PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : عکاسی در شب

sezar
2011/10/22, 14:38
33

سلام خدمت همه ی دوستان عزیز
در این تاپیک اصول عکسبرداری در شب قرار میگیرد(مبتدی تا پیشرفته)
با امید به اینکه دوستان تجارب و روش های این نوع عکس برداری را در این تاپیک مطرح کنند.

از درج پست های خلاف قوانین انجمن خودداری کنید دوستان..پیشاپیش ممنون

Phantom
2011/10/26, 09:16
دوستان مثل اینکه خیلی اهل عکاسی در شب نیستند من در ادامه چند عکس از عکاسی از آسمان در شب را مربوط به ماه گرفتگی 26/3/1390 رو میگذارم تا از دیدنشون لذت ببرید این عکسها با دوربین کانن 450دی ولنز EF-70-300IS-USM f/4-5.6گرفته شده است
219
این عکسی از ستاره ها بود به کشیدگی نور ستارگان بنگرید این به علت حرکت زمین است که بعدا بیشتر در باره اش صحبت می کنیم
220
این اوایل ماه گرفتگی است
221
این اوج ماه گرفتگی بود
222
ماه داره از گرفتگی خارج میشه
223
اینم ماه و فضای اطرافشه

Castiel
2011/10/26, 09:31
رفیع جان من دوربین سامسونگ es70 دارم، در کل از این دوربین راضی هستم، اما امکان عکاسی در شب وجود نداره و عکسهای با کیفیت پایین می گیره، یک راهنمایی میخوام که آیا دوربین ها برای عکاسی در شب، نیاز به فناوری خاصی دارند؟

sezar
2011/10/26, 10:27
رفیع جان من دوربین سامسونگ es70 دارم، در کل از این دوربین راضی هستم، اما امکان عکاسی در شب وجود نداره و عکسهای با کیفیت پایین می گیره، یک راهنمایی میخوام که آیا دوربین ها برای عکاسی در شب، نیاز به فناوری خاصی دارند؟
فناوری خیلی خاصی لازم نیست!!! عموما عکاسان حرفه ای از لنزهای بهتری برخوردارند!! اما در مورد عکاسی در شب نکته مهم قابلیت نوردهی است !!! برای مثال در عکس اولی که دوستمون گذاشتن محل دوربین ثابت بوده و به علت زمان نور دهی و حرکت زمین ستاره ها مثله خط درامدند! در دوربین های کامپکت عموما زمان نور دهی از 30 ثانیه تجاوز نمیکنه بنابراین نمیشه عکس از اجرام اسمانی گرفت
عکس زیر از اقای بابک امین تفرشی منجم کشورمون گرفته شده ! به این نوع عکس ها دورنجومی میگن
224
این عکس حدااقل طول شب مشغول نور دهی بوده ! و نور نقطه مرکزی ستاره قطبی است که در راستای محور زمین هست ..به زمان نور دهی این تصویر خلق شده

Castiel
2011/10/26, 10:33
میشه گفت با دوربین کامپکت امکان عکاسی در شب وجود نداره، مگر اینکه نور محیط مناسب باشه

sezar
2011/10/26, 11:09
نه اینکه نشه ! من خودم canon ixus 210دارم!!! ببین نمیشه مثه یک دوربین slr بگیری ولی یک کارهایی میشه کرد

Castiel
2011/10/26, 11:18
ممنون پیام جان
البته در کل از دوربینم راضی هستم
مخصوصا تو بحث مصرف باتری، 8 ماهه این دوربینو خریدم ولی فقط دوبار شارژش کردم!

