PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چگونه می توان از خانه کار کرد و بهره وری داشت

Castiel
2012/04/29, 20:11
این مطلب به نظرم خیلی جالب اومد و روی فروم قرار دادم. امید است مورد پسند باشد. این مطلب در وبسایت دفتر سامسونگ در ایران به لینک فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. منتشر شده است.

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

امروزه شرکت های بیشتری به این مسئله واقف می شوند که اگر به کارکنان اجازه کار از خانه را بدهند، بهره وری افزایش یافته، هزینه های فضای دفتری و پارکینگ صرفه جویی شده، از میزان غیبت ها کاسته شده و روحیه کاری تقویت خواهد شد. اگر می خواهید دورکاری کنید (تمام وقت یا پاره وقت)، کار از خانه را با ابزارهای مناسب به تجربه ای موفق بدل سازید.
رهایی از دفاتر اداری یکی از بزرگترین مزایای کار از خانه، صرفه جویی در زمان و حذف استرس می باشد. حتی اگر شما هفته ای چند روز دورکاری کنید، زمان کمتری را برای رفت و آمد، ترافیک و یا نشستن در واگن های شلوغ مترو تلف خواهید کرد. در عوض، رفتن به "دفتر" برای شما بلند شدن از تخت خواب و رفتن به اتاق دیگری خواهد بود.

سراغ یخچال، تلویزیون و بچه ها نروید کار کردن از خانه نیازمند انضباط خاصی است تا از عوامل منحرف کننده حواس برحذر باشید. فضایی اختصاصی برای کار در نظر بگیرید و مطمئن شوید که این فضا راحت، بی سر و صدا و مرتب باشد. وقت خود را برنامه ریزی کرده و هرگاه لازم بود استراحت کنید. اگر فرزندان شما در خانه هستند، فضایی را انتخاب کنید که بتوانید موقع کار کردن در را ببندید. توصیه می شود هر روز صبح، درست مانند روزهایی که به اداره می رفتید برای خود ناهار آماده کنید. این کار به شما کمک خواهد کرد تا در طول روز مرتب سراغ خوراکی ها نروید. (همچنین باعث می شود در میانه روز مجبور نباشید وقتی را برای آماده کردن ناهار صرف کنید.) در نهایت، ببینید آیا با موسیقی بهتر کار می کنید و یا بدون موسیقی و متناسباً برنامه ریزی کنید.

ابزارهای لازم را برای انجام کار خود را تهیه کنید وقتی که زمان کار فرا می رسد، باید تمام ابزارهای لازم برای بهره وری را در دفتر خانگی خود داشته باشید. ابزارهای مناسب تهیه کنید تا بتوانید کار بیشتری را در مدت زمان کمتر انجام دهید.

بعنوان مثال یک نوت بوک به شما اجازه می دهد تا براحتی از یک اتاق به اتاق دیگر بروید و Wi-Fi در هرکجا که باشید می تواند اتصال شما را برقرار سازد. با یک پردازنده سریع می توانید چند برنامه را براحتی همزمان اجرا کنید، یک صفحه کلید نسبتاً بزرگ با کلیدهای راحت کار تایپ مستمر در طول روز را آسان می سازد. یک چراغ خوب و یک صندلی ارگونومیک را نیز فراموش نکنید.

اگر با یک کامپیوتر رومیزی کار می کنید، شاید بهتر باشد نمایشگر لامپی CRT قدیمی خود را با یک نمایشگر ال سی دی-ال ای دی فوق باریک مانند EX2220 سامسونگ جایگزین کنید. این کار نه تنها در فضای شما صرفه جویی می کند بله تصاویری با کیفیت بسیار بالا تولید کرده و از خستگی چشم می کاهد. این نمایشگرها در مقایسه با نمایشگرهای لامپی CRT عادی تا 40 درصد کمتر انرژی مصرف می کنند و چون گرمای کمتری تولید می کنند، شاید در هزینه های تهویه مطبوع نیز صرفه جویی کنند!

ایده هایی برای فضاهای کوچک اگر با محدودیت فضا روبرو هستید، چاپگرهای متعددی وجود دارند در ضمن کوچکی قابلیت های اساسی مانند ساعت بالای چاپ و ظرفیت بیشتر قرار دادن کاغذ را به شما عرضه می کنند. اگر یک چاپگر بیسیم انتخاب کنید می توانید آنرا عملاً در هر نقطه ای از خانه قرار دهید. اگر دفتر کار خانگی شما کوچک باشد یا با سایرین در خانه از یک شبکه استفاده می کنید، این مسئله اهمیت بیشتری خواهد داشت. چاپگرهای چندمنظوره که از عهده کپی، اسکن و فکس بر می آیند نیز ایده مفید دیگری برای صرفه جویی در فضاست.

