PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : رم سازگار با مادربرد گیگابایت ga-945pl-s3

1geeky
2012/04/16, 01:47
سلام
یه سیستم پنتیوم4 مال حدود 3-4 سال پیش داریم، اینو با با Windows7 Upgrade Adviser بررسی کردم تا ویندوز7 روش نصب کنم، تنها موردی که داشت این بود که الان رمش 512 است و باید ارتقا داده بشه.
مادربرد سیستم گیگابایت مدل GA-945PL-S3 هست که لینکش تو سایت گیگابایت اینه: فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.
(فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)جلوی مموری نوشته:

4 DDR II DIMM memory slots (supports up to 4GB memory)
Supports dual channel DDRII 533 / 400 DIMM
Supports 1.8V DDRII DIMM

با توجه به اینکه الان یه رم 512 رو سیستم هست، من میتونم اینو با یک رم 2 گیگی یا دو رم 2گیگی (جمعا 4گیگ) ارتقا بدم؟ برای ارتقاء با 2گیگ رم 512 فعل میتونه روی مادربرد بمونه؟
حتما باید تو مشخصات رم نوشته باشه 533 مگاهرتز؟ اگه 800 باشه نمیشه؟
چه نکات دیگه ای هست که برای ارتقا باید بهش توجه کنم؟

این دو رم زیر سازگار هستند برای نصب روی این مادربرد؟ :

DDR2 240 Pin Long-DIMM DDR2 800 PC2 6400 Non ECC Unbuffered 2GB
Specification
Capacity: 2048 MByte
Physical Bank(s): 2
Module Organization: 256M x 64bit
Module Type: Unbuffered Non ECC
Speed Grade: PC2-6400/CL=6,tRCD=6,tRP=6 (DDR2 800)
Voltage Interface: SSTL_18
Power Supply Voltage: 1- 8V±0- 1V
Burst Lengths: 4 or 8
DRAM Organization: 128M x 8bit DDR2 SDRAM
PCB Layer: 6Layers
Contact Tab: 240 pin GOLD Flash Plating

و این:

DDR2 2GB BUS 800‎

سری حافظه رم : استاندارد
نوع حافظه : DDR2
نوع كانال : Single Channel
ظرفيت حافظه : 2 گيگابايت
سرعت درگاه حافظه : 800 مگاهرتز
تعداد ماژول های حافظه : 1 ماژول

ممنون از توجهتون

Castiel
2012/04/16, 01:54
اینطور که مشخصه مادربورد شما فقط رم 533 ساپورت می کنه و نمیتونید رم با فرکانس بالاتر نصب کنید.

VSH-Katana
2012/04/16, 02:44
سلام
یه سیستم پنتیوم4 مال حدود 3-4 سال پیش داریم، اینو با با Windows7 Upgrade Adviser بررسی کردم تا ویندوز7 روش نصب کنم، تنها موردی که داشت این بود که الان رمش 512 است و باید ارتقا داده بشه.
مادربرد سیستم گیگابایت مدل GA-945PL-S3 هست که لینکش تو سایت گیگابایت اینه: فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.
(فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)جلوی مموری نوشته:

با توجه به اینکه الان یه رم 512 رو سیستم هست، من میتونم اینو با یک رم 2 گیگی یا دو رم 2گیگی (جمعا 4گیگ) ارتقا بدم؟ برای ارتقاء با 2گیگ رم 512 فعل میتونه روی مادربرد بمونه؟
حتما باید تو مشخصات رم نوشته باشه 533 مگاهرتز؟ اگه 800 باشه نمیشه؟
چه نکات دیگه ای هست که برای ارتقا باید بهش توجه کنم؟

این دو رم زیر سازگار هستند برای نصب روی این مادربرد؟ :

و این:

ممنون از توجهتون

دوست عزیز مادر برد قبلی منهم همین بود که یه رم دو و یه رم یک گیگ با دو باس مختلف یعنی باس 800 برای دو گیگ و باس 533.برای یک گیگ بود و من این دو رم رو با موفقیت در کنار هم قرار دادم اما به شما این کار رو,توصیه نمیکنم .ولی امکان استفاده از دو رم دو گیگ هم سان وجود داره و این رو توصیه میکنم.

sajjadsa
2012/04/16, 23:58
با اجازه شروع کننده تاپیک من هم یه سوال داشتم.
الان من این مادربرد رو دارم. اما تو دفترچه اش نوشته نهایت 2 گیگ ساپورت میکنه تا مدت ها تو سایتشم میرفتم همون دو گیگ بود تا اینکه یه دفه تو سایتش شد 4 گیگ. مگه میشه؟

در ضمن جناب 1geeky شما باس 800 هم میتونی نصب کنی اما خودش تا 533 پایین میاد.

