PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشاوره برای تعویض قطعات

ardavan7
2012/04/21, 20:23
سلام خدمت اساتید محترم
من چند سالی میشه سیستمی با این مشخصات دارم:
mainboard: abit AX78
CPU: AMD Athlon 4600 64x2
geraphic:Asuse 8600gt
ram 4gb
اول میخواستم این 3 قطعه عوض کنم، اما حالا با این وضع گرانی بنظر شما اهل فن بهترین کاریی که میشه کرد چیه؟ تا بهترین کارایی با این سیستم داشته باشم ، یعنی اینکه با تعویض چه چیزایی میتونم بهترش کنم!
این مینبوردی که الان دارم نهایت چیزهایی که میشه روش نصب کرد چیه؟
در کل یه پیشنهاد جامع میخواستم تا به یک سیستم خوب و کار آمد دست یابم ممنون میشم منو راهنمایی کنید .

Arsn
2012/04/21, 20:37
سلام خدمت اساتید محترم
من چند سالی میشه سیستمی با این مشخصات دارم:
Mainboard: Abit ax78
cpu: Amd athlin 4600 64x2
geraphic:asuse 8600gt
ram 4gb
اول میخواستم این 3 قطعه عوض کنم، اما حالا با این وضع گرانی بنظر شما اهل فن بهترین کاریی که میشه کرد چیه؟ تا بهترین کارایی با این سیستم داشته باشم ، یعنی اینکه با تعویض چه چیزایی میتونم بهترش کنم!
این مینبوردی که الان دارم نهایت چیزهایی که میشه روش نصب کرد چیه؟
در کل یه پیشنهاد جامع میخواستم تا به یک سیستم خوب و کار آمد دست یابم ممنون میشم منو راهنمایی کنید .

درود فراوان !

دوست من جواب شما در یک جمله خلاصه میشه : " سیستم شما به هیچ وجه ارزش خرج کردن نداره ! "

اگر بودجه و نیازتون را به بنده بگید سیستمی در خور نیازتون معرفی میکنیم ، با علم به اینکه هزینه کردن روی بورد و پردازنده شما اشتباهه و تمام قطعات نیاز به تعویض دارند ! مادربورد شما نهایتا سوکت am2+ را پشتیبانی میکنه که اصلا برای خرید پردازنده به صرفه و کارا نیست !

فقط بقیه قطعاتتون را هم بنویسید !

ardavan7
2012/04/21, 20:45
مرسی از شما
پس با این تفاسیر در جهت تعویض یه خرج بزرگ افتادیم
والا چی بگم نهایت 500 بازم هرچی کمتر بهتر
والا پاورم 320 یا 380
مانیتور p22500 سامسونگ
دیگه چی باید بگم؟بگید که من انجام وظیفه کنم.

ardavan7
2012/04/23, 09:51
دوستان کسی نبود منو راهنمایی کنه؟
یه سیستمی میخواستم که بتونم با کمترین هزینه و البته خوب هم باشد و در حال حاضر در بازار موجود باشه؟
و این سوالم داشتم آیا cpu از کدام برند amd یا intel در حال حاضر پیشنهاد میشه؟اگه از نظر رنج قیمت و کارایی بشه مقایسه کرد کدوم عقلانه تر بنظر میرسه اگه بخوایم در داشتن سیستم آینده نگر باشیم یعنی واسه چند سال.

Arsn
2012/04/23, 09:57
دوستان کسی نبود منو راهنمایی کنه؟
یه سیستمی میخواستم که بتونم با کمترین هزینه و البته خوب هم باشد و در حال حاضر در بازار موجود باشه؟
و این سوالم داشتم آیا cpu از کدام برند amd یا intel در حال حاضر پیشنهاد میشه؟اگه از نظر رنج قیمت و کارایی بشه مقایسه کرد کدوم عقلانه تر بنظر میرسه اگه بخوایم در داشتن سیستم آینده نگر باشیم یعنی واسه چند سال.

سلام ! هستیم !

فقط شما رسم مشاوره را رعایت نکردید ! دوست من بهتره نوع استفاده ، کاربرد ، بودجه دقیق خودتون را بنویسید ! کمترین هزینه یعنی چقدر ؟

چیزی که مسلما اینجا رعایت میشه ، اینه که شما پول اضافه و هرز رفته هزینه نکنی ، پس ما با دونستن بودجه شما میتونیم پیشنهاد بدیم ! معمولا Amd نسبت price/performance بهتری داره ولی با توجه به نیاز و کاربرد شما اینتل یا Amd بهتون توصیه میشه و نیاز شماست که عقلانی بودن خرید را توجیح میکنه

ardavan7
2012/04/23, 10:05
مرسی از جواب شما, ولی اگه دقت کرده باشید من در پستم قبلیم گفتم 500 نهایتا
من جهت کار خاصی که نمیخوام اما بیشتر تو نتم با نرم افزارهای گرافیکی هم کار میکنم و همچنین گیم و نه زیاد که بخوام بابتش زیاد هزینه کنم
اما بنظر شما معقولانه و یک سیستم خوب چیه میتونه باشه الان؟

saeid6574598
2012/04/23, 18:00
اگر می خواهی 500 تومن نهایتا خرج کنی ، مادربورد و رمت رو عوض کن ! به نظرم این مادربورد را انتخاب کنید با قیمت 315 هزار تومان :

مدل MSI 990FXA-GD80

با قابلیت پشتیبانی از پردازنده های

( 64bit AMD (FX, Phenom II X6/X4/X3/X2 *** Athlon II X4/X3/X2 *** Sempron CPU in AM3 / AM3+ package .

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

تا 32 گیگ رم با فرکانس کاری 2133 هم رم خوره ! قابلیت های مختلفی داره از جمله : استفاده از چوک های مقاوم / بهره مندی از کراسفایر و Sli و همچنین توانایی اورکلاکینگ بالا .

خوبیش اینه که USB 3.0 هم داره ! خوبیه مادربوردهای AMD اینه که مدل های قبلی خودشون ( پردازنده های پیشین ) رو هم ساپورت می کنند .

یه رم خوشگل GSkill Ripjaws با 4 گیگ حافظه DDR3 و فرکانس 1600 هم بگیر با قیمت 53 هار تومان ! تمام شد ! به همین راحتی ؛ به همین خوشمزگی !

به کارت گرافیک و پاروت هم دست نزن ! راستی توان واقعی پاورت رو هم نگفتی !!!