Phantom
2011/10/26, 11:33
حسام جان من ابتدا به سایت سام سرویس رفتم تا مشخصات دوربینت رو ببینم متاسفانه مشخصات کاملی نداشت
اما اولین اصل عکاسی در شب قابلیت اتصال دوربین روی سپایه بسیار محکم و ثابت می باشد که اکه زیر دوربینت محل پیچ برای اتصال بر سه پایه را داشته باشد اولین گام را برداشته ای دو مین نکته ومهم اینه که باید سرعت دوربینت متغیر های بیشتر از یک ثانیه را داشته باشه من در کم نورترین تصویر که همان تصویر کامل ماه گرفتگی بوده حدود 30 ثانیه نوردهی کرده ام می تونی امتحان کنی برای اینکار یک منظره با نور متوسط را انتخاب کن دوربین را روی سه پایه سوار کن بعد اونو روی حالت اتوماتیک بگذار بعد کلیه متغیر هاشو یاد داشت کن :
سرعت، دیافراگم که معمولا باز ترین در نظر گرفته میشه ،ایزو یا همان حساسیت یه عکس بگیر معمولا در این حالت عکس گرفته شده روشنتر از میزان مورد نظر ما در میاد بنا براین اگه اینطور بود در حالت دستی اولین کار ایزو رو کم میکنیم چون هر چه ایزو کمتر باشه نویز عکس کمتر میشه
بعد در مراحل بعد میتونیم از سرعت یا دیافراگم کم کنیم باید توجه کنی سه پایه بسیار ثابت داشته باشی در دوربینهای انالوگ از وسیله ای به نام دکلانشور برای دکمه چکاننده یا شاتر دوربین استفاده میشه در دوربین دیجیتال باید از حالت سلف تایمر استفاده کنی تا لحظه ایکه دکمه را می چکانی تکانی هر چند نا چیز به دوربین تحمیل نکنیم .در حالت سلف تایمر بعد از اینکه کادر بندی رو انجام دادی باید نورت کافی باشه تا دوربین اتو فوکوس کنه چون فکر نمیکنم دوربین تو فو کوس دستی داشته باشه واگه نور کافی نباشه دوربین قادر به اتو فوکوس نیست سپس دکمه را می زنی بعد چند ثانیه (این مقدار بسته به نوع تنظیم پارا متر سلف تایمر داره) دوربین بطور اتوماتیک عکس را می گیرد و دریچه شاتر را می بندد از ال سی دی عکس را می نگری بسته به کیفیت در دفعات بعدی پارا متر ها را کمتر بیشر کن اگه تونستی عکس بگیر اینجا قرار بده تا بیشتر راهنماییت کنم .

Phantom
2011/10/26, 11:34
ممنون پیام جان
البته در کل از دوربینم راضی هستم
مخصوصا تو بحث مصرف باتری، 8 ماهه این دوربینو خریدم ولی فقط دوبار شارژش کردم!
چند بارعکس گرفتی؟

Castiel
2011/10/26, 11:39
حسام جان من ابتدا به سایت سام سرویس رفتم تا مشخصات دوربینت رو ببینم متاسفانه مشخصات کاملی نداشت
اما اولین اصل عکاسی در شب قابلیت اتصال دوربین روی سپایه بسیار محکم و ثابت می باشد که اکه زیر دوربینت محل پیچ برای اتصال بر سه پایه را داشته باشد اولین گام را برداشته ای دو مین نکته ومهم اینه که باید سرعت دوربینت متغیر های بیشتر از یک ثانیه را داشته باشه من در کم نورترین تصویر که همان تصویر کامل ماه گرفتگی بوده حدود 30 ثانیه نوردهی کرده ام می تونی امتحان کنی برای اینکار یک منظره با نور متوسط را انتخاب کن دوربین را روی سه پایه سوار کن بعد اونو روی حالت اتوماتیک بگذار بعد کلیه متغیر هاشو یاد داشت کن :
سرعت، دیافراگم که معمولا باز ترین در نظر گرفته میشه ،ایزو یا همان حساسیت یه عکس بگیر معمولا در این حالت عکس گرفته شده روشنتر از میزان مورد نظر ما در میاد بنا براین اگه اینطور بود در حالت دستی اولین کار ایزو رو کم میکنیم چون هر چه ایزو کمتر باشه نویز عکس کمتر میشه
بعد در مراحل بعد میتونیم از سرعت یا دیافراگم کم کنیم باید توجه کنی سه پایه بسیار ثابت داشته باشی در دوربینهای انالوگ از وسیله ای به نام دکلانشور برای دکمه چکاننده یا شاتر دوربین استفاده میشه در دوربین دیجیتال باید از حالت سلف تایمر استفاده کنی تا لحظه ایکه دکمه را می چکانی تکانی هر چند نا چیز به دوربین تحمیل نکنیم .در حالت سلف تایمر بعد از اینکه کادر بندی رو انجام دادی باید نورت کافی باشه تا دوربین اتو فوکوس کنه چون فکر نمیکنم دوربین تو فو کوس دستی داشته باشه واگه نور کافی نباشه دوربین قادر به اتو فوکوس نیست سپس دکمه را می زنی بعد چند ثانیه (این مقدار بسته به نوع تنظیم پارا متر سلف تایمر داره) دوربین بطور اتوماتیک عکس را می گیرد و دریچه شاتر را می بندد از ال سی دی عکس را می نگری بسته به کیفیت در دفعات بعدی پارا متر ها را کمتر بیشر کن اگه تونستی عکس بگیر اینجا قرار بده تا بیشتر راهنماییت کنم .
230

امکان اتصال سه پایه وجود داره، انشالله یک شب باید به دل طبیعت بزنم!

