PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : درخواست راهنمائی برای چندکار که به بهبود سیستم کمک کنه !

mf.designing
2012/06/01, 22:11
سلام به دوستان گلم و اساتید عزیز

سیستم شخصی خودم همین سیستم امضام هست و فعلا قصد ندارم سیستم رو کلی عوض کنم و میخواستم یک سری تغییر بدم که هم کارائیش بالاتر بره و هم صداش کمتر و هم زیباتر !

حالا پرسش هائی که دارم اینان که در چند بخش هستن :

- گرافیکم رو میخوام بفروشم و یه 480 بردارم ! نظر دوستان چیه ؟! تغییر کارائی چقدر هست ؟! نویز صدا ؟! و این که مال خودم رو چقدر برومیدارن حدودا ؟! و یه نکته هم اینی که با توجه به چیپ 890 من که امکان sli نمیده ، کراس رادئون برام چطوری میشه ؟! و یا یه کارت تک و 460 برا فیزیک !

- رم هام رو میخوام بدم بره و 2 تا 4 گیگ معمولی بزارم جاش ! این رم هام چطورن و چند فروش میرن ؟!

- قصد خرید یه SSD با سرعت بالا دارم . میخواستم تاثیرات کلیش رو از نگاه اونائی که استفاده کردن بدونم و اینی که با بودجه 200 تومنی چی مناسب هست ؟! (بالای 80 گیگ !!:دی) و رید کردن هم زمان دوتا هارد بلک وسترن در کنار این چطور خواهد بود ؟!

- من کولر cpu مدل twister 120 هست که قبلا گرین وارد میکرد ! چون من اور ندارم از دما راضیم اما نویزش زیاد هست ! کولری میخوام معرفی بشه که هم کمترین نویز رو داشته باشه ، هم تو کیسم جا بشه و هم با توجه به بردم جلو رمهارو نگیره !

- فنهای کیس خودم گرین هست و نویز بالا ! نیاز به فن 14 سانت دارم LED داشته باشه (برای جلوی کیس) و یه فن پشتی ! چی توصیه میشه ؟!

- داخل کیس رنگش متاسفانه مشکی نیست ! چطوری مشکیش کنم ؟! اسپری رنگ خوب میشه ؟!

- برا بستن هارد و فن چی توصیه میشه که لرزش و صداش رو کم کنه ؟! مثل یه واشر پلاستیکی !!

- یه لینک آنلاین فروش کارت USB3 هم اگه میشه معرفی کنید

- و نکته آخر اگه توصیه کلی هست خوشحال میشم واقعا

خیلی ممنون و وببخشید که متن طولانی شد !

Castiel
2012/06/01, 22:35
- کارت گرافیک 480 کارایی خوبی داره ولی نویز فن و مصرف توان به نسبت زیادی در مقابل 460 دارد. کارت 460 از برند معتبر اگر باشه،‌حدود 250 قیمت نو هست، میتونید روی 170 یا کمتر برای فروش بزارید
- اگر سری ripjaws باشه قیمت نو حدود 60 هزار تومان هست که بسته به سالم بودن رم میتونید بین 35 تا 40 هزار تومان بفروشید
- با هزینه 225 هزار تومان می تونید یک SSD از برند OCZ‌ مدل Vertex 3 با ظرفیت 60 گیگ بخرید که سرعت خواندن و نوشتن 550 و 520 مگابایت در ثانیه دارد و سالید دیسک خیلی خوبیست. تاثیر خوبی روی عملکرد سیستم خواهد گذاشت ولی با ویندوز 7 معمولا حدود 30 گیگ به ویندوز و نرم افزارهای اصلی و اولیه هر کاربر اختصاص خواهد یافت و 30 گیگابایت هم برای نصب بازی و سایر موارد در اختیار دارید.
- در خصوص نویز باید کولرهای زالمن را انتخاب کنید که نویز کمی دارند و اختلالی هم در رمها ایجاد نمی کند،‌به جز مدل CNPS 12X
- فن 14 سانتی LED در بازار نیست ولی 14 معمولی از دو برند ترمالرایت به قیمت 16 هزار تومان و نوکچوآ به قیمت 37 هزار تومان وجود دارد.
- داخل کیس هم می تواند با اسپری مشکی کنید البته با دقت اینکار را انجام دهید تا در نهایت زیبا شود!
- شما اگر واشر لاستیکی بگیرید کافیست، البته فن های خوب و جدید از طریق یک لرزه گیر به کیس نصب می شود
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