تلفن های هوشمند می توانند دستیاران شخصی شما در خانه بوده و برنامه های شما را مرتب کرده و در حفظ مهلت های زمانی کارها به شما کمک کنند. یک تلفن Jack سامسونگ با Windows Mobile™ 6.1 به شما اجازه استفاده از نسخه کامل Microsoft Office Mobile Suite را خواهد داد، در نتیجه می توانید قرارها و اسناد و متون کاری خود را همیشه در اختیار داشته باشید. امکانات پیام رسانی چندگانه با Wi-Fi نیز به شما اجازه ارسال و دریافت SMS، MMS، پیام های آنی، ایمیل و پیام های ویدیویی با سرعت بالا را می دهد تا در هر کجا که هستید متصل بمانید.

Yaser_Aramesh
2012/04/29, 21:18
من عاشق اینجوری کار کردنم !

تو ایران 200 سال دیگه فرهنگ سازی میشه !

Arsn
2012/04/29, 21:32
الان یه نمونه خوبش خود حسام است !

حسام جان تجربه این جور کار کردن چه طوره ؟

شما چه نکات خاصی را رعایت میکنی ؟

Castiel
2012/04/29, 21:59
الان یه نمونه خوبش خود حسام است !

حسام جان تجربه این جور کار کردن چه طوره ؟

شما چه نکات خاصی را رعایت میکنی ؟

درست میگی علی جان, نمونش خود من!
تجربه خوبیه, ولی وابستگی خیلی شدیدی به اینترنت پیدا کردم, اگه قطع بشه ...
ولی تجربه خوبیه, برای من لذت بخشه, البته برخی مواقع حسابی اعصابت به هم میریزه, معمولا هم فیلم میزارم ولی فقط صداشو گوش میدم, به همین دلیل دیالوگهای زیادی یادم میمونه, موسیقی هم که حداقل روزی سه ساعت به مقدار لازم!
من هم مشکل کمبود فضا دارم و همیشه لوازم مورد نیاز خیلی خیلی ضروری را در دسترس قرار میدم و باقی لوازم هم باید کلی دنبال اونها بگردم!

ATA
2012/04/29, 23:51
با تشکر از حسام جان عزی مقاله جالب و مفیدی بود ولی خوب اینم خودش زمان میبره که فرهنگ سازی بشه شاید هم اصلا نشه !!

سجاد
2012/04/30, 00:38
مسئله فرهنگ سازیه الان که دور کاری نیست و همه می رن سرکار به اندازه کافی کار نمی کنن چه برسه به وقتی که بخوان تو خونه کار کنن!!!

Arsn
2012/04/30, 01:49
مسئله فرهنگ سازیه الان که دور کاری نیست و همه می رن سرکار به اندازه کافی کار نمی کنن چه برسه به وقتی که بخوان تو خونه کار کنن!!!

سجاد جان باور کن خیلی از جوون ها الان میخواند برند سر کار ولی وقتی کاری نیست ، چی کار کنند ؟

Castiel
2012/04/30, 07:54
کار کردن در خانه برای من بهره وری بیشتری داره، خیلی راحت میتونم روزی 12 ساعت کار مفید داشته باشم که برابر با فعالیت 11 روز کارمندان در ادارات هست، اگر مطلع باشید، متوسط زمان کار مفید در ادارت تنها 1 ساعت و 10 دقیقه در روز هست!

Hessam
2012/04/30, 13:21
کار کردن در خانه برای من بهره وری بیشتری داره، خیلی راحت میتونم روزی 12 ساعت کار مفید داشته باشم که برابر با فعالیت 11 روز کارمندان در ادارات هست، اگر مطلع باشید، متوسط زمان کار مفید در ادارت تنها 1 ساعت و 10 دقیقه در روز هست!

که مهم ترین مزیتش اینه که طرف خودش برای خودش کار می کنه و از مافوقش دستور نمی گیره! و البته لذت هم می بره.
خیلی از نظر من ارزش داره و میشه بعد از چند وقت اندوخته ای داشت!
ولی با حقوق کارمندی تا آخر عمر هم نمیشه پولی ذخیره کرد! هر چی طرف در میاره، باید خرج کنه و درآمد بالایی نیست که بخواد ذخیره ای هم داشته باشه!
پس با این اوصاف، از نظر من دو تا شغل سبک داشتن، خیلی بهتر از یک شغل سنگین و پرمشغله داشتنه! خیلی عالیه که درآمد هم داشته باشه از هر دو!
یه کار سبک و یک کار مورد علاقه در کنار هم! کلی هم درآمد زاست! کار مورد علاقه، خیلی، سخت یا آسون بودنش به چشم نمیاد! چون طرف علاقه داره.
اینه که راز بسیاری از افراد موفقه. ولی ما بهش اهمیت نمیدیم.