اگه سوال دیگه ای هم داشتی بگو !

rajah
2012/04/23, 18:31
به عقیده بنده مادربرد گران قیمت و حرفه ای در کنار پردازنده قدیمی هیچ ارزشی نداره
پس به نظر حقیر:

یه برد MSI - P67A-GD55 با قیمت حدود 235

پردازنده:Intel Core i3 - 3.1GHz - 2100 قیمت:215

رم:4*2 گیگابایت 1333 gskill >>>>قیمت حدود 70

جمعا:520 هزارتومان

اگه تونستید بیشتر هزینه کنید میتونید رم با باس بالاتر بخرید مثلا sniper 1600 cl9 حدود 120

HadiMax
2012/04/23, 18:36
به نظر من اینارو بخر
دیگه ازین بهتر به نظر من نمیشه چیزی با قیمت شما جمع و جور کرد
Main:MSI - A75A-G35
ترجیحاچیپست A75
برندهای ASUS-MSI
175.000
CPU:AMD
AMD A8-3670K Unlocked Llano 2.7GHz Socket FM1
یک سی پی یو همه کاره که گرافیک HD6530 هم توش داره و از کارت شما سریعتره حتی
250.000
Ram:
8GB DDR3 1600 G.Skill Or Corsair
120.000

میشه 545 هزار تومن شایدم کمتر...اما بسیار سریعتر میشه سیستمتون
میتونید برای سری بعدی کارت گرافیکتون رو هم ارتقا بدید و از سری 6000 یا 7000 AMD تهیه کنید تا با ترکیب GPU , APU شما قدرت گرافیکی خوبی رو احساس کنید

ardavan7
2012/04/23, 20:01
به نظر من اینارو بخر
دیگه ازین بهتر به نظر من نمیشه چیزی با قیمت شما جمع و جور کرد
main:msi - a75a-g35
ترجیحاچیپست a75
برندهای asus-msi
175.000
cpu:amd
amd a8-3670k unlocked llano 2.7ghz socket fm1
یک سی پی یو همه کاره که گرافیک hd6530 هم توش داره و از کارت شما سریعتره حتی
250.000
ram:
8gb ddr3 1600 g.skill or corsair
120.000

میشه 545 هزار تومن شایدم کمتر...اما بسیار سریعتر میشه سیستمتون
میتونید برای سری بعدی کارت گرافیکتون رو هم ارتقا بدید و از سری 6000 یا 7000 amd تهیه کنید تا با ترکیب gpu , apu شما قدرت گرافیکی خوبی رو احساس کنید
دوستان گلم من با توجه به این 3 پیشنهاد بنظرم این مجموعه انتخاب میکنم
یکی از دوستان پیشنهاد اینتل داده بودن که من میخوام بر مبنای amd سیستم جمع کنم،
هادی عزیز من پاورم 380 هستش میخواستم ببینم با توجه به این سیستم پیشنهادیتون چطوره؟ جواب میده؟
میخواستم بقیه دوستانم در این مورد نظر بدن مخصوصا مادربورد تو این رنج قیمت چیز بهتری هست آیا؟
یک نکته ای میخوام عرض کنم خدمت دوستان که برام جای سوال و آن هم اینست: این روزا میگن که لب تاپ نگیرین دلیل را هم بعلت تغییرات اساسی در سیستم عامل ویندوز و مک هست که قرار است در آینده نزدیک رخ بده از هر لحاظ چه سخت افزار و چه نرم افزار!حالا بنظر شما تعویض قطعات در این چند ماه به صلاح هست یا نه؟ یا باید مثل لبتاپ که میگن در این مورد هم فعلا دست نگه داشت خواستم نظرتون بدونم؟!
اگرم کسه دیگی پیشنهاد دیگه ای تو این رنج قیمت و با توجه به مجوعه بالا دارد بدهد ممنون میشم(منظورم بهتر بودن ، مدل و برند هست تو این رنج)

saeid6574598
2012/04/23, 20:23
دوست عزیز ! نظر بنده بر روی پردازنده های amd است . توی این آشفته بازار و گرونی ها ، دل شیر می خواهد که طرف cpu های اینتل بروید ! به نظر من در ابتدای کار ، لازم نیست پردازنده
amd a8-3670k را خریداری نمایید .
تاره شما که از تمام هسته هاش نمی تونید استفاده کنید .

ardavan7
2012/04/23, 21:02
دوست عزیز ! نظر بنده بر روی پردازنده های amd است . توی این آشفته بازار و گرونی ها ، دل شیر می خواهد که طرف cpu های اینتل بروید ! به نظر من در ابتدای کار ، لازم نیست پردازنده
amd a8-3670k را خریداری نمایید .
تاره شما که از تمام هسته هاش نمی تونید استفاده کنید .
بنظر شما با تعویض یک مادربورد تغییر زیادی حاصل میشه؟یعنی بدون تغییر هیچ گزینه دیگه ای بغییر از رم؟میشه سرعت افزایش پیدا کنه؟
سوال دوم اینکه چرا نمیتونم از همه هسته هاش استفاده کنم ؟ یعنی به چیزی احتیاج داره؟اصلا این cpu چند هسته ای هستش؟
به چه دلیلی تعویض cpu در اول کار صلاح نمیدونید؟ مگر یک رکن اساسی در بهبود سرعت سیستم نیست؟اگر cpu عوض نکنم شاید زیاد در سرعت تغییر ایجاد نشه؟!نه اینکه مادربورد کار خاصی میکنه؟!

ardavan7
2012/04/25, 10:30
کسی نیست جواب مارو بده؟

Castiel
2012/04/25, 10:36
کسی نیست جواب مارو بده؟

قدرت اصلی سیستم به پردازنده بر میگرده. اما در این میان خرید مادربورد خوب امکانات و فناوریهای پردازنده شما را قابل استفاده به شکل بهینه خواهد کرد. حافظه رم هم یک ماژول 4 گیگ برای همه پردازنده ها کافی است و بیشتر از آن بستگی به کار شما دارد.

saeid6574598
2012/04/25, 11:06
بنظر شما با تعویض یک مادربورد تغییر زیادی حاصل میشه؟یعنی بدون تغییر هیچ گزینه دیگه ای بغییر از رم؟میشه سرعت افزایش پیدا کنه؟
سوال دوم اینکه چرا نمیتونم از همه هسته هاش استفاده کنم ؟ یعنی به چیزی احتیاج داره؟اصلا این cpu چند هسته ای هستش؟
به چه دلیلی تعویض cpu در اول کار صلاح نمیدونید؟ مگر یک رکن اساسی در بهبود سرعت سیستم نیست؟اگر cpu عوض نکنم شاید زیاد در سرعت تغییر ایجاد نشه؟!نه اینکه مادربورد کار خاصی میکنه؟!
بنده نگفتم پردازندتون رو عوض نکنید ! گفتم بیش از 250 هزارتومان بودجه برای پردازنده در اول کار زیاد مناسب نیست ! در ضمن پردازنده های A8-3870K و A6-3670K ، فاقد قابلیت Turbo Core هستند .

