PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : درخواست راهنمایی جهت خرید یک لب تاپ گیمینگ

Hessam
2012/04/19, 20:05
سلام
دوستان؛ من به زودی این لب تاپ (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) رو می خرم.
خوشحال میشم نظرتون رو درباره ی این لب تاپ بدونم. (درباره ی همه چیزش از ظاهرش گرفته تا باطنش و تجهیزات سخت افزاری و ...)!
من حقیقتش خواستم Dell 5110 N (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) بخرم که پشیمون شدم!
آخه میگن دل خوب نیست و داغ می کنه و مشکلات داره و خرابیش زیاده و ...!
من والا به خدا گیج شدم! یه عده هم میگن آقا دل حرف نداره و دارن مزخرف میگن و عالیه و توی جهان بهترینه و این حرفا چیه و ...!
یه عده هم میگن الان (در حال حاضر) محصولات و خدمات ایسوس مخصوصاً لب تاپ، حرف اول و آخر رو توی ایران میزنه! البته در حال حاضر! حالا بعداً چی بشه، خدا می دونه!
درباره ی ایسوس هم میگن عالیه و فوق العاده عالیه و حرف نداره و ...!
هر کسی متاسفانه طرفدار هر برندی باشه، همون رو میگه عالیه! این ضعف انتخاب جامعه ی کامپیوتر دوستان ما رو می رسونه که در انتخاب یک برند عالی، اتفاق نظر ندارن با هم و هر کسی یه چیزی میگه!
من حدس میزنم در همین تاپیک هم پاسخ ها متفاوته و هر کسی یه چیزی میگه! ولی دیگه چه کنیم که آخرین تحقیقات ما همین سایت هست!
منتظر نظرات شما دوستان و مهندسین و حرفه ای ها و ... هستم...!b-)
شوخی: فقط حرفه ای نماها نظر ندن که از همه طرف ما حرف شنیدیم!:D

saeid6574598
2012/04/19, 21:47
با سلام ! دوست عزیز با شما در مورد تعصب بر روی برندها توسط افراد مختلف ، کاملا موافقم !

بگذارید یک چیزی را برایتان روشن کنم ! شرکت اسوس ، یکی از غول های قدرتمند در زمینه سخت افزار به خصوص نوت بوک می باشد . این شرکت با 20 سال سابقه کاری و کارنامه درخشان ، توانسته است رتبه اول در کیفیت و خدمات پس از فروش / دریافت 3398 جایزه در سال 2010 / عرضه و فروش بیش از 260 میلیون مادربورد تا به الان / تولید کننده برتر سخت افزار / رتبه اول در انجام بیشترین آزمایش ها بر روی محصولات جهت ارتقا کیفیت محصول و........... کسب نماید . باز هم بگویم !

لپ تاپ ها و نوت بوک های دل هم خوب هستند به خصوص سری 5110 اون که کانفیگ های متفاوتی جهت نیاز کاربران دارد . اما خوب مسئله اینجاست که میگن : " هر چه بیشتر پول بدی ؛ بیشتر آش می خوری "

مسلما در هر برندی ، حالا اسوس یا دل و ........ ، محصولات خوبی یافت می شود که آن هم بستگی به بودجه شما دارد . راستی نگفتید چقدر می خواهید هزینه کنید !

به نظرم لپ تاپ خوبی است فقط یک بدی دارد اونم اینکه هاردش ، با دور 5400 است که اونم خیلی مهم نیست . ( اگر 7200 دور بود ، خیلی بهتر بود . )

پردازنده و میزان حافظه و کارت گرافیک و دیگر امکاناتش هم خوب هستند و می تونند کارتان را به خوبی راه بیندازند . ( نگفتید برای چه کاری می خواهید )

اگر سوال دیگری هم داشتید ، بگویید !

rajah
2012/04/19, 22:19
دوست عزیز برند دل مارک ضعیفی نیست و نوت بوک هاش هم اونطوری که شما می گید بد نیستند تمامی شرکت ها محصولاتشون رو در چند سری به بازار عرضه می کنن که این تقسیم بندی رو با توجه به نیازهای روز جوامع انجام می دن
مثلا سری گیم،سری افیس،سری مدیا ،سری کار با نرم افزارهای سه بعدی و........
تو این بین با توجه به قشر هدف جامعه قطعات بکار رفته در نوت بوک ها از کیفیت و راندمان متفاوتی برخوردار می شن که بطور معمول سری گیم همیشه گرونترین سری خواهد بود که البته بازهم در هر سری با توجه به طیف و طبقه درآمدی نوت بوک ها در قدرت و قطعات بکار رفته متفاوت خواهند بود.
جالبه بدونید شرکت دل گران قیمت ترین نوت بوک های جهان رو در رده های گیم تولید می کنه سری آلینوار،که بلحاظ قدرت و کیفیت در دنیا می شه گفت بی رقیبن البته مشتریان خاص به خودش رو داره
محصولات دل هم مسلما از این قاعله مستثنا نیستند سری اینسپرون هستند که در ایران به دلیل قیمت پایین و قطعات بالا پرفروش شده اند ولی بدلیل کیفیت نه چندان مناسب قطعات مصرفی خرابی بیشتری داشته اند که با توجه به بودجه پرداختی نباید هم انتظاری فراتر از این را داشت طبعا شرکت به فکر سودآور بودن محصولات خود است وگرنه شما اختلاف قیمتی فاحش رو مابین دو مدل هم کانفیگ اینسپرون و xps شاهد نبودید
از نظر نوت بوک های اسوس هم بگم که بنده تو ماه گذشته با دو نوت بوک این شرکت مشکل پیدا کردم که هردو کاملا نو بودند آک آک ولی این دلیلی بر بد بودن نوت بوک های اسوس نمی شه ولی بگم که از نوت بوک های ارزان قیمت اسوس هم خاطرات خوبی ندارم و نوت بوک ایسر الحق والانصاف با وجود قیمت پایین خرابی کمتری رو شاهد بودم البته hp هم به همین منوال بوده
از نظر خدمات پس از فروش و گارانتی و کیفیت قطعات نوت بوک های msi در ایران ارجعیت دارند ولی بطبع قیمت گزافی رو هم باید کاربر بپردازه

