PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : در چه زمینه ای از کامپیوتر استفاده می کنید؟ (نظرسنجی)

Castiel
2011/11/06, 22:01
دوستان عزیز از کامپیوتر بیشتر در چه زمینه ای استفاده می کنید؟
کامپیوتر شما چه کاربردی برای شما دارد؟

از بین گزینه های موجود در نظرسنجی, می توانید انتخاب چند گانه داشته باشید.

+Aren
2011/11/06, 22:10
پس کو طراحی؟ (صفحات وب، پوستر، بازی و...)

farjam1990
2011/11/06, 22:21
اگه امکان داره مشخصات سیستم خودتون رو هم اینجا بنویسین تا بدونیم برای اون کاری که انجام میدین از چه سیستمی استفاده میکنین
البته با اجازه آقای مدیر

Castiel
2011/11/06, 22:39
پس کو طراحی؟ (صفحات وب، پوستر، بازی و...)

ممنون روح الله جان, من همش به این فکر بودم که یک گزینه کم است!!
طراحی گرافیکی هم اضافه شد.

دوستان لازم به ذکر هست که ایده این تاپیک و نظرسنجی از دوست خوبمان فرجام عزیز (farjam 1990) هست.

+Aren
2011/11/06, 22:49
سیستم من (لب تابم):
CPU C2D 2GH T5800
Ram: 2G
VGA: nvidia mgt9600 1G
HDD: 250 G
monitor 15"
سیستم برا 3 سال پیشه!
HP DV5 1053
ولی خب تاحالا کاری یا بازیی نبوده که اجرا نکنه!
ولی بازی های جدید رو باید بزارم رو LOW!
ولی خب برا سری COD نیازی به این کار نیست!
ازش راضیم!!!(مجبورم که باشم)
از ویستا!! و ویندوز 7 استفاده می کنم!

Castiel
2011/11/06, 22:55
من هم نوت بوک دارم, مدل 6050 از اچ پی

پردازنده: Intel Core i5 2410
رم: 4GB DDR3 1333
گرافیک: AMD HD 6770M 1GB GDDR5
هارد دیسک: 500GB 5400RPM
صفحه نمایش: 15.6LED

rajah
2011/11/06, 23:17
من هم لپتاپ دارم:acer 5742
i5-460m
4g ram 1333 dual
hdd 640
vga gt420m&intel hm55
15.6led
ازش خیلی راضیم خیلی باهاش حال می کنم

Dan
2011/11/06, 23:33
سیستم من:
CPU:Intel Core 2 Quad Q8300
M.B:GIGABYTE EP43T-USB3
VGA:XFX Radeon 5770
Ram:Kingstone 4GB 1333 CL9
HDD:WD Caviar Green 1T
PSU:Green 435B
Monitor:Samsung BX2280Plus

NinIX
2011/11/06, 23:50
لپ تاپ سونی سری CB
CPU Intel Core i7-2820QM
RaM 4GB /1333MHz
HDD 500 7200rpm
VGA AMD HD 6770M 1M Up 4M DDR5
LED 15.6 Ful HD

در رمینه طراحی صنعتی

Alexilver
2011/11/06, 23:53
سیستم من هم که فکر کنم 4 سال رو رد کرده:
CPU: Intel Core 2 Duo E4400
Cooler: Tuniq Tower 120
MB: Asus Striker Extreme
Ram: Super Talent 2×1GB 800 Cl5
VGA: Gigabyte Geforce 8600GT Silent
HDD: Maxtor 160GB & 1TB Diamondmax 22
Power: Green 785
Case: Green Tuniq 1
Monitor: Samsung 1931BW Plus
5 ساله که بشه شاید ارتقاش بدم!

farjam1990
2011/11/06, 23:54
سیستم من:
Mainboard: Asus M4A79t delux
Cpu: AMD Phenom II X6 1055 2.8GHZ (always OC on 3.5Ghz per cores)
Ram: 4 x 2GB Patriot 1333
VGA: Sapphire 6870 Crossfired
H.D.D : 1t wd Caviar green
Power: green 685 + memonex 600 w
Monitor LG E1960

Arsn
2011/11/07, 01:16
من کار خاصی با سیستم نمیکنم فقط نمیدونم چرا علاقه دارم به صورت ممتد قوی ترش کنم !
به غیر از بازی و تبدیل ویدیو های سنگین میتونم جای کامپیوترم یه تبلت استفاده کنم :دی

Amd X6 1090t BE @4.5 GHZ 24/7 6MB /3MB
Gigabyte 990Xa-UD3
Coolermaster V8
Corsair Xms3 8GB Dual 1600 cl9-9-9-24 @ 1760 cl8-9-8-21-1T-5T
Sapphire HD 6850 1 GB Gddr5 256bit @ 6870 950 core clock 1150 mem clock
+ Winfast Gt 240 1GB GDDR5 128 bit 600Mhz core as Physic processor
Green Gp785 B Gaming
Adata S511 60 GB Sata 3 80000 iops 550 MB / 520 MB
WD Caviar Black 500 GB 7200 32MB
6* added 120mm fan

saeid6574598
2011/11/07, 05:12
اینم سیستم من ( بخندید ) :
Intel Pentium Dual Core E2200
abit IP35E
4GB DDR2 Bus 800MHz
Tonb 8400 GS 512 MB DDR2
Samsung 250 GB 5400 rpm
Samsung 1931" BW

sezar
2011/11/07, 11:36
cpu : core i7 740 QM
VGA : Nvidia gt425M
RAM : 6GB DDR3 1333mhz
hdd :650GB 7200rpm

