PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : هنگ کردن مداوم سیستم!!!!!

metall_hero
2012/05/12, 17:25
با سلام خدمت دوستان
یک چند روزی هست سیستم من دچار هنگ میشه وقتی هم که ریستاترت میکنم ویندوز میاد بالا بلافاصله بعد از باز کردن چند برنامه سبک از جمله Fire Fox , yahoo
دوباره سیستم به حالت کما میره......
البته بعضی وقت ها هم اینطور نمیشه
موقع هنگ دقت کردم وقتی task manager رو باز میکنم اصلا مقدار رم هیچ تغییری نمیکنه یعنی مثلا اگه 800MB از رم پره , همین طور میمونه و نه کم میشه و نه زیاد!!!!!
قبلا به این صورت نبوده , من جای رم ها رو هم عوض کردم ولی باز هم هنگ میکنه!!!!!!

لطفا اگه کسی میتونه راهنمایی کنه با تشکر ;)

Hamed-Lion
2012/05/12, 17:46
سیستم کامل قفل میشه ؟ یعنی تصویر ثابت میشه ؟ اگر اینطوره به احتمال زیاد از کارت گرافیکه . ببین فنش کار میکنه ؟ اگر کار میکنه ممکنه چیپش مشکل پیدا کرده باشه . من یه کارت گرافیک داشتم که یک پایه چیپش جدا شده بود و وقتی داغ میشد از بورد فاصله میگرفت و سیستم هنگ میکرد .

metall_hero
2012/05/12, 18:07
قفل میشه آره ولی تصویر ثابت نمیمونه.... موس تکون میخوره ولی کلا دسکتاپ خالی میشه دیگه آخر کار
ولی ابتدا برنامه ها شروع به Not Respond میدن وبعد دیگه انگار explorer.exe رو بسته باشید به اون حالت دیگه هیچی کار نمیکنه

Hamed-Lion
2012/05/12, 18:18
درایو ویندوز چقدر فضا داره ؟ اصلا برای پیج فایل جا داره ؟ اگر فضا زیاد داره مقدار پیج فایل رو بیشتر کن . چند تا ماژول رم داری ؟ اگر بیشتر از یکیه ، همه رو بکن و یک رو بذار .

metall_hero
2012/05/12, 18:31
درایو ویندوز چقدر فضا داره ؟ اصلا برای پیج فایل جا داره ؟ اگر فضا زیاد داره مقدار پیج فایل رو بیشتر کن . چند تا ماژول رم داری ؟ اگر بیشتر از یکیه ، همه رو بکن و یک رو بذار .

درایو ویندوز 100GB فضا خالی داره
و پیج فایل هم 2048 زده که به صورت اتوماتیک خودش تنظیم میکنه
2 تا رم دارم 1GB*2 buss 800
تا یک هفته پیش این مشکل نبود جدیدا اینطوری شده :-??

Hamed-Lion
2012/05/12, 18:34
ویندوز رو عوض کردی ؟

metall_hero
2012/05/12, 18:43
نه آخه ویندوز رو تازه نصب کردم
1 ماه نمیشه

Hamed-Lion
2012/05/12, 18:50
امتحان بکن . ممکنه ویروس باشه . ممکنه ویندوز مشکلی ایجاد کرده باشه . البته اول اون تست با رم رو انجام بده ببین چی میشه .

hamidparsafar
2012/05/12, 21:49
دوست عزیز حتما سیستم رو با یه آنتی ویروس بروز چک کنید ، برای خلاص شدن از این موضوع هم فعلا میتونید از system restore استفاده کنید و سیستم رو به تاریخ قبل از این موضوع برگردونید ، من با این مشکل شما بارها در سیستم های مختلف برخورد کردم و اکثرا از ویروس بوده . مطمئن باش با سیستم رستور مشکلت حل میشه ، از امنیت سیستمتم مطمئن شو با نرم افزارهای امنیتی مثل bitdfender

Danialdaneshmand
2012/05/12, 22:56
درود بر شما
با توجه به پاسخ های شما به سوالات آقا حامد سیستم شما متسفانه ویروس گرفته از نوعی که حجم مجازی از رم شما رو اشغال میکنه!
اگه به یه آنتی ویروس سریع نیاز دارید پیشنهاد بنده Avast هست که از داخل سایت Avast.com میتونید اقدام به دانلود نسخه Free کنید
این آنتی ویروس در بنچمارک های اخیر بسیار قدرتمند در حالی که ظاهر ساده و کم حجمی دارد ظاهر شده!
بنده قبلا از Kaspersky 2011 استفاده میکردم ارجینال با لایسنس ولی متاسفانه برای اینکه درصد خطا بیاد پایین یه سری رو تشخیص نمیده
که البته در نسخه 2012 به جرات میتونم بگم قوتیرین آنتی ویروسی هست که بنده استفاده کردم بسیار هم سبک بود و با امکانات عالی!
ولی در شرایط کنونی همون رو نصب کنید حدود 47 مگابایت باید باشه!
موفق باشید!

metall_hero
2012/05/13, 06:50
دوستان من آنتی ویروس نود 32 رو سیستم دارم
اکانت هم خریدم هر روز آپدیت میشه !!!!
یعنی این آنتی ویروس جواب گو نیست؟؟؟

reza shemirani
2012/05/13, 08:03
با سلام

ویندوز آپدیت را در ویندوز جدیدتان آف کرده بودید ؟
آگر آف نکرده باشید در طول همین یک ماه که فرمودید با اتصال به مایکروسافت جهت آپدیت و تشخیص غیر
اورجینال بودن ویندوز شما دچار تخریب می شود . و تنها راه حل پاک کردن ویندوز و نصب مجدد است.

