PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : دلایلی که باید انگلیسی بدانید + تست واژگان

Arsn
2012/05/09, 20:13
اهميت يادگيري زبان انگليسي براي همه واضحه. زبان انگليسي در بسياري از نقاط دنيا استفاده مي‌شود و شما مي‌توانيد در مسافرت يا در كار خود از اين زبان استفاده‌ي بسياري بكنيد.

اما اگر هنوز براي يادگيري جدي انگليسي قانع نشديد يا مي‌خواهيد به بقيه‌ي دوستانتان يك انگيزه‌ي قوي بدهيد اين 13 دليل يادگيري انگليسي را بخوانيد:

1- زبان انگليسي پرمخاطب‌ترين زبان استفاده‌ شده‌ي دنياست. در كل زمين حدود 400 ميليون نفر انگليسي‌ زبان وجود دارد و 500 ميليون نفر نيز انگليسي را به عنوان زبان دوم استفاده مي‌كنند. پس در كل حدود يك ميليارد نفر در دنيا زبان هم را متوجه مي‌شوند. آيا دوست نداريد شما هم به ‌‌آنها بپيونديد؟

2- حدود 80% اطلاعات كامپيوتر‌ها به انگليسي پردازش مي‌شوند. يادگيري فنون كامپيوتر براي افرادي كه به انگليسي تسلط دارند فوق‌العاده راحته.

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

3- زبان انگليسي زبان رسمي اخبار و اطلاعات مبادله‌شده‌ي جهان است. حدود نيمي از روزنامه‌هاي منتشر‌شده‌ي جهان به انگليسي است. تنها در كشور هند سه هزار مجله‌‌ي انگليسي‌ زبان منتشر شده است. اگر دوست داريد هميشه با آخرين اطلاعات و اخبار به‌روز باشيد انگليسي خيلي به دردتان خواهد خورد.

4-زباني كه بيشتر مردم دنيا در حال يادگيري هستند انگليسي مي‌باشد. در حال حاضر حدود يك ميليارد نفر در حال يادگيري اين زبان اند. در كشور چين 250 هزار نفر از طريق تلويزيون انگليسي ياد مي‌گيرند!

۵- ۷۵% تله‌تكس‌هاي دنيا به انگليسي فرستاده مي‌شود.

6-بيش از 80% از صفحه‌هاي اصلي سايت‌ها به انگليسي‌ هستند. يعني با دانستن انگليسي شما حداقل با موضوع 80 درصد از سايت‌ها آشنا مي‌شويد.

7-حدود 70% ايميل‌هاي دنيا به انگليسي فرستاده مي‌شوند! آيا شما هم به استفاده از اينترنت علاقه داريد؟ اگر اين‍‌طور هست يادگيري انگليسي براي شما ضروري است.

8- پنج تا از بزرگترين شبكه‌هاي اطلاع‌ رساني (CBS,NBC,ABC,BBC,CBC) به انگليسي برنامه پخش مي‌كنند.

9- بيش از 600 هزار لغت در انگليسي وجود دارد ولي تخمين زده شده كه با يادگيري تنها 1500 تا 2000 لغت هم شما مي‌توانيد كارتان را در بيشتر موارد جلو ببريد.

10-مسافرت آسانترخواهد شد, شما مي‌توانيد در حين سفر به 45 كشور انگليسي زبان لذت بيشتري ببريد و نيازي به راهنما يا مترجم نداشته باشيد.

11-يادگيري زبان انگليسي مي‌تواند يك مزيت براي پيدا كردن كار يا مهاجرت حتي به كشور‌هاي غير انگليسي‌زبان براي شما حساب شود.

12-شما حتما‌ مي‌دانيد كه مترجم‌هاي آنلاين مثل مترجم گوگل محدوديت‌هاي خاص خود را دارند و وقتي يك متن را مي‌دهيد تا ترجمه كنند به ندرت طبيعي ترجمه مي‌شود. با يادگيري انگليسي خود را از زحمت اين مترجم‌ها خلاص كنيد.

13-با يادگيري هر زباني ديد شما نسبت به زندگي بازتر خواهد شد و شخصيتتان پخته‌تر شده و حتي ذهنتان نيز تقويت مي‌شود.