اتفاقا تمام راندمان یک سیستم ، به پردازندش وابسته است ! منظورم از تمام هسته ها ، این بود که شما باید پردازندتون رو تا فرکانس های بالا اورکلاک کنید تا بتوانید به قدرت واقعی پردازندتون دست پیدا کنید .

در ضمن پردازنده A6-3670K شامل مشخصات زیر می باشد :

فرکانس پردازنده 2.7 گیگاهرتز به صورت آن لوک / گرافیک مجتمع HD 6530D با فرکانس 444 مگاهرتز به صوت آن لوک / تعداد هسته ها : 4

ardavan7
2012/04/25, 16:25
مرسی سعید جان
شما خودتون چه cpu از برند amd در حال حاضر به من پیشنهاد میدید تا 200 الا 250؟
میخوام برای آینده مد نظر قرار بدم و تهیه کنم!؟ نظر آخرتون همون مادربوردی که در ابتدا معرفی کرده بودید هست؟ همونو بگیرم؟این مادربورد مشخصه گرافیکی هم داره که بدون کارت گرافیک کار بکنه؟که از کارت گرافیک فعلی من بهتر باشه؟

Reza Y
2012/04/25, 18:18
سلام آقا سعید بسیار عالی مشاوره میدهند به نظر بنده شما همان کاری را انجام دهید که آقا سعید در کامنت اول گفتند شاید شما پردازنده را در این حالت عوض نکرده باشید و رم و مین خریده باشید اما این کار (خرید مین)مانند دری به سوی روشنایی است برای سیستم شما که بعدا میتونید قطعاتو خورد خورد ارتقاع بدید و این مین هیچ گونه محدودیتی برای اینده برای شما ایجاد نمیکند خدا رو چه دیدی شاید وضعیت بازار دوباره خوب شد پس آینده نگر باشید و اطمینان میدم خرید 8120 در آینده به مراتب بهتر از کمی قدرت پردازش بیشتر هست که هیچ قابلیت ارتقاع نداره

HadiMax
2012/04/25, 18:55
خواهش میکنم ARDAVAN 7 جان
در خصوص پاور باید بهتون بگم که اگه واقعا 380 وات به صورت واقعی خروجی میده به نظر من مشکلی پیش نمیاد چون ای پی یو و کارتتون مصرف بالایی ندراند به اون صورت
اگه 380Real هستش فکر نمیکنم مشکلی پیش بیاد
در خصوص تغییرات باید بگم که اگه میگن لپ تاپ نخرید تا حدودی درسته..چون اکثر لپ تاپ ها با ویندوز original عرضه میشن و ویندوز 8 بسیار تغییر کرده و به نوعی جذابتر شده پیشنهاد میکنم برای خرید لپ تاپ تا بعد از ماه مهر صبر کنید
یا میتونید لپ تاپی بگیرید که ویندوز اورجینال نداشته باشه و بعدها که ویندوز 8 هم طبق معمول نسخه ی کرک شده ش اومد بگیرید و استفاده کنید
مادربرد پیشنهادی من تو بازار پیدا میشه..انتخاب دسته خودتونه...اما توصیه میکنم حتما چیپست A75 روی مادربوردتون باشه...ASUS/Gigabyte/MSI همیشه خوب بودن
سعی کن سی پی یو رو در اولین مرحله قوی در نظر بگیری چون مغز کامپیوتر شماست و تمام دستورات رو اون باید اجرا بکنه
حافظه ی 8 گیگایایتی هم الان دیگه داره باب میشه و به نظر من خوبه

ardavan7
2012/04/25, 19:22
آقا سعید نظر شما در مورد این مادربرد چیه؟ Gigabyte MB 990FXA-UD3
اینی که شما معرفی کردید بهتره یا این؟فقط خواستم یه مقایسه کرده باشید و تفاوتشون بگید ممنون میشم؟

saeid6574598
2012/04/25, 19:28
مرسی سعید جان
شما خودتون چه cpu از برند amd در حال حاضر به من پیشنهاد میدید تا 200 الا 250؟
میخوام برای آینده مد نظر قرار بدم و تهیه کنم!؟ نظر آخرتون همون مادربوردی که در ابتدا معرفی کرده بودید هست؟ همونو بگیرم؟این مادربورد مشخصه گرافیکی هم داره که بدون کارت گرافیک کار بکنه؟که از کارت گرافیک فعلی من بهتر باشه؟
سه گزینه در پیش روی شماست برای خرید پردازنده :

پردازنده AMD A6-3500 Llano 2.1GHz Socket FM1 با قیمت 156 هزار تومان . ( توربو کور دارد )

پردازنده AMD A6-3650 Llano 2.6GHz Socket FM1 با قیمت 240 هزار تومان . ( توربو کور ندارد )

پردازنده AMD A8-3670K Unlocked Llano 2.7GHz با قیمت 250 هزار تومان . ( توربو کور دارد و به صورت آن لوک )

این مادربورد مشخصه گرافیکی هم داره که بدون کارت گرافیک کار بکنه

نگید جایی این حرف رو ! اون گرافیک مجتمع پردازندست که باعث بی نیاز شدن سیستم ، به کارت گرافیک می شود .

خدا رو شکر هر سه پردازنده بالا ، دارای گرافیک مجتمع خوبی هستند و نیا شما رو تامین می کند . شما می توانید در آینده یک کارت گرافیک مجزا هم در کنار گرافیک مجتمع خود داشته باشید .

HadiMax
2012/04/25, 19:29
دوست عزیز شما باید از سوکت fm1 استفاده کنی...که چیپست a75 و a55 رو دارن
البته اگه میخواهید apu بخرید به جای cpu

saeid6574598
2012/04/25, 19:33
آقا سعید نظر شما در مورد این مادربرد چیه؟ gigabyte mb 990fxa-ud3
اینی که شما معرفی کردید بهتره یا این؟فقط خواستم یه مقایسه کرده باشید و تفاوتشون بگید ممنون میشم؟
اونی که بنده گفتم بهتره در ضمن شما اگر قصد خرید apu های amd ( پردازنده های دارای گرافیک مجتمع ) را دارید ، باید مادربوردی را برگزینید که سوکت fm1 رو ساپورت کند !

ardavan7
2012/04/25, 20:15
اساتید محترم یکی به من در مورد این apu بیشتر توضیح میده؟یه چیزای میدونم در مورد فرقش با cpu البته کم ؟
فقط اینو میخوام بدنم، که طریقه اتصال مانیتور به مادربرد از چه طریقی امکان میگیره منظورم از اتصال ( hdmi,dvi,...) هستش؟

Arsn
2012/04/25, 21:12
اساتید محترم یکی به من در مورد این apu بیشتر توضیح میده؟یه چیزای میدونم در مورد فرقش با cpu البته کم ؟
فقط اینو میخوام بدنم، که طریقه اتصال مانیتور به مادربرد از چه طریقی امکان میگیره منظورم از اتصال ( hdmi,dvi,...) هستش؟

دوست من شما با توجه به مادربوردی که میخرید از انواع خروجی های تصویر بهره مند میشید ! از HDMI گرفته تا DVI !