- کارت USB 3.0؟؟؟؟ جدیدا اختراع شده؟

mf.designing
2012/06/01, 23:26
ممنون بابت راهنمائی ها

- گرافیک من از برند گیگا هستش و نسخه اور شدش

- نه از سری ripjaws نیست و از سری زیر هست که من 4 گیگش رو برداشتم ! : فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

- در مورد SSD در بازیها چقدر میتونه تاثیر داشته باشه ؟ من بیشتر برای ویندوز و برنامه های سنگین مد نظرم بود

- زالمن انتخاب خوبی هست ممنون . در مورد سریهای جدیدی که گرین وارد کرده نظرتون چی هست ؟

- در مورد رنگ زدن چطوری دقت کنم یعنی ؟! :دی

- این لرزه گیرهارو از کجا میشه تهیه کرد ؟! فروش اینترنتی نداره ؟!

- منظورم هم از کارت USB 3 کارتهای pci ex بود چون برد من usb3 نداره

ممنون

Castiel
2012/06/01, 23:43
ممنون بابت راهنمائی ها

- گرافیک من از برند گیگا هستش و نسخه اور شدش

- نه از سری ripjaws نیست و از سری زیر هست که من 4 گیگش رو برداشتم ! : فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

- در مورد SSD در بازیها چقدر میتونه تاثیر داشته باشه ؟ من بیشتر برای ویندوز و برنامه های سنگین مد نظرم بود

- زالمن انتخاب خوبی هست ممنون . در مورد سریهای جدیدی که گرین وارد کرده نظرتون چی هست ؟

- در مورد رنگ زدن چطوری دقت کنم یعنی ؟! :دی

- این لرزه گیرهارو از کجا میشه تهیه کرد ؟! فروش اینترنتی نداره ؟!

- منظورم هم از کارت USB 3 کارتهای pci ex بود چون برد من usb3 نداره

ممنون

- همین گرافیک فعلی به اندازه کافی قدرت دارد.
- رمهای سری PI فوق العاده هستند و نیازی به تعویض ندارید.
- کلا زمان تاخیر و لود را کمتر می کند.
- کولرهای جدید ترمال رایت مشکل فضا برای نصب دارند. مدل کیس شما چیست؟
- دقت از این لحاظ که رنگ کاری را به صورت یکنواخت روی بدنه انجام دهید که یک بخش کم رنگ و یک بخش پر رنگ نشود و سایه نیندازد.
- لرزه گیر به صورت جداگانه در بازار نیست.
- خب کارت PCI Ex برای استفاده از USB 3.0 باید در بازار جستجو کنید و فکر نمی کنم چیزی موجود باشد.

mf.designing
2012/06/01, 23:48
- بله اینی که گرافیک قدرت خوبی داره برام قابل قوبل هست اما به قول یکی ار تیترهای مجله ، به خاطر یک مشت فریم بیشتر ! :دی

- بله اینی که این سری عالی هستن شکلی نیست اما من 2 تا 2 گیگ دارم و برای افزایش به 8، 2تا مشکل دارم ! اول اینی که از این رمها با این مشخصات گیر نمیاد ، در ثانی با کولر من مشکل داره ! هرچند میخوام اونم عوض کنم اما شانه این رمها خیلی بلنده

- کیس من مدل Dragon یا همون infinity گرین هستش

Castiel
2012/06/02, 00:01
- بله اینی که گرافیک قدرت خوبی داره برام قابل قوبل هست اما به قول یکی ار تیترهای مجله ، به خاطر یک مشت فریم بیشتر ! :دی

- بله اینی که این سری عالی هستن شکلی نیست اما من 2 تا 2 گیگ دارم و برای افزایش به 8، 2تا مشکل دارم ! اول اینی که از این رمها با این مشخصات گیر نمیاد ، در ثانی با کولر من مشکل داره ! هرچند میخوام اونم عوض کنم اما شانه این رمها خیلی بلنده

- کیس من مدل Dragon یا همون infinity گرین هستش

برای یک مشت فریم بیشتر باید یک مشت شاید هم بیشتر اسکناس بیشتر هزینه کنید!

