PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ضد و نقيض ها در مورد سري 8000 كارت هاي گرافيك amd

saeid6574598
2012/07/07, 19:01
شركت AMD با كارت هاي گرافيكي سري 7000 خود توانست بازار را دست گيرد كه البته اين امر باز مي گردد به سياست هميشگي اين شركت يعني : " كارايي بالا در كنار قيمت مناسب " .

به همين جهت شرکت AMD قصد دارد زمستان امسال معماری جدیدش را برای GPU ها وارد بازار کند. GPU هاي جدید فعلا Sea Islands نام دارند و با نام تجاری سری Radeon 8000 وارد بازار خواهند شد .

البته هنوز اطلاعات زیادی در مورد معماری جدید منتشر نشده، اما گفته می شود GPU جدید بیش از ۵.۱ میلیارد ترانزیستور دارد و از طراحی ۲۸ نانومتری استفاده می کند. با توجه به اینکه سری جدید نسبت به مدل های قبلی ۱۸ درصد ترانزیستورهای بیشتری دارد، می توان پیش بینی کرد که GPU هاي جدید حدود ۴۰ درصد سریع تر عمل خواهند کرد.

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

در مورد مشخصات فنی این معماری هم پیش بینی می شود که شامل ۲۵۶۰ پردازشگر استریم و ۱۶۰ واحد texture و ۳۲ یا ۴۸ ROP به همراه باس حافظه ۳۸۴ بیت باشد.

البته فراموش نکنید که این کارت گرافیک جدید AMD حدود ۶ ماه دیگر وارد بازار خواهد شد و فعلا برای داشتن آن نباید عجله کنید.

اما می بینیم که رقابت پردازشگرهای گرافیکی هم با شدت زیاد همراه با پردازشگرهای مرکزی (CPU) ادامه دارد.

نگارش : سعيد مظفري

darkknight
2012/07/07, 19:10
میشه قیمت ارزون ترین مدلش رو تو ایران پیش بینی کنید؟

th e nd
2012/07/07, 20:19
میشه قیمت ارزون ترین مدلش رو تو ایران پیش بینی کنید؟

آره .... چرا نمیشه . . . 6 ماه دیگه . . . . . دلار میشه انقدر تومن .... آها فهمیدم .... رنج قیمت از 1000000 تومن به بالا . . .
یا چون 2560 تا پردازشگر داره و هر کدوم یک هسته پردازشی تلقی میشه ، به قول بعضی فروشنده ها : هرچی هسته بیشتر = گرونتر . . . بزنم تو ماشین حساب: وای خدا ماشین حساب سوخت!!! :d

saeid6574598
2012/07/08, 10:01
من خودم شخصا هیچ وقت ، دستم به کارت های رادئون نرسیده ! این هم روش !

animsprite
2012/07/11, 15:26
خوب دوستان اصلا روحیه رو از دست ندین>:/
اگه میخوای همیشه جزء بهترینا باشی وهمیششششه بهترین باشی سعی کن خلق رو از خودت راضی نگه داری تا همیشه بهترین به تو عطا بشه(بهشت)(به اونی که داری قانع باش)\m/
خوب داش من یه ماشین حساب مهندس دارم بدم قیمتش رو در بیاری میدونم دیگه نمیسوزه چون Cpu رو تا.........اور کردم هروقت قیمت در اوردی یه اطلاعی بده تا در اسرع وقت برم..... :D

galvatorix
2012/07/16, 08:21
هر وقت یه مدل جدید قرار بدن قبلش میگن فلان درصد سریعتره،وقتی که اومد بازار تازه معلوم میشه که اینا همش حرف بوده فوق 20 درصد قویتر باشن....