PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : درخواست راهنمایی برای خرید لپ تاپ

saeed71
2012/07/05, 23:18
سلام اولش میخواستم 1200 بیشتر خرج نکنم ولی این مدل دل corei7 مناسب به نظرم میاد. Dell Inspiron 5110-N
و (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)لی باطریش زیاد قوی نیست.نظر شما چیه؟ چه پیشنهادی میکنید؟الطفا گه مدل بهتری زیر 1400 سراغ دارید به من معرفی کنید.

Hessam
2012/07/06, 09:46
سلام اولش میخواستم 1200 بیشتر خرج نکنم ولی این مدل دل corei7 مناسب به نظرم میاد. Dell Inspiron 5110-N
و (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)لی باطریش زیاد قوی نیست.نظر شما چیه؟ چه پیشنهادی میکنید؟الطفا گه مدل بهتری زیر 1400 سراغ دارید به من معرفی کنید.

بهتر از این مدل و البته توی این رنج قیمت، هیچ لب تاپی توی جهان نیست!!!
فقط اینکه در کل مدل با کیفیتی نیست! هم از لحاظ قطعات و هم از لحاظ بدنه! بخاطر همینه که قیمتش خیلی نسبت به کانفیگ بالاش، ارزون و مناسبه! میگن قطعات با کیفیتی درش بکار نرفته. برای همین هم هست که فقط یکسال گارانتی طلایی داره. برای اینکه ضعف این لب تاپ رو بپوشونن اومدن یکسال گارانتی طلایی (هم سخت افزار و هم نرم افزار) به شرط عدم ضربه و آب خوردگی، گارانتی کامل کردن و بیش از 50 هزار تومن هم هزینه اش هست.
من خواستم همین رو بخرم. ولی خیلی ها می گفتن که این لب تاپ تا یکسال بیشتر دووم نمیاره! مخصوصاً این تولید های جدیدش.
حرارت خیلی بالایی هم تولید می کنه و اینجاست که میگن هیچ ارزونیی هم بی دلیل نیست و در کل منو کاملاً منصرف کردن.
به جای این، لب تاپ های Asus K53UF یا Asus K53SD-E یا Acer Aspire 5755G-B رو به شما پیشنهاد می کنم که خیلی از این مدل بهتر و بال کیفیت تر هستن!

rafighetanha
2012/07/06, 10:46
سلام
می خواستم یه لپ تاپ تو رنج قیمتی تا 1000000 تومان معرفی کنید
یه کانفیگ متوسط داشته باشه
ال ای دی کوچک و باتری قوی و وزن کم داشته باشه:d

Hessam
2012/07/06, 11:04
سلام
می خواستم یه لپ تاپ تو رنج قیمتی تا 1000000 تومان معرفی کنید
یه کانفیگ متوسط داشته باشه
ال ای دی کوچک و باتری قوی و وزن کم داشته باشه:d

به این لینک (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) مراجعه کنید.

saeed71
2012/07/14, 16:12
به جای این، لب تاپ های Asus K53UF یا Asus K53SD-E یا Acer Aspire 5755G-B رو به شما پیشنهاد می کنم که خیلی از این مدل بهتر و بال کیفیت تر هستن
سلام مجدد به این نتیجه رسیدم بودجه رو زیاد کنم.
با توجه به بحث مفصلی که در فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.درخواست-راهنمایی-جهت-خرید-یک-لب-تاپ-) انجام دادید مشخص شد که ایسوس بهترین گزینه است. حالا من بین n55sl n53sv موندم البته msi ge620dx هم گزینه خوبیه ولی نمی دونم صدا و تصویرش چیجوریه. اگه مدل دیگه ای هم تو این سطح هست بفرمایید.ممنون

Hessam
2012/07/14, 16:25
سلام مجدد به این نتیجه رسیدم بودجه رو زیاد کنم.
با توجه به بحث مفصلی که در فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.درخواست-راهنمایی-جهت-خرید-یک-لب-تاپ-) انجام دادید مشخص شد که ایسوس بهترین گزینه است. حالا من بین n55sl n53sv موندم البته msi ge620dx هم گزینه خوبیه ولی نمی دونم صدا و تصویرش چیجوریه. اگه مدل دیگه ای هم تو این سطح هست بفرمایید.ممنون

شما حداکثر بودجه تون رو چقدر در نظر گرفتی؟

saeed71
2012/07/14, 16:28
بیش از دو نشه مگر جایی که خیلی ارزششو داشته باشه.

Hessam
2012/07/14, 16:46
بیش از دو نشه مگر جایی که خیلی ارزششو داشته باشه.

این مدل ام اس آی که نوشتی، خیلی خوبه. فقط از لحاظ صدا به ایسوس سری ان 55 نمی رسه.
ضمن اینکه سری ان 55 ایسوس قیمت های زیر یک میلیون و 600 نداره.
مدل دیگه فقط فوجیتسو هست توی این رنج ها با سی پی کور آی 5 و ... که باز هم به پای این دو مدل نمی رسه.
سری ان 55 ایسوس تنوع انتخابش واقعاً زیاده و مشتری رو گیج می کنه. من خودم که می خواستم بخرم، ساعت ها می نشستم بررسی می کردم و مشخصات هاشون رو چک می کردم و خیلی سخت بود!
از اونجایی که تنوع انتخاب خیلی زیاده و دست شما برای خرید کاملاً بازه، بهتره که خودت جزییات هر کدوم رو از سایت ها بررسی کنی و ببینی که بیشتر کدومش به کارت میاد.
همشون تقریباً کانفیگ هاشون توی یک رنج هست. پس چاره ای نداری جز اینکه بری سراغ جزییات و اهدافی که از خرید یک لب تاپ داری.
حقیقتش انتخابش برای من هم سخته.
مدل های زیر توی این رنج قیمت هست:
MSI GE620DX
Asus K53UF
Asus K53SD-G
Asus N55SF-B
Asus K53SD-A
ضمناً یه چیز دیگه اینکه قطعاً سری 55 بهتر از سری 53 هست. چون نسل بعدی و آخرین سری کمپانی ایسوس تا به امروزه، به طبع از همه ی مدل ها برتره و قیمت بیشتری هم داره.

