PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : شکل در نصب ابونتو 12.04 با استفاده از wubi

neo
2012/05/01, 00:09
بالاخره تونستم ابونتو 12.04 رو دانلود کنم، همیشه عادت دارم اول ابونتو رو روی ویندوز نصب می کنم و بعدا به صورت full. اما این بار بعد از رایت با کمال تعجب دیدم گزینه install inside windows از wubi حذف شده، البته خیلی اتفاقی wubi رو روی دسکتاپ کپی کردم و با اجراش از رو دسکتاپ تونستم وارد نصب درون ویندوزی بشم اما وقتی ری استارت میشه و وارد نصاب خود ابونتو میشم، آخرِِ کار پیغامی چیزی مبنی بر اتمام عملیات نصب داده نمیشه و اگه ساعت ها هم صبر کنی به همون حالت می مونه، پریروز تا حالا 100 بار این کارو تکرار کردم اما فایده نداره، لطفا راهنمایی کنین.

neo
2012/05/01, 10:06
خود وبسایت ابونتو هم اشاره کرده که نصب درون ویندوزی از این ورژن حذف شده و گفته برای انجام اینکار باید فایل wubi و فایل iso ابونتو رو توی یه پوشه بریزین و فایل wubi رو اجرا کنین تا نصب درون ویندوزانجام بشه، ولی وقتی با این حالت هم انجام دادم توی ویندوز نصب و ری استارت شد، ولی تو خود ابونتو بعد از تموم شدن کپی فایلها بازم نصاب بسته نمیشه و پیغامی هم نمیده، در صورت ری استارت هم باز نصب از اول شروع میشه. لطفا کمک کنین.

Castiel
2012/05/01, 10:17
نعیم جان باید منتظر یاسین بمونی، استاد لینوکس فروم یاسین هست!

ya30n
2012/05/01, 16:16
سلام نعیم جان ! ببخشید دیر جواب دادم !
طبق دسته بندی که اوبونتو توی نسخه های جدیدش انجام داده ، تفاوت های بس غیر محسوس بین نسخه های نصب کنار ویندوز و نسخه ی اصلی قرار داده ! که البته این کار نشون میده اوبونتو داره برای پرش به یه فایل سیستم جدید دور خیز میکنه !
یکی دیگه از این دلایل فید بک های کربران هست که بعضا دچار مشکل پاک شدن پارتیشن هاشون طی نصب لینوکس می شدن !
به نظر من هم شما نسخه اصلی رو نصب کنید ! چون خیلی خیلی پایدار تره ! البته اگه از لینوکس استفاده انچنانی نیمی کنید ! همون نصب کنار ویندوز رو نصب کنید !
خوب حالا سوال شما !
همونطور که خودت گفتی توی این لینک (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) اشاره کرده که چی کار کنید !

لینوکس چند بیتی رو دانلود کردی ؟

neo
2012/05/01, 23:46
سلام نعیم جان ! ببخشید دیر جواب دادم !
طبق دسته بندی که اوبونتو توی نسخه های جدیدش انجام داده ، تفاوت های بس غیر محسوس بین نسخه های نصب کنار ویندوز و نسخه ی اصلی قرار داده ! که البته این کار نشون میده اوبونتو داره برای پرش به یه فایل سیستم جدید دور خیز میکنه !
یکی دیگه از این دلایل فید بک های کربران هست که بعضا دچار مشکل پاک شدن پارتیشن هاشون طی نصب لینوکس می شدن !
به نظر من هم شما نسخه اصلی رو نصب کنید ! چون خیلی خیلی پایدار تره ! البته اگه از لینوکس استفاده انچنانی نیمی کنید ! همون نصب کنار ویندوز رو نصب کنید !
خوب حالا سوال شما !
همونطور که خودت گفتی توی این لینک (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) اشاره کرده که چی کار کنید !

لینوکس چند بیتی رو دانلود کردی ؟
سلام. خيلي ممنون از جوابتون. شما كه در جريان تاپيك چي به درد من مي خوره هستين، من بالاخره همين ابونتو رو انتخاب كردم و lts بودن اين ور‍ژن رو هم به فال نيك گرفتم تا ابونتو تبديل به سيستم عامل اصليم بشه. اما متاسفاه هارديسك يك ترابايتيم كاملا پره و با كلي زحمت تونستم حدود 8 گيگ تو يكي از درايوام خالي كنم تا به wubi‌ اختصاص بدم كه اين ماجرا پيش اومد. البته قصد ارتقا هاردم رو دارم ولي فعلا جرات نمي كنم. روي همين حساب امكان ايجاد پارتيشن و نصب اصلي رو ندارم. در ضمن نسخه 32بيتي رو هم دانلود كردم.

ya30n
2012/05/02, 01:31
سلام. خيلي ممنون از جوابتون. شما كه در جريان تاپيك چي به درد من مي خوره هستين، من بالاخره همين ابونتو رو انتخاب كردم و lts بودن اين ور‍ژن رو هم به فال نيك گرفتم تا ابونتو تبديل به سيستم عامل اصليم بشه. اما متاسفاه هارديسك يك ترابايتيم كاملا پره و با كلي زحمت تونستم حدود 8 گيگ تو يكي از درايوام خالي كنم تا به wubi‌ اختصاص بدم كه اين ماجرا پيش اومد. البته قصد ارتقا هاردم رو دارم ولي فعلا جرات نمي كنم. روي همين حساب امكان ايجاد پارتيشن و نصب اصلي رو ندارم. در ضمن نسخه 32بيتي رو هم دانلود كردم.

