PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوالاتی در مورد هاردها...

ATA
2012/04/12, 22:31
با سلامی به وسعت ایران زمین و عرض ادب خدمت سروران و مدیران سخت کوش سایت بزرگ تخصصی سخت افزار سوال که برام پیش اومده در مورد هاردها بود : دلیل بی صدا بودن برخی هاردها مثل هاردی از وسترن دیجیتال مدل : Western Digital 1 TeraByte - 64MB / WD Caviar Green و دلیل پر صدا بودن برخی هاردها مانند مدل مشابهی از وسترن دیجیتال مدل : Western Digital SATA 3 1 TeraByte 64MB / WD Caviar Black رو برام توضیح بدین البته مفصل و کارشناسی.....با تشکر از وجودتون

Arsn
2012/04/12, 22:36
با سلامی به وسعت ایران زمین و عرض ادب خدمت سروران و مدیران سخت کوش سایت بزرگ تخصصی سخت افزار سوال که برام پیش اومده در مورد هاردها بود : دلیل بی صدا بودن برخی هاردها مثل هاردی از وسترن دیجیتال مدل : Western Digital 1 TeraByte - 64MB / WD Caviar Green و دلیل پر صدا بودن برخی هاردها مانند مدل مشابهی از وسترن دیجیتال مدل : Western Digital SATA 3 1 TeraByte 64MB / WD Caviar Black رو برام توضیح بدین البته مفصل و کارشناسی.....با تشکر از وجودتون

چه سلام گرمی ! سلام عطا خان گل گلاب !

اگر یه ذره دیگه مشخصات این دو تا هارد را کاملتر مینوشتی خودت متوجه میشدی !

سری Caviar Green همه 5400 دور هستند و خب طبیعتا سرعت و صدای کمتری دارند
سری Caviar Black همه 7200 دور هستند و خب طبیعتا سرعت و صدای بیشتری دارند !

به همین سادگی !

البته هاردهای با سرعت چرخش 1000 - 15000 هم داریم و هر چی که Rpm هارد بالاتر میره طبیعتا صدا و لرزش اون ها هم بیشتر میشه !

اگر هم میخوای بدونی سرعت هارد چه ربطی به سرعت چرخش دیسک ها داره به این مقاله مراجعه کن :

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

(فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

ATA
2012/04/12, 23:11
با تشکر از علیرضای عزیز خوب فرقی نمیکنه که از چه برندی باشه چون من یه 1 ترا از seagate دارم با دور 7200 که صداش خیلی کمتر به گوش میرسه و بعضی اوقات هم اصلا صدایی نمیاد در حالیکه یه 1ترا از وسترن دارم مدل :Western Digital SATA 3 1 TeraByte 64MB / WD Caviar Black دارم که تو زمان بیکاری یا کم کاری هم صدا داره انگار یه کی رو انداختی توی هارد و اون هم تلاش میکنه که بیاد بیرون هی سرش رو به دیئاره هارد میکوبه و این یه کمی اذیتم میکنه ایا راه حلی به نظرت میرسه ؟ هارد که مشکل نداره ؟

saeid6574598
2012/04/12, 23:17
با تشکر از علیرضای عزیز خوب فرقی نمیکنه که از چه برندی باشه چون من یه 1 ترا از seagate دارم با دور 7200 که صداش خیلی کمتر به گوش میرسه و بعضی اوقات هم اصلا صدایی نمیاد در حالیکه یه 1ترا از وسترن دارم مدل :Western Digital SATA 3 1 TeraByte 64MB / WD Caviar Black دارم که تو زمان بیکاری یا کم کاری هم صدا داره انگار یه کی رو انداختی توی هارد و اون هم تلاش میکنه که بیاد بیرون هی سرش رو به دیئاره هارد میکوبه و این یه کمی اذیتم میکنه ایا راه حلی به نظرت میرسه ؟ هارد که مشکل نداره ؟

اصلا ذات تمامی هارددیسک ها ، به همین گونه است ! من هم یک هارد 250 ساتا سامسونگ دارم که اوایل هیچ صدایی نداشت اما الان کمی صدا میده ! ( به اصطلاح میگن : خِرخِر )

این خرخر کردن چند تا دلیل می تونه داشته باشه ! یکی از مهمترین دلایش ، ضربه به هارد بر اثر جابه جایی است . هاردت که آسیب فیزیکی ندیده ؟؟!!

