PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بحث و نقد و بررسی بازی Max Payne 3

demigod
2012/06/02, 20:06
سلام به دوستان عزیز و گل خودم
عزیزان لطفا هر کس بازی رو تهیه کرد و مشغول بازی شد در اینجا اعلام کنه...
خواهشا فقط در همین پست اطلاع رسانی کنید...
موضوع بعدی پس از اتمام بازی لطفا چیزی نگید و به بنده یا جناب بهنام عزیز پیام خصوصی ارسال کنید...
زمان شروع نقد و بررسی بازی در همین تاپیک اعلام میشه و از تمامی عزیزان عاجزانه خواهش می کنم تا اون موقع دست نگه دارند تا به همراه همدیگر به نقد این بازی جنجالی بپردازیم...@};-
منتظر پیام هاتون هستیم...

demigod
2012/06/06, 00:41
خب دوستان عزیز
فردا این بازیث پخش میشه با کرکش که امروز روی سایت ها قرار داده شده...
از فردا بنده شروع میکنم به بازی کردن...
لطفا همه عزیزانی که تمایل دارن در بحث نقد و بررسی این بازی شرکت کنن از قبل پیام خصوصی به جناب بهنام مدیر انجمن گیم و بنده حقیر ارسال کنند

demigod
2012/06/06, 21:47
سلام به همه دوستان همونطور که من قول دادم الان بازی رو کامل کردیم و یه نسخش الان دسته منه که می خوام نثبش کنم
البته بگم این بازی رو ما زبون های اضافیش رو پاک کردیم و حجمش رو به 22 گیگ رسوندیم.. اما تغییری در روند بازی نداره..
خب دوستان سریعا همه کسانی که دارن بازی میکنن یا می خوان بازی کنن به جناب بهنام مدیر گیم یا بنده پیام خصوصی مبنی بر این عمل بدن که ما اسمشون رو برای نقد در اینجا ذکر کنیم...
دوستان دقت کنن از این به بعد هر هفته یک بازی از بازی های الکی و مسخره گرفته با بهترین ها به نقد و بررسی کشیده میشه...
در این باری تصمیم داریم یه گروه راه اندازی کنیم در قسمت گروه ها و از کسانی که اون بازی رو خوب انجام دادن کمک بگیریم...
پس دوستان عزیزی که بازی نکردند لطف کنن به عنوان یه ناظر باشن نه نظری بدن

demigod
2012/06/13, 00:45
دوستان عزیز یک خبر براتون دارم و از تمامی مدیران خواهش میکنم که این خبر رو حسابی پخشش کنن..
تصمیم گرفتیم برای این انجمن یه گروه تحلیل بازی تشکیل بدیم از تمامی کسانی که می خوان ما رو همیاری کنن لطفا در این گروه عضو شن

و اما موضوع اصلی : در تاریخ جمعه 26-03-1391 این بازی به نقد و برسی و تحلیل کشیده میشه
از همه عزیزانی که اینم بازی رو کامل و با تمام جزئیات بازی کردن درخواست میشه بیان و نظراتشون رو بگن..
تکرار میکنم فقط کسایی که بازی رو کامل و جز به جز بازی کردن نظر بدن
از همه مدیران خواهش میکنم این خبرا رو انتقال بدن

Hessam
2012/06/15, 01:33
این هم نقدی از بازی مکس پین 3 به زبان دوبله به فارسی:

لینک دانلود تریلر (نقد و بررسی) بازی Max Payne 3 با کیفیت خیلی خوب و حجم 56 مگابایت (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. Payne Review HD.mp4)

