PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ** شدم یا ویروس ؟

s@j@d
2012/06/04, 19:00
با سلام خدمت همه دوستان گلم .
چند وقت پیش داشتم با سیستمم کار میکردم که یه باره سیستم خاموش شد . احتمال دادم نوسان برق باشه (محافظ هم دارم)
دکمه پاور رو هرچی زدم دیدم روشن نمیشه بعد کابل برق پشت کیس رو فشار دادم و دکمه پاور رو زدم دیدم روشن شد . وقتی که وارد ویندوز شدم دیدم آیکن درایو هام تغییر کردن و وقتی می خواستم درایوهام رو باز کنم یه پیغام خیلی بزرگ دو سه سطری میداد و درایوهام باز نمی شدن. خلاصه نه هیچ برنامه ای باز میشد نه ریست و خاموش نرم افزاری میشد . مجبور شدم سخت افزاری ریست کردم . اینبار که ویندوز اومد بالا رفتم تو مای کامپیوتر دیدم دوتا از درایوهام خالی خالی شدن و اسم درایو ها هم cracklover شده .
سیستمم دائم روشنه و به اینترنت وصله و همش دانلودم(اصلا خاموش نمیشه)
آنتی ویروس است 5 آپدیت روز هم داشتم
دوتا هارد اینترنال داشتم جالب ایناست که فقط دوتا از درایوهای هارد اولی که ویندوز روش بود پاک شده بودن درایو ویندوز سالم بود و هیچ کدوم از درایو های هارد دومی پاک نشده بودن
حالا به نظر شما چه اتفاقی برام افتاده ؟واقعا برام مهمه بدونم.

** شده؟
مشکل کابل برق داشتم؟
ویروسی شده؟
10192

vali66
2012/06/04, 20:38
همدردیه منو بپذیر ... :(
یه آنتی تروجان بزن و سیستمو چک کن .

doom2009
2012/06/04, 20:59
سجاد جان خاموش شدن سیستم ممکن هست از خود پاوربوده باشه و درمواقعی وقتی سیستم بصورت یکمرتبه خاموش بشه ممکن هست به ویندوز صدمه واردکنه اما مشکل شما که اسم درایوها عوض شده فکرکنم ویروس باشه اگرکارشما با آنتی تروجان راه میافته میتونی از این آنتی تروجان استفاده کنی از سایت سافت گذر دانلودکن Trojan Remover 6.8.3.2604 البته اینجانب هم از Eset Smart Security 4.2.76.0 استفاده میکنم و خداروشکر تا به الآن مشکلی نداشتم اینجانب هم زیاددانلود میکنم اما فایلهایی را که دانلود میکنم میشناسم و فایل سرراهی نصب نمیکنم و از نرم افزارهای جانبی آنتی تروجان هم استفاده میکنم موفق باشید سپاس

Hessam
2012/06/04, 20:59
شما فایل های سیستم رو از قسمت سیستم پروپرتیز، از حالت هیدن خارج کن و ببین واقعاً حذف شده؟! یا فقط نمایشیه؟!
بعد سیستم رو از طریق بوت ویروس یابی کن. برای اینکار، شما می تونی از نرم افزار هایرنزبوت (دیسک نجات) جدید استفاده کنی.
من پیشنهاد می کنم، اگه سیستم قویی دارین، حتماً نرم افزار سیستم مکانیک رو هم نصب کنید. وگرنه نیازی نیست. (اگه سیستم قوی نیست.)

s@j@d
2012/06/04, 22:01
سجاد جان خاموش شدن سیستم ممکن هست از خود پاوربوده باشه و درمواقعی وقتی سیستم بصورت یکمرتبه خاموش بشه ممکن هست به ویندوز صدمه واردکنه اما مشکل شما که اسم درایوها عوض شده فکرکنم ویروس باشه اگرکارشما با آنتی تروجان راه میافته میتونی از این آنتی تروجان استفاده کنی از سایت سافت گذر دانلودکن Trojan Remover 6.8.3.2604 البته اینجانب هم از Eset Smart Security 4.2.76.0 استفاده میکنم و خداروشکر تا به الآن مشکلی نداشتم اینجانب هم زیاددانلود میکنم اما فایلهایی را که دانلود میکنم میشناسم و فایل سرراهی نصب نمیکنم و از نرم افزارهای جانبی آنتی تروجان هم استفاده میکنم موفق باشید سپاس