metall_hero
2012/05/13, 08:38
بله همون ابتدا بعد از نصب آپدیت رو آف کردم

Danialdaneshmand
2012/05/13, 09:03
نود 32 یکی از ضعیفترین آنتی ویروس های بازار هست که متاسفانه به دلیل تبلیغ همگانی شده!

hamidparsafar
2012/05/13, 10:50
سلام دوست عزیز، همون eset هم میتونی جوری تنظیمش کنی که کل سیستمتو زیرو رو کنه ، جوابگو هست دوست من ، فقط تنظیمات اسکنشو خودت درستش کن و ضمن اینکه نود32 هیچ ویروسی رو پاک نمیکنه ، بعد از اسکن حتما برو قسمت tools و quarantine و هر چی اونجاستو پاک کن ، بعد از این کار تازه سیستمت نفس میکشه! نتیجه کارتم بهمون خبر بده. سیستم ریستور کارتو راه انداخت یا نه؟

metall_hero
2012/05/13, 11:58
سلام دوست عزیز، همون eset هم میتونی جوری تنظیمش کنی که کل سیستمتو زیرو رو کنه ، جوابگو هست دوست من ، فقط تنظیمات اسکنشو خودت درستش کن و ضمن اینکه نود32 هیچ ویروسی رو پاک نمیکنه ، بعد از اسکن حتما برو قسمت tools و quarantine و هر چی اونجاستو پاک کن ، بعد از این کار تازه سیستمت نفس میکشه! نتیجه کارتم بهمون خبر بده. سیستم ریستور کارتو راه انداخت یا نه؟

تو لیست quarantine فایل کم بود شاید 10 تا !!!! پاک کردم با این حال
ریستور رو هنوز امتحان نکردم اخه فایل زیاد دارم میترسم از بین برن !!!!
دقت که میکنم میبینم اکثرا موقع کار با Browser ها با مسنجرم این طوری میشه؟؟؟!!!!
با اینکه جفتشونو آپدیت کردم
فکر نمیکنید مشکل سخت افزاری باشه؟؟؟؟
چون موقع هنگ اصلا مقدار رم تغییری نمیکنه یعنی رو یه عددی ثابت میمونه
ولی سی پی یو پالس داره

Castiel
2012/05/13, 12:02
شما لطف کنید با نرم افزار Maxxmem یک تست بگیرید از حافظه رم، ببینید تست را پاس می کنه یا نه، اگر تونست تست را پاس کنه که مشکلی از رم نباید باشه

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

hamidparsafar
2012/05/13, 12:36
با سیستم رستور فقط برنامه هایی که بعد از تاریخ رستور نصب کردین از بین میره، چون سیستم سالم بوده و جدیدا اینطور شده بعیده که سخت افزاری باشه،همیشه اول باید برنامه های نرم افزاری رو تست کرد بعد رفت سراغ سخت افزار، شما یک برنامه ای در اتوران ویندوزتون در حال اجراست که رمتون فول میکنه ، احتمالا لود پردازنده هم زیاد شده ، حالا وارد set up نود32 بشید و enter advanced set up و computer و سپس computer scan ، بعد وارد set up بشین، قسمت object تیک تمام قسمتها و قسمت cleaning روی strict cleaning بدین، حالا باز دوباره سیستمو اسکن کنید و بعدش سراغ quarantine برید. نتیجه یادتون نره
تست پست castiel رو هم حتما انجام بدین

hamidparsafar
2012/05/13, 12:42
مهندس از adsl استفاده میکنی با استفاده از پورت lan و نوع connection؟ جواب این هم میتونه مهم باشه

metall_hero
2012/05/13, 12:53
مهندس از adsl استفاده میکنی با استفاده از پورت lan و نوع connection؟ جواب این هم میتونه مهم باشه

در حال حاضر درام همیون برنامه رو دانلود میکنم
و در خصوص سوال شما هم بله adsl هست , با lan وصل کردم

نتیجه رو هم خبر میدم.....

اینم نتیجه:

9806
خوب , بد , زشت بودنشو اساتید بگن.....

hamidparsafar
2012/05/13, 13:44
چون گفتی مرورگرها باعث میشن اکسپلورر بسته بشه این گزینه هم احتمال داره،نوع اتصالتون bridge mode یا pppoe ؟ تنظیمات کارت شبکتون رو auto هست یا دستی وارد کردین؟ارائه دهنده سرویستونم بگید بد نیست!در مورد اون تست هم فکر میکنم مشکلی در رم ها نیست البته باید اساتید فن تحلیلش کنند!
این تنظیمات کارت شبکه بیشتر در نوت بوکها ایراد بهم میزنه و من بهش اونجا زیاد برخوردم

Castiel
2012/05/13, 13:51
در حال حاضر درام همیون برنامه رو دانلود میکنم
و در خصوص سوال شما هم بله adsl هست , با lan وصل کردم

نتیجه رو هم خبر میدم.....

اینم نتیجه:

9806
خوب , بد , زشت بودنشو اساتید بگن.....

با این تست خیال شما از رم راحت میشه، چون مشکلی نیست.

metall_hero
2012/05/13, 17:00
دوستان امروز قشنگ متوجه شدم مشکل از چیه , نه ویروسه نه سخت افزار

امروز تست کردم وقتی با idm میزنم دانلود یا وقتی داره چیزی دانلود میکنه سیستم هنگ میکنه

یعنی وقتی چند تا سایت هم که باز میکنم سیستم هنگ میکنه تا سایت ها لود شه (به عبارتی وقتی مودم کار میکنه ) اینطوری میشه.!!!!!
حالا نمیدونم چه کار کنم