PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : توزیع های ایرانی لینوکس

Yaser_Aramesh
2012/06/20, 21:13
برخی از ایرانی ها نیز در زمینه ی لینوکس فعال هستند و چند توزیع نیز ساخته اند

آریوس AriOS

پارسیدوا Parsidoa

پارسیکس Parsix

لینوکس شریف Linux Sharif

گیکس Gix که بر پایه دبیان و توسط گیلانی ها طراحی می شود و هنوز رسما برای کاربران منتشر نشده

به امید پیشرفت توسعه دهندگان و برنامه نویسان ایرانی

rajah
2012/06/20, 23:21
سلام دوستان
تا حالا کسی از این توضیع ها استفاده کرده
کدومش بهترن؟؟

dr.zhivago
2012/06/20, 23:39
من فقط از پارسیکس استفاده کردم

نسبت به بقیه توزیع ها ( خارجی هایی که نصب کردم مثل فدورا ، اوبونتو و ... ) میتونم بگم بهتر بود
البته یه ایرادی داشت الان نمیدونم درستش کردن یا نه ، وقتی گزینه مربوط به بخش تم سه بعدی سیستم رو میزدم صفحه کاملا سفید می شد و دیگه درست نمی شد ! باید دوباره نصبش می کردم ، بدیشم اینه که دکمه رو تسکبار هست و ممکنه اشتباهی بزنیش
البته به نظر خودم این ایراد به خاطر ناهماهنگی درایور کارت گرافیک با سیستم عامل بود ، یا شایدم کارت گرافیک برای این کار مناسب نبود ، خلاصه هر چی بود زیر سر این کارت گرافیک بود .
در کل من خیلی خوشم اومده بود و خیلی هم پایدار بود ، اما جا داشت نرم افزار های فارسی بیشتری میذاشتن براش ، فکر کنم فقط مترجم از پیش نصب شده بود

ya30n
2012/06/21, 05:34
دوستان توجه داشته باشید که این نسخه ها سفارسی شده ی توزیع های مانند اوبونتو یا فدورا میباشند ، که برای کاربرای ایرانی بهینه شدن !

mr.xmh
2013/12/23, 16:05
دوستان توجه داشته باشید که این نسخه ها سفارسی شده ی توزیع های مانند اوبونتو یا فدورا میباشند ، که برای کاربرای ایرانی بهینه شدن !

توزیع جدیدی به نام اٍرون داره میاد که کلا از پایه ساخته شده و لینوکس رو به عنوان هسته انتخواب کرده Aeron که اینطوری خوانده میشه eron سایتش هم
aeron.ir

mhas
2021/04/05, 08:17
دوست عزیز خود اوبونتو بر اساس دبیانههمچنین فدورا بر اساس ردهت لینوکسه

ARMIN
2021/04/05, 19:53
دوست عزیز خود اوبونتو بر اساس دبیانههمچنین فدورا بر اساس ردهت لینوکسه

مرسی بعد از 9 سال پاسخشون رو دادین.