PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشاوره ارتقا سیستم

omid707
2012/04/16, 07:36
سلام
سیستمی دارم که 4 سال پیش بستمش با این مشخصات اصلی
مین: abit an68sd
پردازنده: amd Athlon 64 X2 4800
رم: Geil ddr2 2*1 GB
گرافیک: XFX geforce 8600GT 256 MB
همون موقع پشیمون شدم که چرا 40 تومان بیشتر نزاشتم و یه دوهسته ای اینتل نگرفتم وسط گیم اول صدای آژیر پردازنده بلند میشد البته فقط بعضی وقتا اونهم تو بازی کرایسس. تو تبدیل فرمت فیلم هم خوب نیود
حالا باید ارتقا بدم گرافیکم که تابستون پارسال سوخت یه Gainward nvidia GT 240 1GB گرفتم الان قصد ارتقا دارم و دو راه بیشتر ندارم ارتقا کلی و اساسی که با توجه به قیمت های سرسام آور احتمالا به صرفه نیست با این قطعات
پردازنده : core i5 سری 2400 یا 2300 یا مدل های قدیمی تر
مین:
asus sabertooth 55i - asus p8h67 - asus p8p67
msi h61m-p33(B3) - msi h55m-e33
رم : DDR3 2*2GB
همین چندتا روی هم با پاور 800 ت میشن تازه دیگه گرافیکم با قدرت این سیستم تراز نیست
راهکار دیگه برای صرفه جویی ارتقا جزئی هست که شامل پردازنده و رم و پاور میشه با توجه به سوکت مین بردم قوی ترین پردازنده ای رو که ممکن بود انتخاب کردم .
پردازنده: AMD phenom X4 9950
رم یه دوگیگ دوال ddr2 که با قبلیا بشه 4 گیگ
همه بنچمارک ها رو دیدم این فنوم از core i5 که خیلی ضعیف تره و از اون بدتر از 4 هستهای های قدیمی اینتل که هم دوره ای خودش بودند هم ضعیف تره با توجه به اینکه باید مانیتورم رو هم عوض کنم بیشتر از 200 نمیتوم واسه پردازنده و رم هزینه کنم.
حالا به نظر شما با این ارتقا جزیی افزایش سرعت خوبی رو بدست میارم که ارزشش رو داشته باشه با توجه به اینکه اینا تکنولوژیهای قدیمی هستند. را ستش از حدود دوسال پیش که اینتل core i رو ارائه کرد قصد ارتقا داشتم و تا الان هم صبر کردم که ارزون تر بشن
با سپاس.

Arsn
2012/04/16, 09:32
درود !

دوست من با این تفاسیری که شما میفرمایید من به شخصه ارتقای پردازنده را تحت سوکت am2+ توصیه نمیکنم ! تفاوت کارایی حتی اگر فاحش باشه ولی با سیستم های روز و به قول خودتون core i5 2400 قابل مقایسه نیست !

پس پولتون را دور نریزید ! رم سیستمتون بد نیست و مشکل اصلی همون پردازنده است !

میتونید اصلا کوچکترین خرجی نکنید ، یا اینکه یه کولر خوب تهیه کنید که هم پردازنده الان خودتون را با اورکلاک سریعتر کنید و هم برای سیستم آینده نگهش دارید !

به نظرم این سیستم خیلی ارزش خرج نداره چون باید سه قطعه مادربورد - پردازنده - رم عوض بشه و همانطور که اشاره کردید بعدش نیاز به تعویض gt240 هم دارید !

omid707
2012/04/16, 12:08
درود !

دوست من با این تفاسیری که شما میفرمایید من به شخصه ارتقای پردازنده را تحت سوکت am2+ توصیه نمیکنم ! تفاوت کارایی حتی اگر فاحش باشه ولی با سیستم های روز و به قول خودتون core i5 2400 قابل مقایسه نیست !