1geeky
2012/04/17, 00:01
مرسی دوستان خیلی لطف کردین

اینطور که مشخصه مادربورد شما فقط رم 533 ساپورت می کنه و نمیتونید رم با فرکانس بالاتر نصب کنید.

دوست عزیز مادر برد قبلی منهم همین بود که یه رم دو و یه رم یک گیگ با دو باس مختلف یعنی باس 800 برای دو گیگ و باس 533.برای یک گیگ بود و من این دو رم رو با موفقیت در کنار هم قرار دادم اما به شما این کار رو,توصیه نمیکنم .ولی امکان استفاده از دو رم دو گیگ هم سان وجود داره و این رو توصیه میکنم.

راستش من الان گیج شدم که میتونم با فرکانس 800 نصب کنم یا نه.

در مورد سایر موارد چی. DIMM چیز خاصی نیست؟ تعداد پین رم ها چطوریه روی این مادربرد؟ هنگام خرید هم ذکر میشه تو مشخصات رم؟
این مادر برد دو تا channel داره به قول خودش، یعنی اسلاتهاش که چهارتان به دو تا دوتایی کنار هم تقسیم شدن. موقع نصب رم باید هر دو اسلات کنار هم رم مشابه بگیرند از هر نظر؟ این تقسیم بندی برای چیه اصلا؟

1geeky
2012/04/17, 00:02
الان من این مادربرد رو دارم. اما تو دفترچه اش نوشته نهایت 2 گیگ ساپورت میکنه تا مدت ها تو سایتشم میرفتم همون دو گیگ بود تا اینکه یه دفه تو سایتش شد 4 گیگ. مگه میشه؟

مرسی که موضوع را روشن کردین :)

saeid6574598
2012/04/17, 00:11
این کار ریسک داره ! من قبل از اینکه این سیستم فعلیم رو بگیرم ، همین کار رو کردم و متاسفانه سیستم فوت شدند !!! اینکار ، 50 - 50 است . پس خیلی حواستون جمع باشه .

1geeky
2012/04/17, 00:32
این کار ریسک داره ! من قبل از اینکه این سیستم فعلیم رو بگیرم ، همین کار رو کردم و متاسفانه سیستم فوت شدند !!! اینکار ، 50 - 50 است . پس خیلی حواستون جمع باشه .
مرسی که موضوع را روشن تر کردین :d

Castiel
2012/04/17, 00:38

احتمال بسیار بایوس جدیدی برای مادربورد شما ارائه شده که به 4 گیگ رسیده

saeid6574598
2012/04/17, 00:40
یادمه سیستمم نهایتش باس 266 می خورد ؛ من روش 333 نصب کردم ! دیگه هر کاری کردم ، سیستم روشن نشد .

1geeky
2012/04/18, 18:12
دوستان با زحمات شما مشخص شد که باید باس رم جدید حتما 533 باشه. لطف میکنید این موارد را هم پاسخ بدید تا برای خرید اقدام کنم:

در مورد سایر موارد چی. DIMM چیز خاصی نیست؟ تعداد پین رم ها چطوریه روی این مادربرد؟ هنگام خرید هم ذکر میشه تو مشخصات رم؟
این مادر برد دو تا channel داره به قول خودش، یعنی اسلاتهاش که چهارتان به دو تا دوتایی کنار هم تقسیم شدن. موقع نصب رم باید هر دو اسلات کنار هم رم مشابه بگیرند از هر نظر؟ این تقسیم بندی برای چیه اصلا؟

Arsn
2012/04/18, 18:20
دوست من شما باید رم باس 800 بخری چون احتمالا 533 گیرت نمیاد ! چیز خاصی هم نداره ! سایز dimm که همون استاندارد ddr2 است و تعداد پین هم باز استاندارد ddr2 !

هنگام خرید نکته خاصی نیست چون احتمال زیاد رم نو گیر نمیاری پس گارانتی عملا منتفی است ! به برند خاصی توجه نکن و زمان تاخیر رم بهتره 4 یا 5 باشه !