چند بارعکس گرفتی؟

تا الان حدود 1000 عکس گرفتم.

sezar
2011/10/26, 11:49
مگه باتریش لیتیومی نیست ؟ من فکر کنم یه 20 باری شارژ کردم در طول یک سال اخیر !!! یا 5000هزارتایی هم عکس انداختم!!!!!!
اگر میخوای از اجرام اسمانی عکس بگیری باید از شهر و الودگی نوریش فاصله بگیری !! بهترین جا کویره

Phantom
2011/10/26, 11:52
آفرین به سامسونگ حتما بدون فلاش بوده چون من نمیتونم باور ش کنم خودم قبلا نیکون کول پیکس داشتم در حد 200 -300 عکس بیشتر نمی گرفت

Castiel
2011/10/26, 11:53
مگه باتریش لیتیومی نیست ؟ من فکر کنم یه 20 باری شارژ کردم در طول یک سال اخیر !!! یا 5000هزارتایی هم عکس انداختم!!!!!!
اگر میخوای از اجرام اسمانی عکس بگیری باید از شهر و الودگی نوریش فاصله بگیری !! بهترین جا کویره

باتریش از نوع لیتیوم ساخت elente در چین هست به مدل BP70A
3.7 ولت، 740 میلی آمپر در ساعت و 2.7 وات در ساعت

Phantom
2011/10/26, 11:55
نه من به هیچ عنوان توصیه نمی کنم با دوربین کمپکت از اجرام آسمانی عکس بگیرین مگه دوربینهای سوپر زوم باشن وقابلیت فوکوس دستی داشته باشن میتونین از مناظر شهر اطراف شروع کنین

sezar
2011/10/26, 11:56
باتری من هم 3.7ولت و 1آمپر هست و 3.5وات ساعت هم هست اما زود خالی میشه !!! ساخت کشور دوست چینم هست

Castiel
2011/10/26, 12:03
نه من به هیچ عنوان توصیه نمی کنم با دوربین کمپکت از اجرام آسمانی عکس بگیرین مگه دوربینهای سوپر زوم باشن وقابلیت فوکوس دستی داشته باشن میتونین از مناظر شهر اطراف شروع کنین

من قصد عکاسی از اجرام اسمانی ندارم، و فقط در صورتی که سوژه خوبی در شب داشتم یک عکسی ازش بگیرم، مورد استفاده من همینه

آفرین به سامسونگ حتما بدون فلاش بوده چون من نمیتونم باور ش کنم خودم قبلا نیکون کول پیکس داشتم در حد 200 -300 عکس بیشتر نمی گرفت

راستش حدودا 40 درصد از عکسها با فلاش بوده!!!

Phantom
2011/10/26, 12:17
من قصد عکاسی از اجرام اسمانی ندارم، و فقط در صورتی که سوژه خوبی در شب داشتم یک عکسی ازش بگیرم، مورد استفاده من همینه

راستش حدودا 40 درصد از عکسها با فلاش بوده!!!
فکر کنم دوربینت جادویی باشه من سامسونگی بودم بیشتر ترغیبم کردی یه سامسونگ کمپکت بگیرم

Castiel
2011/10/26, 12:28
البته رفیع جان فکر کنم ضد آب هم باشه، چون تا الان چند بار به کل خیس شده!!

+Aren
2011/10/26, 20:51
من تقریبا اکثر شبها به بیابون برا دیدن ستاره ها می رم! مثل چند ساعت دیگه که می خوام برم!
همینطور دوست داشتم از ستاره ها و شهاب سنگ هایی که می بینم بتونم عکس بگیرم!
همینطور از حیوانات!
لطفا بیشتر در مورد فنون عکاسی در شب صحبت کنید! بی صبرانه منتظرم!
آیا این دوربین برای این کار مناسبه؟ (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.دوربین-نیمه-حرفه-ای-با-طراحی-کامپکت)
سپاس

Pesar khooob
2011/10/26, 23:23
این چند تا عکس رو خودم گرفتم. بدون فلش. سه تا عکس در شرایط کاملا مختلف.

دوربین: Canon IXUS 960 IS

اگه میشه نسبت به این عکس ها یه راهنمایی بکنید که چکار کنم بهتر بتونم عکس بگیرم!