به هر حال :نوت بوک اسوس مزبور کانفیگ خوبی داره و اگه به گیم زیاد اهمیت نمی دید برای انجام امور شخصی کاملا مناسبه
پردازنده 4 هسته2670 به همراه 8 گیگ رم و هارد750
می تونه نیازهای شما رو کاملا برآورده کنه
اگه ممکنه عرض کنید از این نوت بوک بیشتر در چه زمینه استفاده خواهید کرد ؟؟

Hessam
2012/04/19, 22:51
اکثراً برای بازی!!:D
ولی خب کارهای حرفه ای تر مثل کانورت های ویدئویی و فتوشاپ و ... هم انجام میدم!
هزینه: حداکثر 1 میلیون 800 هزار تومن!
یه عده حتی برند اچ پی رو پیشنهاد دادن که بعد پرس و جو کردم، فرمودن که خرابی زیاد داره نسبت به سایر برندهای هم رده ی خودش!
این مدل ایسوس نوشته که گرافیک 2 گیگ 610 داره!
در مورد دل اینسپایرون 5110 سری ان میگن از لحاظ سخت افزاری، قطعات مناسبی روش به کار نرفته و از لحاظ حرارتی، خیلی خنک کننده ی مناسبی نداره و حتماً باید یک کول پد براش خرید! در حالی که خود لب تاپ هوا رو به بیرون هدایت می کنه و کول پد هوای بیرون رو به داخل لب تاپ هدایت می کنه که در اینصورت اختلال در ورود و خروج جریان هوا ایجاد میشه که این بحثش جداست و یه صحبت کارشناسی در این مورد به کنار!!
البته همه ی این نظرات مربوط به افراد معمولیه و کسانی هست که از این لب تاپ دارن استفاده می کنن و نظرشون رو میگن!
مثلاً یه کاربر ایسوس، اینجوری (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) گفته!
که با توجه به حرف ایشون میشه اینطور برداشت کرد که گرافیک دل 5110 با اینکه جی تی 525 1 گیگ هست، ولی از 2 گیگ جی تی 610 ایسوس قوی تر هست!!!!!!!!!! این قضیه اش چه جوریه؟!!!!
در حالی که خیلی ها کاملاً این نظر ایشون رو رد می کنن و قبول ندارن! خیلی ها هم موافقن!
یعنی اختلاف نظرها بیش از حد تصوره! حتی حرفه ای ترین ها توی تمامی ویژگی ها با هم اختلاف دارن و نظر هم دیگه رو تایید نمی کنن!! اکثراً بر خلاف این نظرات (کارشناسی) نظرشون رو میگن!!
این به نظر من یه مشکل واقعاً بزرگیه که خیلی ها از جمله منو کاملاً گیج کرده که تقریباً نیمه حرفه ای متوسط هستیم!
اگه عمر این قطعات کم باشه، پس هزینه ی بیش از 1 میلیون تومن اشتباست! اگه اینجوری که میگین باشه! (برای هر برندی)
حالا شما ایسناپیرون دل 5110 ان رو پیشنهاد می کنی یا ایسوس کا 53 اس دی؟! با توجه به اینکه این لب تاپ دل حدوداً 400 هزار تومن ارزون تر هست و در کانفیک های سخت افزاری (به جز کارت گرافیک و وب کم) کاملاً مشابه هستن و با در نظر گرفتن تمامی جوانب از جمله نظرات کاربران سایت های مختلف که بسیار اختلاف نظر دارن و هزینه ی کمتر و به صرفه تر و ...!!!
؟؟؟
ببینید؛ نمیخوام بگین: "دل خوبه و البته ایسوس هم خوبه!!!!" یه پیشنهاد منطقی و حرفه ای بدید! با توجه به تجربیات و بررسی ها!
دل هم یه کمی اسمش به قول معروف بد در رفته تو ایران! گاهی خوب در میاد و گاهی بد! نرمال نیست!
و ضمناً اگر برند دیگه ای هم پیشنهاد بشه و تحقیق کنم و اگه خوب باشه، بگید، می خرم! شاید همون رو خریدم! حتماً نمی خوام محدود به این دو برند باشه! هر کدوم که بهتر بود! ولی من فعلاً توجه ام، رو این دو مورد معطوفه. حقیقتش من از دل خیلی متنفرم!:D از روی ناچاریه دیگه! چون قیمتش خیلی خیلی مناسب و ارزونه!:-s
حالا باز نظرات کاربران فهیم و نستباً حرفه ای این سایت برای من ارجعیت داره! بالاخره تجربه توی اینجور خرید ها حرف اول رو می زنه! البته بعد از بررسیی که روی پیشنهادات شما می کنم.

rajah
2012/04/20, 11:41
دوست عزیز با توجه به اینکه شما می خواید از نوت بوکتون اکثرا برای گیم استفاده کنید پس نیازمند به یک کارت گرافیک قدرتمندتر دارید پس باید سراغ نوت بوک هایی با کارت 6770-555ddr5orddr3-550 برید میزان حافظه رم هم 6-8 گیگابایت ضروری است البته وجود مانیتور full-hd هم بی تاثیر نخواهد بود که بطبع قیمت بالاتری نیز باید پرداخت کنید در نتیجه پیشنهاد های بنده:

ASUS - K53 UF

CPU: INTEL i7-2670QM (2.00 Ghz ) / CACHE: 6.0 MB / RAM: 8GB DDR3 / HDD: 750 GB SATA / LCD: 15.6" Diagonal High Definition - LED / DRIVE: DVD+RW DoubleLayer / VGA: GEFORCE GT 550M - 2GB / PORTS: LAN + WiFi + CARD READER + WebCam + Bluetooth + HDMI / 2.6 Kg / DOS

1790هزارتومان

.................................................. .................................................. .................................................. ...............

