PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : درخواست مشاوره و راهنمایی جهت خرید کارت گرافیک Nvidia

Hessam
2012/07/03, 19:45
سلام
دوستان؛
قصد خرید یک کارت گرافیک رو دارم و تا سقف 300 هزار تومن می تونه هزینه کنم.
ولی بین برند های ایسوس، گیگابایت و ام اس آی شک دارم و نمی دونم کدوم رو بخرم!
قبل از همه اینها باید ببینم مین بردم و احیاناً سایر قطعات سخت افزارم، این کارت گرافیک ها رو ساپورت می کنه یا نه؟!

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

پاورم هم Green GP535B-US هست.

مورد انتخابیم این هست:
Gigabyte GV-N550OC-1GI

باز اگه مورد های بهتر و بهینه تر توی این رنج قیمت و حتماً از یکی از این سه برند - انویدیا سراغ دارید، راهنمایی کنید. حتی سری 400 انویدیا.
من نظرم بیشتر روی 2 گیگ حافظه بود و از این مدل هم معرفی کنید.

ضمناً یه سوال: کارت گرافیک MSI N 450 GTS با حافظه 2048 و با فرکانس هسته 783 و Cuda=192 قیمتش 200 هزار تومنه و این چطور از اونا قوی تره ولی قیمت پایین تری داره؟!:-/

metall_hero
2012/07/03, 21:58
دوست عزیز MSI N 450 GTS این کارتی شما فرمودین اولا رم های DDR3 داره
دوما 128bits هستش
به همین دلیله که قیمتی پایین داره که اصلا توصیه نمیشه خریداری کنید
چون با توجه به بودجتون میتونید 550Ti از برند Asus بگیرید که اگه اشتباه نکنم 192 بیتی هست و GDDR5

Hessam
2012/07/03, 22:17
دوست عزیز MSI N 450 GTS این کارتی شما فرمودین اولا رم های DDR3 داره
دوما 128bits هستش
به همین دلیله که قیمتی پایین داره که اصلا توصیه نمیشه خریداری کنید
چون با توجه به بودجتون میتونید 550Ti از برند Asus بگیرید که اگه اشتباه نکنم 192 بیتی هست و GDDR5

ولی فرکانس هسته ی برند گیگابایت از همین مدل (550) بیشتر از ایسوس هست. (970)
اگه با حافظه دو گیگ بخوام بخرم، چی می تونم بگیرم با توجه به 300 هزار تومن بودجه ام؟
ضمناً جی تی ایکس 460 چطوره و قیمتش چنده؟

Castiel
2012/07/03, 23:16
اگه با حافظه دو گیگ بخوام بخرم، چی می تونم بگیرم با توجه به 300 هزار تومن بودجه ام؟

حسام جان کارت های گیگابایت حتی در فرکانس پایه خودشان هم استیبل نیستند و این کارتهای سری اورکلاک شده این شرکت وضعیت جالبی ندارند.

Arthur
2012/07/03, 23:17
به نظر من Gainward 550 Ti Gs و یا Gainward 560 Ti Gs بگیر.راستش قیمت ندارم...
گین وارد هم با کیفیت هست.هم مدل های بالا به طور پیش فرض اورکلاک شدن و خنک هاشون نسبت به برد مرجع عوض شده...خیلی باهالن!:D
راستی به مقدار حافظه هم توجه نکن.افزایش مقدار حافظه فقط برای گرفتن بیش تر پول از شماست و هیچ تاثیری تو اجرای بازی ها نداره(شاید یه کم داشته باشه.خیلی کم:D)
مهم این هاست : فرکانس پردازنده گرافیکی . نوع حافظه . رابط حافظه . فرکانس موثر . پهنای باند.....خداییش این ها به مراتب از میزان حافظه موثر ترند.....