برای رم میتونید روی مدل های RipjawsX جی اسکیل انتخاب داشته باشید.

برای کولر به عنوان مثال انتک 620 به شما پیشنهاد میدم که 125000 تومان هست و مشکلی هم برای رمها به وجود نمیاره،‌کارایی خیلی خوبی هم دارد.

darklord
2012/06/02, 08:26
فن led دار 14 سانتی :

قیمتش هم در حدود 8-9 هزار تومان هست .

رم ها رمهای خوبی هستند اگر بتونی 2 تا دیگه از همین مدل پیدا کنی تا 2 سال دیگه راحتی ولی این رمها معمولا سه تایی فروخته میشوند ! در ضمن فکر میکنم فرکانس و تایمینگ این رم رو روی مادربورد شما باید دستی وارد کرد

mf.designing
2012/06/02, 13:01
فن led دار 14 سانتی :

قیمتش هم در حدود 8-9 هزار تومان هست .

رم ها رمهای خوبی هستند اگر بتونی 2 تا دیگه از همین مدل پیدا کنی تا 2 سال دیگه راحتی ولی این رمها معمولا سه تایی فروخته میشوند ! در ضمن فکر میکنم فرکانس و تایمینگ این رم رو روی مادربورد شما باید دستی وارد کرد
ممنون
3 عدد از فن هائی که فرمودید تهیه کردم منتهی زیاد هست نویزشون ! کیفت خوبی هم ندارن از دید من ! حتی سر بستن پیچهاشون مشکل داشتم ! یعنی روی فن شیار لازم واسه بستن پیچهائی که تو جبش بود نبود !
بله دقیقا رم ها هم 12 گیگ بودن ! 6تا . و من اینارو برداشتم . تایمینگ و فرکانس هم دستی وارد کردم که جالبه روی تایمینگ اصلی پایدار نشد ! و ناچارا روی 8.8.8 تنظیم کردم ! به نظر شما بعترین جایگزین که کارائی بالا هم داشته باشه چی هست ؟!

darklord
2012/06/02, 18:17
ممنون
3 عدد از فن هائی که فرمودید تهیه کردم منتهی زیاد هست نویزشون ! کیفت خوبی هم ندارن از دید من ! حتی سر بستن پیچهاشون مشکل داشتم ! یعنی روی فن شیار لازم واسه بستن پیچهائی که تو جبش بود نبود !
بله دقیقا رم ها هم 12 گیگ بودن ! 6تا . و من اینارو برداشتم . تایمینگ و فرکانس هم دستی وارد کردم که جالبه روی تایمینگ اصلی پایدار نشد ! و ناچارا روی 8.8.8 تنظیم کردم ! به نظر شما بعترین جایگزین که کارائی بالا هم داشته باشه چی هست ؟!

اون پیچ ها که رو اعصاب هست حق با شماست . اما کیفیتش بد نیست حجم هوای خوبی داره ! نویزشم فکر کنم به خاطر نداشتن پلاستیک در محل اتصال به کیس هست که متاسفانه همراه با فن داده نمیشه !
در کل من معذرت میخوام باید بیشتر توضیح میدادم .

تایمینگ 8.8.8.24 روی فرکانس 1600 خیلی هم خوب هست .

رم 9 g.skill ripjaws 1600 cl با قیمتی در حدود 60 هزار تومان با توجه به قیمت انتخاب خوبی هست . مادربورد شما رم با فرکانس 1800 هم ساپورت میکنه ولی به عقیده شخصی من صرف هزینه برای 1800 در این پلتفرم برای افزایش کارایی به صرفه نیست و تاثیر محسوسی ندارد . ( با توجه به اینکه قیمت ها هم بسیار بالا میرود )

(قیمتش رو نمیدونم ولی برای amd طراحی شده و به راحتی بدون افزایش ولتاژ 8.8.8 در 1800 کار میکنه )