اگه نظر منو میخوای، به نظرم به جز این دو مدل (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) به بقیه ی مدل ها اصلاً فکر نکن: علی رغم اینکه بسیار به هم نزدیک هستن:
Asus N55 (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)SF-B
MSI GE620DX (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.=en&output=search&sclient=psy-ab&q=%D8%A8%D8%B1%D8%B1%D8%B3%DB%8C+%D9%84%D8%A8+%D8% AA%D8%A7%D9%BE+MSI+GE620DX&oq=%D8%A8%D8%B1%D8%B1%D8%B3%DB%8C+%D9%84%D8%A8+%D8 %AA%D8%A7%D9%BE+MSI+GE620DX&gs_l=hp.3...20822.26521.0.26742.15.11.0.0.0.0.926. 926.6-1.1.0...0.0...1c.qrC2nh-yOtw&pbx=1&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_cp.r_qf.,cf.osb&fp=83f80cfbb2267061&biw=1440&bih=732)

یه نگاهی هم به این لینک (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) بنداز.

saeed71
2012/07/14, 17:47
خیلی ممنون حسام جان
در اینکه 55sf بهتر از msi است شکی نیست من مشکلم با قیمتشه که2150 شده ولی msi الان 1765 .
این هم بخاطر بلوری و ویندوزشه که نیاز ندارم.(55sf از 55slبلوری و ویندوز بیشتر داره)
بین این دو تا میخوام انتخاب کنم:

n55sl .... الماس...... 1990 ....... 4G ram فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.
n53sv .... سازگار..... 1850 .......6G ram فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.
بقیه سخت افزار مشابهن

کدوم گارانتی بهتره؟ این نسل 55 که میگید به اندازه 2 گیگ رم و 140 تومن می ارزه؟ و آیا گزینه های دیگه ای هست که من نمیدونم؟>:D<

Hessam
2012/07/14, 18:04
خیلی ممنون حسام جان
در اینکه 55sf بهتر از msi است شکی نیست من مشکلم با قیمتشه که2150 شده ولی msi الان 1765 .
این هم بخاطر بلوری و ویندوزشه که نیاز ندارم.
بین این دو تا میخوام انتخاب کنم:

N55sl الماس 1990 4g ram
n53sv سازگار 1850 6g ram بقیه مشابهن

کدوم گارانتی بهتره؟ این نسل 55 که میگید به اندازه 2 گیگ رم و 140 تومن می ارزه؟ و آیا گزینه های دیگه ای هست که من نمیدونم؟>:d<

یه چیزی یادم رفت بگم که msi ge620dx هست. ولی یه مدل دیگه مشابه همین +msi ge620dx هم هست. اینو هم یه بررسی کن که قیمت یک میلیون 765 هزار تومن هست و از گرافیک gt 635 انودیا با دو گیگ حافظه و اچ دی اینتل 3000 بهره می بره.
حتماً رم 6 به بالا بگیر. پیشنهاد اکید می کنم. رم 4، یک گیگش کامل در اختیار ویندوزه!! پس در خوشبینانه ترین حالت در ویندوز 64 بیت، شما فقط سه گیگ رم داری.
پس با این اوصاف من فکر می کنم بخاطر رم 8 گیگ و گرافیک قدرتمند تر، ام اس آی گزینه ی مناسب تریه و پیشنهاد من اینه.
در غیر اینصورت اون مدلی که رم بالاتری رو داره انتخاب کن. چون لب تاب که برای آهنگ گوش دادن نیست. باید باطن و قدرت اصلیش قوی باشه.

saeed71
2012/07/14, 18:32
یه چیزی یادم رفت بگم که msi ge620dx هست. ولی یه مدل دیگه مشابه همین +msi ge620dx هم هست. اینو هم یه بررسی کن که قیمت یک میلیون 765 هزار تومن هست و از گرافیک gt 635 انودیا با دو گیگ حافظه و اچ دی اینتل 3000 بهره می بره.
منم منظورم از msi همین +ge620dx بود ولی باز هم ایسوسو بیشتر ترجیح میدم. مگر اینکه واقعا توجییه بشم

اون مدلی که رم بالاتری رو داره انتخاب کن. چون لب تاب که برای آهنگ گوش دادن نیست. باید باطن و قدرت اصلیش قوی باشه.
یعنی باطن این دو مدلی که گفتم ضعیفه؟ 55sf که گفتید هم 4گیگه رمش.بعد نهایتا میشه رم اضافه کرد. البته باز هم در صورتی که همه جوره به جز رم از msi بالاتر باشه اینکارو میکنم.

