PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کولاکولینگ

Arsn
2012/04/21, 21:39
این مقاله توسط تیم محترم لیون کامپیوتر تهیه شده و صرفا جهت طنز میباشد ! البته شما امتحان کنید شاید جواب داد

نکته : این مقاله کاملا جنبه فکاهی دارد و قصد ما به هیچ عنوان ، توهین به شعور خواننده فهیم آن و یا تمسخر دسته یا گروه خاصی نیست.مقدمه : از آنجایی که امروزه دوستان اورکلاکر در سراسر دنیا برای خنک نگه داشتن سیستم خود دست به هر کاری می زنند ، بر آن شدیم تا ما هم حرکتی در جهت پیشرفت این موضوع ارائه کنیم. باشد تا جامعه جهانی قدر آن را بداند.در این مقاله به یکی از جدیدترین و پیشرفته ترین سیستم های خنک کننده خواهیم پرداخت.خانم ها ، آقایان و خوانندگان عزیز این شما و این هم اولین کولا کولینگ دنیا :

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

این اولین وتنها سیستم خنک کننده نوشابه ای در دنیاست. این تنها خنک کننده ای در جهان است که می توانید آن را میل کنید.

ارزش غذایی نوشابه : از آنجایی که بنده متخصص تغذیه نیستم در این زمینه قادر به ارائه نظر نیستم ، البته رعایت چند نکته می تواند مفید فایده باشد و اصولا ایرانی جماعت راجع به هر موضوعی (مثلا رنگ بند کفش فضا نوردان ایستگاه بین المللی فضایی ) بایستی یک نظری ارائه بدهد ، پس ما هم از قافله عقب نخواهیم ماند .1 . همیشه سعی کنید مثل ما از نوشابه های Light استفاده کنید مخصوصا برای پردازنده تون ، به دلیل اینکه این نوشابه ها دارای میزان قند کمتری است و باعث چاقی مفرط پردازنده نمی شود.2 . نکته بعدی رو برای کوچولوهایی می گم که الان پای این مقاله نشستن و دارن این رو می خوانند . عمو جان سعی کن شب ها نوشابه نخوری و حتما بعد از خوردن نوشابه دندان هات رو مسواک بزن.نگاه فنی تر به این سیستم : شاید از خودتون بپرسید چرا نوشابه ؟ جوابش خیلی ساده است چون اصولا نوشابه از آب خنک تره. نوشابه بدلیل وجود گاز کربنیک در خودش باعث خنک تر بودن و گذردهی بهتر دما از خودش می شه . حباب های گاز از پایین ظرف گرما را در خودشان ذخیره می کنند و به سطح می آورند . این عمل نه تنها باعث خنک شدن سریعتر مایع می شود بلکه باعث افزایش سرعت همرفت درون مایعی نیز می شود .ساخت برج مسی : همون طور که می بینید خنک کننده ما از یک برج مسی با ابعاد 7*7*15 تشکیل شده که به صورت 100% ایمن عایق بندی شده . ساخت این برج حدود 6 ساعت کارمفید رو می طلبه که نکاتی از قبیل خطوط موازی محل اتصال و Temp Trapping یا به دام انداختن دما در اون رعایت شده.

مواد لازم برای ساختن کولا کولینگ : 1. یک قطعه مسی با ابعاد 15*29 سانتی متر 2. قلاب چهار عدد 3. کش قیطانی به مقدار لازمحرکت جالب دیگه که انجام دادیم اضافه کردن پودر 100% مس به خمیر سیلیکن مون هستش.

