد دادم پاساژ دوباره با کابل واسم همین ورژن رو زدن (4.0.3) درست نشد[-O

Shahin007
2013/03/13, 09:50
سلام دوستان عزیز
من یک عدد HTC Sensation XE 16g دارم که رامش عربیک بوده. ورژن اندرویدش 2.3.5 بود از طریق وایرلس منزل آپدیتش کردم به4.0.3 که خود گوشی بهم پیغام داده بود و یک پچ پایداری. منم آپدیت کردم از اون روز به بعد یه موقع هایی تاچم نمیزنه چه تو مسیج و فون کیپد و محیط خود سنس. یک بار از طریق دکمه HOME و VOL Down ریست فکتوری کردم نشد دادم پاساژ دوباره با کابل واسم همین ورژن رو زدن (4.0.3) درست نشد[-O
سلام دوست عزیز...وقتی خودتون آپدیت کردین به ورژن ذکر شده و اون مشکلو داشته دیگه نباید میدادین جای دیگه دوباره همون ورژن رو نصب کنن!
این معلومه که مشکل از نسخه ی آندروید شما هستش...نسخه ای که شما نصب کردید نسخه ی نهایی نیست...شما زحمت بکشید به 4.1.1 یا 4.0.4 آپدیت کنید...اگه آپدیت خود شرکت باشه که چه بهتر،نبود
هم همون آپدیت کاستوم رو نصب کنید.بدون شک مشکلتون حل میشه...فقط اصرار کنید که 4.1.1 یا 4.0.4 باشه چون آپدیت های تو این رده این نسخه ی نهایی هستش و باگ های کمتری داره.موفق باشید.

sh_2500K
2013/03/13, 10:38
آخه گفتن بخاطر این میتونه با شه که با خودت آپدیت کردی والا چه میدونم؟
حالا به نظر شما آپدیت کنم بهتره یه به سیستم عامل اولیش برگردونم؟
و اینکه کند نمیشه رو اوون ورژن؟(4.1.1)
و آخرین سوال خودم هم میتونم آپدیت کنم؟ لیک آموزش فارسی داره میشه بهم بدین؟ و اگه لینک رام دقیق این گوشی رو هم میدونید بهم بدین ممنون میشم واقعا.

sh_2500K
2013/03/13, 13:55
از دوستان عزیز کسی نیست جواب سوالای منو بده؟ ببخشیدا آخه عجله دارم میخوام برم علاالدین اگه خودم بتونم نرم دیگه.

saeid6574598
2013/03/13, 14:12
از دوستان عزیز کسی نیست جواب سوالای منو بده؟ ببخشیدا آخه عجله دارم میخوام برم علاالدین اگه خودم بتونم نرم دیگه.
طبق پیشنهاد HTC ، شما باید قبل از انجام این کار ( بروز رسانی نسخه سیستم عامل ) ، یک Backup از رام خود می گرفتید . چون اکثر دارندگان این گوشی پس از آپدیت با چنین مشکلی مواجه می شوند .

Shahin007
2013/03/13, 17:31
آخه گفتن بخاطر این میتونه با شه که با خودت آپدیت کردی والا چه میدونم؟
حالا به نظر شما آپدیت کنم بهتره یه به سیستم عامل اولیش برگردونم؟
و اینکه کند نمیشه رو اوون ورژن؟(4.1.1)
و آخرین سوال خودم هم میتونم آپدیت کنم؟ لیک آموزش فارسی داره میشه بهم بدین؟ و اگه لینک رام دقیق این گوشی رو هم میدونید بهم بدین ممنون میشم واقعا.

نه دوست عزیز ارتباطی به نوع آپدیت کردن نداره...مشکل فقط از ورژن آندروید نصب شدتون هست.
اگه رو همین ورژن که نصب کردین و مشکل داره کند شده روی 4.1.1 هم کندی دارید ولی اگه خیر هیچ مشکلی به وجود نمیاد.
خودتون هم بله میتونید ولی باید مواظب باشید...داخل انجمن های تخصصی آندروید میتونن بهتون آموزش بدن.
موفق باشید.

MOHAMMAD MOBASHERI
2013/05/27, 18:26
سلام
دوستان این درسته که میگن گوشی های سونی فقط بازی ها رو از روی حافظه داخلی شون اجرا میکنن و نمیشه روی مموری کارت بازی ریخت؟ البته میگن اگر روت بشه این مشکل بر طرف میشه.
این فقط در مورد گوشی های سونی صدق میکنه یا تمام گوشی ها؟

آخه ظاهرا حافظه داخلی sp تنها 8 گیگه که فقط بیشتر از 5 گیگ اون در دسترس کاربره؟ مگه روی 5 گیگ چند تا بازی درست و حسابی میشه ریخت؟ پس آدم گوشی با این قدرت میخره برای چی؟ مسئولین رسیدگی کنن!!!!:دی ~X(

ممنون

shahidamlaki
2013/05/29, 14:57
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما رفقای گل

پسرخاله ام می خواد گوشی گلکسی اس 3 خودش رو ریکاوری کنه (حافظه داخلی) چه کار باستی انجام بده ؟

و آیا نرم افزار خاصی نیاز داره ؟

لطفا راهنمایی کامل بفرمایید

با تشکر فراوان

Yaser_Aramesh
2013/05/29, 16:55
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما رفقای گل

پسرخاله ام می خواد گوشی گلکسی اس 3 خودش رو ریکاوری کنه (حافظه داخلی) چه کار باستی انجام بده ؟

و آیا نرم افزار خاصی نیاز داره ؟

لطفا راهنمایی کامل بفرمایید

با تشکر فراوان
مموری کارت رو بنداره رو مموری کارت ریدر , وصل کنه کامپیوتر و با نرم افزارهای ریکاوری برگردونه . من نرم افزار ریکاوری خوب نمیشناسم

Yaser_Aramesh
2013/06/03, 12:58
دوستان کسی Lumia 520 داره ؟

تو قابش هندزفری داشت ؟ اگر داشت همرنگ خود گوشی بود ؟

Yaser_Aramesh
2013/06/04, 09:28
دوستان کسی Lumia 520 داره ؟

تو قابش هندزفری داشت ؟ اگر داشت همرنگ خود گوشی بود ؟

Up

آقا سوال مهمیه . کسی جواب بده یا از کسی که داره بپرسه و بگه من خیلی ممنون میشم

Yaser_Aramesh
2013/06/05, 11:59
سلام علیک سلام
دوستان این درسته که میگن گوشی های سونی فقط بازی ها رو از روی حافظه داخلی شون اجرا میکنن و نمیشه روی مموری کارت بازی ریخت؟ بله

البته میگن اگر روت بشه این مشکل بر طرف میشه. صد در صد . با روت راه برای حل همه چی باز میشه

این فقط در مورد گوشی های سونی صدق میکنه یا تمام گوشی ها؟ من سامسونگ رو هم میدونم که جدیداش اینجوریه

آخه ظاهرا حافظه داخلی sp تنها 8 گیگه که فقط بیشتر از 5 گیگ اون در دسترس کاربره؟ مگه روی 5 گیگ چند تا بازی درست و حسابی میشه ریخت؟

درست و حسابی داریم تا درست و حسابی . همه ی درست و حسابی ها که حجمشون زیاد نیست . من بازی های کم حجم درست و حسابی زیاد میشناسم

پس آدم گوشی با این قدرت میخره برای چی؟ بعضی ها برای کلاس داشتن میخرن

مسئولین رسیدگی کنن!!!!:دی ~X( به شرکت ها ایمیل بزن تا رسیدگی کنن !

ممنون قربانت

پست 136 و 137 رو یه نگاه بندازین

MOHAMMAD MOBASHERI
2013/06/05, 12:12
یاسر جان ممنون از جوابت
فقط یک سوال
تو مشخصات این گوشی ها به این موضوع اشاره شده؟ چه جوری؟ با چه عنوانی؟
یا باید نظرات کاربران رو برای هر گوشی خوند تا به این مسئله پی برد؟
کلا برای فهمیدن این قضیه راهی جز خوندن صد ها نظر وجود داره؟

در باره اون سوالت هم پیشنهاد میکنم سوالت رو تو سایت mobile.ir در بخش نظرات گوشی مورد نظرت مطرح کن
تو اون سایت معمولا کسانی که اون گوشی رو دارند واسه دفاع از گوشیشون سوالات رو جواب میدن

saeed z
2013/06/25, 16:55
سلام خسته نباشید
همونطور که میدونید گلکسی مگا 6.3 دارای پردازنده گرافیکی مشابه با نکسوز 10 داره (که تونسته امتیاز حدود 5300 در نرم افزار 3D Mark رو بدست بیاره) البته از لحاظ اسمی
میخواستم بدونم آیا از لحاظ قدرت هم باهم برابری میکنند؟

moeid76
2013/07/24, 10:41
به این لینک یه سر بزن
محتویات جعبه رو گذاشته

moeid76
2013/07/24, 10:49
دوستان یه راهنماییی کنید
به نظرتون galaxy s4 بهتره یا iPhone 5 ?!?

