PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل با فلش مموری؟!؟

ardavan7
2012/05/07, 21:20
با سلام خدمت اساتید عزیز
من یک فلش مموری silicon power 8gb دارم که هنگام اتصال به کامپیوتر شناسایی میشه اما باز نمیشه
یعنی وقتی فرمتش میکنی و فایل داخلش میریزی بعد از یک قطع و وصل فیزیکی دچار مشکل میشه و وقتی روی آیکونش میری میزنه فرمت شود.
من با برنامه Hard Disk Low Level Format Tool فرمتش کردم اما بازم نشد
دوستان اگه کسی منو راهنمایی کنه ممنون میشم

Hessam
2012/05/07, 21:56
روی یه سیستم دیگه تست کنید.
یعنی فلش رو اگه روی یه سیستم دیگه نصب کنی، گاهی مشکل حل میشه.
تست کردی شما این راه رو؟

Mr.HamidReza
2012/05/07, 21:57
سلام دوست عزیز
این فلش ناشناختست دوست عزیز
گارانتی داره؟

ardavan7
2012/05/07, 22:05
سلام دوست عزیز
این فلش ناشناختست دوست عزیز
گارانتی داره؟
زیادم ناشناخته نیست خودم دیدم تو بازار , گارانتی که تمام شده

ardavan7
2012/05/07, 22:08
روی یه سیستم دیگه تست کنید.
یعنی فلش رو اگه روی یه سیستم دیگه نصب کنی، گاهی مشکل حل میشه.
تست کردی شما این راه رو؟
روی سیستم دیگه هم همین مشکل داره فقط واسه بار اول باز میشه اما داخلش چیزی نیست
یعنی وقتی فرمت میشه و داخلش چیزی میریزم و داخل سیستم دیگه تست میکنم خالی هستش , یعنی داخل فلش فایل ها هست ولی چیزی نشون نمیده اینو از روی حجمی که نشون میده میشه دید

Castiel
2012/05/07, 22:13
یعنی وقتی فرمت میشه و داخلش چیزی میریزم و داخل سیستم دیگه تست میکنم خالی هستش , یعنی داخل فلش فایل ها هست ولی چیزی نشون نمیده اینو از روی حجمی که نشون میده میشه دید

شما آنتی ویروس Nod 32 دارید؟

ardavan7
2012/05/07, 22:17
نه چطور مگه؟بعید میدونم مشکل از ویروس باشه
من Kaspersky PURE 2.0 دارم

ya30n
2012/05/07, 22:21
سلام
شما یه کاری کن ، روی My Computer راست کلیک کن ، manage و بعد اونجا توی Disk Managment فلشت رو فرمت کن ! ببین درست میشه یا روش های دیگه رو امتحان کنیم !

Castiel
2012/05/07, 22:21

شما یک فولدر ایجاد کنید داخل فلش، از داخل my computer آدرس و اسم فولدر را وارد کنید و ببینید اون فولدر را باز می کنه یا نه،‌البته فولدر خالی نباشد

ya30n
2012/05/07, 22:22

اصلا بعید ندون ! من قبلا با همچین مشکلی رو به رو بودم !

Hessam
2012/05/07, 22:26

من با هارد اکسترنال با یه همچین مشکلی مواجه شدم. هر موقع اختلال در اتصالش به وجود میومد، با پیغام فرمت رو به رو می شدم. بعداً فهمیدم کابلش مشکل داشت و قطعی داشت تا اینکه عوض کردم و خوب شد.
خیلی باید توی اتصالات دقت کرد و با ظرافت اینکارو کرد. موقع جدا کردن هم حتماً پروسه فلش رو غیرفعال کن که چنین اختلالاتی به وجود نیاد.
مخصوصاً این فلش های سلیکون پاور. من هر موقع داشتم، مشکل دار بود! اصلاً درست و حسابی از سلیکون پاور فلش نداشتم! همشون به نوعی مشکل پیدا می کرد! حالا نمی دونم شانس من بود یا سیلیکون پاور با کیفیت نیست؟! والا نام بزرگی که داره! ولی همه چیز در عمل و تست های مختلف مشخص میشه!
- از هیدن بودن یا نبود فایل ها اطمینان داری که هیدن شده یا نه؟ (چون اگه هیدن شده باشه، 100% ویروس داره و باید ویروس یابی بشه) که اگه فرمت کرده باشین، این احتمالش کمتره! اکثراً با فرمت کردن ویروس ها از بین میره. مگر توی موارد خیلی خاص که اصلاً نادره چنین چیزی!

