PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال در مورد مادربرد gigabyte - g41mt-s2

Masuod.Dc
2012/04/25, 15:55
ميخواستم بدونم اين مادر برد چه مزايا و چه معايبي داره .
اينم از مشخصاتش :فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.
Intel G41 chipset-LGA775-Dual Channel DDR3 - PCI Express -
SOUND 7.1 Channels + VGA Intel X4500 + Gigabit LAN+ 4xSATA 2

سوالمم اينه آيا با اين مادربرد ميشه بازيهايي از قبيل CoD 4 & GTA IV & Left 4 Dead 2 & PES 2012 رو به خوبي اجرا كرد ؟
يعني به درد گيم نت ميخوره ؟
لطفا كامل توضيح بدين كه خيلي نياز دارم .
با تشكر .

Reza Y
2012/04/25, 18:24
در کل به درد گیم نمیخوره ولی همه اون گیم هایی که گفتید رو میشه روش دست و پا شکسته اجرا کرد به غیر از gta iv حتی فکرش را هم نکنید تا جایی که بنده اطلاع دارم روی g41 اصلا کارت گرافیک نصب نمیکنن پس به فکر موارد بهتری باشید

Castiel
2012/04/25, 19:00
اولین باره که میبینم ملاک اجرای بازیها مادربورد هست، اگر اینطوره دیگه نیازی به پردازنده و کارت گرافیک و رم و ... نیست، شما باید کامل قطعات خودتان را بیان کنید تا بتونیم نظز بدیم. در کل چیپ ست G41 برای سیستم های ارزون قیمت هست که معمولا پردازنده های Dual core‌ روی اونها سوار میشه و رم های DDR3 نهایتا تا 8 گیگابایت پشتیبانی می کنند. این مشخصات برای اجرای بازیهایی که گفتید مناسب نیست، البته بازی Left 4 dead به گرافیک قدرتمندی نیاز داره ولی PES در این حد به گرافیک نیاز نداره.

saeid6574598
2012/04/25, 19:06
حسام جان اونجور که من فهمیدم این محصول تا 8 گیگابایت حافظه ddr3 با فرکانس 1333 ( فرکانس 1333 در حالت oc ) رو پشتیبانی می کنه ! البته حالا باید بدونیم که ایشون چه پردارزنده ای روی سیستمشون دارند ! به نظرم اگر یک پردازنده سری دوال کور اکسترمی و یا دوال کور کواد داشته باشند ، برای اجرای بازی ها با نمایش جزئیات متوسط خوب است !

Castiel
2012/04/25, 19:10
حسام جان اونجور که من فهمیدم این محصول تا 8 گیگابایت حافظه ddr3 با فرکانس 1333 ( فرکانس 1333 در حالت oc ) رو پشتیبانی می کنه ! البته حالا باید بدونیم که ایشون چه پردارزنده ای روی سیستمشون دارند ! به نظرم اگر یک پردازنده سری دوال کور اکسترمی و یا دوال کور کواد داشته باشند ، برای اجرای بازی ها با نمایش جزئیات متوسط خوب است !

درسته سعید جان، تصحیح کردم

Arsn
2012/04/25, 19:47
دوست من اگر شما برای استفاده گیم نت میخواهید هزینه خرید چند عدد از این مادربورد را متحمل شوید من توصیه میکنم به روز تر عمل کنید و خرید خودتون را با تکنولوژی های جدیدتر AMD/Intel بهتر کنید

اما اگر این مادربورد ها را دارید باید بگم اگر قطعات خوب روش بزارید میتونید یه سیستم گیم عالی بسازید چه برسه به گیم نت که نیاز اونجوری نداره (میتونه بتلفیلد 3 را هم جواب بده ولی باید هزینه کنید)

چیپ G41 گرافیک آنبورد دارد ولی دلیل نمیشه که شما نتونید کارت گرافیک خوبی روش بزارید (مثلا یک عدد 6770 یا 6850 یا 6870 ) که با توجه به بودجتون میتونید یکی از کارت هایی را که گفتم بخرید

این مادربورد جای هیچ دغدغه ای برای پردازنده هم نمیزاره ، چون میتونید پردازنده های قدرتمندی مثل Q9550 یا Q9400 یا Q8300 را تهیه کنید (با توجه به بودجتون و این که کدوم را تو بازار گیر میارید)

برای رم هم نگرانی خاصی نیست ! رم های DDR3 باس 1333 یا 1600 میتونه چاره کار شما باشه !

اگر به توصیه های بالا عمل کنید و هزینه بکنید میتونید حتی GTA Iv را هم در بالاترین تنظیمات بازی کنید ولی مشکل اینجاست که این پلتفورم بالا بریم ، پایین بیایم قدیمی است و با همین سرمایه میشه کاری بهتری از تکنولوژی های روز گرفت پس اگر مادربورد تهیه نکردید فکر سیستم به روز تر باشید !

من بازی کردم! کرایسیس 2 و GTA IV را در بالاترین تنظیمات ! با Foxcon 41 ، پردازنده Q8300 فرکانس 3 گیگاهرتز، 4گیگ رم ddr3 1333 ، رادون 6850 اورکلاک شده !

مزایا : چیزهایی که برای گیم نت لازمه را داره ، کارت صدای خوب ، داشتن اسلات pcie ، عمر مفید بالا
معایب : قدیمیه ! سوکت و چیپ قدیمی ، هزینه ی بالا برای خرید پردازنده هایی که به این بورد بخوره !

metall_hero
2012/04/25, 21:54
منم با Arsn موافقم
سیستم من قدیمی تر از اینه GTA IV رو بازی کردم تو رزلوشن 1280*1024 بدون تیک , کرایسیس 2 رو هم همین طور , NFS Run,Dirt2,3 , Darksiders ,PES2012
مادررد من P31-DS3L هم هست 2 گیگ رم باس 800 هم دارم کارتم هم 1GB DDR3 هست با این سیستم پایین من تمامی این بازی ها رو ران کردن البته نه با آخرین تنظیمات
ولی در کل بازی ها رو اجرا میکنه ولی عیبش همین طور که دوستم گفتن قدیمی بودنش هست
برای گیم نت به نظر بنده پردازنده های AMD بهترن چون نسبت به پولی که هزینه میشه کارایی بیشتری نصیب خریدار میشه