پس پولتون را دور نریزید ! رم سیستمتون بد نیست و مشکل اصلی همون پردازنده است !

میتونید اصلا کوچکترین خرجی نکنید ، یا اینکه یه کولر خوب تهیه کنید که هم پردازنده الان خودتون را با اورکلاک سریعتر کنید و هم برای سیستم آینده نگهش دارید !

به نظرم این سیستم خیلی ارزش خرج نداره چون باید سه قطعه مادربورد - پردازنده - رم عوض بشه و همانطور که اشاره کردید بعدش نیاز به تعویض gt240 هم دارید !

خیلی ممنون، قابلیت اورکلاک این پردازنده چطوره ؟ آخه من قبلنا فقط کارت گرافیک هام رو اور میکردم و بجز افزایش مثلا 2 تا 3 فریم نتیجه خاصی نمیگرفتم.
چون اصولا کار ندارم که فرکانس مثلا کارت چقدر بالا میره و فقط نتیجه نهایی رو میبینم با این تفاسیر اور کردن این پردازنده اثری داره؟
و سوال بعدی آیا عوض کردن پاور هم تاثیری قابل ملاحظه ایجاد میکنه؟
آخه پاور قبلی من هم سوخته بود دادم تعمیرکار اون هم بدون اینکه به من بگه چی خراب شده سر خود یه پاور درپیت گمنام 15 - 16 تومنی انداخت رو سیستمم در حالیکه پاور قبلیم گرونتر بود و من رو در مقابل کار انجام شده قرار داد یه ماه پیش که سیستمم رو بردم یه مغازه دیگه اول از همه از مین ابیت و کیفیت بالاش تعریف کرد(حیف که کارخونش تعطیل شد) بعدش گفت حیف این سیستم که همچین پاوری رو گذاشتن به من پیشنهاد داد یه پاور خوب برات میزارم گفت اینطوری کارایی سیستمت خیلی بالا میره!!
از اونجایی که به هر حال یک فروشندس و شاید میخواد جنسشو بفروشه بهش اعتماد نکردم حالا به نظرتون درست میگفت یعنی تعویض پاور وکولر که خیلی کم هزینس همچین تاثیراتی رو داره.
ببخشید خیلی طولانی شد باز هم تشکر بابت زمانیکه صرف کردین

Arsn
2012/04/16, 12:35
خواهش میکنم

دوست من این که پاور کارایی سیستم را بالا میبره یکی از 100 ها قصه ای است که توسط فروشنده های ------------- میشنویم ! جدی نگیرید !

البته پاور نقش اساسی در پایداری و سلامت سیستم ایفا میکنه و یه پاور 15 تومنی چینی بی کیفیت میتونه بلاهای مختلفی سر قطعات شما بیاره ! میتونید از همین پاور استفاده کنید ولی یه کم ریسک داره !

اورکلاک از 2.4 به 3 گیگاهرتز قابل انجام است ! چیزی در حدود 25 درصد به کارایی اضافه میشه ! نمیدونم که هزینه کردن درسته یا نه ! ولی مسلما اگر شما الان کولری تهیه کنید میتونید روی سیستم بعدیتون هم استفاده کنید!

اگر توان خرید یک جا سیستم را ندارید ، شاید بهتر باشه خرد خرد قطعه بخرید ! مثلا میتونید با توجه به نیازتون در آینده یک پاور با کیفیت گرین یا برندهای دیگه 700 یا 600 یا حتی 800 وات را بخرید و هم الان روی سیستمتون استفاده کنید و هم بعدا روی سیستم جدید ! این کار را با کولر هم میتونید انجام بدید!

