PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل با باتری لب تاپ

ardavan7
2012/05/16, 16:49
سلام خدمت دوستان محترم
من یک لب تاپ مدل ایسر 5741g دارم که چند وقتی باتریش فول نمیشه ، یعنی تا 89 درصد میرسه و بالاتر نمیره بنظرتون اشکال از کجاست؟
من برنامه epower از خود سایت سازنده گرفتم، البته روی لب تاپ هم نصبه، میخواستم ببین این برنامه کارش چیه؟
در کل من با باتریم این مشکل دارم خواستم ببینم درست شدنی هست؟

saeid6574598
2012/05/16, 20:10
با سلام !

البته من تصمیم گرفتم دیگه توی بخش هایی که به من مربوط نمیشه ، دخالت نکنم اما این بار استثناء است !

برنامه epower یک برنامه مدیریت مصرف برق برای لپ تاپ های ایسر ( برای باطری لب تاپ ) می باشد .

یک سوال ، زمانی که لب تاپ را گرفتید ، شارژش رو تا انتها مصرف کردید یا همان موقع باطری را شارژ کردید !

یک چیزی رو هم بگم ! اونم اینکه باطری های لپ تاپ و نوت بوک ، خیلی حساس هستند و اکثرا بعد از مدتی دچار مشکل می شوند .

زمانی که به طور طولانی مدت می خواهید از لپ تاپتان استفاده کنید ، حتما باطری را از آن خارج کنید و بعد استفاده نمایید !

این برنامه رو دانلود کنید ! خیلی به کارتون میاد ! خوبیش اینه که فارسی است و عمر مفید باطری شما را هم مشخص می کند .

لینک دانلود برنامه (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

پسوورد : فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

ardavan7
2012/05/16, 20:20
با تشکر از شما
راستش یادم نیست به چه شکلی استفاده کردم ولی در ابتدا به این شکل استفاده میکردم که وقتی فول میشد شارژ قطع میکردم و بعد تا نصفهاش و کمتر که می امد دوباره میزدم و تا وقتی که خراب شد دیگه یکسره وصله , فقط چند هفته یکبار میزارم که تا آخر تمام بشه
اینی که شما میگید باید در هنگام مصرف زیاد باتری در بیارم زیاد در موردش تحقیق کردم و به این نتیجه رسیدم که باتری باشه بهتره چون میگن در این صورت به لب تاپ شک الکتریکی وارد میشه و حضور باتری باعث میشه این اتفاق نیفته در هر صورت میگن باشه بهتره حالا باز نظر شما چی باشه؟!

saeid6574598
2012/05/16, 20:26
با تشکر از شما
راستش یادم نیست به چه شکلی استفاده کردم ولی در ابتدا به این شکل استفاده میکردم که وقتی فول میشد شارژ قطع میکردم و بعد تا نصفهاش و کمتر که می امد دوباره میزدم و تا وقتی که خراب شد دیگه یکسره وصله , فقط چند هفته یکبار میزارم که تا آخر تمام بشه
اینی که شما میگید باید در هنگام مصرف زیاد باتری در بیارم زیاد در موردش تحقیق کردم و به این نتیجه رسیدم که باتری باشه بهتره چون میگن در این صورت به لب تاپ شک الکتریکی وارد میشه و حضور باتری باعث میشه این اتفاق نیفته در هر صورت میگن باشه بهتره حالا باز نظر شما چی باشه؟!
دوست عزیزم شما اگر از محافظ استفاده کنید ، لپ تاپ هیچ گاه دچار چنین مواردی مثل شوک الکتریکی نمی شود . باطری لپ تاپ ، یه جورایی مثل باطری موبایل می باشد !

منظورم از شارژ ، شارژ اولیه بود ! منظورم این بود که شما وقتی لپ تاپتان را گرفتید ، گذاشتید شارژش تمام بشه و بعد دوباره شارژش کنید یا نه ؛ همون موقع شارژش کردید !

راستی برنامه رو دانلود کردید ، عمر مفید باطری لپ تاپتان چقدر است ؟

ardavan7
2012/05/16, 20:36
بنظرم زدم تو شارژ
یه سوال اینجا چندتا گزینه هستش کدومش عمر مفید میشه؟
battery wear
discharge rate
؟؟

ardavan7
2012/05/16, 20:38
battery wear : 14.5% of 47.520 mWh

saeid6574598
2012/05/16, 20:42
پایین باطری ، گزینه مربوط به عمر مفید باطری می باشد !

در ضمن ، این برنامه که فارسی است ؛ چرا شما لاتین می بینید !

