PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : هارد سوخته

OMiD.1080p
2012/04/29, 12:20
سلام دوستان.
نمیدونم برای چی اینقدر من بدشانسم.
چند وقت پیش کلیه اطلاعاتم که درون یه هارد اکسترنال بود و شامل کلی اطلاعات باارزش بود ه علت بی توجهی دوستم فرمت شد و به هیچ عنوان بازیابی نشد.( هارد وسترن دیجیتال یو اس بی 3 قابل حمل )
ولی از همه بدتر اینکه دیشب در حالی که سیستم روشن بود خواستم هارد رو به سیستم وصل کنم.
اول اینکه کابل ساتا رو وصل کردم و بعد اینکه هم کابل برقش رو وصل کردم یهو دیدم هارد از قسمت بردش دود بلند شد. منم سریع سیستم رو خاموش کردم و دوباره وصل کردم دیگه خبری از هارد نبود.با سیستم دیگه هم چک کردم ولی....... بدبخت شدم.

جزییات حادثه :
من دو تا هارد دارم. یک Seagate 500 GB به عنوان هارد اول که توش ویندوز نصبه و هاردی که به رحمت رفته هم Western Digital 2 TB 64 MB Buffer مدل Green که به عنوان هارد دوم و آرشیو استفاده میشد.
حالا بدبختی اینکه که همه ی فایل های فوق العاده مهم و ضروریم توی همینه.

دوستان راهنمایی کنند بگند اولا اینکه هارد درست میشه؟
دوم اینکه اطلاعاتم چی ؟

Castiel
2012/04/29, 12:59
تاپیک به بخش مشاوره و راهنمایی منتقل شد.

system32
2012/04/29, 13:05
با سلام
دوست عزیز وقتی به برق زدی از بردش دود بلند شد .
در این صورت مشکل خاصی نیست و میشه با تعمیر یا تعویض برد به اطلاعاتش دسترسی پیدا کرد .
فکر نکنم مشکلی برای سخت افزار داخلی هارد پیش اومده باشه .
شما لطف کن و با یکی از مراکز تعمیر تخصصی هارد تماس بگیر (نه با خدمات کامپیوتری) و موارد رو شرح بده هزینه اون هم فکر نکنم بیشتر از 40 تا 50 هزار تومان بشه . که بستگی به این داره که تعمیر بشه یا برد عوض بشه .
با تشکر - سیستم 32

OMiD.1080p
2012/04/29, 13:14
با سلام
دوست عزیز وقتی به برق زدی از بردش دود بلند شد .
در این صورت مشکل خاصی نیست و میشه با تعمیر یا تعویض برد به اطلاعاتش دسترسی پیدا کرد .
فکر نکنم مشکلی برای سخت افزار داخلی هارد پیش اومده باشه .
شما لطف کن و با یکی از مراکز تعمیر تخصصی هارد تماس بگیر (نه با خدمات کامپیوتری) و موارد رو شرح بده هزینه اون هم فکر نکنم بیشتر از 40 تا 50 هزار تومان بشه . که بستگی به این داره که تعمیر بشه یا برد عوض بشه .
با تشکر - سیستم 32

عکس زیر رو ببین.
جایی که دود بلند شد رو مشخص کردم.

9519

OMiD.1080p
2012/04/29, 13:19
با سلام
بستگی به این داره که تعمیر بشه یا برد عوض بشه .
با تشکر - سیستم 32

اگه برد تعویض بشه اطلاعات درون پلاتر چی ؟با برد جدید اجرا میشه و مطابقت پیدا میکنه؟
یا اینکه باید اطلاعات رو ریکاوری کرد ؟
(تعویض برد چقدر هزینه داره ) ؟

system32
2012/04/29, 16:03
با سلام
قیمتی درباره هزینه تعمیر یا تعویض برد ندارم .
وقتی قرار باشه برد عوض بشه دقیقا همون مدل برد هارد شما رو براش تهیه می کنند و برد رو تعویض می کنند .
ربطی به اطلاعات نداره .
شما با پیچ گوشی برد رو با احتیاط باز کنید و و از روی دیگه برد که چیپ ها هستند ببینید کدوم چیپ ها سوخته اند .
معمولا چیپ اصلی برد و یک سری آی سی های ریز و چند تا مقاومت می سوزند . البته احتمال سوختن سیم کشی مدار هم هست که در این صورت اره ای جز تعویض برد نیست .
با تشکر - سیستم 32