البته همه اینها به شرط اینه که شما مطمئن باشید بعدا بودجه خرید قطعات دیگه را خواهید داشت وگرنه همونطور که گفتم سیستم فعلی ارزش هزینه به اون صورت نداره !

metall_hero
2012/04/16, 16:17
با توجه به گفته خوشون "با توجه به اینکه باید مانیتورم رو هم عوض کنم بیشتر از 200 نمیتوم واسه پردازنده و رم هزینه کنم." من پیشنهاد میکنم که سی پی یو AMD FM1 x4 631 بردارن
که قیمتش 150-160 هست با 40 تومن باقی هم یه رم 2 گیگ فعلا بردارن
ماردبرد رو نمیدونم که چقدر میتونن هزینه کنن ولی گزینه زیاد هست برای این مدل سوکت......

omid707
2012/04/16, 17:26
با توجه به گفته خوشون "با توجه به اینکه باید مانیتورم رو هم عوض کنم بیشتر از 200 نمیتوم واسه پردازنده و رم هزینه کنم." من پیشنهاد میکنم که سی پی یو AMD FM1 x4 631 بردارن
که قیمتش 150-160 هست با 40 تومن باقی هم یه رم 2 گیگ فعلا بردارن
ماردبرد رو نمیدونم که چقدر میتونن هزینه کنن ولی گزینه زیاد هست برای این مدل سوکت......
راستش از برند AMD متنفر شدم اون موقع هم دیده بودم تو تست ها اینتل جلو تره ولی بخاطر تعریف و تمجیدهای طرفدارای amd که کم هم نبودند اغفال شدم :))
الان هم که چهار هسته ای فنوم انتخاب کرده بودم واسه اینه که هزینه مین ندم والا سیستم بعدی رو با اینتل میبندم

omid707
2012/04/16, 17:30
خواهش میکنم

دوست من این که پاور کارایی سیستم را بالا میبره یکی از 100 ها قصه ای است که توسط فروشنده های ------------- میشنویم ! جدی نگیرید !

البته پاور نقش اساسی در پایداری و سلامت سیستم ایفا میکنه و یه پاور 15 تومنی چینی بی کیفیت میتونه بلاهای مختلفی سر قطعات شما بیاره ! میتونید از همین پاور استفاده کنید ولی یه کم ریسک داره !

اورکلاک از 2.4 به 3 گیگاهرتز قابل انجام است ! چیزی در حدود 25 درصد به کارایی اضافه میشه ! نمیدونم که هزینه کردن درسته یا نه ! ولی مسلما اگر شما الان کولری تهیه کنید میتونید روی سیستم بعدیتون هم استفاده کنید!

اگر توان خرید یک جا سیستم را ندارید ، شاید بهتر باشه خرد خرد قطعه بخرید ! مثلا میتونید با توجه به نیازتون در آینده یک پاور با کیفیت گرین یا برندهای دیگه 700 یا 600 یا حتی 800 وات را بخرید و هم الان روی سیستمتون استفاده کنید و هم بعدا روی سیستم جدید ! این کار را با کولر هم میتونید انجام بدید!

البته همه اینها به شرط اینه که شما مطمئن باشید بعدا بودجه خرید قطعات دیگه را خواهید داشت وگرنه همونطور که گفتم سیستم فعلی ارزش هزینه به اون صورت نداره !
دوست عزیز،لطفا يه مدل خاص از کولر معرفي کنيد چون من تا حالا هر چي مقاله ميخوندم درباره قطعات اصلي مثل پردازنده و رم و غيره بوده و هيچ وقت قطعات جانبي رو جدي نگرفتم
و يه سوال ديگه از اونجاييکه بين پردازنده هاي شني اينتل core i3 2100 از همه شون ارزونتره به نظرتون براي ارتقا چطوره؟
يا باز هم مث دفعه قبل ميشه که از خريد اتلون پشيمون شدم . چون متاسفانه اين دو هسته ايه و از Turbo Boostهم پشتيباني نميکنه و يه چيز ديگه همون فروشنده ميگفت وقتي سيستم ميبندي بايد قيمت مين متناسب با پردازنده باشه مثلا core i7 با مين 100 تومني اگه سوکتش هم ساپورت کنه اشتباهه و مين بايد 3 - 4 برابر گرونتر از پردازنده باشه!!! :-??
من تا حالا همچين چيزي نشنيده بودم درسته يا نه و اگه نيست يه مين مناسب از msi که خوش قيمت باشه و DDR3 , USB3 ساپورت باشه سراغ دارین؟ چون از چيپست هاشون خيلي سر در نميارم
با توجه به قيمت دلار همين الان ما خيلي بيشتر از کشوراي ديگه داريم پول ميديم و ممکنه باز هم بره بالاتر و ديگه ارتقا سيستم واسم رويا بشه

