PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : دستگاه تبدیل فیلمهای vcr به دیجیتال

1geeky
2012/05/21, 16:51
دوربین فیلمبرداری Sony DCR-HC62E هست که فیلمها را روی نوار ذخیره میکنه.
اسم دستگاه هایی که این فیلم ها را به دیجیتال تبدیل میکنن چیه و حدود قیمتشون چقدر هست؟

پ.ن: توی جستجوهایی که توی اینترنت داشتم گویا یه قابلیتی به نام pass through هست که توی برخی دوربینها (شاید هم همین دوربین) که میشه با اتصال دوربین به کامپیوتر و انتخاب این گزینه از منو، فیلم را مستقیم به دیجیتال تبدیل کرد که چون من به دوربین دسترسی ندارم از این مورد اطلاعی ندارم و نمیدونم که لازم به خرید دستگاه ثانویه ای برای این کار هست یا نه.

مرسی

dr.zhivago
2012/05/21, 17:46
با کارت کپچر میتونی تبدیلشون کنی ، قیمتشم متفاوته از 50 یا 100 تومن هست تا چند میلیون
اگه کارت تی وی آنالوگ داشته باشی بازم میشه
اما این مدل مثل اینکه خروجی فایروایر و یو اس بی داره و تو سایت سونی نوشته قابلیت USB Streaming هم داره
با نرم افزار های همراهش حتما میتونی بدون نیاز به کارت کپچر فیلم هاتو وارد سیستمت کنی

Hessam
2012/05/22, 09:30
فیلم های نوار های vhs رو چه جوری میشه به دیجیتال تبدیل کرد؟!

dr.zhivago
2012/05/22, 10:38
یه کارت کپچر یا کارت تی وی آنالوگ میخری ، فیلمتو میذاری تو ویدیو ، ویدیو رو هم وصلش میکنی به کارت ، پلی می کنی ، روی کامپیوترتم دکمه رکورد رو میزنی ضبط میشه

Hessam
2012/05/22, 12:34
یه کارت کپچر یا کارت تی وی آنالوگ میخری ، فیلمتو میذاری تو ویدیو ، ویدیو رو هم وصلش میکنی به کارت ، پلی می کنی ، روی کامپیوترتم دکمه رکورد رو میزنی ضبط میشه

کدومش بهتره؟!
نمونه کالایی، عکسی، قیمتی و ...؟:d

dr.zhivago
2012/05/22, 13:19
خب کارت کپچر بهتره
اگه فیلمات خصوصی نیست بهتره ببری عکاسی برات تبدیل کنن
اما اگه میخوای بخری PINNACLE مارکش معروفه ، که یه نرم افزار اختصاصی معروف هم داره ، اما گرونه
من با کارت تی وی یه سری فیلم تبدیل کردم ، میتونم بگم افت کیفیت نداشت ، وقتی هم به DVD تبدیلشون کردم یه جورایی به نظر میرسید که انگار کیفیتش بالاتر هم رفته !
یعنی رنگها خیلی بهتر نشون داده می شد نسبت به سیستم VHS .
اینجا (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)یه سری کارت هست

.hamed
2012/05/23, 13:48
من خرید یک کپچر مناسب رو توصیه میکنم.
البته این نکته رو باید در نظر داشت که اگر کیفیت خود فیلم خراب باشه و روی اون تا یا اسیب مغناطیسی
وارد شده باشه، نمیتونید کیفیت خوبی رو بگیرین.
در هر حال اگر قصد خرید کپچر داشتین، سقف بودجه اعلام کنید تا مدل مناسب معرفی بشه.

1geeky
2012/06/01, 20:20
با کارت کپچر میتونی تبدیلشون کنی ، قیمتشم متفاوته از 50 یا 100 تومن هست تا چند میلیون
اگه کارت تی وی آنالوگ داشته باشی بازم میشه
اما این مدل مثل اینکه خروجی فایروایر و یو اس بی داره و تو سایت سونی نوشته قابلیت USB Streaming هم داره
با نرم افزار های همراهش حتما میتونی بدون نیاز به کارت کپچر فیلم هاتو وارد سیستمت کنی