+Aren
2011/11/07, 12:14
کسایی که لپ تاپ دارند، pc تو خونه ندارند؟
سپاس

farjam1990
2011/11/07, 12:23
کسایی که لپ تاپ دارند، pc تو خونه ندارند؟
سپاس
بر عکسش هم همینطور

sezar
2011/11/07, 12:26
روحی بستگی داره کجای خونه مد نظر باشه ! من لپ تاپ دارم و pc تو خونه و در قسمت انباری قرار داره

+Aren
2011/11/07, 12:28
خب منظور pc فعال هست!
اگر اینجوری باشه که من باید 4 تا pc لیست کنم!!!

sezar
2011/11/07, 12:37
خب نداریم حتما دیگه !!!
راستی با pc های از رده خارج چیکار کنیم؟

farjam1990
2011/11/07, 12:45
خب پس من مشخصات نِت بوکم رو هم بزارم
DeLL Inspiron 1012
Cpu : intel atom 1.8GHz
Ram 2 GB
graphic : intel
LED 10"

1ساله دارمش و واقعا کارمو راه میندازم!سبکه و حتی لای کتابام که میرم دانشگاه جا میشه :دی با کمک اینترنت گوشی هم که در طبیعت و جاده و دانشگاه همه جا همیشه آنلاین بودم :دی

جدیدا هم به پیشنهاد تنی چند از دوستان یه لپ تاپ DeLL inspiron 5110 core i5 خریدم البته هنوز معلوم نیست که مال خودمه یا نه :دی

*hit m@n*
2011/11/07, 18:19
cpu E5300
RAM 2G DDR2
VGA : Gforce 8400
HDD: 250G
+ 500 External

msilver
2011/11/08, 09:38
مشخصات لپ تاپم (N4030):
CPU: Cor i3 M370
VGA: ATI Radeon HD 5430 512M
RAM: 2GB 1333MHz
HDD: 320 GB

farjam1990
2011/11/10, 15:03
یه چیزی برام جالبه!
4 نفر توی این نظر سنجی با اینکه خیلی کارها میکنن با سیستمشون! گزینه کار خاصی نمیکنم رو هم تیک زدن :دی

Pesar khooob
2011/11/10, 16:06
هیولایی به اسم "سیستم من"

829

پردازنده: Intel Celeron 326 - 90nm - 2.5 GHz

مادربورد: Gigabayte 81848 P775-G

رم: DDR 512 MB - 200 MHz

گرافیک: Nvidia Geforce FX 5500 - 256MB - DDR

هارد: 40 GB WD

مانیتور: Samsung P23700

من با این:
- کار گرافیکی میکنم
- بازی میکنم (در حد Angry Bird و Machinarum)
- وبگردی میکنم
- فیلم میبینم (فیلم غیر HD)
- مطالب زیادی هم تایپ میکنم
و ...

البته یه سالی هست که هارد 1TB WD caviar green خریدم!
مانیتورم هم یه سالی میشه که عوض کردم. قبلیه یه CRT پانزده اینچ بود.

اگه کسی سیستمی قوی تر از این داشت بگه که یه جایزه بهش میدم!
تازه یه کیس و یه کیبورد ساخت ایران هم دارم!
:D

farjam1990
2011/11/11, 03:58
هیولایی به اسم "سیستم من"

829

پردازنده: Intel Celeron 326 - 90nm - 2.5 GHz

مادربورد: Gigabayte 81848 P775-G

رم: DDR 512 MB - 200 MHz

گرافیک: Nvidia Geforce FX 5500 - 256MB - DDR

هارد: 40 GB WD

مانیتور: Samsung P23700

من با این:
- کار گرافیکی میکنم
- بازی میکنم (در حد Angry Bird و Machinarum)
- وبگردی میکنم
- فیلم میبینم (فیلم غیر HD)
- مطالب زیادی هم تایپ میکنم
و ...

البته یه سالی هست که هارد 1TB WD caviar green خریدم!
مانیتورم هم یه سالی میشه که عوض کردم. قبلیه یه CRT پانزده اینچ بود.

اگه کسی سیستمی قوی تر از این داشت بگه که یه جایزه بهش میدم!
تازه یه کیس و یه کیبورد ساخت ایران هم دارم!
:D

به همراه نشان ثبت شده استاندارد ایران که کیفیت کالا را تظمین میکند؟ :دی

اما جدی من یه چیزی دارم تو این مایه ها b-)

*hit m@n*
2011/11/15, 00:50
یه چیزی برام جالبه!
4 نفر توی این نظر سنجی با اینکه خیلی کارها میکنن با سیستمشون! گزینه کار خاصی نمیکنم رو هم تیک زدن :دی
چه جوری نظر دیگران رو میشه دید ؟

farjam1990
2011/11/15, 00:55
روی تعداد رای ها کلیک کن

*hit m@n*
2011/11/15, 00:57
روی تعداد رای ها کلیک کن
این اولین باره دارم از یه طرفدار amd کمک میگیرم :d

s@j@d
2011/11/15, 10:25
من تو این نظر سنجی یه واقعیت رو دیدم که خیلی از افراد باورشون نمیشه یا حتی قبولش ندارن ( مسئولین )
تا الان که من دارم این کامنت رو سابمیت میکنم ، وبگردی بیشترین درصد رو به خودش اختصاص داده . این یه حقیقتی هست برای کاربرای ایرانی عزیز که متاسفانه هیچ حمایت درست و کاملی تو ایران از طرف مسئولین ندارن . بهتره بقیه مطلب رو بخونین تا خودتون متوجه این واقعیت بشین.
از همه دوستان جداً خواهش میکنم که متن زیر با دقت بخونن تا کاملا متوجه موضوع بشن
-------------------------

کاربران ایران بیشترین کاربران اینترنت در خاورمیانه +نمودار

بیش از 33 میلیون نفر از ایرانیان از اینترنت استفاده می کنند که این تعداد بیشترین جمعیت استفاده کننده در خاورمیانه است اما این موضوع زمانی تعجب انگیز و باعث شگفتی می شود که سرعت اینترنت در ایران در مقایسه با سایر کشورهای خاورمیانه و همچنین در مقیاس جهانی در کمترین میزان سرعت قرار دارد و هنوز بسیاری از کاربران از خطوط Dial Up برای اتصال به اینترنت استفاده می کنند در حالی که این سرعت به هیچ وجه جوابگوی استفاده مناسب از اینترنت و فضای در حال رشد آن نیست.

