PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : لینوکس مینت 13 (با 2 نسخه ی سنتی و مدرن)

ya30n
2012/06/17, 12:49
سلام به همه ی دوستاران لینوکس ؛ اکثر ما با توزیع محبوب مینت آشنایی داریم (این توزیع لینوکس بر پایه اوبونتو هست ) توی جدید ترین نسخه از این سیستم عامل شما با دو گزینه رو به رو هستید؛
اول : مینت با دسکتاپ سنتی ، یعنی همون محیط Gnome سفارشی که به سبک گذشته هست با نام Mate . (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)
دوم : مینت با دسکتاپ پیشرفته و مدرن یونیتی (البته یونیتی که کمی سفارشی شده است ) با نام Cinnamon (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.).
نکته ی قابل توجه اینه که توی این سری ، مینت نصب کنار ویندوز (Windows installer) رو فقط توی نسخه ی 64 بیتی گزاشته !
از این لینک میتونید به صفحه ی دانلود (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) مینت برید و نسخه ی دلخواه رو دانلود کنید !
.
دوستان اگر سوالی داشتید میتونید توی همین تاپیک مطرح کنید !

VSH-Katana
2012/06/17, 14:07
راستی توضیع mint توضیع امنی هست؟
تو کدومو میپسندی؟ سنتی یا مدرن؟
کدوم یک از طریقه های نصب لینوکس بهتره؟

Mohammad339
2012/06/17, 14:23
منظورتان اینه که در کنار ویندوز 32 بیتی نصب نمی شود؟

ya30n
2012/06/17, 19:50
راستی توضیع mint توضیع امنی هست؟ آره سید جان ، این توزیع اوبونتو بیس هست ، کرنل اون کاملا اوبونتو با ظاهری متفاوت و از همه مهمتر همراه با کدک ها و برنامه های جانبی از پیش نصب شده است !
تو کدومو میپسندی؟ سنتی یا مدرن؟ من سنتی رو بیشتر دوست دارم ، احساس غربت نمیکنی توی سنتی ، ولی نسخه ی مدرن هم حرف هایی برای گفتن داره ! نسبا به یونیتی اوبونتو کامل تره ! توصیه میکنم حتما نسخه مدرن رو تست کنید ! جالبه بدونی مینت 12 فقط در یه نسخه اون هم با یونیتی ارائه شد ، که اعتراض کاربر ها رو به همراه داشت از جمله خوده من ! برای همین توی مینت 13 شاهده 2 نسخه هستیم ! نسخه سنتی مینت خیلی زیبا و پایدار هست !
کدوم یک از طریقه های نصب لینوکس بهتره؟ کاملا به خودتون بسته گی داره ! توی حالت نصب کنار ویندوز ، شما یه فولدر اتنخاب میکنی و لینوکس اون به به صورت شبیه سازی به یه درایو با فرمت مخصوص خودش تشخیص میده ، این حالت بیشتر برای تست کردن مناسب هست ! اما اگر شما میخوای با لینوکس به صورت حرفه ای و نیمه حرفه ای کار کنی بهتره که نصب جدا بزنی ، چون توی اون حالت یه پارتیشن جدا گونه با فرمت مخصوص لینوک مختص سیستم عامل میشه که فوق العاده پایدار و سریع هست ! البته توی نصب کنار ویندوز بوت لودر روی ویندوز نصب میشه و با پاک کردن ویندوز بوت لودر لینوکس هم پاک میشه ! این مشکل توی نسخه ی نرمال نیست !

البته این رو هم یادت باشه اگه خواستی نصب جدا گونه بزنی ، حتما قیلش با یه برنامه یه پارتیشن برای نصب جدا کن (حداقل 6 گیگ) چون ممکنه توی محیط نصب خوده لینوکس بر اثر خطاهای احتمالی کاربر کل پارتیشن هات پاک بشه !

ya30n
2012/06/17, 19:54
منظورتان اینه که در کنار ویندوز 32 بیتی نصب نمی شود؟ خیر محمد جان ! نصب کنار ویندوز یه حالتی توی بعضی از نسخه ای لینوکس (مخصوصا خانواده اوبونتو ) است که توی اون لینوکس رو مثل نصب برنامه توی محیط ویندوز نصب میکنی ! یه فایل ستاپ داره که اون رو اجرا میکنی !

VSH-Katana
2012/06/17, 20:25
یاسین جان شما خودت در حالت کلی کدوم توضیع از لینوکس رو ترجیح مدی؟
راستی جواب خود من mint هستش

Mohammad339
2012/06/17, 20:44
خیر محمد جان ! نصب کنار ویندوز یه حالتی توی بعضی از نسخه ای لینوکس (مخصوصا خانواده اوبونتو ) است که توی اون لینوکس رو مثل نصب برنامه توی محیط ویندوز نصب میکنی ! یه فایل ستاپ داره که اون رو اجرا میکنی !
فهمیدم. منظورتان wubi هست! و در mint این وجود ندارد؟! می توان از Vmware کمک گرفت. درست گفتم؟

ya30n
2012/06/18, 01:44
یاسین جان شما خودت در حالت کلی کدوم توضیع از لینوکس رو ترجیح مدی؟
راستی جواب خود من mint هستش
من هم شدیدا به مینت علاقه دارم ! و برای استفاده ی دسکتاپ از مینت استفاده میکنم ! برای استفاده روی فلش از Slax و برای کلاس هم از بک ترک :دی

فهمیدم. منظورتان wubi هست! و در mint این وجود ندارد؟! می توان از Vmware کمک گرفت. درست گفتم؟

دقیقا منظور منم همین بود ! وجود داره ! شما میتونید برای نصب اکثر سیستم عامل ها از VMware استفاده کنید ! اما یادت باشه که توی VMware سخت افزارت ، سخت افزار شبیه سازی هست و نمیتونی که حداکثر توان مینت رو استفاده کنی !