Arsn
2012/04/16, 17:42
دوست عزیز،لطفا يه مدل خاص از کولر معرفي کنيد چون من تا حالا هر چي مقاله ميخوندم درباره قطعات اصلي مثل پردازنده و رم و غيره بوده و هيچ وقت قطعات جانبي رو جدي نگرفتم
و يه سوال ديگه از اونجاييکه بين پردازنده هاي شني اينتل core i3 2100 از همه شون ارزونتره به نظرتون براي ارتقا چطوره؟
يا باز هم مث دفعه قبل ميشه که از خريد اتلون پشيمون شدم . چون متاسفانه اين دو هسته ايه و از Turbo Boostهم پشتيباني نميکنه و يه چيز ديگه همون فروشنده ميگفت وقتي سيستم ميبندي بايد قيمت مين متناسب با پردازنده باشه مثلا core i7 با مين 100 تومني اگه سوکتش هم ساپورت کنه اشتباهه و مين بايد 3 - 4 برابر گرونتر از پردازنده باشه!!! :-??
من تا حالا همچين چيزي نشنيده بودم درسته يا نه و اگه نيست يه مين مناسب از msi که خوش قيمت باشه و DDR3 , USB3 ساپورت باشه سراغ دارین؟ چون از چيپست هاشون خيلي سر در نميارم
با توجه به قيمت دلار همين الان ما خيلي بيشتر از کشوراي ديگه داريم پول ميديم و ممکنه باز هم بره بالاتر و ديگه ارتقا سيستم واسم رويا بشه

اینکه میگید از amd متنفرید اصلا دلیل بر بد بودن amd نیست ! تجربه شما میتونسته بد بوده باشه ! بعید میدونم اگر از x4 955 استفاده کرده باشید همین حرف را باز هم بگید !
اگر من الان به شما هم core i3 بدم میگید متنفرم !

برای 50 تومن میتونید فن transformer شرکت گرین را تهیه کنید ! برای 85 تومن میتونید tuniq tower 120 extreme بخرید! برای 110 تومن میتونید zalman 9900max بگیرید
جالب نیست ! core i3 2100 کارایی جالبی نداره و در ضمن قابل اورکلاک نیست ! پردازنده های بهتری از amd تو اون رنج قیمت میشه تهیه کرد !
من ترجیح میدم به قصه های فروشنده جماعت گوش نکنم ! خرید مادربورد - پردازنده فقط مربوط به نیاز کاربره ! نباید نسبت خاصی را رعایت کرد! شما مدل ضعیفی را از اتلون خریدی بعد انتظار کارایی core i7 را داری و اتلون را بد میدونی !

