PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : يک نظر‌سنجي جنجالي! (شما کدام را انتخاب مي‌کنيد؟)

Castiel
2012/06/16, 13:34
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

سلام به همه دوستان

چند مدتي بود که کمي سايت آرام گرفته بود. البته ارامش قبل از طوفان! راستش اين يک مدت درگير تعويض سرور و ديگر موارد مربوط به آن بوديم و براي همين کمي کم کار شده بوديم. خدا را شکر الان بيشتر کار سرور انجام شده است و سايت در شرايط ثبات قرار دارد. با اين اوصاف مي‌خواهيم مانند قديم بشينيم و با هم همفکري کنيم در مورد يک موضوع مهم! از ان جايي که بازار تلويزيون‌هاي سه بعدي و هوشمند حسابي داغ است تصميم گرفتيم که يک نظر‌سنجي کاربردي برگزار کنيم تا همه بتوانند از ان استفاده کنند. به همين علت از همه دوستان مي‌خواهيم که بدون هيچ قصد و غرضي گزينه منطقي خود را انتخاب کنند و در بخش نظرات دليل ان رابيان کنند. اين موضوع از اهميت بسزايي برخوردار است و در صورت بازخورد منطقي و علمي نتيجه اين نظر‌سنجي به طور حتم در نشريه درج خواهد شد. پس اگر دوستدار وسايل صوتي و تصويري هستيد با ما همراه باشيد؟

1- به نظر شما کداميک از فناوري‌هاي پردازشي تصاويري سه بعدي که هم اکنون در ايران هم محصولات ان موجود است بهتر است؟
- Active Shutter Glasses
- Passive Glasses

2- از لحاظ کيفيت تصوير سه بعدي کداميک از مارک‌هاي تجاري زير را بيشتر مي‌پسنديد؟

- ال جي
- سامسونگ
- سوني
- پاناسونيک

3- به نظر شما کداميک از مارک‌هاي تجاري تلويزيون هوشمند کاربردتري ارائه کرده‌اند؟
- سامسونگ
- ال جي
- سوني
- پاناسونيک

4- کداميک براي شما از اهميت بيشتري برخوردار است؟ (به جزء‌ کيفيت و ديگر موارد)
- سه بعدي بودن
- هوشمند بودن

5- اگر بخواهيد تلويزيون بخريد کدام برند را انتخاب مي‌کنيد؟ (نام ببريد)

منتظر همه دوستان هستيم.صادقانه نقد کنيد چون در اين روزگار صادق بودن سخت ترين کار است.

Castiel
2012/06/16, 14:24
خب دوستان عزیز زحمت نوشتن نظرات خود و پاسخ سایر سوالات را نمی کشید؟
فقط تیک نظرسنجی را می زنید؟؟؟!!!

saeid6574598
2012/06/16, 14:46
جواب سوال 1 : عینک های Passive

در عینک های اکتیو شاتر ، به دلیل بالا بودن وزن عینک ، کاربر دچار سردرد ، سوزش و خارش چشم می شود . در ضمن نمایش تصاویر با عینک اکتیو شاتر ، دارای کیفیت پایین تری نسبت به عینک های پسیو می باشد . در ضمن ، عینک های پسیو ، قیمت پایین تری نسبت به اکتیو شاترها داشه و دارای راندمان بالاتری می باشد .

جواب سوال 2 : الجی - پاناسونیک - سونی - سامسونگ

فناروی های روز دنیای صوت و تصویر الجی ، بر هیچ کس پوشیده نیست ! من خودم بارها این موضوع را تست کرده ام و به این نتیجه رسیده ام که که کیفیت تصاویر سه بعدی در محصولات الجی خیلی بهتر از سایر رقبا می باشد . به دلایل زیر :

1- در تلویزیون هاس 3D الجی ، تصاویر از عمق رنگ سیاه بالایی برخوردار هستند و همین در کیفیت تصویر ، تاثیر بسزایی دارد .

2 - در تلویزیون هاس سه بعدی الجی ، از فناوری ای استفاده می شود که از تابش نور خورشید در پنل ، جلوگیری کرده و همین امر باعث می شود که تاری دید در اثر نور زیاد ، به حداقل برسد .

3 - تلویزیون های 3D الجی ، نسبت به سایر برندها ، از نسبت کنتراست و زمان پاسخ دهی فوق العاده ای بهرمی برند .

جواب سوال 3 :

الجی - پاناسونیک - سامسونگ - سونی

به طور قطع می توان گفت که الجی در تلویزیون های هوشمند خود ، هیچ چیز کم نگذاشته است و تمامی نیازهای کاربران را به طور کامل برطرف می نماید . ( جستجو در وب / بازی / LG APP و چندین برنامه کاربردی دیگر ) . البته پاناسونیک در خط تولید جدید خود که امسال شروع کرده است ، سعی بر این دارد که بتواند
رقیب سرسختی برای سایرین باشد .

جواب سوال 4 :

هوشمند بودن ......... در هر حال هوشمند بودن بهتر بوده و نوعی آینده نگری می باشد . فناوری سه بعدی ، متاسفانه هنوز در کشور ما ، آن طور که باید و شاید جا نیفتاده و هنوز هم مردم درگیر این مسئله هستند . ( به خصوص بحث عینک های سه بعدی که مردم ما باید یک هزینه اضافی هم ، بابت خرید عینک ، پرداخت نمایند . )

جواب سوال 5 :

اگر بخواهم تلویزیون بخرم ، مسلما تلویزیون LG و مدل LW9800 را خواهم گرفت .

البته یک نکته را باید یادآور بشم و آن این است که تمام اعتبار یک محصول ، به خصوص تلویزیون ، به کانفیگ آن بستگی دارد .

تمامی جواب ها ، در نهایت آرامش و بدون هیچ قصد و غرضی ، بیان شده است . ( نظر شخصی بنده )

با تشکر از نظرسنجی خوبتان .

Castiel
2012/06/16, 15:40
اما نظرات شخصی و بدون تعارف من:

1- به نظر شما کداميک از فناوري‌هاي پردازشي تصاويري سه بعدي که هم اکنون در ايران هم محصولات ان موجود است بهتر است؟

- Passive Glasses

- ال جي

3- به نظر شما کداميک از مارک‌هاي تجاري تلويزيون هوشمند کاربردتري ارائه کرده‌اند؟

- ال جي

- هوشمند بودن

برای سه بعدی ها قابلیت های ال جی را بیشتر می پسندم, تجربه ای که با اسمارت TV سامسونگ داشتم با اینکه اولین تجربه سه بعدی من بود, جالب نبود و مشکلاتی مثل پرش تصویر, سر درد و ... وجود داشت. ولی تجربه اسمارت TV ال جی در اختتامیه جشنواره وب جالب و کاربردی بود. ال جی بیش از سایر شرکتها روی مشکلات مربوط به عینک های سه بعدی فعالیت کرده, البته پاناسونیک هم قدم های خوبی برداشته ولی محصولات این برند در کشور به شکل مناسبی موجود نیست و شبکه توزیع گسترده ای ندارد.

dr.zhivago
2012/06/16, 16:04
1- passive
2-LG
3-LG
4- 3D چون الان خیلی از فیلم ها رو سه بعدی می سازن ، وبگردی و بازی و چیزای دیگه رو میشه با کامپیوتر هم انجام داد
5- احتمالا به ترتیب LG و Sony

یه بار یه تلویزیون سونی دیدم ، چند سال پیش بود ، کیفیت در حد باورنکردنی بود ، واقعا بی نظیر بود ، من هنوز مثل اون کیفیت ندیدم

کسی تلویزیون هوشمند داشته ؟ اگه دارین یکم تجرباتتون رو بنویسید ببینیم چیه

Mohammad339
2012/06/16, 16:33
سلام:
من اصلا از 3D خوشم نمياد. به نظرم بيشتر جنبه سرگرمي داره! و حيفه اينقدر پول داد و LED سه بعدي خريد. ولي واقعا جالبه!
1- Passive
2- LG
يكبار داشتيم از كنار مغازه LED فروشي رد مي شدم ديدم چند نفر عينك زدند دارند سه بعدي مي بينند. گفتم خوبه من هم برم ببينم چجوريه! عينك زديم ديديم!!
3- Samsung و SONY
4- هوشمند بودن
5- SONY ( البته اگر قصد خريد داشته باشم كه ندارم)
در نظرسنجي دستم رفت رو SONY و سوني انتخاب شد!

Editor In chief
2012/06/16, 16:36
ممنونم عزيزان گرامي. از اين که صادقانه نظر خودتان را بيان مي کنيد ممنونم.

VSH-Katana
2012/06/16, 18:03
1. passive
از نظر من فنا وری پسیو بر روی ال ای دی ها خوبه و اکتیو برای پلاسما البته پسیو رو پلاسما ندیدم!
درواقع فناوری پسیو به دلیل عدم پرش در تصویر و بهتر انتقال دادن نور توسط عینک هاش سبکی عینک ها عمق تصویر سه بعدی خوب و زاویه دید سه بعدی خیلی بهتر نصبت به اکتیو بهتره البته عمق سه بعدی در تلویزیون های اکتیو بالاتره ولی این پرش تصویر هست که باعث میشه شما تجربه خوبی از تصویر سه بعدی نداشته باشی که این مورد تو تلویزیون های پاناسونیک سری پلاسما خیلی بهبود پیدا کرده
من خودم تجربه هر دو تصویر رو داشتم و سه بعدی کلا سر درد ایجاد میکنه!(حد القل واسه من بیشتر که زمینه میگرن دارم) اما اکتیو واقعا پرشش رو مخ بود!

2.از لحاظ کیفیت سه بعدی اول lg بعد panasonic و سونی مورد بعدی ای هم در کار نیست!

3.از لحاظ ویژگی های هوشمندی به نظرم الجی واقعا از همه بهتر عمل کرده خصوصا که با آپدیتش رابط کاربری بسیار زیبایی به وجود آوورده!

4. از لحاظ اینکه سه بعدی باشه یا هوشمند به نظرم هوشمند سه بعدی واقعا نمیتونم بین این دو انتخاب کنم ولی اگه با ارفاق به قضیه نگاه کنیم در جایگاه اول هوشمند بودن!

5.اگر بخوام تلویزیون بخرم برند الجی رو انتخاب میکنم (البته ترجیح میدم از اینترنت بخرم تا فروشگاهای نمایندگی چون انگار از دماق فیل افتادن)
ومدلی هم که انتخاب میکنم از سری جدید محصولاتش هست یعنی lm9600 و چیزی که قراره تولید بشه یعنی lm 9800

Mohammad339
2012/06/16, 20:39
درباره ی همه چی بحث کردیم ولی درباره ی مضرات آن مانند خستگی چشم , سرگیجه و تهوع حرفی نزدیم!! که ناشی از زیاده روی در دیدن فیلم سه بعدی است.

Editor In chief
2012/06/17, 08:24
محمد جان در فناوري پسيو اين موضوع تقريبا وجود ندارد عزيز جان

farjam1990
2012/06/17, 09:07
ما 3d دوست نداریم :دی

Editor In chief
2012/06/17, 10:57
فرجام جان جدا شما دوست نداري؟

AloneWolf
2012/06/17, 11:13
ما نیز همچنین ،

3d دوست نداریم ، سونی معمولی(غیر 3D) رو بیشتر می پسندیم ...

ya30n
2012/06/17, 11:33
50 % قدرت پردازش مغر ما درگیر پردازش تصاویر هست ! حالا اگه این تصاویر سه بعدی هم بشه که دیگه نور الی نور ! یه 30 % هم درگیر کندی سرعت اینترنت هست معمولا ! فکر نمیکنم با 20 % بشه از دیدن فیلم لذت برد :دی !
پس من هم 3d دوست ندارم !

farjam1990
2012/06/17, 14:05
فرجام جان جدا شما دوست نداري؟
راستش اقای پناهی من از فیلم و موزیک ویدئو ها یا حتی بازیهای 3بعدی برای این زیاد خوشم نمیاد چون خیلی خیلی منو درگیر خودش میکنه وقتی میخوام از یک فیلم لذت ببرم دوست دارم ببینمش نه اینکه دیگه خیلی درگیرش بشم
یعنی در واقع نوع سرگرمیهای من متفاوت نیست فقط نوع تجربه کردنشون فرق داره مثلا من فیلم دیدن در یک تلویزیون اچ دی خوب رو ترجیح میدم به سه بعدی دیدنش
شاید اگه جوری ساخته بشه که بدون هیچ وسیله ای مثل عینک بشه تماشا کرد خوشم بیاد . درسته عینک های جدید وزنشون کمه و اصلا احساس نمیشه اما من خیلی حساسم روی این چیزا :دی

mm720
2012/06/17, 15:51
من از تلویزیون های سه بعدی به خاطر عینک هاشون بدم میاد اگه این تلوزیون ها بدون عینک بودن خیلی خوب می شد ولی این شرکت های سازنده تلویزیون برای اینکه جیب ما رو خالی کنند اول تلویزیون با عینک های سه بعدی رو ارائه دادن بعدها هم میان تلویزیون های glasses-free را ارائه میدن تا تلویزیون های سه بعدی بدون عینک نیان من که تلویزیون 3d نمیگیرم درباره smart tv ها هم با این سرعت اینترنت نمیشه اصلا در رابطه اش بحث کرد. راستی این هم یک نمونه از تلویزیون ها ی سه بعدی بدون عینک البته یه سری معایب داره و قیمتش هم بسیار بالاست حدود 7000 پوند
امیدوارم دیگر سازندگان تلوزیون هم هرچه زود تر اقدام به تولید تلویزیون های سه بعدی بدون نیاز به عینک کنن البته با قیمت مناسب

VSH-Katana
2012/06/17, 19:33
دوست عزیز سه بعدی بدون عینک هنوز کاملا پیشرفت نکرده وزاویه دید درست و حسابی ندارن
اما آینده در کل دست سه بعدیه به طوری که به نظر من تا چند سال دیگه . اصلا هیچ تلویزیون سه بعدی ای ساخته نشه و تلویزیون های ارزان با عینک سه بعدی نمایش بدن و تلویزیون های گرون بدون عینک

Editor In chief
2012/06/17, 21:37
من نباید در این مورد اظهار کنم. اما در شرایط کنونی فعلا بهترین فناوری ایجاد تصاویر سه بعدی که باعث بروز سردرد نمی شود فناوری Passive است از ان جایی که خودم این دو فناوری را به طور کامل بررسی کردم پسیو فعلا منطقی تر است.

dr.zhivago
2012/07/01, 13:14
این فناوری پسیو مختص LG هست ؟
این تلویزیون (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)عینکهاش پسیو هست یا اکتیو ؟

Beni7192
2012/07/01, 13:39
1.passive Glasses
2.LG
3.samsung
4.سه بعدی بودن
5.LG

th e nd
2012/07/01, 17:15
من نه تنها امیدوارم که تلویزیون های سه بعدی بدون عینک بیاد بلکه دوست دارم هرچه سریعتر تلویزیون های با امکان بهره گیری بدون سیم برای تامین توان برق و آنتن هم هرچه بیشتر از این فراگیر بشن.

ltavahid
2012/07/02, 20:50
1. Passive Glasses
2.سامسونگ
3.سامسونگ
4.سه بعدي بودن
5.سامسونگ ( مخصوصا سری 9000 با اون ریموت کنترول جالبش )

Arthur
2012/07/02, 21:09
سلام به بچه های سخت افزار...یه سوال چند بار این نظر سنجی رو برگزار میکنید!!!!:دی
1.Passive
2.سامسونگ
3.سامسونگ
4.سه بعدی بودن
5.یقیناً سامسونگ....

kamyar
2012/08/27, 09:16
سلام به نظر من اکتیو چون زاویه دید و کیفیت بیشتری داره و شخصا با اکتیو سردرد نمیگیرم
2-بدون شک سامسونگ از نظر کیفیت حرف اول را میزند ولی از نظر کیفیت ساخت ال جی بهتر است(البته از کیفت تلوزیون های اکتیو 3d پاناسونیک هم نمیشه گذشت)
3-سامسونگ
4-هوشمند بودن البته به 3d بودن در صورت لحاظ کیفیت بیشتر اهمیت میدم
5-چون به شخصه به کیفیت ساخت اهمیت میدم اول پاناسونیک بعد ال جی و در اخر سامسونگ

hamidparsafar
2012/08/27, 16:01
با سلام
1- passive
2- LG
3- LG
4- سه بعدی بودن
5- LG

wnhl
2012/08/27, 21:09
1- - Active Shutter Glasses
2- - ال جي
3- - ال جي
4- - هوشمند بودن
5- LG

Navid.y
2012/09/06, 14:07
- Active Shutter Glasses
- Passive Glasses

- ال جي
- سامسونگ
- سوني
- پاناسونيک

- سامسونگ
- ال جي
- سوني
- پاناسونيک

- سه بعدي بودن
- هوشمند بودن
LG 47LM86000 رو خریدم!

دو هفته پیش یک 47LM86000 خریدیم. الآن که این رو با بقیه ی برندها مقایسه میکنم واقعا یک سر و گردن که نه، چندین سر و گردن از بقیه بالاتره.

مزایا
زاویه ی دید عالی (همه جوره میشه صفحه رو دید).
صدای فوق العاده با Clear Voice 2 و دو عدد اسپیکر 10 وات (2*10W)
طبیعی بودن رنگ ها
پردازنده ی 2 هسته ای که فرکانسشم نمیدونم!
مقاومت فوق العاده ی صفحه نمایش در برابر ضربه
موقع پخش سه بعدی هیچ کدوم از مشکلات پرش، سردرد، تاری دید، و... وجود نداره.
امکانات ارتباطی فوق العاده (کابلMHL, 4*HDMI, 3*USB, 2*Composite) و Smart Share via Wifi with nero home
رنگ های صفحه به هیچ عنوان به هم نمیریزه. مثلا وقتی که صفحه مشکی هست و یک خط نوشته ی سفید وسط صفحه هست.
فرکانس 1000 هرتزی صفحه نمایش
طراحی بدون فریم که زیبایی خارق العاده ای بهش داده.

معایب:
هنگام پخش آنلاین ویدیو های سه بعدی گاهی اوقات هنگ میکند.
برای ضبط کردن تلویزیون حتماً باید هارد دیسک بالای 500 گیگابایت به پورت USB وصل بشه. (زرشک)

خلاصه اینکه واقعاً ارزش خرید داشت. توی قیمت های پایین تر هم باز ال جی بهترین محصولات رو داشت.

اینم برای خوشحالی وحید جان!

aminkhosravi
2012/09/08, 19:33
سلام نظر من ال جی هست

aminkhosravi
2012/09/08, 19:40
1. Passive Glasses
2.سامسونگ
3.سامسونگ
4.هوشمند بودن
5.سامسونگ

mehdu.tivafar
2012/11/05, 08:21
نمیدونم چرا وقتی 3dنگاه میکنم پیشانی و گیج گاهم درد میگیره:(و ی خستگیه خیلی بدی ادم احساس میکنه:(

sepahan2016
2012/11/05, 14:26
1)
- Passive Glasses
2)الجی
3)الجی
4)سه بعدی بودن
5)الجی47LM86000‎

expellite
2012/11/05, 17:53
1. Active Shutter Glasses
2. Samsung
3. Samsung
4. هوشمند بودن
5. Samsung Smart TV Series 8

Arminknot
2012/11/13, 08:19
1- Passive Glasses
2- LG
3- LG
4- 3D
5- LG & Sony

shahidamlaki
2012/11/25, 07:37
جواب ها

1. Active Shutter Glasses بطور کامل سرتر و بهتره و میشه گفت اصلا passive رو نمیشه باهاش مقایسه کرد. با توجه به تجربه ای هم که Active داره میشه به این موضوع پی برد

2. ال جی من کلا طرفدار برند ال جی هستم

3. این رو نمیدونم ولی من میگم ال جی

4. مسلما هر جفتش خوبه هم هوشمند بودن و هم سه بعدی بودن ولی هیجان بیشتر به سه بعدی بودنشه

5. ال جی

wowowo
2012/11/25, 11:04
والا من هیچ تجربه ای در این زمینه ندارم
تا قبل از اینکه بیام تو این تاپیک طرفداره سامسونگ بودم
ولی نظر دوستان رو دیدم حدود 90 درصد به الجی رای دادن

نظر خودمم اینه به دلیل اینکه هنوز فناوری سه بعدی جا نیافتاده و هزینه استفاده از اون زیاده در حال حاضر دور این فناوری رو باید خط کشید (( البته نظر شخصی خودمه ))
به همین دلیل تلویزیون هوشمند رو به 3 بعدی ترجیح میدم
فعلا فیلم های 1080 با کیفیت بالا رو نمیتونیم هضم کنیم چه برسه به 3 بعدی ِ::d

دوستان 2 سوال داشتم اگه جواب بدین ممنون میشم

یه سوال فنی : فناوری پسیو نسبت به اکتیو بهتره ؟؟ تو خیلی از جاها خوندم اکتیو بهتره
آخه قیمت اکتیو هم بیشتره -- ربطی نداره اینی که گفتم ولی آخه اکتیو یه چیزی داره که قیمتش اینقدر بیشتر از پسیو هست دیگه !!!!!!!

2 - تو اکثر نظرات دوستان به تلویزیون الجی رای دادن (( بالای 90 درصد ))
میخواستم بدونم این دوستانی که رای دادن به الجی فقط درمورد 3 بعدی بودن گفتن یا نظرشون کلی بود ؟؟
یعنی اگه بخوایم فناوری 3 بعدی رو از تلویزیون خط بزنیم بازم الجی بهتره ؟؟؟؟؟؟

shahidamlaki
2012/11/25, 12:09
والا من هیچ تجربه ای در این زمینه ندارم
تا قبل از اینکه بیام تو این تاپیک طرفداره سامسونگ بودم
ولی نظر دوستان رو دیدم حدود 90 درصد به الجی رای دادن

نظر خودمم اینه به دلیل اینکه هنوز فناوری سه بعدی جا نیافتاده و هزینه استفاده از اون زیاده در حال حاضر دور این فناوری رو باید خط کشید (( البته نظر شخصی خودمه ))
به همین دلیل تلویزیون هوشمند رو به 3 بعدی ترجیح میدم
فعلا فیلم های 1080 با کیفیت بالا رو نمیتونیم هضم کنیم چه برسه به 3 بعدی ِ::d

دوستان 2 سوال داشتم اگه جواب بدین ممنون میشم

یه سوال فنی : فناوری پسیو نسبت به اکتیو بهتره ؟؟ تو خیلی از جاها خوندم اکتیو بهتره
آخه قیمت اکتیو هم بیشتره -- ربطی نداره اینی که گفتم ولی آخه اکتیو یه چیزی داره که قیمتش اینقدر بیشتر از پسیو هست دیگه !!!!!!!

2 - تو اکثر نظرات دوستان به تلویزیون الجی رای دادن (( بالای 90 درصد ))
میخواستم بدونم این دوستانی که رای دادن به الجی فقط درمورد 3 بعدی بودن گفتن یا نظرشون کلی بود ؟؟
یعنی اگه بخوایم فناوری 3 بعدی رو از تلویزیون خط بزنیم بازم الجی بهتره ؟؟؟؟؟؟

سلام رفیق

در مورد اینکه چرا اکتیو از پسیو بهتره اینه دلیلمون:

دو فناوری اصلی تلویزیون‌های سه بعدی امروزی Active و Passive خوانده می‌شوند جائی‌که نمونه های Active مدل هائی از سابقه ای طولانی‌تر بوده و مدل‌های Passive از سابقه کمتری برخوردارند.

تفاوت اصلی این دو فناوری را می‌بایست در شیوه انتقال تصویر سه بعدی به چشمان کاربران جستجو نمود.

در اینجا با اینکه در هر دو فناوری از عینک مخصوص برای دیدن تصاویر سه بعدی استفاده می‌شود اما درساختار این عینک‌ها تفاوت‌های اساسی دیده می‌شود.

عینک‌های فناوری سه بعدی Active نمونه‌هایی یا تکنولوژی روز هستند که از آنها با عنوان Liquid Crystal Shutter Glasses یا بطور خلاصه عینک‌های LC Shutter یاد می‌شود.

LC Shutter ها که پیشرفته‌ترین نوع از عینک‌های حاضر در پنل های سه بعدی به شمار می‌روند ار پوشش شفاف کریستال مایع بروی هر کدام از شیشه های عینک استفاده می‌نمایند که هادی جریان برق بوده با گذر ولتاژ از آنها تیره می‌شوند.

خاموش و روشن شدن صفحات عینک در LC Shutter ها منطبق با بروزرسانی (Refresh Rate) تلویزیون سه بعدی و با فناوری مادون قرمز یا بلوتوث کنترل می‌شود بدین ترتیب تلویزیون سه بعدی با ارسال سیگنال‌های زمان بندی شده برای خاموش و روشن شدن شیشه های عینک، تصاویر مجزا با پرسپکتیوهای متفاوتی را با کمک تکنیکی به نام Alternate-Frame Sequencing برای دو چشم مهیا می‌کند و بدین ترتیب بخوبی حالت تصاویر سه بعدی را برای چشم‌های انسان شبیه سازی می‌نماید.

عینک‌های LC Shutter با توجه به کیفیت و فناوری پیشرفته بکار گرفته شده در ساختار آنها، کیفیت واقعی FULL HD را برای بینندگان به همراه دارند.

عینک‌های Passive که از چندین دهه پیش از تولد تلویزیون‌های این کلاس در سالن سینماهای سه بعدی بکار گرفته می‌شد ساختار معمولی و بسیار ساده تری نسبت به مدل‌های Active دارند؛ عینک‌های Passive در دو فرم Anaglyph و Polarized ساخته می‌شوند که نمونه اول عینک‌های مقوائی با لنزهای سلفونی ست که معمولاً در یک سمت به رنگ قرمز و در سمت دیگر فیروزه‌ایست.

این عینک‌ها که بیشتر در سینماهای سه بعدی اولیه دیده می‌شود بدلیل استفاده از رنگ برای تفکیک تصاویر، عملکرد بسیار ضعیفی در ایجاد تصاویر سه بعدی از خود بر جای می‌گذارد.

اما عینک‌های Passive نوع Polarized که در تلویزیون‌های امروزی مورد استفاده قرار می‌گیرند ساختار متفاوتی را ارائه می‌دهند.

عینک‌های سه بعدی Polarized خود به دو گروه Linear و Circular تقسیم می‌شوند که از گروه Linear در تلویزیون‌های جدید سه بعدی استفاده می‌کنند.

در این تکنولوژی احتیاج است موقعیت سر بیننده نسبت به تصویر ثابت باشد و بدلیل آنکه در این حالت یک چشم‌ها تصاویر پلاریزه شده افقی را می‌بیند حرکت دادن و چرخاندن سر منجر به از دست رفتن حالت تصویر سه بعدی و اختلال در عملکرد عینک می‌شود.

نوع دوم عینک‌های پلاریزه، Circular نام دارد که مشکل مدل‌های Linear را با استفاده از یک پروژکتور و یک ***** مخصوص حل کرده است که فقط در سینماها از آن استفاده می‌شود.

فارغ از عینک‌های مورد استفاده در فناوری‌های سه بعدی مختلف، مطمئناً کیفیت تصاویر تولید شده توسط این پنل ها در بالاترین درجه از اهمیت در انتخاب یکی از این دو فناوری قرار می‌گیرد در یک نگاه پنل های Active با پشتیبانی از وضوح کامل Full HD در حین ارسال تصاویر به چشمان کاربران بر مدل‌های Passive که با تفکیک خطوط افقی تصاویر وضوحی تنها برابر ۵۴۰p را برای هر چشم ارائه می‌دهند برتری مشهود و روشنی دارند.

هرچند که در فناوری Passive برخلاف نمونه های Active کل فریم تصویر در هر لحظه توسط کاربران قابل رویت است.

بریدگی تصاویر و ایجاد دندانه های مشخص در خطوط صاف که اثر آن در سایزهای بالا به وضوح نمایان می‌شود دیگر نقص مشهود مدل‌های Passive به شمار می‌رود.
منبع: سایت بروزرسانی (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. B-active-%DB%8C%D8%A7-passive-%D8%9F)

من کلا گفتم ال جی یعنی کلی گفتم

sh_2500K
2012/11/28, 17:22
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت همه اساتید محترم
1 Passive
2 سونی
3 سامسونگ
4 هوشمند بودن
5 سونی و سامسونگ

HadiMax
2012/12/24, 19:30
مگه غیر از ال جی بقیه هم بلد شدن 3d بزنن ؟ s:

S.T.A.L.K.E.R
2012/12/29, 18:57
» چرا این نظر سنجی ها اینجاقرار میگیرن ؟!
» به نظرم اگر نظرسنجی اول تایپیک ، گزینه هاش متنوع تر میبود ، خیلی بهتر میشد . میشد همین سوالات رو تو همون نظرسنجی بالا گذاشت .

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

- Active Shutter Glasses

- سوني

- سامسونگ

- هوشمند بودن

قطعا سونی

s@j@d
2013/01/11, 22:55
سلام رفیق

در مورد اینکه چرا اکتیو از پسیو بهتره اینه دلیلمون:

دو فناوری اصلی تلویزیون‌های سه بعدی امروزی Active و Passive خوانده می‌شوند جائی‌که نمونه های Active مدل هائی از سابقه ای طولانی‌تر بوده و مدل‌های Passive از سابقه کمتری برخوردارند.

تفاوت اصلی این دو فناوری را می‌بایست در شیوه انتقال تصویر سه بعدی به چشمان کاربران جستجو نمود.

در اینجا با اینکه در هر دو فناوری از عینک مخصوص برای دیدن تصاویر سه بعدی استفاده می‌شود اما درساختار این عینک‌ها تفاوت‌های اساسی دیده می‌شود.

عینک‌های فناوری سه بعدی Active نمونه‌هایی یا تکنولوژی روز هستند که از آنها با عنوان Liquid Crystal Shutter Glasses یا بطور خلاصه عینک‌های LC Shutter یاد می‌شود.

LC Shutter ها که پیشرفته‌ترین نوع از عینک‌های حاضر در پنل های سه بعدی به شمار می‌روند ار پوشش شفاف کریستال مایع بروی هر کدام از شیشه های عینک استفاده می‌نمایند که هادی جریان برق بوده با گذر ولتاژ از آنها تیره می‌شوند.

خاموش و روشن شدن صفحات عینک در LC Shutter ها منطبق با بروزرسانی (Refresh Rate) تلویزیون سه بعدی و با فناوری مادون قرمز یا بلوتوث کنترل می‌شود بدین ترتیب تلویزیون سه بعدی با ارسال سیگنال‌های زمان بندی شده برای خاموش و روشن شدن شیشه های عینک، تصاویر مجزا با پرسپکتیوهای متفاوتی را با کمک تکنیکی به نام Alternate-Frame Sequencing برای دو چشم مهیا می‌کند و بدین ترتیب بخوبی حالت تصاویر سه بعدی را برای چشم‌های انسان شبیه سازی می‌نماید.

عینک‌های LC Shutter با توجه به کیفیت و فناوری پیشرفته بکار گرفته شده در ساختار آنها، کیفیت واقعی FULL HD را برای بینندگان به همراه دارند.

عینک‌های Passive که از چندین دهه پیش از تولد تلویزیون‌های این کلاس در سالن سینماهای سه بعدی بکار گرفته می‌شد ساختار معمولی و بسیار ساده تری نسبت به مدل‌های Active دارند؛ عینک‌های Passive در دو فرم Anaglyph و Polarized ساخته می‌شوند که نمونه اول عینک‌های مقوائی با لنزهای سلفونی ست که معمولاً در یک سمت به رنگ قرمز و در سمت دیگر فیروزه‌ایست.

این عینک‌ها که بیشتر در سینماهای سه بعدی اولیه دیده می‌شود بدلیل استفاده از رنگ برای تفکیک تصاویر، عملکرد بسیار ضعیفی در ایجاد تصاویر سه بعدی از خود بر جای می‌گذارد.

اما عینک‌های Passive نوع Polarized که در تلویزیون‌های امروزی مورد استفاده قرار می‌گیرند ساختار متفاوتی را ارائه می‌دهند.

عینک‌های سه بعدی Polarized خود به دو گروه Linear و Circular تقسیم می‌شوند که از گروه Linear در تلویزیون‌های جدید سه بعدی استفاده می‌کنند.

در این تکنولوژی احتیاج است موقعیت سر بیننده نسبت به تصویر ثابت باشد و بدلیل آنکه در این حالت یک چشم‌ها تصاویر پلاریزه شده افقی را می‌بیند حرکت دادن و چرخاندن سر منجر به از دست رفتن حالت تصویر سه بعدی و اختلال در عملکرد عینک می‌شود.

نوع دوم عینک‌های پلاریزه، Circular نام دارد که مشکل مدل‌های Linear را با استفاده از یک پروژکتور و یک ***** مخصوص حل کرده است که فقط در سینماها از آن استفاده می‌شود.

فارغ از عینک‌های مورد استفاده در فناوری‌های سه بعدی مختلف، مطمئناً کیفیت تصاویر تولید شده توسط این پنل ها در بالاترین درجه از اهمیت در انتخاب یکی از این دو فناوری قرار می‌گیرد در یک نگاه پنل های Active با پشتیبانی از وضوح کامل Full HD در حین ارسال تصاویر به چشمان کاربران بر مدل‌های Passive که با تفکیک خطوط افقی تصاویر وضوحی تنها برابر ۵۴۰p را برای هر چشم ارائه می‌دهند برتری مشهود و روشنی دارند.

هرچند که در فناوری Passive برخلاف نمونه های Active کل فریم تصویر در هر لحظه توسط کاربران قابل رویت است.

بریدگی تصاویر و ایجاد دندانه های مشخص در خطوط صاف که اثر آن در سایزهای بالا به وضوح نمایان می‌شود دیگر نقص مشهود مدل‌های Passive به شمار می‌رود.
منبع: سایت بروزرسانی (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. B-active-%DB%8C%D8%A7-passive-%D8%9F)

من کلا گفتم ال جی یعنی کلی گفتم

اینطور که فهمیدم کیفیت اکتیو بیشتر و بهتره . پس چرا خیلی ها پسیو رو انتخاب کردن؟ دلیل خاصی دارن؟

VSH-Katana
2013/01/11, 23:51
شاید اکتیو عمق بیشتری رو داشته باشه اما اگه تونستی یه فیلمو پشت سرهم تا آخرش باهاش ببینی شرطه!
البته پسیو پشرفت بسیاری کرده تا جایی که cinma 3d الجی نسبت به سایر پسیو ها کیفیت قابل ملاحظه ای داره!

s@j@d
2013/01/12, 00:45
اوکی الان تا ته مطلب رفتم

THE DARK KNIGHT
2013/01/13, 09:45
1-Active
2-Samsung
3-Samsung
4-Smart (البته در ایران زیاد کاربرد نداره)
5-Samsung

IMAN4K
2013/07/03, 14:36
1.Passive Glasses
2.LG
3.Samsung
4. 3D
5. فقط ال جی
واقعا درست گفتید استاد شالیکاریان *در اين روزگار صادق بودن سخت ترين کار است*

amir1364
2013/07/03, 15:07
نظر منم ACTIVE 3D هستش.
جدا از معایبی که داره مزایای خاص خودش رو هم داره مثل نشان دادن رزولیشن واقعی تصاویر و مثل پسیو کیفیت تصویر نصف نمیشه من هر دو تکنولوژی رو از نزدیک تست کردم در پسیو خطوط افقی وقتی با عینک نگاه میکنی نمایان هستش که اصلاً به آدم احساس خوبی نمیده.

old gamer
2013/07/03, 16:55
- به نظر شما کداميک از فناوري‌هاي پردازشي تصاويري سه بعدي که هم اکنون در ايران هم محصولات ان موجود است بهتر است؟

- Passive Glasses

- ال جي

- ال جي

- هوشمند بودن

برای سه بعدی ها قابلیت های ال جی را بیشتر می پسندم, تجربه ای با SMART TV ال جی ندارم از یه ال جی پلاسما 46" استفاده میکنیم. اما در مغازه و منزل مانیتور D2342 دارم که خیلی راضیم. ال جی بیش از سایر شرکتها روی مشکلات مربوط به عینک های سه بعدی فعالیت کرده, البته پاناسونیک هم قدم های خوبی برداشته ولی محصولات این برند در کشور به شکل مناسبی موجود نیست و شبکه توزیع گسترده ای ندارد.
ببخشید بیشترش رو با آقای شالیکاریان موافق بودم واسه همین کپی کردم

Shahin007
2013/07/03, 17:54
- به نظر شما کداميک از فناوري‌هاي پردازشي تصاويري سه بعدي که هم اکنون در ايران هم محصولات ان موجود است بهتر است؟

- Passive Glasses

- ال جي

- ال جي

- هوشمند بودن

ال جی ویا سونی.

