PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : درخواست راهنمایی در مورد خط adsl (مهم)!

Hessam
2012/07/08, 12:37
دوستان؛ مشکلاتم رو کاملاً در پایین شرح دادم و ببخشید که طولانی میشه! اگه ما رو قابل می دونین، بخونین و فکری به ذهنتون می رسه، راهنمایی کنید. در غیر اینصورت این تاپیک رو ببندید و خلاص!:d
از دو ماه پیش متوجه قطعی های مکرر و بعضاً طولانی مدت خط ای دی اس ال اینترنتم شدم. فکر می کردم از مودم هست. مودم رو تست کردم و یه مودم دیگه نصب کردم. تاثیری نداشت. کل کابل ها از جمله کابل لن و سیم تلفن رو تعویض کردم. بعد از چند وقت دیگه و به مرور زمان، زمان بین یک دیسکانکت شدن تا دیسکانتک شدن بعدی همینطور کمتر و کمتر می شد تا همین یک هفته پیش رسید به 2 دقیقه!!! یعنی هر دو دقیقه دیسکانکت می شد و بعد از 15 دقیقه کانکت می شد و دوباره دو دقیقه بعد قطع می شد و الا آخر ...
چراغ ای دی اس ال چشمک میزد و بعد از چند ثانیه قطع می شد و همینجور ادامه داشت تا 15 دقیقه که بعد از 15 دقیقه چراغ اینترنت و ای دی اس ال ثابت می موند و بالاخره کانکت می شد! هم سیستم سالن و هم سیستم اتاقم.
بارها و بارها با پشتیبانی آسیاتک در تهران تماس گرفتم بیش از 20 بار زنگ زدم و راه های مختلف رو تست کردم و انصافاً هم پیگیر مشکلاتم بودن. آقایان: سپهری، طالبی، محمودی و یه خانم دیگه که اسمش یادم نیست! تشخیص پشیتبانی این بود که کیفیت خطم پایینه! فنی کار فرستادن کل کابل از سر دروازه تا اتاقم رو کابل درجه یک (متری 700 تومنی) نصب کردن! کل کابل + اُجرت فنی کار شد 35 هزار تومن پول بی نتیجه. بعد از تعویض کابل، مودم ها رو ریست کارخونه کردم و مجدد کانفیگ کردم. یه کمی تاثیر داشت و الان شده هر نیم ساعت قطع میشه!!
از خود مخابرات مرکز منطقه چندین بار چک کردن و مشکلی در تلفنمون وجود داشت و نویز بسیار شدیدی داشت که تعمیر کردن و الان دیگه نویزی نداره. دوباره از سمت مخابرات فنی کار اومد کل خط رو از سر کوچمون چک کرد تا سر دروازه و مشکلی نداشت! قرار شد امروز صبح پهنای باندم رو کاهش بدن و از 4 مگ به 2 مگ برسونن و تست کنن!
شب ها ساعت تقریباً 12 شب به بعد میشه گفت دیگه قطع نمیشه تا صبح ساعت 10 مجدد به همین منوال قطع میشه! (هر نیم ساعت و البته این نیم ساعت متغیره و ممکنه حتی بعد از 2 ساعت دیسکانکت بشه)
یک سیستم و مودم در سالن خونمون هست و یه سیستم و مودم وایرلس در اتاق من.
دوستان؛ اگه راهنمایی به ذهنتون میرسه، بفرمایید! بعد از دو ماه پیگیری و دوندگی دیگه واقعاً خسته شدم و کاملاً نا امید! اصلاً میخوام قید اینترنت و ای دی اس ال رو بزنم! اینقدر این مودمم در طی این دو ماه دیسکانکت شد که می ترسم خراب بشه!!!

Mohammad339
2012/07/08, 12:57
داستان جالبي بود!

اگر يك آشنا يا دوستي در مخابرات داشتيد خوب بود!

Arthur
2012/07/08, 15:27
عجب......
ایرانه دیگه کاریش نمیشه کرد...
پیشنهاد من عوض کردن اسپلیتر و نصب نویز گیر هست...
راستی مودمت رو ببر اولین نقطه ای که سیم تلفن وارد خونتون شده اونجا هم ببین هی قطع و وصل میشه یا نه...
کاش آقای ولیزاده هم اینجا بود...

Hessam
2012/07/08, 15:29
عجب......
راستی مودمت رو ببر اولین نقطه ای که سیم تلفن وارد خونتون شده اونجا هم ببین هی قطع و وصل میشه یا نه...