9873

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

ardavan7
2012/05/16, 20:49
آقا سعید همون که گفتم میشه فرسوگی باتری , رفتم تو ستینگش الان فارسیش کردم ,کرک ای برنامه نداری؟
14.5% of 47.520 mWh
خوب این یعنی چی حالا؟ یعنی چقدرش خراب شده؟
در ضمن نظرت اینه که دیگه با باتری مصرف نکنم در جای که البته برق هستش!؟
عمر مفید کامل : 2:12

saeid6574598
2012/05/16, 20:55
آقا سعید همون که گفتم میشه فرسوگی باتری , رفتم تو ستینگش الان فارسیش کردم ,کرک ای برنامه نداری؟
14.5% of 47.520 mWh
خوب این یعنی چی حالا؟ یعنی چقدرش خراب شده؟
در ضمن نظرت اینه که دیگه با باتری مصرف نکنم در جای که البته برق هستش!؟
عمر مفید کامل : 2:12
خودش که گفته میزان فرسودگیش 14.5 درصد هستش ! شما یک کاری کن ! یه بار تمام شارژ باطری رو مصرف کن و دوباره شارژش کن ببین چی میشه !

در ضمن اون برنامه رو که دانلود کردی ، آپدیتش کن !

ardavan7
2012/05/16, 21:01
کردم اما اتفاقی نیافتاده , حالا آپدیت کنم فکر نکنم توفیقی کنه بازم مرسی
آقا سعید تا انجایی اینم بپرسم ازت آقا من هرچی میگردم این فریمور واسه دی وی دی رام پیدا نمیکنم( منظور همین لب تاپ میگم)
مدلش اینه: TSSTcorp cddvdw ts-l633c
یه راهنمایی میکنی که از کجا دانلود کنم!
این باتری دیگه درست نمیشه نه؟

saeid6574598
2012/05/16, 21:05
والله تا اونجایی که می دونم ، باید از طریق سایت خود شرکت ، فریمورش رو آپدیت کنید .

نمی دونم ! باید منتظر سعید جان ( rajah ) باشید ! ( نظر نهایی رو ایشان باید بدهند . )

rajah
2012/05/17, 00:22
سلام دوست عزیز
لطفا در ابتدا مدل دقیق نوت بوکتون رو (پارت نامبر)بصورت کامل برامون قرار بدید
به سایت ایسر برید و آخرین نسخه آپدیت بایوس نوت بوکتون رو دانلود و سپس بروزآوری کنید(در هنگام بروزآوری باید باتری روی نوت بوک باشه و در حال شارژ )
نتیجه رو در همین پست ذکر کنید

ardavan7
2012/05/17, 14:38
سلام
مدل دقیقش که ایسر 5741g میابشد حالا نمیدونم منظور از دقیق یعنی چی؟پارت نامبر!
در مورد بایوس راستش ترس دارم چون خیلی جا و مخصوصا تو خود سایت ایسر گفته که باید زیاد وارد باشی و اینکار خطرناکه حالا نمیدونم دیگه؟بعد این کار واسه باتری یا dvd؟

rajah
2012/05/17, 15:53
سلام
مدل دقیقش که ایسر 5741g میابشد حالا نمیدونم منظور از دقیق یعنی چی؟پارت نامبر!
در مورد بایوس راستش ترس دارم چون خیلی جا و مخصوصا تو خود سایت ایسر گفته که باید زیاد وارد باشی و اینکار خطرناکه حالا نمیدونم دیگه؟بعد این کار واسه باتری یا dvd؟
در مورد بروزآوری بایوس :من خودم نوت بوکم رو همیشه آپدیت می کنم و تا حالا مشکلی پیش نیومده برا باتری گفته بودم
تا حالا باتری نوت بوکتون رو رویه نوت بوک دیگه امتحان نکردید یا یه بالعکس

دوست عزیز اسم دقیق نوت بوکتون مثلا:Acer Aspire 4752G-2434G64Mncc

ardavan7
2012/05/17, 16:07
راستش امتحان نکردم چون لب تاپی پیدا نکردم که با باتری من سازگاری داشته باشه از نظر شکل و سایزش میگم
راستش تو خود سایت ایسر در مورد آپدیت بایوس نوشته که :
Updating an incorrect BIOS may cause harm to your system. We recomend that you only do this after being instructed by one of our Customer Care representatives. By using these updates you agree to accept the possibility of product failure.
من طبق این نوشته خدمتون عرض کردم و بابت همین هست که ترس دارم ولی حالا شما که میگید آپدیت کنم باشه!فقط باید دانلود کنم و بعد setup, دیگه کاره خاصی که نباید کرد؟
اینم مدل دقیقش: 5741g-434G50Mn