حال به سراغ تست های انجام شده می رویم تا ببینیم نتیجه حاصل شده چیست .
سیستم تست :

CPU : Intel Core i7 980X Extreme
MB : UD9 X58 Gigabyte
Ram : Corsair Dominator 12 Gb (6*2Gb) Cl8 DDR3
VGA : PNY Quadro FX 5800 4GB 512-bit GDDR3
PSU : Green GP1200B-Gold

متاسفانه به دلیل یک سری از مشکلات پیش آمده (از جمله مسائل گمرکی) مین برد فوق تا 24 ساعت آینده به دست ما نخواهد رسید ، پس ما عطش داغ شما خواننده عزیز را بی پاسخ نمی گذاریم و سیستم بهتری را برای این تست جایگزین می کنیم . مشخصات سیستم جدید به شرح زیر است :

CPU : Intel 430 celeron
MB : Biostar G41
Ram : 1Gb Kingstone
VGA : Onboard
PSU : A4tech

قبل از اضافه کردن نوشابه مقداری یخ داخل سیستم گذاشتیم که در ابتدا دما -5 و بعد از گذشت 10 دقیقه دمای +5 را در بایوس بدست آوردیم

نتایج :

Load Wprime stock :

IDLE Over(2125 MHz) stock :

Load Over(2125 MHz) Wprime stock :

IDLE Cola-Cooling :

Load Wprime Cola-cooling :

Load Over(2125 MHz) Wprime Cola-Cooling :

نکته دیگه این که در بعضی از بازی ها که از هیجان بالایی برخوردار هست و باعث افت فشار شما می شه می تونید کمی از نوشابه پردازنده تون میل کنید تا هم فشارتون رو کنترل کنید و هم با سیستم بد بخت که زیر فشار هستش همزاد پنداری کنید(دقیقا نمی دونم معنی این کلمه چیه ولی همیشه دوست داشتم تو یکی از مقاله هام بیارمش).اصولا بعد از تمامی مقاله هایی که در اینترنت به انتشار می رسد ، همیشه یک سری حرف و حدیث هایی بوده و خواهد بود . این بار ما پیش دستی کردیم و جلوی هرگونه انتقاد احتمالی را گرفتیم . ممکن است بعضی ها بعد از انتشار این مقاله بگویند پردازنده شما دوپینگ کرده است و بجای نوشابه از مواد دیگری استفاده کرده . در همین خصوص و پیرو عرایضم ، حجت را بر همگان تمام کردیم و یکی از کارکنان لیون کامپیوتر بصورت کاملا داوطلبانه حاضر به نوشیدن این خنک کننده شد و بعد از این عمل علائم حیاتی ایشان تغییر نکرد.

مزایا : کلا سیستم بالا خوبه ، چون من درستش کردم.
معایب : کلا سیستم بالا هیچ عیبی نداره ، چون من درستش کردم.
نتیجه گیری : اصولا یخ از ترکیب نوشابه+یخ خنک تر و نوشابه+یخ از آب خنک تر هستش.انشاءالله در تست های آینده از ماءالشعیر(بدون الکل) ، دوغ و نوشیدنی های دیگر برای خنک کردن پردازنده استفاده خواهیم کرد.

ATA
2012/04/22, 01:37
علیرضا جان این رکورد رو باید تو کتاب رکوردهای کینس ثبت کنی / فک کنم تو سال 2012 اول بشی ....بدرود

Poorya_Lion
2012/04/22, 08:01
من مایه ننگن لیون کامپیوترم =))
یادش بخیر ، البته این مقاله مال زمستان دو سال پیش هستش . یادمه اون موقع سالار عزیز این مقاله رو توی overclock.net قرار داد و عکس العمل خارجی ها خیلی با مزه بود.
یکیشون گفت من فکر می کردم فقط توی آمریکای شمالی خل و چل پیدا می شه ، نگو همه جای دنیا هستش !!! =))

Castiel
2012/04/22, 08:12
حیف این همه استعداد، فکر کنم اون زمان توی سهام برند کوکاکولا هم تاثیر مثبت گذاشته بود!

Arsn
2012/04/22, 08:37
پوریا مقاله خیلی باحالی بود ! فشنگ معلوم بود کار خودته !

از خنده روده بر شدم ! دمتون گرم !

دوغ آبعلی را هم امتحان کنید ! اون هم جواب میده !

پوریا لینک اون مقاله روی سایت overclock.net داری ؟

Poorya_Lion
2012/04/22, 10:23
بیا علی جان : فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. =))

farjam1990
2012/04/22, 16:39
=))))
خیلی جالب و آموزنده بود