1142

تعداد بالای مراجعه کنندگان به اینترنت فقط به دلیل جمعیت بیشتر ایران در مقایسه با سایر کشورهای خاورمیانه نیست. برای نمونه ایرانی ها در رده نهم استفاده کنندگان از پربازدید شونده ترین وب سایت جهان یعنی گوگل Google هستند و این در حالی است که کشورهای پرجمعیت دیگری نیز وجود دارد که اینترنت پرسرعت و تقریباً رایگان در اختیار مردم خود گذاشته اند اما با این وجود در قیاس با کاربران ایرانی کمتر از اینترنت استفاده می کنند.

1143

جدول فوق که به نقل از وب سایت Alexa برداشته شده است، کاربران ایرانی را در رده نهم استفاده کنندگان از سایت گوگل نشان می دهد و این را باید در نظر گرفت که بخشی از کاربران ایرانی هنگام اتصال به اینترنت از ******** و وی‌پی‌ان استفاده می کنند که باعث تغییر آی‌پی شده و کاربر را استفاده کننده اینترنت از کشور دیگری نشان می دهد و گرنه رتبه کاربران ایرانی به مراتب بالاتر از رده نهم می‌شد.

نظر عزیزان درمورد این موضوع چیه ؟ خیلی دوست دارم نظر بدین تا ببینم کدومتون با من موافقین .

sajad.2005.66@Gmail.com

*hit m@n*
2011/11/15, 13:26
نظر عزیزان درمورد این موضوع چیه ؟ خیلی دوست دارم نظر بدین تا ببینم کدومتون با من موافقین .

دوست عزیز در باره آمارتان شکی نیست درست ولی چون ما در خاور میانه اولیم که افتخار نیست .
کشورهای خاورمیانه منظورت کدومان : افغانستان . عراق و ..........
به نظرت تو آمار آسیا ایران چندمه ؟ رقابت با کشورهای خاورمیانه که هنر نیست .
شاید این نظرات کارشناسی شده نباشه ولی نظر خودمو گفتم

Arsn
2011/11/15, 15:44
این اولین باره دارم از یه طرفدار amd کمک میگیرم :d

نوچ نوچ نوچ ! وای چه کار بدی میکنی شما !

راستی از سیستم من که بدتر نیست

AMD k6 333Mhz 64 Kb cache
2*32 Mb ram
Vga 4 MB
HDD 2*4GB

farjam1990
2011/11/15, 16:14
یک زمینه جدید هم کشف کردم برای کامپیوترم! استفاده تبلیغاتی!

carolin
2011/11/15, 16:30
سیستم من هم اینه:
CPU: Intel Core i7 920
Cooler: -
MB: Asus P6T SE
Ram: corsair 3*2GB 1333MHZ
VGA: Asus 4850
HDD: Samsung 1TB & 750GB
Monitor: AOC 22"
لطفا نظرتونو در مورد این سیستم بدین چون می خواهم ارتقاش بدهم به نظرتون چه قطعاتی رو و با چه برند و مدلهایی بهتره عوض کنم؟

farjam1990
2011/11/15, 16:40
سیستم من هم اینه:
لطفا نظرتونو در مورد این سیستم بدین چون می خواهم ارتقاش بدهم به نظرتون چه قطعاتی رو و با چه برند و مدلهایی بهتره عوض کنم؟

به نظرم سیستمت اوکیه! فقط کارت گرافیکت DirectX 11 ساپورت نمیکنه! میتونی یه 6870 یا 6850 بگیری Sapphire :دی
البته همه چیز بستگی به میزان هزینه ای داره که شما میخوای بکنی و زمینه کار شما با کامپیوتر

*hit m@n*
2011/11/15, 16:43
سیستم من هم اینه:
دوست عزیز من زیاد حرفه ای نیستم ولی به نظر من کارت گرافیک این سیستم یه زره قدیمیه

s@j@d
2011/11/15, 21:02
دوست عزیز در باره آمارتان شکی نیست درست ولی چون ما در خاور میانه اولیم که افتخار نیست .

---------------------
ممنونم از دوست خوبم nvidia عزیز که نظر خودشون رو فرمودن . اتفاقا منم کاملا با نظر جناب عالی موافق موافقم و اینو میدونم که مقایسه ایران با سایر کشور های خاورمیانه اصلا درست نیست و خیلی چیز خاصی هم نیست . البته من واقعا معذرت میخوام که این رو میگم ولی شما انگار این مطلب رو کاملا سطحی خوندید نه عمقی و مفهومی .

ولی برعکس نظر شما که فرمودید :

1: "دوست عزیز در باره آمارتان شکی نیست درست ولی چون ما در خاور میانه اولیم که افتخار نیست" . اتفاقا من کاملا افتخار میکنم . من به این دلیل افتخار میکنم چون با این که سرعت اینترنت ما از تمام همین کشور های خاورمیانه که شما خیلی عقب و پائین تر از ایران عزیزمان حسابشون میکنی ،خیلی پائین تره ، ولی باز هم آمار نفوذ کاربرای ایرانی تو اینترنت نسبت به اونها خیلی خیلی بیشتره و این رو ما باید مدیون تمام کاربرای عزیز ایرانی باشیم که باعث افتخار ایران تو دنیا شدن .