با این حساب شما اصلا جای ریسک نداری ! پس باید نسخه ی نصب کنار ویندوز رو دانلودکنی ! که از هر بابت خیالت راهت باشه !
یه راه دیگه هم هست که نسخه های قدیمی رو نسب کنی ! مثلا نسخه 10 رو که inside windows رو داخلش داره ! بعد لینوکست رو که آپدیت کنی میشه نسخه جدید ! این امنترین راه ممکنه ! بوس

neo
2012/05/02, 19:16
نسخه نصب کنار ویندوز؟ منظورتون اینه که با همون wubi نصب کنم و بزارم اطلاعات نصب از اینترنت دانلود بشن؟ اومدیم و اینکارم کردم و بازهم به همون ارور قبلی برخوردم و باز انتهای نصاب ابونتو به مشکل برخورد و نشد. یا نه یه نسخه دیگه ای سرغ دارین؟ اگه نسخه 11.10 رو با wubi نصب کنم میشه همین نسخه رو هم ارتقا داد؟

ya30n
2012/05/02, 22:19
نسخه نصب کنار ویندوز؟ منظورتون اینه که با همون wubi نصب کنم و بزارم اطلاعات نصب از اینترنت دانلود بشن؟ اومدیم و اینکارم کردم و بازهم به همون ارور قبلی برخوردم و باز انتهای نصاب ابونتو به مشکل برخورد و نشد. یا نه یه نسخه دیگه ای سرغ دارین؟ اگه نسخه 11.10 رو با wubi نصب کنم میشه همین نسخه رو هم ارتقا داد؟

منم منظورم اینه که یه نسخه که نصب کنار ویندوز رو داره ! مثل نسخه 10 رو نصب کنی ! بعد وقتی لینوکست اومد بالا ! اونو به نسخه 12 آپدیت کنی !

neo
2012/05/02, 23:02
من الان نسخه 11.10 رو نصب کردم، حالا با DVD یا ایمیج iso هم می تونم به 12.04 آپدیت کنم یا حتما باید انلاین باشه؟ اگه با dvd بشه خیلی بهتره. البته ببخشین که انقدر سوال میکنم.

ya30n
2012/05/02, 23:13
من الان نسخه 11.10 رو نصب کردم، حالا با DVD یا ایمیج iso هم می تونم به 12.04 آپدیت کنم یا حتما باید انلاین باشه؟ اگه با dvd بشه خیلی بهتره. البته ببخشین که انقدر سوال میکنم.

.
خواهش میکنم عزیز ! ما اینجا جمع شدیم که به سوالهای شما دوستان جواب بدیم !
باید از طریق اینترنت آپدیت کنی !

neo
2012/05/02, 23:22
خیلی ممنون. راستی اگه فضای خالی هاردم رو shrink کنم و یه درایو خالی واسه نصب بوتی بسازم، خطری نداره واسه هارم. اصلا ابونتو درایوهای shrink شده رو میشناسه؟ برای این کار پرتیشن ها مورد نیازمو همین جا توی ویندوز بسازم، منظورم روت و غیره س یا تک پارتیشن بزنم و توی نصب پارتیشن ها رو بسازم. در کل خطرش چقدره؟ نزنیم کل هاردو پاک و مخلص کنیم. البته تا حالا چند بار نصب بوتی و پارتیشن بندی دستی انجام دادم ولی روی کامپیوترای مردم (;
ولی تا حالا با شرینک کردن و تو فضای محدود انجام ندادم.

ya30n
2012/05/02, 23:26
خیلی ممنون. راستی اگه فضای خالی هاردم رو shrink کنم و یه درایو خالی واسه نصب بوتی بسازم، خطری نداره واسه هارم. اصلا ابونتو درایوهای shrink شده رو میشناسه؟ برای این کار پرتیشن ها مورد نیازمو همین جا توی ویندوز بسازم، منظورم روت و غیره س یا تک پارتیشن بزنم و توی نصب پارتیشن ها رو بسازم. در کل خطرش چقدره؟ نزنیم کل هاردو پاک و مخلص کنیم. البته تا حالا چند بار نصب بوتی و پارتیشن بندی دستی انجام دادم ولی روی کامپیوترای مردم (;
ولی تا حالا با شرینک کردن و تو فضای محدود انجام ندادم.

من اصلا این کار رو پیشنهاد نمیکنم ! ممکنه دیتا هات آسیب ببینه ! چون گفتی اطلاعاتت برات مهمه من این کار رو پیشنهاد نکردم ! وگرنه برنامه های مثله آکرونیس دیسک دایرکتور خیلی خیلی بهتر از شیرینک هست !