ardavan7
2012/05/07, 22:44
آقا نتونستم فرمتش کنم اصلا میاد تو صفحه فرمت قفل میکنه
شاید شانسی فرمت بشه ولی الان که همش تو حالت فرمت قفل میکنه و هیچ اتفاقی نمی افته

ya30n
2012/05/07, 22:47
یه لینوکس لایو بزار ، توی لینوکس فرمتش کن ! باید جدول فت فلشت دوباره بازنویسی بشه ! این ایراد 90 % از ویروسه !

ardavan7
2012/05/07, 22:48
شاید اشکال به قول شما سخت افزاری باشه اما اینکه فرمت میشه و داخلش میشه فایل ریخت شاید این احتمال بدم که نباشه, البته بعد از ریختن فایل و قطع کردنش قاطعی میکنه

ardavan7
2012/05/07, 22:50
یه لینوکس لایو بزار ، توی لینوکس فرمتش کن ! باید جدول فت فلشت دوباره بازنویسی بشه ! این ایراد 90 % از ویروسه !
منظورتون اینه که تو سیستم عامل لینوکس فرمتش کنم؟
میشه بیشتر توضیح بدید؟

ardavan7
2012/05/07, 23:00
از طریق manage فرمت نشد و ارور داد
خیلی جالبه که وقتی رو حالت exfat میزارم راحت فرمت میشه اما همون مشکل قبلو داره

ya30n
2012/05/07, 23:00
شاید اشکال به قول شما سخت افزاری باشه اما اینکه فرمت میشه و داخلش میشه فایل ریخت شاید این احتمال بدم که نباشه, البته بعد از ریختن فایل و قطع کردنش قاطعی میکنه

فرمت کردن ها با هم فرق داره ! با اکسپلورر فرمت کنی خیلی فرق داره تا با برنامه Device Manager !

منظورتون اینه که تو سیستم عامل لینوکس فرمتش کنم؟
میشه بیشتر توضیح بدید؟

آره ! دقیقا ! ببین هر حافظه ی ذخیره سازی یه جودلی داره ، که آدرس فایل های موجود توی حافظه رو ذخیره میکنه ! شما وقتی مثلا یه فایل عکس میخوای از توی فلشت باز کنی ! سیستم عامل اول میره به اون جدول و از اونجا آدرس فایل رو میگیره ! حالا وقتی که این جدول دچاره مشکل بشه ، اطلاعات گم میشن ، و عملا اصلا نشون داده نمیشن ! شما توی لینوکس امتحان کن ! اونجا فرمت کن و دیتا بریز روی فلشت و همونجا یه تست بگسر ببین اطلاعاتت هست یا پاک شده ! اگه پاک شده باشه ! احتمال خیلی زیاد مشکل سخت افزاری داری !

ardavan7
2012/05/07, 23:05
راستش بخوای به لینوکس دسترسی ندارم, یعنی راه دیگه ای نیست غیر از این؟یا نمیشه یجوری این لینوکس شبیه سازی کرد؟

ya30n
2012/05/07, 23:10
راستش بخوای به لینوکس دسترسی ندارم, یعنی راه دیگه ای نیست غیر از این؟یا نمیشه یجوری این لینوکس شبیه سازی کرد؟

شبیه سازیش به درد نمیخوره ! میتونی دانلود کنی ! چه اینترنتی داری ؟

ardavan7
2012/05/07, 23:15
قیل از هر چیز یاسین عزیز تشکر فراوان دارم ازت
منظورت از اینترنت یعنی چی؟نامحدود یا محدود منظورتونه؟سرعتش؟
آقا یاسین میخوام به این نکته هم توجه کنی که من وقتی این فلش فرمت میکنم , تا وقتی چیزی داخلش نمیریزم رو هر سیستمی که تست میکنم سالمه اما به محضه اینکه داخلش چیزی میریزم خراب میشه, گفتم اینم بگم شاید کمکی کرد تو راهنمایهاتون.
من اینم دارم در حال حاضر ubuntu-11.04 یعنی نصب نیستش ولی برنامشو دارم.

ya30n
2012/05/08, 00:12
قیل از هر چیز یاسین عزیز تشکر فراوان دارم ازت
منظورت از اینترنت یعنی چی؟نامحدود یا محدود منظورتونه؟سرعتش؟
آقا یاسین میخوام به این نکته هم توجه کنی که من وقتی این فلش فرمت میکنم , تا وقتی چیزی داخلش نمیریزم رو هر سیستمی که تست میکنم سالمه اما به محضه اینکه داخلش چیزی میریزم خراب میشه, گفتم اینم بگم شاید کمکی کرد تو راهنمایهاتون.
من اینم دارم در حال حاضر ubuntu-11.04 یعنی نصب نیستش ولی برنامشو دارم.

