PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : درصد استفاده از کارت گرافیک دوم در کراس فایر

mohammad722g
2012/06/14, 21:42
سلام.
من یه سوالی خیلی مهم دارم.توی سایت چند تا عکس پیدا کردم که نشون میداد.منظورم اینه که نشون میداد که چند درصد از کارت گرافیک دوم،مورد استفاده قرار میگرفت.منتهی یه مقدار قدیمی بود و کارت های گرافیک جدید مثل 7750 و 7770 رو نداشت.
میخواستم بپرسم اگر دوتا 7770 رو با هم کراس فایر کنیم،چند درصد از کارت گرافیک دوم مورد استفاده قرار یگیره؟
توی 7750 چه طوریه؟

سایت amd یه کم گیج کننده ست.اگر کسی این آدرس این نمودارها رو هم داشت،ممنون میشم لینکش رو بذاره.
ممنون.

Castiel
2012/06/14, 21:54
ببینید این زیاد ارتباطی به کارت نداره و بیشتر بر میگرده به درایور کاتالیست در کارتهای amd
چون بعضی نسخه ها برای کراسفایر هست و بهتر میتونه از کراسفایر دو کارت استفاده کنه و راندمان بیشتری در اختیار شما قرار بده
خیلی از دوستان فکر می کنند در حالت کراسفایر قدرت 2 برابر حالت تک کارت میشه و این کاملا غلط هست. این درصدی که شما عنوان کردید بر میگرده به نوع بازی, نرم افزار تست و خیلی موارد دیگر
ولی به طور معمول کارت دوم بین 20 تا 30 درصد کمتر از کارت اول زیر لود میره, البته باز هم عنوان میکنم این درصد به خیلی موارد بستگی داره و ممکنه بیشتر یا کمتر باشه.

mohammad722g
2012/06/14, 22:30
ممنون از جواب سریعتون.کلا کار من برای بازی هست.
من میخواستم یکی از این کارتهای گرافیک یا کارتهایی مثل 6770،6790،6750 رو کراس فایر کنم.اونوقت توی یه انجمن دیگه همین قسمت شما که گفتید "خیلی از دوستان فکر می کنند در حالت کراسفایر قدرت 2 برابر حالت تک کارت میشه و این کاملا غلط هست." رو دیدم و یه نمودار هم گذاشته بود که توی کارتهای مختلف،درصد استفاده از کارت دوم رو نشون میداد که از 10 درصد بود تا 80 90 درصد.

الان اگر من برای بازیهای سنگین مثل کراسیس، دوتا 6770 را باهم کراس فایر کنم،چند در صد از کارت دوم استفاده میشه؟

بازم ممنون.

Castiel
2012/06/14, 22:35
اون 80 تا 90 درصد برمیگرده به مدل کارت, مثلا اگه برای بازی کرایسیس 3 را با کراسفایر 5750 بازی کنید, میتونه هر دو کارت را تا 100 درصد هم زیر لود ببره ولی اگه کارت 6950 را کراسفایر کنید برای این بازی, این درصد شاید به 60 تا 70 درصد هم برای هر دو کارت نخواهد رسید.

Baloot3D
2012/06/14, 23:07
سلام به همگی

وقتی درایور جدیدی از طرف AMD و یا nVidia منتشر میشه در قسمت توضیحاتش اعلام میکنه که این درایور کدام بازی ها رو تحت پوشش CrossFire و SLI قرار میده و یا کدام بازی ها بهینه تر شدند و به چه مقدار .

حق کاملاً با Castiel (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) عزیز هست . مقدار فعالیت کارتهای دوم و سوم کاملاً به نسخه درایور ، بازی و نوع کارتها بستگی داره که همونطور که گفته شد باید این موضوعات رو در توضیحات درایور بخونید .

همیشه آخرین نسخه درایور گرافیک رو نصب کنید تا بیشترین راندمان رو از کارت گرافیتون دریافت کنید .

موفق باشید

rajah
2012/06/15, 00:44
برای کراس کردن 6850 سپس 6870 و درنهایت 560ti خوب جواب میدن ولی خب با اومدن کارتهای نسل جدید بیشتر از 6850 ارزش کراس نداره

AloneWolf
2012/06/16, 07:14
من که با کراس فایر دوتا 6770 ، راحت امتیازی اندازه ی 6970 میگیرم.

کلا پردازنده های گرافیکی سری Juniper در بحث کراس فایر خیلی خوب ظاهر شدن

و به راحتی Quad Crossfire رو میتونی با این کارت انجام بدی (اتصال 4 عدد 6770)

AloneWolf
2012/06/16, 07:30
به این لینک ها هم یه سری بزنید:

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.