PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : درایو ها پاک شدند ! چه کنم ؟

rostamiani
2012/06/04, 00:15
سلام

وقایع اتفاقیه :

1. چند روز قبل به ویندوز 7 اعتماد کردم و با Computer Management ویندوز پارتیشین لینوکسیم رو حذف کردم... ناگهان پنجره آبی اومد و ریست شد. بعد دیدم درایو C هم پریده :blink:

2. یک دیسک بوت Partition Magic پیدا کردم .اونم مثل همیشه گفت هارد مشکل داره. درستش کنم ؟ منم باز گول خوردم و گفتم بکن ... اونم نامردی نکرد و مثل دفعات قبل فاتحه هارد رو خوند :wacko:

جای خالی درایو لینوکسی پارتیشین ساختم و ویندوز رو نصب کردم

مشکلات فعلی :

1. جای قبلی درایو C الآن Unused Area هست. بهتره با چه برنامه ای ریکاور کنم ؟

2.ویندوز جدید درایو سومم رو تو Computer نشون نمیده ! Acronis رو نصب کردم .میگه درایو مشکلی نداره :eek: وقتی توی CMD می نویسم \:e پیغام میده : The device is not ready

چه کنم ؟
پیشاپیش سپاسگذارم

مشکلات حل شدند !

ya30n
2012/06/04, 00:25
پسر جان خراب کردی ! نباید این کار ها رو میکرد ! الان احتمال بازگشت کم شده ! شما یه برنامه هست به نام active boot disk این رو بوت کن ! یه محیط داره مثل ویندوز ! توی برنامه هاش برنامه ی پارتیشن ریکاوری رو تست کن ! ببین چیزی میاره یا نه

rostamiani
2012/06/04, 01:38
متشکرم
یه برنامه Diskinternals Uneraser پیدا کردم که ظاهرا داره فایل های دراید C مرحوم رو پیدا می کنه.ولی بیشتر فایل های مهم توی درایو آخری هست که توی ویندوز نیست
من Hiren's Boot Cd دارم. active boot disk هم مشابه همینه ؟این نمای برنامه Acronis هست .درایو Archive توی ویندوز نیست ... اینجا که اوضاع خیلی خراب به نظر نمیاد !

10190

الآن دیدم توی Acronis گزینه Browse Files فایل های داخل درایو آخری رو نشون میده !

rostamiani
2012/06/04, 08:22
آکرونیس کل پارتیشین پاک شده رو برگردوند ولی هنوز نمی دونم با مشکل دومی چه کنم !
آکرونیس میگه مشکلی نیست ولی ویندوز کلا درایو رو نمیشناسه !

کسی پیشنهادی داره ؟

متشکرم

10191

ya30n
2012/06/04, 11:13
شما توی همون آکرونیس اطلاعاتت رو کپی کن توی یه هارد دیگه ! بعد هاردت رو فرمت کن ! الان هاردت منگل شده ، تا فرمتش نکنی کامل درست نمیشه !

rostamiani
2012/06/04, 11:58
شما توی همون آکرونیس اطلاعاتت رو کپی کن توی یه هارد دیگه ! بعد هاردت رو فرمت کن ! الان هاردت منگل شده ، تا فرمتش نکنی کامل درست نمیشه !
منگل ؟ :))
آکرونیس لیست فایل ها و فولدر ها رو نشون میده ولی کار دیگه ای نمی کنه ! فقط نشون میده ... دارم Easeus رو هم دانلود می کنم ببینم اون چه می کنه ...

متشکرم

ya30n
2012/06/04, 12:28
منگل ؟ :))
آکرونیس لیست فایل ها و فولدر ها رو نشون میده ولی کار دیگه ای نمی کنه ! فقط نشون میده ... دارم Easeus رو هم دانلود می کنم ببینم اون چه می کنه ...

متشکرم

با اکرونیس نزن ! Active boot disk یه برنامه فوق العادست ! کل پارتیشن ها تو ریکاوری میکنه ! خیلی زود ! با اون کار کن !

rostamiani
2012/06/04, 13:26
با اکرونیس نزن ! Active boot disk یه برنامه فوق العادست ! کل پارتیشن ها تو ریکاوری میکنه ! خیلی زود ! با اون کار کن !
آخه حجمش خیلی زیاده ! و مجموعه نرم افزاره . شما کدوم یکی از برنامه هاش مدنظرتون هست ؟ میشه فقط همون رو دانلود کرد ؟
من ریکاور کردم .الآن مشکل شناخته نشدن پارتیشن توسط ویندوزه ...

ya30n
2012/06/04, 13:55
شما باید توی یه لینوکس اطلاعاتت رو کپی کنی ! بعد کل هاردت رو فرمت کنی !

rostamiani
2012/06/04, 14:35
شما باید توی یه لینوکس اطلاعاتت رو کپی کنی ! بعد کل هاردت رو فرمت کنی !
خب اگه یک ترا هارد اضافه داشتم می شد ... ولی چه کنم که ندارم !
برای همین فقط دنبال برنامه ای هستم که پارتیشین رو تعمیر کنه و قابل اعتماد باشه
این برنامه هایی که من پیدا کردم نمی تونن منگلی هارد رو درست کنن. اینترنت درست و حسابی که پیدا کردم Active boot disk رو هم تست می کنم .برنامه ای برای تعمیر پارتیشین داره ؟

rostamiani
2012/06/08, 05:06
Active Boot Disk 5.0.5 رو نصب کردم ولی بخش ساختن دیسک ویندوزی بود غیر فعال بود ! فقط بخش داس فعال بود که اونم نتونست فلشم رو بوتیبل کنه. چند ساعت توی حالت فرمت موند و مجبور شدم به زور ببندمش !