من بازی مکس پین یک و دو رو یه کمی بازی کردم و اصلاً تموم نکردم.
بازی در کل خیلی خوب بود. گرافیکش عالی بود. سبک سابق خودش در نسخه های یک و دو رو کامل حفظ کرده بود. مرحله ی آخرش واقعاً سخت و نفس گیر بود!
بازی 14 مرحله داشت و در کل بازی نسبتاً کوتاهی بود. داستان بی نظیری داشت و انگار روایت یک فیلم سینمایی رو می کرد.
یک سری نقاط ضعف جزیی داشت بازی. پخش فیلمش هی قطع می شد و تراک داشت که روایت حال بد مکس رو می کرد و از این بابت روش خوب کار نشده بود!
شما در این بازی به عنوان یک محافظ برای یک برزیلی کار می کنین. بازی نه تنها ویژگی های نسخه های قبل رو حفظ کرده بود؛ بلکه با افزودن امکانات و هیجان بیشتر و حس مخفی کاری، یه سر و گردن بالاتر نسخه های قبلی و بازی های دیگه ی سبک سوم شخص بود و بازیباز رو تا آخر بازی مجاب به بازی کردن می کنه. به نظرم قابلیت Bullet Time بیشترین تاثیر رو توی این زمینه داشت و یکی از اصلی ترین نقاط قوت بازی به شمار می اومد که در نسخه های قبلی مکس پین هم بود. یه دو - سه قسمت غروب آفتاب رو نمایش داد که واقعاً بی نظیر بود. قبلاً توی بازی Far Cry 2 شاهدش بودیم. ولی این واقعاً بهتر از اون کار شده بود و جلوه ی طبیعیی تری داشت.
توی این نسخه؛ راکستار بیشتر به جزییات گرافیکی توجه کرده بود. به نظرم توی دنیای امروزی بازی ها، کمپانیی که بیشتر روی جزییات کار کنه، موفق تره تا چیزی های اصلی و هدف. خود راکستار از دیدن گرافیک بازی بعد انتشار اون وحشت کرد!! اگه دقت کرده باشین مثلاً یکیش قیافه دشمنان بود! خیلی متنوع بود و فکر نمی کنم من قیافه ی تکراریی دیده باشم و فکر نمی کنم تا حالا بازیی بوده باشه با چنین تنوعات چهره ای. این مثلاً نمونه ای از جزییات بازی بود که بازی باز کمتر بهش توجه می کنه و از نظر یک منتقد، بیشتر اهمیت داره و توی دیدشه. چون قراره بازی رو نقد و بررسی کنه از تمامی جهات.
مهم ترین و بهترین نقطه ی قوت بازی، به نظرم؛ گفتگو ها و دیالوگ های مکس و دیگران بود! خیلی عالی و بی نظیر. آدم واقعاً لذت می برد. کلمات کاملاً شمرده و قابل شنیدن و واضح بود و سبک خوبی برای یادگیری زبان انگلیسی داشت. حالت بیان کلمات، تلفظ و بیان کلمات پرکابرد، نشان از قدرت صداگذاری بی نظیر این بازی با توجه به قرار گرفتن توی محیط های خاص، بود و واقعاً بی نظیر و حرفه ای کار شده بود.
توی این بازی از همون موتور گرافیکیی که تو GTA IV بود، (Euphoria Engine) استفاده شد و خیلی خوب بود.
برخلاف نظر کارشناسان بازی، تنوع اسلحه به نظرم خیلی هم کم بود. 5-6 نوع فقط داشت.
من روی مد گرافیکی 600*800 و با جزییات High بازی کردم و خیلی روون و عالی بود! این تنها بازیی بود که گرافیکم توش کم آوردم. (GT240 Colorful). همه بازی هام رو روی نهایت رزیولیشن بازی می کردم (حتی جی تی ای آی وی!) و نهایت جزییات، الا این بازی.
ولی خودمونیما؛ بازی تقلید شده تلفیقی از بازی های هیتمن و وانتد و اسپلینتر سل کانویکشون بود!

نمرات من به بازی:
داستان: 9
گیم پلی: 8
گرافیک : 9
موسیقی: 8
دیالوگ ها و صداگذاری: 9.5

اگه باز هم نظری داشتم، به همین پست اضافه می کنم. سوالی اگه بود، بفرمایید.:-B

demigod
2012/06/16, 00:48
ممنون از حسام
اما حسام جان من الان داریم هنوز بازی میکنم و تا الان 9 تا اسلحه پیدا کردم به این دقت کن...
خب گرافیک بازی واقعا توی نوع خودش عالیه
داستان بازی از نظر دید خیلی ها و من لایق نمره 9 نیست
حداکثر 6 چون داستان حول جو وانا میگرده حسم جان..
شما خوب دقت کن که از اول جو وانا رو میدزدن و مکس نجاتش مید..
حالا گیم پلیش یه نقطه ضعف شدید داره اونم وقتی که صحنه آهسته می شه ریلود میکنی 100% مردی شدید و مورد بعدیش که تو چشم میزنه وقتی هست که تیر میخوری و باید کسی که آخرین گلوله رو زده بکشی تا خونت برگرده هستش که اینم از نظر من و خیلی ها نقطه ضعفی محسوب میشه
گیم پلیش میشه گفت تقریبا با ارفاق 7
گرافیک رو با حسام موافقم دیالوگ هم همینطور

VSH-Katana
2012/06/16, 10:58
البته این که وقتی شما گلوله میخورید و میمیری ولی وقتی از اون داری و شیرجه میزنه میتونی چند نفر رو بکشی و الزاما کسی که زده ات رو نباید بزنی
اتفاقا این طرح یه طرح خوب توی بازیشه
اما برداشتن ریلود در حالت شیفت(صحنه آهسته یا همون bullet time ) خیلی رو مخه ولی بقیه گیم پلی از نظر من خوبه و روون اجرا شده! خصوصا تعادل در سنگر گیری وسرعت بازی

demigod
2012/06/16, 12:15
بله تعادل در سنگر گیری و بقیه مواردش خوبه
اما سید جان به این نکته باید توجه داشت که وقتی شیرجه رو میزنی یک نکته ظریف داره خوب دقت کن می بینیش حالت پرشش شده تک سبکی یعنی فقط توی یه جهت حرکت میکنه و شما فقط نشونه رو میتونی بچرخونی...
این در بعضی از موارد برای گیمر ها نکته ضعف بازی حساب میشه

