PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : درخواست راهنمایی برای اوورکلاک سیستم

agh2ir
2012/05/16, 18:00
سلام

از اساتید برای اورکلاک سیستمم راهنمایی می خواستم :
9869987098719872
سی پی یو ، رم و گرافیک
در حدی که به سخت افزار فشار نیاد و هم چنین کاملا پایدار باشه .

ممنون

Amin_CaraGT2
2012/05/16, 19:47
پلتفرم بسیار مناسبی دارید برای اورکلاک
تا اساتید بیان فعلا با موارد زیر شروع کنید

ضریب رم روی پایینترین مقدار قرار بدید معمولا عدد 2 یا رقم 400 هست البته در مواردی با رم 2.66 و یا فرکانس 667 ممکنه مواجح بشید خلاصه کمترین ضریب رم

فرکانس مسیر ( Fsb ) بدون دستکاری هیچ ولتاژی افزایش بدید

ادامه بدید تا به بالاترین رقم استیبلی پردازنده برسید و با اولین ناپایداری که معمولا به صورت صفحه آبی ظاهر میشه مقدار ولتاژvcore از رقم 1.25v افزایش بدید به میزان 1.35v

agh2ir
2012/05/17, 00:51
پلتفرم بسیار مناسبی دارید برای اورکلاک
تا اساتید بیان فعلا با موارد زیر شروع کنید

ضریب رم روی پایینترین مقدار قرار بدید معمولا عدد 2 یا رقم 400 هست البته در مواردی با رم 2.66 و یا فرکانس 667 ممکنه مواجح بشید خلاصه کمترین ضریب رم

فرکانس مسیر ( Fsb ) بدون دستکاری هیچ ولتاژی افزایش بدید

ادامه بدید تا به بالاترین رقم استیبلی پردازنده برسید و با اولین ناپایداری که معمولا به صورت صفحه آبی ظاهر میشه مقدار ولتاژvcore از رقم 1.25v افزایش بدید به میزان 1.35v

سلام

دست شما درد نکنه اما من مبتدی تر از این حرفام .

Amin_CaraGT2
2012/05/17, 13:10
چند عکس از بایوس مادربورد با موبایل بگیرید و اینجا قرار بدهید

agh2ir
2012/05/17, 23:10
چند عکس از بایوس مادربورد با موبایل بگیرید و اینجا قرار بدهید

بفرمایید خدمت شما (d.takdid.com/user1/apdl.ir/Hamid/Bios.xps)

hamidparsafar
2012/05/18, 12:10
مادربوردتون بسیار شبیه به بنده هست و امین جان به من بسیار کمک کرد ، من یه توضیحات کمی بهتون میدم خود امین جان حسابی راهنماییت میکنه
1. وارد advanced bios features میشی ، این گزینه هارو disable میکنی
no execute memory protect
cpu enhanced halt
cpu thermal monitor
cpu eist function
virtualization technology
با زدن esc میای بیرون و به قسمت mb intelligent tweaker وارد میشی ، cpu host clock control رو enable میکنی ، cpu host frequency فعال میشه و میتونی اون عدد رو تغییر بدی ، اول بذار روی 210 ، بعد system memory multiplier از حالت auto بذار روی کمترین عدد موجود،
تا اینجا مرحله اول انجام شدش،
کلید f10 رو میزنی و yes میزنی ، سیستم ریستارت میشه و باید بدون هیچ مشکلی بالا بیاد ، تا این مرحله شما سی پی یو رو از 3600 به 3800 رسوندی ،
برای مراحل بعد فقط عدد cpu host frequency رو تغییر میدی ، البته میتونی از نرم افزار easy tune که توی cd مادربوردت هم هست استفاده کنی و از داخل ویندوز ادامه بدی، من اینو بهت پیشنهاد میکنم واسه ابتدای کار، نصبش کردی بگو بهت توضیحاتشو بدم

agh2ir
2012/05/23, 21:28
مادربوردتون بسیار شبیه به بنده هست و امین جان به من بسیار کمک کرد ، من یه توضیحات کمی بهتون میدم خود امین جان حسابی راهنماییت میکنه
1. وارد advanced bios features میشی ، این گزینه هارو disable میکنی
no execute memory protect
cpu enhanced halt
cpu thermal monitor
cpu eist function
virtualization technology
با زدن esc میای بیرون و به قسمت mb intelligent tweaker وارد میشی ، cpu host clock control رو enable میکنی ، cpu host frequency فعال میشه و میتونی اون عدد رو تغییر بدی ، اول بذار روی 210 ، بعد system memory multiplier از حالت auto بذار روی کمترین عدد موجود،
تا اینجا مرحله اول انجام شدش،
کلید f10 رو میزنی و yes میزنی ، سیستم ریستارت میشه و باید بدون هیچ مشکلی بالا بیاد ، تا این مرحله شما سی پی یو رو از 3600 به 3800 رسوندی ،
برای مراحل بعد فقط عدد cpu host frequency رو تغییر میدی ، البته میتونی از نرم افزار easy tune که توی cd مادربوردت هم هست استفاده کنی و از داخل ویندوز ادامه بدی، من اینو بهت پیشنهاد میکنم واسه ابتدای کار، نصبش کردی بگو بهت توضیحاتشو بدم

سلام

دست شما درد نکنه لطف کردید اما اگر یه مقدار توضیح هم در رابطه با هر گزینه و این که چرا تغییرش می دیم هم بدید ممنون می شم .