Hessam
2012/07/14, 18:54
Asus N55SF-B رمش 8 گیگه!
شما سری A رو میگی؟
من نگفتم باطن اون دو مدل دیگه ضعیفه. ولی گفتم مدل ام اس آی همچین می چربه و سر تر از اون مدل ایسوس سری ای ان 55 هست.
اگر شما سری بی می خری، که پیشنهاد می کنم همین رو بخر، چون از ام اس آی بهتره و گارانتی الماس گارانتی اصلی ایسوس هست و از این بابت خیلی خوبه.
اگر سری ای مد نظرت هست، من میگم ام اس آی به دو دلیل رم و گرافیک قدرتمند تر بهتره.
ام اس آی فقط سرعت پردازش سی پی یوش یه کم پایین تره. در غیراینصورت، کارت گرافیک به مراتب قدرتمندتری داره.
شما صدا رو به قدرت ترجیح میدی؟!!! اگر اینطوره که من حرفی ندارم!‌ برای لب تاپ اصلاً به صدا اعتقادی ندارم و اصلاً برام مهم نیست!
مثل می دونه چی می مونه: مثل این می مونه که شما بگی من ماشین بنز C200 نمی خرم، به جاش سانتافه می خرم! چون شاسی بلنده!! ولی اون بنز شاسی بلند نیست!!
دقیقاً مثل این مثال می مونه!:D
درسته که بنز شاسی بلند نیست. ولی از هر نظر نسبت به سانتافه بهتره. حالا اون کسی که صرفاً شاسی بلند بودن مد نظر هست، بحثش جداست. چون هدفش اینه که شاسی بلند باشه.

Castiel
2012/07/14, 19:06
سعید جان اینطور که آقا حسام به من گفتند شما بحث کیفیت و ولوم صدا برای شما مهم هست. من مدلهای سری 6000 و 7000 اچ پی را به شما پیشنهاد میدم که اسپکیر های Beats Audio دارند با کیفیت صدای فوق العاده
این تجربه من بوده و چون خودم هم به صدا اهمیت میدادم این مدل 6050 اچ پی را اردیبهشت سال گذشته خریدم، حالا نمیدونم این مدل هنوز در بازار موجود هست یا نه ولی علاوه بر کیفیت صدا، کیفیت کلی قطعات و همینطور کارایی اونها در حد بسیار عالی بوده.

saeed71
2012/07/14, 19:07
Asus N55SF-B رمش 8 گیگه!
شما سری A رو میگی؟
من نگفتم باطن اون دو مدل دیگه ضعیفه. ولی گفتم مدل ام اس آی همچین می چربه و سر تر از اون مدل ایسوس سری ای ان 55 هست.
اگر شما سری بی می خری، که پیشنهاد می کنم همین رو بخر، چون از ام اس آی بهتره و گارانتی الماس گارانتی اصلی ایسوس هست و از این بابت خیلی خوبه.
اگر سری ای مد نظرت هست، من میگم ام اس آی به دو دلیل رم و گرافیک قدرتمند تر بهتره.
ام اس آی فقط سرعت پردازش سی پی یوش یه کم پایین تره. در غیراینصورت، کارت گرافیک به مراتب قدرتمندتری داره.

من که گیج شدم میشه کامل سری a و b رو همچنین با قیمتهاشون برام مشخص کنی؟ .>:D<
اینکه دوست دارم ایسوس بگیرم فقط صدا نیست (هر چند برای فیلم دیدن موقعی که pc نباشه لازمه) چون شناخته شده تره و کیفیت ساختشم بالاتره.

Hessam
2012/07/14, 19:12
من که گیج شدم میشه کامل سری a و b رو همچنین با قیمتهاشون برام مشخص کنی؟ .>:D<
اینکه دوست دارم ایسوس بگیرم فقط صدا نیست (هر چند برای فیلم دیدن موقعی که pc نباشه لازمه) چون شناخته شده تره و کیفیت ساختشم بالاتره.

به این لینک (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) مراجعه کن.
درسته کیفیت ساخت و ظاهر خیلی شیکی داره ایسوس و منم از همین ویژیگیش خوشم میاد.
راستی، قیمت دو مدل ایسوس هم دور و بر 2 میلیون هست!!

Hessam
2012/07/14, 19:15
سعید جان اینطور که آقا حسام به من گفتند شما بحث کیفیت و ولوم صدا برای شما مهم هست. من مدلهای سری 6000 و 7000 اچ پی را به شما پیشنهاد میدم که اسپکیر های Beats Audio دارند با کیفیت صدای فوق العاده
این تجربه من بوده و چون خودم هم به صدا اهمیت میدادم این مدل 6050 اچ پی را اردیبهشت سال گذشته خریدم، حالا نمیدونم این مدل هنوز در بازار موجود هست یا نه ولی علاوه بر کیفیت صدا، کیفیت کلی قطعات و همینطور کارایی اونها در حد بسیار عالی بوده.

مثل این مدل از لب تاپ HP (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.).

saeed71
2012/07/14, 19:31
من که نگفتم اولویتم صداست فقط میخام دارم میگیرم یه چیز بگیرم بعدا پشیمون نشم کاربردش برام بازی فیلم و... است وچون جایگزین دسکتاپمه دوامش هم خیلی مهمه چون صبح تا شب روشنه. اینهایی که تو دیجی کالاست واسه قبله(sf نمیگم چون گرون تره). من تو پست 9 این تاپیک لینک اینهایی رو که میگم گذاشتم:-?

Hessam
2012/07/14, 19:35
من که نگفتم اولویتم صداست فقط میخام دارم میگیرم یه چیز بگیرم بعدا پشیمون نشم کاربردش برام بازی فیلم و... است وچون جایگزین دسکتاپمه دوامش هم خیلی مهمه چون صبح تا شب روشنه. اینهایی که تو دیجی کالاست واسه قبله. من تو پست 9 این تاپیک لینک اینهایی رو که میگم گذاشتم:-?