یه نگاهی به مقاله زیر بندازید ! توضیحات تقریبا کاملی درباره apu ها داده شده !

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.!

bahareh1000
2012/04/26, 06:38
با درود به دوستان

به نظر من هزینه برای ای ام دی اقتصادی نیست چون در عمل سری جدید اینتل حرف نداره و هنوز حتی با هشت هسته و سیاه ورژن ای ام دی نتونسته در بازی سندی بریج های اینتل رو تهدید کنه

ardavan7
2012/04/26, 08:55
با درود به دوستان

به نظر من هزینه برای ای ام دی اقتصادی نیست چون در عمل سری جدید اینتل حرف نداره و هنوز حتی با هشت هسته و سیاه ورژن ای ام دی نتونسته در بازی سندی بریج های اینتل رو تهدید کنه
دوست عزیز راستش من زیاد اطلاع ندارم و دوست دارم دوستان اهل فن دیگر در این مورد توضیح بدن که آیا این صحبت شما درسته؟ چون کلا ما بخاطر مسائل اقتصادی طرف این برند میریم؟و انتظار ندارم بیش از اندازه فرق داشته باشند!
تا انجا که متوجه شدم ما با توجه به پولی که میدیم AMD میگیریم ولی حالا اگر تو نسل های آینده و حالش حرفی واسه گفتن نداره چه کاریه که بخوایم از این برند بگیریم ، سعی میکینیم اینتل تهیه کنیم.
آیا در حال حاضر بین پردازنده های اینتل و Amd خیلی اختلاف هست از هر لحاظی؟( مثلا بخوایم دو تا پردازنده تو یک سطح با هم مقایسه کنیم)

ardavan7
2012/04/26, 08:59
آقا یکی به من بگه این ورودی DVI کجاست که من نمیبینم؟
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند./?div=Basic

metall_hero
2012/04/26, 09:08
آقا یکی به من بگه این ورودی DVI کجاست که من نمیبینم؟
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند./?div=Basic

این مادربرد اصلا خروجی تصویر نداره رو خودش

ardavan7
2012/04/26, 09:28
دوست من شما با توجه به مادربوردی که میخرید از انواع خروجی های تصویر بهره مند میشید ! از hdmi گرفته تا dvi !

یه نگاهی به مقاله زیر بندازید ! توضیحات تقریبا کاملی درباره apu ها داده شده !

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.!
دوست عزیز من چون عکسهای این مادربرد دیدم این سوال پرسیدم و دیدم نداره! حالا هم که این عزیزمون میگه نداره، اصلا پس من چجوری باید اینو به مانیتور وصل کنم با توجه به اینکه اگه مادربردم بخواد این باشه و کارت گرافیک نداشته باشم؟! و بخوام از apu استفاده کنم؟

metall_hero
2012/04/26, 09:50
دوست عزیز من چون عکسهای این مادربرد دیدم این سوال پرسیدم و دیدم نداره! حالا هم که این عزیزمون میگه نداره، اصلا پس من چجوری باید اینو به مانیتور وصل کنم با توجه به اینکه اگه مادربردم بخواد این باشه و کارت گرافیک نداشته باشم؟! و بخوام از apu استفاده کنم؟

خوب دوست عزیز اولا شما پردازنده ای انتخاب میکنید که گرافیک مجتمع داشته باشه
دوما مادربردی انتخاب میکنید که از سوکت پردازنده پشتیبانی کنه و همچنین دارای خروجی تصویر روی خودش باشه

ardavan7
2012/04/26, 10:02
خوب با توجه به صحبت های پیشین در همین جا به من مادربرد MSI 990FXA-GD80 پیشنهاد شده پس چطور دوستان به این موضوع دقت نکردن؟!!
اشکال تو گفتن من بوده یعنی ؟X_X
الان اگه بخوان از apu AMD استفاده کن باید چه مادربردی انتخاب کنم که تمام امکانتش مثل همینی هست که دوستان گفتن؟

ardavan7
2012/04/27, 12:52
کسی نیست یه پیشنهاد بده؟

metall_hero
2012/04/27, 13:29
خوب با توجه به صحبت های پیشین در همین جا به من مادربرد msi 990fxa-gd80 پیشنهاد شده پس چطور دوستان به این موضوع دقت نکردن؟!!
اشکال تو گفتن من بوده یعنی ؟x_x
الان اگه بخوان از apu amd استفاده کن باید چه مادربردی انتخاب کنم که تمام امکانتش مثل همینی هست که دوستان گفتن؟

دوست عزیز شما میتونی از مادربرد msi a75a-g55 استفاده کنی که قیمتش 200 تومان هست حدودا
و سوکته fm1 رو هم ساپورت میکنه همه ی پورت ها رو هم داره

Arsn
2012/04/27, 13:57
هی من میخوام تو این تاپیک نیام ولی انگار نمیشه !

اردوان جان بیخیال همه ی این بحث ها شو !

