PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : این سیستم با کانگفینگ خوب دیر بالا میاد

animsprite
2012/07/08, 22:50
دوستان سیس من با پردازنده2600kوهارد ساتا3 موقعی که به قسمت welcome میرسه یه 80-90 ثانیه ای طول میکشه که بالا بیاد مشکل چیه انتی ویروس ارجینال هم رو سیس نصبه ویندوز رو هم چند بار عوض کردم ولی مشکل همچنان پابرجاست قبلا با همین ویندوز خیلی سریع بالا میومد یه بارهم وین8نصب کردم اونکه حرف نداشت ولی با برخی برنامه ها مشکل داشت حذفش کردم:-/

VSH-Katana
2012/07/08, 22:52
لطفا کانفینگ کامل سیستمتونو بنویسید!

Castiel
2012/07/08, 23:02
تاپیک منتقل شد به بخش مربوطه. لطفا دقت کنید. در صورت تکرار تاپیک شما حذف خواهد شد.

animsprite
2012/07/08, 23:23
تاپیک منتقل شد به بخش مربوطه. لطفا دقت کنید. در صورت تکرار تاپیک شما حذف خواهد شد.
شرمنده متوجه نشدم اخه همزمان تو چند فروم دیگه سرچ میکردم
اینم کانفینگ سیس فقط اونایی که رو بوت شدن تاثیر دارن
cpu 2600K
main z68 ap-d3
ram 2*4 a.data 1600
h.d.d caviar black sata3 1t
.
.
.

Hessam
2012/07/08, 23:48
بعد از نصب ویندوز، احتمالاً یه نرم افزاری نصب می کنید که این اتفاق می افته!
با توجه به اینکه آنتی ویروس اورجینال دارید، احتمال کم هم ممکنه ویروس باشه!
آنتی ویروستون چیه؟

darkknight
2012/07/09, 00:07
دوستان سیس من با پردازنده2600kوهارد ساتا3 موقعی که به قسمت welcome میرسه یه 80-90 ثانیه ای طول میکشه که بالا بیاد مشکل چیه انتی ویروس ارجینال هم رو سیس نصبه ویندوز رو هم چند بار عوض کردم ولی مشکل همچنان پابرجاست قبلا با همین ویندوز خیلی سریع بالا میومد یه بارهم وین8نصب کردم اونکه حرف نداشت ولی با برخی برنامه ها مشکل داشت حذفش کردم:-/
100%ویروسه منم همین مشکل رو دارم تا الام دوبار ویندوز عوض کردم روی یک هارد دیگه ویندوز نصب کردم که متاسفانه یکی از مهمترین پارتیشن هام نابود شد
تا الان هم ندیدم هیچ انتی ویروسی بتونه پیداش کنه(اویرا اواست(اوست)نورتون)
یاسین هم یه مشکلی شبیه همین داره
پیشنهادمنم اینه که کل هاردتون رو فرمت کنید(اگه راه بهتری پیدا کردید به منم حتما بگید)
اگه ویروس باشه واقعا دم سازنده اش گرم

darkknight
2012/07/09, 00:12
بعد از نصب ویندوز، احتمالاً یه نرم افزاری نصب می کنید که این اتفاق می افته!
با توجه به اینکه آنتی ویروس اورجینال دارید، احتمال کم هم ممکنه ویروس باشه!
آنتی ویروستون چیه؟
احتمالا هنوز شناسنایی نشده

Arthur
2012/07/09, 00:51
100%ویروسه منم همین مشکل رو دارم تا الام دوبار ویندوز عوض کردم روی یک هارد دیگه ویندوز نصب کردم که متاسفانه یکی از مهمترین پارتیشن هام نابود شد
تا الان هم ندیدم هیچ انتی ویروسی بتونه پیداش کنه(اویرا اواست(اوست)نورتون)
یاسین هم یه مشکلی شبیه همین داره
پیشنهادمنم اینه که کل هاردتون رو فرمت کنید(اگه راه بهتری پیدا کردید به منم حتما بگید)
اگه ویروس باشه واقعا دم سازنده اش گرم
آقا شما چه گیری دادی که ویروسه!!!
میتونه مشکل از هارد هم باشه...
از بایوس هم میتونه باشه..من همین مشکل رو داشتم بایوس رو ریست کردم درست شد.
پیشنهاد میکنم بایوس رو ریست کن.
البته با جامپر روی مادربورد...:d