Nima.Salarian
2013/07/24, 11:23
دوستان یه راهنماییی کنید

قطعا گلکسی اس 4 قابلیت های بیشتری نسبت به آیفون 5 داره
ولی کیفیت بدنه آیفون 5 از اس 4 بهتره

amir-bahador
2013/07/24, 13:15
دوستان یه راهنماییی کنید

کلا ایفون یک سری محدودیت داره مثل بلوتوث-اتصال فلش-ریختن نرم افزار و بازی و اهنگ,عکس فقط با ایتونز وغیره که تو اس 4 از این خبرها نیست

shayan2068
2013/08/05, 14:49
سلام.کسی نقشه برد گوشی 96 رو داره

Yaser_Aramesh
2013/08/05, 20:37

امیدوارم کمکی بکنن

(فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

Dan
2013/08/05, 21:02
لینک دانلود:

APA
2013/08/08, 06:43
سلام دوستان!
ایا میشه سیستم عامل ios رو روی گوشی های اندروید ریخت؟

A Z A D
2013/08/08, 06:48
سلام دوستان!
ایا میشه سیستم عامل ios رو روی گوشی های اندروید ریخت؟

به هیچ وجه! IOS و ویندوز متن باز نیستن و نمیشه روی یه گوشی دیگه نصبشون کرد.

ramin_skh
2013/08/12, 14:05
سلام گوشی Xperia S پردازندش 1.5گیگا هست ولی Galaxy S II پردازندش 1.2 گیگا هست بعدش هم نوع cpu هاشون فرق میکنه که هر دو تا دو هسته ای هستند ولی برای Xperia S خیلی بهتره

ramin_skh
2013/08/12, 14:08
بعنوان اولین سوال

چرا ؟ سلام گوشی Xperia S پردازندش 1.5گیگا هست ولی Galaxy S II پردازندش 1.2 گیگا هست بعدش هم نوع cpu هاشون فرق میکنه که هر دو تا دو هسته ای هستند ولی برای Xperia S خیلی بهتره

ramin_skh
2013/08/12, 14:17
دوستان یه راهنماییی کنید
به نظرتون galaxy s4 بهتره یا iPhone 5 ?!? تو ایران s4 بهتره چون تو ایران ما فقط از 3درصد از امکانات گوشی iPhone 5 میتونیم استفاده کنیم به خاطر بعضی چیزا iPhone 5 وفقط توایران هرکی میگیره فقط به خاطر مد میگیره

sh_2500K
2013/08/13, 10:06
سلام و خسته نباشید
دوستان من یک عدد HTC sensation XE دارم به 4.0.3 آپدیت کردم. میخواستم ببینم رام رسمی جدید تر اومده یا قراره بیاد یا اینکه دیگه ساپورت نمیشه؟

Hessam
2013/08/14, 17:32
این تاپیک چرا مهم نشده...؟!

دوستان تعمیرکار و فنی کار موبایل اگر کسی هست، راهنمایی کنه بی زحمت.
گوشی موبایلم Sony Ericsson K970 هست. 4 ساله خریدم.

اخیراً گهگاهی خود به خود خاموش میشه...!! تقریباً 1 یا نهایتاً 2 بار در طول یک شبانه روز یک دفعه خاموش میشه!!
زمان خاصی هم نداره! چه موقعی که باهاش کار می کنم و چه موقعی که در حالت Idle هست!
حالت خاموش شدنش هم روال عادی نداره! ناگهان صفحه سیاه میشه و متوجه میشم که خاموش شده!

علتش چی می تونه باشه؟ مشکل سخت افزاری هست؟ مشکل از باتری هست یا ...؟

کاری از دستم بر میاد که خودم انجام بدم؟

Yaser_Aramesh
2013/08/14, 17:47

اخیراً گهگاهی خود به خود خاموش میشه...!! تقریباً 1 یا نهایتاً 2 بار در طول یک شبانه روز یک دفعه خاموش میشه!!
زمان خاصی هم نداره! چه موقعی که باهاش کار می کنم و چه موقعی که در حالت Idle هست!
حالت خاموش شدنش هم روال عادی نداره! ناگهان صفحه سیاه میشه و متوجه میشم که خاموش شده!

1 ) با یه باتری دیگه تست کن .

2 ) Factory Reset کن .

3 )انشاالله که درست بشه . اگر نشد ببر تعمیرگاه . چون کار دیگه ای از دستت برنمیاد .

Dan
2013/08/14, 18:23

با اجازه استاد یاسر گرامی
حسام جان اگه زمانی که گوشی باتری رو خالی نشون نداده خاموش میشه اولین و راحت ترین کار اینه که با یه باتری دیگه تستش کنی (اگه دسترسی به منبع تغذیه داشته باشی و با منبع تغذیه تست کنی که خیلی بهتره)
اگر مشکل با موارد بالا حل نشه احتمالا مشکل از IC تغذیه گوشی هستش.

ramin_skh
2013/08/14, 20:07

سلام من گوشی e490سامسونگ دارم همینطوری عین گوشی شما هستش وقتی که اهنگ گوش میدم یا وقتی که یه نفر زنگ میزنه اتومات خاموش میشه من پرسیدم اکثر گوشی هایی که این طوری میشن اتصالی دارن که گوشی من هم اتصالی داره واین ممکنه از باتری یا از سیستمات گوشی باشه که واسه من از خود گوشی هست ریست کارخانه ای هم کردم جواب نداد.

Hessam
2013/08/14, 20:16
ممنون از پاسخ ها. نه. باتری و منبع تغذیه جهت تست و اینها ندارم.
باید ببرم پیش فنی کار تست بشه و بعد IC و سایر موارد...
علت اینکه اینجا پرسیدم گفتم شاید کاری از دست من بر بیاد که ظاهراً ریست کارخونه هم جواب نمیده!
البته 2 سالی هم میشه که گهگاهی هنگ می کنه! مثلاً هر 2-3 هفته یکبار هنگ می کنه و قفل میشه همه چیز حین کار کردن که مجبور به خاموش و روشن کردنش هستم تا درست شه!

در هر صورت تشکر بابت راهنمایی دوستان. :)

Yaser_Aramesh
2013/08/15, 23:00
سلام خسته نباشید
همونطور که میدونید گلکسی مگا 6.3 دارای پردازنده گرافیکی مشابه با نکسوز 10 داره (که تونسته امتیاز حدود 5300 در نرم افزار 3D Mark رو بدست بیاره) البته از لحاظ اسمی
میخواستم بدونم آیا از لحاظ قدرت هم باهم برابری میکنند؟

واحد پردازنده ی گرافیکی در Mega 6.3 مدل Adreno 305 هست و در نکسوس 10 مدل ARM Mali T-604

قدرت نکسوس 10 به علت پردازنده ی Krait چهار هسته ای 1.7GHz در مقابل Krait دو هسته ای 1.5GHz و GPU بسیار قوی تر , خیلی بیشتر هست . (این تبلت حدود 2600 امتیاز بیشتر از مگا 6.3 در تست Extreme نرم افزار 3D Mark کسب کرده )

Yaser_Aramesh
2013/08/16, 23:42
سلام و خسته نباشید
دوستان من یک عدد HTC sensation XE دارم به 4.0.3 آپدیت کردم. میخواستم ببینم رام رسمی جدید تر اومده یا قراره بیاد یا اینکه دیگه ساپورت نمیشه؟

رام رسمی جدیدتر نیومده و قرار هم نیست بیاد اما Cyanogenmod 10 (آندروید 4.2) و چند رام کاستوم آندروید 4.1 دیگه موجود هستن .

HURA
2013/08/20, 20:06
سلام
کسی در مورد گوشی نوکیا لومیا 620 اطلاعات داره؟
نقاط ضعفش چیه؟
نصب نرم افزار رو این گوشی سخته؟

Shahin007
2013/08/20, 21:03
سلام
نقاط ضعفش چیه؟

نقطه ضعفش فقط میشه گفت باطری با عمر متوسطش هست.
نرم افزار هم از طریق استور مایکروسافت به راحتی انجام میشه.
اگه انگلیسیتون هم خوبه این بررسی رو بخونید:
Nokia Lumia 620 review (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

Yaser_Aramesh
2013/08/21, 02:17
سلام

علیک سلام

صفحه نمایشش تکنولوژی ClearBlack داره , NFC پشتیبانی میکنه

نقاط ضعفش چیه؟

عمر باتری نه چندان خوب تنها نقطه ضعف این گوشی نسبت به قیمتش هست.

خیر

در کل اگر تا 680 تومن پیدا کردید بخرید . ارزش خرید داره .

اگه بیشتر بود یه Lumia 520 بخرید چون به نظرم ClearBalck , NFC و دوربین دوم ارزش 120 تومن بیشتر رو نداره .

میتونید با 120 تومن یه کیف گوشی و یه هدفون یا Ear Phone خوب بخرید.

موفق باشید @};-

HURA
2013/08/21, 13:13
در کل اگر تا 680 تومن پیدا کردید بخرید . ارزش خرید داره .

اگه بیشتر بود یه Lumia 520 بخرید چون به نظرم ClearBalck , NFC و دوربین دوم ارزش 120 تومن بیشتر رو نداره .

میتونید با 120 تومن یه کیف گوشی و یه هدفون یا Ear Phone خوب بخرید.