ATA
2012/04/12, 23:34
با سلام و خسته نباشید خدمت سعیدجان نه اصلا به جایی نخورده و تازه هم خریدمش عید که از طهران برمیگشتیم خریدم یعنی کلا 18 روزه داره کار میکنه ... حالا دیگه نمیدونم شاید مدلش اینجوریه شما نظرتون چیه؟

ATA
2012/04/12, 23:37
یا شایدم من بی حوصله شدم خلاصه من به صدا حساسیت دارم نه تو محل کار ها بلکه تو خونه....:(

Castiel
2012/04/12, 23:47
عطا جان فکر کنم حساسیت زیاد خودته، وگرنه نباید تا این حد صدا داشته باشه.

ATA
2012/04/12, 23:57
چه عرض کنم حسام جان عزیز کلا تو 24 ساعت شاید 4 یا 5 ساعتش خونه هستم و میخام همه چی اروم باشه ولی انگار به ما نیومده این وسترن سیاه رو هم واسه قدرتش گرفتم اگه میدونستم صدا داره همون وسترن سبز یا ابی میگرفتم!!!!:(:((

Castiel
2012/04/13, 00:02
چه عرض کنم حسام جان عزیز کلا تو 24 ساعت شاید 4 یا 5 ساعتش خونه هستم و میخام همه چی اروم باشه ولی انگار به ما نیومده این وسترن سیاه رو هم واسه قدرتش گرفتم اگه میدونستم صدا داره همون وسترن سبز یا ابی میگرفتم!!!!:(:((

اصلا روی وسترن بلو حساب نکن که خیلی سرعتش پایینه. همین بلک فوق العادست. سعی کن خودت را راضی نشون بدی!

ATA
2012/04/13, 00:25
خلاصه مرجع راه حل مشکلاتم شماها هستین من هم تصمیم میگیره که زیاد حساسیت نشون ندم و سوسول بازی درنیارم خلاصه ممنون از راه حلی که بهم نشون دادین کمی هم باید منطقی بود! من شما مدیران لایق رو نداشتم باید چی کار میکردم ؟ به مولا امروز از چندتا از همکاران مشکل رو مطرح کردم دیدم هر کی یه چیزی گفت ولی جواب شما به دلم نشست و بی خیال صدا شدم..... به هر حال ممنون از شما

Castiel
2012/04/13, 00:27
عطا جان مطمئنی درست به کیس پیچ شده؟
میتونه مشکل از لرزش باشه

ATA
2012/04/13, 01:04
اره از همه بابت مطمئنم جناب حسام جان عزیز

Castiel
2012/04/13, 01:08
خب دیگه مشکلی نیست!

Arsn
2012/04/13, 08:41
عطا جان من هم Caviar Black دارم و یه زمان هایی که سیستم بار پردازشی سبکی داره فقط و فقط صدا از هارد میاد ! بعضا روی اعصابم اسکیت میکنه ولی از زمانی که گذاشتمش روی Ahci و به ویندوز گفتم بعد 10 دقیقه که لازمش ندارم خاموشش کن سیستم خیلی کم صدا تر شده !

چون هر لحظه که به اطلاعات روی هارد نیاز ندارم و ویندوز و برنامه ها هم که روی سالید است !

پس یکی از راه حل های شما که یه زمان میخواستید سیستمتون را ارتقا بدید ، خرید سالید است ! هم سرعت سیستم را بالا میبره و هم از شر صدای هارد راحت میشید !

میشه سرعت هارد را محدود کرد تا صداش پایین بیاد (جامپر پشت هارد) ولی شما این همه پول کاویار بلک دادید بعد محدودش کنید !؟؟؟؟؟؟؟؟

ATA
2012/04/13, 13:33
با تشکر از علیرضاجان عزیز که شرمندمون کردن به نظرم باید به فکر سالید باشم واقعیتش رو بخوای حاظرم یه میلیون بدم کارت گرافیک یا سی پی یو ولی به سالید که میرسم نمیدونم چرا دستم نمیره تو جیبم ! ولی اگه تو دسترس هست یه تستی یا پنجمارکی از نحوه عملکرد از هارد منو یه سالید بزارین به شوق میامو میخرمش..... بدرود

ATA
2012/04/13, 20:44
اقایون کسی نیست به داد من هم برسه؟؟

Arsn
2012/04/13, 20:51
اقایون کسی نیست به داد من هم برسه؟؟

شما همیشه انقدر عجولی ؟ !!!!