HP Pavilion DV6-6180

CPU: INTEL Core i7-2670QM - 2.2 GHz / CACHE: 6.0 MB / RAM: 6GB DDR3 / HDD: 750 SATA / LCD: 15.6" Diagonal High Definition - LED / DRIVE: DVD±R/RW Double Layer / VGA:ATI 6770m- 2GB - DDR5 / PORTS: LAN 1000 + WiFi + CARD READER + WebCam + Bluetooth + fingerprint + HDMI + USB3 / 2.8 Kg / Windows 7 Home Premium 64

1910 هزارتومان
.................................................. .............................................

ASUS - N55SF / i7

CPU: INTEL i7-2630QM (2.00 Ghz ) / CACHE: 6.0 MB / RAM: 8GB DDR3 / HDD: 750 GB SATA / LCD: 15.6" Diagonal High Definition - LED / DRIVE: DVD+RW DoubleLayer / VGA:GEFORCE GT 555 - 2GB / PORTS: LAN + WiFi + CARD READER + WebCam + Bluetooth + HDMI / 2.6 Kg / DOS / USB3 + HD camera + subwoofer / FULL HD

2050 هزارتومان
.................................................. .................................................. .................................................. ..............

GE620 DX plus:msi

قیمت
20000000 ریال

Operating System
Genuine Windows® 7 Home Premium

CPU
Intel® Core i7-2670QM 2 up to 2.9Ghz 6M 5GT/S

Chipset
Intel HM65

LCD
LED15.6'' (1366x768)

VGA
Nvidia GeForce GT 635M & Intel HD 3000

Graphics VRAM
2 GB DDR3 Dedicated

Memory
8GB DDR3

Communication
WiFi+GLAN+BT3

I/O Ports
CARD READER: SD(XC/HC)/MMC/MS(PRO)/xD
LAN: 10/100/1000
Wireless LAN: 802.11 b/g/n
D-Sub (VGA): 1
HDMI: 1
USB 2.0 port: 1
USB 3.0 port: 2
eSATA: N/A
eSATA/USB Combo: N/A
Mic-in/Headphone-out: 1/1
Line-in: N/A
Express Card: N/A
Modem port: N/A

Audio
7.1

Webcam
HD

Storage
750 GB

Optical Drive
DVD-RW

Battery
6 Cells

Dimensions
383 x 249.5 x 37.6~32.3mm

Weight
2.4 Kg

rajah
2012/04/20, 11:52
اگه می تونستید یه دونه msi gx680 پیدا کنید خیلی عالی بود متاسفانه کم پیدا و نایاب شده اگه گیر بیاد قیمتش هم حدود 2050-2100 هست نوت بوک فوق العاده ای هست 12 گیگ رم پردازنده2670،کارت گرافیک 555ddr5،باتری9 سلولی و هارد 750

Hessam
2012/04/20, 12:49
نه. قیمت یک میلیون و هشتصد به سختی می تونم بدم!
ولی مورد اول ایسوس که گفتید چه فرقی با K53SD Asus داره؟!
گرافیک این مدل (K53SD) که بیشتره: GT 610 M - 2 GB!
ضمناً حتماً میخوام حداقل یک 3 USB داشته باشه.
ترجیحاً بلو ری هم داشته باشه، خیلی عالی میشه!

rajah
2012/04/20, 13:05
نه. قیمت یک میلیون و هشتصد به سختی می تونم بدم!
ولی مورد اول ایسوس که گفتید چه فرقی با K53SD Asus داره؟!
گرافیک این مدل (K53SD) که بیشتره: GT 610 M - 2 GB!

تفاوتشون تو کارت گرافیکشونه
610 در حد کارت 520 هستش
درصورتی که کارت 550 خیلی قویتره برای درک بیشتر موضوع
اینم مشخصات هردو کارت

Manufacturer
NVIDIA

GeForce GT 500M Series
GeForce GT 555M 144@525-753MHz
GeForce GT 550M 96@740MHz
GeForce GT 540M 96@672MHz
GeForce GT 525M 96@600MHz
GeForce GT 520MX 48@900MHz
GeForce GT 520M 48@740 / 600MHz

Codename
N12P-GT

Pipelines
96 - unified

Core Speed *
740 MHz

Shader Speed *
1480 MHz

Memory Speed *
900 MHz

Memory Bus Width
128 Bit

Memory Type
DDR3/GDDR5

Max. Amount of Memory
1536 MB

Shared Memory
no

DirectX
DirectX 11, Shader 5.0

technology
40 nm

Notebook Size
large

Date of Announcement
06.01.2011

.................................................. .............................................

Manufacturer
NVIDIA

GeForce 600M Series
GeForce 610M 48@672 - 900MHz

Codename
N13M-GE

Pipelines
48 - unified

Core Speed *
672 - 900 MHz

Shader Speed *
1344 - 1800 MHz

Memory Speed *
900 MHz

Memory Bus Width
64 Bit

Memory Type
DDR3

Shared Memory
no

DirectX
DirectX 11, Shader 5.0

Transistors
585 Million

technology
40 nm

Date of Announcement
06.12.2011

Hessam
2012/04/20, 13:10
پس شما برند دل رو پیشنهاد نمی کنی برای خرید؟
در مورد بلو ری و یو اس بی 3 چی؟
نداره؟

saeid6574598
2012/04/20, 13:15
به نظر حقیر همون HP Pavilion DV6-6180 که سعید جان فرمودند ، خیلی خوب هست ! اگر کمی بودجتون رو هم بیشتر کنید ، به نظر من HP Pavilion DV6-6190 و همچنین HP Pavilion DV6-6190SE هم گزینه های خوبی می توانند باشند .