سه تا اسپلیتر دارم که با هر سه مورد تست شد و تفاوتی نکرد!
یه نکته ای هست؛ اونم اینکه هر موقع تلفن رو که در سالن هست، قطع می کنم زمان دیسکانکت شدن بیشتر میشه و1-2 ساعت هم طول می شکه تا دیسکانکت بشه. بستگی به این داره که دانلود داشته باشم یا نه. اگه در حین دانلود باشه قطعاً توی این زمان قطع میشه. ولی دانلود نباشه، بیشتر هم هست. یعنی شاید تا 5 ساعت هم دیسکانکت نشه! شب ها هم که نوشتم تقریباً میشه گفت دیسکانکت نمیشه ساعت 12 به بعد.
از این خط، یک تلفن هم وصل هست که الان کابلش رو جدا کردم. ولی سمت سیستم من، یک پریز تلفن مجزا هست که از همون خط هست.
یعنی یک خط تلفن هست با سه پریز مجزا. حتی اون مورد سوم رو هم تست کردم و از پریز سوم که در یک اتاق دیگه ای هست، سیم تلفن کشیدم تا اتاق خودم و به مودم وصل کردم تا چک کنم، ولی هیچ فرقی نکرد!
در مخابرات منطقه هم همچنان پیگیر مشکلم هستن، ولی امیدی به درست شدنش ندارم!
چون یک هفته هست که وضعیت به همین منواله...
پشتیبانی آسیاتک میگن ما دیگه قفل کردیم و نمی دونیم چه بگیم؟!!!! دیگه علناً اعتراف کردن که کاری از دستشون بر نمیاد. چون تمامی راه ها رو تست کردن!!!:)) یکی از پشتیبانی ها خیلی ناراحت بود و به من می گفت آخه چرا باید اینجوری باشه؟!! یعنی اعصابشون حسابی خورد بود که نمی تونن این مشکل رو حل کنن.
شرکت به این بزرگی از انجام این مشکل عاجز بود، برام جای تعجب داره!
شماره پشتیبانیشون هم اینه: 02182144444
توی این دو ماه واقعاً احساس می کنم حرفه ای شدم در زمینه مودم و اینترنت و کانفیگ و راهکارهای پشتیبانی ای اس پی. کاملاً حفظ شدم راهکارهای پشتبانی رو ولی دردی رو دوا نکرد!

Hessam
2012/07/08, 16:03
عجب......

آقای ولیزاده کیه؟ بهش لینک این تاپیک رو ایمیل بدید، ممنون میشم تا شاید مشکل ما رو حل کرد.:-s

Arthur
2012/07/08, 16:34
آقای ولیزاده کیه؟ بهش لینک این تاپیک رو ایمیل بدید، ممنون میشم تا شاید مشکل ما رو حل کرد.:-s
واقعا تو انجمن سخت افزار میای و آقای ولیزاده رو نمیشناسی؟؟!!!!!
آقای ولیزاده مدیر تحریریه مجله هست دیگه....واقعاً مقالاتش رو نخوندی؟؟!!!!!
من که میگم از یه شرکت دیگه بگیر...
یه بار دیگه هم با یک مودم دیگه امتحان کن از یه برند دیگه...
اگه نشد برو وایمکس بگیر:d

Hessam
2012/07/08, 16:47
واقعا تو انجمن سخت افزار میای و آقای ولیزاده رو نمیشناسی؟؟!!!!!
آقای ولیزاده مدیر تحریریه مجله هست دیگه....واقعاً مقالاتش رو نخوندی؟؟!!!!!
من که میگم از یه شرکت دیگه بگیر...
یه بار دیگه هم با یک مودم دیگه امتحان کن از یه برند دیگه...
اگه نشد برو وایمکس بگیر:d

نه متاسفانه! من تا حالا یکبار هم مجله سخت افزار رو نخریدم و نمی شناسم!
نه. این مورد شدنی نیست. نباید مسئله پاک کنیم. باید حلش کرد.

Arthur
2012/07/08, 16:57
نه متاسفانه! من تا حالا یکبار هم مجله سخت افزار رو نخریدم و نمی شناسم!
نه. این مورد شدنی نیست. نباید مسئله پاک کنیم. باید حلش کرد.
پس بشین تا حل شه!!!!:d

alicom
2012/07/08, 21:30
آقا حسام عزیز مشکل تو دقیقا با اندکی تفاوت! مشکل من هم بود که تقریبا یه ماه از وقتم رو گرفت تا درست شه هر کاری که بالا گفتی بودی من هم کرده بودم دیگه همه ی اپراتور های پشتیبانی منو میشناختن! آخر سر وقتی که از درست کردن مشکل من ناامید شدن مستقیم وصل کردن به رئیس فنی شرکت . بعد تو یه ربع کل ماجرارو واسش گفتم اونم خیلی تعجب کرده بود بهم گفت چند دقیقه منتظر باشم ببینیم چی میشه گوشی رو هم قطع نکرد تو کل اون پنج دقه فقط صدای فشردن کلید کیبورد رو میشنیدم بعد از تموم کردن کارش گفت فک کنم الان درست شده اگه باز مشکلی بود تماس بگیر اما نگفت چیکار کرد یا مشکل از کجا بود.. بعد که تست کردم دیدم درست شده اما آخرش نفهمیدم مشکل چی بود ... امیدوارم که مشکل تو هم حل شه .