animsprite
2012/07/09, 05:42
از دوستان گل خیلی ممنون
انتی ویروس من بیت دیفندر توتال2012 لایسنسیه تازه چند روزه نصبش کردم وبصورت کلی هم سیس رو اسکن نکردم تا ببینم چی میشه
در مورد بایوس که مطمئنم نیست چون تو همیه 10 روزه 3بار بایوس رو یه ورژ نهای مختلف نغییر دادم چون یه مشکل سخت افزاری پیدا کرده بودم
فکر کنم یه اسکن کلی رو سیس باید انجام بدم ولی در مورد وین8 مشکلی نبود واین که میدونم ایراد از نوع cd وین نیست چون گفتم قبلا هم همین وینو نصب میکردم
در مور نصب نرم افزار غیر مجاز الان که سیس رو دو روزی هست وینش رو عوض کردم الان هم برنامه خاصی نصب نیست :-s
از مدیر کل هم بابت ایجاد تاپیک اشتباه معذرت میخوام بلاخره قوانین زیر پا گذاشته شده (شرمنده)

haniaj
2012/07/09, 13:25
دوست عزیز ویندوز سون به صورت دیفالت هنگام بوت شدن از یک هسته استفاده می کند و شما با تنظیم آن برای استفاده از تمامی هسته های سی پی یو خود هنگام بوت ویندوز می تونید سرعت بوت خود را بالا ببرید به این روش در منوی استارت msconfig را تایپ کنید و سپس اجرا وارد شاخه بوت شوید سر ویندوزتون کلیک کنید و از زیرش advanced option را انتخاب کنید و در انجا با توجه به تعداد هسته سی پی یو خود number of prossors را تیک زده و افزایش دهید اگه دو هسته ای هسید 2 اگه 3 هستید 3 اگه.....ok کنید و ریستارت کنید و نتیجه را مشاهده کنید برای من که خیلی تا ثیر داشت.اگه سی پی یو شما core i7 2600k باشد شما 4 هسته دارید و باید عدد را روی 4 قرار دهید.آنتی ویروس منم بیت دیفندر هست خیالت راحت از ویروس نیست البته اگه آپدیت باشه!
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.
10746

Arsn
2012/07/09, 14:30
همونطور که دوستمون اشاره کردند مسله به هیچ وجه ویروس نیست ! شاید به خاطر نرم افزار های زیاد یا تعدد فایل باشه ولی ویروس 60 ثانیه زمان استارت آپ را کند نمیکنه !

1 ) از همون msconfig به تب Services برید گزینه Hide all microsoft services در پایین صفحه را بزنید و حال میتونید با توجه به manufacturer پروسه های باقی مانده در صفحه msconfig اقدام به غیر فعال کردن پروسه های اضافه کنید مثلا اگر سازنده (manufacturer) نرم افزاری slysoft بود و اسم پروسه clone cd بود میتونید مطمئن باشید که نرم افزار clonecd با ویندوز داره بالا میاد و این کار بوت را کند میکنه پس میتونید از این حالت با برداشتن تیک پروسه جلوگیری کنید ، این روند را برای تمامی پروسه های باقیمانده غیرضروری انجام بدید !
همین کار را در صفحه Startup انجام بدید و مثلا yahoo messenger را بدون تیک کنید !

2) در ضمن در run ویندوز 7 که با کلید های ترکیبی windows + R ظاهر میشه عبارت %tmp% را بنویسید و محتویات فلدر باز شده را پاک کنید !

3) هارد خود را دیفرگمنت کنید ! از گذاشتن انبوه اطلاعات در درایو ویندوز بپرهیزید ! در صورت تمایل سالید دیسک تهیه کنید !