2: "کشورهای خاورمیانه منظورت کدومان : افغانستان . عراق و .........." . اگر فکر میکنید که عراق و افغانستان از نظر سرعت اینترنت بدتر از ما هستند سخت در اشتباهید و حتی اونها خیلی بهتراز ما هستن ، چون میانگین سرعت دانلود اینترنت در عراق 2 و میانگین سرعت دانلود اینترنت در افغانستان 4 برابر بیشتر از ایران عزیز می باشد و طبق آخرین نموداری که از سوی سایت " نت ایندکس " منتشر شده جایگاه ایران به لحاظ متوسط سرعت دانلود اینترنت خانگی از میان 168 کشور جهان در جایگاه 167 جهان قرار دارد و این در حالی است که متوسط سرعت دانلود اینترنت در ایران در دوره شش ماهه مورد بحث، 480 کیلو بر ثانیه است که حتی از کشور افغانستان که با سرعت 1440 کیلو بیت بر ثانیه (1.5 مگ بر ثانیه یعنی تقریبا 3 برابر ایران) در رده 142 جهان قرار دارد ، هم پایین تر است و رتبه عراق هم در این جدول 161 می باشد . پس ببینید با اینکه سرعت اینترنت ایران از تمام کشورها تو خاورمیانه (حتی تمام کشور های دنیا) پایین تره ولی بازهم کاربرای ایرانی آبروی مارا در جهان نگه داشتن (دوست دارم اینا واقعا درک کنید دوستان).

3: "به نظرت تو آمار آسیا ایران چندمه ؟ رقابت با کشورهای خاورمیانه که هنر نیست " . اتفاقا یه جواب خیلی قانع کننده براتون دارم دوست عزیز . جدول دوم که براتون گذاشتم رو اگه با دقت بررسی کرده باشین متوجه این میشی که کاربرای ایرانی نه تنها در آسیا (با وجود کشورهای پیشرفته ای چون هند ، چین و ژاپن) سوم یا چهارم شده بلکه رتبه 9 را در بین تمام کشور های دنیا بدست آورده و این واقعا خیلی خیلی با ارزشه. این از نظر ما چیزی نیست ولی از دید کشورهای پیشرفته یا حتی توسعه یافته خیلی موثره و باعث میشه حداقل به قشر تحصیل کرده ایرانی یا حداقل کاربران اینترنت ایرانی به عنوان یه عقب افتاده و جهان سومی نگاه نکنن .

4 : "شاید این نظرات کارشناسی شده نباشه ولی نظر خودمو گفتم" . عزیزان من نمیخوام بگم که وضعیته اینترنت ایران و حمایت هاش از طرف دولت خیلی خوبه و ازش طرفداری کنم، اتفاقا برعکس ، من تو این استیتمنت میخوام اینرو ثابت کنم ، با این که ما کاربران ایرانی اینترنت، هیچگونه حمایتی از طرف مسئولین و دولتمون نداریم و حتی اینترنت بسیار بسیار گرون و بی کیفیتی هم داریم ولی بازهم با این آماری که به خاطر ما (به خاطر ما کاربران ایرانی اینترنت) تو دنیا پخش شده ، تونستیم خودی نشون بدیم و به خودمون افتخار کنیم و از همه مهمتر ثابت کنیم که ما ایرانی ها ، ما ایرانی های با فرهنگ و با تمدن واقعاً لیاقتمون خیلی بیشتر از اینهاست و حقمونه که خیلی بهتر و بیشتر حمایت بشیم ولی متأسفانه و متأسفانه ....

و در آخر امیدوارم که دوستان با دقت کافی مطلب رو دنبال کرده باشن و بنده حقیر رو از نظرات خوبشون محروم نفرمایند
هرچند کوچک امیدوارم که مفید باشد . حتی برای 1 نفر :)

*hit m@n*
2011/11/15, 21:28
از تمام دوستان خواهش می کنم این مطلب رو بخونن

---------------------
1: "دوست عزیز در باره آمارتان شکی نیست درست ولی چون ما در خاور میانه اولیم که افتخار نیست" . اتفاقا من کاملا افتخار میکنم . من به این دلیل افتخار میکنم چون با این که سرعت اینترنت ما از تمام همین کشور های خاورمیانه که شما خیلی عقب و پائین تر از ایران عزیزمان حسابشون میکنی ،خیلی پائین تره ، ولی باز هم آمار نفوذ کاربرای ایرانی تو اینترنت نسبت به اونها خیلی خیلی بیشتره و این رو ما باید مدیون تمام کاربرای عزیز ایرانی باشیم که باعث افتخار ایران تو دنیا شدن .
4
به نظر شما آیا سرعت اینترنت دلیل میشه کسی از اینترنت استفاده نکنه ( نخندین ادامه مطلب رو بخونین بعد )
به نظر من نه- چون خیلی ها هستن عشق به اینترنت داره می کشتشون ولی چون هزینه adsl رو ندارن نمی تونن از adsl استفاده کنن ولی چون عاشق وبگردی هستن از dial استفاده میکنن .
به نظر من دلیل اینکه رتبه اول رو تو خاورمیانه آوردیم علاقه بسیار زیاد ایرانیان به اینترنته .
این نشون میده من و تو ایرانی خیلی بیشتر از یه کسی که تو کشور دیگه زندگی می کنه به فضای مجازی به خصوص تو این بمباران اطلاعات اهمیت میدیم .
این یعنی من و تو ایرانی اینو میفهمیم که استفاده از اینترنت باعث پیشرفت خود و کشور میشه .
این یعنی من و تو ایرانی باید بدونیم برای استفاده از اینترنت که باعث پیشرف میشه نباید دلیل علکی آورد . ( سرعت پایین )

یه مثال میزنم :
همه ما اینو میدونم تحصیل باعث پیشرفت ما انسانها میشه و اگر ما تحصیل کنیم باعث افتخار خود و خانواده میشیم .
فرض کنید یک نفر از ما وقتی مسیرش به مدرسه یا دانشگاه دور باشه بهونه میاره من نمی خوام ادامه تحصیل بدم . چون راهم دوره .
حالا یه سوال : آیا این فرد برای موفقیت خود باید دلیل به این مسخره گی بیاورد ؟؟؟.

