PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال درسی - برنامه نویسی

Hessam
2012/05/14, 11:26
دوستان؛
دستورات این برنامه به زبان فارسی و ساده (نه کد نویسی) چی میشه؟ اگه تریس اش (Trace) هم کنید که عالی میشه.
برنامه ای بنویسید که ماتریس A را که دارای 5 سطر و 5 ستون است، در نظر گرفته و عناصر روی قطر آن را یک و بقیه را صفر قرار دهد.
ممنون.

جواب به این صورت:
مثال:
1- شروع
2- A را در نظر بگیر
3- A--->4+1
4- ...
و
.
.
.
12- پایان
منظورم اینه که جوابش به این صورت باشه.

reza shemirani
2012/05/14, 12:33
آقا حسام من بردی به 20 سال پیش !!!!!

با C :
( for( i=0; i<=4 ; ++i
( for( j=0; j<=4 ; ++j
( if( i==j
; A[i][j]=1
else
; A[i][j]=0

در واقع دو حلقه تودر تو برای تریس سلولها و یک شرط برای مقدار گذاری

Hessam
2012/05/17, 12:36
نه. ممنون آقا رضا.
ولی من به صورت فارسی (به زبان خیلی ساده و روان) میخوام.
دقیقاً مثل همون مثالی که نوشتم، مثل اون باید پاسخ باشه. درسته که به چنیدن روش میشه نوشت و درسته. ولی به درد من نمیخوره این جور پاسخ ها. البته خیلی ممنون که پاسخ دادید و یه وقت جسارت نباشه.
شخص دیگری به این صورت پاسخ داد که این هم برای من قابل قبول نیست (البته برای استاد مربوطه هم همینطور) متاسفانه:

ورودی: ماتریس مربعی [A]5*5
خروجی: ماتریس مربعی A، به صورتی که عناصر قطر آن مقدار 1 و سایر عناصر، مقدار 0 داشته باشند.
شرح الگوریتم:
1- ستون‌ها را از چپ به راست، از 1 تا 5، شماره‌گذاری می‌کنیم.
2- سطرها را از با لا به پایین، از 1 تا 5، شماره‌گذاری می‌کنیم.
* در نتیجه مراحل 1و 2، هر عنصر ماتریس، با زوج مرتب (ستون، سطر) مشخص می‌شود. مثال: عنصر مشترک سطر دوم و ستون اول (1، 2)
3- عنصر (x, y)، را در نظر می‌گیریم.
4- ابتدا، مقدار x = 1 و y = 1 را در نظر می‌گیریم.
a. اگر x ≤ 5 باشد، آنگاه؛
i. اگر y ≤ 5 باشد، آنگاه؛
1. اگر x = y، آنگاه، مقدار عنصر (x, y) را برابر با 1 قرار می‌دهیم.
2. اگر x <> y (x برابر با y نباشد)، مقدار عنصر (x, y) را برابر با 0 قرار می‌دهیم.
ii. مقدار y را یک واحد افزایش می‌دهیم (y = y + 1).
iii. به مرحله 1 بازمی‌گردیم.
b. مقدار x را یک واحد افزایش می‌دهیم (x = x + 1).
c. به مرحله i بازمی‌گردیم.
5- پایان

من نمی دونم چه جوری منظورم رو بیان کنم که پاسخ دهنده متوجه بشه. به چندین نفر گفتم، ولی متاسفانه هر کسی جوابش به صورت های مختلفه و قابل قبول نیست.
من میخوام روی کاغذ ارائه کنم و نمیخوام کد بنویسم توی سیستمم.
به هر حال اگه پاسخ دیگه ای (ساده ترین حالت ممکن) می دونید، ممنون میشم، بنویسید همینجا.
خیلی ممنون.