Hessam
2012/07/08, 21:55
آقا حسام عزیز مشکل تو دقیقا با اندکی تفاوت! مشکل من هم بود که تقریبا یه ماه از وقتم رو گرفت تا درست شه هر کاری که بالا گفتی بودی من هم کرده بودم دیگه همه ی اپراتور های پشتیبانی منو میشناختن! آخر سر وقتی که از درست کردن مشکل من ناامید شدن مستقیم وصل کردن به رئیس فنی شرکت . بعد تو یه ربع کل ماجرارو واسش گفتم اونم خیلی تعجب کرده بود بهم گفت چند دقیقه منتظر باشم ببینیم چی میشه گوشی رو هم قطع نکرد تو کل اون پنج دقه فقط صدای فشردن کلید کیبورد رو میشنیدم بعد از تموم کردن کارش گفت فک کنم الان درست شده اگه باز مشکلی بود تماس بگیر اما نگفت چیکار کرد یا مشکل از کجا بود.. بعد که تست کردم دیدم درست شده اما آخرش نفهمیدم مشکل چی بود ... امیدوارم که مشکل تو هم حل شه .

باشه - خیلی ممنون. فردا صبح پیگیرش میشم و ببینم چی میشه. لطف کردین.

Hessam
2012/07/11, 20:56
باشه - خیلی ممنون. فردا صبح پیگیرش میشم و ببینم چی میشه. لطف کردین.

باز هم مثل همیشه پیگیری کردم!‌ باز هم قطعی دارم!‌ حتی یه مودم دیگه از فنی کار قرض گرفتم و آوردم. یه دو روزی خوب بود و دوباره قطع میشه!:-s

doom2009
2012/07/11, 22:14
دوست عزیز شما مودم رو به صورت مجزا برروی سیستم دیگری بجز سیستمی که الآن مودم به اون وصل هست وصل کن ببین شاید مشکل از سیستمت باشه برفرض مثال قسمت LAN مشکل داشته باشه یا اشکال از ویندوز باشه یا نرم افزاری همچین کاری انجام بده که باعث قطعی مکرر بشه یا اینکه همزمان یک بنده خدایی از طریق wifi از خط شما بخواد استفاده کنه که باعث قطعی نت شما بشه نرم افزاری هست که از طریق موبایل یوزر وپاسورد wifi رو برمیداره البته این آخری از احتمالاته ولی ممکنه هم باشه برای اینکه شما شبها قطعی نداری موفق باشید با تشکر

Hessam
2012/07/11, 23:12
دوست عزیز شما مودم رو به صورت مجزا برروی سیستم دیگری بجز سیستمی که الآن مودم به اون وصل هست وصل کن ببین شاید مشکل از سیستمت باشه برفرض مثال قسمت LAN مشکل داشته باشه یا اشکال از ویندوز باشه یا نرم افزاری همچین کاری انجام بده که باعث قطعی مکرر بشه یا اینکه همزمان یک بنده خدایی از طریق wifi از خط شما بخواد استفاده کنه که باعث قطعی نت شما بشه نرم افزاری هست که از طریق موبایل یوزر وپاسورد wifi رو برمیداره البته این آخری از احتمالاته ولی ممکنه هم باشه برای اینکه شما شبها قطعی نداری موفق باشید با تشکر

تمامی این راه ها رو تست کردم. ویندوز رو عوض کردم روی دو سیستم دیگه به جز سیستم خودم از دو جای دیگه (پریز جداگانه ی تلفن دیگه ای استفاده کردم).
راهی دیگه نمونده. همسایه نداریم که بخواد استفاده کنه و ضمن اینکه خیلی وقته که فعلاً‌ مودم معمولی با سیم گذاشتم و دارم استفاده می کنم اینجوری دست و پا شکسته!
شب قطعی دارم!‌ ولی شاید از شب تا صبح فقط یکبار قطع بشه! در طول روز اگه دانلودی داشته باشم، زودتر قطع میشه.
پشتیبانی گفت کیفیت خطتون ضعیفه (6) و تحمل انتقال دیتا از مخابرات به منزل شما برای استفاده ی اینترنت رو نداره!
ممنون از پاسختون.
چکار کنم؟:-s

doom2009
2012/07/12, 06:15
خواهش دوست عزیز

تنظیمات vpi و vci مخابرات
برای خطوط معمولی 0 و 35 هستش.
برای خطوط فیبر نوری مخابرات 8 و 81.
و برای خطوط pcm و غیره 1 و 32 میباشد.