شباهت ها
1 دانشگاه - فضای اینترنت
2-راه دانشگاه - خط اینترنت
3-دلیل اینکه راه دوره-سرعت پایین

منصفانه نظر بدید

s@j@d
2011/11/15, 21:50

من تو این نظر سنجی یه واقعیت رو دیدم که خیلی از افراد باورشون نمیشه یا حتی قبولش ندارن ( مسئولین )
تا الان که من دارم این کامنت رو سابمیت میکنم ، وبگردی بیشترین درصد رو به خودش اختصاص داده . این یه حقیقتی هست برای کاربرای ایرانی عزیز که متاسفانه هیچ حمایت درست و کاملی تو ایران از طرف مسئولین ندارن . بهتره بقیه مطلب رو بخونین تا خودتون متوجه این واقعیت بشین.
از همه دوستان جداً خواهش میکنم که متن زیر با دقت بخونن تا کاملا متوجه موضوع بشن
-------------------------

کاربران ایران بیشترین کاربران اینترنت در خاورمیانه +نمودار

بیش از 33 میلیون نفر از ایرانیان از اینترنت استفاده می کنند که این تعداد بیشترین جمعیت استفاده کننده در خاورمیانه است اما این موضوع زمانی تعجب انگیز و باعث شگفتی می شود که سرعت اینترنت در ایران در مقایسه با سایر کشورهای خاورمیانه و همچنین در مقیاس جهانی در کمترین میزان سرعت قرار دارد و هنوز بسیاری از کاربران از خطوط Dial Up برای اتصال به اینترنت استفاده می کنند در حالی که این سرعت به هیچ وجه جوابگوی استفاده مناسب از اینترنت و فضای در حال رشد آن نیست.

1142

تعداد بالای مراجعه کنندگان به اینترنت فقط به دلیل جمعیت بیشتر ایران در مقایسه با سایر کشورهای خاورمیانه نیست. برای نمونه ایرانی ها در رده نهم استفاده کنندگان از پربازدید شونده ترین وب سایت جهان یعنی گوگل Google هستند و این در حالی است که کشورهای پرجمعیت دیگری نیز وجود دارد که اینترنت پرسرعت و تقریباً رایگان در اختیار مردم خود گذاشته اند اما با این وجود در قیاس با کاربران ایرانی کمتر از اینترنت استفاده می کنند.

1143

جدول فوق که به نقل از وب سایت Alexa برداشته شده است، کاربران ایرانی را در رده نهم استفاده کنندگان از سایت گوگل نشان می دهد و این را باید در نظر گرفت که بخشی از کاربران ایرانی هنگام اتصال به اینترنت از ******** و وی‌پی‌ان استفاده می کنند که باعث تغییر آی‌پی شده و کاربر را استفاده کننده اینترنت از کشور دیگری نشان می دهد و گرنه رتبه کاربران ایرانی به مراتب بالاتر از رده نهم می‌شد.

sajad.2005.66@Gmail.com

از تمام دوستان خواهش می کنم این مطلب رو بخونن

به نظر شما آیا سرعت اینترنت دلیل میشه کسی از اینترنت استفاده نکنه ( نخندین ادامه مطلب رو بخونین بعد )
به نظر من نه- چون خیلی ها هستن عشق به اینترنت داره می کشتشون ولی چون هزینه adsl رو ندارن نمی تونن از adsl استفاده کنن ولی چون عاشق وبگردی هستن از dial استفاده میکنن .
به نظر من دلیل اینکه رتبه اول رو تو خاورمیانه آوردیم علاقه بسیار زیاد ایرانیان به اینترنته .
این نشون میده من و تو ایرانی خیلی بیشتر از یه کسی که تو کشور دیگه زندگی می کنه به فضای مجازی به خصوص تو این بمباران اطلاعات اهمیت میدیم .
این یعنی من و تو ایرانی اینو میفهمیم که استفاده از اینترنت باعث پیشرفت خود و کشور میشه .
این یعنی من و تو ایرانی باید بدونیم برای استفاده از اینترنت که باعث پیشرف میشه نباید دلیل علکی آورد . ( سرعت پایین )

یه مثال میزنم :
همه ما اینو میدونم تحصیل باعث پیشرفت ما انسانها میشه و اگر ما تحصیل کنیم باعث افتخار خود و خانواده میشیم .
فرض کنید یک نفر از ما وقتی مسیرش به مدرسه یا دانشگاه دور باشه بهونه میاره من نمی خوام ادامه تحصیل بدم . چون راهم دوره .
حالا یه سوال : آیا این فرد برای موفقیت خود باید دلیل به این مسخره گی بیاورد ؟؟؟.