دیگه با توجه به بودجه، اینها بهترین گزینه هست.
مخصوصاً Asus N55SF-B (با قیمت دو میلیون و 50 هزار تومن) که واقعاً انتخاب ایده آلیه، هم کیفیت (ظاهر و باطن)، هم خنک کنندگی بالا و سیستم تهویه پیشرفته، هم صدا با سابوفر، هم وزن مناسب در برابر سایر لب تاپ های هم سطح خودش و ... همه و همه یک لب تاپ ایده آل رو به وجود آورده و می تونه یکی از بهترین انتخاب ها باشه. این مدل یک لب تاپ، یک لب تاپ مولتی مدیاست و دقیقاً‌ برای فیلم و بازی ساخته شده!!!! قطعاً پشیمون نمیشی و واقعاً فوق العاده اس.
بازار رو بدجوری تسخیر کرده ایسوس. همه جا هست. کمترین خرابی رو داره.
رتبه های بعدی رو از این نظر اچ پی و دل در اختیار دارن.

MOHAMMAD MOBASHERI
2012/07/15, 23:38
منم چند وقته دنباله یک لپتاپ قوی هستم. ولی هنوز نه موفق شدم لپتاپ دلخواهم رو پیدا کنم و نه تونستم بودجه لازم رو کامل تهیه کنم. برای من کم نیاوردن تو بازی و عمر بالا خیلی مهم است. این مدلAsus N55SF-B گرافیک یک داره وسال دیگه بازی های جدید رو جواب نمیده. این مقایسه دو تا لپتاپ با قیمت مناسب رو نشون میده فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. کدوم بهتره؟

saeed71
2012/07/17, 22:45
سلام مجدد
دوستان کسی میدونه فرق سری n55 با n53 تو چه مواردیه؟
گارانتی الماس همون ویستا پخشه؟L-)

Hessam
2012/07/17, 22:47
سلام مجدد
گارانتی الماس همون ویستا پخشه؟L-)

بــله. همون ویستا پخشه که گارانتی اصلی ایسوس هم هست در ایران.

Hessam
2012/07/17, 22:50
منم چند وقته دنباله یک لپتاپ قوی هستم. ولی هنوز نه موفق شدم لپتاپ دلخواهم رو پیدا کنم و نه تونستم بودجه لازم رو کامل تهیه کنم. برای من کم نیاوردن تو بازی و عمر بالا خیلی مهم است. این مدلAsus N55SF-B گرافیک یک داره وسال دیگه بازی های جدید رو جواب نمیده. این مقایسه دو تا لپتاپ با قیمت مناسب رو نشون میده فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. کدوم بهتره؟

خب از لحاظ گرافیکی بهتره دیگه محمد جان.
مشخصه. حرفت کاملاً درسته و حرف حق پاسخ نداره.
چرا سال دیگه عزیز من؟!!! همین امسال؛ بازیی مثل مکس پین به بیش از یک گیگ حافظه برای آخرین و نهایی ترین جزییات گرافیکی احتیاج داره! و سال های پیش نمونه اش جی تی ای آی وی.
ضمناً‌ طبعییه کمپانیی مثل ام اس آی که اینقدر براش اهمیت داشته باشه. نا سلامتی تنها تولید کننده لب تاپ های گیمینگ در جهانه و این انتظار ازش می رفت و خواهد رفت.

saeed71
2012/07/17, 23:04
سلام مجدد

من هنوز شک دارم کدومو بگیرم.
هنوز هم نفهمیدم کیفیت صفحه نمایشش کدومه؟هر جا یه چیز میگه.
HD (1366x768)/HD+ (1600x900)/Full HD (1920x1080) LED Backligh؟؟؟؟؟

rajah
2012/07/17, 23:05
خب از لحاظ گرافیکی بهتره دیگه محمد جان.
مشخصه. حرفت کاملاً درسته و حرف حق پاسخ نداره.
چرا سال دیگه عزیز من؟!!! همین امسال؛ بازیی مثل مکس پین به بیش از یک گیگ حافظه برای آخرین و نهایی ترین جزییات گرافیکی احتیاج داره! و سال های پیش نمونه اش جی تی ای آی وی.
ضمناً‌ طبعییه کمپانیی مثل ام اس آی که اینقدر براش اهمیت داشته باشه. نا سلامتی تنها تولید کننده لب تاپ های گیمینگ در جهانه و این انتظار ازش می رفت و خواهد رفت.

با تشکر از حسام جان عزیز
البته بجز گرافیک که کارت گرافیک نوت بوک ge620dx plus واقعا با نمونه اسوس قابل قیاس نیست و یه سروگردن بالاتره و می شه گفت هم رده 555ddr3 هست تفاوت های دیگه ای هم دیده میشه مثل میزان رم و حجم هارد در ضمن نباید فراموش کنیم که به همراه نوت بوک msi یه کوله پشتی +یه موس گیمینگ با قابلیت برنامه ریزی دکمه ها و دقت 3200dpi هم ارائه میشه به طور جد عرض می کنم بهترین انتخاب برای نوت بوک گیم زیر 2 میلیون همین مدل هست(البته نباید خدمات پس از فروش فوق العاده ماتریس رو فراموش کنیم)
در ادامه باید یادآور بشم که شرکتهای دیگری هم بجز msi در زمینه ساخت نوت بوک های گیمینگ فعالیت پررنگ دارند مثل سری آلینوار از شرکت دل ،شرکت اسوس ،سامسونگ و....

