PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کنفرانس در دانشگاه - موضوع: بررسی نرم افزار TuneUp Utilities 2011

Hessam
2012/05/02, 14:30
سلام
دوستان اهل فن؛ لطفاً این فایل پاور پوینت (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) یا این فایل پی دی اف (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) رو بررسی کنید.
و از این طرح سعی کنید اشکالات منطقی بگیرید و در صورت امکان ویرایشش کنید و بعد از آپلود برای دانلود در همین تاپیک قرار بدید تا ببینم چه تغییراتی مناسب تری می بایست انجام می دادم که ندادم.
میخوام نظر دوستان رو بدونم و اشکالات رو برطرف کنم و البته از تجربه ها هم به نوعی استفاده کنم در کنفرانس های بعدی. (لازم به ذکره که اولین کنفرانس رسمی عمرم بود)
حقیقتش من خواستم جامع تر و تخصصی تر باشه که با توجه به کمبود وقت، چنین انتظاری میسر نبود.
ضمناً 5 ماه پیش این کنفرانس رو دادم و تموم شد. بیش از 20 ساعت وقتم رو گرفت و خیلی طول کشید. زمان زیادیه 20 ساعت و می بایست در زمان کمتری تمومش می کردم (حداقل کمتر از 10 ساعت) که آخر باب میلم هم نشد.
این نشون میده که در برنامه ریزی زمان بندی موفق نبودم و بیش از حد وقتم رو به جزئیات اختصاص دادم.
البته در 12 صفحه A4 این مطالب به صورت کامل بود و توی اون برگه ها تمام و کمال توضیح داده شده که هماهنگی بین اون ها و این فایل پاورپوینت، بیشترین وقت رو گرفت.

مشکلات این طرح از نظر خودم:
1- نداشتن فهرست مطالب؛ که اگه می نوشتم، نا منظم می شد.
2- زیاده نویسی؛ که اگه کمتر می نوشتم، مطلب نامفهوم بود و نمی شد از این بیشتر خلاصه کرد.
3- نداشتن کادر و بلد نبود درج مطالب به صورت عرضی در صفحه!!!
4- هر کاری کردم، شماره ی صفحات مرتب نشد و سایزش رو هم نتوسنتم بزرگ تر کنم. (شماره ی صفحات نامرتب نوشته شده، اگه دقت کنید.)
5- فقط نصفه مطالب رو کنفرانس دادم و فرصت نشد کامل کنفرانس بدم و در 20 دقیقه نتونستم جمعش کنم که این مورد مهم ترین ضعف یک طرحه.

حالا نظر شما دوستان حرفه ای و با تجربه تر چیه؟
انتقاد کنید و پیشنهاد بدید.
خیلی ممنون.

+Aren
2012/05/02, 14:52
سلام

مشکلات این طرح از نظر خودم:
2- زیاده نویسی؛ که اگه کمتر می نوشتم، مطلب نامفهوم بود و نمی شد از این بیشتر خلاصه کرد.
3- نداشتن کادر و بلد نبود درج مطالب به صورت عرضی در صفحه!!!
4- هر کاری کردم، شماره ی صفحات مرتب نشد و سایزش رو هم نتوسنتم بزرگ تر کنم. (شماره ی صفحات نامرتب نوشته شده، اگه دقت کنید.)
5- فقط نصفه مطالب رو کنفرانس دادم و فرصت نشد کامل کنفرانس بدم و در 20 دقیقه نتونستم جمعش کنم که این مورد مهم ترین ضعف یک طرحه.

حالا نظر شما دوستان حرفه ای و با تجربه تر چیه؟
انتقاد کنید و پیشنهاد بدید.
خیلی ممنون.

سلام
اینها چیزهایی هست که باید بگم:

- زیاده نویسی؛ که اگه کمتر می نوشتم، مطلب نامفهوم بود و نمی شد از این بیشتر خلاصه کرد.
نکته: شما تیتر موضوعات رو باید بنویسید + تصویر، توضیحات و فهماندن مطلب با توست

تیتر موضوعات رو می نوشتید(بدون شماره صفحه)

باید قبلش برا یکی از دوستات کنفرانس بدی

باقیشم سر فرصت بعدا یادت می دم

Arsn
2012/05/02, 16:31
از اونجایی که پاورپوینت باز خوبی هستم و تا الان کنفرانس زیاد دادم عیب های زیر به نظرم میاد ! البته یادآور میشم کار ، کار قوی بود ! بعید میدونم بچه های دیگه به این خوبی درست کرده باشند :دی