rajah
2012/05/17, 16:18
راستش امتحان نکردم چون لب تاپی پیدا نکردم که با باتری من سازگاری داشته باشه از نظر شکل و سایزش میگم
راستش تو خود سایت ایسر در مورد آپدیت بایوس نوشته که :
Updating an incorrect BIOS may cause harm to your system. We recomend that you only do this after being instructed by one of our Customer Care representatives. By using these updates you agree to accept the possibility of product failure.
من طبق این نوشته خدمتون عرض کردم و بابت همین هست که ترس دارم ولی حالا شما که میگید آپدیت کنم باشه!فقط باید دانلود کنم و بعد setup, دیگه کاره خاصی که نباید کرد؟
اینم مدل دقیقش: 5741g-434G50Mn
مسئولیت بروزآوری با خود شماست بنده فقط تجربه خودم رو به شما گفتم
به هر حال یه سری به این لینک بزنید جالبه صفح بایوس نوت بوکتونه
ا (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)صلا این فایل بایوس رو قرار میدن تا خطاهای پیش آمده و مرتفع کنه حالا چه با تغییر در نوع قطعات و شناسوندن آنها به برد و چه خطاهای دیگه

ardavan7
2012/05/20, 10:23
من طبق فرمایش شما بایوس آپدیت کردم و درست نشد باتری و فکر میکنم کلا باتری داره به سمت خراب شدن میره؟
فقط یک سوال نظر شما هم اینه که از لب تاپ همیشه بدون باتری استفاده کنم یا نه هنگام استفاده باتری داخلش باشه و به برق شهری وصل باشه؟
اگه در مورد فریمور dvd drive بخوام میشه بگید از کجا میتونم پیدا کنم هرچی گشتم نبود.

ardavan7
2012/05/22, 09:06
من طبق فرمایش شما بایوس آپدیت کردم و درست نشد باتری و فکر میکنم کلا باتری داره به سمت خراب شدن میره؟
فقط یک سوال نظر شما هم اینه که از لب تاپ همیشه بدون باتری استفاده کنم یا نه هنگام استفاده باتری داخلش باشه و به برق شهری وصل باشه؟
اگه در مورد فریمور dvd drive بخوام میشه بگید از کجا میتونم پیدا کنم هرچی گشتم نبود.
Rajah عزیز اگه امکانش هست پاسخ بدی ممنون میشم.
اصلی ترین سوالم اینه که لب تاپ بدون باتری استفاده کنم یا با باتری؟اگه بدون باتری باشه باید چه شرایطی داشته باشه؟
با تشکر

davoodjoon
2012/05/22, 09:21
سلام دوست عزیز باتری لپ تاپ شما یک سلولش خراب شده اینطور که متوجه شدم ، درست شدنیه باس سلول خراب و عوض کنی ولی به گفته دوستمون باتریو رو یه لپ تاپ دیگه تست کن ، در ضمن اگه بدون باتری استفاده کنی از لپ تاپ مشکلی واسش پیش نمیاد اگه خواستی واسه تعویض سلول ببری باتریتو بم پیام بده تا بت آدرس بدم

ardavan7
2012/05/22, 09:26
متشکرم از جواب شما
کجا بهتون باید پیام بدم تا بهم آدرس بدید؟
یک سوال اینم اینه که شما و یکی دیگه از دوستان میگه با یک لب تاپ دیگه تست کنم, میخواستم بدونم این کار چه تاثیری داره مگه اشکال از باتری نیست؟با تعویض لب تاپ مگه چه اتفاقی می افته؟

davoodjoon
2012/05/22, 17:16
عزیز دل این واسه اینه که کاملا از اینکه خود لپ تاپ ایرادی نداره مطمئن بشیمه
اینم آدرس میدان انقلاب / روبروی ایستگاه مترو انقلاب / آموزشگاه تعمیرات لپ تاپ پیشگامان تهران / مهندس نکویی (بگو داوود حسنی مقدم بت آدرس داده) آدم با انصافیه خودم شاگردش بودم ایشالا کارت را بیفته

ardavan7
2012/05/22, 20:26
عزیز دل این واسه اینه که کاملا از اینکه خود لپ تاپ ایرادی نداره مطمئن بشیمه
اینم آدرس میدان انقلاب / روبروی ایستگاه مترو انقلاب / آموزشگاه تعمیرات لپ تاپ پیشگامان تهران / مهندس نکویی (بگو داوود حسنی مقدم بت آدرس داده) آدم با انصافیه خودم شاگردش بودم ایشالا کارت را بیفته
تشکر فراوان از لطف شما و دوستان دیگر
موفق باشید