اگر دو تا رم هم باس و ظرفیت دارید میتونید توی اسلات های یک رنگ قرار بدید و از دوال چنل استفاده کنید

به نظر من دو تا رم 1 گیگ باس 800 تهیه کنید و رم 512 خودتون را استفاده نکنید ! (یا یک دونه دو گیگ بخرید )

1geeky
2012/04/18, 18:29
دوست من شما باید رم باس 800 بخری چون احتمالا 533 گیرت نمیاد ! چیز خاصی هم نداره ! سایز dimm که همون استاندارد ddr2 است و تعداد پین هم باز استاندارد ddr2 !

هنگام خرید نکته خاصی نیست چون احتمال زیاد رم نو گیر نمیاری پس گارانتی عملا منتفی است ! به برند خاصی توجه نکن و زمان تاخیر رم بهتره 4 یا 5 باشه !

اگر دو تا رم هم باس و ظرفیت دارید میتونید توی اسلات های یک رنگ قرار بدید و از دوال چنل استفاده کنید

به نظر من دو تا رم 1 گیگ باس 800 تهیه کنید و رم 512 خودتون را استفاده نکنید ! (یا یک دونه دو گیگ بخرید )
مرسی مرسی.
میشه حتی از باس کمتر از 533 هم استفاده کرد مثلا؟ بعد رم نو چرا گیر نمیاد؟
بازم ممنون

Arsn
2012/04/18, 19:02
مرسی مرسی.
میشه از باس کمتر 533 هم استفاده کرد مثلا؟ بعد رم نو چرا گیر نمیاد؟
بازم ممنون

میتونی 533 بزاری ولی بعیده گیر بیاری !

آخه رم DDr2 تو بازار به سختی گیر میاد ! قدیمی است دیگه ! البته تفاوت اونجوری بین دست دوم و نو هم نیست ولی شانس اینکه تو بازار رضا یا ایران بتونی Ddr2 پیدا کنی بیشتره !

خواهش میکنم !

sajjadsa
2012/04/19, 01:07
من که تو شهر خودمون گیر آوردم. حتی ddr1 هم پیدا کردم. نوی نو با برند سیلیکون پاور!!!

shahram
2012/04/27, 13:43
با سلام به دوستان
من هم یک مادربرد با مشخصات زیر دارم که 2 ساله که رم آن سوخته:
Gigabyte GA-945PL-S3 rev:1.0
متاسفانه چون نسخه اول مادربرد را خریدم بیش از 2 گیگ را ساپورت نمی کنه و از شانس بدم نسخه ای که من دارم محدودیت های زیادی داره. مثلا اینکه فهمیدم اصلا باس 800 روی اون به 533 تقلیل پیدا نمیکنه و همچنین برای رسیدن به ماکزیمم کارایی پردازنده باید حافظه ها دو کاناله باشه تا پل شمالی پهنای باند کافی رو به پردازنده بده و در غیر اینصورت اغلب کم میاره!!
حدود 2 سالی هست که هر وقت سرم خلوت میشه دنبال دو ماژول 1 گیگابایتی با فرکانس 533 مگاهرتز میگردم. کل تهران را از میدان ونک تا تقاطع انقلاب و ولیعصر با پای پیاده و در به در دنبال اون دو ماژول بودم ولی حیف که هر چی میگشتم بیشتر ناامید میشدم. کل وب سایتهای فارسی رو زیر و رو کردم هیچی پیدا نکردم جز DDR2 800 MHz که آنهم به سیستم من نمیخوره. سراغ آواژنگ رفتم و گفتم حاضرم اگر رم مورد نظرم را دارید از شما با قیمت بالا بخرم و گفتند که ما نداریم و فقط دیباگر حافظه را داریم. حتی مرکز خدمات آیفا برد هم رم مورد نظر را نداشت.
از دوستانی که در شهر خودشان جایی را سراغ دارند که رم مورد نظرم را میفروشد خواهشمندم یاری ام کنند.
در ضمن یه ترفندی رو یه جایی خوندم و سوالی راجع به آن دارم:
آیا میشه روی سیستم رم نباشه و بجای رم از هارد دیسک و حافظه فلش برای روشن کردن سیستم استفاده کرد؟ فکر کنم اینکار را با ** کردن برنامه بایوس انجام میدن. یعنی نسخه ای از بایوس دستکاری شده را به چیپ بایوس می دهند و در ضمن احتمالا یه بلایی هم سر مراحل بوت سیستم عامل میارن تا با بایوس هماهنگ باشه. آیا اصلا چنین چیزی ممکنه؟؟؟!!! یعنی میشه به جای ماژول های حافظه یه قطعه دیگه رو به جای حافظه به پل شمالی معرفی کرد ؟ آیا در اونصورت باس افت و تاخیر سیگنال پیدا نمیکنه؟
ببخشید که با سوالاتم سرتون رو درد آوردم.
اگر سیستم قدیمی ام راه بیفته دعاتون می کنم!

