PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل با کارت گرافیک ( فوری )

camry
2012/07/03, 11:17
سلام به همه دوستای گلم

من چند روز پیش سیستم رو ارتقا دادم و یه همچین سیستمی خریدم :

mb = p75 d3
ram = 4 gig
vga = gt 440 2 gig
cpu = core i3 2100

اما یه سری مشکل با اجرای بازی ها دارم که از این قراره :

داخل اکثر یا می تونم بگم همه بازیا برخی صدا ها از قبیل صدای موتور ماسین یا صدای شخصیت های دیگه شنیده نمیشه که عده ای می گفتن مشکل از directx هست که متاسفانه من نسخه 11 رو ندیدم و به علاوه برنامه realtek hd رو هم نصب کردم
مشکل دیگه ای که دارم اینه که بعد از مدتی بازی کردن یا پرش تصویر دارم و خود به خود از بازی میاد بیرون یا اینکه کارکتر های بازی درست نشون داده نمیشن نمیدونم چه طوری براتون توضیح بدم انگار یه چیزی از کارکتر ها میزنه بیرون و تا آخر بازی باقی میمونه البته بعضی موقع عا خود به خود خوب میشه

واقعا موندم چکار کنم
ممنون میشم کمکم کنین که این مشکلم رفع بشه

در ضمن اگر تاپیک رو جای اشتباهی زدم ازتون عذر میخوام

demigod
2012/07/03, 11:32
این تاپیک بایست در انجمن گیم زده شه چون مربوط به بخش بازی هاست
دایرکت 11 روی اکثر بازی ها هست
نیاز نیست از جای خاصی تهیه کنی...
اما توی نت خیلی زیاد هستش ها...

اما بپردازیم به موضوعی که میگی در مورد کارکتر ها داری آپدیت گرافیک رو نصب کن..
خود درایور گرافیک رو نصب کردی؟
اصلا چه بازی هایی رو میگی؟
نام ببر

camry
2012/07/03, 11:50
خود micosoft direct 11 نزده یا من ندیدم اگه لینک دارین بدین تا دانلود کنم
آپدیت گرافیکم ریختم ویندوزمم تازه عوض کردمن از 64 بیتی به 32 تغییرش دادم
بازیم هر چی مثلا dirt showdown یا ghostrecon

demigod
2012/07/03, 12:15
آپدیت دایرکت ها هست توی سایت ها بگرد پیدا میکنی...
و این که dirt showdown و سرباز آینده
محال روی همچین cpu و گرافیکی حتی تیک بخوره...
مشکل از بازیهاست...

Navid.y
2012/07/03, 12:17
خود micosoft direct 11 نزده یا من ندیدم اگه لینک دارین بدین تا دانلود کنم
آپدیت گرافیکم ریختم ویندوزمم تازه عوض کردمن از 64 بیتی به 32 تغییرش دادم
بازیم هر چی مثلا dirt showdown یا ghostrecon
1-ویندوز شما همون 64 باشه بهتره چون با 4gb رم وین 32 بیتی محدودتون میکنه.
2-دمای کارت تا چقدر بالا میره؟
3-رم ها درست کار میکنن؟ با یه برنامه ای تست کنید (فرق نمیکنه چی باشه) یا بنچمارک بگیرید. گاهی اوقات رمها اذیت میکنن. در حالی که ممکنه سیستم اونا رو بشناسه
4-از کارت گرافیک هم بنچمارک بگیرین و ببینین نمره ای که میده طبیعی هست یا نه.
اگر همه چیز اوکی بود مشکل از بازیتونه

demigod
2012/07/03, 12:24
خب نوید عزیز گرافیکشون مشکلی نداره و حتی cpu اشون...
از رم هاشونم که باشه بازی ها تیک میخوره نه اینکه کارکتر ها یه جورایی نمایش داده بشن...
تجربه این ها رو میگه ها

camry
2012/07/03, 13:36
مشکلم تا الان حل شده هم صدا هم گرافیک نمیدونم به خاطر win32 bit باشه که احتمال رو به همون میدم یا تنظیمات بازی
چون یکی میگفت بازی ها رو بر اساس 32 bit کرک میکنن و روی 64 درست جواب نمیده و حالا میشه گفت واسه من ثابت شده !!!
امیدوارم دیگه مشکل پیدا نکنه

ممنون

Navid.y
2012/07/03, 13:40
خب نوید عزیز گرافیکشون مشکلی نداره و حتی cpu اشون...
از رم هاشونم که باشه بازی ها تیک میخوره نه اینکه کارکتر ها یه جورایی نمایش داده بشن...
تجربه این ها رو میگه ها
بله درسته. میخواستم مطمئن بشم. چون بعضی وقتا دوستان درست توضیح نمیدن. البته شما استاد ما هستین!

