PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : قطع و وصلی هارد اکسترنال

ata.royalfalcon
2012/06/08, 12:43
سلام
هارد اکسترنال وسترن سه ترابایتی دارم که کاملاً پر هست . در فرایند کپی کردن کلاً 3 بار هارد اکسترنال قطع و وصل شده که نمیدونم علتش چیه .
کلاً 8 تا هارد اکسترنال وسترن دارم که تا به حال چنین مسئله ای سابقه نداشته ، آیا این میتونه مشکل از usb3 خود لپتاپ باشه ؟؟ چطوری میتونم بفهمم مشکل از کجاست ؟؟ لپتاپ یا هارد یا اصلا مشکل نرم افزاری هست ؟؟
300 گیگ هم کپی کردم مشکلی نداشته ولی اون سه بار تو ذوقم خورده !!!

Hessam
2012/06/08, 14:09
پیشنهاد می کنم با نرم افزار قدرتمندی مثل O&O Defragment Pro هارد رو دیفرگ و اُپتیمایز کنید. (همیشه)
واسه منم یکبار اینجوری شد که هارد رو فرمت کردم و خوب شد! البته واسه من 500 گیگ بود!
معمولاً یه چیزی مثل کتاب میذاشتم روی کابلش و دیگه قطع و وصل نمی شد و یه مدتی خوب بود!
کابلش رو هم پیدا نکردم دیگه تا تست کنم و ببینم از کابل هست یا نه.
تا اینکه دوباره اذیت می کرد و فرمت کردم و خوب شد!
بعد از دو سه ماه دوباره شروع کرد به قطع و وصل شدن. ولی اینبار کمتر.
شما هارد رو روی یه سیستم یا لب تاپ دیگه هم تست کن تا اطمینان پیدا کنی مشکل از پورت لب تاپ هست یا نه.

amir90
2012/06/08, 17:07
دوست عزیز مشکل از کابل ارتباطی هارد به لپ تاب می باشد اگه اشتباه نکنم فکر کنم کابلش باید یو اس بی تری باشه با خریدین یه کابل یو اس بی تری مشکلت حل میشه

Hessam
2012/06/08, 17:09
دوست عزیز مشکل از کابل ارتباطی هارد به لپ تاب می باشد اگه اشتباه نکنم فکر کنم کابلش باید یو اس بی تری باشه با خریدین یه کابل یو اس بی تری مشکلت حل میشه

بعید می دونم این کابل ها پیدا بشه. من که یو اس بی 2 اش رو نتونستم پیدا کنم!

ata.royalfalcon
2012/06/08, 17:14
پیشنهاد می کنم با نرم افزار قدرتمندی مثل O&O Defragment Pro هارد رو دیفرگ و اُپتیمایز کنید. (همیشه)
واسه منم یکبار اینجوری شد که هارد رو فرمت کردم و خوب شد! البته واسه من 500 گیگ بود!
معمولاً یه چیزی مثل کتاب میذاشتم روی کابلش و دیگه قطع و وصل نمی شد و یه مدتی خوب بود!
کابلش رو هم پیدا نکردم دیگه تا تست کنم و ببینم از کابل هست یا نه.
تا اینکه دوباره اذیت می کرد و فرمت کردم و خوب شد!
بعد از دو سه ماه دوباره شروع کرد به قطع و وصل شدن. ولی اینبار کمتر.
شما هارد رو روی یه سیستم یا لب تاپ دیگه هم تست کن تا اطمینان پیدا کنی مشکل از پورت لب تاپ هست یا نه.

ممنون از شما ، هارد شما از برند وسترن بود ؟؟

1. فعلاً ویندوز رو عوض کردم ، ویندوز خیلی خیلی مشکل داشت خدا کنه مربوط به همین ویندوز باشه .
2. به خاطر وسواس زیاد مجدداً 200 گیگ بصورت یکجا کپی کردم مشکلی نداشته .
3. هارد رو با استفاده از فن خنک نگه میدارم .
4. هارد نو هست . بنظر من وقتی بدون مشکل 300 گیگ قبلاً و 200 گیگ الان بصورت یکجا کپی بشه فکر نمیکنم کلاً مشکل سخت افزاری باشه . یا مشکل نرم افزاری داشته یا مثلاً به خاطر overheat شدن قسمت مربوط به usb3 لپتاپ باشه (کلاً مشکل از طرف از طرف لپتاپ) .
5. قسمت health نرم افزار HDtune رو هم بررسی کردم هیچ اخطاری نداده .
6. رفتم سایت asus دیدم ورژن جدید درایور برای usb3 اومده (2012) دانلود و نصب میکنم امیدوارم باز مشکلی نداشته باشم . یکی از دوستان هم مشکلش بدتر بوده که درایور جدید رو نصب کرده و ظاهراً مشکلش حل شده بود .