نیازی به آنتی ویروس و ... هم نیست ! راستی استفاده از توییکر هایی مثل win tune up utilities هم قابل توصیه است !

darkknight
2012/07/09, 14:41
سالید....؟؟؟؟؟؟؟
یعنی من الان بتونم یه هارد معمولی بگیرم کلاهم رو میندازم تو هوا
بنظرم من همه راه هایی که گفتی عملی هستن غیر از همین سالید

darkknight
2012/07/09, 14:42
همونطور که دوستمون اشاره کردند مسله به هیچ وجه ویروس نیست ! شاید به خاطر نرم افزار های زیاد یا تعدد فایل باشه ولی ویروس 60 ثانیه زمان استارت آپ را کند نمیکنه !

1 ) از همون msconfig به تب services برید گزینه hide all microsoft services در پایین صفحه را بزنید و حال میتونید با توجه به manufacturer پروسه های باقی مانده در صفحه msconfig اقدام به غیر فعال کردن پروسه های اضافه کنید مثلا اگر سازنده (manufacturer) نرم افزاری slysoft بود و اسم پروسه clone cd بود میتونید مطمئن باشید که نرم افزار clonecd با ویندوز داره بالا میاد و این کار بوت را کند میکنه پس میتونید از این حالت با برداشتن تیک پروسه جلوگیری کنید ، این روند را برای تمامی پروسه های باقیمانده غیرضروری انجام بدید !
همین کار را در صفحه startup انجام بدید و مثلا yahoo messenger را بدون تیک کنید !

2) در ضمن در run ویندوز 7 که با کلید های ترکیبی windows + r ظاهر میشه عبارت %tmp% را بنویسید و محتویات فلدر باز شده را پاک کنید !

3) هارد خود را دیفرگمنت کنید ! از گذاشتن انبوه اطلاعات در درایو ویندوز بپرهیزید ! در صورت تمایل سالید دیسک تهیه کنید !

نیازی به آنتی ویروس و ... هم نیست ! راستی استفاده از توییکر هایی مثل win tune up utilities هم قابل توصیه است !
ادم بس اخبار در مورد ویروس میشنوه دیگه اگه پاور خراب بشه میگه کار ویروس بوده:d:d

doom2009
2012/07/09, 15:40
دوست عزیز شما یکبار از نرم افزار Windows Doctor 2.7.3.0 استفاده کنید این نرم افزار سی پی یو ورم رو نیز آنالیز میکنه و تمام مشکلات ویندوز رو برطرف میکنه و برای برداشتن نرم افزارهای استارتاپ میتونی از نرم افزار Advanced Uninstaller PRO 11 استفاده کنی موفق باشید با تشکر

Free.Byte
2012/07/09, 23:18
دوست عزیز ویندوز سون به صورت دیفالت هنگام بوت شدن از یک هسته استفاده می کند و شما با تنظیم آن برای استفاده از تمامی هسته های سی پی یو خود هنگام بوت ویندوز می تونید سرعت بوت خود را بالا ببرید به این روش در منوی استارت msconfig را تایپ کنید و سپس اجرا وارد شاخه بوت شوید سر ویندوزتون کلیک کنید و از زیرش advanced option را انتخاب کنید و در انجا با توجه به تعداد هسته سی پی یو خود number of prossors را تیک زده و افزایش دهید اگه دو هسته ای هسید 2 اگه 3 هستید 3 اگه.....ok کنید و ریستارت کنید و نتیجه را مشاهده کنید برای من که خیلی تا ثیر داشت.اگه سی پی یو شما core i7 2600k باشد شما 4 هسته دارید و باید عدد را روی 4 قرار دهید.آنتی ویروس منم بیت دیفندر هست خیالت راحت از ویروس نیست البته اگه آپدیت باشه!
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.
10746

من این کارو انجام دادم ولی تغییری احساس نکردم... یعنی سرعت بوت شدنش عالیه ولی خیلی عالی نشد وقتی از رو 1 گذاشتم روی 8... تازه من توی اون قسمت رم رو هم تیک زدم و تمام مقدار رمم رو نوشتم و وقتی کامپیوتر رو ریست کردم به جای اینکه 6 گیگ رمم رو بشناسه نوشته بود 6gb(4.99 usable) و رفتم دوباره برگردوندم سر جاش...