Phantom
2011/10/27, 11:03
من تقریبا اکثر شبها به بیابون برا دیدن ستاره ها می رم! مثل چند ساعت دیگه که می خوام برم!
همینطور دوست داشتم از ستاره ها و شهاب سنگ هایی که می بینم بتونم عکس بگیرم!
همینطور از حیوانات!
لطفا بیشتر در مورد فنون عکاسی در شب صحبت کنید! بی صبرانه منتظرم!
آیا این دوربین برای این کار مناسبه؟ (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.دوربین-نیمه-حرفه-ای-با-طراحی-کامپکت)
سپاس
قطعا با کمی تمرین وبه دست آوردن شرایط می تونین عکسهای عالی بگیرین همانطور که پیشتر گفتم به یک سه پایه احتیاج دارین سه پایه شما معمولا یه قلاب در نقطه مرکزی زیرش داره این قلاب برای ثبات بیشتر است میتونید وزنه های سنگین در داخل کیسه ای اویزان کنید
255
یک اصل مهم که فراموش کردم قبلا بگم در منو دوربین فلاش دوربین را حتما غیر فعال کنید در عکاسی شب به هیچ عنوان از فلاش استفاده نکنید
برای اینکه هنگام فشار دکمه فشاری به دوربین وارد و تکانی نخورد حتما از دکلانشور واگه در دست رس نبود از تایمر استفاده کنید
257
دوربین مورد نظر شما به خاطر سوپر زوم بودن برای اینکار عالیه در این حالت در حالت حد اکثر زوم قرار دهید بعد نکته ایکه میمونه فوکوس کردنه اگه دوربین فوکوس دستی نداشته باشه باید یک جرم آسمانی را در نقطه فوکوس لنز قرار دهید یعنی زاویه دوربین را به آرامی حرکت می دهین تا وقتی یک جرم آسمانی در محدوده فوکوسش قرار بکیره و وضوح یابی انجام بگیره بع پس از کادر بندی دکمه تایمر را بزنید و تا ثبت عکس به دوربین و سه پایه دست نزنید
البته ابتدا باید با پارامتر های ایزو رو بالا ببرید واینم در نظر بگیرید هرچه ایزو بالاتر بره نویز تصویر بیشتر میشه دیافراگم در باز ترین حالت یعنی کوچکترین عدد قرار میدین بعد سرعت برای تصویر جرمی بزرگ مانند ماه بستگی به دوربینتون میتونیین از سرعتی حدود 5ثانیه شروع کنید ولی اگه بخواین حرکت ستارگان را به تصویر بکشین از اعداد بیشتر استفاده می کنین برای شهاب سنگها باید ابتدا جهت وزمان لازم را حدس بزنید سپس باید دوربین را به سمت مکان مورد نظر قرار دهید و با ایزو کمتر چندین دقیقه ویاحتی بیشتر نور دهی کنین وباید از سرعت bاستفاده کنید در این حالت از لحظه فشار دکمه تا فشار بعدی سنسور شما نوردهی میشه و داشتن یه دکلانشور دیجیتال لازم میشه

Phantom
2011/10/27, 11:13
این چند تا عکس رو خودم گرفتم. بدون فلش. سه تا عکس در شرایط کاملا مختلف.

دوربین: Canon IXUS 960 IS

اگه میشه نسبت به این عکس ها یه راهنمایی بکنید که چکار کنم بهتر بتونم عکس بگیرم!
درود پسر خوب در تصویر اول به خوبی لرزش دست مشهود ه (حرکت خط نور چراغها به بالا ) در اثر لرزش هرچند کوچک دست برا همین می گم داشتن یه سه پایه در نورهای کم واجبه
در تصویر دوم کادر بندی مشکل داره فضای خالی بالای تصویر بیش از حده می تونستی تو فتو شاپ برشش بزنی
تصویر سوم مشکل بزرگی نداره البته با فاصله گرفتن میشد یه کم کادر را باز تر کنی
پیروز باشی

Pesar khooob
2011/10/27, 16:54
در مورد عکس اول حق با شماست، بهتره که از پایه استفاده کنم (انشاالله توی برف بعدی :) )
اما عکسی که از رعد و برق گرفتم خیلی اتفاقی بود. یعنی اصلا فکر نمیکردم که همچین عکسی بشه. حدود 250 تا عکس پی در پی گرفتم که از بین این همه عکس فقط 6 تاش عکس رعد رو به خوبی ظبط کرده بودن.
عکس سومی هم که معلومه دیگه، چهارشنبه سوری!

سه تا عکس دیگه هم هست که از ماه توی شرایط مختلف گرفتم (بدون پایه) تمام حرف رو عکس ها میزنن دیگه:

281 282 283

در عکس سوم نور ماه به قدری زیاد بود که انگار از نورافکن عکس گرفتم.

از طرفی هم که این دوربین من لنز نمیخوره و یه کامپکت ساده است، نمیشه جزئیات دقیقی رو از ماه دید.

هیچ تنظیم خاصی هم برای عکاسی در شب براش تعریف نشده!

