PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشاوره انتخاب کیس

ATA
2012/04/08, 21:28
با عرض سلا و خسته نباشید خدمت سروران و مدیران تلاشگر سایت تخصصی سخت افزار , داداشه بنده هم تصمیم گرفته کیسشو عوض کنه که بنده چون x7 رو انتخاب کردم واسه خودم دوست نداره کیسا یکی باشن وگرنه من همون x7 رو واسش میگرفتم از دوستان تقاضا دارم یه کیس خوش ساخت , خوشگل , خنک و الیبته خوش قیمت رو برای اینجانب پیشنهاد بدین که داداشم دیگه داره دیونه میشه نا گفتنی نمونه که مهم نیس از چه برندی باشه فقط به غیر از کیسهای x3 و x5 که هردوشو داشتیم قیمت هم تا 180000 تومن زیاد نباشه و مثل x7 همه فن حریف باشه ...با تشکرات بسیار

saeid6574598
2012/04/08, 21:38
coolermaster HAF 912 Advanced

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

قیمتش هم 175 هزار تومان است . البته اگر ازش خوشت نیومد ، X9 شرکت گرین هم هست !

از لحاظ جا اصلا نگران چیزی نباش ! می بینی که یه کولر غول پیکر از خود شرکت کولرمستر روی پردازنده قرار گرفته !

farjam1990
2012/04/08, 21:41
دقیقا" چه سیستمی میخواد بره توش؟ :دی
مادربورد و پاور چی هستند؟چه خنک کننده ای برای پردازنده داره؟

ATA
2012/04/08, 21:58
کیس و مادر بردش حرفه ایه انگار یه کپی از سیستم منه با یه تفاوتهای جزوئی خلاصه قراره ارتقاش هم بده و میخواد تو اینده تقریبا تمام فنها سی پی یو رو ساپورت کنه کارتهای گرافیکی رو مثلا با اندازه های بزرگ رو ساپورت کنه مثل x7 یا x9 دیگه چی موند بگم اگه x9 ارزون تر بود همون رو میخریدم...
دقیقا" چه سیستمی میخواد بره توش؟ :دی
مادربورد و پاور چی هستند؟چه خنک کننده ای برای پردازنده داره؟

ATA
2012/04/08, 22:05
با سلام و تشکر از سعید جان عزیز که هیچوقت هیچکس رو تنها نمیذاره جناب سعید جان کیس خوب و عال هست ولی من به قیمتش شک دارم واقعا خوش قیمته این مدل رو دارم تو سایتش زیرو رو میکنم اگه انتخاب دیگه ای نبو همین میتونه بهترین باشه...بدرود
coolermaster HAF 912 Advanced

قیمتش هم 175 هزار تومان است . البته اگر ازش خوشت نیومد ، X9 شرکت گرین هم هست !

از لحاظ جا اصلا نگران چیزی نباش ! می بینی که یه کولر غول پیکر از خود شرکت کولرمستر روی پردازنده قرار گرفته !

farjam1990
2012/04/08, 22:11
کیس و مادر بردش حرفه ایه انگار یه کپی از سیستم منه با یه تفاوتهای جزوئی خلاصه قراره ارتقاش هم بده و میخواد تو اینده تقریبا تمام فنها سی پی یو رو ساپورت کنه کارتهای گرافیکی رو مثلا با اندازه های بزرگ رو ساپورت کنه مثل x7 یا x9 دیگه چی موند بگم اگه x9 ارزون تر بود همون رو میخریدم...

خب پس با اجازه :دی
کیسی که آقا سعید معرفی کرد کیس خوبیه اما باید توجه کرد که یک کیس Midtower هستش! یعنی وقتی یک مادربورد حرفه ای روش نصب میشه ممکنه فضا کم بیاری! عکسی که اقا سعید گذاشته رو ببین! مثلا جایی که قراره ساتاها وصل بشن
اگه میخوای از همه لحاظ تکمیل باشه و راحت باشی باش و همه چیز توش جا بشه حتما باید یک کیس فول تاور بگیری
نکته بعدی اینه که در میدتاورها فاصله پاور با پایین مادربورد که کارت گرافیک دوم نصب میشه(البته اگه کارت دومی درکار باشه)خیلی کمه و باعث بالا رفتن غیر طبیعی دمای گرافیک دوم میشه
اما در فول تاورها فاصله زیاده
سعیت رو بکن که حداقل x7 بگیری! در برندهای دیگه فول تاور خوب مثل x9 با این قیمت پیدا نمیشه
عکسهای x9 رو ببین با مادربوردهای مختلف و با اون کولرمستر مقایسه کن
8924

میبینی چقدر فضای بیشتری داره نسبت به کولرمستر

ارزش داره بودجتو بالا ببری :دی
حالا من امشب برات باز هم میگردم ببینم فولتاور چیا داریم

saeid6574598
2012/04/08, 22:27
عطا جان من هم با نظر فرجام موافقم ! برای اینکه بتونی یک فول تاور بگیری ، بهتره بیشتر هزینه کنی !

