PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : شعـری طنـز برای تسکیـن درد کنـکوری ها !

ATA
2012/05/17, 21:26
امروزه کنکور برای هر جوانی یک کابوس بزرگ محسوب می شود، هر چند از چند سال پیش زمزمه هایی از حذف کنکور در شبکه های مختلف خبری شنیده شد اما از آنجا که خیلی از پروژه ها در این مملکت سرو تهش به حرف تمام میشه، این وعده هم هنوز عملی نشده و همچنان تعداد زیادی از جوانان هموطن با استرس کنکور هر شب خود را سر میکنند. در این رابطه شعری طنز در گل آقا منتشر شده که خوندنش برای شما دوستان خالی از لطف نیست :

9908
ای عزیزان پشت کنکوری
تا به کی داغ و درد و رنجوری ؟

تا به کی تست چند منظوره ؟
تا به کی التهاب و دلشوره ؟

شوخی و طعن این و آن تا چند ؟
ترس و کابوس امتحان تا چند ؟

غرق بحر تفکرید که چی ؟
بی خودی غصه میخورید که چی ؟

گیرم اصلاً شما به طور مثال
کشکی، از بخت خوش، به فرض محال

زد و شایسته دخول شدید
توی کنکور هم قبول شدید

یا گرفتید با درایت و شانس
مدرک فوق دیپلم، لیسانس

گیرم این نحسی است، سعدش چی ؟
اصلاً این هم گذشت، بعدش چی ؟

تازه از بعد آن گرفتاری
نوبت رخوت است و بیکاری

بعد مستی، خمار باید بود
هی به دنبال کار باید بود

آنچه داروی دردمندی هاست
صفحات نیازمندی هاست

گر رضایت دهی تو آخر سر
گه شوی منشی فلان دفتر

به تو گویند : بعله، دفتر ما
هست محتاج آدمی دانا

آشنا با اتوکد و اکسل
و فری هند و آوت لوک و کورل

باید البته لطف هم بکند
چای هم، بین تایپ، دم بکند

بکشد وانگهی به خوش رویی
هفته ایی یک دوبار جارویی

این که از این، حقوق هم فعلاً
ماهیانه چهل هزار تومن!

پس بیایید و عز و جز نکنید
بی خودی هی جلز ولز نکنید
9909

Arsn
2012/05/17, 22:18
الان هر چی دلشوره داشتم بر طرف شد ! دست شما درد نکنه ! قشنگ افکارم آروم شد !

ATA
2012/05/17, 23:18
قابلی نداشت علیرضا جان انشاالله همیشهافکاری اروم داشته باشی اونم در کنار اعتماد به نفس ...با تشکر

ATA
2012/05/18, 13:19
ارزومه که همه دوستان پشت کنکوری با نمره تک رقمی یا دو رقمی قبول بشن و در زندگی موفق باشن ..... حق نگهدارتون باد

Amir99
2012/05/18, 19:33
ممنون عطا خان شعر قشنگی بود، نه بــابـــا چی چیو 1 رقمی 2 رقمی!!! 85% شرکت کنندگان کنکور سراسری سیاهی لشکر اند! چون درس خواندن برای کنکور باید مداوم باشه، طوری که یه نفر ازت پرسید فلان نکته کجای کتابه، تو سریعا بگی فلان صفحه، پاراگراف فلان، خط فلان. تازه بدتر از همه تست های ترکیبی که واقعا داوطلبان رو آزار میده!

تازه بومی گزینی تو دانشگاه آزاد افزایش پیدا کرده که باعث میشه دانشجویان راحت تر به تحصیل ادامه بدن. کسی اسم کنکور سراسری میاره که از اوّل دبیرستان به فکر کنکور باشه.

اگر اینا واقعا می خواستند عدالت رو رعایت کنن، باید کنکور رو منطقه ای برگزار می کردند. انصافا اونی که تو چهارمحال و بختیاری(منطقه3) درس میخونه با اونی که تو تهران(منطقه1) درس میخونه از لحاظ آموزشی و امکانات یکی یه! پس امتحانات و کنکورشون هم باید مجزا از هم باشه! اینا باید دانشگاه هایی در مناطق مختلف 1 . 2. 3 تاسیس می کردند که از لحاظ مدرک اعطایی و سطح استادان و آموزش یکی باشه تا حقّی پایمال نشه.

اینا واسه ما روز و شب نگذاشته اند! خدا ازشون نگذرهx-(

ATA
2012/05/18, 19:48
اره امیرجان عزیز مشکلات تا دلت بخواد زیاده و به شما هم حق میدم ولی از دست ما که کاری بر نمیاد به جز دستامونو بلند کنیم و از اونی که اون بالاها نشسته دردو دل کنیم که به نظرم فقط اونه که به حرف ما گوش میده ..... پایدار باشین

Arsn
2012/05/18, 20:30
دست روی دلمون نزارید که خونه !

سیستم آموزشی و امتحانی کاملا غلط ایران گریه پشت کنکوری ها را درآورده ! مطمنن میدونید که چه استرسی داره به من و مثال من وارد میشه ! تازه منی که هدفم سراسری نیست !

مثلا منی که پشت کنکورم برای اینکه رشته های خوب (الکترونیک - قدرت - معماری - مکانیک - فناوری اطلاعات و ... ) سراسری تهران قبول بشم باید رتبه ام زیر 1500 باشه ! اگر به رشته هایی مثل کامپیوتر نرم افزار - سخت افزار علاقه داشته باشم و یا قانع باشم تا 3000 -3500 هم قبول میشم !

حالا یکی به من بگه منی که تمام زندگیم را روی سخت افزار گذاشتم چه جوری باید عربی 50 درصد بزنم که بتونم دانشگاه سراسری تهران قبول بشم ؟ خداییش من برای سراسری لیاقت بیشتری دارم یا کسی که نمیدونه سخت افزار را با کدوم "ص س " مینویسند ؟؟؟؟ ! فقط چون چند تا درس حفظی را که هیچ ربطی به اون رشته نداره را بهتر از من بلده باید بره سراسری و من نباید برم ! عدالت ما را !:-q