موفق باشید @};-
ممنون
فقط تو سایت digikala قیمتش کمتره

Yaser_Aramesh
2013/08/21, 13:51
ممنون
فقط تو سایت digikala قیمتش کمتره

حتما از همین دیجیکالا بخرید . قیمتش واقعا خوبه . بعضی جاها 650 و 680 میفروشن .

موفق باشید @};-

HURA
2013/08/23, 11:48
گوشی لومیا 620 بلوتوث نداشت
htc desire v خریدم.همش تو هنگه دیوونم کرده
~X(چیکارش کنم؟

HURA
2013/08/23, 12:47
گوشی دیگه در حد 600 با قابلیت های htc میشناسین؟
کسی تجربه شخصی از این گوشی داره؟
میشه کاریش کرد گه هنگ نکنه؟

m.J
2013/08/29, 06:15
سلام دوستان
بند دیروز یک رم 8 گیگ برای موبایل خریدم ولی زمانی که رم رو جا می اندازم و بعد از چند دقیقه با گوشی کار می کنم، نمی دونم چی میشه که رم میپره از روی گوشی و خطای sd card remove رو میده
نمی دونم چرا اینجوری میشه
رم رو هم روی یک گوشی دیگه تست کردم مشکلی نداشت
رم قبلی گوشیمم 4 گیگ بود و مشکلی نداشت و مدل موبایلم htc one v

Yaser_Aramesh
2013/08/29, 09:02
سلام دوستان
بند دیروز یک رم 8 گیگ برای موبایل خریدم ولی زمانی که رم رو جا می اندازم و بعد از چند دقیقه با گوشی کار می کنم، نمی دونم چی میشه که رم میپره از روی گوشی و خطای sd card remove رو میده
نمی دونم چرا اینجوری میشه
رم رو هم روی یک گوشی دیگه تست کردم مشکلی نداشت
رم قبلی گوشیمم 4 گیگ بود و مشکلی نداشت و مدل موبایلم htc one v

یه مموری کارت دیگه روی گوشیتون تست کنید و نتیجه رو بگید .

مموری کارتتون Class 10 هست یا Class 4 ؟ چه برندی ؟

m.J
2013/08/29, 09:45
الان مموری دستم نیست ولی فکر کنم کلاس 4 بود

مموری دیگه تست می کنم خوب کار می کنه

و حتی این مموری تو گوشی دیگه هم کار می کنه ولی فقط تو گوشی من کار نمی کنه

old gamer
2013/08/30, 11:19
سلام
در ویندوز فون 8 چطور میشه یه موزیک رو به عنوان آهنگ زنگ انتخاب کرد؟ من نتونستم پیداش کنم
22879

Dan
2013/08/30, 11:54
سلام
در ویندوز فون 8 چطور میشه یه موزیک رو به عنوان آهنگ زنگ انتخاب کرد؟ من نتونستم پیداش کنم
22879

امین جان راهنمای رسمی مایکروسافت:

old gamer
2013/08/30, 12:11
میعاد جان بجز آهنگ های پیشفرض خودش اجازه انتخاب موزیک دیگه ای رو نمیده. حق انتخاب نداره تو منو. فقط موزیک های پیشفرض هست. توی مدیا پلیر هم اجازه انتخاب به عنوان آهنگ زنگ نداره. مثل آندروید هم فایل منیجر نداره که بشه رفت توش و اونجا امتحان کرد. به خاطر همین فایل هایی هم که دانلود میکنم پیدا نمیکنم. فایلهایی با پسوند zip دانلود کردم که نمیدونم کجای گوشی رفته. با کابل هم به pc متصل کردم ولی تو فولدر ها نبود

Dan
2013/08/30, 12:24
میعاد جان بجز آهنگ های پیشفرض خودش اجازه انتخاب موزیک دیگه ای رو نمیده. حق انتخاب نداره تو منو. فقط موزیک های پیشفرض هست. توی مدیا پلیر هم اجازه انتخاب به عنوان آهنگ زنگ نداره. مثل آندروید هم فایل منیجر نداره که بشه رفت توش و اونجا امتحان کرد. به خاطر همین فایل هایی هم که دانلود میکنم پیدا نمیکنم. فایلهایی با پسوند zip دانلود کردم که نمیدونم کجای گوشی رفته. با کابل هم به pc متصل کردم ولی تو فولدر ها نبود
نه توی ویندوز که با روش عادی نمیشه خیلی سخته. توی پلیر خودش نداره. همین روشی که مایکروسافت گفته باید بری. اگه پوشه Ringtone هم نبود بساز. باید این روش جواب بده. یه روش هم با آیتونز هست که سخته و دردسر داره.

old gamer
2013/08/30, 13:17
اوه آره حتما باید تو پوشه Ringtones ریخته بشه. عجب داستانی شد
ویرایش:
نشد که نشد

Dan
2013/08/30, 17:40
اوه آره حتما باید تو پوشه Ringtones ریخته بشه. عجب داستانی شد
ویرایش:
نشد که نشد
وقتی با روش رسمی جواب نداده دیگه آخرشه! یکی از بچه ها 8S داشت اگه بلد باشه ازش میپرسم.

old gamer
2013/08/31, 08:33
با تشکر از شما آواتارتونم تو حلقم. این ویندوزفون خیلی روون و لذت بخشه ولی چرا هیچ امکاناتی نداره؟ احساس میکنم نوکیا 3310 دستم گرفتم

Dan
2013/09/01, 15:16
با تشکر از شما آواتارتونم تو حلقم. این ویندوزفون خیلی روون و لذت بخشه ولی چرا هیچ امکاناتی نداره؟ احساس میکنم نوکیا 3310 دستم گرفتم
امین جان از دو نفر که وینفون داشتند پرسیدم جفتشون گفتند نمیشه! :|
اما تا جایی که من از دیگران شنیدم میشه. این دو روش توی فروم وینفون سنتر رو تست کن اگه نشد از همون فروم بپرس که راهنماییت کنن.

old gamer
2013/09/02, 09:20
میعاد جون فولدر با هر اسمی بگی ساختم ولی نشد . آهنگ زنگ که سهله یه امکانات ساده ای رو نداره که بگم شاخ در میاری. خب هر گوشی انقدر بی امکانات باشه سیستم عاملش روون میشه دیگه. از ویندوز فون داره بدم میاد. همکارم همش میگه 1100 برام خریدی

HURA
2013/09/10, 18:02
سلام.
کسی میتونه چند تا نرم افزار کاربردی واسه گوشی معرفی کنه؟

Dan
2013/09/10, 18:05
سلام.
کسی میتونه چند تا نرم افزار کاربردی واسه گوشی معرفی کنه؟
نرم افزار برای چه کاری؟! باید کاربردتون رو بگید.
برای چه سیستم عاملی؟

HURA
2013/09/10, 19:47
نرم افزار برای چه کاری؟! باید کاربردتون رو بگید.
برای چه سیستم عاملی؟
جدیدا یه گوشی اندروید گرفتم.زیاد با اندروید آشنایی ندارم.هر نرم افزاری که بشه از قابلیت های گوشی استفاده کرد.اگه آموزشی هم باشه بهتره.در زمینه کامپیوتر یا زبان.
ممنونم

Shahin007
2013/09/10, 19:50
جدیدا یه گوشی اندروید گرفتم.زیاد با اندروید آشنایی ندارم.هر نرم افزاری که بشه از قابلیت های گوشی استفاده کرد.اگه آموزشی هم باشه بهتره.در زمینه کامپیوتر یا زبان.
ممنونم

مدل گوشی؟ورژن اندروید؟

HURA
2013/09/10, 20:04
مدل گوشی؟ورژن اندروید؟
HTC desire v-نسخه4

Shahin007
2013/09/10, 20:16
HTC desire v-نسخه4

یه عالمه سایت فارسی زبان که مرجع دانلود اپ اندروید هستن وجود داره.
اندرویدیها (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)هم یکی از اون خوباشه.

HURA
2013/09/10, 20:22
یه عالمه سایت فارسی زبان که مرجع دانلود اپ اندروید هستن وجود داره.
اندرویدیها (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)هم یکی از اون خوباشه.

ممنون از لطفتون.من داخل گوشیم نرم افزار mobo market دارم.قبلا هم واسه نرم افزار تو نت سرچ کردم.
یکی از دلایلی که اینجا سوالمو پرسیدم این بود که اگه کسی از یه نرم افزار تجربه شخصی داره بهم معرفی کنه.
ممنون میشم کمکم کنین.

Dan
2013/09/10, 20:22
ممنونم
برای زبان 1100 و 504 هر دو برای آموزش لغت های جدیده. توی نرم افزار "بازار" توی بخش آموزشی بگردید آموزش زبان زیاد هست.
برنامه های مفید:
MX Video Player برای پخش ویدیو
Power AMP برای پخش موسیقی
Chrome مرورگر اینترنت (اگه روی گوشی نصب نیست)
Polaris Office برای باز کردن فایل های آفیس (اگه روی گوشی نصب نیست)
Barcode Scanner برای خواندن بارکدهای ماریکسی و QR Code
Astro File Manager

Shahin007
2013/09/10, 20:37
ممنون از لطفتون.من داخل گوشیم نرم افزار mobo market دارم.قبلا هم واسه نرم افزار تو نت سرچ کردم.
یکی از دلایلی که اینجا سوالمو پرسیدم این بود که اگه کسی از یه نرم افزار تجربه شخصی داره بهم معرفی کنه.
ممنون میشم کمکم کنین.