Mohammad339
2012/07/15, 16:00
یاسین جان سلام
وارد سایت لینوکس مینت شدم تا دانلود کنم ولی کشور ایران را نداشت! چند تا از کشور های معروف در لیست بود. حالا کدوم کشور را دانلود کنم؟ خب پس فونت فارسی چی میشه؟ تقویم فارسی و...
ممنون

Yaser_Aramesh
2012/07/15, 19:06
وارد سایت لینوکس مینت شدم تا دانلود کنم ولی کشور ایران را نداشت! چند تا از کشور های معروف در لیست بود. حالا کدوم کشور را دانلود کنم؟

فرقی نمیکنه...منظور از نوشتن اسم اون کشور ها اینه که سروری که روش آپلود شده تو اون کشوره

معمولا مال آلمان و آمریکا پرسرعته

Mohammad339
2012/07/15, 19:45
معمولا مال آلمان و آمریکا پرسرعته

ممنون. مال آمریکا و آلمان پر سرعت هست ولی اصلا امن نیست!

Mohammad339
2012/07/17, 09:23
آقا یاسین سلام
در سایت لینوکس مینت در قسمت دانلود عکس پرچم های کشور های مختلف هست. مال کدوم کشور را دانلود کنم؟ شما خودت کدوم را دانلود کردی؟
مینت تقویم و فونت فارسی داره؟
برای اینکه کنار ویندوز نضب کنم حتما باید 64 بیتی را دان کنم؟
کار در محیط Mate راحت تره یا cinnamon؟
ممنون

ya30n
2012/07/17, 09:30
آقا یاسین سلام
در سایت لینوکس مینت در قسمت دانلود عکس پرچم های کشور های مختلف هست. مال کدوم کشور را دانلود کنم؟ شما خودت کدوم را دانلود کردی؟
مینت تقویم و فونت فارسی داره؟
برای اینکه کنار ویندوز نضب کنم حتما باید 64 بیتی را دان کنم؟
کار در محیط Mate راحت تره یا cinnamon؟
ممنون
سلام
با این اینترنت ما در کل فرقی نمیکنه که از کدم سرور دانلود کنی !‌ من خودم از سرور های آفریقا میگیرم ٰ‌ترافیکشون کمتره !‌.
بله فونت فارسی هم داره !‌میتونی براش دانلود هم بکنی !‌ کلا زبان فارسی رو خوب ژشتیبانی میکنه لینوکس !‌ حتی میشه محیطش رو هم فارسی کرد.
برای نصب کنار ویندوز هم حتما باید نسخه 64 بیتی رو نصب کنی !‌ البته اینطوری که توی سایت نوشته بود !‌ احتمال خیلی زیاد میشه دورش زد و نسخه 32 بیت رو هم نصب کرد کنار ویندوز .
محیطشون هم خیلی فرق نمیکنه امکانات Cinamon بیشتر هست !‌و ابزار جلوی دست قرار گرفته !‌مثل یونیتی در اوبونتو !‌

Mohammad339
2012/07/17, 10:12
مینت مرورگر فارسی هم داره؟

ya30n
2012/07/17, 10:28
نه دیگه !‌چه خبره !‌؟

Mohammad339
2012/07/17, 10:35
نه دیگه !‌چه خبره !‌؟

خبر خاصی نیست.
آخرین سوال هم بپرسم
یعنی سایت های فارسی درست نمایش داده نمیشه؟ unicode نیست؟

ya30n
2012/07/17, 10:52
خبر خاصی نیست.
آخرین سوال هم بپرسم
یعنی سایت های فارسی درست نمایش داده نمیشه؟ unicode نیست؟

آهان !‌ فکر کردم محیط مرورگرشو میگی !‌آره فارسی رو کاملا ساپورت میکنه !‌
بازم سوال داشتی بپرس ‍

Mohammad339
2012/07/17, 15:27
ممنون. خیلی ممنون
لینوکس مینت 13 64 بیتی cinnamon را نصب کردم. مشکلی هم نبود. به کارت گرافیک هم گیر نداد.

Mohammad339
2012/07/17, 18:43
یک چیز جالب! هر وقت از لینوکس مینت خارج می شوم, دفعه بعد که وارد می شوم همه تنظیمات به حالت اولش برگشته و حتی در فایرفاکس سایت های که وارد شدم هم وجود نداره انگار history پاک شده.
احتمالا به خاطر اینه که با mint4win کنار ویندوز نصب کردم اگر پارتیشن جدا اختصاص می دادم بهتر بود.

ولی لینوکس هم چیز خاصی نداره! حیف اون 800 مگی که دانلود کردم...