PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کاربران، ویندوز ۸ را دوست ندارند!

Hessam
2012/05/02, 11:32
بر اساس آمار ارائه شده از شرکت Net Applications، تنها ۱۱ درصد از کاربران اینترنت در هفته گذشته به وسیله ویندوز ۸ به این شبکه متصل شده‌اند.

9556

این تعداد، رشد یکنواخت کاربران نسخه آزمایشی ویندوز ۸ را از ماه مارس نشان می‌دهد. این در حالی است که دوره عرضه نسخه آزمایشی ویندوز ۷، تعداد کاربران استفاده کننده از آن، حدود ۴۰ درصد بود.
شاید یکی از دلایل این آمار، هیجان کم‌تر کاربران در استفاده و تجربه ویندوز ۸ نسبت به ویندوز ۷ باشد. ویندوز ویستا را همه ما به یاد داریم. تجربه تلخ کاربران از عرضه این نسخه از سیستم‌عامل مایکروسافت، یکی از دلایل مهمی بود که آن‌ها را ترغیب به استفاده از نسخه آزمایشی ویندوز ۷ می‌کرد.
در حال حاضر ویندوز ۷ به‌اندازه‌ای پایدار هست که خیلی‌ها تمایلی به تغییر آن ندارند و شاید بتوان آن‌را به‌ عنوان بهترین سیستم‌ عامل دهه حاضر مایکروسافت نام‌گذاری نمود.
باید منتظر ماند و دید که مایکروسافت تا پاییز امسال، چه برنامه‌ای را برای تشویق کاربران به استفاده از سیستم‌ عامل جدید و متفاوت خود ارائه می‌کند.

منبع: وبلاگینا

Castiel
2012/05/02, 11:49
باز از سخنان گهربار این وبسایت ها و وبلاگ ها بهره مند شدیم, آخه وقتی ویندوز 8 به صورت رسمی منتشر نشده, کاربران چطور از نسخه بتا با محدودیت های نصب و شناسایی درایورهای سخت افزاری استفاده کنند؟؟

Hessam
2012/05/02, 11:54
باز از سخنان گهربار این وبسایت ها و وبلاگ ها بهره مند شدیم, آخه وقتی ویندوز 8 به صورت رسمی منتشر نشده, کاربران چطور از نسخه بتا با محدودیت های نصب و شناسایی درایورهای سخت افزاری استفاده کنند؟؟

چون کاربران، فرض رو بر این میذارن که دیگه تغییرات خاصی شاهد نیستن و بیشترین جزییات مشخص شده و برای قضاوت کردن همین امکانات فعلی، کافیه.

+Aren
2012/05/02, 12:59
چون کاربران، فرض رو بر این میذارن که دیگه تغییرات خاصی شاهد نیستن و بیشترین جزییات مشخص شده و برای قضاوت کردن همین امکانات فعلی، کافیه.
من هم مثل حسام مخالفم!
چون یکی از دلایلی که نسخه بتای 7 آمار بیشتری داشت کرنل یکسان اون با ویستا بوده، یعنی لازم نیست درایور ها تغییری بکنند(همین الان هم درایور های ویستا و 7 یکی است.)
ولی در 8 کرنل و هسته سیستم از نو نوشته شده و نیاز به برنامه نویسی دوباره درایور هاست.
من فعلا این رو دلیل این قضیه می بینم.
البته خودم تا وقتی نسخه اصلی نیاد نصب نمی کنم.

Arsn
2012/05/02, 14:45
اگر مشکل درایور و شناسایی سخت افزار بود ، باید بگم AMD و nvidia هر کدوم درایور های ویندوز 8 رو زدند و گیگابایت درایور های مادربورد هاش برای ویندوز 8 را هم زده ! (فکر کنم بقیه هم زده باشند)

پس مشکل درایور نیست ! به نظرم مشکل ظاهر جدید tile مانند ویندوز 8 است ! اصلا مثل قبل نیست و کاربرها عادت کرده بودند ! مثل اینه که به کاربر PS دسته مربعی بدید !

در ضمن ویندوز 7 انقدر خوب هست که کسی تمایلی به عوض کردنش نشون نمیده ! ولی اون زمان ویستا روی اعصاب خیلی ها بود !

ya30n
2012/05/02, 14:52
یه زمانی میرسه که همین حس رو در مورد ویندوز 9 داریم ! و همه میگیم ویندوز 8 اینقدر خوبه که کسی سراغ 9 نمیره !