به نظر من مطلب شما زیاد نبود ! فقط یه ارائه کننده با تجربه میخواست که راحت در عرض 15 دقیقه میتونست مطلب را کامل و جامع بگه ! وقت اضافه هم میاوردید! این که نتونستید تمومش کنید دو دلیل داشته یکی این که باید کامل تو خونه یه بار کنفرانس میدادید ، دو این که هدف کنفرانس را فراموش کردید (شما نباید این تصور را داشته باشید که دارید این نرم افزار را آموزش میدید بلکه دارید تبلیغش میکنید ! تبلیغ چه جوریه ؟ زود تند سریع مطالب باید گفته بشه به گونه ای که مخاطب یک کلمه از حرفاتون را نفهمه ! چرا ؟ این جوری جذب میشه !:D)

ضعف در کار پاورپوینت شما (با این که معلومه خیلی زحمت و کار برده ) دیده میشه ! میتونستید جوری تنظیم کننده که اومدن نوشته ها و ورق خوردن اسلاید ها اتوماتیک باشه نه این کاربر یا خودتون مجبور باشید این همه کلیک کنید !

از Slide transition به عنوان عاملی تاثیر گذار و مخاطب پسند استفاده نکردید ! بعد از چند اسلاید کار پاورپوینت شما تکراری میشه که البته به خاطر رسمی بودن کنفرانس قابل خرده گرفتن نیست !

در مفهوم کار باید اشاره کنم شما دارید کنفرانس میدید و دارید یه نرم افزار را بررسی میکنید ، معرفی نرم افزار و گفتن ویژگی های اون نباید با توضیح برگ برگ صفحات و تنظیمات نرم افزار همراه باشه ! قشنگ نیست و به نظر من زیاده نویسی است !

باید ویژگی های کلی و سر تیتر ها را اشاره میکردید ، نه بررسی سربرگ ها !

در کل خوب بود ! نمیدونستم تحقیق های دانشگاه انقدر آسونه !

Hessam
2012/05/02, 17:42
ممنون از راهنمایی های شما دو عزیز.
اتفاقاً خیلی در کل عالی بود و کسی اینجوری و اینقدر خوب و حساب شده ارائه نداد. یه چند نفری هم که کلاً افتضاح بودن.
استاد تونست دو تا ایراد منطقی و قابل قبول بگیره که تا قبل از ارائه دادنم، این انتظار می رفت:
1- نداشتن فهرست مطالب (که گفتم چون نامنظم می شد و ایشون قبول نکرد و قابل توجیح نبود براشون)
2- کمبود وقت (که ایشون هم گفتن باید سرتیترها رو بیان می کردید که من اینجوری، نمی تونستم منظورم رو بیان کنم)
به استاد هم گفتم که گفتن این دیگه به برنامه ریزی و تفکر ارائه دهنده بر می گرده. منم که بلد نبودم. کلاً کار با پاورپوینت هم خوب بلد نیستم. اینقدری هم که درست کردم از روی کتاب آموزشی پاور پوینت بود!
جدا از این موارد در مورد کلیک کردن صفحات و رد کردن، حقیقتش کسی پشت سیستم بود و کلیک می کرد!:d
من یه فکر جالب به ذهنم رسید: اینکه خواستم از ویدئو پرنزتر استفاده کنم با بلوتوث. جوری که از این بلوتوث کوچیکا خریدم. وصل کردم به سیستم دانشگاه. گوشیم قابلیت پرزنتر داشت. یعنی می شد با گوشی موبایل از راه دور صفحات رو زد بعدی، که قطعاً عالی می شد. ولی متاسفانه درایورش رو باید دانلود و نصب می کردم، روی اون سیستم و یادم رفت و توی اون لحظه به این فکر نبودم. وگرنه خیلی می تونست این روش جدید و نوین، نظر همه رو جلب کنه! 18 شدم.
من سه بار توی خونه، کنفرانس دادم برای خودم، ولی اصلاً حواسم به زمان نبود.
به هر حال دفعه ی بعد تمامی این نکات رو رعایت می کنم. ممنون از دوستان. این تجربه ها واقعاً ارزشمنده. قدرتشون رو بدونید.