Arsn
2012/04/27, 15:12
دوست من رم DDR2 باس 533 واقعا بعیده گیر بیاد !

شما از اینکه باس 800 را به 533 کاهش نمیده مطمئنید ؟ امتحان کردید ؟ بایوس را آپدیت کردید ؟

این ترفندی را که شما میفرمایید بعید میدونم اجرایی باشه ! حتی به نظرم عقلانی هم نیست ! کجا این کار را کرده بودند ؟ لینک میدید ؟

میدونی چرا مثلا رم به جای 4 گیگ 500 گیگ نیست ؟ چون رم یه خافظه با سرعت خیلی بالاتر نسبت به هارددیسک است که اطلاعات را به صورت راندوم داخل خودش کش میکنه و به پردازنده میده ! یعنی تونلی با سرعت بالا بین رم و هارد است !

اصلا بر فرض محال که ما بایوسی با کد hex نوشتیم و تونستیم هاردی را به عنوان رم به سیستم بزنیم ! قرار بود رم چی کار کنه ؟ به دسترسی اطلاعات توسط پردازنده سرعت بده ، درسته ؟ حالا یه هارد اگه واسط بین پردازنده و رم باشه که ...

فکر کنم اگر 1 درصد همچین چیزی عملی باشه فقط اجرای my computer حدود 15 دقیقه وقت بگیره !

ما که معجزه نمیتونیم بکنیم فقط میتونم یکی دو جا را بهتون معرفی کنم شاید رم مورد نظر شما را داشته باشند ! اول زنگ بزنید لیون کامپیوتر بپرسید شاید همچین رم دست دومی داشته باشند و ازشون برای تهیه رم کمک بخواهید !
بعد هم به بازار رضا مراجعه کنید ، آخر بازار یه کوچه است و از هر کسی بپرسید بلوک 14 بهتون میگند ! یه ساختمان 5 طبقه است که کارشون فروش دست دوم و تعمیرات هارد و... است ، شاید اونها داشته باشند !

shahram
2012/04/27, 16:13
بایوس من آخرین نسخه است اگرچه مهمترین ویژگی آخرین بایوس موجود برای مادربردم اینه که جدیدترین پچ پردازنده ها رو در خودش داره. بهتر بگم جدیدترین ها در گذشته.
نسخه اول اون مادربرد زیر فرکانس 800 میسوزه!
نسخه دوم اون مادربرد زیر فرکانس 800 میسوزه!
نسخه سوم اون مادربرد زیر فرکانس 800 سالم میمونه!!!!!!
این اطلاعات رو من قبلا از انجمن های خارجی زبان درآوردم. اونها قبلا تست کردن و به این نتایج رسیدن و لزومی نداره من دوباره تست کنم.
من دو سال پیش که احتمال یافتن DDR2 533MHz چندین برابر حالا بود گشتم ولی چیزی نیافتم. بازار رضا و... وحتی در انبار قدیمی بعضی شرکتها هم گشتم ولی هیچی نبود. دست آخر تصمیم داشتم از سایت آمازون سفارش بدم اما دیدم زیر 100 دلار نمی ارزه. اون رم فقط 30 دلار بود.
مشکلم اینه که فعلا دستم برای خرید یه سیستم نو خالیه. هم اکنون هم که پست میدم با یه اسمارت فون اینکارو میکنم.

Arsn
2012/04/27, 16:28
من که سوختن رم یا مادربورد را به این شکل تا حالا نشنیده بودم ولی باز خودتون میدونید !

شاید بهتر باشه یه ایمیل برای بخش ساپورت گیگابایت بزنید ببینید نظر اونها چیه !

shahram
2012/04/27, 17:13
من از آواژنگ که نماینده رسمی محصولات گیگابایت در ایران است پرسیدم و گفتند که ما نمیدانیم که باس 800 به صورت دو کاناله به مادربرد شما میخوره یا نه. حتی از مسءول تست مادربردها حضوری پرسیدم اون هم گفت که ما تا حالا اینکار رو نکردیم و مسءولیت انجامش با شماست. بد نیست بدانید که سیستم من چندین بار توسط آواژنگ تهران وصله کاری شده بطوریکه هر بار که میرم سراغشون مسءول پذیرش میگه چرا دست از سر این برد برنمی داری؟! من رم با باس 800 دارم اما جسارت اینکار رو ندارم. اگه این خارجیها درست گفتن و برد سوخت چکار کنم؟ راستی میشه یه کم در مورد تقلیل فرکانس بیشتر توضیح بدید. در ستاپ بایوس مادربرد من گزینه ای برای کاهش ولتاژ یا فرکانس رم نیست. نسخه بایوس مادربردم f6 هست و دو سال پیش طی بازی کامپیوتری حافظه اش سوخت.

shahram
2012/04/30, 18:47
دوستان ببخشید که تاپیک را دوباره بالا می آورم. چون به مسءله مهمی برخوردم آن را مطرح می کنم: طبق سفارش یکی از دوستان با مرکز پاسخگویی مساءل فنی وب سایت گیگابایت تماس گرفتم و آنها پاسخ سوالم را دادند و فهمیدم که دوستان درست می گویند. رمهای با باس 800 وقتی داخل اسلات هستند ، پردازنده یا باس 800 را می شناسد یا آن را به فرکانس پایه که قابل شناسایی برایش است تقلیل می دهد. اینهم متن نامه نگاری من با گیگابایت برای اطمینان دوستان: Question: Hello I have a mother board GA-945PL-S3 rev 1.0 CPU Pentium 4 - 524 3.06 GHz Can i install 2 or 4 DIMM DDR2 800 MHz memory on my motherboard? Can my system run under 800 MHz or it must be 533 MHz ? How can i run my system under 800MHz? Tanks for your reply... Answer: Dear shahram, Thank you for your kindly mail and inquiry. About the issue you mentioned, after checking, GA-945PL-S3(rev. 1.0) support 4 DDR II 533/400 DIMM memory slots up to 4GB memory. If you want to use 800Mhz memory, it may downgrade to 533 Mhz. Because there are too many kinds of memory modules available in the retail market, it is very difficult to test all of the modules with our MB products. You can refer to our memory support list, please click HERE. If possible, we recommend you test the modules with your system before you buy them to avoid H/W compatibility issue. At last, if you still have any further question or suggestion about our products/service, please describe your problem in detail then we can try to see how to help. Regards, GIGABYTE

حال سوال من این است که پس از جستجو در وب به آن برخوردم. شخصی در انجمن سوپر یوزر دات کام مسءله زیر را در رابطه با مادربرد مورد نظرم که همان برد 945 است مطرح کرده: I don't think my motherboard supports more then 1 GB memory on each slot, because if it would then the max memory limit wouldn't be 4 GB. سوالم.اینه: هر اسلات این مادربرد حداکثر چند گیگ را پشتیبانی می کند؟ بعضی ها در وب نوشته اند که در این مادربرد هر اسلات بیشتر از یک گیگ را نمی شناسد و اگر کسی بخواهد چهار گیگ رم نصب کند باید حتما باید از چهار رم یک گیگ سینگل ساید یا دو رم دو گیگ سینگل ساید استفاده کند. آیا این حرف صحیح است؟ یعنی اگر من بخواهم چهار گیگ روی مادربرد نصب کنم باید حتما سینگل ساید باشد؟ تا جایی که من تحقیق کردم هر آنچه از رمهای دی دی آر تو در بازار مانده، همگی دابل ساید است. حالا من چطور میتوانم به حداکثر توان پشتیبانی مادربردم که همان 4 گیگ است برسم؟ آیا راه دیگری نیست؟ با تشکر از زحمات دوستان محترم