VSH-Katana
2012/06/16, 13:11
این نقطه ضعف نیست و معمولا جهتی که بدنش هست روی زمین میوفته و شیرجه میزنه این قابلیت جدیده و جای کار داره یکی دیگه از موارد خوب میتونی به خفه کن تمام شدونی اشاره کنیم که مکس با بطری میسازه وطرح جدیدی هست
درکل گیم پلی عالی طراحی شده و بی نقص (نقص کم) هست اما اینکه مکس پینی باشه جداست بعضی از المانهای مکس پینی رو مثل ریلود در حالت صحنه آهسته برداشتن تمام اصلحه های موجود در بازی فراوانی جون و دارو در بازی رو حذف کردن که البته حذف چندتایی ازشون خیلی به مکس پین بودن بازی لطمه زده خصوصا تعوین خشاب و ریلود
داستان بازی هم واقعا سم لیک شاهکاری دیگه انجام داده و تونسته بازی رو جمع کنه
البته درسته در داستان این زندگی مکس نیست که عامل پیش برنده اس ولی مکس از اینکه نتونسته زن و دختر کوچیک خودش رو نجات بده از خودش متنفره(ترجمه یکی از دیالوگ های مکس در بازی ) و به نوعی یه بار هم که شده میخواد یه کا رو کامل انجام بده !

demigod
2012/06/16, 19:20
پیشرفت های دفاعی که مکس داشته نسبت به نسخه قبلی خوب بوده
بطوری که دشمنان خیلی حرفه ای تر و باهوش ترن که میتونن میدان جنگ رو طوری دور بزنن که مجبور شیم از مکان دفاعی خارج شیم
این یک نکته + در این نسخست
از دیگر نکته های ظریفش میشه به فلش بک ها و میان پرده های بازی اشاره کرد که بر میگرده به زمانی که دو کارکتر اصلی با هم آشنا شدن بر گرده این نکته خوبیه

خب برسیم به گیم پلی که فعلا بحث ماست
حس مبارزه پذیری که توی نسخه 2 بود نیست
دقت کنیم که ما نباید صرفا به این دلیل که عاشق بازی هستم نقطه ضعفاش رو نادیده بگیریم...
ما به راحتی می تونستیم توی نسخه 2 با اشیا و محیط اطراف بازی کینم و دس مالیشون کنیم که این تو نسخه سه تقریا از بین رفته و شده سرنخ
از نکات خوب گیم پلی وقتی که شما با سرباز ها مواجه می شید هستش که واقعا به طور شگفت انگیزی نزدیک به واقعیت که شما تعداد تیر هایی که باید شلیک کنی خیلی بیشتر به گانگستر هاست

VSH-Katana
2012/06/20, 21:30
البته تاثیر پذیری محیط نصب به دو بیشتر شده که به بخش گرافیک برمیگرده اما دیگه نمیشه مثل نسخه دو این بازی در هر کمدی رو باز کرد و توش اسلحه یاپین کیلر پیدا کرد! که این میتونه به محدود کردن کاربر برای تیر و خصوصا جان برگرده که البته از مکس پین بودن این بازی کم میکنه
نقد کامل این بازی در دست نوشتن هست!

demigod
2012/06/21, 11:55
بله دوست عزیزم موافقم
منتظر نقد کاملت هستم....

TIGER
2012/06/21, 20:50
بازی حداقل چند گیگ رم میخواد.من 3 گیگ دارم ولی نمیاره.البته 4 گیگه چون این دفعه ویندوز 32 بیت نصب کردم 3 گیگ میشناسه.

Hessam
2012/06/21, 20:57
بازی حداقل چند گیگ رم میخواد.من 3 گیگ دارم ولی نمیاره.البته 4 گیگه چون این دفعه ویندوز 32 بیت نصب کردم 3 گیگ میشناسه.

700 مگ که خود ویندوز حافظه (رم) رو درگیر می کنه. پس شما از اول، 700 مگ کم کن از کل حافظه و به حساب نیار!
ضمن اینکه؛ اگه این پچ (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) رو نصب و اجرا کنید، ویندوز، رم رو کامل می شناسه و تا 24 گیگ رم رو ساپورت می کنه.
البته لازم به ذکره که این بحث شما، به این تاپیک، مربوط نمیشه و خارج از بحث نقد و بررسی هست. هر چند به بازی مربوط میشه.

demigod
2012/06/23, 20:01
بسیار عالی
خب تا اینجا در مورد مسائل زیاد بازی صحبت شد
این بار بریم سراغ محتوا و موضوع بازی
دوستان تا اینجا شاهد بودین که در مورد موارد مختلف بازی صحبت شده و به نتایجی رسیدیم
اما در اینجا لازم دونستم که در مورد محتوای خود کارکتر ها بحث کنیم
در جریان بازی شاهد فلاش بک هایی هستیم که بر میگرده به آشنایی پائول و مکس
و در آخرهای بازی مشاهده میکنید از صحبت های مکس که همکلاسی به اسم پائول نداره و به دلیل شهرت مکس و قابلیت هاش این موضوع رو ترتیب میده
در جریان بازی اتفاق های جالبی برای مکس اتفاق میفته که