تست زیر در بدترین شرایط AData S 511 60GB و پلتفروم AMd گرفته شده و ویندوز روی SSD است (اینتل سندی بریج عملکردش به دلایلی بهتره که توضیه اون دلایل خارج از حوصله این مقاله است)

9065

تست زیر هارد وسترن دیجیتال خاویار سیاه 500 گیگ 32 مگ بافر 7200 دور که به صورت ساتا 3 وصل شده را نشون میده و وضعیت تقریبی هارد ایده آل است !

9066

ATA
2012/04/13, 22:05
با تشکر از علیرضای عزیز که باز مثل بستنی ابمون کرد ! اره یه کمی عجولم چون یه لحظه فکر میکنم هیشکی منو دوست نداره....

Arsn
2012/04/13, 22:07
با تشکر از علیرضای عزیز که باز مثل بستنی ابمون کرد ! اره یه کمی عجولم چون یه لحظه فکر میکنم هیشکی منو دوست نداره....

وظیفه ام بوده !

چقدر به خودت مشکوکی !

حالا گریه نداره !

خودم واسطه میشم ملت دوست داشته باشند !

ATA
2012/04/13, 22:38
علیرضاجان یه زحمتی هم بکش برند و ظرفیتش رو هم که با صرفه باشه رو بگو و خلاص....

ya30n
2012/04/13, 23:33
عطا خان ! شما یه کمی پیچ ها رو هم شل کن ! شاید اینقدر صفت کردی که صداش درومده ! :دی

ATA
2012/04/14, 00:16
به روی چشم یاسین جان عزیز , اینم از تست هاردم ببینید مشکل داره؟
9070
اینم هم از هارد دومم به اینم یه نظر بدین البته این یکی seagate هست
9071

Arsn
2012/04/14, 05:33
جفت هارد ها از نظر سرعت اوکی هستند

اگر میخوای سالید بخری بین دو گزینه AData S511 60 GB و OCZ Vertex 3 60 GB حق انتخاب داری ! جفتشون عالیه ! ocz در حد 5 درصد سریعتره ولی قیمتش هم بالاتره ! خلاصه که صرفه با Adata است

ATA
2012/04/14, 21:33
با سلام خدمت سعید جان عزیز که نمیدونم چه جوری ازش تشکر کنم راستش جناب سعیدجان این مدلهایی که گفتی عالی هستن و حرف ندارن ولی من تصمیم گرفتم یه 120 گیگشو بخرم که هم بازیها روش نصب بشن و هم ویندوز سوال اول این که من بیشتر از برند ocz خوشم میاد که اگه مشکلی نیست یه نمونه 120 گیگشو معرفی کنید و سوال دوم اینکه ایا ای درایوهای سالید با مادربرد من سازگار هست و ایا مشکلی که پیش نمیاد در اخر هم تشکر میکنم از اینکه تجاربتو در اختیار من قرار میدی که بهترین انتخاب صورت بگیره....بدرود
مادربرد منم : Asus p67 sabertooth

ATA
2012/04/14, 23:45
کوه چون سنگ بود تنها شد یا چون تنها بود سنگ شد ! من که نه سنگ بودم نه کوه ، من چرا تنها شدم ؟

Castiel
2012/04/14, 23:48
کوه چون سنگ بود تنها شد یا چون تنها بود سنگ شد ! من که نه سنگ بودم نه کوه ، من چرا تنها شدم ؟

عطا جان پیدا کردن قطعات برند ocz به جز رمهای این شرکت یک مقدار سخته
ولی سالید 120 گیگش حدود 450 هزار تومنه با رابط ساتا 3

ATA
2012/04/14, 23:59
با سلام وخسته نباشد خدمت حسان جان عزیز ایا این درایوهای سالید با مادربرد من سازگار هست و ایا مشکلی که پیش نمیاد در اخر هم تشکر میکنم از اینکه تجاربتو در اختیار من قرار میدی که بهترین انتخاب صورت بگیره....بدرود

Castiel
2012/04/15, 00:12
با سلام وخسته نباشد خدمت حسان جان عزیز ایا این درایوهای سالید با مادربرد من سازگار هست و ایا مشکلی که پیش نمیاد در اخر هم تشکر میکنم از اینکه تجاربتو در اختیار من قرار میدی که بهترین انتخاب صورت بگیره....بدرود

هیچ مشکلی نیست عزیز، میتونی روی مادربوردت از ساتا 3 استفاده کنی

ATA
2012/04/15, 00:35
بازم تشکر و قدردانی مرا بپذیرید جناب حسام جان عزیز...بدرود