شما هدفتون چیه ؟ فقط پردازنده - رم را میخواید عوض کنید یا کل سیستم ؟ اگر کل سیستم است بودجه شما چقدره ؟
اگر همین سیستم را میخواین آپگرید کنید یه x4 630 با 4 گیگ رم همون 200 تومن میشه !

metall_hero
2012/04/16, 17:53
البته این مدل سی پی یو که من معرفی کردم رو خودم استفاده کردم و دیدم کاراییش رو
یه عکس هم میزارم که ببینید تا چه مقداری اور شده
9168
این سی پی یو با یه کولر خوب همراه بشه خیلی کارایی بالایی نسبت به قیمتش داره و یه نکته دیگه این سی پی یو سوکت FM1 هست که جزو جدیدترین سوکت های AMD هست
پس خیالتون برای تعویض سی پی یو راحته بدون دست زدن به مادربرد (در شمن من با این سی پی یو بازی های جدیدی مثل Dirt3-call of va... رو هم بازی کردم مشکلی نداشت)
بعد یه نکته دیگه مادربرد هایی که الان برای مدل Intel هست منظورم همون I3 2100 هست که سوکتشون 1155 هست
اکثرا باس 1333 برای رم ساپورت میکنن ولی برد های AMD ساپورت باس های بالاتری ساپورت میکنند 1600- 1800 البته با اور

در ضمن حرف اون فروشنده هم زیاد درست نیست "مين بايد 3 - 4 برابر گرونتر از پردازنده باشه!!! " باید مین چیپ خوبی داشته باشه ربطی به قیمت نداره که 3-4 برابر بیشتر

omid707
2012/04/16, 19:03
اینکه میگید از amd متنفرید اصلا دلیل بر بد بودن amd نیست ! تجربه شما میتونسته بد بوده باشه ! بعید میدونم اگر از x4 955 استفاده کرده باشید همین حرف را باز هم بگید !
اگر من الان به شما هم core i3 بدم میگید متنفرم !

شما مدل ضعیفی را از اتلون خریدی بعد انتظار کارایی core i7 را داری و اتلون را بد میدونی !

wooow فکر کنم شما هم جز همون خیلی ها بودید :-"
خوب از واژه متنفرم معلومه که اظهار نظر احساسیه نه تخصصی در موارد تخصصی مشخصات سخت افزاری و تست های نرم افزاری رو بررسی میکنند و خوب معلومه که هر کدومشون یه مزایا و معایبی دارند از مزایای اینتل قدرت و از معایبش قیمتشه که فکر کنم بخشی از اون بخاطر شهرتیه که داره
اما amd از مزایاش قیمت مناسب و از معایبش قدرت کمترشه مخصوصا اینکه معمولا فن های ارجینال amd ضعیفترند (اینو دیگه فروشنده ها نگفتن معمولا اونایی که اورکلاک میکنند میدونند) خب من هم وقتی اتلون دو هسته ای گرفتم مسلما انتظار نداشتم اندازه Core 2 Quad یا Core 2 Duo کار کنه چون قبلا بنچماک ها رو دیده بودم ولی انتظار داشتم اندازه Dual Core ها کار کنه چون تقریبا تو همون رده قیمت بود ولی کمی ارزونتر و امتیازش تو تست هم مثلا فقط 20 تا 30 فرق داشت فکر کردم این مقدار ناچیزه و ارزش 40تومان اضافه تر رو نداره
من کل کل بین هوادارای اینتل و ای ام دی یا انویدیا و ای تی آی زیاد دیدم بخشی از مسئله به سلیقه طرف بر میگرده اگه شرکت رقیب یه محصول خیلی پر قدرت ارئه کنه به بهانه اینکه مثلا پرمصرفه اون رد میکنه و لی اگه شرکت مورد علاقش همون محصول رو تولید میکرد میگفت اشکال نداره و قدرت زیادتر هزینه بیشتر میخواد . بگذریم نظرم در مورد amd شخصی بود.
و core i3 هم با اون همه سر و صدایی که در باره تکنولوزیهای جدید شنی راه انداختند و اون همه مقالات و تست ها اگه نتونه کمی فشار رو تحمل کنه ازش متنفر میشم. :>

شما هدفتون چیه ؟ فقط پردازنده - رم را میخواید عوض کنید یا کل سیستم ؟ اگر کل سیستم است بودجه شما چقدره ؟
اگر همین سیستم را میخواین آپگرید کنید یه x4 630 با 4 گیگ رم همون 200 تومن میشه !