Pesar khooob
2011/11/20, 23:01
1412

یه سوالی داشتم:
چطوری میشه شدت نور رو توی عکسهایی مثل این عکس پایین آورد؟
در شب وقتی از یه منبع نور عکس میگیرم یه شعاع نور دورش درست میشه که زیاد جالب نیست. آیا ترفند خاصی وجود داره که پخش شدگی نور کمتر به نظر بیاد؟

Phantom
2011/11/21, 09:26
1412

یه سوالی داشتم:
چطوری میشه شدت نور رو توی عکسهایی مثل این عکس پایین آورد؟
در شب وقتی از یه منبع نور عکس میگیرم یه شعاع نور دورش درست میشه که زیاد جالب نیست. آیا ترفند خاصی وجود داره که پخش شدگی نور کمتر به نظر بیاد؟
درود پسر خوب سوال به جایی پرسیدی
برای اینکه اصل قضیه رو برای تو و سایر کار بران روشن کنم شما یک تکه کاغذ ،پارچه یا دستمال کاغذی بیار بعد نوک روان نویس یا ماژیک رو در وسطش قرار بده جوهر ماژیک ارام ارام شروع به ترشح به اطراف این نقطه می کنه هر چه زمان بیشتری اونو نگهداری بیشتر پخش میشه مثل تصویر زیر
1414
خوب حالا تصویری که در سنسور دوربین یا بر روی فیلم عکاسی ایجاد میشه از همین قانون طبعیت میکنه بدین ترتیب در نور شب چون شما مجبورید چند ثانیه نور دهی هستید هر چقدر زمان نور دهی افزایش یابد نور تابیده از نقطه کانونی خود کم کم پیکسلهای اطرافش رو بر روی سنسور یا فیلم تحت تاثیر قرار میده وتشکیل این هاله رو میده مانند شکل زیر
1415
پس وقتی که عامل به وجود آمدن این مشکل زمان (چه در مثال جوهر و کاغذ چه در عکاسی در شب) می باشد بهترین راه حل کاهش زمان نوردهی است برای اینکار شما دو گزینه دارید اول افزایش ایزوی دوربین یعنی مقدار حساسیت تا حدی که نویز قابل تحملی رو ایجاد بکنه دوم باز کردن بیشتر دیافراگم هست که سبب میشه در زمان کمتر نور بیشتری از لنز رد شده و به سنسور برسه
البته در دوربینهای فیلمی شما نمی تونید افزایش ایزو داشته باشید بلکه باید از ابتدا بستگی به شرایط عکاسی از فیلمهای با asaیا آسا کم یا زیاد استفاده می کردید

kamyar
2012/04/01, 10:50
سلام دوستان میشه منو دربارهی تنظیم ایزو-شاتر و دیافراگم در شب برای هرچه بهتر شدن عکس ها راهنماییم کنید؟چون تنظیمات دوربینم را بلد نیستم عکس هام در تاریکی خیلی بد میشه
دوربین منfinepix s3300(فوجی)است.اگر خواستین یک نمونه عکس در شبم را بزارم

Phantom
2012/04/12, 17:33
سلام دوستان میشه منو دربارهی تنظیم ایزو-شاتر و دیافراگم در شب برای هرچه بهتر شدن عکس ها راهنماییم کنید؟چون تنظیمات دوربینم را بلد نیستم عکس هام در تاریکی خیلی بد میشه
دوربین منfinepix s3300(فوجی)است.اگر خواستین یک نمونه عکس در شبم را بزارم
درود دوست من دوربین شما دارای حالات زیر است:
9051
Night
که در این حالت دوربین به طور خودکار بهترین ایزو ودیافراگم و سرعت رو انتخاب میکنه برای مناظر شب با کمترین نویز ممکن
9052
Night Portrait
در این حالت هم دوربین به طور خودکار برای عکاسی از چهره ها و افراد تنظیم میشه در شب
بهتره شما با انتخاب این حالات ابتدا از سوژه های خود تصویر بگیرید اگر تصاویر ایراد نور دهی داشتند آنگاه به طور دستی اقدام به تنظیم دوربین نمایید
در ضمن خوشحال میشم نمونه عکسهاتون رو بگذارید تا ببینیم

Amin_CaraGT2
2012/04/22, 18:56
یکی از روستاهای همدان
کنون کامپکت a800 /:)
9328

Amin_CaraGT2
2012/04/23, 07:10
تهران درکه
300D Canon
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

kamyar
2012/04/28, 20:09
درود دوست من دوربین شما دارای حالات زیر است:
9051
Night
که در این حالت دوربین به طور خودکار بهترین ایزو ودیافراگم و سرعت رو انتخاب میکنه برای مناظر شب با کمترین نویز ممکن
9052
Night Portrait
در این حالت هم دوربین به طور خودکار برای عکاسی از چهره ها و افراد تنظیم میشه در شب
بهتره شما با انتخاب این حالات ابتدا از سوژه های خود تصویر بگیرید اگر تصاویر ایراد نور دهی داشتند آنگاه به طور دستی اقدام به تنظیم دوربین نمایید
در ضمن خوشحال میشم نمونه عکسهاتون رو بگذارید تا ببینیم
سلام ممنون ببخشید پاسختون رو ندیده بودم- ولی فقط روی حالت auto این حالت ها به طور خودکار انتخاب میشه!نمیشه دستی انتخاب کرد!
اینهم یک عکس:95159516 البته ببخشید تویکی فکوس خوب عمل نکرده