خواهش میکنم...
برنامه هایی که دوستم آقا میعاد (DAN) معرفی کردن عالی هستند...
فقط با اجازه ی ایشون یک تغییری میدم:
مرورگر اوپرا استفاده کنید چون در عین سریع بودن سبک هم هستش(کروم واسه گوشی های رده بالا و سخت افزار قوی عالیه)
MX PLAYER عالیه به شرطی که همیشه آخرین کدک ها هم روش نصب باشه.
GO SMS PRO هم برای مدیریت SMS عالیه.
GO LAUNCHER هم واسه تغییرات ظاهری.
موزیک پلیر هم پیشنهاد من JET AUDIO هستش.امکاناتش عالیه.
آنتی ویروس هم DR WEB به دلیل سبک بودن و رایگان بودن و همچین قوی بودن توصیه میشه.
مسنجر WHATS UP هم توصیه میشه...خیلی محبوبه.
یک فایل منیجر قدرتمند مثل ROOT EXPLORER هم حتما نیازتون میشه.
برنامه ی APP 2 SD هم حتما نصب کنید برای انتقال برنامه ها به SD CARD.
اینا به ذهنم رسید:)

HURA
2013/09/10, 20:39
کسی میتونه در مورد این نرم افزارا توضیح بده؟
ebuddy xms
fakesms
fake-call me pro
fake-a-text
IM+PRO

HURA
2013/09/10, 20:52
خواهش میکنم...
برنامه هایی که دوستم آقا میعاد (DAN) معرفی کردن عالی هستند...
فقط با اجازه ی ایشون یک تغییری میدم:
مرورگر اوپرا استفاده کنید چون در عین سریع بودن سبک هم هستش(کروم واسه گوشی های رده بالا و سخت افزار قوی عالیه)
MX PLAYER عالیه به شرطی که همیشه آخرین کدک ها هم روش نصب باشه.
GO SMS PRO هم برای مدیریت SMS عالیه.
GO LAUNCHER هم واسه تغییرات ظاهری.
موزیک پلیر هم پیشنهاد من JET AUDIO هستش.امکاناتش عالیه.
آنتی ویروس هم DR WEB به دلیل سبک بودن و رایگان بودن و همچین قوی بودن توصیه میشه.
مسنجر WHATS UP هم توصیه میشه...خیلی محبوبه.
یک فایل منیجر قدرتمند مثل ROOT EXPLORER هم حتما نیازتون میشه.
برنامه ی APP 2 SD هم حتما نصب کنید برای انتقال برنامه ها به SD CARD.
اینا به ذهنم رسید:)
بازم ممنون
آنتی ویروس یه دونه تو گوشیم با نام ANTIVIRUS PRO هست.لازمه آنتی ویروس دیگه ای نصب کنم؟
نرم افزاری که واسه مدیریت smsمعرفی کردین چه قابلیت هایی داره؟

Shahin007
2013/09/10, 21:00
بازم ممنون
آنتی ویروس یه دونه تو گوشیم با نام ANTIVIRUS PRO هست.لازمه آنتی ویروس دیگه ای نصب کنم؟
نرم افزاری که واسه مدیریت smsمعرفی کردین چه قابلیت هایی داره؟

با اون آنتی ویروس کار نکردم...ولی طبق چیزی که تجربه کردم میگم..آنتی ویروس هایی بسیاری از گوشی ها به صورت پیشفرض دارند فقط قوی هستند...یک آنتی ویروس خوب باید در عین قوی بودن سبک باشه
و آپدیت های زیاد و کم حجمی داشته باشه...DR WEB این امکانات رو داره.

ویژگی های GO SMS PRO:

-پشتیبانی از زبان فارسی

- محیط گرافیکی جذاب با تم های بسیار زیاد و متنوع

- دسترسی آسان به دفترچه تلفن با نمای سه بعدی

-قابلیت حذف گروهی پیامها

- نمایش پیام در صفحه Popup هنگام دریافت پیام جدید با قابلیت پاسخگویی

- ذخیره فایل های ضمیمه پیام های MMS

- محیط تایپ بزرگ با قابلیت تغییر اندازه فونت

- دارای نمادهای گرافیکی

- قابلیت ارسال Handwriting (دست خط) حتی توسط SMS

- Encrypt کردن پیام ها در جعبه خصوص به انتخاب کاربر با تعیین رمز حتی به صورت Pattern (الگو)

- زمان بندی برای پشتیبان گیری از پیام ها و تنظیمات

- زمان بندی ارسال پیام

- لیست سیاه

- پشتیبانی از تصاویر اکانت های فیس بوک

- شخصی سازی امضا، هشدارها، تکرار هشدار

- پلاگین فارسی

- قابلیت نصب پلاگین های متنوع

- قابلیت Night Mode برای دید بهتر در شب

تغییرات Premium:

* اضافه شدن ویرایشگر بزرگ

* اصلاح باگ ها

* محیط کاربری جدید آسان و سریع

* ویجت جدید در لانچر go

* کاهش مصرف مموری و بهبود کارآیی

حتما نسخه ی پریمیوم رو از اینجا (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) دانلود کنید.

HURA
2013/09/10, 21:01
شرمنده اذیتتون کردم.
یه سوال دیگه هم دارم.از کجا میتونم بفهمم حافظه داخلی گوشیم چقده؟
نرم افزارا به طور پیش فرض رو حافظه داخلی نصب میشه یا sd?
تو اینترنت که نوشته بود 4G ولی شک دارم.

Shahin007
2013/09/10, 21:07
شرمنده اذیتتون کردم.
یه سوال دیگه هم دارم.از کجا میتونم بفهمم حافظه داخلی گوشیم چقده؟
نرم افزارا به طور پیش فرض رو حافظه داخلی نصب میشه یا sd?
تو اینترنت که نوشته بود 4G ولی شک دارم.

دشمنت:)
اگه اشتباه نکنم تو SETTINGS قسمت ABOUT یا STORAGE نوشته...
حافظه ی داخلی گوشیتون 4 گیگ هستش ولی فکر کنم حدودا 2 گیگ در دسترس شما هستش.
برنامه ها هم به صورت پیشفرض رو حافظه یگوشی نصب میشه.بعضی هاشون رو میشه با APP 2 SD انتقال بدید روی SD CARD.

HURA
2013/09/10, 21:12
خیلی سوال تو ذهنمه.میتونم بازم سوال بپرسم؟
واقعا شرمندم.خیلی لطف کردین

Shahin007
2013/09/10, 21:18
خیلی سوال تو ذهنمه.میتونم بازم سوال بپرسم؟
واقعا شرمندم.خیلی لطف کردین

آره چرا نتونین...همه رو یدفعه بپرسین که راحت بشه:)

HURA
2013/09/10, 21:26
یکی اینکه وقتی گوشیمو به سیستم وصل میکنم شروع به شارژ گوشی میکنه.این به باتری گوشی صدمه نمیزنه؟
internal storageبا phone storage چه فرقی داره؟هر کدوم از اینا تو گوشیم 1G.(واسه فهمیدن حافظه داخلی گوشیم)
یه نرم افزار blacklist تو گوشیم هست.کاربردش میدونین چیه؟
و یه سوال دیگه هم که اینجا پرسیده بودمو کسی جواب نداده بود اینکه میتونم کاری بکنم که گوشیم هنگ نکنه؟(از لحاظ سخت افزاری یا نرم افزاری)به خود فروشنده که گفتم گف باید آپدیت جدیدش بیاد درست میشه.ولی نمیدونم راست گف یا نه.اگه آپدیت جدیدش بیاد خود گوشی وقتی که به اینترنت وصل شه پیغام میده؟
اولش که گوشیمو گرفته بودم نرم افزار زیادی روش نصب بود.خیلی هنگ میکرد.یه سری از نرم افزاراشو پاک کردم.الان قابل تحمل شده.
بازم ممنون از وقتی که گذاشتین

Shahin007
2013/09/10, 21:35
یکی اینکه وقتی گوشیمو به سیستم وصل میکنم شروع به شارژ گوشی میکنه.این به باتری گوشی صدمه نمیزنه؟
internal storageبا phone storage چه فرقی داره؟هر کدوم از اینا تو گوشیم 1G.(واسه فهمیدن حافظه داخلی گوشیم)
و یه سوال دیگه هم که اینجا پرسیده بودمو کسی جواب نداده بود اینکه میتونم کاری بکنم که گوشیم هنگ نکنه؟(از لحاظ سخت افزاری یا نرم افزاری)
اولش که گوشیمو گرفته بودم نرم افزار زیادی روش نصب بود.خیلی هنگ میکرد.یه سری از نرم افزاراشو پاک کردم.الان قابل تحمل شده.