هدفم اینه که سرعت و قدرت پایین سیستم رو اعصابم نباشه و از اینکه هر چند ماه یه بار سیستم میره CCU خسته شدم چون از پارسال تا الان هارد ، پاور،کارت گرافیک و دی وی دی رایترم یکی یکی خراب شدند .مسلما قصد داشتم سیستم جدید ببندم و 1 تومن هم بودجه دارم ولی با این بازار بی حساب کتاب و اقتصاد شکوفای ملی و قیمت دلار و ارز موندم چکار کنم اول میخواستم صبر کنم تا یکی دو سال دیگه ارزون تر بشه و تا اون موقع یه ارتقا جزیی در پردازنده و حافظه بدم تا کارم راه بیفته .
ولی با این مدیریت خوبشون میترسم قیمتا بالاتر بره . و شاید تا دیر نشده همین الان سیستم جدید بگیرم. بدجوری گیر کردم

2Apple
2012/04/16, 19:03
با سلام
راستش اگر نطر من رو بخواید زیاد هزینه نکنید !
همونطور که خودتون گفتید اون سیتم CI ساپورت 800 تومن در میاد!
شما اگز زیاد اهل بازی نیستید و سیتسم رو برای کار میخواید میتونید هنوز از فناوری 775 پین استفاده کنید !
این رو من میگم
M.B : P41T - D3P
110 تومن
Cpu : Core 2 7500 Tray 2.9G/3M/1066
175 تومن
Ram : 6G.T 1600
80 تومن
حدود 360 تومن میشه
گرافیک هم این
6570 msi
2G DDR3 128bit
147 تومن
سیستم خوبی میشه ! به شرطی که نخواید دیگه ارتقا بدید چون فناوری 775 پین دیگه داره برداشته میشه
ولی بجاش 6 گیگ رم باس 1600 گرافیک 2 یه CPU خوب داری !!!
تا مدتی جوابگو هست سیستم قدیمی خودت هم میتونی رو پایه 60 تومن ردش کنی بره
البته قیمت هارو من به نرخ شیراز گفتم
با تشکر از مدیر مربوطه

omid707
2012/04/16, 19:40
سیستم خوبی میشه ! به شرطی که نخواید دیگه ارتقا بدید چون فناوری 775 پین دیگه داره برداشته میشه
ولی بجاش 6 گیگ رم باس 1600 گرافیک 2 یه CPU خوب داری !!!
تا مدتی جوابگو هست
سلام
به قول خودتون به شرط عدم ارتقا!! سیستم جالبیه ولی خوب آینده نگری نداره. اینکار مثل در اومدن از چاله و رفتن به سیاهچاله هست :D چون به هر حال از یه تکنولوژیه عهد دقیانوس پناه بردم به تکنولوژیه عهد آبجی دقیانوس در این صورت همین سیستم رو ارتقا بدم که خیلی بهتره. واسه خرید سیستم جدید حتی الامکان باید تکنولوژی روز رو تهیه کرد حتی اگه از سری High End نسل قبل ضعیف تر باشه چون اونطوری دست آدم واسه تغییرات بازه و مجبور نیست کل استوک فروشی ها رو واسه یه قطعه شخم بزنه.

سیستم قدیمی خودت هم میتونی رو پایه 60 تومن ردش کنی بره
البته قیمت هارو من به نرخ شیراز گفتم
با تشکر از مدیر مربوطه
واقعا سیستمی که محتوایت کیسش رو فقط بالای 500 خریدم الان 60 تومن ارزش داره یا من بد فهمیدم اینطوری که خیلی بده.

