PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تغییر نام دومین کنترلر

azim
2011/11/06, 18:47
تغییر نام دومین در اکتیو دایرکتوری

- ابتدا باید یک کامپیوتر به عنوان control station آماده کنید ویندوز این سیستم باید ۲۰۰۳ باشد. این سیستم باید عضوی از domain باشد.

۲- بر روی DNS خود دو zone با نام های newdomain (مثلا bexpert.ir) و _msdcs.newdomain (مثلا _msdcs.bexpert.ir ) بسازید.

در این مثال من می خواهم اسم forest root domain خود را عوض کنم.

۳- ابزار هایی را که دانلود کردید در یک فولدر extract کنید. مثلا در c:\renamedomain

ابزار cmd را باز کنید. سپس به مسیر نرم افزار رفته و دستور

Rendom /list

را وارد کنید. این کار ها بر روی control station انجام می شوند.

۴- یک فایل با نام domainlist.xml ایجاد می شود. این فایل را به وسیله wordpad باز کنید. هر جا که نامی از دامین قدیمی دیدی با bexpert.ir (برای شما نام مورد نظر) عوض کنید.

سپس دستور زیر را وارد کنید.

Rendom /showforest

در این هنگام ساختار جدید به شما نشان داده می شود. مطمئن شوید که همه چیز درست است.

۵-حال دستور زیر را وارد کنید.

Rendom /upload

6- مطمئن شوید که تمام تغییرات به همه DC ها replicat شده اند. همچنین مطمئن شوید که zone های جدیدی که بر روی DNS ساخته اید record های لازم را بدست آورده اند.

۷- حال دستور زیر را بنویسید.

Rendom /prepare

8- حال دستور زیر را اجرا کنید.

Rendorm /execute

9- دوبار control station خود را restart کنید. حال خواهید دید که domain شما rename شده است. ( می دانم که چه احساس غروری دارید. شما الان یک کار بزرگ انجام داده اید.)

۱۰- حال دستور زیر را اجرا کنید تا forest شما از حالت freeze خارج شود.

Rendom /end

saeid6574598
2011/11/06, 18:50
عالی بود ! بازم ادامه بده ! پیام جان هم که بی کار نشسته !

sezar
2011/11/06, 18:59
ما جلوی عظیم خان حرفی نداریم برای گفتن! فقط یک سوال الان باید روی تک تک سیستم های عضو دامین بریم اسم دامین را عوض کنیم؟ با عوض کردم اسم دامین سیستم ها از دامین خارج نمیشن؟

azim
2011/11/08, 07:10
خواهش میکنم .بله باید تک تک کامپیو تر ها باید اسم دومین شون عوض بشه