بگو چی میخوای ؟ چقدر میخوای هزینه کنی ، چه استفاده ای داری ، کامل راهنماییت کنم !

ardavan7
2012/04/27, 14:52
چرا نیایی مگه موردی دیدی از ما که حال نمیکنی بیای تو این تاپیک؟!؟
دادش گلم، من از همون اولم گفتم چی میخوام ولی میدونی چیه! مشکل اینه که من یه سیستم پیشنهادی انتخاب کردم، که دوستان پیشنهاد داده بودند، بعد دوستان گفتن نه این خوب نیست و نمیوتنی در آینده این سیستم آپدیت کنی
بعدش این آقا سعید گل این مادربرد پیشنهاد داده بودن msi 990fxa-gd80
بعد من گفتم که پس اگه من بخوام در آینده cpu تهیه کنم چی بگیرم به من apu پیشنهاد دادن میتونید تو صفحه های قبلی ببینید،خوب معلومه دیگه مگه اصلا این apu با این مادربرد جواب میده نه؟!چرا پس منو اینجوری راهنمایی کرد من از انجا گیج شدم! من اشتباه نپرسیدم؟
اگه این مادربرد گفته پس چرا cpu بهم معرفی نکرده؟
حالا کاری به این حرفا ندارم دیگه زحمتشو خودت بکش تا بیشتر از این مزاحمتون نشم.
من 500 دارم با توجبه آینده نگری آیا خرید این مادربرد msi 990fxa-gd80 بهتر یا مادربردی که سوکت fm1 دارن مثل msi a75a-g55؟
اصلا نظر شما در مورد خرید apu چیه؟به صلاح هست خریدش یا نه؟یا تهیه cpu‌بهتره؟
بهم cpu معرفی کنید تا 200 الا 250؟(AMD)

Arsn
2012/04/27, 15:04
همانطور که خودتون گفتید این تاپیک افسارگسیخته جلو رفت و من اصلا سر درد میگیرم اینجا ! مثلا شما تاپیک " من از این اورکلاک ها میخوام " را نگاه کن ! نظم بهتری حاکم است ! تقریبا بچه ها دستشون اومده که میان میگند چی میخواند و راهنمایی میگیرند میرند !

حالا برگردیم سر کار خودمون ! اصلا بی خیال Gd80 و apu ,.. بشو ! من بهترینش را برات انتخاب میکنم!

فقط بگو چه قطعاتی داری و چه قطعاتی میخوای ؟ (کیس کامل میخوای ؟)

نیازت چیه ؟ گیم بازی میکنی؟

راستی سیستم 500 تومنی آینده نگری نداره ! همین الان را هم جواب بده کلی هنر کرده !

ardavan7
2012/04/27, 15:18
ببینید من منظورم از آینده نگری اینه که مثلا الان یه مادربرد خوب بگیرم که تا چند سالی بشه روش مانور داد
من کیس کامل میخوام اما نمیتونم بصورت یکجا جمع کنم چون خوب بیشتر از این حرفا باید هزینه کنم،مشخصات سیستم در صفحه اول هم گفتم.
من همه جور استفاده ای میکنم ولی بیشتر تو نتم، و البته میخوام سیستمم یه چیز معقول باشه و خوب باشه و نمیخوام تمام قطعات یکجا تهیه کنم.
حالا بنظر شما د اولین حرکت، تعویض چه قطعاتی میتونه باشه؟
من تصمیم دارم مادربرد و cpuو vga و رم بدم بره خوب!ولی اینم هست آیا با تهیه چه قطعاتی میتونم کارمو راه بندازم تا بتونم در آینده بقیه قطعات تهیه کنم
اینم هست که شما مثلا بگید اینارو من میگم، ولی مثلا تو به vga احتیاج داری، نمیدونم منظورمو گرفتید یا نه؟
در کل میخوام چیزای خوب بخرم اما با فاصله !پس انی که میتونه تو بهبود سیستم در حال حاضر کمک کنه چیه؟ و با این مقدار پول چه قطعاتی بخرم بهتره؟

ardavan7
2012/04/28, 18:16
آقا علیرضا هنوزم نیمخوای به تاپیک ما سر بزنی؟!!
بیا یه بنده نوازی بکن یه نظری ، یه پیشنهادی بده؟
من چشم انتظار هستیم خلاصه............

darklord
2012/04/28, 21:31
کارت گرافیک را نگه دار و نفروش ! و به جای استفاده از apu و گرافیک مجتمع از همین 8600 استفاده کن !
برای پردازنده و مادربورد و رم :
اگر اینتل میخواهی یک مادربورد با چیپ ست p67 یا z68 تهیه کنید :

پردازنده : intel core i3 2100 200
مادربورد : asus p867
رم: g.skill ripjaws 4G

و AMD یک مادربورد با چیپ ست 970 انتخاب کنید تا هم پردازنده های am3 را ساپورت کند و هم am3+

پردازنده : amd phenom ll x4 970
مادربورد : asus p5a97
رم : giskill ripjaws 4G

Arsn
2012/04/28, 21:40
آقا علیرضا هنوزم نیمخوای به تاپیک ما سر بزنی؟!!
بیا یه بنده نوازی بکن یه نظری ، یه پیشنهادی بده؟
من چشم انتظار هستیم خلاصه............

اردوان جان ، به جان خودم موندم چی بگم ! وگرنه من برای همه ارزش قائلم ! ببخشید اینجوری میگم ولی من معمولا High-end کار کردم و قیمت قطعه هم ندارم ! به خصوص که بودجه شما برای ارتقا خوبه نه برای کیس خریدن !

چاره ای نیست ! یا باید با 500 تومن سیستمی بهتون پیشنهاد بدیم که از چاله بیفتید توی چاه یا اینکه فعلا 3 قطعه را تهیه کنید و فعلا از پاور ، هارد و CDrom و کیس سیستم قبلی استفاده کنید (مادربورد گرافیک )

البته مادربورد سیستم را به Asus p8h61 mle با قیمت حدودی 160 تومن تغییر بدید ، پردازنده تون باید مدل Core i3 2100 باشه که 210 تومنه ، رم هم میتونه Gskill 2*2 GB 1333 Cl9 باشه که 40 تومنه !

تا اینجا شد 410 تومن ! یعنی میتونید پاور GP 535 هم بخرید ! 500 تومن پر میشه !

تا اینجا : مادربورد + رم + پردازنده + پاور را میتونید بخرید ! میمونه هارد + کیس + کارت گرافیک !

اگر خودتون هارد و کیس داشته باشید دیگه مشکلی نیست چون کارت گرافیک آنبورد نیاز فعلی را جواب میده !

فقط یه مسئله ! اگر میتونید 40 تومن بیشتر هزینه کنید تا بعد ها برای خرید کارت گرافیک مشکلی پیدا نکنید (مثلا بتونید 560 بخرید )

در ضمن کارایی این سیستم از اینتل نسبت به سیستم فعلیتون فوق العاده بالاتره ولی انتظار نداشته باشید که در حد 3960X بهتون کارایی بده ! البته AMD راه حل های بهتری داره که نمونش همونی است که darklord عزیز پیشنهاد دادند !

ardavan7
2012/04/29, 09:33
من در درجه اول تشکر میکنم از همه
من تصمیم گرفتن اصلا طرز سوال کردنمو عوض کنم, و هدفدار سوال کنم,البته پیشنهاد darklord در رسیدن به این موضوع کمکم کرد.
قبل از هر چیز بگم که سیستم میخوام بر مبنای AMD باشه حال میخوام یکی از مدلهای خوب AMD مدل phenom ll x4 یا phenom ll x6 انتخاب کنم؟ حالا فرق بین این دو مدل چقدر هست منظورم 6هسته ای با 4هسته ای؟آیا ارزش هزینه اضافه دارن این 6هسته؟من قصد ارکلاک هم دارم در آینده؟
پس تصمیم دارم اول یک CPU انتخاب کنم و بعد از ان یک مادربرد براش انتخاب کنم همین؟
فقط یک چیزی انم اینه که در درجه اول میخوام AMD باشه حالا شاید تو همین رنج اینتل از این مدل ها کارایش بهتر باشه!خواستم که دوستان در پیشنهاد دادن این موضوع هم در نظر بگیرن!

darklord
2012/04/29, 13:34
به نظر من یک مدل چهار هسته ای (x4) انتخاب کن.