haniaj
2012/07/10, 00:13
سلام دوست عزیز شما مگه سی پی یو تون چیه که گذاشتین رو 8 یعنی شما 8 هسته دارید!!!اگه کسی کور ای 7 داره معنیش این نیست که هفت تا هسته داره خیلی از انها 4 هسته بیشتر ندارند ابتدا تعداد هسته سی پی یوتون را در سایت فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. چک کنید چون اگه اضافه بدید نه تنها باعث سریع شدن نمی شه بلکه کندم میکنه چون می خوایین از یه سی پی یو 4 هسته اندازه 8 هسته کار بکشید.به تنظیمات رم در اون قسمت دست نزنید فقط تعداد هسته را مشخص کنید.اگر سی پی یو شما همان 960 باشد که در پروفایل خود ذکر کردید باید ماکزیمم روی 4 بذارید چون 960 4 هسته بیشتر ندارد:فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.(8M-Cache-3_20-GHz-4_80-GTs-Intel-QPI)
رم عوض کردین؟تو گیم تاثیر داشت؟کارتتونو چی می خواین بگیرین؟

animsprite
2012/07/10, 01:21
دوستان مشکل پیدا شد ظاهرا به اوری که اخیرا انجام داده بودم ربط داشت با دیفالت کردن تنظیمات اور حالا سیس سریع بالا میاد ولی یه مشکل دیگه من میخوام دوبار ه تنظیمات رو به حالت اور بر گردونم به نظر مشکل ماله چیه رمه که محدودیت ایجاد میکنه

Beni7192
2012/07/10, 01:40
سلام دوست عزیز شما مگه سی پی یو تون چیه که گذاشتین رو 8 یعنی شما 8 هسته دارید!!!اگه کسی کور ای 7 داره معنیش این نیست که هفت تا هسته داره خیلی از انها 4 هسته بیشتر ندارند ابتدا تعداد هسته سی پی یوتون را در سایت فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. چک کنید چون اگه اضافه بدید نه تنها باعث سریع شدن نمی شه بلکه کندم میکنه چون می خوایین از یه سی پی یو 4 هسته اندازه 8 هسته کار بکشید.به تنظیمات رم در اون قسمت دست نزنید فقط تعداد هسته را مشخص کنید.اگر سی پی یو شما همان 960 باشد که در پروفایل خود ذکر کردید باید ماکزیمم روی 4 بذارید چون 960 4 هسته بیشتر ندارد:فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.(8M-Cache-3_20-GHz-4_80-GTs-Intel-QPI)
دوست عزیز ویندوز عددی که از تعداد هسته ها نشون مربوط میشه به مجموع هسته های حقیقی + هسته های مجازی در نتیجه هیچ مشکلی از بابت قرار دادن در اخرین حالت وجود نداره چون تو پردازنده های اینتل هر هسته دو نخ پردازشی رو مدیریت میکنه!
شما هم زدین تو کار عقاید خرافی :دی

haniaj
2012/07/10, 09:23
دوست عزیز ویندوز عددی که از تعداد هسته ها نشون مربوط میشه به مجموع هسته های حقیقی + هسته های مجازی در نتیجه هیچ مشکلی از بابت قرار دادن در اخرین حالت وجود نداره چون تو پردازنده های اینتل هر هسته دو نخ پردازشی رو مدیریت میکنه!
شما هم زدین تو کار عقاید خرافی :دی
خوب در این تنظیم باید فقط تعداد هسته های واقعی وارد کنید اگر شما هر چند تا ترید هم داشته باشید نباید وارد کنید مثلا یکی کور 4 تریداش 8 نباید 12 یا 8 وارد کنه!!!!!!باید همون 4 را وارد کنه شما از وسط بحث اومدی نمی دونی اینو واسه کدو تنظیم ما داریم انجام می دیم ما با کار کردن ویدندوز با کلیه هسته ها کاری نداریم می خوایم تنظیم کنیم ویندوز با تمامی هسته ها بوت را انجام دهد تا سرعت بوت بالا برود و برای اینکار شما در این تنظیم باید تعداد هسته های واقعی تون وارد کنید این ترفیند رو من در مجله وب یوزر خوندم و کار ساده است در مجله تنها تاکیدی که داشت این بود که تعداد کور وارد کنید نه تردتونو حالا شما ها هر جوری که دوست دارید آزار به تست کردنین کامپیوتر خودتونه می خوایین کوندتر بالا بیاد دیگه به من ربطی نداره:دی فقط اگه رو 4 گذاشتین بعد بوت ویندوز تسک منجر باز کنید ببینید در قسمت پرفورمنس تعداد ترداتون نشون میده یا همون 4 تا رو نشون میدهد اگر 4 تا نشون داد تنظیمات را به حالت اولیه یرگردونید.