شباهت ها
1 دانشگاه - فضای اینترنت
2-راه دانشگاه - خط اینترنت
3-دلیل اینکه راه دوره-سرعت پایین

منصفانه نظر بدید
---------------------
منم همین رو میگم دوست عزیز . به قول شما چرا ما ایرانی ها با اینکه سرعت اینترنتمون اینقدر پائینه ولی باز هم استفاده میکنیم ؟ دلیلش واضحه چون ما دنبال پیشرفت و توسعه هستیم و این واقعا باعث افتخاره برای تک تک ایرانی ها که مانند بسیاری از کشورهای همسایه دنبال خوش گذرانی یا ... پرستی نیستیم .
کی گفته چون سرعت اینترنت ما پایینه دست از اینترنت می کشیم ؟ اتفاقا برعکس عقیده شما ، من اینو میگم که همین ویژگی کاربران ایرانی باعث شده که ایران از نظر استفاده اینترنت به این حد برسه و این باعث خوشحالیه برای ماها .تازه فکرش رو بکن ما با هیچ حمایتی خودمون رو به این حد رسوندیم پس کاملا واضحه که کاربران ایرانی چقدر سخت کوش و اهل علم هستن که حتی در بدترین شرایط هم سربلند میشن .
مثال شما اصلا ربطی به موضوع ما نداشت . موضوع ما مثل این میمونه که ، مثلا شما با حقوق ماهیانه مثلا 300 هزارتومان خیلی بهتر و پسندیده تر از شخصی که با حقوق حداقل 3 برابر بیشتر از شما دارد ، زندگی کنید(زندگیتان را بچرخانید) و حتی خیلی بیشتر از اون هم پیشرفت کنین .این کار شما و این نوع زندگی شما و استفاده شمااز حقوقتون باعث میشه که در مقابل طرفتون سربلند باشید . دقیقا مثل ما کاربران ایرانی که با این سرعت پائین تونستیم استفاده بیشتری داشته باشیم .

doom2009
2011/11/23, 05:32
خب نداریم حتما دیگه !!!
راستی با pc های از رده خارج چیکار کنیم؟

ببخشید منظورتون از رده خارج یعنی چی فکر کنم اونهایی که پیش شما از رده خارج حساب میشن در شهر ما حکم طلا دارن

doom2009
2011/11/23, 05:42
---------------------
منم همین رو میگم دوست عزیز . به قول شما چرا ما ایرانی ها با اینکه سرعت اینترنتمون اینقدر پائینه ولی باز هم استفاده میکنیم ؟ دلیلش واضحه چون ما دنبال پیشرفت و توسعه هستیم و این واقعا باعث افتخاره برای تک تک ایرانی ها که مانند بسیاری از کشورهای همسایه دنبال خوش گذرانی یا ... پرستی نیستیم .
کی گفته چون سرعت اینترنت ما پایینه دست از اینترنت می کشیم ؟ اتفاقا برعکس عقیده شما ، من اینو میگم که همین ویژگی کاربران ایرانی باعث شده که ایران از نظر استفاده اینترنت به این حد برسه و این باعث خوشحالیه برای ماها .تازه فکرش رو بکن ما با هیچ حمایتی خودمون رو به این حد رسوندیم پس کاملا واضحه که کاربران ایرانی چقدر سخت کوش و اهل علم هستن که حتی در بدترین شرایط هم سربلند میشن .
مثال شما اصلا ربطی به موضوع ما نداشت . موضوع ما مثل این میمونه که ، مثلا شما با حقوق ماهیانه مثلا 300 هزارتومان خیلی بهتر و پسندیده تر از شخصی که با حقوق حداقل 3 برابر بیشتر از شما دارد ، زندگی کنید(زندگیتان را بچرخانید) و حتی خیلی بیشتر از اون هم پیشرفت کنین .این کار شما و این نوع زندگی شما و استفاده شمااز حقوقتون باعث میشه که در مقابل طرفتون سربلند باشید . دقیقا مثل ما کاربران ایرانی که با این سرعت پائین تونستیم استفاده بیشتری داشته باشیم .

دوست گرامی مثل این میمونه که یک نفر جیره غذایی داشته باشه وجیره غذاییش کم باشه به نظر شما این آدم میتونه بخاطر اینکه جیره غذاییش رو کم بهش میدن نخوره اگر نخوره که میمیره دوست من ما هم مجبوریم به نظر شما میشه بخاطرپایین بودن سرعت از اینترنت استفاده نکنیم

doom2009
2011/11/23, 06:01
CPU : Intel Pentium 4 661
MAIN : Gigabite 8i915p Duo
VGA : NVIDIA Geforce 9500 GT
HDD : Maxtor Sata2 160G
RAM : Kingston 1G X2
ODD : Sony DVD RW

MOHAMMAD MOBASHERI
2012/10/25, 11:49
مشخصات سیستم (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

iranmanoto
2012/10/25, 12:45
من وب گردی میکنم
وبلاگ نویسی هم میکردم(خیلی مبتدیانه) که بعد از هیتلر شدن این بلاگم (فکرتون جای بد نره) دیگه دست کشیدم
واین بلاگ هم که فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) دیگه اینترنت نداشتم همینجوری موند خاک خورد و 2تا دونه خواننده هم پرید
دوستان خوشحال میشم نظرتون رو در باره بلاگ ها بدونم(دوستان ببخشید مبتدیانست مال 2 سال پیش میشه بنظرم)
یه سر به اولیه بزنید و ببینید آیا باید هیتلر میشد!!!!؟؟؟؟~X(

7777
2012/10/25, 20:36
cpu:amd fx 8120 black edition
vga:sapphire amd radeon hd 7950
ram: 8 gig 1600mhz

wnhl
2012/10/27, 23:41
مشخصات سیستم من
main asus m5a78l
cpu amd x4 965 be
ram 2*4Gb Gskill 1333 cl7
vga asus gtx 560 ti top
hdd sumsung 500
power green 635 b-us
بشتر برای گیم و وبگردی گاه گداری هم اورکلاک استفاده میکنم.