Navid.y
2012/07/03, 13:47
با 4 گیگ رم ویندوز 32 بیتی؟ هرجور راحتین! ~x( :-?

camry
2012/07/03, 14:35
وقتی بازی ها و نرم افزارا با 32 بیت بهتر اجرا میشن چرا آدم خودشو به سختی بندازه !!!؟

Navid.y
2012/07/03, 14:46
وقتی 32بیت 4 گیگ رم رو درست پشتیبانی نمیکنه چی؟

camry
2012/07/03, 16:21
همه 32 استفاده میکنن حالا شما هم گیر دادین به رم
من بنچ مارک ها رو که دیدم تفاوت زیادی نداشتن

haniaj
2012/07/03, 19:56
برای 4 گیگ رم بهترین ویندوز همون 32 بیت چون 32 نزدیک 1 گیگ رم می گیره ولی 64 بیت نزدیک 2 گیگ(مینیمم مشخصات لازم ویندوز)حالا اگه اون میزان رمی که 32 بیت استفاده نمی کنه حساب کنی که با هم برابرن(یعنی تو هر دو 2 خورده گیگ فیری میمونه) با این تفاوت که ساپورت نرم افزاری 32 بیت بیشتره.کرنال 32 بیت میشه پچ کرد که اون میزانی که استفاده نمی کنه بکنه البته خیلیا با این پچ مخالفا!!!چراشو نمی دونم!

haniaj
2012/07/03, 20:00
اگه خواستی بگو پچ بذارم نصب کنی سر 32 با 4 گیگ رم من 2 سال دارم استفاده می کنم تفاوت فاحشی داره تو پس 2012 اصلا لودینگ ندارم سری میره تو بازی ولی با 3.2 خودش پس 6 ثانیه لود داره.این پچ هر دو کرنالت داره یعنی هر موقع بخوای میتونی با 4 گیگ بوت کنی هر موقع بخوای با 3.2

Navid.y
2012/07/03, 20:21
وقتی من میگم 4 گیگ رم یعنی یه سیستم استاندارد که تمام قطعاتش متناسب باشن. اگه رمی که شما انتخاب کردین بیشتر از نیاز cpu هست شامل صحبت من نمیشه. 64 بیت بهتر میتونه از ظرفیت cpu استفاده کنه. اگر سیستم شما تمام قطعاتش متناسب هست در هر دو حالت بنچمارک بگیرین و خودتون تفاوت رو احساس کنین.

مثل اینه که شما یه تایر با عرض 35 سانت دارین (رم 4گیگ) و یکی دیگه با عرض 10 سانت(رم 2گیگ). حالا اگه تایر 35 سانتی رو پراید نصب کنید ماشین راه نمیره و اگه چرخ 10 سانتی رو روی BMW X6 نصب کنید نمیتونید از تمام ظرفیت و قدرت ماشین استفاده کنید.

قضیه ی رم هم همینه. به هر حال چیزی که به تمام دنیا ثابت شده اینه که یه سیستم استاندارد با 4گیگ رم = ویندوز 64 بیتی!

Arthur
2012/07/03, 21:19
وقتی من میگم 4 گیگ رم یعنی یه سیستم استاندارد که تمام قطعاتش متناسب باشن. اگه رمی که شما انتخاب کردین بیشتر از نیاز cpu هست شامل صحبت من نمیشه. 64 بیت بهتر میتونه از ظرفیت cpu استفاده کنه. اگر سیستم شما تمام قطعاتش متناسب هست در هر دو حالت بنچمارک بگیرین و خودتون تفاوت رو احساس کنین.

مثل اینه که شما یه تایر با عرض 35 سانت دارین (رم 4گیگ) و یکی دیگه با عرض 10 سانت(رم 2گیگ). حالا اگه تایر 35 سانتی رو پراید نصب کنید ماشین راه نمیره و اگه چرخ 10 سانتی رو روی BMW X6 نصب کنید نمیتونید از تمام ظرفیت و قدرت ماشین استفاده کنید.

قضیه ی رم هم همینه. به هر حال چیزی که به تمام دنیا ثابت شده اینه که یه سیستم استاندارد با 4گیگ رم = ویندوز 64 بیتی!

درسته...
کاملا موافقم...به حرف های نوید جان اضافه کنم که ویندوز های 64 بیتی امنیت بیشتری هم دارند....

haniaj
2012/07/03, 21:49
درسته...
کاملا موافقم...به حرف های نوید جان اضافه کنم که ویندوز های 64 بیتی امنیت بیشتری هم دارند....
میشه راجب امنیت بیشتر توضیح بدید؟که از نظر امنیتی 32 و 64 چه فرقی با هم دارن!؟

wnhl
2012/07/03, 23:16
سلام به همه دوستای گلم

من چند روز پیش سیستم رو ارتقا دادم و یه همچین سیستمی خریدم :

mb = p75 d3
ram = 4 gig
vga = gt 440 2 gig
cpu = core i3 2100

اما یه سری مشکل با اجرای بازی ها دارم که از این قراره :