Yaser_Aramesh
2012/04/30, 14:46
اگر مطلع باشید، متوسط زمان کار مفید در ادارت تنها 1 ساعت و 10 دقیقه در روز هست!

کی گفته حسام جان ؟؟ امکان نداره.....یعنی 1 ساعت و نیم متوسط کارکردن کارمندان ؟؟!!!
در دادگستری آستارا از 6 ساعت وقت اداری,4 ساعت کار میکنن ! پدر بنده که 5 ساعت !

Castiel
2012/04/30, 15:01
کی گفته حسام جان ؟؟ امکان نداره.....یعنی 1 ساعت و نیم متوسط کارکردن کارمندان ؟؟!!!
در دادگستری آستارا از 6 ساعت وقت اداری,4 ساعت کار میکنن ! پدر بنده که 5 ساعت !

این آماری هست که منتشر شده. بعضی ادارات شرایط فرق میکنه یاسر جان

saeid6574598
2012/04/30, 15:32
من بدبخت از ساعت 8 صبح کار می کنم تا دو ظهر ! آخر سر هم چقدر حقوق می گیری : 200 هزار تومان . ( قربون خدا برم ؛ خیر سرمون کارشناس مملکتیم )

به نظرم مثل حسام بشینم تو خونه و یک فروشگاه اینترنتی راه بیندازم ، سودش خیلی بهتر باشه !

توی مملکت ما : فرصت ها از بین می روند / کارها درست پیش نمی رود / کسی خوب کار نمی کند / کسی تعهد ندارد / کسی به کسی رحم نمی کند / کسی دلسوز نیست و ووووووووو .

dr.zhivago
2012/04/30, 15:41
چه کاریه که 200 تومن میدن !!؟؟؟
اونم به کارشناس !
البته فضولی منو ببخشید

saeid6574598
2012/04/30, 15:44
چه کاریه که 200 تومن میدن !!؟؟؟
اونم به کارشناس !
البته فضولی منو ببخشید
نه عزیزم چه فوضلی !

مسئول it آموزش و پرورش ناحیه 4 اهواز

Castiel
2012/04/30, 15:45
البته سعید جان ایجاد فروشگاه به این سادگی ها هم نیست و کار یک فرد به تنهایی نیست.

Hessam
2012/04/30, 16:16
من از کسی که توی سایت فروشگاهی بازی های کامپیوتر داره، پرسیدم که درآمدش چقدره؟
طرف دوستمه. مدیر سایته. گفت تا 300 هزار تومن ماهیانه سود خالص داره برام!!!
حالا این بهتره یا حقوق کارمندی؟!!!
مزایا: رییس خودتی! توی خونه ی خودتی نشستی و درآمد داری!
به قول حاج آقا دانشمند: نه سرما می خوری! نه گرما می خوری! نه خاک تو حلقت میره! زمستون زیر بخاری! تابستون زیر کولر! سنگین ترین چیزی هم که بلند می کنی، یه دی وی دی خامه ناقابله!
چی از این بهتر؟! تجربه ات هم که روز به روز بالا تر میره در بازی ها! علاقه هم که 100% به وجود میاد! خستگی نداره! مشلغه ی سخت نداره! گرفتاری نداره! بدهکاری نداره! نسیه و اقساط نداره! پولش خوبه! با کلاسه!
بازم بگم...؟!

dr.zhivago
2012/04/30, 16:26
300 تومن خوبه آقا حسام ؟؟؟

آقا سعید واقعا روشون میشه اینقد به شما میدن !!!؟؟؟

Hessam
2012/04/30, 16:36
به بنده نه. درآمدش میره تو جیب مدیرش!
ولی منم توی فکرش بودم که چقدر خوب و عالیه! یه هزینه بتدایی 2-3 میلیون می خواد.
گفتم اگه کسی حرفه ای و قابل اعتماد باشه که من باهاش توی این زمینه همکاری کنم و سودش رو نصف نصف کنیم، خیلی عالی می شد!
ولی افسوس که کسی نیست! خودم پولم رو گذاشتم تو سرمایه. اگه کسی بود، می رفتم توی اینکار.

Castiel
2012/04/30, 16:41

تا حدودی خوبه ولی امیدوار کننده برای آینده نیست، به هر حال به قول قدیمی ها، بهتر از هیچ چی است! @};-

Hessam
2012/04/30, 16:49
تا حدودی خوبه ولی امیدوار کننده برای آینده نیست، به هر حال به قول قدیمی ها، بهتر از هیچ چی است! @};-

به نظرم، در کنارش (علاوه بر این)، داشتن یه شغل سبک هم ایده آله که از اون هم درآمدی داشته باشه طرف.
مثلاً خرید و فروش اتومبیل! سخت نیست و سبک هم هست. یه کم فقط زرنگی و تجربه میخواد. همین.