در مورد شارژ شدن گوشی نه هیچ مشکلی نداره.

phone storage فضایی هستش که شما اجازه دارید در اون آهنگ عکس و فیلم بریزید.
internal storage برای نصب نرم افزار و apps و آپدیت ها هستش.

black list هم مثلا شما اگه شماره ای رو در این برنامه قرار بدین اون شماره برای شما زنگ بزنه بهشون میگه در دسترس نیستین یا همچین چیزی.حتی اگه گوشی شما در دسترس باشه.

در مورد هنگ کردن شما کار زیادی نمیتونید بکنید...میشه کمترش کرد..مثلا غیر فعال کردن آنتی ویروس در مواقع غیر ضروری و بستن برنامه های ی بلا استفاده و عدم نصب برنامه هایی
که بی جهت از منابع سخت افزاری شما استفاده میکنه و ...ترجیحا برنامه هایی رو نصب کنید که صد در صد کاربردی هستند...چون گوشی شما رده بالا نیست و نمیشه انتظار زیادی ازش داشت.

بازم اگه چیزی بود بفرمائید.:)

Nima.Salarian
2013/09/10, 21:43
و یه سوال دیگه هم که اینجا پرسیده بودمو کسی جواب نداده بود اینکه میتونم کاری بکنم که گوشیم هنگ نکنه؟(از لحاظ سخت افزاری یا نرم افزاری)به خود فروشنده که گفتم گف باید آپدیت جدیدش بیاد درست میشه.ولی نمیدونم راست گف یا نه.اگه آپدیت جدیدش بیاد خود گوشی وقتی که به اینترنت وصل شه پیغام میده؟
نخیر باطری گوشی های جدید لیتیوم آیون هستند و ضرری نداره براشون چون وقتی فول بشن دیگن علنا شارژ نمیشه
phone storage حافظه داخلی گوشی هست که سیستم عامل و بعضی از نرم افزار روش نصب میشه
nternal storage هم که حافظه جانبی شماست
برای جلوگیری از تماس دیگرانه کسایی که نمیخواهید باهاتون تماس داشته باشن توش add میکنید
فریمور گوشی چی هست و چه ورژنی روش نصبه؟ مدل گوشی؟ بازی و برنامه زیاد نصب کنید کند میشه سیستم عامل به دلیل اشغال شدن رم گوشی و...

HURA
2013/09/10, 21:44
در مورد شارژ شدن گوشی نه هیچ مشکلی نداره.

phone storage فضایی هستش که شما اجازه دارید در اون آهنگ عکس و فیلم بریزید.
internal storage برای نصب نرم افزار و apps و آپدیت ها هستش.

black list هم مثلا شما اگه شماره ای رو در این برنامه قرار بدین اون شماره برای شما زنگ بزنه بهشون میگه در دسترس نیستین یا همچین چیزی.حتی اگه گوشی شما در دسترس باشه.

در مورد هنگ کردن شما کار زیادی نمیتونید بکنید...میشه کمترش کرد..مثلا غیر فعال کردن آنتی ویروس در مواقع غیر ضروری و بستن برنامه های ی بلا استفاده و عدم نصب برنامه هایی
که بی جهت از منابع سخت افزاری شما استفاده میکنه و ...ترجیحا برنامه هایی رو نصب کنید که صد در صد کاربردی هستند...چون گوشی شما رده بالا نیست و نمیشه انتظار زیادی ازش داشت.

بازم اگه چیزی بود بفرمائید.:)

خیلی لطف کردین
ممنونم.
یعنی کلا از گوشیم ناامید شم؟:(
قبول دارم که هزینه زیادی واسه گوشی ندادم ولی فک کنم بازم تو خرید گوشی اشتباه کردم.

Dan
2013/09/10, 21:49
در ادامه حرف دوستان حواستون باشه که زیاد گوشی رو از سیستم مکررا جدا نکنید و دوباره وصل کنید چون به گوشی صدمه میزنه.
برای قسمت شارژ چون HTC هستش توی تنظیماتتون ممکنه گزینه ای باشه که شارژ با سیستم رو غیر فعال کنید که خیالتون راحت بشه.

HURA
2013/09/10, 21:51
نخیر باطری گوشی های جدید لیتیوم آیون هستند و ضرری نداره براشون چون وقتی فول بشن دیگن علنا شارژ نمیشه
phone storage حافظه داخلی گوشی هست که سیستم عامل و بعضی از نرم افزار روش نصب میشه
nternal storage هم که حافظه جانبی شماست
برای جلوگیری از تماس دیگرانه کسایی که نمیخواهید باهاتون تماس داشته باشن توش add میکنید
فریمور گوشی چی هست و چه ورژنی روش نصبه؟ مدل گوشی؟ بازی و برنامه زیاد نصب کنید کند میشه سیستم عامل به دلیل اشغال شدن رم گوشی و...

وقتی گوشی شارژش نصف باشه چی؟بازم مشکلی واسش پیش نمیاد؟
مدل گوشیم HTC desire v-نسخه4

Shahin007
2013/09/10, 21:57
خیلی لطف کردین
ممنونم.
یعنی کلا از گوشیم ناامید شم؟:(
قبول دارم که هزینه زیادی واسه گوشی ندادم ولی فک کنم بازم تو خرید گوشی اشتباه کردم.

خواهش میکنم:)

نه نا امید شدن نداره عزیز...
گوشی های میان رده ی اندرویدی همشون همینجورین...نه اینکه فکر کنی فقط گوشی شما اینطوریه.
در گوشی های HIGH END اندرویدی هم لگ مشاده میشه دیگه معلومه اینها چجوری میشن دیگه.

HURA
2013/09/10, 21:58
در ادامه حرف دوستان حواستون باشه که زیاد گوشی رو از سیستم مکررا جدا نکنید و دوباره وصل کنید چون به گوشی صدمه میزنه.
برای قسمت شارژ چون HTC هستش توی تنظیماتتون ممکنه گزینه ای باشه که شارژ با سیستم رو غیر فعال کنید که خیالتون راحت بشه.
disk drive انتخاب میکنم ولی بازم شارژ میکنه.

Dan
2013/09/10, 22:02
disk drive انتخاب میکنم ولی بازم شارژ میکنه.
نه بجز اون توی بعضی از گوشی های جدید HTC یک گزینه وجود داره که با برداشتن تیکش میتونید شارژ رو غیر فعال کنید. ممکنه گوشی شما نداشته باشه.

spetsnaz
2013/09/14, 12:33
سلام

من تازه S4 mini خریدم وقتی خواستم با antutu4 ازش بنچمارک 3D با openGL ES3.0 بگیرم گفت گوشید ساپورت نمی کنه در صورتی که gpu ش adreno 305 هستش و به گفته qualcomm

ساپورت می کنه به نظر اساتید محترم مشکل از کجاست ؟

منو که حسابی ترسونده که نکنه گوشی قلابی باشه البته خود برنامه antutu هم به عنوان s4 mini میشناسدش و بهش امتیاز 19108 داده . خواهشن دوستانی که دارند اگه امتیازشون با من تفاوت فاحشی داره بگن

با تشکر

dr.zhivago
2013/09/23, 19:36
سلام نوت 3 کی عرضه میشه ؟

Nima.Salarian
2013/09/25, 22:07
دوستان میخوام گلکسی گرند بگیرم . چطوری هست؟ خوبه؟ کسی کار کرده باهاش؟

Dan
2013/09/26, 10:28
من کار نکردم ولی از کسایی که کار کردن شنیدم که صفحش همون طور که از تراکم پیکسلش انتظار میره خیلی ضعیفه. برای اینترنت رفتن خوبه ولی برای فیلم و عکس مناسب نیست.

HURA
2013/09/26, 15:29
سلام.خسته نباشید
احساس میکنم از وقتی برنامه go sms pro رو گوشیم نصب کردم پیامام دیرتر از قبل به مخاطبام میرسه.بعضی اوقات دو روز طول میکشه
ممکنه مشکل از نرم افزار باشه یا ارتباطات یا خود گوشی؟

Yaser_Aramesh
2013/09/26, 20:15
سلام

من تازه S4 mini خریدم وقتی خواستم با antutu4 ازش بنچمارک 3D با openGL ES3.0 بگیرم گفت گوشید ساپورت نمی کنه در صورتی که gpu ش adreno 305 هستش و به گفته qualcomm ساپورت می کنه به نظر اساتید محترم مشکل از کجاست ؟
منو که حسابی ترسونده که نکنه گوشی قلابی باشه البته خود برنامه antutu هم به عنوان s4 mini میشناسدش و بهش امتیاز 19108 داده . خواهشن دوستانی که دارند اگه امتیازشون با من تفاوت فاحشی داره بگن
با تشکر

دوست عزیز دلیل اینکه نرم افزار میگه گوشی شما ساپورت نمیکنه نسخه ی اندروید شماست که جدیدترین نسخه نیست . نسخه ی جدید اندروید که 4.3 هست از OpenGL ES 3.0 پشتیبانی میکنه.

در رنج قیمت 900 تا 1 تومن انتخاب های بهتری مثل Xperia SP و Xperia TX هستن.Grand نسبت قیمت به کارایی خوبی نداره به بقیه ی اسمارت فون های این رنج قیمت .