artdexigner
2012/10/28, 08:07
سیستم شماره 1 من (مخصوص كارGraphic)
Intel e8500
Asus P5qc
DDR2 4 Gigabyte
Hdd WD 500GB
VGA Biostar gforce 7200GS
Case Grenn Silent storm
PSU Green 480
سيستم دوم (بازي، تماشاي فيلم)
AMD phenom 9950 BE
Asus M4A78
Vga Club3d HD4830
DDR2 4 GB 1066 Ocz
Hdd 1T WD
Case green Trio
PSU green gp535b

artdexigner
2012/10/28, 08:27
من وب گردی میکنم
وبلاگ نویسی هم میکردم(خیلی مبتدیانه) که بعد از هیتلر شدن این بلاگم (فکرتون جای بد نره) دیگه دست کشیدم
واین بلاگ هم که فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) دیگه اینترنت نداشتم همینجوری موند خاک خورد و 2تا دونه خواننده هم پرید
دوستان خوشحال میشم نظرتون رو در باره بلاگ ها بدونم(دوستان ببخشید مبتدیانست مال 2 سال پیش میشه بنظرم)
یه سر به اولیه بزنید و ببینید آیا باید هیتلر میشد!!!!؟؟؟؟~x(

داش مهيار بابا يه بوق ميزدي لا اقل خبردار مي شديم كه اونجا صحبت از بوووووووووووووووووووووقه!! ! D:
اما خدايي اين سوال آخرت يه په نه په داشت: ( آیا باید هیتلر میشد!!!!؟؟؟؟)
په نه په بايد به عنوان روحاني‌ترين وبلاگ سال ازش تقدير ميشد.!!!! ;))

iranmanoto
2012/10/28, 09:39
داش مهيار بابا يه بوق ميزدي لا اقل خبردار مي شديم كه اونجا صحبت از بوووووووووووووووووووووقه!! ! D:
اما خدايي اين سوال آخرت يه په نه په داشت: ( آیا باید هیتلر میشد!!!!؟؟؟؟)
په نه په بايد به عنوان روحاني‌ترين وبلاگ سال ازش تقدير ميشد.!!!! ;))
=))=))=))
رضا جان اون بلاگ برای آموزش هست
و به نظرم هیچ مشکلی هم نداشت
چون اصل نیت هست و نیت ماهم پاک بود!
وقتی با برادران هیتلر گر تماس گرفتم و گفتم که بلاگم جنبه آموزشی داره گفت میدونم میدونم!
ولی چون کلمه *** زیاد به کار برده شده سیستم خودش هیتلر کرده!!!!!!
بازم ممنون که سر زدی (از مطالبش استفاده کن:-*)

ARMIN
2012/10/31, 21:01
من بیشتر کامپیوتر رو نگاهش میکنم و ازش لذت میبرم. =))

Free.Byte
2012/11/03, 14:48
این سیستمم:
cpu: core i7 960
main: p6x58 E pro
ram: 3*2 g 1800mhz
vga: nvidia 210 silent
power: green 600w
hdd: 640 g hitachi

من معمولا با کامپیوتر به ترتیب وب گردی ، گوش کردن به موسیقی و دیدن فیلم ، بازی کردن رو انجام میدم

hashem14
2012/11/03, 20:42
با سلام خدمت تمامی کاربران سایت
این اولین باریه که چیزی مینویسم:(پس با اجازه)
CPU: D945
motherbord:giga-g41m-es2l
ram:3
vga:9500gt ddr2
hdd:500 seagate
power:next
case:pascal
monitor: lg f700b
برای بازی -وبگردی ودیدن فیلم و گوش دادن موسقی استفاده می کنم.

shahidamlaki
2012/11/25, 12:04
Motherboards : ASUS P8Z68-V PRO GEN3

Ram : Appacer 8GB (2*4) DDR3-1600

CPU : Intel® Core™ i7-2600k Processor (8M Cache, up to 3.80 GHz)

Graphics : CLUB3D Radeon HD 6870 CoolStream Edition

DVD-RW : pioneer

Case : GREEN X5

Power : GREEN GP785B

HDD : HDD Western Digital 500 GB SATA 3.5

Monitor : LG LED "19" E1940

mortalviper
2012/11/25, 15:37
اول سلام........
من برای گیم و وبگردی و ملاتی مدیا استفاده میکنم.............
اونم از نوع قدیمیش................

wowowo
2013/01/30, 15:41
دیدن سریال (( بعد از نفس کشیدن امر حیاتی محسوب میشه :d ))

بازی

وب گردی

بازی

A Z A D
2013/01/30, 20:40
فعلا فقط وب گردی چون کار دیگه ای نمیتونم باهاش بکنم. برنامه نویسی هم بخاطر ضعف سیستم بیخیال شدم. تابستون یه سیستم سطح بالا میگیرم
CPU : intel celecron 1.7GHz
Ram: 512 ddr2
Vga: 64mb
Hdd: 80 gb

Sent From my Xperia S

meelad
2013/01/30, 21:24
کلا برای گذروندن وقت! (تلف کردن عمرم! )

102020
2013/01/31, 10:25
اینم سیستم من
بیشتر گیم بازی میکنم در کنار گیم طراحی هم میکنم ولی در سطح معمولی
MB:ASRocK 890FX Deluxe4
CPU:AMD FX 6200 3.8
VGA:Sapphire 5970 2GB
SSD:corsair 120 GB
HDD:Western Digital 320 GB
RAM:8 GB
Power:Green 785

system32
2013/01/31, 14:39
با سلام
به غیر از وبگردی و تایپ و گوش دادن موسیقی ،
مطالعه E-Book
انجام پروژه های دانشگاه (اجرای دستورالعمل های میکروپروسسور در Simulator/Emulator ، برنامه نویسی و ...)
و یکسری کارهای دیگه که توضیح دادنش سخته .
به امید موفقیت

medial144
2013/01/31, 21:13
در تفسیری خیلی جالب
به خاطر بازی ، وب گردی

Roz6710
2013/02/01, 12:11
من بیشتر کامپیوتر رو نگاهش میکنم و ازش لذت میبرم. =))

