PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : Ubuntu 12.04

ya30n
2012/05/09, 00:34
سلام دوستان
من این نسخه از اوبونتو رو دانلود کردم ، بعد نصب احساس کردم که با کارت گرافیکم مشکل داره ! کسی هست که اونم همچین احساسی داشته باشه ؟

yousef_aoa
2012/05/09, 13:47
سلام ، من هم با همین مشکل روبرو هستم.
Vga : Gt 540 m

YGH
2012/05/09, 21:41
سلام آقا یاسین
آیا اوبونتو رو نصب کردید یا از دیسک زنده استفاده میکنید؟
آیا مشکل شما مربوط به سیاه شدن صفحه بعد از بوت اوبونتو هست؟
اگر جواب سوال های بالا بله هست، مراحل زیر رو دنبال کنید تا مشکلتون حل بشه:

اول باید بگم که این مشکل از نسخه 11.10 به وجود اومده و بیشتر در کارتهای گرافیک nVidia وجود داره. ولی خب کارتهای AMD هم بی نصیب نبودند.
و اما بعد...

اول درایور لینوکس کارت گرافیکتون رو دانلود کنید.
موقع بوت، در منوی Grub، کلید e رو فشار بدید.
منویی ظاهر میشه. یه خط هست که آخرش نوشته quiet splash. در این مرحله دو روش وجود داره که میتونید از یکی از این روشها که جواب بده استفاده کنید:
1- آخر این خط بنویسید nomodeset و در آخر کلید ctrl-x رو فشار بدید تا مراحل بوت انجام بشه و پس از ورود به اوبونتو، حتما درایور گرافیک سیستمتون رو نصب کنید.
2- اگر روش اول جواب نداد از این روش استفاده کنید. خطی که در کادر تصویر زیر میبینید رو حذف کنید و سپس کلیدهای ctrl-x رو فشار بدید تا وارد محیط اوبونتو بشید و بعد از اون، درایور کارت گرافیک سیستمتون رو نصب کنید.
با استفاده از یکی از روشهای بالا مشکلتون حل میشه. دلیلش هم اینه که واسه خودم هم این مشکل پیش اومده بود و با همین روش درستش کردم.
فکر کنم با این روش مشکل شما حل بشه.

9714

ya30n
2012/05/09, 23:13
سلام آقا یاسین
آیا اوبونتو رو نصب کردید یا از دیسک زنده استفاده میکنید؟
آیا مشکل شما مربوط به سیاه شدن صفحه بعد از بوت اوبونتو هست؟
اگر جواب سوال های بالا بله هست، مراحل زیر رو دنبال کنید تا مشکلتون حل بشه:

سلام عزیز دل ! اوبونتو رو نصب کردم ! ولی مشکل مربوط به سیاه شدن نیست ! بعد نصب افکت های گرافیکی کار نمیکنه و کارت گرفیک نصب نمیشه !

neo
2012/05/10, 17:23
سلام. من روی دسکتاپم که هنوز نصب نکردم، ولی روی نتبوک اسوس مدل 1005pe در اولین بار که با wubi نصب کردم، به کارت کرافیگ ایراد گرفت و اصلا ابونتو بالا نیومد، من پاک و دوباره نصب کردم و در بار دوم بدون ایراد به کارت گرافیک به رابط یونیتی اجرا و بالا اومد.

ya30n
2012/05/11, 12:16
فكر كنم اين نسخه با كارت گرافيك مشكل داره !‌ يعني بايد انتظار آپديت بكشيم ؟