Hessam
2012/07/03, 23:31
به نظر من Gainward 550 Ti Gs و یا Gainward 560 Ti Gs بگیر.راستش قیمت ندارم...
گین وارد هم با کیفیت هست.هم مدل های بالا به طور پیش فرض اورکلاک شدن و خنک هاشون نسبت به برد مرجع عوض شده...خیلی باهالن!:D
راستی به مقدار حافظه هم توجه نکن.افزایش مقدار حافظه فقط برای گرفتن بیش تر پول از شماست و هیچ تاثیری تو اجرای بازی ها نداره(شاید یه کم داشته باشه.خیلی کم:D)
مهم این هاست : فرکانس پردازنده گرافیکی . نوع حافظه . رابط حافظه . فرکانس موثر . پهنای باند.....خداییش این ها به مراتب از میزان حافظه موثر ترند.....

نه. این حافظه توی بازی هایی مثل جی تی ای ارزششون مشخص میشه. گینوارد نمیخوام.
یه عده میگن خیلی آشغاله و یه عده مثل شما تعریف می کنن! من که گیج شدم مثل همیشه!
اصلاً علم کامیپوتر بسیار علم پیچیده ایه و هم اختلاف نظر دارن! یکی میگه زوتاک حرف نداره! یکی حتی میگه ایسوس آشغاله!!!!!!! یکی میگه ام اس آی رو بگیر شک نکن و از این حرفا!
متاسفانه هر کسی هر چیزی دوست داره میگه!! واقعاً از افراد حرفه ای بعیده که سلیقه ای کار می کنن.
پس بین برند های گیگابایت و ام اس آی و ایسوس کدوم بهتره برای این مدل؟

Hessam
2012/07/03, 23:38
حسام جان کارت های گیگابایت حتی در فرکانس پایه خودشان هم استیبل نیستند و این کارتهای سری اورکلاک شده این شرکت وضعیت جالبی ندارند.

از چه نظر؟ یعنی مشکل ایجاد می کنن یا خراب میشن؟
مدل پیشنهادیت؟

AloneWolf
2012/07/03, 23:49
هر کدام از برندهای با کیفیت ، مدل های مختلفی از یک محصول بیرون میدن ، (با قدرت و امکاناتی متفاوت)

نمیشه گفت: همیشه یک برند بهتره ، بعضی وقت ها حتی یک شرکت بی نام و نشان

یک محصول بسیار با کیفیت و قدرتمند تولید میکند و گاهی هم شرکت های معروف محصولاتی با کیفیتی پایین عرضه میکنند.

در کل بهتره قبل از خرید ، چندین Review معتبر از چند برند مختلف ببیند و بعد تصمیم بگیرید.

از بین مدل هایی که نام بردید ، MSI و ASUS البته MSI رو بیشتر میپسندم

نرم افزار MSI Afterburner هم واسه آورکلاک خیلی خوب و کاربردیه.

Arthur
2012/07/03, 23:49
نه. این حافظه توی بازی هایی مثل جی تی ای ارزششون مشخص میشه. گینوارد نمیخوام.
یه عده میگن خیلی آشغاله و یه عده مثل شما تعریف می کنن! من که گیج شدم مثل همیشه!
اصلاً علم کامیپوتر بسیار علم پیچیده ایه و هم اختلاف نظر دارن! یکی میگه زوتاک حرف نداره! یکی حتی میگه ایسوس آشغاله!!!!!!! یکی میگه ام اس آی رو بگیر شک نکن و از این حرفا!
متاسفانه هر کسی هر چیزی دوست داره میگه!! واقعاً از افراد حرفه ای بعیده که سلیقه ای کار می کنن.
پس بین برند های گیگابایت و ام اس آی و ایسوس کدوم بهتره برای این مدل؟
من بر اساس سلیقه نگفتم...گین وارد با این قیمت واقعاً حرف نداره...
حالا اگه برای این سه برند اصرار داری...گه ایسوس Gtx 500 Ti بگیر دیگه...نزدیکه همون 300 هست.ولی پایین تره...