دقیقا مثل من و سیستم من:=))
msi z77a-gd55
i5 3570k
patriot 4 1333
asus 7870 dcuII
adata sx900 128
greeen 885b
enermax t4-ta
green X9
lg L700 32
farasoo Z80
و نت بوکم:
asus x101 ch
intel atom 1.6
ram 2
hdd 320
graphic intel
led 10.1

iSteve
2013/03/27, 06:23
من و سیستمم دوتا دوست صمیمی هستیم هم من اونو دوست دارم و هم اون منو دوست داره و هیچ وقت از با هم بودن خسته نمیشیم.
لیست کارهایی که باسیستمم انجام میدم:
طراحی فتوشاپ(حرفه ای) - میکس و مونتاژ(حرفه ای) - وبگردی(فقط و فقط در سایتهای مفیدی که اطلاعاتمو در زمینه های مورد علاقه ام زیادتر کنه) - تمیز کردن داخل و بیرون کیس- بازی(حرفه ای!) - تماشای فیلم - برنامه نویسی(آماتور) - موسیقی - تمیز کردن داخل و بیرون کیس - آهنگ سازی و ادیت صدا - تایپ و انجام تحقیقات درسی - صحبت کردن و دادن اطلاعات به دوستانم از طریق ایمیل - تمیز کردن داخل و بیرون کیس - و در آخر سیستمو خاموش میکنم چند ثانیه بهش نگاه میکنم و لذت میبرم(همون کاری که آقا آرمین میکنه!) و بعد میرم دنبال کارم.

Mehran coyote
2013/03/28, 09:07
خب وبگردی دیدن فیلم و...کارایی هست که همه انجام میدن
من با این سیستمم کارای فتوشاپ و 3بعدی انجام میدم و شده که 20 ساعت به صورت مدام سیستم رو رندر بوده
خیلی از سیستمم خوشم میاد چون خودم بستمش و با یه زالمن 10x تا 5 گیگ هم اور کردم :>

ehsan.32
2013/04/06, 21:09
هرچی که به ذهنم و ذهنت برسه و بشه با این کوچولوی دوست داشتنی انجام داد،کاش ارتقاش برامون آرزو نمیشد..............

amir1364
2013/06/23, 13:53
تمامی کارهایی که تو بالا اومده رو من با سیستمم انجام میدم به غیر از کارهای سه بعدی و رندرینگ که اینم نیازمند سخت افزار مخصوص خودشه ولی فکر کنم اکثر کاربرهای ایرانی از بازی و وبگردی بیشتر استفاده میکنن

Shahin007
2013/06/27, 09:45
سیستم من در اون حدی نیستش که بخوام کارای سنگین و یا حتی متوسط باهاش انجام بدم و
در حال حاضر فقط باهاش وبگردی میکنم و آهنگ گوش میدم و فیلم میبینم.
ولی اگه یه سیستم خوب بگیرم به جز کارایی که الان انجام میدم بازی هم میکنم و فتوشاپ هم کار میکنم.

saeed_abdilar
2013/07/23, 23:13
پس تجارت الکترونیک ، برنامه نویسی ، آموزش الکترونیک و ... اینا چی شدن ؟؟؟

اینا رو اضافه کن که میخوام رای بدم :D

سیستم من :

لپ تاپ FUJITSU LifeBook A Series و مدل : AH531

Processor : Intel(R) Core i5-2450
Memory : 4096 MB RAM
Grafick : Intel(R) HD Graphics (2215) MB & 1920 x 1200 Pixel
Speakers : Realtek High Definition Audio
HDD : 500 MB
Display : 15.6 Inch & LED-Hintergrundbeleuchtung/ Hochglanz, 1366 x 768 Pixel
Camera : 1.3 MPixel-Webcam

changal
2013/08/09, 08:00
سیستم من :

Intel E8400 3 Ghz
ECS P 35-TA
Memory 2 * 1 800
EVGA GTX 550 Ti OC
H.D.D : جمعا 6.5 ترابایت
Green 530 A-B

برای بازی ، وبگردی ، تماشای فیلم و گوش دادن به موسیقی و تایپ استفاده مکینم .

یه لپ تاپ هم دارم :

Acer E1
Intel Core i5
Memory 4 GB DDR 3
Nvidia 710m
500 GB
که بیشتر باهاش تایپ و تماشای فیلم و سریال و مسیقی انجام میدم .

moostafa_18
2013/08/11, 22:45
این جا همه بچه مایه دارن =((

من که یه سیستم ساده دارم شبها روشنه دانلود آف میزنم ولی صداش خیلی زیاده
هر کاری هم باهاش میکنم . اگه چیزی هم جواب نده اجرا نکنه کسی نیست بهم پول بده ارتقا بدم
کیسم هم درش خراب شده صدا میده . #:-s

old gamer
2013/08/11, 23:51
هر 5 گزینه اول

old gamer
2013/08/12, 00:06
این جا همه بچه مایه دارن =((

من که یه سیستم ساده دارم شبها روشنه دانلود آف میزنم ولی صداش خیلی زیاده
هر کاری هم باهاش میکنم . اگه چیزی هم جواب نده اجرا نکنه کسی نیست بهم پول بده ارتقا بدم
کیسم هم درش خراب شده صدا میده . #:-s
آقا مصطفی عکسای سیستمت رو بذار دوستان راهنمایی میکنن یه دستی به سر و گوشش بکشی.
تو این تاپیک (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

king-baxx
2013/12/06, 09:55
من با کامپیوتر زندگی میکنم - مثل زن دومه برام :P

همه ی کارام آخر ختم به کامپیوتر میشه

mmiladd
2013/12/08, 18:35
همه موارد بالا :دی

vahidsoltanian
2013/12/25, 13:43
بازی (خیلی زیاد)-فیلم های حجم بالا (14-20-46)گیگ و سه بعدی -وب گردی