Hessam
2012/04/30, 16:51

همه جا همینه. حقوق دولت معمولاً ثابته و خیلی با جاهای دیگه فرقی نداره.
البته بستگی به نوع شغل هم داره.

dr.zhivago
2012/04/30, 16:52
اتومبیل سبکه !؟
ولی هزینه نمایشگاهش خیلی میشه

Hessam
2012/04/30, 16:57
اتومبیل سبکه !؟
ولی هزینه نمایشگاهش خیلی میشه

آره به نظرم. نمایشگاه نه. دستی. خرید های به جز نمایشگاه.
خرید و فروش بین مردم. سود خوبی داره. در کنار اون کار میشه درآمد حتی 1 میلیون در ماه داشت!
فقط اینم اینکه سرمایه اولیه میخواد یا اینکه شریکی با کسی باشه! با 1 میلیون به بالا حتی کمتر میشه وارد این کار شد.

dr.zhivago
2012/04/30, 17:04
حقوق دولت که اینقد نیست ، بیشتره
حداقل حقوق روزانه 12990 تومن باید باشه

Hessam
2012/04/30, 17:07
حقوق دولت که اینقد نیست ، بیشتره
حداقل حقوق روزانه 12990 تومن باید باشه

منظورم از دولت نهادهایی هست که به دولت وابسته اس.
مثل بانک، مثل اداره پست و تمامی اداره جات ها.

goyban
2012/04/30, 17:24
برنامه نویسی که واقعا توپه تو این موضوع میشینی برنامتو مینویسی کل کارتم لپتاپته:)

Arsn
2012/04/30, 21:01
خب یه مشکل دور کاری هم حقوق کمتر اون است !

نمیدونم چی بگم ! من درک نمیکنم که چرا مثلا سعید باید 200 تومن حقوق بگیره ! بله قرار نیست ماهی 2 تومن حقوق بگیره ولی 200 تومن هم به هیچ وجه منصفانه نیست !

به شخصه حاضرم کار نکنم ولی حقوق 200 تومن هم نگیرم ! 200 تومن برای یه ماه یعنی 6500 در روز ! میدونم مقایسه درستی نیست ولی الان یه کارگر برای بیل زدن روزی 25 میگیره !

Castiel
2012/04/30, 22:16
از بحث تاپیک لطفا خارج نشوید، پست ها را حذف کردم و نخواستم تخلف ثبت کنم. شما موضوع تاپیک را ببینید و بعد بحث کنید. بحث های 30-30 هم مطلقا ممنوعه. اگر دوست دارید اظهار نظر کنید بروید پیش مسئولان نظر بدهید.

th e nd
2012/04/30, 22:25
بحثی که شما دارید بهش اشاره می کنید به هیچ عنوان 30 - 30 نبود . . . شما اگر یکم با دید دیگه ای نگاه می کردید پست هایی که من زدم همه خبررسانی بود و اطلاع دهنده ، نه 30 - 30

Castiel
2012/04/30, 22:30
بحثی که شما دارید بهش اشاره می کنید به هیچ عنوان 30 - 30 نبود . . . شما اگر یکم با دید دیگه ای نگاه می کردید پست هایی که من زدم همه خبررسانی بود و اطلاع دهنده ، نه 30 - 30

فکر نمی کنم موضوع تاپیک ارتباطی به مشکلات و مسائل بیکاری داشته باشه و کسی در این تاپیک به دنبال دلایل بیکاری نبوده.

th e nd
2012/04/30, 22:44
موضوع تاپیک:
چگونه می توان از خانه کار کرد و بهره وری داشت
موضوعی که من بهش اشاره کردم در خصوص همین کار کردن بود، حالا شما این رو در خانه و یا در هر جای دیگه میتونید ببنید.
اما همین کارکردن در خانه نیاز به یکسری اقدامات اولیه داره. مثلا خود شما که داری با اینترنت کار می کنی . . . مثلا یک قطعه ای رو در فروشگاه اینترنتی خودتون قرار دادید . . . اگر بحث تحریم اقتصادی رو کنار بگذاریم و به این نکته اشاره کنیم که اگر تحریم نبودیم شما فلان قطعه رو بدون واسط می تونستید فلان قیمت بخرید و کم کم فروش شما بیشتر می شد. در نتیجه نیاز به توسعه کار خودتون داشتید و کم کم نیاز به نیروی کار هم پیدا می کردید و . . .
یا همین بحث اینترنت که ما اینقدر باهاش مشکل داریم از سرعت پایین گرفته و قطعی های مداوم. اگر یکم به بطن قضیه نگاه کنید میبینید که پست های قبلی من به این موضوعات کم مربوط نبودند.
ولی از حق نگذریم یک مقدار منحرف شدیم . . . !!! :d
در کل از اینکه نظارت واقعا خوبی روی فروم دارید تشکر می کنم.