حالا شما چقدر انگلیسی بلدید ؟ چقدر واژگان میدونید ؟ علاقه ای به تست خودتون دارید ؟ به این سایت (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) مراجعه کنید و لغاتی را که میدونید تیک دار کنید ! بعد از 3 مرحله پرسش و پاسخ سایت ، به صورت حدودی دایره واژگان شما سنجیده میشه !

طبق گفته این سایت جوانانی که زبان انگلیسی را به عنوان زبان مادری بلد هستند بین 20000 تا 35000 لغت بلدند ! و کسانی که انگلیسی زبان دوم اون هاست به صورت میانگین 2500-9000 لغت بلد هستند ! البته اعداد جنبه میانگین و آماری دارد !

حالا شما تست (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)کنید ! ضرر نمیکنید!

9713

dr.zhivago
2012/05/09, 20:56
خوب نیست

Yaser_Aramesh
2012/05/09, 21:04
این هم نتیجه ی تست ما

دوستان لطفا نتایج تست رو به اشتراک بگذارید

Castiel
2012/05/09, 21:36

خودتان قضاوت کنید.

Arsn
2012/05/09, 21:44
واقعا سخت نیست ! (دوست دارم نتیجه حسام و پوریا را ببینم !)

حتی اگر شما فقط لغات تصویر 1 و 2 که جزو دیکشنری elementary هستند را بلد باشید حدود 8000 پوینت میگیرید و وقتی با تمام چیزهایی که بلد بودم تست زدم 15700 گرفتم ! (2 ساله کلاس نرفتم) من لغاتی که به نظرم تو اون سطح بود را زدم 7500 گرفتم ( تازه الان که به عکس ها نگاه میکردم دیدم خیلی ها را هم جا انداختم ! )

971597169717

YGH
2012/05/09, 21:53
اینم واسه من. به نظر من خوب نیست.

Amir99
2012/05/09, 22:16
به نظرم کاربردی ترین و به درد بخورترین رشته برای هر کسی در زندگی زبان هستش. منم آخرای دیپلم زبان، تازه به فکر خوندن جدی زبان افتادم که دیگه فایده نداشت. 1 ماهه دیپلم گرفتم ولی خیلی دلم واسه Free disccussion هایی که معلم تو کلاس مینداخت تنگ شده![-(

اینم نتیجه ما: لـــیـــنـــک (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

Editor In chief
2012/05/09, 22:24

خودتان قضاوت کنید.

آقا من با حسام کلاس بر می دارم عزیز! دادش برگرد به کشور تو الان جزء بیگانه ها هستی

Arsn
2012/05/09, 22:26
به نظرم کاربردی ترین و به درد بخورترین رشته برای هر کسی در زندگی زبان هستش. منم آخرای دیپلم زبان، تازه به فکر خوندن جدی زبان افتادم که دیگه فایده نداشت. 1 ماهه دیپلم گرفتم ولی خیلی دلم واسه Free disccussion هایی که معلم تو کلاس مینداخت تنگ شده![-(

اینم نتیجه ما: لـــیـــنـــک (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

وای خدا ! عشق است Free discussion ! مخصوصا اگه کلاس مختلط باشه ! مخصوصا اگر کل کل بین دختر و پسر پیش بیاد ! دو طرف میکشند خودشون را تا برای دفاع از خودشون یه چیزی بلغور کنند ! برنده هم از پیش تعیین شدست ! (جنس موافق استاد !)

ولی خداییش بحث 30-30 هم حال میداد ! کلا من خیلی با این کلاس ها خاطره دارم !

مرسی از یادآوری خاطرات ! کلی غبطه خوردم !

ولی خداییش حجم لغت حسام یه چیز دیگست !

Castiel
2012/05/09, 22:31
آقا من با حسام کلاس بر می دارم عزیز! دادش برگرد به کشور تو الان جزء بیگانه ها هستی

15 سال زبان انگلیسی خوندم برادر من, مدرک EFL دارم که میشه معادل English First Language
ولی در اسرع وقت به خاک پاک میهن باز خواهم گشت!