95209521

ardavan7
2012/04/29, 13:48
به نظر من یک مدل چهار هسته ای (x4) انتخاب کن.

95209521
پس بهترین مدل 4هسته ای کدوم؟از هر لحاظی مخصوصا اورکلاک
پس بنظر شما تو سرعت زیاد تاثیر چندانی نداره با توجه به هزینه اضافه؟
این جدول مقایسه 6 هسته ای هست فقط! با 4هسته ای مقایسه نکرده درسته؟

saeid6574598
2012/04/29, 14:07
من در درجه اول تشکر میکنم از همه
من تصمیم گرفتن اصلا طرز سوال کردنمو عوض کنم, و هدفدار سوال کنم,البته پیشنهاد darklord در رسیدن به این موضوع کمکم کرد.
قبل از هر چیز بگم که سیستم میخوام بر مبنای AMD باشه حال میخوام یکی از مدلهای خوب AMD مدل phenom ll x4 یا phenom ll x6 انتخاب کنم؟ حالا فرق بین این دو مدل چقدر هست منظورم 6هسته ای با 4هسته ای؟آیا ارزش هزینه اضافه دارن این 6هسته؟من قصد ارکلاک هم دارم در آینده؟
پس تصمیم دارم اول یک CPU انتخاب کنم و بعد از ان یک مادربرد براش انتخاب کنم همین؟
فقط یک چیزی انم اینه که در درجه اول میخوام AMD باشه حالا شاید تو همین رنج اینتل از این مدل ها کارایش بهتر باشه!خواستم که دوستان در پیشنهاد دادن این موضوع هم در نظر بگیرن!
با سلام ! البته که مدل های 6 هسته ای با 4 هسته ای متفاوت است اما خوب بازم بستگی به کار شما دارد !

ببینید در اجرای بازی ها و برنامه ی سنگین ، خیلی که به پردازنده فشار بیاد ، 2 الی 3 هسته تحت فشار قرار میگیرد .

این هم که می گویید در آینده قصد اورکلاک دارم ، بهتره به فکر سری LIano باشید چون فنوم خیلی تو بازار کم شده ! ( با اورکلاک می تونید از تمام هسته ها استفاده کنید . )

شما با خرید APU های AMD ، با یک تیر ، دو نشان میزنید : هم سری جدید پردازند های AMD را خریده اید و هم یک گرافیک مجتمع قوی در اختیار دارید . ( تو این اوضاع ، AMD پیشنهاد می دم )

ardavan7
2012/04/29, 14:14
آخه سعید جان میدونی چه مشکلی با Apu دارم:
مشکل اینجاست که مجبورم مادربردی بخرم که فقط سوکت fm1 داره خوب!
ولی من میخوام مادربردی بگیرم در آینده امکان UPdate در آن وجود داشته باشه!
مادربردی نیست که هم AM3+ ساپورت کنه و هم fm را؟

saeid6574598
2012/04/29, 14:27
من چند مدل مادربورد معرفی می کنم برای سوکت FM1 :

مادربورد MSI A75A-G35 با قیمت 85 هزار تومان .

مادربورد GIGABYTE A75-D3H با قیمت 225 هزار تومان .

مادربورد MSI A55-G35 با قیمت 130 هزار تومان . ( پیشنهاد نمیکنم )

darklord
2012/04/29, 14:37
پس بهترین مدل 4هسته ای کدوم؟از هر لحاظی مخصوصا اورکلاک
پس بنظر شما تو سرعت زیاد تاثیر چندانی نداره با توجه به هزینه اضافه؟
این جدول مقایسه 6 هسته ای هست فقط! با 4هسته ای مقایسه نکرده درسته؟

955 و 965 و 970 و 975 و 980 همگی پردازندهای خوبی هستند و با توجه به قیمت بازار میتوانید یکی را انتخاب کنید . برای اورکلاک هم در موقع خرید دقت کن که پردازنده black edition باشد تا اورکلاک بیدردسری داشته باشی !

فرمایش سهید جان متین

جدول پردازنده های فنوم چهار هسته ای و شش هسته ای است . سمت چپ 6 هسته ای و راست چهار هسته ای ها .

ardavan7
2012/04/29, 14:39
پس بنظر شما همین Apu بگیرم؟ فقط کدوم مدلش بهتره و به صرفه تر (منظور اینه شاید مدل بالاترش خیلی با یک مدل از خودش پایین تر فرق نکنه)
این مادربردی هم که معرفی کردید از gigabyte عالی دیگه در حد خودش؟
فقط به من بگید این ترکیب احتیاج به چه پاوری داره فعلا بدون کارت گرافیک؟

darklord
2012/04/29, 14:41
آخه سعید جان میدونی چه مشکلی با apu دارم:
مشکل اینجاست که مجبورم مادربردی بخرم که فقط سوکت fm1 داره خوب!
ولی من میخوام مادربردی بگیرم در آینده امکان update در آن وجود داشته باشه!
مادربردی نیست که هم am3+ ساپورت کنه و هم fm را؟

خیر مادربوردی نیست که هم am3+ و هم fm1 را ساپورت کنه .

darklord
2012/04/29, 14:44
پس بنظر شما همین Apu بگیرم؟ فقط کدوم مدلش بهتره و به صرفه تر (منظور اینه شاید مدل بالاترش خیلی با یک مدل از خودش پایین تر فرق نکنه)
این مادربردی هم که معرفی کردید از gigabyte عالی دیگه در حد خودش؟
فقط به من بگید این ترکیب احتیاج به چه پاوری داره فعلا بدون کارت گرافیک؟

به نظر من am3+ بگیری بهتره . اما اگر apu میخواهی این لینک کمکت میکنه :

ardavan7
2012/04/29, 14:45
955 و 965 و 970 و 975 و 980 همگی پردازندهای خوبی هستند و با توجه به قیمت بازار میتوانید یکی را انتخاب کنید . برای اورکلاک هم در موقع خرید دقت کن که پردازنده black edition باشد تا اورکلاک بیدردسری داشته باشی !