این CM 690 II Advanced کولر مستر هم هست که بهتر از اون اولیه که معرفی کردم و قیمتش هم 170 هزار تومانه اما خوب بازم مید تاوره !!!

ATA
2012/04/08, 22:44
فرجام جان عزیز به نکات مهمی اشاره کردی که من نمیدونستم مشکل اصلی داداشه بنده در مورد x7 اینه که دوست نداره کیسش از مال من باشه اونوقت باید من بی خیال x7 بشمو x9 رو بچسبم انوقت مشکل حل میشه ولی چه کنم که دلم پیش این x7 گیره وگرنه این داداشه من هم زیاد دوست نداره که زیاد از لحاظ مالی کمکش کنیم وگرنه من واسش همین x9 رو تهیه میکردم , ببینم باز کیسه دیگه ای پیدا میشه یا نه وگرنه مجبورم بیخیال x7 بشم....بدرود

ATA
2012/04/08, 22:58
سعید جان انگار چاره ای جز تعویض کیسا ندارم اگه بتونم راضیش کنم که مال هردومون البته با در نظر گرفتن مشکلات x7 باشه که هیچ وگرنه باید x9 رو خودم بردارم....بدرود
عطا جان من هم با نظر فرجام موافقم ! برای اینکه بتونی یک فول تاور بگیری ، بهتره بیشتر هزینه کنی !

این CM 690 II Advanced کولر مستر هم هست که بهتر از اون اولیه که معرفی کردم و قیمتش هم 170 هزار تومانه اما خوب بازم مید تاوره !!!

farjam1990
2012/04/08, 23:25
خیلی هم خوبه که :دی

اصلا اگه نزدیک بودی و من هم OC station گیرم میومد x9 خودمو بهت میدادم با قیمت مناسب :دی اما دریغ از OC station :دی

ATA
2012/04/09, 00:46
ممنون از لطفت فرجام جان عزیز سلامت باشی , نامرد x9 داشتی و صداشو در نمی اوردی!!! واسه oc station هم میتونی از دبی یا با ویزا کارت از اذربایجان یا ترکیه از طریق سایت یا سفارش بزاری یا اینکه با لیون کامپیوتر حرف بزنی واست وارد کنن و تصمیم هم گرفته شد دیگه مطمئن شدم که x9 کیس خوبیه چون فرجام عزیز x9 داره و همین خوب بودن x9 رو تظمین میکنه ....بدرود
خیلی هم خوبه که :دی

اصلا اگه نزدیک بودی و من هم OC station گیرم میومد x9 خودمو بهت میدادم با قیمت مناسب :دی اما دریغ از OC station :دی

farjam1990
2012/04/09, 01:37
فعلا که با قیمت فضایی دلار مقدور نیست :دی
در مورد x9 هم چون فضای زیادی داره داخلش کار منو خیلی راه انداخت چون روی 2-3 بار قطعات رو جابجا میکنم دیگه راحتم :دی کولینگشم که خیلی خوبه

ATA
2012/04/09, 01:51
فرجام جان چرا روزی 2-3 با ر قطعات رو جابجا میکنی؟ بعدشم من حاظرم شخصا برم اونور واست oc station بیارم بلاخره یه فرجام داریم دیگه ....بدرود

alimor
2012/04/09, 11:49
سلام عطا جان.من می خواستم کیس hoplite enermax رو بهت پیشنهاد کنم.این کیس هم از نظر جادار بودن و هم ازنظر خنک کنندگی عالی .فن کیسش enermax که هم کاملا بی صداست و هم قابل شستوشو هستش.از نظر زیبایی هم فن جلو led داره 11 حالت مختلف روشن میشه.روی کیس هم پورت هات پلاگ داره. به این آدرس مراجعه کن اطلاعات کامل کیس دستت میاد.

alimor
2012/04/09, 11:51
اینم لینک یکی از سایت های overclock که ریویو این کیس رو توش داره.فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

saeid6574598
2012/04/09, 14:29
سلام عطا جان.من می خواستم کیس hoplite enermax رو بهت پیشنهاد کنم.این کیس هم از نظر جادار بودن و هم ازنظر خنک کنندگی عالی .فن کیسش enermax که هم کاملا بی صداست و هم قابل شستوشو هستش.از نظر زیبایی هم فن جلو led داره 11 حالت مختلف روشن میشه.روی کیس هم پورت هات پلاگ داره. به این آدرس مراجعه کن اطلاعات کامل کیس دستت میاد.
اینم که Mid Tower هست ! عطا جان به یک کیس Full Tower احتیاج داره !

YGH
2012/04/09, 15:20
داداش! فقط به x9 فکر کن!