سلام.خسته نباشید
احساس میکنم از وقتی برنامه go sms pro رو گوشیم نصب کردم پیامام دیرتر از قبل به مخاطبام میرسه.بعضی اوقات دو روز طول میکشه
ممکنه مشکل از نرم افزار باشه یا ارتباطات یا خود گوشی؟

خیلی بعید میدونم از ارتباطات یا گوشی باشه . با نرم افزار خود گوشی sms بفرستید . اگر اون دیر نرسید یعنی مشکل از نرم افزار هست .

درضمن مطمئنید بیشتر از یک روز طول میکشه ؟ آخه من قبلا این مسئله رو تجربه کردم که به یکی اس ام اس فرستادم ولی چون گوشیش یه روز کامل خاموش بود بهش نرسید و به من هم گزارش نرسیدن پیام اومد . روز بعد هم که گوشی طرف روشن بود اس ام اس بهش نرسید . در کل منظورمه اینه فکر میکنم پیام ها بیشتر از 24 ساعت منتظر نمیمونن تو سیستم !

HURA
2013/09/27, 10:18
خیلی بعید میدونم از ارتباطات یا گوشی باشه . با نرم افزار خود گوشی sms بفرستید . اگر اون دیر نرسید یعنی مشکل از نرم افزار هست .

درضمن مطمئنید بیشتر از یک روز طول میکشه ؟ آخه من قبلا این مسئله رو تجربه کردم که به یکی اس ام اس فرستادم ولی چون گوشیش یه روز کامل خاموش بود بهش نرسید و به من هم گزارش نرسیدن پیام اومد . روز بعد هم که گوشی طرف روشن بود اس ام اس بهش نرسید . در کل منظورمه اینه فکر میکنم پیام ها بیشتر از 24 ساعت منتظر نمیمونن تو سیستم !
آره یه دفعه یه اس فرستادم.بعدش از دوستم پرسیدم که پیامم رسیده یا نه که گف نرسیده.
بعد از 2 یا 3 روز پیغام فرستادن پیام رو گوشیم اومد.کلا نمیشه که همه دوستای من گوشی هاشون در دسترس نباشه
و یه مطلب دیگه اینکه از داخل نرم افزار که پیام میفرستم این پیامو نشون میده.پشت سر هم میاد و میره.تا گوشیمو خاموش نکنم همینطوری نشونش میده.دلیلش چیه؟
currently unable to send your message.it will be send when the service becomes available.

Yaser_Aramesh
2013/09/27, 10:28
آره یه دفعه یه اس فرستادم.بعدش از دوستم پرسیدم که پیامم رسیده یا نه که گف نرسیده.
بعد از 2 یا 3 روز پیغام فرستادن پیام رو گوشیم اومد.کلا نمیشه که همه دوستای من گوشی هاشون در دسترس نباشه
و یه مطلب دیگه اینکه از داخل نرم افزار که پیام میفرستم این پیامو نشون میده.پشت سر هم میاد و میره.تا گوشیمو خاموش نکنم همینطوری نشونش میده.دلیلش چیه؟
currently unable to send your message.it will be send when the service becomes available.

نسخه ی نرم افزار نصب شده و مدل گوشیتون رو بگید .

HURA
2013/09/27, 10:38
نسخه ی نرم افزار نصب شده و مدل گوشیتون رو بگید .
HTC desire v
go sms pro -version 5.01

dr.zhivago
2013/09/27, 20:48
کسی نمیدونه نوت 3 کی میاد ؟

Dan
2013/09/27, 21:04
کسی نمیدونه نوت 3 کی میاد ؟
بدون گارانتی که امروز گفتم اومده. با گارانتی هم احتمالا تا کمتر از یک ماه دیگه.

HURA
2013/09/27, 21:52
لطفا یه نفر جواب منو بده.:((
من این گوشی تازه گرفتم.برنامه go sms pro پاک کردم.سیم کارتشم عوض کردم.مشکل از چی میتونه باشه؟

dr.zhivago
2013/09/28, 13:33
آقایون کسی گوشی با سیستم عامل ویندوز 8 داشته ، یکم از مزایا و معایبش بگه ؟
یه سری مشکلات از اول داشت اونها رفع شده ؟ فارسی ساپورت میکنه ؟

Yaser_Aramesh
2013/09/28, 15:42
لطفا یه نفر جواب منو بده.:((
من این گوشی تازه گرفتم.برنامه go sms pro پاک کردم.سیم کارتشم عوض کردم.مشکل از چی میتونه باشه؟

یعنی شما با نرم افزار Message خود گوشی هم پیامک میفرستید خیلی دیر میرسه ؟

اگر اینطوره دیگه کاری از ذست من و شما برنمیاد . باید بفرستید گارانتی .

یه سری مشکلات از اول داشت اونها رفع شده ؟ فارسی ساپورت میکنه ؟

کدوم مشکلات ؟!

بله . زبان فارسی داره .

dr.zhivago
2013/09/28, 16:22
اینکه برنامه فقط از طریق اینترنت باید نصب بشه یا تو کارت حافظه نصب نمیشه . فایل منجر هم که نداشت
برنامه براش هست الان ؟ معایبش چیه ؟

Shahin007
2013/09/28, 17:23
اینکه برنامه فقط از طریق اینترنت باید نصب بشه یا تو کارت حافظه نصب نمیشه . فایل منجر هم که نداشت
برنامه براش هست الان ؟ معایبش چیه ؟

بله تا وقتی که ویندوزفون 8 ** نشه این معایب(برای ما عیب محسوب میشه)وجود داره...
فایل منیجر درست و درمونی براش تو استور نیست...
برنامه هم اونقدری داره که شمارو راضی کنه...
تنها عیبش ** نشدنه ویندوزفون 8 هست اونم به خاطر امنیت بسیار بالای این سیستم عامله...
البته اپلیکیشن از طریق sd card میشه نصب کرد به شرطی که فایل نصب از استور مایکروسافت دانلود شده باشه.:)

HURA
2013/09/28, 18:15
آنتی ویروس گوشی رو چطوری باید آپدیت کنم؟

dr.zhivago
2013/09/28, 18:30
بین این 3 تا کدومو پیشنهاد میدید ؟
LG Optimus L5 II Dual E455
Huawei Ascend Y300 Dual
Huawei U8825D Ascend G330

از کجا میشه فهمید تو جعبه کدومشون هندزفری داره؟

Yaser_Aramesh
2013/09/28, 19:35
بین این 3 تا کدومو پیشنهاد میدید ؟
LG Optimus L5 II Dual E455
Huawei Ascend Y300 Dual
Huawei U8825D Ascend G330

از کجا میشه فهمید تو جعبه کدومشون هندزفری داره؟

پیشنهاد بنده Y300 هست چون با توجه به مشخصات نسبت قیمت به کارایی بهتری داره . نگران زیاد عروف نبودن هاوِی هم نباشید . محصولات این برند کیفیت خوبی دارند و مثل محصولات بی کیفیت چینی نیستند .

هندزفری رو گوشی های الجی همه دارن. هاوِی رو نمیدونم (خب از هر کجا که بخواین بخرین میشه پرسید )

dr.zhivago
2013/09/28, 19:44
برای من بین اینها کیفیت( صفحه نمایش ، صدا و بدنه ) مهمتره و همچنین عمر باتری

lastshepherd
2013/09/28, 19:52
برای من بین اینها کیفیت( صفحه نمایش ، صدا و بدنه ) مهمتره و همچنین عمر باتری
انتخاب استادم توی این رنج قیمتی بسیار مناسب و عالیه.
در ضمن تمام گوشی هایی که فرمودید هنذفری دارند.
با اینکه عمر معمول باتری گوشی های هوشمند پایینه و بازه ی زمانی شارژ کردنشون پایینه، گوشی های هواوی واقعا باتری های خوبی داره.

shadow313
2013/09/29, 20:50
باتری مهمترین عامل خریده بعد صفحه نمایش و ...

lastshepherd
2013/10/01, 21:53
توی رنج 400 تا 550 تومن گوشی خوب چی بگیرم؟
اینا رو فعلا دیدم:
اگر چیز دیگه ای هم هست که نگفتم مشکلی نداره که پیشنهاد بدید.
-خودم هواوی رو در نظر دارم-

Yaser_Aramesh
2013/10/01, 22:20
توی رنج 400 تا 550 تومن گوشی خوب چی بگیرم؟
اینا رو فعلا دیدم:
اگر چیز دیگه ای هم هست که نگفتم مشکلی نداره که پیشنهاد بدید.
-خودم هواوی رو در نظر دارم-

Xperia U و Y300 ارزش خرید بیشتری دارند .

Xperia U نسبت به بقیه پردازنده , GPU , دوربین و صفحه نمایش بهتری داره و USB On the Go هم پشتیبانی میکنه .

Y300 نسبت به بقیه نسخه ی آندروید بالاتری داره , نسبت به مدل الجی قدرت پردازشی بیشتری داره و نسبت به Xperia U برتری داشتن اسلات مموری کارت رو داره .

بنده توصیه میکنم اگر آندروید میخواید یکی از این دو مدل و بگیرید و اگر میخواید ویندوزفون رو هم در یک اسمارت فون خوب تجربه کنید Lumia 520 رو بخرید .

lastshepherd
2013/10/01, 22:27
Xperia U و Y300 ارزش خرید بیشتری دارند .