Castiel
2012/05/02, 14:53
اگر مشکل درایور و شناسایی سخت افزار بود ، باید بگم AMD و nvidia هر کدوم درایور های ویندوز 8 رو زدند و گیگابایت درایور های مادربورد هاش برای ویندوز 8 را هم زده ! (فکر کنم بقیه هم زده باشند)

پس مشکل درایور نیست ! به نظرم مشکل ظاهر جدید tile مانند ویندوز 8 است ! اصلا مثل قبل نیست و کاربرها عادت کرده بودند ! مثل اینه که به کاربر PS دسته مربعی بدید !

در ضمن ویندوز 7 انقدر خوب هست که کسی تمایلی به عوض کردنش نشون نمیده ! ولی اون زمان ویستا روی اعصاب خیلی ها بود !

غلیرضا جان برای محصولات جدید تر زده نه برای محصولات قدیمی.

Reza Y
2012/05/02, 17:56
سلام به نظر من دلیل استفاده نکرن کاربرا این هست که کلا کاربرای حرفه ای دوست ندارن از یک سیستم عامل آزمایشی استفاده کنن که شاهد باگ های متعدد هم باشن وقتی نسخه پایداری به این خوبی از 7 هست بریم 8 آزمایشی ناپایدار و شاید پر از باگ های ریز استفاده کنیم من به شخصه دلیلی نمیبینم که خودم رو به موش آزمایشگاهی تبدیل کنم که بعدش بیام باگ ریپرت به ماکروسافت بدم اما بعد از منتشر شدن نسخه رسمی حتما بش مهاجرت میکنم[خدا کنه کارایی بلدوزر روش بهتر بشه پسر عمم شاکیه!! براش 8120 بستم میگه همه بهم میخندن اگه بنچ ماک ها رو ببینه که دیگه کلم کندس!! ]

Arsn
2012/05/02, 18:52
سلام به نظر من دلیل استفاده نکرن کاربرا این هست که کلا کاربرای حرفه ای دوست ندارن از یک سیستم عامل آزمایشی استفاده کنن که شاهد باگ های متعدد هم باشن وقتی نسخه پایداری به این خوبی از 7 هست بریم 8 آزمایشی ناپایدار و شاید پر از باگ های ریز استفاده کنیم من به شخصه دلیلی نمیبینم که خودم رو به موش آزمایشگاهی تبدیل کنم که بعدش بیام باگ ریپرت به ماکروسافت بدم اما بعد از منتشر شدن نسخه رسمی حتما بش مهاجرت میکنم[خدا کنه کارایی بلدوزر روش بهتر بشه پسر عمم شاکیه!! براش 8120 بستم میگه همه بهم میخندن اگه بنچ ماک ها رو ببینه که دیگه کلم کندس!! ]

بیخود بهش میخندند ! بهش بگو به 4 گیگاهرتز اورکلاکش کنه ببینم 3770K رقیبش میشه یا نه ! (در ضمن در حالت عادی از پردازنده هم قیمت خودش یعنی 2500K سریعتره !)

میدونی 3770K با این همه ادعا از cinebench چند میگیره ؟؟؟ دقیقا 8 ! (فرجام تست گرفته ) حالا من با 1090 روی فرکانس 4.3 گیگاهرتز داریم 7.5 میگیرم ! با 8120 و کولر استاک میشه به 4 گیگاهرتز رسید که امتیاز 8.2 از cinebench میگیره ! یعنی همون 8120 با قیمت 400-500 تومن 3770 با قیمت نجومی را میگیره ! زاویه دیدت را عوض کن !

saeid6574598
2012/05/02, 20:22
البته ویندوز 8 رقبای سرسخت و قدرتمدی هم هنوز داره که فکر نکنم بتونه در مقابل این رقبا ، قد علم کنه .

رقبایی مثل : رایانه های رومیزی لینوکس و مک / سیستم عامل گوگل کروم و قابلیت ذخیره آنلاین اطلاعات (Cloud) / تبلت های آندرویدی و
iPad / ویندوز XP و 7

البته حالا بحث بیشتر بر سر لوگوی این ویندوز هست که خیلی ها رو نارحت کرده ! اما خوب آدم نباید به ظاهر و لوگوی یک چیز ، دل خوش کنه ؛ مهم باطنه اون چیزه که باید ببینیم نسخه اصلی ویندوز 8 ، چگونه عمل خواهد کرد .