ata.royalfalcon
2012/06/08, 17:20
بعید می دونم این کابل ها پیدا بشه. من که یو اس بی 2 اش رو نتونستم پیدا کنم!

چرا این کابل موجوده .
مرکز کامپیوتر ایران - ولیعصر

ata.royalfalcon
2012/06/08, 17:22
بلی usb3 هست .
خدا کنه فعلاً با روشهای نرم افزاری مسئله حل شده باشه .
حل نشده باشه میرم سراغ خرید کابل !!!

Hessam
2012/06/08, 17:30
ممنون از شما ، هارد شما از برند وسترن بود ؟؟

1. فعلاً ویندوز رو عوض کردم ، ویندوز خیلی خیلی مشکل داشت خدا کنه مربوط به همین ویندوز باشه .
2. به خاطر وسواس زیاد مجدداً 200 گیگ بصورت یکجا کپی کردم مشکلی نداشته .
3. هارد رو با استفاده از فن خنک نگه میدارم .
4. هارد نو هست . بنظر من وقتی بدون مشکل 300 گیگ قبلاً و 200 گیگ الان بصورت یکجا کپی بشه فکر نمیکنم کلاً مشکل سخت افزاری باشه . یا مشکل نرم افزاری داشته یا مثلاً به خاطر overheat شدن قسمت مربوط به usb3 لپتاپ باشه (کلاً مشکل از طرف از طرف لپتاپ) .
5. قسمت health نرم افزار HDtune رو هم بررسی کردم هیچ اخطاری نداده .
6. رفتم سایت asus دیدم ورژن جدید درایور برای usb3 اومده (2012) دانلود و نصب میکنم امیدوارم باز مشکلی نداشته باشم . یکی از دوستان هم مشکلش بدتر بوده که درایور جدید رو نصب کرده و ظاهراً مشکلش حل شده بود .

بله. وسترن دیجیتال یو اس بی دو 500 گیگ (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) هست. کابلش رو پیدا نکردم متاسفانه.
الان باهاش کار می کنم همچنان. قطعی داره. ولی کم. زیاد اذیت نمی کنه. ولی اگه کابلش رو پیدا کنم، حتماً می خرم.
قیمتشون چقدره؟

ata.royalfalcon
2012/06/08, 17:52
بازهم قطع کرد !!!
البته قبل از نصب درایور جدید .
دوباره تست میکنم !!!

اعصابم ریخته به هم !!!

ata.royalfalcon
2012/06/08, 20:16
خب
اول اینکه درایور جدید usb3 رو نصب کردم . درایور قبلی برای سال 2009 بوده درایور جدید برای سال 2011 هست . کلیه اطلاعات هارد رو پاک کردم (سه ترابایت) .
در مرحله اول 380 گیگ اطلاعات رو بصورت یکجا داخل هارد کپی کردم و قطعی نداشته .
واقعاً نفهمیدم مشکل از کجاست . ولی به نظرم مشکل نمیتونه از هارد یا کابل باشه .

بله. وسترن دیجیتال یو اس بی دو 500 گیگ هست. کابلش رو پیدا نکردم متاسفانه.
الان باهاش کار می کنم همچنان. قطعی داره. ولی کم. زیاد اذیت نمی کنه. ولی اگه کابلش رو پیدا کنم، حتماً می خرم.
قیمتشون چقدره؟

اگر در شهرستان خودتون این کابل رو پیدا نکردید میتونید از کابلهای دوربین عکاسی هم استفاده کنید چون کابلهای usb2 دوربین عکاسی به هارد usb2 هم میخوره (اکثراً) .

ata.royalfalcon
2012/06/09, 07:35
خب در مرحله دوم 380 گيگ بصورت يكجا كپي كردم مشكلي نداشته .
خدا كنه مشكلش همون درايور usb3 بوده باشه !!!