Xperia U نسبت به بقیه پردازنده , GPU , دوربین و صفحه نمایش بهتری داره و USB On the Go هم پشتیبانی میکنه .

Y300 نسبت به بقیه نسخه ی آندروید بالاتری داره , نسبت به مدل الجی قدرت پردازشی بیشتری داره و نسبت به Xperia U برتری داشتن اسلات مموری کارت رو داره .

بنده توصیه میکنم اگر آندروید میخواید یکی از این دو مدل و بگیرید و اگر میخواید ویندوزفون رو هم در یک اسمارت فون خوب تجربه کنید Lumia 520 رو بخرید .
ممنونم، سامسونگ توی این رنج قیمتی چجوریه؟

Shahin007
2013/10/01, 22:37
سامسونگ توی این رنج قیمتی چجوریه؟

بهترین اسمارتفون تو این رنج قیمت فقط لومیا 520 هستش...همه ی گزینه های اندرویدی رو له میکنه!

ولی اگه هنگروید ببخشید اندروید میخواین فقط بیخیال XPERIA U بشین چون مفت گرونه.

همون Y300 هواوی میشه گفت بهتره.

khanmohammadi
2013/10/04, 02:35
سلام . من یه سوال در مورد خرید گوشی دارم . خیلی جاها شنیدم که تو بازار گوشیهای کار کرده رو به عنوان گوشی صفر داخل جعبش گذاشتن و با زدن برچسب وهولوگرام تقلبی به ملت میفروشن . چند روز پیش رفته بودم پاساژ علا الدین. دوستم یکی از کاسبای اونجا رو به من معرفی کرده بود که برم پیش اون یه S4 بخرم که مثلا سرم کلاه نره . حالا بماند که چقدر چرندیات و دروغ تحویل ما داد وداش جنسو گرونتر از بقیه به ما میداد . یه کاری کرد که من اصلا ترسیدم گوشی بخرم . چون تو مغازه گوشی باز نداشت رفت یه گوشی S4 مشکی اکبند (به قول خودش اصل ) رو از مغازه رفیقش برام اورد و برچسب گوشی اکبندو تیغ زد و باز کرد که من گوشی رو ببینم تازه من قبل از اینکه باز کنه جون رنگ سفیدشو میخاستم بهش گفتم باز نکن ولی در اومد گفت: اشکالی داره شما اشنایید!!!! بعد هم من که به بهونه رنگش نخاستم گوشیو رو تمیز کردو گذاست داخل جعبه . حالا سوال من اینه که بااین اوضاع چطور میشه داخل مغازه فهمید گوشی ای که به عنوان اکبند جلوی ما میزارن واقعا اکبند و کار نکردس؟ اگر از نمایندگی رسمی مثل سامتل یا ماکروتل بگیرم چطور میشه به اونا اطمینان کرد؟ من با چشم خودم کارت طلایی تقلبی ماکروتل و ارین رو دیدم؟ اصلا علت اختلاف قیمت نمایندگیها چیه؟ مثلا یکی دم خونمون S4 I 9500 رو (مدل 16 گیگ) با کارت طلایی سامتل میده 1870000 تومن اما نمابندگی سامتل تو پاساژ علا الدین میده 2100000 تومن. خواهشن هرکی هرتجربه ای داره که میتونه به بقیه در موقع خرید کمک کنه بگه.

lastshepherd
2013/10/04, 02:44
دوست عزیز سوالای شما رو من توی دو بخش جدا جواب میدم:
1. برای اصل بودن گوشی و گارانتی شما براحتی میتونید استعلام بگیرید.
2. بله خیلی وقتا گوشی هایی که گارانتی ندارند رو می گیرن و حتی بعد از استفاده با چسباندن برچسب نو روش به عنوان گوشی نو می فروشن. شما برای این مورد یا می تونید با معتمدتون خرید کنید یا اینکه به فروشگاه های معتبر برای گوشی های بدون گارانتی و به نمایندگی ها برای گوشی های گارانتی دار برای خرید مراجعه کنید. در ضمن بعضی وقت ها نمایندگی ها قیمتشون بیشتر از فروشگاه های متفرقه است.
موفق باشید.

khanmohammadi
2013/10/04, 11:06
دوست عزیز سوالای شما رو من توی دو بخش جدا جواب میدم:
1. برای اصل بودن گوشی و گارانتی شما براحتی میتونید استعلام بگیرید.
2. بله خیلی وقتا گوشی هایی که گارانتی ندارند رو می گیرن و حتی بعد از استفاده با چسباندن برچسب نو روش به عنوان گوشی نو می فروشن. شما برای این مورد یا می تونید با معتمدتون خرید کنید یا اینکه به فروشگاه های معتبر برای گوشی های بدون گارانتی و به نمایندگی ها برای گوشی های گارانتی دار برای خرید مراجعه کنید. در ضمن بعضی وقت ها نمایندگی ها قیمتشون بیشتر از فروشگاه های متفرقه است.
موفق باشید.

سلام. مرسی از راهنماییت .اگه اشتباه نکنم گوشیهای گارانتی دار رو خود فروشنده بعد از باز کردن جعبه ,تاریخ خرید رو روی گارت گارانتی میزنه بنابراین اینکه فروشنده یه گوشی کار کرده رو با گارانتی به جای اک بده فقط در یه حالت ممکنه. کارت جعلی باشه ( چون روی کارت گارانتی خود شرکت شماره سریال گوشی رو زده ) مگر اینکه خود شرکت وارد کننده کارت جدید براش بزنه که به نظر همچین کاری بعیده.پس اگه روال کار مطابق چیزی که من در بالا گفتم باشه به نظر میرسه میشه گوشی های با گارانتی اصلی رو با خیال راحت خرید نمیدونم چقدر در این مورد با من موافقی ولی اگه بخایم بدون گارانتی بخریم چی؟ اون وقت راهی برای اطمینان نیست مثلا در سیستم عامل گوشی امکانی برای فهمیدن زمان کارکرد نیست؟

Dan
2013/10/04, 11:09
سلام. مرسی از راهنماییت .اگه اشتباه نکنم گوشیهای گارانتی دار رو خود فروشنده بعد از باز کردن جعبه ,تاریخ خرید رو روی گارت گارانتی میزنه بنابراین اینکه فروشنده یه گوشی کار کرده رو با گارانتی به جای اک بده فقط در یه حالت ممکنه. کارت جعلی باشه ( چون روی کارت گارانتی خود شرکت شماره سریال گوشی رو زده ) مگر اینکه خود شرکت وارد کننده کارت جدید براش بزنه که به نظر همچین کاری بعیده.پس اگه روال کار مطابق چیزی که من در بالا گفتم باشه به نظر میرسه میشه گوشی های با گارانتی اصلی رو با خیال راحت خرید نمیدونم چقدر در این مورد با من موافقی ولی اگه بخایم بدون گارانتی بخریم چی؟ اون وقت راهی برای اطمینان نیست مثلا در سیستم عامل گوشی امکانی برای فهمیدن زمان کارکرد نیست؟
نوع تاریخ گارانتی بستگی به شرکت های مختلف گارانتی کننده داره. مثلا گارانتی پارس مایکروتل تاریخ چاپی داره.

khanmohammadi
2013/10/04, 11:18
نوع تاریخ گارانتی بستگی به شرکت های مختلف گارانتی کننده داره. مثلا گارانتی پارس مایکروتل تاریخ چاپی داره.

مرسی .اینجا یه سوالی پیش میاد در مواردی که خود شرکت تاریخ گارانتی روی کارت چاپ میکنه بعد کارتو داخل جعبه میذاره اگه مشتری چند ماه بعد اون گوشیو از مغازه ای بخره اونوقت که مدتی از زمان گارانتی گذشته وحتی فرصت یه ماهه تعویض تموم شده.

Shahin007
2013/10/04, 17:03
مرسی .اینجا یه سوالی پیش میاد در مواردی که خود شرکت تاریخ گارانتی روی کارت چاپ میکنه بعد کارتو داخل جعبه میذاره اگه مشتری چند ماه بعد اون گوشیو از مغازه ای بخره اونوقت که مدتی از زمان گارانتی گذشته وحتی فرصت یه ماهه تعویض تموم شده.