Arsn
2012/07/10, 09:41
سالید....؟؟؟؟؟؟؟
یعنی من الان بتونم یه هارد معمولی بگیرم کلاهم رو میندازم تو هوا
بنظرم من همه راه هایی که گفتی عملی هستن غیر از همین سالید

البته برای کسی که 2600K با قیمت 600 تومن و 6950 و 8 گیگ رم AData داره بعید میدونم سالید دیسک اونقدر ها هم گرون جلوه کنه !

اون راه حل ها هم قاعدتا جواب میده ! شما هم یه تست بزن !

Arsn
2012/07/10, 09:43
تایید میشه ! شما باید تعداد کور را وارد کنید ! تعداد ترید هایی که با Hyper Threading بدست میاد ملاک نیست ! چون در محیط بوت ویندوز عمل نمیکنند ! همون 4 عدد را وارد کنید !

در ضمن سرعت بوت در درجه اول به خود ویندوز (تمیز بودن و رعایت مسائل ذکر شده) و در درجه دوم به هارد درایو یا سالید بستگی داره ! یعنی عملا زمان کمتر از 30 ثانیه برای هارد دیسک خیلی کم پیش میاد ! (از لحظه زدن دکمه استارت و تازه زمانی که مادربورد شما صفحه های اضافی زیادی نداشته باشه !)

Free.Byte
2012/07/10, 13:27
سلام دوست عزیز شما مگه سی پی یو تون چیه که گذاشتین رو 8 یعنی شما 8 هسته دارید!!!اگه کسی کور ای 7 داره معنیش این نیست که هفت تا هسته داره خیلی از انها 4 هسته بیشتر ندارند ابتدا تعداد هسته سی پی یوتون را در سایت فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. چک کنید چون اگه اضافه بدید نه تنها باعث سریع شدن نمی شه بلکه کندم میکنه چون می خوایین از یه سی پی یو 4 هسته اندازه 8 هسته کار بکشید.به تنظیمات رم در اون قسمت دست نزنید فقط تعداد هسته را مشخص کنید.اگر سی پی یو شما همان 960 باشد که در پروفایل خود ذکر کردید باید ماکزیمم روی 4 بذارید چون 960 4 هسته بیشتر ندارد:فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.(8M-Cache-3_20-GHz-4_80-GTs-Intel-QPI) (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

سی پی یو من 4 هسته ایه این رو میدونم 8 تا هسته ام 4 تاش هسته ی مجازیه... ولی فک نکنم اگه 8 تاش هم مورد استفاده قرار بگیره مشکل پیش بیاد...

رم رو عوض کردم 2*2 با باس 1600 گرفتم تاثیر زیادی نداشت... ولی رو سرعت سیستم خیلی موثر بود.... کارت رو هنوز نمیدونم چی بگیرم؟؟؟؟ الان فعلا شپش تو جیبام چهار طاق می زنه!!!!!