Phantom
2012/04/29, 18:59
سلام ممنون ببخشید پاسختون رو ندیده بودم- ولی فقط روی حالت auto این حالت ها به طور خودکار انتخاب میشه!نمیشه دستی انتخاب کرد!
اینهم یک عکس:95159516 البته ببخشید تویکی فکوس خوب عمل نکرده
خوب دوربین در حالت اتو خودکار این حالات را تشخیص و انتخاب میکنه شما اگه در این حالت عکس بگیرید و مقادیر دیافراگم و سرعت شاتر را یاد داشت نمایید میتوانید در حالت دستی با کمی کم و زیاد کردن نتیجه دلخواه را کسب نمایید همچنینن باید توجه داشته باشین در شب داشتن سه پایه محکم و ثابت الزامی و واجب هست در حالت دستی میتوانید دیافراگم را در حالت بازترین حالت ( کوچکترین عددممکن ) در حالت اواویت دیافراگم قرار دهید سرعت را دوربین تنظیم میکند والبته باید توجه نمایید کمترین تماس دست شما با دکمه شاتر هم باعث تاری تصویر میشود میتوانید دراین حالت بوسیله تایمر دوربین عکاسی کنید
با سپاس موفق باشید

bahareh1000
2012/05/09, 08:16
در عکاسی از آسمان شب رمان نوردهی و حساسیت دوربین مهم است اما این دوربینها لنزهای قدرتمندی برای این کار ندارند لذا مانند دوربینهای حرفه ای قابلیت جمع آوری نور رو د اون زمان نیست.لنز خیلی مسئله مهمی و مکمل امکانات دیگر هست موفق باشی

arshavir
2012/05/09, 13:10
اینهم چند عکس آماتور که با توجه به تجیهزاتی که داشتم گرفتم.لطفا نظر بدید

9697969896999700

البته من عکس در شب زیاد دارم.اما اینها بدون فلش بوده و تنظیمات نور به صورت دستی انجام شده.

Editor In chief
2012/05/09, 13:19
ممنونم از همه دوستان به خاطر نمونه عکس‌ها

يک مقاله کاربردي در مورد عکاسي در شب در نشريه چاپ کرديم. اگر دوست داشتين اين جا براي همه به اشتراک بگذاريم سروران گرامي

ممنونم

Alkatraz
2012/05/09, 18:20
این عکس رو با دورببین خانگی گرفتم که هیچ امکانات دستی نداره:d

9712

نظرتون رو لطفا بگین

Phantom
2012/05/10, 14:35
اینهم چند عکس آماتور که با توجه به تجیهزاتی که داشتم گرفتم.لطفا نظر بدید

9697969896999700

البته من عکس در شب زیاد دارم.اما اینها بدون فلش بوده و تنظیمات نور به صورت دستی انجام شده.
بسیار زیبا ست نوردهی نیز خوب بوده

Phantom
2012/05/10, 14:36
این عکس رو با دورببین خانگی گرفتم که هیچ امکانات دستی نداره:d

9712

نظرتون رو لطفا بگین
با توجه به اینکه ازدوربین (خانگی ) احتمالا منظورت کمپکت بوده کارت عالیه

kamyar
2012/07/05, 18:27
سلام ببخشید چند سوال دارم ممنون میشم راهنماییم کنید[-O<
چطور میتونم تنظیم عکس برداری پیدرپی دوربینم رو فعال کنم دوربینم فوجیs3300 هست!
ببخشید میشه یه توضیح درمورد این عدد دیافراگم و اون عدد ممیز دار و نمودار بدین؟برای عکاسی در شب عدد ممیز دار باید کوچکتر یا بزرگتر باشد؟
چطوری میتونم توی شب مانند دوستان دوربینم رو طوری تنظیم کنم که اصلا نویز نداشته باشه(به غیر از کاهش ایزو)؟
ببخشید چراغ af برای چی هست من میخواهم روشنش کنم توی منو کلا غیر فعال هست!اگر هم دوربین را ریست کنم برای چند دقیقه کار میکنه ودوباره غیر فعال میشه!
ممنون

sezar
2012/07/10, 13:29
سلام ! من یه دوربین sony nex-c3 خریدم همراه با لنز sony no.sal18250
10773

عکس شبش اینطویه ! اما برای دور نجومی زمان نوردهیش خیلی نیست که بشه ردی از ستاره ها به جا بمونه ! چیکار کنم؟

Danialdaneshmand
2012/07/10, 14:05
سلام ! من یه دوربین sony nex-c3 خریدم همراه با لنز sony no.sal18250
10773