2Apple
2012/04/16, 19:59
سلام
به قول خودتون به شرط عدم ارتقا!! سیستم جالبیه ولی خوب آینده نگری نداره. اینکار مثل در اومدن از چاله و رفتن به سیاهچاله هست :D چون به هر حال از یه تکنولوژیه عهد دقیانوس پناه بردم به تکنولوژیه عهد آبجی دقیانوس در این صورت همین سیستم رو ارتقا بدم که خیلی بهتره. واسه خرید سیستم جدید حتی الامکان باید تکنولوژی روز رو تهیه کرد حتی اگه از سری High End نسل قبل ضعیف تر باشه چون اونطوری دست آدم واسه تغییرات بازه و مجبور نیست کل استوک فروشی ها رو واسه یه قطعه شخم بزنه.

واقعا سیستمی که محتوایت کیسش رو فقط بالای 500 خریدم الان 60 تومن ارزش داره یا من بد فهمیدم اینطوری که خیلی بده.
به هر حال باید یا بودجه رو بیشتر کنید یا قانع باشید !
در اون حدی هم که میگید قدیمی نیست !
الان تو بازار رم SD و CPU 478 پین هنوز موجود هست !
میتویند بهترین مادربرد Ci ساپورت رو بردارید ولی CPU پایننی رو بردارید!
که اونم به نظر من کار درستی نیست!
چون پایننترین CPU Ci ساپورت فکر کنم Ci3 2100 باشه که ارزش نداره ! چون از این 775 پین که من گفتم پایین تر هست!
قیمت سیتم قدیمی خودتون هم خوب گفتم!
تازه اگر بخرند !
AMD متاسفانه زیاد طرفدار نداره !
تو بازار الان کامپیوتر که هارد قیمتش 1 ساعت یک بار عوض میشه سیستم 4 سال پیش شما که.....
به هر حال ارتقا واسه کسانی هست که مادربرد رو از قبل خوب گرفته باشند !
یا کلآ بیخیال سیستم فدیمی بشید و با افزایش بودجه سیستم جدید ببندید
یا اینکه با همون اور که دوستان گفتند فعلآ سر کنید تا قیمت ها تغییر کنند !
البته بعید میدونم

omid707
2012/04/16, 20:55
چون پایننترین CPU Ci ساپورت فکر کنم Ci3 2100 باشه که ارزش نداره ! چون از این 775 پین که من گفتم پایین تر هست!

ولی اینجا چیز دیگه ای میگه اصلا همین بنچمارکهاست که باعث شده عاشق سری پل شنی باشم @};-
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.
حالا این که هیچی تقریبا از Core 2 Quad Q9300 قوی تره!

AMD متاسفانه زیاد طرفدار نداره !
در عوض برعکس تو فروم ها کلی طرفدار سینه چاک داره

قیمت سیتم قدیمی خودتون هم خوب گفتم!

بیچاره دوستم یه سیستم داره ماله 8 سال پیش از اون سلرون ها با 256 مگ رم و گرافیک 64 @-) بهش گفتم این سیستم رو 20 وردارند باید کلاهتو بندازی بالا میگفت نه سیستمم رو تا 50 میفروشم، به من میگفت سیستمت غوله اگه بدونه این غول بیابونی رو 60 میخرند چه حالی میشه :-?

Arsn
2012/04/16, 21:04
دوست من ، بنده هم با Lga 775 موافق نیستم ! از چاله میفتید تو چاه ! بدتر میشه !

فکر اساسی بکنید بهتره !

در ضمن طرفدار های AMD هم نظرات خاص خودشون را دارند و آدم های منطقی هم توی طرفدار های هر دو برند هست !