موفق باشید

Hessam
2012/07/12, 08:19
خواهش دوست عزیز

تنظیمات vpi و vci مخابرات
برای خطوط معمولی 0 و 35 هستش.
برای خطوط فیبر نوری مخابرات 8 و 81.
و برای خطوط pcm و غیره 1 و 32 میباشد.

موفق باشید

بــــله. می دونم. همون 0 و 35 کانفیگ کردم. مشکلم فراتر از این حرف هاست.:-s

Hessam
2012/07/12, 10:06

اصلاً اجازه صحبت بهم نمیدن که با رئیس فنی شرکت صحبت کنم و میگن ایشون با یوزرها صحبت نمی کنه!!:-s

amin1
2012/07/12, 14:03
سلام دوست من
منم یه مشکلی مثل شما داشتم و هر کاری میکردم درست نمیشد که نمیشد که در آخر متوجه شدم که مشکل من از نوسانات برقه که باعث میشه خط ای دی اس الم قطع و وصل بشه
الان کاری که کردم استفاده از یک ترانس در سر راه برق کامپیوترم هست که باعث شده که بطور کامل مشکلم حل بشه
شاید مشکل شما هم به این علت باشه از یک ترانس استفاده نمایید البته چون قیمت ترانس بالاست توصیه میکنم اول مطمئن شوید که با ترانس مشکل رفع میشود یا نه ؟
سپس اقدام به خرید ترانس نمایید

Hessam
2012/07/12, 15:39
خیلی ممنون از همه دوستان؛
مشکل از کابل های داخل کوچه بود!!!
امروز زنگ زدم 117 (خرابی تلفن) و از مخابرات اومدن کل کابل های داخل سویچ سر کوچه و سر دروازه ی ما رو از نو بازسازی و تعمیر کردن.
به علت بارندگی و رطوبت هوا، داخل سویچ سیم ها سولفاته شده بود از رطوبت و دیتا به خوبی داخلشون جریان نداشت!
بعد از دو ماه بیش از 50 هزار تومن ضرر مالی بهم وارد شد که تمام سعیم بر اینه که این ضرر مالی رو از آسیاتک دریافت کنم.
مشترک آی اس پیم در شهرم خواهان رضایت از طرف من شد و گفت بیاید امضا بزنید و رضایت بدید!!!! چون از طرف تهران برای ما اخطاریه و پیغام اومده! یعنی حق و حقوق ما کشکه...!!!:-q
لازم می دونم از آقای محمودی (مسئول بخش صدای مشترکین شرکت آسیاتک در تهران)، بسیار تشکر و قدردانی کنم بخاطر برخورد بسیار خوب و متین و پیگیری های مکرر.

Arthur
2012/07/12, 20:21
خواب خدا رو شکر که حل شد حسام جان...........................
مبارک باشه....
شیرینی یادت نره ها !!!:d

Hessam
2012/07/12, 20:37
خواب خدا رو شکر که حل شد حسام جان...........................
مبارک باشه....
شیرینی یادت نره ها !!!:d

تجربه ی خیلی خوبی بود!‌ ولی خیلی توی این دو ماه اذیت شدم و ضرر کردم!
بعداً زنگ زدم به گوش یکی از پشتیبان ها (آقای بهمنی) رسوندم.
همش می گفتن مشکل داخلیه!‌ مشکل داخلیه!‌ آخر هم پیشنهاد اون فنی کارم بود به عنوان آخرین راه حل.
گفتن که با 117 تماس بگیر و خرابی تلفن گزارش بده تا بیان بررسی کنن. امروز صبح از طرف مخابرات اومدن (خدا پدر و مادرشون رو بیامرزه). کابل های داخل کوچه (پُست ها) رو عوض کردن و چک کردن و رفتن.
شنبه صبح هم قراره با آقای محمودی مجدد تماس بگیرم تا خبر درست شدنش رو بدم. چون گفتن که شنبه صبح پیگیری می کنن مجدداً غافل از اینکه بنده خدا هنوز خبر نداره که درست شده.
به هر حال؛ ممنون از همه ی دوستان و البته باز هم میگم از جناب آقای محمودی که از همه ی افراد مشغول در این شرکت، با ادب تر، پیگیر تر، فعال تر و در کل عالی تر بودن! واقعاً لذت بردم و حضور ایشون در این شرکت قطعاً باعث افتخار و غنیمته بزرگیه.