Arsn
2012/04/30, 21:25
دوستان ببخشید که تاپیک را دوباره بالا می آورم. چون به مسءله مهمی برخوردم آن را مطرح می کنم: طبق سفارش یکی از دوستان با مرکز پاسخگویی مساءل فنی وب سایت گیگابایت تماس گرفتم و آنها پاسخ سوالم را دادند و فهمیدم که دوستان درست می گویند. رمهای با باس 800 وقتی داخل اسلات هستند ، پردازنده یا باس 800 را می شناسد یا آن را به فرکانس پایه که قابل شناسایی برایش است تقلیل می دهد. اینهم متن نامه نگاری من با گیگابایت برای اطمینان دوستان: Question: Hello I have a mother board GA-945PL-S3 rev 1.0 CPU Pentium 4 - 524 3.06 GHz Can i install 2 or 4 DIMM DDR2 800 MHz memory on my motherboard? Can my system run under 800 MHz or it must be 533 MHz ? How can i run my system under 800MHz? Tanks for your reply... Answer: Dear shahram, Thank you for your kindly mail and inquiry. About the issue you mentioned, after checking, GA-945PL-S3(rev. 1.0) support 4 DDR II 533/400 DIMM memory slots up to 4GB memory. If you want to use 800Mhz memory, it may downgrade to 533 Mhz. Because there are too many kinds of memory modules available in the retail market, it is very difficult to test all of the modules with our MB products. You can refer to our memory support list, please click HERE. If possible, we recommend you test the modules with your system before you buy them to avoid H/W compatibility issue. At last, if you still have any further question or suggestion about our products/service, please describe your problem in detail then we can try to see how to help. Regards, GIGABYTE

حال سوال من این است که پس از جستجو در وب به آن برخوردم. شخصی در انجمن سوپر یوزر دات کام مسءله زیر را در رابطه با مادربرد مورد نظرم که همان برد 945 است مطرح کرده: I don't think my motherboard supports more then 1 GB memory on each slot, because if it would then the max memory limit wouldn't be 4 GB. سوالم.اینه: هر اسلات این مادربرد حداکثر چند گیگ را پشتیبانی می کند؟ بعضی ها در وب نوشته اند که در این مادربرد هر اسلات بیشتر از یک گیگ را نمی شناسد و اگر کسی بخواهد چهار گیگ رم نصب کند باید حتما باید از چهار رم یک گیگ سینگل ساید یا دو رم دو گیگ سینگل ساید استفاده کند. آیا این حرف صحیح است؟ یعنی اگر من بخواهم چهار گیگ روی مادربرد نصب کنم باید حتما سینگل ساید باشد؟ تا جایی که من تحقیق کردم هر آنچه از رمهای دی دی آر تو در بازار مانده، همگی دابل ساید است. حالا من چطور میتوانم به حداکثر توان پشتیبانی مادربردم که همان 4 گیگ است برسم؟ آیا راه دیگری نیست؟ با تشکر از زحمات دوستان محترم

فکر میکنم آخرش هم حرف من شد :دی
این که رم باس 800 رو روی مادربورد با باس 533 بندازی و بسوزه خیلی عقلانی نیست !

در باره سوالتون ! دفترچه مادربورد شما صفحه 15 :

9534

دقیقا اون حرف صحیح است ! شما برای اینکه 4 گیگ رم روی سیستم بزارید باید 4 تا ماژول 1 گیگ Single side پیدا کنید ! (تو بازار اگه بگی Single side بهت میخندند ! بی سواد هستند دیگه ! باید بگی " یه ور چیپ " :D)
حتی اگر بر فرض شما بتونید 2 تا ماژول 2 گیگ دوال ساید هم استفاده کنید ، پایین صفحه 15 دفترچه راهنما مادربورد شما Caution داده ! و احتمال بوت نشدن یا تصویر ندادن سیستم را به خاطر محدودیت های چیپست را داده !

بر فرض این که 4 تا رم 1 گیگ SS هم پیدا کردید ! من یک چیزی را باید یادآور بشم ! 4 گیگ رم برای سیستم شما مثل گذاشتن اگزوز جگوار روی ژیان است ! به هیچ وجه توصیه نمیشه ! چون پردازنده شما محدود و ضعیف است و عملا 4 گیگ رم تفاوتی را ایجاد نمیکنه و فقط خودتون را به زحمت میندازید !

yasinn
2015/08/18, 13:56
سلام و خسته نباشید ممنون میشم یکی به من کمک کنه. من همین مادربرد را دارم تا چند گیگ رم را ساپورت میکند؟ تا چه سرعت یا همون باس را پشتیبانی میکند ؟یکی کمکم کنه ممنون میشم.09198959047 شبکه های اجتماعی هستم ممنون میشم اونجا صحبت کنیم اینم عکس مشخصات
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.