داخل اکثر یا می تونم بگم همه بازیا برخی صدا ها از قبیل صدای موتور ماسین یا صدای شخصیت های دیگه شنیده نمیشه که عده ای می گفتن مشکل از directx هست که متاسفانه من نسخه 11 رو ندیدم و به علاوه برنامه realtek hd رو هم نصب کردم
مشکل دیگه ای که دارم اینه که بعد از مدتی بازی کردن یا پرش تصویر دارم و خود به خود از بازی میاد بیرون یا اینکه کارکتر های بازی درست نشون داده نمیشن نمیدونم چه طوری براتون توضیح بدم انگار یه چیزی از کارکتر ها میزنه بیرون و تا آخر بازی باقی میمونه البته بعضی موقع عا خود به خود خوب میشه

واقعا موندم چکار کنم
ممنون میشم کمکم کنین که این مشکلم رفع بشه

در ضمن اگر تاپیک رو جای اشتباهی زدم ازتون عذر میخوام
سلام
مشکل شما از directx نیست توی divace manager یه گزینه به اسم unimodem میبینید میبینی اون رو غیر فعال کنید درست میشه من هم همین مشکل رو داشتم غیر فعال کردم درست شد.

Arthur
2012/07/03, 23:59
میشه راجب امنیت بیشتر توضیح بدید؟که از نظر امنیتی 32 و 64 چه فرقی با هم دارن!؟
طبق گفته ی مایکروسافت بد افزار هایی که برای ویندوز های 64 بیتی نوشته شده اند نصـــــــــــــف بد افزار هایی هستند که برای نسخه های 32 نوشته شده اند....

Navid.y
2012/07/04, 09:56
طبق گفته ی مایکروسافت بد افزار هایی که برای ویندوز های 64 بیتی نوشته شده اند نصـــــــــــــف بد افزار هایی هستند که برای نسخه های 32 نوشته شده اند....

یکی از دلایل این اتفاق هم اینه که نوع پردازش در 64بیتی پیچیده تر از 32 است و به همین دلیل ساخت بد افزار و تروجان و .... برای برنامه نویسان کمی سخت تر میشه. با تشکر فراوان از آقا مهدی عزیز!

camry
2012/07/04, 10:17
ممنون از همه دوستان عزیز

من خودم راجع به مزیت های ویندوز 64 بیتی شنیده بودم اما خوب چون مشکلم رفع شده بود گفتم بزارمش روی 32 بیت
اما haniaj به نرم افزار خوبی اشاره کردن خوب حالا این پچ معتبره درست کار می کنه ؟

سلام
مشکل شما از directx نیست توی divace manager یه گزینه به اسم unimodem میبینید میبینی اون رو غیر فعال کنید درست میشه من هم همین مشکل رو داشتم غیر فعال کردم درست شد.

همچین گزینه ای ندیدم میشه عکس بزارین

camry
2012/07/04, 10:37
در ضمن نرم افزاری نیست که بشه کارت گرافیک رو تست کرد که ببینیم مشکل از سخت افزاره یا نرم افزار ؟ مثل 3dmark مشکلی واسه سخت افزار به وجود نمیاره؟

Navid.y
2012/07/04, 11:08
3D mark فقط بنچمارک میگیره. یعنی پردازش های سنگین به سیستم میده و تک تک قطعات رو جداگانه تست میکنه. در آخر هم یه سری امتیاز میده. اون امتیازی رو که شما میگیرین با امتیازی دیگران گرفتن مقایسه کنید. منظورم از دیگران یعنی ببینید بقیه با همین قطعات چه امتیازاتی گرفتن و اگر شما امتیاز پایین تری گرفتین پس مشکل از شماست (که بعید میدونم).

haniaj
2012/07/04, 11:52
معتبر که نیست!ولی واسه منو دو تا از دوستام کار کرد ولی واسه دو نفر دیگه ارور بلو اسکرین داد که بعد از پاک کردن پچ درست شد.ولی واسه ما که کار کرده کاملا راضی هستیم و اون دو تایی که کار نکرده میگن مشکل داره

haniaj
2012/07/04, 21:51
در مورد ویندوز 64 بیتی چون این ویندوز تازه با ریلیس ویندوز ویستا شروع به همه گیر شدن کرد تبیعی است که بد افزارهای کمتری داشته باشد ولی سیستم عامل مک هم در قدیم تبلیغ می کردن که ویروس ندارد ولی الان تمام شرکت های معتبر انتی ویروس چند سالی هست دست به تولید انتی ویروس برای این سیستم عامل زده اند خلاصه اینه که دیر زود داره ولی سوخت سوز نداره به زودی در آینده نزدیک با افزایش کاربران 64 بیت بد افزارهای آن از 32 بیت بیشتر هم می شودd: