PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کونامی: Fifa ، یک کپی از روی pes است!!!

Hessam
2012/06/16, 11:00
Jon Murphy از کونامی در یک مصاحبه صریح و رک با Eurogamer از این که FIFA نقاط قوت خود را از روی PES کپی کرده مورد انتقاد قرار داد و همچنین ذکر نمود که شهرت باز رفته PES امسال بازخواهد گشت خوش نامی بیشتر FIFA نسبت به PES عادلانه نیست.
مورفی اعلام کرده است:
“آن ها کار هایی انجام داده اند تا مردم را متقاعد کنند که نشان دهند فاصله ی بین FIFA و PES بیشتر از چیزی است که واقعاً هست. البته من فکر می کنم که ما هنوز نتوانسته ایم شناخت کافی برای ایجاد یک نوآوری در این مدت به دست بیاوریم و تیم فیفا هنوز هم سعی می کند که کار هایی که ما انجام داده ایم را تکرار کند.”
“اگر شما گذشته PES را با دقت بیشتری نگاه کنید متوجه می شوید که آن ها یک بازی کاملا متفاوت نسبت به PES بودند که بعد ها کپی کردن از روی PES را شروع کردند و بعد تمام عرصه هایی که PES در آن ها بهتر از بازی فعلی آن ها عمل کرده بود را به چنگ آوردند.”
همچنین او در ادامه اعلام کرده است که FIFA واقعا یک محصول قوی است اما مردم نباید فراموش کنند که پشت همه این موفقیت ها PES بوده است. او اذعان کرده است:
“مردم نباید فراموش کنند که چگونه آن ها ( تیم فیفا)به چنین جایگاهی رسیدند. شما می توانید اعتبار و خوشنامی زیادی برای جایی که در حال حاضر به آن رسیده اند به آن ها بدهید و می بینید که محصولی کاملا با ارزش دارند که دارای ایده هایست که ما همه می توانیم از روی آن یاد بگیریم اما نباید فراموش کرد که PES قبلاً همه ی این چیزها را ابداع کرد و آن ها هم از رویش کپی کردند.”

Hessam
2012/06/16, 11:01
واااااااااااااای!!!
این از اون حرفا بودااااااا!
خدایی امسال این پی اس بود که از فیفا تقلب کرد!
گیم پلی و من تو من بازیکنان پی اس، کاملاً از فیفا گرفته شده بود!!!!!
دروغ محضه به نظرم.
خیلی عجیب بود این اظهار نظر!

Mohammad339
2012/06/16, 12:06
راستي دوستان!
اول Pes ساخته شد يا Fifa ؟

VSH-Katana
2012/06/16, 13:17
من که اولین بار فیفا بازی کردم بعد وینینگ الون که نسخه 3 وینینگ بود و بعدا عنوان pes جایگزین وینینگ شد

Hessam
2012/06/16, 13:42
اول پی اس ساخته شد!
ولی این دلیل نمیشه!

Castiel
2012/06/16, 13:48
نکات جالبی که در بازی فیفا دیده میشه ولی در pes وجود نداره:

1- وقتی شما در جریان بازی خطا میکنید و توپ در اختیار بازیکنان حریف میفته، خطای شما یک کارت زرد داره به عنوان مثال و به محض اینکه بازی قطع بشه، داور به اون بازیکن شما که خطا کرده، کارت میده، این مسئله در بازی pes دیده نشده
2- وقتی بازیکنی مصدوم میشه و بازی در جریان باشه، دارو بازی را متوقف می کنه، البته به شرطی که مصدومیت شدید باشه، داور بعد از اینکه تکلیف بازیکن مصدوم مشخص شد، بازی را با دراپ بال شروع میکنه که این هم در pes نیست

البته این موارد هم مانند سایر امکانات بازی فیفا در شماره های بعدی pes کپی خواهد شد. تا الان pes هیچ وقت نتونسته به میزان فروش و استقبال فیفا برسه، همیشه فیفا در بین 10 بازی برتر سال قرار میگیره ولی pes ...

Amin_CaraGT2
2012/06/16, 14:15
یکم یاد قدیما کنیم یادش بخیر

اول فیفا معرفی شد برای کنسول سگا که به فیفا 93 معروف بود که فقط شوت داشت ولی انصافا خیلی گل زدن مزه داشت

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

تا اینکه Pes 97 که اون زمان به وینینگ الون 97 معروف بود وارد بازار شد . گرافیک خوب اما گیم پلی خیلی بدی داشت

با وینینگ الون 3 یا همون فوتبال معروف 98 پلی استیشن غوغایی به پا کردو تا سالها فیفا به انزوا کشوند

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. LmNvbTovYXR0YWNoLzAvMTcwMDAwMDAwMDExLmpwZw%3D%3D.j pg
ولی در کنسول های نسل بعد فیفا با گیم پلی روان پرقدرت به میدان برگشت و تا امروز که سلطه فیفا شاید در حد 10% بیشتر از Pes خودنمایی میکنه اما هر 2 بازی زیبایی های خودشونو دارن

با تشکر امین

Hessam
2012/06/16, 14:18
ولی توی ف.ی.س*.*.* نوشته بود که کونامی اولین بازی فوتبال جهان رو معرفی کرد!^#(^

Amin_CaraGT2
2012/06/16, 15:16
من تجربه شخصی که دیده بودم عرض کردم اگر واقعا اینطور هست بفرمایید ما هم بیشتر بدونیم

Hessam
2012/06/16, 15:39
من تجربه شخصی که دیده بودم عرض کردم اگر واقعا اینطور هست بفرمایید ما هم بیشتر بدونیم

اطلاعات دقیقی ندارم متاسفانه. ولی اینطور که اونجا نوشته بود، کونامی، اولین بازی فوتبال رو ساخته بود. از راست و دروغش مطمئن نیستم. ضمن اینکه کونامی (سال تأسیس: 1969 میلادی) زودتر از ای ای اسپورت (سال تأسیس: 1982 میلادی) تشکیل شد.
به این لینک ها مراجعه کنید:

کمپانی الکترونیک آرتز Electronic Arts (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. A%A9_%D8%A2%D8%B1%D8%AA%D8%B3)

کمپانی کونامی Konami (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

demigod
2012/06/16, 18:45
خب من سر رشته ای بازی های فوتبال ندارم
ولی یه نکته هست که امکاناتی که فیفا نسبت به پی اس داره
یه زمانی شاید کپی از هم بوده باشه
ولی الان اختلاف های زیادی از لاحاظ گیم پلی و گرافیک بین فیفا و پی اس هست
که این نکته قوت فیفاست و باعث فروش همیشه بالای فیفاست.
مخصوصا در این نسخه 13 که منتشر خواهد شد
قدرت گیم پلی فیفا واقعا بالاتر از این هاست

Hessam
2012/06/16, 18:50
با این اوصاف، این پی اس بود که حداقل امسال از فیفا کپی زده بود، نه فیفا!
معلوم نیست چه جوری و با چه جراتی چنین اظهارات بی هدف و بی حساب و کتابی می کنن تا بتونن فروش بیشتری از این طریق داشته باشن و کاربران رو گول بزنن!

demigod
2012/06/16, 19:06
نه بی انصاف نباش حسام خوب دقت کن به موضوع
چند سال پیش فیفا داشت توپ از پی اس کپی میرد و این شکی درش نیست من پسر خالم عضو تیم استان فارسه تیم بازی های کامپیوتری بخش فوتبال
این موضوع درسته که یه زمانی کپی که نه اما یه سری چیزا تقلید می شده ولی الان 3 - 4 سالی میشه که پی اس فقط داره ادعا های الکی میکنه
چون فیفا واقعا خیلی قدرتمند تر از این حرفا شده و خیلی از تکنیک ها طبق گفته حسام جان از خود فیفاست
و این ادعای جدید پی اسی ها یه جورایی زیادی شور شده..

من 100٪ مخالف اینم که هرچی فیفا داره از پی اس هست

alim2
2012/06/17, 14:33
بنظر من که pes بازی بهتری البته این نظر شخصیه (هرکس یه نظرداره)

haniaj
2012/06/17, 16:09
درسته فیفا خیلی از امکاناتش از پس کپی کرده مثل پر کردن شوت سانتر پاس-هند-گرفتن کارت زرد پس از متوقف شدن جریان بازی چند مورد دیگه ولی کونامی می خواد شکستش توجیح کنه هند خودشون تو پس پی اس 2 آوردن ولی تو گیم نصل بهدشون حذف کردن!گرفتن کارت زرد واسه خطا که داور برای پی گیری جریان بازی بازی متوقف نمی کرد بعدا کارت می داد پس تو پی اس 2 آورد ولی تو گیم جدیدش بعد از ادامه بازی خبری از کارت زرد نیست من جوفتشو بازی می کنم پس یه زره بیشتر دوست دارم ولی کونامی بجا این حرفا باید بازیشو بهتر کنه

demigod
2012/06/17, 17:45
درسته منم با دوستمون موافقمژبهتره بازی ها بجای اینکه از هم ایرادای الکی بگیرن ب فکر این باشن که یه نوآوری بیارن که تو اون مانور بدن

مثل ubisoft که به گفته خودش توی assassin 3 قول داده یه کارایی انجام بده که چشم در ار باشهژکه بخشیش توی تریلرش که سوار کشتی و جنگ های آبی هست مشخص شده
تا ببینیمش

ea و کونامی جای این کارا بهتره برن خودشونو درست کنن

Hessam
2012/06/17, 17:49
صرفاً جهت اطلاع:
دوستان؛ لطفاً برای بحث کلی در مورد این دو بازی، در این تاپیک (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)، بحث و گفتگو کنید.

mohammad722g
2012/06/17, 18:25
فیفا تا سال 2006 خوب بود.بعد از 2007،یهو PES پیشرفته کرد و از فیفا خیلی بهتر شد.فیفا 10 عین آتاری بود!
اما از سال 2011،فیفا کلا PES رو منفجر کرد.
============================
در اینکه کدومشون اول بازی فوتبال ساختند،باید بگم:
وفتی کونامی بازی میساخت،EA به به لواشک میگفت:لاف تشک یا لاهاف تشک یا ....
اصلا موقعی که کونامی ببازی میساخت،شرکتی به اسم EA وجود خارجی نداشت!!!

اول بازی فوتبال رو شرکت غول و گنده ی کونامی ساخت.البته کونامی فوتبال زیاد میساخت ولی اسمش رو یادم رفت. یکیش Goal بود.یکی دیگش Soccer و یکی دیگه که به شدت عاشقش هستم و فوق العاده بازی زیبا و بدون نقص و بدون باگی بود و همین الآن هم از خیلی بازیهای موجود بیشتر قبولش دارم،Captain Tsubasa II Super Striker هست.

Hessam
2012/06/17, 18:30
فیفا تا سال 2006 خوب بود.بعد از 2007،یهو PES پیشرفته کرد و از فیفا خیلی بهتر شد.فیفا 10 عین آتاری بود!
اما از سال 2011،فیفا کلا PES رو منفجر کرد.
============================
در اینکه کدومشون اول بازی فوتبال ساختند،باید بگم:
وفتی کونامی بازی میساخت،EA به به لواشک میگفت:لاف تشک یا لاهاف تشک یا ....
اصلا موقعی که کونامی ببازی میساخت،شرکتی به اسم EA وجود خارجی نداشت!!!

اول بازی فوتبال رو شرکت غول و گنده ی کونامی ساخت.البته کونامی فوتبال زیاد میساخت ولی اسمش رو یادم رفت. یکیش Goal بود.یکی دیگش Soccer و یکی دیگه که به شدت عاشقش هستم و فوق العاده بازی زیبا و بدون نقص و بدون باگی بود و همین الآن هم از خیلی بازیهای موجود بیشتر قبولش دارم،Captain Tsubasa II Super Striker هست.

دقیقاً همینطوره. از فیفا 2008 تا 2010 واقعاً افتضاح بود و در اوج ضعف. بین سال های 2008 تا 2011 اوج خودنمایی پی اس بود و واقعاً برتر از فیفا بود! من خودم به عنوان یک طرفدار فیفا، اصلاً بازی نمی کردم بین این سال ها و فقط پی اس بازی می کردم. همین که دیدم ضعف های زیادش رو، دیگه بازی نکردم تا سال 2010 که فیفا مجدد احیا شد!
این جمله هم سند حرف شماست که اثبات می کنه:
کونامی: سال تأسیس: 1969 میلادی
ای اِی اسپورت: سال تأسیس: 1982 میلادی

دوستان؛ ظاهرا بحث داره در رابطه با این تاپیک از موضوع خودش جدا میشه.
بهتره که ادامه ی مباحث عمومی و کلی در مورد این دو بازی، خواهشاً در این تاپیک (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) قرار بگیره. (این تاپیک مخصوص فقط متن پست اول هست، نه چیز دیگه و مطالب کلی!)
ممنون.

7777
2012/10/24, 00:59
فقط pes تو مسابقات pes که شرکت کردم 25.000 نفر pes بودن 5.000 نفر fifa

Hessam
2012/10/24, 13:14
فقط pes تو مسابقات pes که شرکت کردم 25.000 نفر pes بودن 5.000 نفر fifa

چون فیفا واقعاً حرفه ایه و هر کسی نمی تونه فیفا بازی کنه! از جمله خود من! الاخصوص فیفا 2013 خیلی کنتلرش سخت تر از قبل شده!
این باعث میشه همه مثل من گرایش پیدا کنن به سمت پی اس که ساده تر هست و کنترل به مراتب راحت تری داره.