Hessam
2012/04/20, 13:19
به نظر حقیر همون hp pavilion dv6-6180 که سعید جان فرمودند ، خیلی خوب هست ! اگر کمی بودجتون رو هم بیشتر کنید ، به نظر من hp pavilion dv6-6190 و همچنین hp pavilion dv6-6190se هم گزینه های خوبی می توانند باشند .

آخه میگن خرابی اچ پی اخیراً زیاد شده و ضمناً به هیچ وجه هزینه ی بیش از یک میلیون و هشتصد هزار تومن برام مقدور نیست + اینکه حدود 100 هزار تومن تجهیزایت اضافی مثل مودم 3g و کابل htmi و ... باید بخرم.

Hessam
2012/04/20, 13:26
ضمناً سی پی یو Asus K53SD ، ---- سه و 1 (3.1GHz) هست! در حالی که این 2 گیگاهرتز هست!

saeid6574598
2012/04/20, 13:43
ضمناً سی پی یو asus k53sd ، ---- سه و 1 (3.1ghz) هست! در حالی که این 2 گیگاهرتز هست!
دروغ چرا ! درست شنیدید ! اتفاقا یکی از دوستان بنده 6 ماه پیش یک نوت بوک hp گرفت ؛ الان هم اسپیکرهاش دچار مشکل شده اند و صدای وزززززززز می دهند ! سعید جان که خیلی خوب راهنمایی کردند و مدل های زیادی هم پیشنهاد دادند ! به نظر حقیر ، تمرکزتان را بگذارید بر روی اسوس و msi ؛ به دو دلیل : به خاطر خدمات پس از فروش خوب و دیگری کیفیت محصول ! در هر حال ، تصمیم گیری نهایی با شماست ! سعی هم کنید زیاد به خودتان سخت نگیرید چون همین سخت گیری بیش از حد ، موجب انتخاب نادرست خواهد شد . اول نیازتان را مشخص کنید ؛ سپس محصول مطابق با نیازتان را انتخاب نمایید ./ با تشکر

Hessam
2012/04/20, 14:07
پس دو تا سوال:
1- در مورد لب تاپ های ام اس آی از کدوم سایت میشه مشخصات و قیمتشون تحقیق کرد؟
2- میون لب تاپ های ای سوز k53sd و k53uf و سایر مدل های مشابه همین، کدوم رو پیشنهاد می کنین؟ (با توجه به اینکه در فکر کنم هشت مدل هست و تفاوت های ناچیزی در کانفیک های مختلف داره)

Mr.HamidReza
2012/04/20, 15:53
دروغ چرا ! درست شنیدید ! اتفاقا یکی از دوستان بنده 6 ماه پیش یک نوت بوک hp گرفت ؛ الان هم اسپیکرهاش دچار مشکل شده اند و صدای وزززززززز می دهند ! سعید جان که خیلی خوب راهنمایی کردند و مدل های زیادی هم پیشنهاد دادند ! به نظر حقیر ، تمرکزتان را بگذارید بر روی اسوس و msi ؛ به دو دلیل : به خاطر خدمات پس از فروش خوب و دیگری کیفیت محصول ! در هر حال ، تصمیم گیری نهایی با شماست ! سعی هم کنید زیاد به خودتان سخت نگیرید چون همین سخت گیری بیش از حد ، موجب انتخاب نادرست خواهد شد . اول نیازتان را مشخص کنید ؛ سپس محصول مطابق با نیازتان را انتخاب نمایید ./ با تشکر

با عرض سلام و خسته نباشید
دوستان به ظاهر حرفه ای و کار بلد!!!

آخه شما از لپ تاپ چی میدونین؟!!

شما خواسته هاتون از یه لپ تاپ چیه؟

میخواین بازی کنین؟
میخواین برنامه نویسی کنین؟
میخواین گرافیک کار کنین؟
میخواین هم برنامه نویسی کنین و هم گرافیک کار کنین؟

آخه دوستان؛ خدایی کسی رو لپ تاپ بازی نصب میکنه؟!
همین سیستمی که تو خونه هست رو ارتقاء بدین، خلاص کنین خودتونو!!!

لپ تاپ های دل ، اچ پی و ... همشون سر 1 ماه یه اشکالی پیدا میکنن و خراب میشن!!

ولی لپ تاپ ایسوس بهترینه!
اگه پیچشو باز نکنی و کنجکاوی نکنی!
هیچ اتفاقی براش نمیوفته!!
گارانتی معتبری هم داره!

گارانتیش حدود 3 سال هست

سر لپ تاپ های تازه به دوران رسیده رو، رو سر ایسوس نزارین!!!
همین مادر بورد کامپیوتر شما رو ایسوس زده!

آیا تا حالا به همین راحتیا خراب شده؟!

موفق و مؤید باشید @};- @};-

saeid6574598
2012/04/20, 17:31
با عرض سلام و خسته نباشید
دوستان به ظاهر حرفه ای و کار بلد!!!

آخه شما از لپ تاپ چی میدونین؟!!

شما خواسته هاتون از یه لپ تاپ چیه؟

میخواین بازی کنین؟
میخواین برنامه نویسی کنین؟
میخواین گرافیک کار کنین؟
میخواین هم برنامه نویسی کنین و هم گرافیک کار کنین؟

آخه دوستان؛ خدایی کسی رو لپ تاپ بازی نصب میکنه؟!
همین سیستمی که تو خونه هست رو ارتقاء بدین، خلاص کنین خودتونو!!!