vahidsoltanian
2014/02/01, 00:36
سلام چون خود من سری 7 سامسونگ 55 اینچ داریم قاعدتا طرفدارشم و با اینکه سری جدید ال جی رو هم دیدم و میدونم که باریک و کیفیت تصویر خوبی دارن ولی ولی هر کدوم از دوستام که دی وی 3 بعدی دارن اومده خونمون واقعا از کیفیت تصویر این تی وی واقعا متعجب شده
1-اکتیو
خود من اصلا سر درد نمیگیرم بالغ بر 20 فیلم 3 بعدی حجم بالا هر کدوم 40 گیگ دانلود کردم و بدون وقفه نگاه کردم بدون اینکه سر درد بگیرم خوشبختانه (نت نامحدود دارم و ماهانه 270 گیگ دانلود میکنم) پس تامام فیلمایی که میگیرم 95 درصدشون 3 بعدی هستن و حجم بالا
2-سامسونگ
بستگی به فیلمی داره که دانلود یا خریده اید و کیفیت فیلم داره من فیلم واستون معرفی میکنم 2 گیگ حجم داره بعد عمق فیلم نسبت به فیلم40 گیگی بیشتره
3-سامسونگ
موقع خریدش نماینده سامسونگ از کره اومده بود و داشت باهام صحبت میکرد میگفت هر سال یک کیت مخصوص آپدیت و آگرید به قیمت 80 -100 هزرا تومان وارد بازار میشه که تی وی شما رو آپدیت میکنه در نتیجه تی وی بروز دارید
4-هوشمند بودن
5- بازم سماسونگ البته این دفعه سری 9 70 اینچ میگریم
نظرات من کلی بودن در کنار 3 بعدی بودن کیفیت بالای تصاویر در نظرات من دخالت داشتن ممکنه یه تی وی کیفیت 3 بعدیش خوب باشه ولی کیفیت رنگ و پرداززش خوبی نداشته باشه
خیلی از این تی وی ها دوربین (وب کم) ندارن که تی وی های سامسونگ دارن در مورد میکروفون و بقیه نمیدونم ولی کنترل جادویی سامسونگ به همراه کنترل دستی و صوتی تی وی منو خیلی جلب ای تی وی کرده
مدل تی وی(Samsung ES7770 55)

kenzo
2015/01/06, 14:08
1.2.3.4.5 : ال جی

خودم سامسونگ دارم ولی پشیمون شدم که چرا سامسونگ خریدم / بار اول که فیلم سه بعدی باهاش دیدم سردرد شدیدی گرفته بودم به خاطر پرپر زدن تصویر از پشت عینک اما یک سری که تو فروشگاه عینک ال جی گذاشتم رو چشمم و به فیلمی که نمایشی گذاشته بودن نگاه کردم دیدم که ای دل غافل حیف پولی که پای فناوری مسخره اکتیو رفت !

aryaiee
2015/01/06, 14:28
1-2-3-4-5 همگی سامسونگ.سه یعدی passive عمق مناسب لذت بخشی ندارد.سه بعدی بدون شاتر فعال مثل دیدن تلویزیون 2D با کمی حاشیه است!یک زمانی در مورد فناوری ACTIVE حق با دوستان بود اما امروزه پیشرفت قابل توجهی داشته است و به نظر بنده برتری کامل دارد.پاناسونیک از همه بدتر هستش.با توجه به تجربه شخصی خودم الویت کیفیت 3D رو مینویسم.

1-SAMSUNG ACTIVE
2-TOSHIBA
3-SONY
4-LG
5-PANASONIC

kenzo
2015/01/06, 17:07
1-2-3-4-5 همگی سامسونگ.سه یعدی passive عمق مناسب لذت بخشی ندارد.سه بعدی بدون شاتر فعال مثل دیدن تلویزیون 2D با کمی حاشیه است!یک زمانی در مورد فناوری ACTIVE حق با دوستان بود اما امروزه پیشرفت قابل توجهی داشته است و به نظر بنده برتری کامل دارد.پاناسونیک از همه بدتر هستش.با توجه به تجربه شخصی خودم الویت کیفیت 3D رو مینویسم.

1-SAMSUNG ACTIVE
2-TOSHIBA
3-SONY
4-LG
5-PANASONIC

کیفیت به کنار داداش با پرش تصویر و سنگینی عینک و سردرد چه کنیم ؟

aryaiee
2015/01/06, 17:38
کیفیت به کنار داداش با پرش تصویر و سنگینی عینک و سردرد چه کنیم ؟

1-از وقتی مقدار هرتز تصاویر در tv های active بالا رفته است این مشکل رفع شده کاملا مگر اینکه low bat بشه عینک.
2-مشکل پرش گاها به علت استفاده از فن آوری مادون قرمز بود که 2 سال است با سیستم بلوتوث جایگزین گشته است.
3-وزن عینک های جدید رو دیدید؟بسیار سبک شده است دوست من!
4-سردرد بیشتر در کسانی هستش که تفاوت شماره چشم دارند و شماره های چشمی آنها یکسان نیست.البته بنده به شخصه تا به حال ندیده ام کسی سر درد بگیرد.

پ.ن:جالب است بدانید چند تن از دوستانی که در این نظر سنجی در سالهای پیش رای به passive و lg دادند،در سال 2014 تلویزیون سامسونگ خریدند و active!!منتها شاید دوست نداشته باشند که اسمشون رو بگم.

SAMAN
2015/01/06, 23:05
من به نظرم هنوز سه بعدی جای پیشرفت بسار داره و هیچ کدوم خوب عمل نکردن .........