درسته پاورم هم مشکل پیدا کرده بود امکانش هم هست از پاور باشه . حتی میدونم امکان داره با خاموش شدن ناگهانی هارد کرش بشه یا اطلاعاتش پاک بشه ولی این اسمی که اومده رو درایو هام چیه ؟

s@j@d
2012/06/04, 22:06
شما فایل های سیستم رو از قسمت سیستم پروپرتیز، از حالت هیدن خارج کن و ببین واقعاً حذف شده؟! یا فقط نمایشیه؟!
بعد سیستم رو از طریق بوت ویروس یابی کن. برای اینکار، شما می تونی از نرم افزار هایرنزبوت (دیسک نجات) جدید استفاده کنی.
من پیشنهاد می کنم، اگه سیستم قویی دارین، حتماً نرم افزار سیستم مکانیک رو هم نصب کنید. وگرنه نیازی نیست. (اگه سیستم قوی نیست.)

من همیشه سیستمم شو هایدنه . حتی فایل های سیستمی هم نمایش داده میشه . همه کاری کردم . پاک پاک شدن.
اگه شما احتمال میدین از ویروس باشه چرا خاموش شدنش بخاطر کابل برق بوده ؟

s@j@d
2012/06/04, 22:07
همدردیه منو بپذیر ... :(
یه آنتی تروجان بزن و سیستمو چک کن .

یعنی شما احتمال میدین از تروجان باشه ؟ پس چرا قبل از خاموش شدن تروجان فعال نشده؟

amir90
2012/06/05, 06:59
سلام موقعی که سیستمون روشن بوده شما این درایوها رو باز داشتین درسته اگه این طور بوده در موقع قطع برق هارد یه شوکت به هارد وارد شده و فایل ها رو پاک کرده فکر کنم هاردتون باید سیگیت باشه باید پاور سیستمون رو عوض کنید فایل ها رو هم با برنامه ریکاوری ببینید می تونید مقداریشو برگردونیند
چنین تجربه ایی رو چند سال پیش با هارد مسکتور داشتم ولی اسم درایوهام تغییر نکردن نمیدونم شاید چون ویندوز من ایکس پی بوده یا نه
در ضمن یه توصیه از نود استفاده نکنین درسته از منابع سیستم کم استفاده می کنه ولی وقتی ویروسی وارد سیستم بشه دیگه ازش کاری ساخته نیست خودش هم در برخی مواقع به کل از کار می افته بهتره از کاسپر اسکای استفاده کنید این نظر منه

th e nd
2012/06/05, 07:47
سلام موقعی که سیستمون روشن بوده شما این درایوها رو باز داشتین درسته اگه این طور بوده در موقع قطع برق هارد یه شوکت به هارد وارد شده و فایل ها رو پاک کرده فکر کنم هاردتون باید سیگیت باشه باید پاور سیستمون رو عوض کنید فایل ها رو هم با برنامه ریکاوری ببینید می تونید مقداریشو برگردونیند
چنین تجربه ایی رو چند سال پیش با هارد مسکتور داشتم ولی اسم درایوهام تغییر نکردن نمیدونم شاید چون ویندوز من ایکس پی بوده یا نه
در ضمن یه توصیه از نود استفاده نکنین درسته از منابع سیستم کم استفاده می کنه ولی وقتی ویروسی وارد سیستم بشه دیگه ازش کاری ساخته نیست خودش هم در برخی مواقع به کل از کار می افته بهتره از کاسپر اسکای استفاده کنید این نظر منه

کاسپراسکای نه، درستش: کسپراسکی گل پسر....@};-

amir90
2012/06/05, 08:15
th e nd دوست عزیز موقع تایپ خوب از دست آدم در میره دیگه بازم ممنون

s@j@d
2012/06/05, 12:33

دقیقا یادم نمیاد که درایوهام بازبودن یا نه . ولی به هرحال چرا اسم درایو هام تغییر کرده ؟
اصلا معلوم نیست از ویروسه یا بخاطر برقه . اگه از ویروسه چرا کابل برق مشکل داشت ؟ اگه قطع ناگهانی برق باعث پاک شدن اطلاعات شده پس اسم درایو ها چرا تغییر کردن اونم به cracklover ؟
آره درسته هاردم سیگیت هستش .
در مورد نود هم درست میگین . سبکه ولی ضعیفه واقعا .

s@j@d
2012/06/11, 00:05
ممنون از همه شما که اینقدر کمکم کردین . خیلی مشکلم حل شد/:)