لپ تاپ های دل ، اچ پی و ... همشون سر 1 ماه یه اشکالی پیدا میکنن و خراب میشن!!

ولی لپ تاپ ایسوس بهترینه!
اگه پیچشو باز نکنی و کنجکاوی نکنی!
هیچ اتفاقی براش نمیوفته!!
گارانتی معتبری هم داره!

گارانتیش حدود 3 سال هست

سر لپ تاپ های تازه به دوران رسیده رو، رو سر ایسوس نزارین!!!
همین مادر بورد کامپیوتر شما رو ایسوس زده!

آیا تا حالا به همین راحتیا خراب شده؟!

موفق و مؤید باشید @};- @};-
جناب آقای خیلی کاربلد و حرفه ای !

مگر بنده و بقیه دوستان ، چیزی جز حرف های شما زدیم ! ما هم بر این باوریم که آدم اول باید خواسته اش رو از سیستمش ، تعیین کنه و بعد اقدام به خرید بکنه ! بنده هم قبول دارم که لپ تاپ و نوت بوک برای گیم نیست اما اگر این گونه بود که شما می گویید ، هیچ وقت لپ تاپ هایی مثل لامبورگینی اسوس و Alienware M18X R2 در دست تولید قرار نمی گرفتند . بعدش هم شما با این حرفها ، شخصیت بچه ها را زیر سوال می برید ! بهتر است که با لحن بهتری صحبت کنید .

با تشکر

Hessam
2012/04/20, 17:42
در حال حاضر ام اس آی بهتره یا ایسوس؟
اینو بهم بگید...
ایسوز من پرسدم میگن که گارانتی سریر گارانتیه اصلیش هست که یکسال بیشتر نیست!
سایت دی جی کالا هم گارانتی سریر داره برای فروش.

Reza Y
2012/04/20, 17:42
بله شما بزار از راه برسی بعد شروع کن به انتقاد کردن به علاوه تو هر فرومی که میری سعی کن پست ها رو از اول بخونی تا ایمجور سوتی ندی

Mr.HamidReza
2012/04/20, 17:47
جناب آقای خیلی کاربلد و حرفه ای !

مگر بنده و بقیه دوستان ، چیزی جز حرف های شما زدیم ! ما هم بر این باوریم که آدم اول باید خواسته اش رو از سیستمش ، تعیین کنه و بعد اقدام به خرید بکنه ! بنده هم قبول دارم که لپ تاپ و نوت بوک برای گیم نیست اما اگر این گونه بود که شما می گویید ، هیچ وقت لپ تاپ هایی مثل لامبورگینی اسوس و Alienware M18X R2 در دست تولید قرار نمی گرفتند . بعدش هم شما با این حرفها ، شخصیت بچه ها را زیر سوال می برید ! بهتر است که با لحن بهتری صحبت کنید .

با تشکر

من نمیخوام شخصیت دوستان رو زیر سؤال ببرم
فقط میخوام بگم
لپ تاپ هایی غیر از ایسوس پایدار نیستند
و ممکنه همین الان که دارین با لپ تاپ دل یا هر لپ تاپ دیگه ای غیر از ایسوس کار میکنین
ممکنه یه مشکل فنی پیدا کنن
و یه قطعه بسوزه
یا هر چیز دیگه
-------------------------------------

شما لپ تاپ ایسوس بخرید
من تضمین میکنم
که مشکلی نخواهید داشت
هم ظاهر زیبایی داره!
و از همه مهم تر از کارایی خوبی بر خورداره

تازه گارانتی سازگار ارقام هم داره!!!

Hessam
2012/04/20, 18:00
فقط میخوام بگم
لپ تاپ هایی غیر از ایسوس پیادار نیستند
و ممکنه همین الان که دارین با لپ تاپ دل یا هر لپ تاپ دیگه ای غیر از ایسوس کار میکنین
و یه قطعه بسوزه
یا هر چیز دیگه

شما لپ تاپ ایسوس بخرید
من تضمین میکنم
که مشکلی نخواهید داشت
هم ظاهر زیبایی داره!

ظاهراً سری k53 رو گارانتی نمی کنه!

Mr.HamidReza
2012/04/20, 18:17
گارانتی میکنه!
اونجا که نمینویسه!!!
برو یه فروشگاه کامپیوتری
و بگو گارانتی میشه یا نه

rajah
2012/04/21, 10:53
فقط میخوام بگم
لپ تاپ هایی غیر از ایسوس پایدار نیستند
و یه قطعه بسوزه
یا هر چیز دیگه

شما لپ تاپ ایسوس بخرید
من تضمین میکنم
که مشکلی نخواهید داشت
هم ظاهر زیبایی داره!

دوست عزیز
هیچ کسی نمی تونه هیچ کالایی رو اونطوری که شما می گید تضمین کنه
خود بنده تو همین ماهه پیش با 2نوت بوک اسوس مشکل پیدا کردم که هردو آک آک بودند
قطعات الکترونیکی خواه ناخواه با مشکل رو به رو می شن

rajah
2012/04/21, 10:59
پس دو تا سوال:
1- در مورد لب تاپ های ام اس آی از کدوم سایت میشه مشخصات و قیمتشون تحقیق کرد؟
2- میون لب تاپ های ای سوز k53sd و k53uf و سایر مدل های مشابه همین، کدوم رو پیشنهاد می کنین؟ (با توجه به اینکه در فکر کنم هشت مدل هست و تفاوت های ناچیزی در کانفیک های مختلف داره)

نوت بوک های msi:برای استعلام قیمت به سایت شرکت ماتریکس قسمت قیمت محصولات (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) برید و برای مشخصات هم با توجه به اقلام موجود در ماتریکس (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. type%3D7&ei=OWeST9SjEqOC4gTw_-zQDw&usg=AFQjCNH5_I6ifhYTtk3nnSCSGpcVZPsA7w) به سایت رسمی msi سربزنید (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)
اگه قیمتی رو پیدا نکردید هماهنگ کنید بنده براتون استعلام می کنم