Beni7192
2012/07/10, 13:51
خوب در این تنظیم باید فقط تعداد هسته های واقعی وارد کنید اگر شما هر چند تا ترید هم داشته باشید نباید وارد کنید مثلا یکی کور 4 تریداش 8 نباید 12 یا 8 وارد کنه!!!!!!باید همون 4 را وارد کنه شما از وسط بحث اومدی نمی دونی اینو واسه کدو تنظیم ما داریم انجام می دیم ما با کار کردن ویدندوز با کلیه هسته ها کاری نداریم می خوایم تنظیم کنیم ویندوز با تمامی هسته ها بوت را انجام دهد تا سرعت بوت بالا برود و برای اینکار شما در این تنظیم باید تعداد هسته های واقعی تون وارد کنید این ترفیند رو من در مجله وب یوزر خوندم و کار ساده است در مجله تنها تاکیدی که داشت این بود که تعداد کور وارد کنید نه تردتونو حالا شما ها هر جوری که دوست دارید آزار به تست کردنین کامپیوتر خودتونه می خوایین کوندتر بالا بیاد دیگه به من ربطی نداره:دی فقط اگه رو 4 گذاشتین بعد بوت ویندوز تسک منجر باز کنید ببینید در قسمت پرفورمنس تعداد ترداتون نشون میده یا همون 4 تا رو نشون میدهد اگر 4 تا نشون داد تنظیمات را به حالت اولیه یرگردونید.
اولا وقتی علیرضا اینجاست من نباید اظهار نظر کنم ولی وقتی که 4 تا هسته داریم چه جوری ویندوز 12 ترید نشون میده!!!!
ثانیا من قبلا این قضیه رو تست کردم این قضیه که میگیم هسته مجازی در واقع درست نیست چون هر هسته قدرتشو بین دو نخ پردازشی تقسیم میکنه در نتیجه هر نخ تقریبا نصف قدرت هسته رو داره!
البته من سیستمم amd هست والا یه تست میزاشتم!
در ضمن من تقریبا تمام بحث های فروم رو از اول پیگیرم و از وسط بحث وارد نشدم!!!!!

Free.Byte
2012/07/10, 13:53

وقتی روی 4 گذاشتم بعد از ریست تسک منیجر 4 تا نشون میداد نه 8 تا!

Arthur
2012/07/10, 17:05
اولا وقتی علیرضا اینجاست من نباید اظهار نظر کنم ولی وقتی که 4 تا هسته داریم چه جوری ویندوز 12 ترید نشون میده!!!!
ثانیا من قبلا این قضیه رو تست کردم این قضیه که میگیم هسته مجازی در واقع درست نیست چون هر هسته قدرتشو بین دو نخ پردازشی تقسیم میکنه در نتیجه هر نخ تقریبا نصف قدرت هسته رو داره!
البته من سیستمم amd هست والا یه تست میزاشتم!
در ضمن من تقریبا تمام بحث های فروم رو از اول پیگیرم و از وسط بحث وارد نشدم!!!!!
کسی که میگه 12 رشته پردازشی داشته و سی پی یوش 4 هسته ای بوده از فناوری Hyper Hyper Threading استفاده میکرده حتماً ;))....این تکنولوژی جدید به هر هسته امکان پردازش 3 رشته اطلاعات رو میده...;)):D
آخ که چه قدر خندیدیم....

Free.Byte
2012/07/10, 20:37
گفتم اگه چنین اتفاقی افتاد برو تنظیمات بر گردون به حالت دیفالت این مشکل برا خیلی ها روی اینتل به وجود اومده بعد از تنظیم برای بوت ترداشون نشون نمیده البته باید بگم برا خیلی ها هم روی همین اینتل به این مشکل برنخوردن.هنگامی که روی 4 گذاشتید تغیری در سرعت بوت احساس کردید البته در حد 4 5 ثانیه منظورم هست

بله بگردوندم... تغییر محسوسی نکرد که بخوام رو همون 4 بزارم که ترید ها شناسایی نشه...

animsprite
2012/07/11, 16:08
دوستان خسته نباشید بلاخره مشکل برملا نشد نه ویروس بود نه مشکل از هارد بود تمام راههای دوستان رو از اول تا حالا انجام دادم مشکل رفع نشد دوست خوبمmoafi.mahdiگفته بودن یه بار بایوس رو ریست کنید ولی چون چند بار بایوس رو به ورژن های مختلف تغییر داده بودم ومشکل حل نشده بود زیاد جدی نگرفتم ولی حالا با دیفالت کردن بایوس سیس سریع شده چون سیس رو اور کرده بودم حالا از حالت اور در اومده ولی وقتی باز هم بایوس رو رو اور قرار میدم همین مشکل دوباره بوجود میاد به نظر مشکل از رمه که محدودیت ایجاد میکنه واسه اور ودر نتیجه کند شدن سیس:-?