Hessam
2012/07/03, 23:59
من بر اساس سلیقه نگفتم...گین وارد با این قیمت واقعاً حرف نداره...
حالا اگه برای این سه برند اصرار داری...گه ایسوس Gtx 500 Ti بگیر دیگه...نزدیکه همون 300 هست.ولی پایین تره...

حتی با وجود فرکانس پایین تر نسبت به گیگابایت؟!
همون 550 دیگه؟ درسته؟
550 ، 300 تومنه.

Arthur
2012/07/04, 00:21
حتی با وجود فرکانس پایین تر نسبت به گیگابایت؟!
همون 550 دیگه؟ درسته؟
550 ، 300 تومنه.
آره ببخشید..اشتباه تایپی بود...
آره من ایسوس رو به گیگابایت ترجیح میدم....

Castiel
2012/07/04, 00:39
از چه نظر؟ یعنی مشکل ایجاد می کنن یا خراب میشن؟
مدل پیشنهادیت؟

خراب نمیشن چون از ابتدا مشکل دارن!
به نظر من برای انویدیا بهتره evga را انتخاب کنید. کارتهای انویدیا evga بی نظیر هستند. البته الان موجود کارت های این برند خیلی کم شده.

Hessam
2012/07/04, 10:00
خراب نمیشن چون از ابتدا مشکل دارن!
به نظر من برای انویدیا بهتره evga را انتخاب کنید. کارتهای انویدیا evga بی نظیر هستند. البته الان موجود کارت های این برند خیلی کم شده.

درسته. الان بررسی کردم، مدل evga (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) از همه ی مدل ها قوی تر بود.
اگه پیدا بشه، همین رو می گیرم.

سه تا سوال:
- گارانتی اصلیش (سه ساله) چیه؟
- قابلیت آپدیت بایوس داره؟
- نرم افزار مدیریت کارت گرافیک خودش رو داره؟

Castiel
2012/07/04, 12:04
درسته. الان بررسی کردم، مدل evga (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) از همه ی مدل ها قوی تر بود.
اگه پیدا بشه، همین رو می گیرم.

سه تا سوال:
- گارانتی اصلیش (سه ساله) چیه؟
- قابلیت آپدیت بایوس داره؟
- نرم افزار مدیریت کارت گرافیک خودش رو داره؟

گارانتی فارس Fares
قابلیت آپدیت را هم کارتها دارند
نرم افزار مدیریت هم EVGA Prec***on هست

Hessam
2012/07/04, 12:42
دو، سه جا زنگ زدم. گفتن موجود نیست!:(

Castiel
2012/07/04, 13:32
دو، سه جا زنگ زدم. گفتن موجود نیست!:(

خب این هم از شانس شماست حسام جان
بهتره برید سراغ ای ام دی و 6850 بخرید با حدود 280 هزار تومن

Hessam
2012/07/04, 13:42
خب این هم از شانس شماست حسام جان
بهتره برید سراغ ای ام دی و 6850 بخرید با حدود 280 هزار تومن

