PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل در اجرای بازی ™Batman: Arkham City

Hessam
2012/04/20, 21:37
سلام
دوستان من این بازی رو نصب کردم.
ولی به محض اینکه روش کلیک می کنم، صفحه ی آبی مرگ (Blue Screen) میاد و سیستمم در کمتر از 5 ثانیه ریست میشه.
من تا 45 درصد از بازی رو رفتم! قبلاً هر دو بار در میون که بازی رو اجرا می کردم، ریست می شد! الان دو ماهی میشه که هر دفعه کلیک می کنم، ریست میشه!
لازم به ذکره که من از پشتبانی تیم بسیار فنی و حرفه ای نشریه ی "رایانه خبر" (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) کمک گرفتم در این مورد.
طبق راهنمایی های که بهم کردن، یکی از رم های سیستمم رو برداشتم و با تک رم سیستم کار کرد و بازی هم بدون مشل بالا اومد! اصلاً هم ریست نشد! چندین بار تست کردم، دیگه اثری از اون صفحه ی مرگ نبود!
قبل از جا به جایی رم و تماس با این نشریه، هر دو بار در میون که کلیک می کردم، ریست می کرد سیستمم. از اون موقع که این تست خیلی خوب رو انجام دادم، همیشه ریست میشه. (اگه بازی رو اجرا کنم)!
حالا چیکار باید بکنم؟! تیم فنی این نشریه مشکل رو از رم ندونسته و با چک کردن سایت گیگابایت، متوجه شد که حتی بایوس مادربوردم هم آپدیت هست!!! هر چند از روزی که خریدم، آپدیت نکردم و ظاهراً به روز بود!
اینم مشخصات سخت افزاری سیستمم:

9308

Arsn
2012/04/20, 21:43
رم سیستم شما اورکلاک شده ؟ باس 1400 معقول نیست و نشانی از اورکلاک است ! دلیل ریست یا بلو اسکرین سیستم هم اگر مسئله رم باشه بر میگرده به ولتاژ رم ها !

رم سیستم را به حالت دیفالت برگردونید یا بایوس را ریست کنید ! اگر نتیجه نداد مراحل بعد را در پیش میگیریم !

Hessam
2012/04/20, 22:43
نه. اورکلاک نشده. رم جدید کراس ایر خریدم.
رم چه جوری به حالت دیفالت (پیش فرض) بر می گرده؟ یعنی چی؟
الان توی ماژول های زوج وصل کردم (2 و 4)! اگه منظورتون اینه که باید بگم اول در ماژول های فرد بود (1 و 3)! من اون زمانی که تست کردم و توی ماژول زوج گذاشتم، مشکل برطرف نشد. بعد اومدم که در ماژول های فرد (پیش فرض) بذارم، یکی از رم ها توی ماژول اول جا نمی خورد!!!!! نیم ساعت درگیرش بودم! آخر خوب جا نخورد و مجبور شدم در ماژول های زوج (2 و 4 بذارم)! آخه یکبار چند سال پیش یکی از بستگان همینکارو رو سیستم من انجام داد!!! خوب وارد نبود!!!! رم خوب توی ماژول اول جا نرفت و به محض روشن کردن سیستم، مادربوردم درجا سوخت و بوی دود تمام فضای اتاق رو گرفت!!!!!!!!!:|
از اون موقع تا حالا خاطره ی خوبی ندارم ازش!!!!!! برای همین دیگه ماژول های فرد رو بی خیال شدم!! (ببخشید که داستان تعریف کردم)!:d

Arsn
2012/04/21, 05:24
دوست من ببینید الان رم شما تو فرکانس افکتیو 700 دارد کار میکنه که فرکانس اسمی اون 1400 میشه ! ما رمی با فرکانس 1400 نداریم !

یا خودتون یا توسط خود مادربورد این رم از 1333 به 1400 اورکلاک شده ! (به عکسی که گذاشتید نگاه کنید) و احتمالا دلیل اینکه بلو اسکرین میده میتونه ولتاژ پایین که به رم ها اعمال شده یا تایمینگ غلط با باس غلط باشه !

بایوس تون را ریست کنید تا رم ها در فرکانس دیفالت خودشون (1333 یا 1600) کار کنند

Hessam
2012/04/27, 13:16
توی تنظیمات بایوس، گزینه ای که بشه بایوس رو ریست کرد، پیدا نکردم.
بایوس رو برای دقایقی از مین برد جدا کردم و بعد نصب کردم.
فعلاً که خدا رو شکر، خوب شده و بازی بالا اومد و دیگه ریست نشد.
اگه باز مشکلی پیدا کرد، در همین تاپیک میگم.
ممنون.

9433