برای کار شما همون مدل uf بهتره گرچه بنده پیشنهاد می کنم اگه کارت گرافیک قوی تر می خواین سراغ HP Pavilion DV6-6180 برید

Hessam
2012/04/22, 21:25
گارانتی میکنه!
اونجا که نمینویسه!!!
برو یه فروشگاه کامپیوتری
و بگو گارانتی میشه یا نه

پرسیدم! ظاهراً لب تاپ های بالای دو میلیون تومن رو شرکت سازگار ارقام سه و دو سال گارانتی می کنه و محصولات زیر این قیمت رو به شرکت سریر سپرده و این شرکت به عنوان نمایندگی رسمی ایسوز در ایران، محصولات لب تاپ این شرکت رو یکسال گارانتی کامل می کنه!

Mr.HamidReza
2012/04/22, 21:29
دوست عزیز
هیچ کسی نمی تونه هیچ کالایی رو اونطوری که شما می گید تضمین کنه
خود بنده تو همین ماهه پیش با 2نوت بوک اسوس مشکل پیدا کردم که هردو آک آک بودند
قطعات الکترونیکی خواه ناخواه با مشکل رو به رو می شن

پس گارانتی رو برای چی گذاشتن؟
برای تماشاست؟
یا برای خوردن؟

از گارانتی استفاده میکردید

دوست عزیز
شرکت سازگار ارقام لپ تاپ های ایسوس رو تست میکنه
و بعد میده دست مشتری

احتمالاً از شرکت سازگار نگرفته بودید

Hessam
2012/04/22, 21:31
نوت بوک های msi:برای استعلام قیمت به سایت شرکت ماتریکس قسمت قیمت محصولات (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) برید و برای مشخصات هم با توجه به اقلام موجود در ماتریکس (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. type%3D7&ei=OWeST9SjEqOC4gTw_-zQDw&usg=AFQjCNH5_I6ifhYTtk3nnSCSGpcVZPsA7w) به سایت رسمی msi سربزنید (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)
اگه قیمتی رو پیدا نکردید هماهنگ کنید بنده براتون استعلام می کنم

برای کار شما همون مدل uf بهتره گرچه بنده پیشنهاد می کنم اگه کارت گرافیک قوی تر می خواین سراغ HP Pavilion DV6-6180 برید

نه. خیلی ممنون. نیازی به گرافیک قوی تر از این نیست!
در مورد ام اس آی هم الان لینک هایی رو که دادید، بررسی کردم. خیلی گرون هستن مشابه کانفیک این مدل ایسوس.
شما مدلی پیشنهادی از ام اس آی سراغ دارید که زیر یک میلیون هشتصد باشه و در سطح همین کانفیک ایسوز هم باشه؟!
فقط اینکه سی پی یوش چی؟ 2.1 گیگاهرتزه و کا 53 ، 3 گیگاهرتزه؟ این نمی تونه مشکل ایجاد کنه؟ نسبت به کارت گرافیک، آیتم مهم تری نیست؟

ATA
2012/04/22, 21:43
این اسوس رو بگیرو خیال خودتو مارو راحت کن .... مطمئن باش پشیمون نمیشی من خودم هم واسه برارم و هم واسه خواهرم از برند ایسوس خریدم و تا الان مثل ساعت کار کردن...بدرود

Hessam
2012/04/22, 21:51
ممنون. نظر قطعی خودم هم ایسوزه. ولی منتظر دو مورد هستم:
1- قیمته که از دیروز تا امروز 50 هزار تومن به خاطر کاهش قیمت دلار، ارزون شده.
2- و دیگری نظر آقا حسام! (تجربه و نظر ایشون برای من بسیار ارزشمند و مهمه).

Mr.HamidReza
2012/04/22, 23:30
این اسوس رو بگیرو خیال خودتو مارو راحت کن .... مطمئن باش پشیمون نمیشی من خودم هم واسه برارم و هم واسه خواهرم از برند ایسوس خریدم و تا الان مثل ساعت کار کردن...بدرود

ممنون رفیق
چه عجب شما هم با من هم نظر هستید
پس معلوم شد من برای در و دیوار توضیح ندادم!

ممنون. نظر قطعی خودم هم ایسوزه. ولی منتظر دو مورد هستم:
1- قیمته که از دیروز تا امروز 50 هزار تومن به خاطر کاهش قیمت دلار، ارزون شده.
2- و دیگری نظر آقا حسام! (تجربه و نظر ایشون برای من بسیار ارزشمند و مهمه).

کار خوبی میکنی ایسوس میخری
دیگه حرف این تازه واردا رو گوش نکن
اینا خودشون از لپ تاپ سونی و... استفاده میکنن

و اسم ایسوس براشون نا آشناست!!

rajah
2012/04/22, 23:41
پس گارانتی رو برای چی گذاشتن؟
برای تماشاست؟
یا برای خوردن؟

از گارانتی استفاده میکردید

دوست عزیز
شرکت سازگار ارقام لپ تاپ های ایسوس رو تست میکنه
و بعد میده دست مشتری

احتمالاً از شرکت سازگار نگرفته بودید
دوست عزیز یعنی بنده بعد از این همه کار دیگه تفاوت گارنتی ها رو نمی دونم و یا اینکه نمی دونم از گارنتیش باید استفاده کرد
بنده خدا نوت بوک رو آک برا مشتری سفارش داده بودم وقتی رسید مورد داشت نو به نو بفرستم برا تعمیر؟؟؟اون موقع مشتری بنده خدا چه گناهی کرده نوت بوک تعمیری تحویل بگیره؟؟؟تازه فرستادم و هزارتا مشکل دیگه پیش اومد که جاش نیست اینجا توضیح بدم وگرنه میفهمیدید که چی کشیدم

rajah
2012/04/22, 23:49
ممنون رفیق
چه عجب شما هم با من هم نظر هستید
پس معلوم شد من برای در و دیوار توضیح ندادم!