rajah
2012/07/17, 23:17
من هنوز شک دارم کدومو بگیرم.
هنوز هم نفهمیدم کیفیت صفحه نمایشش کدومه؟هر جا یه چیز میگه.
HD (1366x768)/HD+ (1600x900)/Full HD (1920x1080) LED Backligh؟؟؟؟؟
با سلام
دوست عزیز تمام شرکت ها باتوجه به طیف متفاوت کاربرها چه بلحاظ میزان داشتن بودجه چه بلحاظ نیاز کارایی هر مدل از نوت بوک رو در چندین کانفیگ با قطعات متفاوت طراحی و به بازار عرضه می کنن که شناختن اونها با توجه به پارت نامبر کامل اونها برای ما مشخص میشه و وقتی شما مدل نوت بوک رو در سایت اسوس وارد می کنید و به صفحه مورد نظر میرید می بینید برای یک مدل خاص چند پردازنده ،میزان متفاوت رم ،هاردهایی با حجم متفاوت،کارت گرافیک متفاوت و....می بینید و تقریبا نقطه یکسان تمام اونها کالبد ظاهری اونهاست
درباره صفحه نمایش هم به همین منوال هست این صفحه نمایش این نوت بوک با چندین وضوح ارائه شده (معمولا وضوح full-hd برای افرادی که نیاز به داشتن نوت بوکی با کارایی مولتی مدیا هستند یا برای گیم می خوان از نوت بوک استفاده کنن بکار برده میشه )و شما باید ببینید مدلی که در نظر دارید دقیقا چه پارت نامبری داره که با توجه به اون بتونین از کانفیگ دقیق اون مطلع بشین

saeed71
2012/07/17, 23:34
فکر نمیکردم صفحه نمایش هم شاملش بشه.
راستش من یک سری لیست از بازار رضا گرفتم زیر همشون نوشته مسؤلیت اشتباه تایپی رو نمی پذیرن برای همین نمیتونم بهاطلاعاتشون مثل همین صفحه و... اطمینان کنم.بعد n53 sv هم کانفیگش خوبه 140 تومن ارزونتره. ولی نمیدونم چه فرقی با 55 داره. حالا به راهنمایی نیاز شدید دارم [-O

MOHAMMAD MOBASHERI
2012/07/17, 23:38
با تشکر از حسام جان عزیز
البته بجز گرافیک که کارت گرافیک نوت بوک ge620dx plus واقعا با نمونه اسوس قابل قیاس نیست و یه سروگردن بالاتره و می شه گفت هم رده 555ddr3 هست تفاوت های دیگه ای هم دیده میشه مثل میزان رم و حجم هارد در ضمن نباید فراموش کنیم که به همراه نوت بوک msi یه کوله پشتی +یه موس گیمینگ با قابلیت برنامه ریزی دکمه ها و دقت 3200dpi هم ارائه میشه به طور جد عرض می کنم بهترین انتخاب برای نوت بوک گیم زیر 2 میلیون همین مدل هست(البته نباید خدمات پس از فروش فوق العاده ماتریس رو فراموش کنیم)
در ادامه باید یادآور بشم که شرکتهای دیگری هم بجز msi در زمینه ساخت نوت بوک های گیمینگ فعالیت پررنگ دارند مثل سری آلینوار از شرکت دل ،شرکت اسوس ،سامسونگ و....
اول از همه از جواباتون متشکرم
ولی من درست نفهمیدم بین اون مقایسه ای که لینکش رو گذاشتم کدوم بهتره؟
msi رم و هاردش بیشتره اما LCD داره!
کدوم بیشتر عمر میکنه؟
گارانتی کدوم بهتر و کدوم بیشتره؟
از یک مهندس کامپیوتر که مشورت گرفتم می گفت غیر از سونی هر چی بگیری بعد از یکسال باید بره تعمیرگاه! درسته؟
لینک این بود: فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

saeed71
2012/07/17, 23:54
من درست نفهمیدم بین اون مقایسه ای که لینکش رو گذاشتم کدوم بهتره؟
برای بازی از نسل 5 : gforce 555gt به بالا لازمه
از نسل 6 : 635gt به بالا
قدرت 635 و555 یکیه.11074

rajah
2012/07/18, 00:07
ولی من درست نفهمیدم بین اون مقایسه ای که لینکش رو گذاشتم کدوم بهتره؟ge620dx plus البته اسوس هم مدلهای بهتری داره که تو این رنج قیمتی هستند و کارایی بالایی دارند ولی به نظر بنده در نهایت همین مدل از msi انتخاب معقول تری هست
msi رم و هاردش بیشتره اما LCD داره!هر دو مدل از LED BackLight بهره می برند و صفحه نمایش هردو یه پانل هستش و فرق نداره
کدوم بیشتر عمر میکنه؟عمر قطعات الکترونیکی مشخص نیست و کسی نمی تونه تضمینشون کنه
گارانتی کدوم بهتر و کدوم بیشتره؟100درصد ماتریس برای اینکه نمایندگی انحصاری هستش و تمامی قطعات برای تعمیرات و تعویض رو مستقیما از شرکت اصلی می گیره در ضمن خدمات پس از فروشش هم عالیه و میتونه تا چند سال آینده براحتی به شما پشتیبانی بده
از یک مهندس کامپیوتر که مشورت گرفتم می گفت غیر از سونی هر چی بگیری بعد از یکسال باید بره تعمیرگاه! درسته؟ در بالا عرض کردم عمر قطعات الکترونیکی مشخص نیست ولی دوست عزیز هارد،پردازنده،رم،چیپست های برد و گرافیک رو که شرکت های بزرگ عرضه کننده در این زمینه ارائه می کنن و شرکت های نوت بوک ساز مصرف کننده هستند و اونها بیشتر روی طراحی برد و قطعات مصرفی در بردها و کیبورد و کیس و... با هم رقابت دارند مثلا دوستتون می تونه تضمین بده که هارد نوت بوک سونی خراب نمی شه مگه هارد نوت بوک های سونی رو خودش می سازه؟؟ معمولا یا وسترن یا هیتاچی یا سیگیت هستن این یه مثال بود تا منظورم رو بیشتر درک کنی
جواب با رنگ قرمز

Arsn
2012/07/18, 00:07
ولی من درست نفهمیدم بین اون مقایسه ای که لینکش رو گذاشتم کدوم بهتره؟
کدوم بیشتر عمر میکنه؟
گارانتی کدوم بهتر و کدوم بیشتره؟
از یک مهندس کامپیوتر که مشورت گرفتم می گفت غیر از سونی هر چی بگیری بعد از یکسال باید بره تعمیرگاه! درسته؟

من فقط این یه پست را خوندم و فقط خواستم بگم سلام صمیمانه بنده را به اون مهندس کامپیوتر بسیار کارکشته برسونید ! حتما به توصیه اشون گوش کنید و لپ تاپ خود را از سونی بگیرید که ضعیف ترین نسبت کارایی به قیمت را دارد چون ایشون فرمودند حتما سونی بخرید !

