PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کلافم کرده این سیستم ( Blue Screen و ضعف کاری)

nima007
2012/06/25, 17:37
سلام رفقا
امیدوارم هر کجا که هستید خوب و خوش باشید.
حقیقتش به یک مشکلی بر خوردم که داره دیوونم می کنه. می خوام با شما در میونش بذارم شاید تونستیم حلش کنیم.
سعی می کنم کامل و مختصر توضیحی داده باشم.
مشخصات سیستم من هست :
Asus P5Q MainBoard
Intel Pentium 4 3.2 Ghz CPU
Twinmos 2 GB RAM
NVIDIA GeForce 8600 GT
WD 500 GB Hard
الان تقریبا چهار ساله که دارمش خیلی هم خوب کار می کرد، همه جورم ازش کار کشیدم.
طی یک ماه گذشته دو مرتبه پوست من رو کنده. یکبار تقریبا 25 روز پیش و بار دوم هم که همین امروز هست.
مدام بلو اسکرین میده.(عکسش در پایین هست)
سیستم کند میشه به شدت، CPU روی صد در صد لود میشه و در آخر هم Blue Screen
مربوط به برنامه خاصی هم نمی شه مثل دوست دیگمون که ظاهرا با یک کرک مشکل داشت.
بعد از ریستارت هم گاها بالا نمی یاد به این صورت که لوگو ویندوز گیر میکنه یا روی Welcome جون میکنه و Blue screen
سعی کردم مشکل رو در Safe Mode پیدا کنم اما یک چیز خیلی جالب پیش اومد. بار اول راحت وارد Safe Mode شد اما بار بعد زمانی که اومد وارد بشه و نوشته های مربوط به لودینگ رو نشون بده، خط اول که نوشته شد خط دوم مکس کرد و حروف رو با مکس و یکی یکی می نوشت. خیلی عجیب بود. من که تا حالا چنین چیزی در کامپیوتر ذغالی های قدیمم ندیده بودم.
رم رو با برنامه memtest86 تست کردم مشکلی نداشت. هارد هم به نظر سالم میاد، نه صدایی نه علامتی.
بایوس هم اخریش هست. درایور هام همه آپدیت ، آنتی ویروسم آپدیت ، ویندوزم همینطور
در کل من خیلی به سیستمم اهمیت میدم چون تمام روز باهاش کار میکنم و تا جایی که بشه بروز و تمیز نگهش داشتم.
تنها نکته ای که باقی می مونه اینه که من با کمک علیرضا عزیز از اعضا گل همین سایت سه ماه پیش CPU رو اور کردم. تمام تست ها رو هم گرفتم و مشکلی نبود. بعد از اینکه این مشکلم پیش اومد من تمام تنظیمات رو به حالت اولیه در آوردم و از اور خارج کردم اما فرقی نکر و خیلی بدتر هم شد. یعنی میشه گفت وقتی رو اور هست شانس بالا اومدن سیستم بالاتر میره.
این تمام داستان بود. ببخشید طولانی بود اما اگر همه چیز رو نمی گفتم دوباره کاری می شد.
امیدوارم بتونیم این مشکلم با هم حل کنیم.

10377

Hessam
2012/06/25, 17:52
باتری مین برد رو در بیارید به مدت 5 دقیقه.
بعد، مجدد وصل کنید به مین برد و سیستم رو روشن کنید.
من یه بار مشکل شما داشتم، اینکارو کردم و دیگه هیچوقت این صفحه مرگ آبی نهض نیومد!
راحت شدم!

amir90
2012/06/25, 17:58
دوست عزیز اونجا که نوشتی موقع لوگوی ویندوز هنگ می کنه احتمال می دم هاردت مشکل داشته باشه با یه هارد دیگه تست کن

nima007
2012/06/25, 18:56
باتری مین برد رو در بیارید به مدت 5 دقیقه.
بعد، مجدد وصل کنید به مین برد و سیستم رو روشن کنید.
من یه بار مشکل شما داشتم، اینکارو کردم و دیگه هیچوقت این صفحه مرگ آبی نهض نیومد!
راحت شدم!
اینکار تاثیری نداشت
مرسی

nima007
2012/06/25, 18:59
دوست عزیز اونجا که نوشتی موقع لوگوی ویندوز هنگ می کنه احتمال می دم هاردت مشکل داشته باشه با یه هارد دیگه تست کن
هارد دیگه ای در دسترسم نیست.
این مشکلم بگیر نگیر داره، به همین خاطر نیاز به یک هارد برای مدت طولانی برای تست دارم.
در ضمن هیچ نشانه جانبی وجود نداره که ثابت کنه برای هارد هست.
با چندتا برنامه هم که تست گرفتم مشکلی نبوده
شما برنامه خاص و واقعا کارایی می شناسید که عیوب هارد را مشخص بکنه؟

Hessam
2012/06/25, 19:19
به دومین مورد پرکاربردی که میشه شک کرد رم هست.
رم رو تست کنید. یه رم دیگه جاش قرار بدید.

doom2009
2012/06/25, 22:15
دوست عزیز ببین نرم افزاری قبل از این مشکل نصب نکردی که با ویندوز همخوانی نداشته باشه اگر دقت کنی در صفحه ای که عکس گرفتی نوشته مشکل ممکنه نرم افزاری یا سخت افزاری باشه اینجانب یکبارنرم افزاری رو که قبلا برروی ویندوزهای قبلی بدون مشکل نصب مینمودم برروی ویندوز جدیدی که خود نرم افزارهای زیادی به همراه داشت نصب نمودم که همین صفحه ظاهر میشد وبا حذف این نرم افزار مشکل حل شد موفق باشید سپاس

haniaj
2012/06/30, 20:45
منم این صفحه آبی داشتم متنی که بهم داد خوندم گفته بود فلان چیز برو دیس ایبل کن کردم درست شد مال شما هم میگه اگه چیزی جدید نصب کردین پاک کنید و اینکه اگه بازم اینو دیدین برین داخل بایوس اپشنای بایوس مموری مثل کچینگ و شیدینگ دیس ایبل کنید.قبل اینجوری شدن چه نرم افزار یا درایوری نصب کردی

Navid.y
2012/06/30, 21:02
شاید این چیزی که من میگم یه کم غیر معقول باشه ولی جای رم رو عوض کنین. بعد ویندوز جدید نصب کنید البته بدون درایور. بعد یکی یکی درایورها و برنامه ها رو نصب کنید تا معلوم بشه مشکل از کجاست. حتما کولر سیستم رو یه بار به طور کامل بررسی کنید. در مورد علیرضا هم خیالت راحت اگه به صورت پایدار اور کرده پس مشکل از اون نیست. هرچند از این مادربورد خیلی خوشم نمیاد.