عکس شبش اینطویه ! اما برای دور نجومی زمان نوردهیش خیلی نیست که بشه ردی از ستاره ها به جا بمونه ! چیکار کنم؟
درود
دوربین با کیفیتی هست چند مدت پیش قصد خریدش رو داشتم!
ببینید قسمتی به اسم S پیدا میکنید؟مخفف همون شاتر هست روی این حالت میشه سرعت شاتر رو تنظیم کرد احتمالا باید شاتر با زمان بالا هم داشته باشه!
اگه نتونستید پیدا کنید از این لینک استفاده کنید!
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

sezar
2012/07/10, 14:18
درود
دوربین با کیفیتی هست چند مدت پیش قصد خریدش رو داشتم!
ببینید قسمتی به اسم S پیدا میکنید؟مخفف همون شاتر هست روی این حالت میشه سرعت شاتر رو تنظیم کرد احتمالا باید شاتر با زمان بالا هم داشته باشه!
اگه نتونستید پیدا کنید از این لینک استفاده کنید!
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.
میدونم! میگم که زمانش کمه !! در بیشترین زمان ممکنه فقط 30 دقیقه میتونه نور دهی کنه ! در حالی که برای دور نجومی خیلی ازین بیشترا زمان لازمه

Danialdaneshmand
2012/07/10, 15:30
میدونم! میگم که زمانش کمه !! در بیشترین زمان ممکنه فقط 30 دقیقه میتونه نور دهی کنه ! در حالی که برای دور نجومی خیلی ازین بیشترا زمان لازمه

حالت B نداشت؟

اگه نداره كه بايد از همون روش سنتي استفاده كنيد :d
سي دقيقه سي دقيقه بگيريد بعد تركيب كنيد!
Sent from my HTC Sensation XE with Beats Audio Z715e using Tapatalk 2

kamyar
2012/07/11, 19:09
کمک کسی نیست جواب منو بده؟! ممنون

Phantom
2012/07/12, 17:27
پیام جا نببخشید مدتی نبودم
دوربین شما سرعت B نداره
Shutter speeds shortest 1/4000sec
Shutter speeds longest 30sec

و حداکثر زمان نوردهی تو مشخصاتش 30 ثانیه درج شده
اگر اهل عکاسی در شب هستین در موقع خرید به این نکته توجه کنین دوربینتان حالت B داشته باشه

Phantom
2012/07/12, 19:23
درود دوست من با پوزش مدتی نبودم
چطور میتونم تنظیم عکس برداری پیدرپی دوربینم رو فعال کنم دوربینم فوجیs3300 هست!
Continuous shooting
TOP-3
max. 1.2 frames / sec;
TOP-10
max. 3.3frames / sec; size (M,S)
TOP-20
max. 8frames / sec; size (S)
LAST3
max. 1.2 frames / sec; last 3 frames recorded
LONG PERIOD
max. 1.2 frames / sec; maximum number of frames varies with image size and available memory
همانطوری که در جدول مشخصات شما در سایت فوجی فیلم درج شده دوربین شما بستگی به سایز کیفیت سنسور و شرایط نوری محیط و نوع حافظه مورد استفاده از 1.2فریم در ثانیه تا حداکثر 8فریم بر ثانیه عکس پیاپی داشته باشد
در مورد فعال کردن حالت عکس پیاپی من آشنایی با منو های دوربین شما ندارم ولی باید دنبال حالت ( Continuous shooting) بگردین و اونو در حالت چند عکس پشت سر هم قرار بدین در این حالت با توجه به شرایط بالا از این حالت برای عکسهای پیاپی استفاده می گردد
ببخشید میشه یه توضیح درمورد این عدد دیافراگم و اون عدد ممیز دار و نمودار بدین؟برای عکاسی در شب عدد ممیز دار باید کوچکتر یا بزرگتر باشد؟
Aperture F3.1 / F8(Wide)
F5.9 / F8 / F20(Telephoto) with ND ******
باز در این مورد شما هرچه نور کمتر باشه باید عدد دیافراگم کوچکتر باشه تا نور بیشتری در مدت زمان کمتری به سنسور دوربینتان برسه در نتیجه نویز تصاویر کاهش پیدا کنه که در دوربین شما وقتی لنز در حالت واید باشه کمتری ن عدد F3.1 به دست میاد
ببخشید چراغ af برای چی هست من میخواهم روشنش کنم توی منو کلا غیر فعال هست!اگر هم دوربین را ریست کنم برای چند دقیقه کار میکنه ودوباره غیر فعال میشه!