مطمئنا اگر از آقا سعید خودمون کمک بگیرید به اندازه 10 تا مهندس کامپیوتر بهتون مشاوره دست و منطقی میدند نه مشاوره از روی .......

Hessam
2012/07/18, 08:56
پسرخالم لب تاپ سونی خریده سه سال پیش با گارانتی ایران رهجو. اولش فنش به صدا در اومد که عوض کرد. بعد باتریش مرخص شد و یه باتری براش خرید. بعد خط و خش افتاد روی ال سی دیش و خلاصه بی کیفیت بود. اتفاقات دیگه ای هم براش افتاد که خبر ندارم.
نسبت قیمت به کاراییش واقعاً صفره و پول برند خودش رو می گیره که اصلاً انتخاب معقولی نیست با توجه به هزینه ای که کاربر می کنه.
لب تاپ های ام اس آی تقریباً‌ توی کلاس بالایی از لحاظ قیمت به کارایی قرار دارن و از این بابت مشتری رو بیشتر جذب می کنه تا انتخاب معقولی داشته باشه.

rajah
2012/07/18, 23:42
فکر نمیکردم صفحه نمایش هم شاملش بشه.
راستش من یک سری لیست از بازار رضا گرفتم زیر همشون نوشته مسؤلیت اشتباه تایپی رو نمی پذیرن برای همین نمیتونم بهاطلاعاتشون مثل همین صفحه و... اطمینان کنم.بعد n53 sv هم کانفیگش خوبه 140 تومن ارزونتره. ولی نمیدونم چه فرقی با 55 داره. حالا به راهنمایی نیاز شدید دارم [-O

این دو نوت بوک مدنظرتون هست؟؟ (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

bsireza
2012/07/19, 01:12
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

سلام واقعا آدم از این همه راهنمایی لذت میبره.
ببخشید یک سوال داشتم. لپ تاپِ asus n56vz با اینکه تو اردیبهشت در تهران معرفی شد هنوز نه خبری از خودشه نه قیمتش.
میدونید کِی قراره به بازار ایران بیاد و قیمتش چنده؟
با تشکر

Hessam
2012/07/19, 09:24
ببخشید یک سوال داشتم. لپ تاپِ asus n56vz با اینکه تو اردیبهشت در تهران معرفی شد هنوز نه خبری از خودشه نه قیمتش.
با تشکر

نظر لطف شماست. ما هم لذت می بریم...;)
قیمت این لب تاپ (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) در ایران، حدود 2,450,000 تومنه.
لازم به ذکره این لب تاپ وارد بازار ایران شده و هستن فروشگاهایی که برای فروش موجود دارن.
ولی باید خیلی جستجو کرد و به این راحتی ها پیدا نمیشه.
در تهران از یک فروشگاه معتبر بپرسید، بهتون اطلاعات بیشتری میده و حتی فکر می کنم می تونید سفارش بدید.
بعضی از فروشگاه ها سفارش قبول می کنن.

saeed71
2012/07/19, 18:22
این دو نوت بوک مدنظرتون هست؟؟ (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)
نه, اونی که در این لینک (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) گفته بودم گرافیکش gt635 رم6 قیمت 1850 بود که الان میگردم نه تو ایسوس نه تو نوت بوک چک این گرافیکو داره. الان دیگه برام مشخص شد که سری 53 گرافیکش پایین تره.
حال فقط 55sl میمونه (که اگه بگیرم رمشو به 8 میرسونم) البته با توجه به

همراه نوت بوک msi یه کوله پشتی +یه موس گیمینگ با قابلیت برنامه ریزی دکمه ها و دقت 3200dpi هم ارائه میشه به طور جد عرض می کنم بهترین انتخاب برای نوت بوک گیم زیر 2 میلیون همین مدل هست(البته نباید خدمات پس از فروش فوق العاده ماتریس رو فراموش کنیم) چون قیمتش مناسب تره و کیبردش خیلی بهتره شاید اینو بگیرم.من استفاده گیم دارم ولی فیلم(معمولا تنها نیستم) هم باهاش میبینم که صداو زاویه دید خوب لازمه.باز هم تردید دارم اینو بگیرم یا اونو در ضمن اگه مدل دیگه ای هست بفرمایید.
لطفا در مورد خرید از فروشگاه هم اگه نکاتی(مثل چک کردن و...) هست ذکر کنید.
با توجه به اینکه

مطمئنا اگر از آقا سعید خودمون کمک بگیرید به اندازه 10 تا مهندس کامپیوتر بهتون مشاوره دست و منطقی میدن
آقای مهندس منتظر راهنماییتون هستم @};-

rajah
2012/07/19, 22:42
با تشکر

سلام با گارانتی الماس حدود 2350000 هستش
اگه تهرانی می تونی از این فروشگاه قیمت بگیری:

فراز رایان

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.مسئولمهرداد فرنين

88937042/88890635/88890748/88890687

09128700922

تهران،خیابان ولیعصر،خیابان طالقانی،نبش هتل پارسیان،کوچه مسعود پلاک 4واحد 3

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

faraz.rayan1
اگه گیرت نیومد یه ندا بده تا برات پیدا کنم چون الا تهران از این مدل موجوده ولی قیمتش مشخصی نداره تا 2450000 هم بفروش می رسه به هر حال ما در خدمتیم

rajah
2012/07/19, 23:29
نه, اونی که در این لینک (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) گفته بودم گرافیکش gt635 رم6 قیمت 1850 بود که الان میگردم نه تو ایسوس نه تو نوت بوک چک این گرافیکو داره. الان دیگه برام مشخص شد که سری 53 گرافیکش پایین تره.
حال فقط 55sl میمونه (که اگه بگیرم رمشو به 8 میرسونم) البته با توجه به
چون قیمتش مناسب تره و کیبردش خیلی بهتره شاید اینو بگیرم.من استفاده گیم دارم ولی فیلم(معمولا تنها نیستم) هم باهاش میبینم که صداو زاویه دید خوب لازمه.باز هم تردید دارم اینو بگیرم یا اونو در ضمن اگه مدل دیگه ای هست بفرمایید.
لطفا در مورد خرید از فروشگاه هم اگه نکاتی(مثل چک کردن و...) هست ذکر کنید.
با توجه به اینکه

آقای مهندس منتظر راهنماییتون هستم @};-

تو لینکی که شما قرار دادین اصلا کانفیگ نوت بوک مشخص نیست؟؟حتما کسی که به شما قیمت داده اسم نوت بوک رو اشتباه گفته بود من مطمئن هستم مدلی که به شما معرفی کرده مدل k53sm هستش با کانفیگ:I7-6-750-gt630 2gig
راجع به پیشنهاد مدل دیگه می تونی سراغ نوت بوک های hpهم بری که قیمتشون به نسبت مدل msi معرفی شده بالاترن و کارایی تقریبا برابری دارن مثل V6 6C55
درباره خرید از فروشگاه هم بهترین راه اینه که از قبل از کانفیگ و پارت نامبر دقیق نوت بوک مد نظرتون از طرق اینترنت اطلاعات کسب کنید و سعی کنید با گارانتی معتبر جنس بخرید و سراغ جنسی با گارانتی مغازه و یا سایت نرید قیمت رو هم قبل از خرید از چند منبع استعلام کنید البته یادتون باشه موقع استعلام همون مدل رو بهتون قیمت بدن و شرکت گارانتی کننده هم یکی باشه چون قیمت ها متفاوت هستند

saeed71
2012/07/19, 23:49
تو لینکی که شما قرار دادین اصلا کانفیگ نوت بوک مشخص نیست؟؟حتما کسی که به شما قیمت داده اسم نوت بوک رو اشتباه گفته بود من مطمئن هستم مدلی که به شما معرفی کرده مدل k53sm هستش با کانفیگ:I7-6-750-gt630 2gig

بله چند روز پیش بود الان برداشتنش. نه در ردیف ان بود با گرافیک 635 حتما گرافیک اشتباه نوشتند.
کلا می ارزه 55sl بگیرم ؟ 620dx اگه صفحش fhd بود خیلی خوب میشد.

rajah
2012/07/20, 00:17
بله چند روز پیش بود الان برداشتنش. نه در ردیف ن بود با گرافیک 635 حتما گرافیک اشتباه نوشتند.
کلا می ارزه 55sl بگیرم ؟ 620dx اگه صفحش fhd بود خیلی خوب میشد.
n55sl با رم 4 و 6گیگ تو بازار موجود هستش(مدل sf اگه با رم 8 گیرتون بیاد هم خوبه) ولی با توجه به اینکه کانفیگش تقریبا با ge620dx plus در یه حدود هست و قیمتش حدود 150-200 بیشتره(به گارانتی بستگی داره)و نوت بوک msi محصولات جانبی بهتری به همراهش داره انتخاب 620 معقول تر بنظر می رسه ولی اگه می تونید هزینه کنید همون مدل 56vz گزینه خوبی هستش ولی شما باید این موضوع رو درنظر داشته باشید که باید به اندازه ای هزینه کنید که می خواید از نوت بوکتون استفاده کنید و براتون کارایی داشته باشه همیشه انتخاب مناسب یه هنره نه اینکه یه وسیله با کارایی بالا بخریم و به اندازه نصف قیمتش از توانایی های اون استفاده نکنیم این مثل این می مونه که پولمون رو دور ریخته باشیم پس درست انتخاب کن

MOHAMMAD MOBASHERI
2012/07/20, 06:44
سلام دوستان
اگر یکی از گزینه های خریدتون GE620DX Plus هست پیشنهاد میکنم این لینک رو ببینین
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.-515

saeed71
2012/07/20, 23:08
n55sl با رم 4 و 6گیگ تو بازار موجود هستش(مدل sf اگه با رم 8 گیرتون بیاد هم خوبه) ولی با توجه به اینکه کانفیگش تقریبا با ge620dx plus در یه حدود هست و قیمتش حدود 150-200 بیشتره(به گارانتی بستگی داره)و نوت بوک msi محصولات جانبی بهتری به همراهش داره انتخاب 620 معقول تر بنظر می رسه ولی اگه می تونید هزینه کنید همون مدل 56vz گزینه خوبی هستش ولی شما باید این موضوع رو درنظر داشته باشید که باید به اندازه ای هزینه کنید که می خواید از نوت بوکتون استفاده کنید و براتون کارایی داشته باشه همیشه انتخاب مناسب یه هنره نه اینکه یه وسیله با کارایی بالا بخریم و به اندازه نصف قیمتش از توانایی های اون استفاده نکنیم این مثل این می مونه که پولمون رو دور ریخته باشیم پس درست انتخاب کن
بلاخره تصمیم خودمو گرفتم ام اس ای رو میگیرم اگه اون مدل ایسوس رو بگیرم باز هم محصول بی نقصی نیست پس بهتره کمتر هزینه کنم.
از شما و حسام جان به خاطر وقتی که گذاشتیدو منو راهنمایی کردید تشکر فراوان میکنم. موفق باشید@};-

bsireza
2012/07/20, 23:24
سلام با گارانتی الماس حدود 2350000 هستش
اگه تهرانی می تونی از این فروشگاه قیمت بگیری:

فراز رایان

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.مسئولمهرداد فرنين

88937042/88890635/88890748/88890687

09128700922

تهران،خیابان ولیعصر،خیابان طالقانی،نبش هتل پارسیان،کوچه مسعود پلاک 4واحد 3

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

faraz.rayan1
اگه گیرت نیومد یه ندا بده تا برات پیدا کنم چون الا تهران از این مدل موجوده ولی قیمتش مشخصی نداره تا 2450000 هم بفروش می رسه به هر حال ما در خدمتیم

خیلی ممنون. این کانفیگش تا 1 ماهه دیگه ارزون تر میشه؟ یعنی زیر 2 میلیون/// I7-6-750-gt650 2gig و به جای بلوری DVD رایتر داشته باشه

Hessam
2012/07/21, 08:01
بلاخره تصمیم خودمو گرفتم ام اس ای رو میگیرم اگه اون مدل ایسوس رو بگیرم باز هم محصول بی نقصی نیست پس بهتره کمتر هزینه کنم.
از شما و حسام جان به خاطر وقتی که گذاشتیدو منو راهنمایی کردید تشکر فراوان میکنم. موفق باشید@};-

پیشنهاد من هم همین مدل ام اس آی بود. یا سری بی ان 55 ایسوس.
خیلی خوبه. بهترین انتخاب، همین بود.

Osuk
2012/07/21, 08:32
سلام
لبتاپ تا 2 تومن برای تماشای فیلم با مشخصات زیر چی پیشنهاد میدین ؟

1. گرافیک کم نباشه
2. حداکثر 13.3 اینچ

یاحق

Hessam
2012/07/21, 10:15
سلام
لبتاپ تا 2 تومن برای تماشای فیلم با مشخصات زیر چی پیشنهاد میدین ؟

1. گرافیک کم نباشه
2. حداکثر 13.3 اینچ

یاحق

گرافیکشون بد نیست.
Dell Latitude E4310-A
Fujitsu LifeBook SH531 (بهترین انتخاب - قیمت حداکثر یک میلیون 600)
Apple MacBook Pro MD313
مورد اپل، دو میلیون و 100 هست.

reza1reza1
2012/07/25, 12:24
چرا HP DV6t-7000 رو نميگيري كه كانفيگ بسيار بالايي داره و هم جديده و هم خيلي خوشكلتره با سي پي يوي نسل سوم و كارت گرافيگ قدرمند650 قابليت WIDI داره كه به تلويزيون ها و يا سينما خانواده هاي هوشمند جديد بطور وايرلس مستقيم وصل ميشه . ...
من خودم دوبار لپ تاپ عوض كردم با كلي ضرر تا به اين مدل رسيدم با قيمت 2/200 و چون كارم گرافيگه و بعضي وقت ها هم گيم هاي سنگين ميزنم واقعا راضي ام مخصوصا با اون وزن سبكش كه هرجا ميبرم راحتم فقط ام اس آي نخريد كه واقعا مضخرفه نسبت به پولي كه بهش ميديد -تازه يه ويژگي خوبش اينه كه ميتوني يه هارد SSD را كنار هارد اصلي نصب كني كه اين خيلي مهم است مخصوصا در آينده و لپ تاپ هاي ASUS . من اينكا رو كردم و امتياز ويندوزم از 5.9 به 7.9 رسيد . من يه هارد 80Msata SSD گرفتم و ويندوز و برنامه ها روي آن ريختم و مقدار 25گيگ را باقي گذاشتم براي نصب گيم اينقدر سرعت بالا اومدن ويندوز و اجراي برنامه ها و بازي بالا بود كه حتي تصورش روهم نميتونيد بكنيد همين باعث شد كه حدودا 45دقيقه بيشتر لپ تاپم با باطري كاركنه وتا 5ساعت 15 دقيقه دوام آورد
مشخصاتش هم اينه

Intel Core i7 3610QM 2.3-3.1
RAM 8 GB DDR3
HDD 1TR
VGA Gforce GT 650 2GB DDR5
Display 15.6 HD LED
DRIVE blue ray
Webcam HD 2Megapixel
Bluetooth v4 + WIDI
Finger print
SUBWOOFER BEATS Audio
INTEL WIFI
USB: 3 USB3 – 1 USB2
Midnight Black Steel
HDMI Port
Windows 7 Home premium
با قابليت نصب هارد SSD دركنار هارد اصلي
وزن: 2.2
من خودم خريدم واقعا عاليه چون قبلا ام اس آي 680 داشتم ولي پرفورمنس اون پايين بود برخلاق قطعات بالاي آن
ولي اين با سي پي يوي جديدش و كارت گرافيك بالاي آن همه نوع بازي هاي گرافيك بالا را حداقل تا چندين سال ديگه براحتي انجام ميده
من خودم بدون گارانتي ( البته گارنتي در ايران بي ارزش است ) 2400000تومان خريدم ولي دوست خودم تويكي از اين سايت هاي آگهي نمي دونم سايت istgahبود يا eforosh با 2150000 خريد