کل فروم میدونند که من AMD باز هستم ولی وقتی پردازنده پیشنهاد میدم که کاربرد طرف را بدونم و قضاوت همینجوری روی برند کاملا اشتباهه !

omid707
2012/04/16, 22:14
در ضمن طرفدار های AMD هم نظرات خاص خودشون را دارند و آدم های منطقی هم توی طرفدار های هر دو برند هست !
کل فروم میدونند که من AMD باز هستم ولی وقتی پردازنده پیشنهاد میدم که کاربرد طرف را بدونم و قضاوت همینجوری روی برند کاملا اشتباهه !
دوست عزیز حق با شماست، اصولا مشکلات بخاطر تعصب بیجا پیش میاد از تعصب روی یه برند ومارک گرفته تا تیم ، باشگاه و غیره
نمونش طرفدارای نوکیا که حاضر نیودند عقب افتادن این شرکتو طی چند سال اخیر قبول کنند با اینکه شاهد رشد سریع شرکتای دیگه بودند یا یکی از طرفدارای رئال که باوجود باخت تیمشون و برتر بودن بارسلونا از نظر کیفیت و نتایج کل کل میکرد و اصرار داشت که تیمش در هر شرایصی بهترینه، اصولا آدم باید معقول باشه
به نظرتون امیدی به بهتر شدن قیمتا هست آخه فعلا آی 5 خیلی گرونه و آی 3 هم که میگید چندان خوب نیست متاسفانه هیچکس از دوستان و آشناها سراغ چنین سیستمی نرفتند که از تجربشون استفاده کنم
اینجا یه راهنما بر اساس قیمت پردازنده هست که البته مال آبان سال قبله اینجا core i3 رو واسه رده 165 تا 260 تومن پیشنهاد داده نظرتون چیه؟

Arsn
2012/04/16, 22:27
دوست عزیز حق با شماست، اصولا مشکلات بخاطر تعصب بیجا پیش میاد از تعصب روی یه برند ومارک گرفته تا تیم ، باشگاه و غیره
نمونش طرفدارای نوکیا که حاضر نیودند عقب افتادن این شرکتو طی چند سال اخیر قبول کنند با اینکه شاهد رشد سریع شرکتای دیگه بودند یا یکی از طرفدارای رئال که باوجود باخت تیمشون و برتر بودن بارسلونا از نظر کیفیت و نتایج کل کل میکرد و اصرار داشت که تیمش در هر شرایصی بهترینه، اصولا آدم باید معقول باشه
به نظرتون امیدی به بهتر شدن قیمتا هست آخه فعلا آی 5 خیلی گرونه و آی 3 هم که میگید چندان خوب نیست متاسفانه هیچکس از دوستان و آشناها سراغ چنین سیستمی نرفتند که از تجربشون استفاده کنم
اینجا یه راهنما بر اساس قیمت پردازنده هست که البته مال آبان سال قبله اینجا core i3 رو واسه رده 165 تا 260 تومن پیشنهاد داده نظرتون چیه؟

دوست من قیمت ها هر روز داره پایین تر میاد ! صبر کنید ! حتما هم صبر کنید ! دلار داره ارزون میشه ! فروشنده ها مجبورند قیمت ها را پایین بیارند

راهنمای زومیت رو ولش کنید ! به موقع خرید خودمون کمکتون میکنیم ! (اون راهنما کلی است وگرنه لزوم تشکیل فروم از همین جزیی تر بودن کارش ناشی میشه )

omid707
2012/04/16, 22:50
دوست من قیمت ها هر روز داره پایین تر میاد ! صبر کنید ! حتما هم صبر کنید ! دلار داره ارزون میشه ! فروشنده ها مجبورند قیمت ها را پایین بیارند

راهنمای زومیت رو ولش کنید ! به موقع خرید خودمون کمکتون میکنیم ! (اون راهنما کلی است وگرنه لزوم تشکیل فروم از همین جزیی تر بودن کارش ناشی میشه )
خیلی ممنون لطف کردین با وجود اینکه تازه واردم و همین امروز ثبت نام کردم خیلی خوب توجه کردین و مشورت دادین هم شما و هم سایر دوستان والا از اون p30 ورلد که چند ساله عضوشم آبی گرم نشد واسم، صبر میکنم ببینم چی میشه.
با تشکر @};-