فرمایش سهید جان متین

جدول پردازنده های فنوم چهار هسته ای و شش هسته ای است . سمت چپ 6 هسته ای و راست چهار هسته ای ها .
من یجوری رازی شدم که APU بگیرم.
نظر شما چیه در این مورد آیا بگیرم یا نه؟ یا بیام یک Cpu x4 هسته ای بگیرم؟
واقعا میخوام تو این موضوع مطمئا بشم بعد بگیرم

ardavan7
2012/04/29, 16:16
باز هم بین دو راهی گذاشتید مارو
من اگه خودم میتونستم تصمیم بگیرم که بین این دو مدل پردازنده کدوم انتخلب کنم که دیگه مشکلی نداشتم و بحث میبستم.
حالا اصلا بدون در نظر گرفتن جنبه مالی cpu بهتر یا apu؟ از هر لحاظ آپدیت،امکانات،سرعت و هر چیزی که نسبت بهم قابل مقایسه باشن .

ardavan7
2012/04/29, 16:26
به نظر من am3+ بگیری بهتره . اما اگر apu میخواهی این لینک کمکت میکنه :
اینی که شما اینجا زحمت کشیدید گذاشتید و تست کردید یه جورای اگه درست متوجه شده باشم به خوب بودن apu اشاره کردید و اگه غیر از اینه بگید؟
و میخواستم بدونم شما چرا میگید am3+ بهتره؟به چه علتی؟

darklord
2012/04/29, 17:41
اینی که شما اینجا زحمت کشیدید گذاشتید و تست کردید یه جورای اگه درست متوجه شده باشم به خوب بودن apu اشاره کردید و اگه غیر از اینه بگید؟
و میخواستم بدونم شما چرا میگید am3+ بهتره؟به چه علتی؟

پردازنده گرافیکی apu ها تا حدودی جوابگوی بازی ها هستند . ولی شما نباید انتظار داشته باشید عملکردی بسیار فراتر از همان 8600 شما ارائه دهند .

این در حالی است قیمت آنها در مقایسه با قدرت پردازنده بالاست . در لینک زیر قیمت پردازنده (+fx-4100 (am3 با پردازنده (a8-3870 (FM1 برابر است . و در آن شکی نیست که پردازنده 4100 قدرت بیشتری دارد !

در کل اگر در آینده نزدیک قصد تهیه یک کارت گرافیکی دارید am3+ انتخاب کنید . (با توجه به اینکه هم اکنون یک کارت 8600 در اختیار دارید )

و چون شما روی گزینه قابلیت ارتقا تکه زیادی داشتید من am3+ را پیشنهاد میکنم .

و اما با انتخاب APU میتوانید توان گرافیکی بیشتری داشته باشید ولی برای داشتن توان گرافیکی فراتر همچنان باید یک کارت گرافیکی تهیه کنید !

ardavan7
2012/04/29, 18:30
پس من یک amd x4 میگیرم؟970 یا 980؟
مادربرد هم معرفی کنید؟
پاورم بگید چی احتیاج داره با کارت گرافیک خودم؟
رم هم همونی که اول گفتی میگیرم خوبه؟

saeid6574598
2012/04/29, 18:42
کلا یه بررسی کن ! اگر خوب دقت کنی می بینی که مادربوردهای مجهز به +AM3 از قدرت و امکانات بیشتری نسبت به مادربوردهای سازگار با FM1 برخوردار هستند .

اگر بگی چقدر برای پردازنده می خوای خرج کنی که دیگه خیلی خوب میشه !

اماخوب یک چیزی هم هست و اون اینکه پردازنده های FM1 الان تنوعشون نسبت به +AM3 بیشتره و قیمت های خوبی هم دارند .

رم فقط Gskills ! پاور رو هم در آخر بهت می گم ! پس نتیجه کلی می گیریم که یک APU بگیریم ؛ فقط هزینه ای که برای پردازنده کنار گذاشتید رو بگویید ! / با تشکر

darklord
2012/04/29, 18:53
مادربورد ASRock 970 EXTREME4 مادربورد خوبی هست و در لیست قیمت بسیار مناسبی دارد

ASUS M5A97 هم خوب است

ardavan7
2012/04/29, 18:58
کلا یه بررسی کن ! اگر خوب دقت کنی می بینی که مادربوردهای مجهز به +AM3 از قدرت و امکانات بیشتری نسبت به مادربوردهای سازگار با FM1 برخوردار هستند .

اگر بگی چقدر برای پردازنده می خوای خرج کنی که دیگه خیلی خوب میشه !

اماخوب یک چیزی هم هست و اون اینکه پردازنده های FM1 الان تنوعشون نسبت به +AM3 بیشتره و قیمت های خوبی هم دارند .

رم فقط Gskills ! پاور رو هم در آخر بهت می گم ! پس نتیجه کلی می گیریم که یک APU بگیریم ؛ فقط هزینه ای که برای پردازنده کنار گذاشتید رو بگویید ! / با تشکر
آقا سعید خوشم میاد نظرت فقط روی apu ! من که گفتم میخوام از سوکت AM3+ استفاده کنم! شما هم اگه بگید به چه دلیلی اینقدر روی APU اصرار دارید چیه؟
ببین آقا سعید بنظرت این پردازنده های APU آینده خوبی دارن که بخوام بابتش هزینه کنم و مادربردم طبق APU خریداری کنم؟
تا میام بگم اینو انتخاب کردم , میای و یک پیشنهاد جدید میدی و بازم منو سردوراهی میزاری؟
من اگه بخوام AMD x4 بگیرم , میخوام بهترینش باشه دیگه! فارغ از مسئله پولیش شما پیشنهاد بده!

saeid6574598
2012/04/29, 19:00
مادربورد ASRock 970 EXTREME4

قیمت : 180 هزار تومان .

ASUS M5A97

قیمت : 230 هزار تومان .

saeid6574598
2012/04/29, 19:07
تا میام بگم اینو انتخاب کردم , میای و یک پیشنهاد جدید میدی و بازم منو سردوراهی میزاری؟

من غلط بکنم شما رو سر کار بزرام !

من از همون اولش هم نظرم بر روی APU های AMD بود ! در ضمن اصلا به نظر شما APU های AMD برای چی طراحی شدند ! برای افرادی مثل شما !