کار خوبی میکنی ایسوس میخری
دیگه حرف این تازه واردا رو گوش نکن
اینا خودشون از لپ تاپ سونی و... استفاده میکنن

و اسم ایسوس براشون نا آشناست!!

دوست عزیز تمام بچه های فروم می دونن بنده طرفدار پروپا قرص اسوس هستم ولی اینکه بنده می گم خرابی هم دارن ملاک بر بد بودن اون نیست ولی شما هرگز نمی تونی کیفیت نوت بوک اسوس رو msi قیاس کنی همونطوری که نمی شه کیفیت بردهای اسوس رو باmsi قیاس کرد چون اسوس واقعا قدرتمندتره
مثلا تبلت های اسوس فوق العاده از تبلت های msi برترند
اینکه برند اسوس مارک فوق العاده ای هستش ملاک بر این نیست که تمام محصولاتش بهترین باشن انسان نباید تعصب داشته باشه بالاخره هر شرکتی تو یه زمینه خاصی بیشتر پیشرفت می کنه
تا اینجا شما چندبار به نظرات کاربرها توهین کردید که اصلا در شان شما نیست هیچ کسی نمی تونه خودش رو از بقیه سرتر بدونه لطفا تکرار نشه

Castiel
2012/04/23, 03:21
حسام جان پاسخ سوالت را در جیمیل دادم برادر

Hessam
2012/04/23, 07:56
حسام جان پاسخ سوالت را در جیمیل دادم برادر

خیلی ممنون. خیلی با اعتماد به نفس گفتید!
پس بدون شک دیگه ایسوس می گیرم. ماشالله طرفدار هم خوب داره توی این سایت.
فقط اینکه همه جا گارانتی سریر داره. میگن اصله تو ایران. ولی مطمئن نیستم.
راستی، طبق این لینک (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)، بین دو مدل کا 53 اس دی (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) و کا 53 یو اف (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) هیچ فرقی وجود نداره!!!!!!! این قضیه اش چیه؟! یو اف ارزون تر هم هست!
کسی تفاوتش رو می دونه؟
ضمناً پیشنهاد می کنی که از سایت دی جی کالا بخرم؟

amir90
2012/04/23, 08:07
دوست عزیز نظر شخصی منه اگه نوت بوک msi بگیری ضرر نمی کنی گارانتیشم معتبره و مستقیم از خود شرکت مادره دیگه انتخاب با خودتون asus تا من شنیدم گارانتی معتبری در ایران نداره و در صورت خرابی زیاد، نمی تونن کمک کنند

Hessam
2012/04/23, 08:29
دوست عزیز نظر شخصی منه اگه نوت بوک msi بگیری ضرر نمی کنی گارانتیشم معتبره و مستقیم از خود شرکت مادره دیگه انتخاب با خودتون asus تا من شنیدم گارانتی معتبری در ایران نداره و در صورت خرابی زیاد، نمی تونن کمک کنند

خب شما یه لب تاپ ام اس آی هم سطح و هم قیمت این مدل پیدا کن و من بررسی می کنم. (مدل های نسبت کارایی به قیمت)

rajah
2012/04/23, 08:47
خب شما یه لب تاپ ام اس آی هم سطح و هم قیمت این مدل پیدا کن و من بررسی می کنم. (مدل های نسبت کارایی به قیمت)
شما درست می فرمایید msi تو این رنج با این کانفیگ نوت بوکی نداره که به در شما بخوره

Hessam
2012/04/23, 08:57
شما درست می فرمایید msi تو این رنج با این کانفیگ نوت بوکی نداره که به در شما بخوره

پس با این اوصاف، به ناچار باید همین مدل رو بخرم یا دل 5110 سری ان که کیفیت ساخت بالایی نداره! هر چند که دارای گارنتی طلایی یکساله هم هست!

Hessam
2012/04/23, 10:58
دوستان تصویب شد!!!
همون مدل Asus K53UF (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) رو می خرم!
فقط من آخر متوجه این کلاس بندی و جی پی یو و ... این گرافیکش نشدم که با اینکه 610 جدیدتره، ولی ضعیف تر از 550 هست!
خیلی مثل اینکه بحثش تخصصیه! من اصلاً متوجه نمی شم! باید کاملاً تست های کامل روش انجام داد تا دقیقاً تمامی تفاوتشون رو درک کرد! آخه "(جدیدتر)610>550"!!!! حتی از قیمت گرون تر اس دی هم میشه متوجه شد! چون تنها تفاوتش میون این دو مدل در گرافیکشونه! حتی در قیمت هم 610 گرون تره از 550 هست! ولی چطور ضعیف تر از 550 عمل می کنه، در تعجبم!!!
اصلاً با عقل جور در نمیاد!!!! حالا به هر حال همین رو میخرم! ولی در کل من اصلاً قانع نشدم! فقط با توجه به راهنمایی های دوستان و اتفاق نظر در مورد برتری 550 ، همین K53UF رو به زودی می خرم!
در مورد این دو کارت گرافیک هم بعداً تحقیق مفصلی می کنم که با اینکه جدیدتره، ولی چرا راندمان ضعیف تری داره؟! اگه خیلی خوب رسمی شد، در اخیتار شما دوستان و انجمن سخت افزار هم قرار میدم!
خیلی ممنون از همه ی دوستانی که راهنمایی های لازم رو بهم کردن و برای اینکار وقت گذاشتن! (مخصوصاً آقا سعید و حسام عزیز که راهنمایی های بسیار زیادی بهم کردن)! ولی آقا سعید نقش مستقیم تری در انتخاب من داشت و نظرم رو به سمت UF جلب کرد! من اصلاً با این مدل (K53UF) آشنا نبودم و اصرار خرید روی K53SD رو داشتم! حسام عزیز هم که پیشنهاد ایشون رو با راهنمایی های بسیار مفیدش کامل کرد)!
امیدوارم بتونم جبران کنم! بحث داغ و بسیار جالب و البته سراسر تجربه ای بود که در اختیار همگان از جمله من قرار گرفت!
موفق باشید.

