PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : گرافیک nvidiaدر کنار گرافیک amd

mahdi karimi
2012/06/11, 08:37
با عرض سلام
مشخصات سیستم من به شرح ذیل می باشد.
mb. msi970a-g45
cpu. amd phenom ii x4 955
vga. sapphire 6850 1 gb
power . thermaltake tr2 - 500 pp
با توجه به مشخصات ذکر شده ایا من میتوانم یک کارت گرافیک nvidia برای برای استفاده از physx در بازی ها به سیستم اضافه نمایم ایا مادربورد ذکر شده این قابلیت را دارا میباشد یانه ؟ در صورت ok بودن کدام سری از کارتهای nvidia را باید تهیه نمایم؟ و با انجام اینکار چند فریم به بازی ها افزوده خواهد شد؟

mahdi karimi
2012/06/12, 11:26
از اساتید سخت افزار کسی نیست مارا راهنمایی کند؟

AloneWolf
2012/06/12, 13:21
بله دوست عزیز ، به این کار Hybrid PhysX میگن.

اما تمام درایورهای موجود توانایی انجام چنین کاری را ندارند. (یعنی گیر میدن "البته با کمی دست کاری حله" )

یادت باشه که درایور AMD رو کامل نصب کنی ،اما از انویدیا فقط فیزیکسشو لازم داری.

واسه ی این گرافیکی که دارید :

GTX 550 میتواند تمام نیازتان را رفع کند (حداکثر گرافیکی که به صرفه میباشد)
اما اگر قصد دارید کمتر از اینها خرج کنید : GTS 440 ، GTS 450 یا GT 430 هم فیزیکس خوبی دارند.

این دوتا آدرس هم شاید بدردت بخوره:
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

TIGER
2012/06/12, 21:41
یعنی در این حالت ازکارایی gpu نمیتونیم استفاده کنیم و فقط از قابلیت Physx میتونیم استفاده کنیم؟کارت GT430 پل SLI نداره چه جوری میشه به عنوان کارت فیزیک استفاده کرد؟

AloneWolf
2012/06/13, 07:41
پل SLI بدرد ما نمیخوره ،

دقت کنید: دو کارت (AMD و NVIDIA) هیچ اتصال پل مانندی با هم ندارند و فقط کافیست هر کدام را روی یک اسلات PCIE قرار دهید.

مادربورد شما حداقل باید دو اسلات PCIE داشته باشد.

بله در این روش فقط از فیزیکس کارت انویدیا استفاده میشود.

اما در مورد اینکه میگویید "ازکارایی gpu نمیتونیم استفاده کنیم" : فیزیکس کارتهای انویدیا هم ، پردازشی محلی برای GPU هایشان میباشد.

FARID
2012/06/13, 08:47
نکته اساسی :

استفاده از یک گرافیک Nvidia در کنار گرافیک AMD و برای بهره بری از Physx ، تنها تا ورژن 182 درایور Nvidia ممکن بود و بعد اون Nvidia در آپدیت های درایور این امکان رو حذف کرد.

به هر حال از هر کارتی که قصد استفاده از اون رو دارید دقت کنید که درایور ورژن 182( و یا پائین تر ) بایستی از اون کارت پشتیبانی کنه ، در غیر این صورت تنها تفاوت قابل مشاهده ، در لیست کارت های گرافیکی در Device Manager خواهد بود ;)

موفق باشید

mahdi karimi
2012/06/13, 09:07
با عرض تشکر از راهنمایی شما اما نگفتید که چند فریم به بازی ها اضافه میشه؟ در ضمن پاورسیستم جوابگو میباشد یا نه؟ ایا فیزیکس در کارتهای انویدیا با هم فرق دارند؟

AloneWolf
2012/06/13, 09:45
من بشخصه روی درایورهای سری 260 تست کردم و جواب هم داد (البته بتا بود)

در مورد تاثیر این کار بر روی فریم ریت بازی:

بستگی به بازی مورد نظر و تنضیمات گرافیکی بازی و سیستم دارد

متغییر از : کاهش 2 تا 4 فریم و یا افزایش تا 16 فریم (برای بازی ای که 50 فریم بر ثانیه است)

البته این کار کلا از طرف هر دو کمپانی رد شده و هیچ مسئولیتی در مورد انجامش نمی پذیرند.

میتونی بجاش یه 6850 دیگه کراس کنی.