keyvanjj
2013/03/24, 13:07
منم همین مشکل رو دارم.
البته مشکل من بیشتر مربوط به بالا آمدن ویندوز هست.
هر کار میکنم بالا اومدنش خیلی طولانیه. چندین بار هم ویندوز رو عوض کردم .
یه نیمچه مهارتی هم تو نرم افزار داریم .
لپ تاپ هست ایسوس با کانفیگ corei7/6GB ram/640GB hard/nvidia 2GB/
الان ویندوز 7 روش نصب هست. 64 بیت.
اکثر کارهایی که اینجا گفته انجام دادم!
البته از تو msconfig سی پی یو رو خواستم بزارم رو 4 برای استارت که دیگه دیدم تو تسک منیجر به جای 8 هسته 4 هسته نشون داد سی پی یو رو مجبور شدم برش گردونم. خودتون گفتید!
برنامه هایی که موقع بوت شدن هم فعال میشه تا جایی که میشد غیر فعال کردم!
از برنامه های optimiser و اینها هم استفاده کردم!
نمیدونم چشه!
بعد از نصب ویندوز و نصب درایور ها سرعت سقوط میکنه!

ARMIN
2013/03/24, 13:11
منم همین مشکل رو دارم.
البته مشکل من بیشتر مربوط به بالا آمدن ویندوز هست.
هر کار میکنم بالا اومدنش خیلی طولانیه. چندین بار هم ویندوز رو عوض کردم .
یه نیمچه مهارتی هم تو نرم افزار داریم .
لپ تاپ هست ایسوس با کانفیگ corei7/6gb ram/640gb hard/nvidia 2gb/
الان ویندوز 7 روش نصب هست. 64 بیت.
اکثر کارهایی که اینجا گفته انجام دادم!
البته از تو msconfig سی پی یو رو خواستم بزارم رو 4 برای استارت که دیگه دیدم تو تسک منیجر به جای 8 هسته 4 هسته نشون داد سی پی یو رو مجبور شدم برش گردونم. خودتون گفتید!
برنامه هایی که موقع بوت شدن هم فعال میشه تا جایی که میشد غیر فعال کردم!
از برنامه های optimiser و اینها هم استفاده کردم!
نمیدونم چشه!
بعد از نصب ویندوز و نصب درایور ها سرعت سقوط میکنه!

کیوان جان، ssd بخر.

keyvanjj
2013/03/24, 13:23
سلام
ممنون از پاسخگویی
ssd بخرم چی کارش کنم؟

ARMIN
2013/03/24, 13:57
سلام
ممنون از پاسخگویی
ssd بخرم چی کارش کنم؟

ssd مثل هارده، منتها به جای دیسک از فلش برای ذخیره اطلاعات استفاده میکنه، سرعتش مثل رم سریعه، فقط برعکس رم که حافظه موقته، ssd توانایی نگه داری اطلاعات به صورت دائمی رو داره. با کابل ساتا مثل هارد دیسک به سیستم میخوره. ویندوز و بوت رو روی ssd نصب کن، تا سرعت بوت شما بین 5 تا 10 برابر سریعتر بشه.

keyvanjj
2013/03/24, 14:50
ssd مثل هارده، منتها به جای دیسک از فلش برای ذخیره اطلاعات استفاده میکنه، سرعتش مثل رم سریعه، فقط برعکس رم که حافظه موقته، ssd توانایی نگه داری اطلاعات به صورت دائمی رو داره. با کابل ساتا مثل هارد دیسک به سیستم میخوره. ویندوز و بوت رو روی ssd نصب کن، تا سرعت بوت شما بین 5 تا 10 برابر سریعتر بشه.

ضمن تشکر
60 گیگش 250.000 تومانه!
120 گیگش 460.000 تومن!
راه حل به صرفه تری نیست! پس اینهمه پول واسه چی دادم به این کانفیگ!