نه. ای ام دی اصلاً خوشم نمیاد!
ایسوس چطوره؟

Castiel
2012/07/04, 13:55
نه. ای ام دی اصلاً خوشم نمیاد!
ایسوس چطوره؟

اسوس هم گزینه خوبی هست، حداقل نسبت به برندهای دیگر

Arthur
2012/07/04, 14:00
نیکی و پرسش؟!!!!
ایسوس که حرف نداره:d

Editor In chief
2012/07/04, 14:06
حسام جان عزيز و گرامي

به نظر بنده بايد در مورد خريد کارت گرافيک چند مورد را مد نظر داشته باشي. يکي کارايي و ماندگاري آن در شرايط سخت که در اين دو مورد در کارت هاي مبتني بر پردازنده گرافيکي nvidia بهترين گزينه‌ها EVGA، ASUS و MSI‌هستند خوب الان که EVGA‌موجود نيست بايد به سراغ برند‌هاي ديگر بروي. دوم موضوع در مورد قابليت‌هاي پردازنده گرافيکي است به طور کلي بدنبال کارت‌گرافيکي بگرد که بهترين کارايي را در پردازش‌هاي گرافيکي داشته باشه که با توجه به محدوده بودجه و علاقه شما به مارک تجاري nvidia به نظر بهترين حالت خريد GTX 550Ti است. البته در کل در تست‌هايي که ما نتايج ان را در نشريه هم درج کرديم GTX460 هم انتخاب خوبي است اما الان زمينه اين محصول کم شده است. در مورد مدل هم راستش مدل خاصي را پيشنهاد نمي‌دهم چون الان ريز قيمت را ندارم اما در کل بدنبال خريد کارت با حافظه بيشتر نباش بلکه بيشتر روي فاکتور فرکانس و نوع حافظه تمرکز کن. به نظرم در اين حالت مي‌تواني بهترين را انتخاب کني.

Hessam
2012/07/05, 13:11
فعلاً این دو مورد مد نظرم هست. شنبه پیگیری می کنم و ببینم چی میشه. خیلی ممنون.
مورد اولی قوی تر از ایسوس هست! سعی می کنم مورد اول رو پیدا کنم، اگه نشد، نهایتاً دیگه ایسوس رو می خرم.

(EVGA Nvidia Ge Force GTX 550 Ti (Super Clocked (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

(ASUS Nvidia Ge Force GTX 550 Ti (DirectCU-TOP (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

mathsniper
2012/07/05, 13:33
سلام دوستان گرامی
بین این دو مدل میخوام یکی رو بخرم فقط یک چیز عجیب قیمت این دو کارت تقریبأ مثل هم هست حدود 10-15 تومان فرق داره اما یکی یک گیگه و اون یکی سه گیگ
مادربردم ایسوسه به نظر شما ایسوس یک گیگابایت 970MHz رو بخرم یا کلوب سه گیگابایت 900MHz
اینم لینک کارت های gtx550 ti ASUS va CLUB
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

سیستمم رو هم دوباره مینویسم که نیاز نباشه به صفه های قبلی برگردین
CPU: core i7 3770k
M.B: Asus P8Z77-V deluxe
RAM: corsair 2x4GB 1600 cl9
HDD: wd 1tra 64mg caviar black
POWER: Green 585 real
CASE: Green orbit

haniaj
2012/07/05, 16:49
برای خرید جی فورس من برندها رو به صورت زیر تقسیم میکنم:
1.asus
2.evga
3.zotac
4.gainward
با بوجه 300 فک کنم یه 20 بذاری روش بتونی یه 550 تی ای بگیری

haniaj
2012/07/05, 16:55
اگه اختلاف قیمتشون زیاد نیست ای سوس بگیر چون فرکانس ای سوس 1015 مگاهرتز ولی ای وی جی ای 981 شیدر کلاک ایسوس 2030 و ای وی جی ای 1962 ولی اگه اختلاف قیمتشون در حد 10 15 باشه و گرنه ارزش نداره.
خواهشن اگه این کارت جایی پیدا کردی یه خبر به من بده ممنون.

Hessam
2012/07/05, 17:32
اگه اختلاف قیمتشون زیاد نیست ای سوس بگیر چون فرکانس ای سوس 1015 مگاهرتز ولی ای وی جی ای 981 شیدر کلاک ایسوس 2030 و ای وی جی ای 1962 ولی اگه اختلاف قیمتشون در حد 10 15 باشه و گرنه ارزش نداره.
خواهشن اگه این کارت جایی پیدا کردی یه خبر به من بده ممنون.

دقیقاً 40 هزار تومن اختلاف هست بین دو مدل ایسوس:
فرکانس هسته 975 دقیقاً 300 هزار تومنه!
فرکانس هسته 1015 دقیقاً 340 هزار تومن!
ولی در کل؛ بهترین و منطقی ترین انتخاب، مورد EVGA (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) هست که از اون مدل 975 ایسوس (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) هم بهتره.