ببخشید دیر جواب دادم ! داشتم شام می خوردم !
همون اوبونتو هم خوبه ! نیازی به نصبش نداری ! روی سی دی بوتش کن ! بعد اونجا فرمت بزن !
ایشالله که درست میشه !

ardavan7
2012/05/08, 00:16
میشه بیشتر توضیح بدی یعنی چی رو سی دی بوت کنم؟
اینی که دارم یه فایل ایمیج هستش؟همینو یعنی رایت کنم رو سی دی؟بعد با بوت سی دی بیام بالا؟میتونم از طریق فلش کاری کنم؟

ya30n
2012/05/08, 00:30
میشه بیشتر توضیح بدی یعنی چی رو سی دی بوت کنم؟
اینی که دارم یه فایل ایمیج هستش؟همینو یعنی رایت کنم رو سی دی؟بعد با بوت سی دی بیام بالا؟میتونم از طریق فلش کاری کنم؟
آره پسر ! اینو رایت کن ! بعد که بوت کردی ، نصب نکن ! Try ubuntu یا یه چیز تو این مایه ها بزن ! البته قبلش فلشت رو نصب کن ! بعد که اوبونتو بیاد بالا ! فلشت رو روی دسکتاپ نشون میده ! اونجا عملیات رو اجرا کن

amir90
2012/05/08, 05:59
سلام دوست عزیز منم این مشکل رو داشتم معمولا این مشکلات مربوط به فلش های سلیکون میشه درست شدنی نیست و مشکل سخت افزاریه فلشو بنداز دور

ardavan7
2012/05/08, 10:15
سلام دوست عزیز منم این مشکل رو داشتم معمولا این مشکلات مربوط به فلش های سلیکون میشه درست شدنی نیست و مشکل سخت افزاریه فلشو بنداز دور
مرسی از شما و مابقی دوستان
کاملا فرمایشت صحیح می باشد و باید همین کارو بکنم, چون من طبق راهنمایی آقا یاسین عزیز با لینوکس هم فرمت کردم اما اصلا نتونست فرمتش کنه
بازم تشکر از همه!

Castiel
2012/05/08, 10:39
شما یک زحمتی بکشید نرم افزار زیر را دانلود کنید و از فلش تست بگیرید،‌ببینید اگه موفق شد تست را پاس کند که فلش از لحاظ سخت افزاری مشکلی نداره و مشکل نرم افزاری هست، اگر هم نتوانست تست را تمام کند یا سرعت غیر طبیعی داشت که مشکل سخت افزاری است.

sakhtafzarmag.com/downloads/viewdownload/3---/12-atto-new.html

ardavan7
2012/05/08, 17:22
شما یک زحمتی بکشید نرم افزار زیر را دانلود کنید و از فلش تست بگیرید،‌ببینید اگه موفق شد تست را پاس کند که فلش از لحاظ سخت افزاری مشکلی نداره و مشکل نرم افزاری هست، اگر هم نتوانست تست را تمام کند یا سرعت غیر طبیعی داشت که مشکل سخت افزاری است.

sakhtafzarmag.com/downloads/viewdownload/3---/12-atto-new.html
دوست عزیز تست کردم و از 0.5 تا 512 یک ساعت طول کشید بنظرم اشکال داره نه؟
البته من آگاهی قبلی از این برنامه ندارم باز شما بهترین میتونید نظر بدید.

darkknight
2012/07/10, 14:20
منم همچین مشکلی باadata s102 16gigدارم خیر سرم رفتم بهترین مدلی که گیرم امد رو گرفتم
بدبختانه از من حتی نمیتونه تست رو شروع کنه با لینوکس هم امتحان کردم که ارور داد
بعید میدونم که گارانتی قبول کنه