چراغAFباید چراغ اتو فوکوس دوربین باشه که در تمامی دوربینها پس از چند ثانیه خاموش میشه تا در مصرف باتری صرفه جویی بشه

موفق باشید

kamyar
2012/07/21, 19:16
ممنون فکر میکنم چراغ af دوربینم خراب شده چون بدون زوم و درفاصله زیاد تا نقطه فوکوس -فوکوس میکنه ولی وقتی فاصله کمه یا زیاد زوم میکنم اصلا فوکوس نمیکنه و اصلا هم روشن نمیشه درحالی که در منو هم گزینش قفله شما جایی رو میشناسید که تعمیر کنند؟حدود هزینشو میدونید چقدر میشه؟
ببشخید عکسبرداری با نوردهی طولانی چه گونس؟تنظیماتشو میشه بفرمایید؟
ممنون

Phantom
2012/07/21, 19:36
ممنون فکر میکنم چراغ af دوربینم خراب شده چون بدون زوم و درفاصله زیاد تا نقطه فوکوس -فوکوس میکنه ولی وقتی فاصله کمه یا زیاد زوم میکنم اصلا فوکوس نمیکنه و اصلا هم روشن نمیشه درحالی که در منو هم گزینش قفله شما جایی رو میشناسید که تعمیر کنند؟حدود هزینشو میدونید چقدر میشه؟
ببشخید عکسبرداری با نوردهی طولانی چه گونس؟تنظیماتشو میشه بفرمایید؟
ممنون
دوست من اگه دوربینتون گارانتی داره باید به شرکت گارانتی دهنده مراجعه فرمایید
تمامی دوربینها بسته به نوع لنز از یک حداقل فاصله ای تا بینهایت توان فوکوس دارند اگر فاصله از حداقل فاصله ممکن کمتر باشه قدرت فوکوس ندارند در این حالت با افزایش فاصله با سوژه امتحان کنید
برای عکسبرداری نوردهی طولانی داشتن سه پایه الزامیست بعد باید دیافراگم دوربینتان در کوچکترین عدد ممکن باشد معمولا دوربین شما خود به خود سرعت را تنظیم میکند واین در شرایطیه که نور محیط کم باشه مثلا شب

kamyar
2012/07/21, 19:36
امتحان کردم به اندازهی همون فاصله ممکن هم باشه فوکوس نمیکنه اصلا این چراغ روشن نمیشه قبلا که روشن میشد مشکلی نداشت گارانتی فکر میکنم نداره
راستی روی دوربین یک دگمه هست که عکس پیاپی روشه و وقتی میزنمش اینها میاد:اولین6-اخرین6-زمان طولانی-اولین20-اولین40-گام طبقه بندی ولی هرکدوم رو انتخاب میکنم موقع عکس برداری هیچ تغییری ایجاد نمیشه همون 1 عکس رو میگیره مموری هم team group 32 گیگ کلاس 10 هست:فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.******able_product/tabs_detail/data/en/10/557/zfKsFi.html

Phantom
2012/07/21, 19:46
امتحان کردم به اندازهی همون فاصله ممکن هم باشه فوکوس نمیکنه اصلا این چراغ روشن نمیشه قبلا که روشن میشد مشکلی نداشت گارانتی فکر میکنم نداره
راستی روی دوربین یک دگمه هست که عکس پیاپی روشه و وقتی میزنمش اینها میاد:اولین6-اخرین6-زمان طولانی-اولین20-اولین40-گام طبقه بندی ولی هرکدوم رو انتخاب میکنم موقع عکس برداری هیچ تغییری ایجاد نمیشه همون 1 عکس رو میگیره مموری هم team group 32 گیگ کلاس 10 هست:فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.******able_product/tabs_detail/data/en/10/557/zfKsFi.html

یعنی یه همچین شکلی داره؟
11222

kamyar
2012/07/21, 19:49
بله دقیقا وقتی میزنم گزینه های که گفتم زیر صفحه میاد ولی هرکدوم رو میزنم در عکسبرداری تغییری ایجاد نمیشه!11223 دقیقا راست پایین دکمه ی شاتر هست
مموریم خوبه؟درچه سطحی هست؟(بد-متوسط-خوب-عالی)
ممنون

Phantom
2012/07/21, 19:58
بله دقیقا وقتی میزنم گزینه های که گفتم زیر صفحه میاد ولی هرکدوم رو میزنم در عکسبرداری تغییری ایجاد نمیشه!11223 دقیقا راست پایین دکمه ی شاتر هست
مموریم خوبه؟درچه سطحی هست؟(بد-متوسط-خوب-عالی)
ممنون

مموریت عالیه
برا عکاسی پیاپی باید دکمه شاتر را به صورت مداوم نگه بدارید آیا اینکار را میکنید؟
در این حالت دوربین تا مادام که دست شما روی دکمه باشه پی در پی باید عکس بگیره

kamyar
2012/07/21, 20:05
بله درست شد ممنون نمیدونستم باید دستم را روی دکمه ی شاتر نگه دارم!