مرسی. یه سوالی برام پیش اومد اینکه با کارت کپچر یا کارت تی وی یا حتی همین یواس بی استریم که برا دوربین گفتین، اینا همش باید فیلم پلی شه و اونطرف رکورد شه، که کل زمان فیلم طول میکشه تبدیلش هم؟
یا راهی هست که بشه بدون پلی کردن فیلم اولیه، سریعتر مثه کانورت، یه فیلم یه ساعته را 10 دقیقه ای مثلا تبدلیش کرد؟

من خرید یک کپچر مناسب رو توصیه میکنم.
البته این نکته رو باید در نظر داشت که اگر کیفیت خود فیلم خراب باشه و روی اون تا یا اسیب مغناطیسی
وارد شده باشه، نمیتونید کیفیت خوبی رو بگیرین.
در هر حال اگر قصد خرید کپچر داشتین، سقف بودجه اعلام کنید تا مدل مناسب معرفی بشه.

ممنون از توجهتون
مثلا 200-250 تومن حداکثر اگر واقعا ویژگی بارزی نسبت به قیمت های پایین ترش داشته باشه

kamyar
2012/06/01, 20:41
سلام دوست من توصیه میکنم یک کارت کپچر در حد 50 تومن یا دست 2 بخرین چون خود من با یک کارت کپچر 50 تومنی تمام فیلم های vhs رو به دیجیتال تبدیل کردم.
بله باید از یک طرف پلی و از طرف دیگر ریکورد کنید(حداقل مال من اینشکلی هست)

dr.zhivago
2012/06/01, 20:57
مرسی. یه سوالی برام پیش اومد اینکه با کارت کپچر یا کارت تی وی یا حتی همین یواس بی استریم که برا دوربین گفتین، اینا همش باید فیلم پلی شه و اونطرف رکورد شه، که کل زمان فیلم طول میکشه تبدیلش هم؟
یا راهی هست که بشه بدون پلی کردن فیلم اولیه، سریعتر مثه کانورت، یه فیلم یه ساعته را 10 دقیقه ای مثلا تبدلیش کرد؟

نه راهی نیست
کارت هر جوری که شما پلی کنین همونطور ضبط می کنه
حالا شما با دور تند پخش کنید همونجوری ضبط میشه

البته بیشتر نرم افزار ها زمانبندی داره ، شما هم که میدونی فیلمت چند ساعته ، خب تنظیم می کنی که مثلا یه ساعت برات ضبط کنه ، بعد پلی می کنین و به بقیه کارهاتون میرسین

1geeky
2012/06/01, 21:11
نه راهی نیست
کارت هر جوری که شما پلی کنین همونطور ضبط می کنه
حالا شما با دور تند پخش کنید همونجوری ضبط میشه

البته بیشتر نرم افزار ها زمانبندی داره ، شما هم که میدونی فیلمت چند ساعته ، خب تنظیم می کنی که مثلا یه ساعت برات ضبط کنه ، بعد پلی می کنین و به بقیه کارهاتون میرسین

خیلی ممنون
بعد یه سری دستگاه هام هست من توی دفتر فنی ها دیدم، مثلا خود نوار را میزارن توش، بعد اون دستگاه وصله به کامپیوتر یا حتی خودش دی وی دی میخوره، بعد تبدیل میکنه از رو نواره که توشه. اونا هم کل زمان فیلم طول میکشه؟

dr.zhivago
2012/06/01, 22:19
راستش نمیدونم شما دقیقا چه دستگاهی رو میگید
اینی که شما فرمودید رو من اصلا ندیدم تا حالا !
اما ، وقتی شما یه فیلم ویدئو را با دور تند پخش می کنید ، اولا صداش که قطع میشه ، ثانیا روی تصویر یه سری خطوط میاد ، رنگها دچار پرش میشه ، و اگه فیلم به صورت lp ضبط شده باشه حتی سیاه و سفید میشه ، که با این اوصاف نمیتونی انتظار داشته باشی خروجی قابل قبولی روی dvd داشته باشی
چون vhs آنالوگ هست و dvd دیجیتال
فکر نکنم رکوردر دیجیتال اصلا حالیش بشه که شما داری با دور تند پخش میکنی !
البته قدیما یه سری دستگاههای پخش بودن که با دور تند ضبط میکردن و زمان کمتری طول می کشید ، اما هم پلیر و هم رکوردر آنالوگ بودن