آینده APU ها آینده درخشانی است و AMD قصد داره که APU های قدرتمندتری ( گرافیک مجتمع قدرتمند تر در کنار کاهش مصرف توان ) رو به دنیا معرفی بکنه که رقیب سرسخت Ivy Bridge اینتل هستند .

در حال حاضر هم APU های AMD ، از لحاظ گرافیک مجتمع ، بسیار بهتر از پردازنده های سندی بریج ( HD 3000 ) و آی وی بریج ( HD 4000 ) ظاهر شده اند و در تست ها کاملا مشهود است .

نظر من بر روی سوکت FM1 است به چند دلیل : تنوع مادربورد سازگار با این سوکت / تنوع پردازنده های متناسب با این سوکت / قیمت های بهتر نسبت به +AM3 .

ardavan7
2012/04/29, 19:10
آقا سعید نظرتو عشقه پس APU میگیرم بی برو برگرد
فقط نام ببر شما؟ apu شما به من بهترین مدلشو بگو دیگه؟فقط به این نکته هم میخوام دقت کنی که شاید مثلا یک مدل پایین ترش از ان خوبه, زیاد باهم فرق نداشته باشن
مادربردم که انگار بهم گفتی درسته؟همون خوبه؟gigabyte میگم؟

saeid6574598
2012/04/29, 19:28
قیمت APU های سوکت FM1 :

مدل AMD A4-3300 Llano 2.5GHz Socket FM1 با قیمت 120 هزار تومان ( گرافیک مجتمع : HD RADEON 6410D )

مدل AMD A4-3400 Llano 2.7GHz Socket FM1 با قیمت 130 هزار تومان ( گرافیک مجتمع : HD RADEON 6410D )

مدل AMD A6-3500 Llano 2.1GHz Socket FM1 با قیمت 157 هزار تومان ( گرافیک مجتمع : HD RADEON 6530D )

مدل AMD A6-3650 Llano 2.6GHz Socket FM1 با قیمت 240 هزار تومان ( گرافیک مجتمع : HD RADEON 6530D )

مدل AMD A8-3670K Unlocked Llano 2.7GHz Socket FM1 با قیمت 250 هزار تومان ( گرافیک مجتمع : HD RADEON 6530D )

مدل AMD A8-3850K Llano 2.9GHz Socket FM1 با قیمت 271 هزار تومان ( گرافیک مجتمع : HD RADEON 6550D )

مدل AMD A8-3870K Unlocked Llano 3.0GHz Socket FM1 با قیمت 290 هزار تومان ( گرافیک مجتمع : HD RADEON 6550D )

اینم مادربورد : GIGABYTE A75-D3H با قیمت 225 هزار تومان .

ardavan7
2012/04/29, 19:37
بنظرم این خوبه مدل AMD A8-3870K Unlocked Llano 3.0GHz Socket FM1 با قیمت 290 هزار تومان ( گرافیک مجتمع : HD RADEON 6550D )
این unlocked یعنی چی؟
رم هم از برند gskill گفتی! فقط مدلشو هم بگو در حد متوسط ؟ 4gig بسه دیگه؟
پاورم بی زحمت بگو دیگه , با توجه به این 3 قطعه؟ مال الانم 380 بنظرت جواب نمیده؟
این کارت Vga که الان دارم هم رد کنم بره دیگه؟

saeid6574598
2012/04/29, 19:46
بنظرم این خوبه مدل AMD A8-3870K Unlocked Llano 3.0GHz Socket FM1 با قیمت 290 هزار تومان ( گرافیک مجتمع : HD RADEON 6550D )
این unlocked یعنی چی؟
رم هم از برند gskill گفتی! فقط مدلشو هم بگو در حد متوسط ؟ 4gig بسه دیگه؟
پاورم بی زحمت بگو دیگه , با توجه به این 3 قطعه؟ مال الانم 380 بنظرت جواب نمیده؟
این کارت Vga که الان دارم هم رد کنم بره دیگه؟
آن لوک یعنی این که خاصیت مولتی پلایرش باز هستش و دست شما برای اورکلاک راحت تر ، باز است . در واقع می توانید مقدار مولتی پلایر را تغییر دهید . ( مثل سری بلک ادیتشن )

برای رم هم این رو انتخاب کن با قیمت 51 هزار تومان : Gskill Ripjaws 4GB DDR3 1600 CL9

اگر 380 ریل باشه ، خوبه اما اگر نظر من رو می خواهی ، پاورت رو به Green GP480A-EU یا Green GP430A-EU یا Green GP530A-EU تغییر بده !
( برو تو سایت عقیق رایانه و اونجا قطعاتت رو مشخص کن تا میزان توان مورد نیازت ، مشخص بشه ! )

کارت گرافیکت رو هم بزار باشه ! چیکارش داری بنده خدا رو !

ardavan7
2012/04/29, 19:54
الان پس با این توضیحتون آن لاک بهتره یا آنهایی که ندارن؟
از اینهایی که الان در بالا نام بردی بنظر خودت کدوم بهتره؟ این مدل AMD A8-3850K Llano 2.9GHz Socket FM1 ( گرافیک مجتمع : HD RADEON 6550D ) که الان آن لاک نداره بهتر نیست؟

saeid6574598
2012/04/29, 20:01
الان پس با این توضیحتون آن لاک بهتره یا آنهایی که ندارن؟
از اینهایی که الان در بالا نام بردی بنظر خودت کدوم بهتره؟ این مدل AMD A8-3850K Llano 2.9GHz Socket FM1 ( گرافیک مجتمع : HD RADEON 6550D ) که الان آن لاک نداره بهتر نیست؟
تو پردازنده های AMD و اینتل ، حرف k به معنی ضریب باز بودن ( همون مولتی پلایر ) هستش و شما میتونید ضریب پردازنده رو به طور دلخواه تغییر بدهید .

دیگه خودت بر حسب بودجه ای که برای پردازنده کنار گذاشتی ، یکی رو انتخاب کن !

ardavan7
2012/04/29, 20:09
بلاخره این سوال سوال کردنهای مکرر ما هم به اتمام رسید, نمیدونم از همه دوستان چطوری تشکر کنم فقط خیلی خیلی ممنوم و سپاسگزارم
اسم کس خاصی هم نبردم چون همه دوستان تا رسیدن به این هدف , مفید بودن و نظراتشون ارزشمند باز هم تشکر فراوان

YGH
2012/04/29, 20:25
یه سوال داشتم. میخوام واسه مغازه یه سیستم بخرم که نه خیلی قیمتش بالا باشه و نه ضعیف باشه. به نظر دوستان، کارایی این پردازنده ها واسه این کار چطوره؟ کند نیستند؟