ARMIN
2013/03/24, 14:56
ضمن تشکر
60 گیگش 250.000 تومانه!
120 گیگش 460.000 تومن!
راه حل به صرفه تری نیست! پس اینهمه پول واسه چی دادم به این کانفیگ!

کانفیگ بدون ssd فقط یک سه چرخه هندلی خوش آب و رنگه. 20 میلیون هم کانفیگ ببندی بدون ssd هیچ سرعتی نداره.
هیچ کامپیوتری تو دنیا بدون ssd نمیتونه از حداکثر سرعتش استفاده کنه. و همیشه سرعتش محدود میشه به سرعت هارددیسک و این قضیه میشه گلوگاه سیستم.

60 گیگش رو بگیر کافیه برای اکثر کارها.

Hessam
2013/03/24, 15:32
دوست عزیز میشه بگید چند ثانیه طول می گشه تا ویندوز کامل لود شه؟
اگرچه پیشنهاد خرید اس اس دی پیشنهاد خوبی هست، اما راه حل خوب و منطقیی نیست. چرا که با اینکار صورت مسئله به جای حل کردن، پاک میشه.
البته جسارت به آرمین عزیز نشه که استاد ماست. :)

ARMIN
2013/03/24, 15:38
حسام جان داشتم هیپنو تیزمش میکردما.....

moli_ahmad
2013/03/24, 17:33
داداش گلم ارمین جان یدفعه مارو خوب هیپنوتیزم کرد ssdرو نفروختم الان دارم حالش رو میبرمواقعا سرعت بالایی تو همه برنامه هام دارم

ARMIN
2013/03/24, 19:34
داداش گلم ارمین جان یدفعه مارو خوب هیپنوتیزم کرد ssdرو نفروختم الان دارم حالش رو میبرمواقعا سرعت بالایی تو همه برنامه هام دارم

بفرما. :)

مخلصم دوست خوبم. ایشالا برات سالها کار کنه. @};-

keyvanjj
2013/03/24, 23:11
والا با این قیمت ها اصلا" نمیصرفه برم اس اس دی بخرم! قیمتش بالاست جیب ما هم خالی !
تقریبا" 2 دقیقه تا 2:20 ثانیه طول میکشه کامل بیاد بالا
اگه کابل usb مودم adsl هم بهش وصل باشه میره رو 3-4 دقیقه!

ARMIN
2013/03/25, 00:28
والا با این قیمت ها اصلا" نمیصرفه برم اس اس دی بخرم! قیمتش بالاست جیب ما هم خالی !

اطلاعات کامل سیستمت رو بگو.

مطمئنی ویروس نداری؟

Hessam
2013/03/25, 11:14

هارد دیسکتون دچار پراکندگی اطلاعات نیست؟
یعنی نرم افزار دفرگمنت رو اجرا می کنید هر چند وقت؟ مخصوصاً درایو ویندوزتون رو...؟

keyvanjj
2013/03/27, 18:23
آنتی ویروس آویرا 2013دارم و همیشه آپدیت هست
دفرگ هم انجام دادم مرتب. گفتم که از برنامه های optimiser هم استفاده کردم .
مشخصات هست
laptop asus k53sv
corei7
ram 6GB
hard 640 gb
2GB nvidia grafic
windows 7 64bit

ahmadeid1362
2013/03/27, 21:44
آنتی ویروس آویرا 2013دارم و همیشه آپدیت هست
دفرگ هم انجام دادم مرتب. گفتم که از برنامه های optimiser هم استفاده کردم .
مشخصات هست
laptop asus k53sv
corei7
ram 6GB
hard 640 gb
2GB nvidia grafic
windows 7 64bit
برای دیفرگ کردن بهتره از نرم افزارهای ویژه استفاده کنی مثل ultradefrag چون خود سیستم نمی تونه خودشو بطورکامل دیفرگ کنه البته موثر هست ولی از نرم افزار استفاده کنی راحتر وبهترهست درضمن لازم به دیفرگ کردن هفتگی یاماهانه نیست فقط موقعی که تعداد دفعات نصب وپاک کردن نرم افزارات تو محل نصبش یا محیط ویندوز تواون درایوزیادباشه..