Hessam
2012/06/09, 07:47
خب
اول اینکه درایور جدید usb3 رو نصب کردم . درایور قبلی برای سال 2009 بوده درایور جدید برای سال 2011 هست . کلیه اطلاعات هارد رو پاک کردم (سه ترابایت) .
در مرحله اول 380 گیگ اطلاعات رو بصورت یکجا داخل هارد کپی کردم و قطعی نداشته .
واقعاً نفهمیدم مشکل از کجاست . ولی به نظرم مشکل نمیتونه از هارد یا کابل باشه .

اگر در شهرستان خودتون این کابل رو پیدا نکردید میتونید از کابلهای دوربین عکاسی هم استفاده کنید چون کابلهای usb2 دوربین عکاسی به هارد usb2 هم میخوره (اکثراً) .

نه. متاسفانه دوربین عکاسی دیجیتال نداریم.

ata.royalfalcon
2012/06/11, 17:05
دوستان سلام
مشکلم کاملاً حل شد . ورژن درایور usb3 لپتاپ رو آپدیت کردم .

ehsansh
2019/01/16, 13:52
سلام وقت بخیر. من هارد اکسترنال یک ترا ADATA دارم و وقتی فیلم ار داخل هارد اکسترنال نگاه میکنم وسط فیلم چند ثانیه گیر میکنه و دوباره رد میشه یا هارد رو کلا قطع و وصل میکنه. درحالت عادی یا استفاده عادی از هارد اکسترنالم همچین موردی برام پیش نمیاد و فقط وقتی فیلم میبینم اینطوریه. ممنون میشم راهنمایی کنین

AH64-E
2019/01/17, 09:10
سلام وقت بخیر. من هارد اکسترنال یک ترا ADATA دارم و وقتی فیلم ار داخل هارد اکسترنال نگاه میکنم وسط فیلم چند ثانیه گیر میکنه و دوباره رد میشه یا هارد رو کلا قطع و وصل میکنه. درحالت عادی یا استفاده عادی از هارد اکسترنالم همچین موردی برام پیش نمیاد و فقط وقتی فیلم میبینم اینطوریه. ممنون میشم راهنمایی کنین

درود

نرم افزار Hard Disk Sential نصب کنید و از تب Overview عکس بزارید ببینم احتمالا هارد دیسکتون مشکلی داشته باشه یا شایدم نه .

این تاخیر خوندن هد از پلاتر هستش. شما با تاخیر فیلم میبینید.

ehsansh
2019/01/18, 10:03
درود

نرم افزار Hard Disk Sential نصب کنید و از تب Overview عکس بزارید ببینم احتمالا هارد دیسکتون مشکلی داشته باشه یا شایدم نه .

این تاخیر خوندن هد از پلاتر هستش. شما با تاخیر فیلم میبینید.

خیلی ممنون از کمکتون. توی این نرم افزار درحال حاضر داره نشون میده ک هارد ssd که دارم مشکل داره و Health هارد ssd رو بهم رو روی 56 درصد نشون میده!!! عکس بخش مربوط ب هارد اکسترنالم رو فرستادم خدمتتون 49112

AH64-E
2019/01/19, 06:25
خیلی ممنون از کمکتون. توی این نرم افزار درحال حاضر داره نشون میده ک هارد ssd که دارم مشکل داره و Health هارد ssd رو بهم رو روی 56 درصد نشون میده!!! عکس بخش مربوط ب هارد اکسترنالم رو فرستادم خدمتتون 49112

درود

خواهش می کنم، اگر SSD مشکل داره بفرستید گارانتی، ممکن این کم بودن SSD ناشی از فرایند R-W هستش که باعث شده عمر SSD شما کم بشه که کاریش نمی شه کرد. به فکر خرید SSD جدید باشید.

هارد دیسک اکسترنالتون روی سیستم دیگه ای چک کنید و این که از یک رابط دیگه ای استفاده کنید باز هم مشکل هستش یا خیر.