گارانتی مایکروتل از زمانی شروع میشه که برچسب c(سومین بارکد پشت کارتن گوشی) گوشی داخل دفتر مربوطه توسط فروشنده چسبانده بشه.
حتی اکر تاریخ درج شده روی کارت گارانتی با تاریخ روز خرید متفاوت باشه. :)

Dan
2013/10/04, 17:52
تعویض شرایط خاصی داره. شرایط هر شرکت متفاوته. برای تعویض پارس مایکروتل تاریخ فاکتور خرید چک میشه.

kamyar
2013/10/11, 08:25
سلا دوستان آیا تبلتی که Corning Gorilla Glass 2 هست نیاز به محافظ صفحه هم داره؟
محافظ چقدر در کیفیت تاثیر داره؟
چون محافظ یک تبلت دیگرو دادم براش بریدند هم اطرافش هوا هست هم احساس میکنم انعکاس نور بیشتر شده و هم میشه گفت زبر شده و به دلیل اینکه درون کیف هست و فقط در موارد استفاده درش باز میشه میخوام بدونم ایرادی نداره اگر محافظ رو بردارم؟

Sent from my Nexus 10 using Tapatalk 4 Beta

Dan
2013/10/11, 09:14
سلا دوستان آیا تبلتی که Corning Gorilla Glass 2 هست نیاز به محافظ صفحه هم داره؟
محافظ چقدر در کیفیت تاثیر داره؟
چون محافظ یک تبلت دیگرو دادم براش بریدند هم اطرافش هوا هست هم احساس میکنم انعکاس نور بیشتر شده و هم میشه گفت زبر شده و به دلیل اینکه درون کیف هست و فقط در موارد استفاده درش باز میشه میخوام بدونم ایرادی نداره اگر محافظ رو بردارم؟

Sent from my Nexus 10 using Tapatalk 4 Beta
گوریلا گلس 2 مقاومت خیلی خوبی داره. یعنی برای شرایط سختی طراحی شده مثلا قرار گرفتن کنار دسته کلید و ... توی این موارد به سختی خط میفته. اگه کیف داری احتیاجی به نگرانی نیست. با استفاده عادی اتفاقی براش نمیفته.
البته باز هم استفاده از محافظ های با کیفیت در اولویت هستش.

dr.zhivago
2013/10/20, 22:36
سلام چند تا سوال
چطوری میشه تو اندروید برنامه ها رو رو مموری کارت نصب کرد ؟
چطوری میشه از پلی استور دانلود کرد ؟ با چیزپی ان ؟ الان ما از کدوم طرف طهریم هستیم ؟ چیز پی ان مگه فاتحش خونده نشد ؟
رایتل کسی داره ؟ چطوره هزینه اینترنتش چطوریه ؟

Dan
2013/10/20, 22:53
سلام چند تا سوال
چطوری میشه تو اندروید برنامه ها رو رو مموری کارت نصب کرد ؟
چطوری میشه از پلی استور دانلود کرد ؟ با چیزپی ان ؟ الان ما از کدوم طرف طهریم هستیم ؟ چیز پی ان مگه فاتحش خونده نشد ؟
رایتل کسی داره ؟ چطوره هزینه اینترنتش چطوریه ؟
1- با نرم افزار. مثل App2SD
2- با چیز پی ان و قند شکن هایی مثل شایفون!
3- هر کیلوبایت نیم ریال

dr.zhivago
2013/10/21, 19:13
اسم دقیق این شایفون رو برام پخ میکنی ؟

faramarz_mit
2013/11/21, 17:09
سلام به تمام دوستام گوشيم اتوماتيك شارژ كم ميكنه نه اس ام اس ميدم نه صحبت ميكنم خودش كم ميشه دليلش چي هست مدل گوشيم: sony expria j

ARMIN
2013/11/21, 17:22
سلام به تمام دوستام گوشيم اتوماتيك شارژ كم ميكنه نه اس ام اس ميدم نه صحبت ميكنم خودش كم ميشه دليلش چي هست مدل گوشيم: sony expria j

اینترنتش وصله؟

faramarz_mit
2013/11/21, 17:52
اینترنتش وصله؟ نه وصل نيست دليلش چي هست؟

Dan
2013/11/21, 18:37
نه وصل نيست دليلش چي هست؟
برید توی بخش Setting گوشی ، بخش wireless and networks ، گزینه Packet Data یا Mobile Data رو خاموش کنید.

MrMostafA
2013/11/25, 08:09
بين گوشي ZTE و Lenovo و Huaweiكدام بهتر هستن؟؟؟ يا فرقي ندارن؟؟ البته با لنوو كار كردم خوب و خركار هستن ولي Zte فقط يه مودم ازش داشتم نميدونم در زمينه گوشي چطوره.
ممنون ميشم راهنمايي كنيد.

Shahin007
2013/11/25, 08:43
بين گوشي ZTE و Lenovo و Huaweiكدام بهتر هستن؟؟؟ يا فرقي ندارن؟؟ البته با لنوو كار كردم خوب و خركار هستن ولي Zte فقط يه مودم ازش داشتم نميدونم در زمينه گوشي چطوره.

هواوی بهتره تو ایران چون پشتیبانی بهتری داره و البته در زمینه ی موبایل فعال تر هم هست.
شما بودجه ی خودتون رو واسه خرید گوشی اعلام کنید و اینکه چه پارامترهایی از گوشی براتون مهمه تا بهترین گزینه رو معرفی کنیم بهتون.:)

Dan
2013/11/25, 10:03
هر سه خوب هستند. در سطح جهانی بین این سه برند ، بیشترین فروش در قسمت اسمارت فون ها رو Lenonvo و بیشترین فروش کلی (گوشی های هوشمند و غیر هوشمند) رو ZTE داره. اما همونطور که شاهین جان خدمتتون عرض کردند Huawei در ایران بخاطر پشتیبانی بهتر از دو رقیب جلوتر هستش.

MrMostafA
2013/11/26, 07:25
ممنونم از دوستان. بله درسته در كل لنوو هم در زمينه لپ تاپ كه خيلي در ايران موفق بوده و خيلي هم خركار هست ما در شركت اكثر لپ تاپ هامون لنوو هست بعد استفاده زياد از سوني و توشيبا و غيره. چند مورد هم تبلت لنوو A3000 براي اطرافيان خريدم راضي هستن و مشكلي نداشته تا به حال. هوآوي هم عالي هستن و عملكرد خوبي داره ولي هنوز 2 سيمكارته حرفه اي نزده و متوسط هستن ولي لنوو گوشي هوشمند 2 سيمكارت با 13 مگاپيكسل دوربين و 5 مگا دوربين جلو و 4 هسته هر هسته 2 گيگاهرتز زده كه واقعا عاليه. من چون 2 سيمكارته برام مهم هست براي همين گوشي كه بيشترين امكانات داشته باشه كه دوباره يه گوشي ديگه نخوام بخرم. وگرنه يه سوني Xperia Z1 ميخريدم و راحت.
البته در مورد پشتيباني در ايران خودتون ميدونين به چه شكل هست و تا به حال خدمات و پشتيباني درستي نديدم در مورد كالا در هر زمينه اي جز وسايلي كه كارت طلائي دارن. يه مورد نوكيا ان 8 داشتيم كه خراب شد كارت طلائي داشت يه گوشي نو از دبي سفارش دادن آوردن و تحويل دادن ولي يه چرخي تو انجمن ها و سايت ها ميزنيم اعتراض شديد مصرف كننده ها رو در مورد گارانتي ها ميبينيم.
با سپاس

Dan
2013/11/26, 21:20
ممنونم از دوستان. بله درسته در كل لنوو هم در زمينه لپ تاپ كه خيلي در ايران موفق بوده و خيلي هم خركار هست ما در شركت اكثر لپ تاپ هامون لنوو هست بعد استفاده زياد از سوني و توشيبا و غيره. چند مورد هم تبلت لنوو A3000 براي اطرافيان خريدم راضي هستن و مشكلي نداشته تا به حال. هوآوي هم عالي هستن و عملكرد خوبي داره ولي هنوز 2 سيمكارته حرفه اي نزده و متوسط هستن ولي لنوو گوشي هوشمند 2 سيمكارت با 13 مگاپيكسل دوربين و 5 مگا دوربين جلو و 4 هسته هر هسته 2 گيگاهرتز زده كه واقعا عاليه. من چون 2 سيمكارته برام مهم هست براي همين گوشي كه بيشترين امكانات داشته باشه كه دوباره يه گوشي ديگه نخوام بخرم. وگرنه يه سوني Xperia Z1 ميخريدم و راحت.
البته در مورد پشتيباني در ايران خودتون ميدونين به چه شكل هست و تا به حال خدمات و پشتيباني درستي نديدم در مورد كالا در هر زمينه اي جز وسايلي كه كارت طلائي دارن. يه مورد نوكيا ان 8 داشتيم كه خراب شد كارت طلائي داشت يه گوشي نو از دبي سفارش دادن آوردن و تحويل دادن ولي يه چرخي تو انجمن ها و سايت ها ميزنيم اعتراض شديد مصرف كننده ها رو در مورد گارانتي ها ميبينيم.
با سپاس
بله خب این طبیعیه. هر شرکتی سیاست های خاص خودش رو داره و قسمت خاصی از بازار رو هدف قرار میده. یکی از دلایل اینکه فروش همه این برند ها در سطح خوبی قرار داره بخاطر همین تفاوت اهداف و محصولات هست.

Dante S
2013/11/30, 13:07
من دو روز پیش یه گوشی sony xperia sp خریدم راهی هست که بشه فهمید گوشی اصله یا نه؟ چون پشت گوشی نوشته made in china .
خیلی ممنون

Dan
2013/11/30, 13:52
من دو روز پیش یه گوشی sony xperia sp خریدم راهی هست که بشه فهمید گوشی اصله یا نه؟ چون پشت گوشی نوشته made in china .
خیلی ممنون
اگر گارانتی داره که مشکلی نیست خیالتون راحت باشه.
میتونید از طریق صفحه Register در سایت سونی پیگیری کنید.
از طریق کد IMEI هم میتونید کشور سازنده رو پیدا کنید.