ya30n
2012/06/08, 05:28
شما بهتره اول برای اینگه هادرت رو از منگلی در بیاری ، بری توی Hiren قسمت MBR tools به MBR reset انجام بدی ! البته تمام اطالاعاتت پاک میشه ها ! ولی هاردت مثل روز اول میشه و دیگه گیج نمیزنه !

rostamiani
2012/06/10, 08:18
شما بهتره اول برای اینگه هادرت رو از منگلی در بیاری ، بری توی Hiren قسمت MBR tools به MBR reset انجام بدی ! البته تمام اطالاعاتت پاک میشه ها ! ولی هاردت مثل روز اول میشه و دیگه گیج نمیزنه !

متشکرم برادر ... ولی اگه من می خواستم این کار رو بکنم دیگه اینجا نمی پرسیدم :)
فایل های من الآن از هاردم مهم تر هستند.پارتیشین هم ظاهرا مشکل زیادی نداره و فقط گیج می زنه. پاک کردن کل درایو که نشد راه حل !
برنامه ای برای تعمیر کردن سراغ دارید ؟

ya30n
2012/06/10, 15:33
متشکرم برادر ... ولی اگه من می خواستم این کار رو بکنم دیگه اینجا نمی پرسیدم :)
فایل های من الآن از هاردم مهم تر هستند.پارتیشین هم ظاهرا مشکل زیادی نداره و فقط گیج می زنه. پاک کردن کل درایو که نشد راه حل !
برنامه ای برای تعمیر کردن سراغ دارید ؟

الان هارد شما پتانسیل این رو داره که هر لحظه دچار مشکل بشه ! مخصوصا موقع نصب ویندوز یا برنامه های که با هارد زیاد سرو کار دارن ! من برای همین گفتم که این کار رو انجام بدی ! شما از اطلاعاتت بک آپ بگیر ، بعد اون کار رو انجام بده ! اگر برنامه ای هم باشه به طور کامل نمیتونه هاردت رو از این حالت دربیاره !

rostamiani
2012/06/10, 16:53
الان هارد شما پتانسیل این رو داره که هر لحظه دچار مشکل بشه ! مخصوصا موقع نصب ویندوز یا برنامه های که با هارد زیاد سرو کار دارن ! من برای همین گفتم که این کار رو انجام بدی ! شما از اطلاعاتت بک آپ بگیر ، بعد اون کار رو انجام بده ! اگر برنامه ای هم باشه به طور کامل نمیتونه هاردت رو از این حالت دربیاره !

پس لطفا یک راهی برای بک آپ گرفتن از پارتیشین آخری معرفی کنید.
ولی بازم فکر نمی کنم اوضاع اینقدر ها هم که می گید خراب باشه .از کجا این نتیجه رو گرفتید ؟

متشکرم

ya30n
2012/06/10, 17:10
بهترین راه بک آپ گرفتم ! همون کپی پیست خودمون هست !
.
اگه اطلاعاتت برات مهم باشه حتی اگر 1% احتمال پاک شدن وجود داشته باشه ، یک مشکل برزگ تلقی میشه !

rostamiani
2012/06/10, 21:45
بهترین راه بک آپ گرفتم ! همون کپی پیست خودمون هست !
.
اگه اطلاعاتت برات مهم باشه حتی اگر 1% احتمال پاک شدن وجود داشته باشه ، یک مشکل برزگ تلقی میشه !
متشکرم ... باید سریع تر یه فکری برای هارد بکنم ... ولی فعلا مشکل اینه که نمی تونم فایل های پارتیشین آخری رو کپی کنم
بالا که توضیح دادم !

ya30n
2012/06/11, 00:12
ببین با یه لینوکس میتونی به پارتیشنت دسترسی پیدا کنی ؟

rostamiani
2012/06/12, 10:32
با برنامه R-Studio می تونم فایل ها رو باز کنم. ولی وقتی برنامه رو باز می کنم این ارور رو نشون میده :

ST9640320AS0002SDM1: Partition table at 840660992 sector and Partition at 409600000 sector overlap
ST9640320AS0002SDM1: Partition at 840661000 sector and Partition at 409600000 sector overlap

چطور میشه این مشکل رو برطرف کرد ؟

متشکرم

rostamiani
2012/06/13, 07:12
سوالم رو از پشتیبانی norton.com هم پرسیدم
اگه کسی خواست می تونه نتیجه اون فروم رو هم ببینه :

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

rostamiani
2012/06/13, 09:06
مشکل حل شد !!!
با دیسک بوت Easeus Partition Master پارتیشن Data رو کمی کوچک تر کردم، Overlap با پارتیشن بعدی حل شد ! بعد فضای خالی رو به پارتیشن دومی اضافه کردم :)
با تشکر از راهنمایی های خوب ya30n و Brian_K در فروم نورتون :

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.