YGH
2012/05/02, 20:35
به نظر من ویندوز 8 حاصل تجربیات زیاد مایکروسافت هست.
بعد از شکست در ویندوز ویستا و موفقیت بالا در ویندوز 7، خیلی چیزا دست مایکروسافت اومده. خیلی تجربیات کسب کرده و حاضر نمیشه محبوبیت به وجود اومده از ویندوز 7 رو به راحتی از دست بده.
با استفاده از یه نسخه بتا نمیشه گفت که یک نرم افزار بد هست. اونم چیزی مثل سیستم عامل ویندوز. من که از ویندوز 8 خیلی خوشم اومده و در اولین فرصت که نسخه اصلی اون اومد، حتما به جای ویندوز 7، ویندوز 8 رو نصب میکنم.

ATA
2012/05/02, 20:45
به این میگن تصمیم گیری زود هنگام که با گذشت زمان به طور کامل حل میشه ( وقتی که این 8 ما کامل بشه چه شود )

Amin_CaraGT2
2012/05/03, 15:18
ویندوز 8 در همین نسخه بتا خیلی خوب ظاهر شد و تقریبا بهینه سازی موفقی نشون میده اما کلیت رابط کاربری برای عموم خیلی سخت عوض میشه
طی تجربه ای که چند تن از دوستان داشتند تقریبا همگی از تغییر ظاهر گله داشتند ولی به مرور ویندوز 8 میتونه جایگاه خودشو پیدا کنه

البته مایکروسافت امکانات ویژه ای برای ویندوز 8 نهایی در نظر داره که باید تا عرضه نسخه نهایی منتظر موند

YGH
2012/05/03, 18:14
ویندوز 8 در همین نسخه بتا خیلی خوب ظاهر شد و تقریبا بهینه سازی موفقی نشون میده اما کلیت رابط کاربری برای عموم خیلی سخت عوض میشه
طی تجربه ای که چند تن از دوستان داشتند تقریبا همگی از تغییر ظاهر گله داشتند ولی به مرور ویندوز 8 میتونه جایگاه خودشو پیدا کنه

البته مایکروسافت امکانات ویژه ای برای ویندوز 8 نهایی در نظر داره که باید تا عرضه نسخه نهای منتظر موند

واسه ویندوز 7 هم همینو میگفتن و واسه ویندوزهای بعدی هم به همین صورت ادامه دارد...

Amin_CaraGT2
2012/05/03, 19:31
واسه ویندوز 7 هم همینو میگفتن و واسه ویندوزهای بعدی هم به همین صورت ادامه دارد...

این ویندوز واقعا تو بعضی موارد سریعتر است
مخصوصا روی فریم بازی ها تاثیر زیادی داره
حتی برای apu های amd تاثیر محسوستر هم می شود

دقت کنید ویندوز 7 از همان رابط کاربری xp با شمایلی جدیدتر و گرافیکی تر استفاده می کند ولی ویندوز8 کاملا دگرگون شده! و این مورد با ویندوزهای قبلی اختلاف زیادی دارد

YGH
2012/05/03, 21:07
این ویندوز واقعا تو بعضی موارد سریعتر است
مخصوصا روی فریم بازی ها تاثیر زیادی داره
حتی برای apu های amd تاثیر محسوستر هم می شود

دقت کنید ویندوز 7 از همان رابط کاربری xp با شمایلی جدیدتر و گرافیکی تر استفاده می کند ولی ویندوز8 کاملا دگرگون شده! و این مورد با ویندوزهای قبلی اختلاف زیادی دارد

منظورم درباره این جمله بود.
اما کلیت رابط کاربری برای عموم خیلی سخت عوض میشه
موقع عرضه ویندوز 7 هم همینو میگفتن.
ولی من از ظاهر ویندوز 8 خیلی خوشم میاد. منوی Start هم با ظاهر جدیدش بد نیست.

NinIX
2012/05/04, 16:08
این ها همش شایعه ای بیش نیست ... همیشه قبل از ورود رسمی یک محصولی این جور بحث ها زیاد پیش می آید ... درست چند ماه قبل خیلی از سایت های اعلام کرده بودند که از هر 100 نفر کاربر ویندوز 7 فقط 1 نفر به ویندوز 8 کوچ می کند ....