ahr
2012/04/23, 17:48
دوستان تصویب شد!!!
همون مدل Asus K53UF (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) رو می خرم!
فقط من آخر متوجه این کلاس بندی و جی پی یو و ... این گرافیکش نشدم که با اینکه 610 جدیدتره، ولی ضعیف تر از 550 هست!
خیلی مثل اینکه بحثش تخصصیه! من اصلاً متوجه نمی شم! باید کاملاً تست های کامل روش انجام داد تا دقیقاً تمامی تفاوتشون رو درک کرد! آخه "(جدیدتر)610>550"!!!! حتی از قیمت گرون تر اس دی هم میشه متوجه شد! چون تنها تفاوتش میون این دو مدل در گرافیکشونه! حتی در قیمت هم 610 گرون تره از 550 هست! ولی چطور ضعیف تر از 550 عمل می کنه، در تعجبم!!!
اصلاً با عقل جور در نمیاد!!!! حالا به هر حال همین رو میخرم! ولی در کل من اصلاً قانع نشدم! فقط با توجه به راهنمایی های دوستان و اتفاق نظر در مورد برتری 550 ، همین K53UF رو به زودی می خرم!
در مورد این دو کارت گرافیک هم بعداً تحقیق مفصلی می کنم که با اینکه جدیدتره، ولی چرا راندمان ضعیف تری داره؟! اگه خیلی خوب رسمی شد، در اخیتار شما دوستان و انجمن سخت افزار هم قرار میدم!
خیلی ممنون از همه ی دوستانی که راهنمایی های لازم رو بهم کردن و برای اینکار وقت گذاشتن! (مخصوصاً آقا سعید و حسام عزیز که راهنمایی های بسیار زیادی بهم کردن)! ولی آقا سعید نقش مستقیم تری در انتخاب من داشت و نظرم رو به سمت UF جلب کرد! من اصلاً با این مدل (K53UF) آشنا نبودم و اصرار خرید روی K53SD رو داشتم! حسام عزیز هم که پیشنهاد ایشون رو با راهنمایی های بسیار مفیدش کامل کرد)!
امیدوارم بتونم جبران کنم! بحث داغ و بسیار جالب و البته سراسر تجربه ای بود که در اختیار همگان از جمله من قرار گرفت!
موفق باشید.

دوست عزيز چون جديدتره دليل نميشه بهتر هم باشه چون تو سري 600 لب تاپ ضعيفترين مدل 610 يه سر به اين سايت بزن متوجه ميشي
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.
به نظر من اينم مدل خوبيه

Asus N43 SM New CI7 2670 4GB DDR3 750 DVD RW 14 LED GT630M 2GB DOS

1820000

rajah
2012/04/23, 18:12
دوست عزيز چون جديدتره دليل نميشه بهتر هم باشه چون تو سري 600 لب تاپ ضعيفترين مدل 610 يه سر به اين سايت بزن متوجه ميشي
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)
به نظر من اينم مدل خوبيه

Asus N43 SM New CI7 2670 4GB DDR3 750 DVD RW 14 LED GT630M 2GB DOS

1820000

دوست عزیز سلام
کارت 630از 555 ضعبفتره در ضمن نوت بوکی که شما معرفی کردید 4گیگ رم داره که اینم یه ضعف دیگست
باتشکر

HadiMax
2012/04/23, 18:17
بهترین لپ تاپ برای بازی لپ تاپ های سری Alienware ساخت دل هستن توی دنیا که کیفیتش بسیار بالاست ..ینی با خود دل زمین تا آسمون فرق داره
اما توی ایران شما از ایسوس استفاده کن که واقعا عالبه

Hessam
2012/04/23, 19:23
دل که جدیداً اصلاً خوب نیست! حداقل توی ایران که اینطوره و این مدلی که شما گفتید، احتمالاً بیش از یک میلیون و 800 در میاد!

rajah
2012/04/23, 22:59
دل که جدیداً اصلاً خوب نیست! حداقل توی ایران که اینطوره و این مدلی که شما گفتید، احتمالاً بیش از یک میلیون و 800 در میاد!
دوست عزیز نوت بوک های سری آلینوار بالای 6-7 میلیون قیمت دارن

Hessam
2012/04/23, 23:12
دوست عزیز نوت بوک های سری آلینوار بالای 6-7 میلیون قیمت دارن

8->:-o
اوهههههههههههههه!!!! پول یه خودروی پراید میشه!!!!!!!!!
مگه فضاپیما میخوام به آسمون پرتاپ کنم؟!!!!:))
همون خیلی عالیه!!!!!!! توی ایران کسی می خره از اینا اصلاً؟!!!!

Mr.HamidReza
2012/04/25, 19:20
خواهشاً در این تاپیکو ببندین!
هر چی در مورد مدل msi بحث میکنین
فایده نداره
چون ایده آل ترین لپ تاپ همون ایسوس هستش
و کسی نمیتونه نظر کسی رو تغییر بده!!

در ضمن ما میلیاردر نیستیم که بریم لپ تاپ msi بخریم
و اصلاً بهش احتیاج نداریم

کیس کامپیوترتون رو باز کنید
هر چی قطعه ی ایسوس بود
در بیارین، جاش msi بزارین!!!