PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ips یا amoled کدام را برای موبایل ترجیح میدهید

VSH-Katana
2012/05/14, 02:18
دوستان این نظر سنجی موضوعش معلومه به نظر شما کدام از این دو فناوری برای صفحات موبایل بهترند؟چرا؟
لطفا دلیل خود را بیان کنید!

Beni7192
2012/05/14, 08:53
سید جان به نظر من رنگ ها توی amoled بیش از حد اشباع شده اند و یه جورایی فقط برای جذب مشتری هست در عوض ips رنگ ها رو طبیعی تر نشون میده و نور صفحه هم بیشتره!

saeid6574598
2012/05/14, 09:47
انتخاب من IPS است . من هم با نظرات بهنام جان موافقم .

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

+Aren
2012/05/14, 10:44
سید جان به نظر من رنگ ها توی amoled بیش از حد اشباع شده اند و یه جورایی فقط برای جذب مشتری هست در عوض ips رنگ ها رو طبیعی تر نشون میده و نور صفحه هم بیشتره!
کاملا موافقم!

VSH-Katana
2012/05/14, 12:33
یه مقاله در این رابطه خواهم نوشت اما بعد از کنکور!

saeid6574598
2012/07/10, 14:02
بنده لازم دونستم چند نکته را یاد آور بشم :

صفحه نمایش های AMOLED بر خلاف دیگر صفحه نمایش ها ، نورشان را خودشان تامین می کنند و به همین خاطر نور پس زمینه در آنها حذف شده است .

همین حدف شدن نور پس زمینه در AMOLED ها ، سه مزیت خواهد داشت :

1 - نبود نور پس زمینه یعنی مصرف توان کمتر . همانطور که می دانیم ، صفحه نمایش در موبایل ، یکی از سخت افزارهایی است که بخش عمده مصرف توان را به خود اختصاص می دهد .

در اینصورت صفحه نمایش های AMOLED نسبت به صفحه نمایش دیگر ، تا 30 درصد در مصرف توان صرفه جویی خواهند داشت .

2 - حذف نور پس زمینه از AMOLED ، باعث بر داشته شدن یک لایه از صفحه نمایش می شود . این بدان معناست که این نوع صفحه نمایش ها ، از ظرافت و باریکی بالایی برخوردار خواهند بود که همین امر باعث سبکی و کاهش وزن آنها می شود .

3 - ویژگی دیگر این نوع صفحه نمایش ها ، طبیعی تر بودن رنگ هاست . زنده بودن رنگها در کنار عمق بالای رنگ سیاه ، موجب می شود تا این صفحه نمایش از دیگران ، متمایز شود .

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

البته این را هم باید در نظر داشت که صفحه نمایش های IPS هم دارای ویژگی هایی همچون گستردگی دید و زنده بودن رنگ ها هستند و از تراکم پیکسل بالایی برخوردار هستند .

در هر حال ، هر دو صفحه نمایش ، درنوع خود خوب بوده و می توانند عملکردی عالی را داشته باشند .

Castiel
2012/07/17, 08:48
من oled را ترجیح میدم، از نظر من ترکیب رنگها طبیعی تر هست. از طرفی هم مصرف اسمارت فون و تبلت را به شدت کاهش میده که نکته به شده مهمی است.

Mohammad339
2012/07/17, 09:26
من oled را ترجیح میدم، از نظر من ترکیب رنگها طبیعی تر هست. از طرفی هم مصرف اسمارت فون و تبلت را به شدت کاهش میده که نکته به شده مهمی است.

من هم موافقم.