ATA
2012/04/09, 20:44
ظمن تشکر از سعید جان و دوکاربره عزیز یه سوال داشتم از دوستان که فرق اساسی دو کیس x7 و x9 در چیه اگه بشه جوابتون کلی باشه....بدرود

YGH
2012/04/09, 21:14
کیس X7 متعلق به شرکت Cougar هست و کیس X9 متعلق به شرکت Aerocool هست.
سایز X9:
Super Full Tower
سایز X7:
Super Mid Tower
در نتیجه کیس X9، بزرگتره و جای بیشتری داره.
کیس X7 از کارت های گرافیک حداکثر تا 31 سانتی متر پشتیبانی میکنه، در حالی که کیس X9، از کارتهای با طول حداکثر 34 سانتی متر پشتیبانی میکنه.
در کیس X7 جای 7 فن وجود داره که البته 6 تاش فعاله. (دو تا 12 سانت در جلو، یه دونه 14 سانت در کنار کیس، دو تا 12 سانت در بالای کیس و یه 12 سانت در پشت کیس. یه جا هم در زیر کیس وجود داره که البته خالیه و اگر دوست داشته باشد میتونید در اونجا فن وصل کنید. از این فنها، قن پشت و کنار کیس از شرکت Cougar هست و بقیه تولید شرکت های متفرقه هست)
در کیس X9 جای 5 فن وجود داره. (یه دونه 23 سانت در جلو کیس. یه دونه 23 سانتی در بالای کیس. یه 14 سانت در پشت کیس و یه 23 سانت در کنار کیس، یه 14 سانت هم زیر کیس هست.)
هر دو دارای سیستم کنترل فشار هوای داخل کیس هستند.
بالای کیس X7 یه محفظه هست که داخل اون یه پورت ساتا هست و شما میتونید از اون برای اتصال سریع هارد به سیستم استفاده کنید.
کیس X7 دارای وزن 9 کیلو و 400 گرم هست در صورتی که کیس X9 دارای وزن 14 کیلو و 150 گرم هست.
کیس x7 دارای 8 شکاف توسعه هست و میتونید حداکثر از 3 کارت گرافیک با هم استفاده کنید. کیس X9 دارای 10 شکاف توسعه هست که میتونید حداکثر از 4 کارت گرافیک به صورت همزمان استفاده کنید.
بدنه ی X9 ضخیم تر هست.
در بقیه چیزها هم تقریبا شبیهن.
فکر نکنم چیز دیگه ای مونده باشه!

saeid6574598
2012/04/09, 21:15
تفاوت X9 با X7 ، در جادار تر بودن و خنک تر بودنش می باشد .

ببین عطا جان ! خنکی رو شما ملاک قرار نده . اول به من بگو قراره تو این کیس چی جا بدی یعنی اینکه از چه قطعات و چه سیستم کولینگی می خوای استفاده کنی . ( به قول فرجام ! )

مثل این می مونه که یکی میره یه خونه 80 متری میگیره ؛با اینکه وسعش رو برای خونه بزرگتر هم داره اما بعد که اسباب و اثاثیه رو می بره توی خونه ، می بینه خونه براش وسایلش کوچیکه !

شما اول ببینید قطعاتی که دارید براشون x7 مناسبتره یا x9 !

اگر بعداً قصد استفاده از واتر ( خنک کننده آبی ) رو دارید ، به نظر من x9 خوبه . / اگر قصد استفاده از گرافیک های های بلند و با طول بالا و همچنین مولتی کارت رو دارید x9 . ( منظورم کراسفایر و Sli هستش )

اما در کل من بهتون پیشنهاد میکنم اگر میتونید اندازه x9 هزینه کنید همین x9 بگیر .

تجربه من بهم گفته که توی دو چیز خساست به خرج ندم و حواسم رو جمع کنم : یکی کیس و دیگری پاور که در راندمان سیستم بسیار تاثیر گذاره .

Reza Y
2012/04/09, 21:24
آقا اصلا برو Coolermaster Haf-x بگیر فکر نکنم از این بهتر تو بازار ایران کیس باشه!!! ولی قیمتش یکم زیاده :دی

saeid6574598
2012/04/09, 21:34
ما که هنوز نمی دونیم عطا چه سیستمی رو می خواد توی کسی هل بده ، برای چی پیشنهاد می دیم !!!!=))

ATA
2012/04/09, 21:49
با تشکر از یونس جان عزیز که مطالب کلیدی رو در اختیارم قرار دادی واقعا مفید بود.....
کیس X7 متعلق به شرکت Cougar هست و کیس X9 متعلق به شرکت Aerocool هست.
سایز X9:
Super Full Tower
سایز X7:
Super Mid Tower
در نتیجه کیس X9، بزرگتره و جای بیشتری داره.
کیس X7 از کارت های گرافیک حداکثر تا 31 سانتی متر پشتیبانی میکنه، در حالی که کیس X9، از کارتهای با طول حداکثر 34 سانتی متر پشتیبانی میکنه.
در کیس X7 جای 7 فن وجود داره که البته 6 تاش فعاله. (دو تا 12 سانت در جلو، یه دونه 14 سانت در کنار کیس، دو تا 12 سانت در بالای کیس و یه 12 سانت در پشت کیس. یه جا هم در زیر کیس وجود داره که البته خالیه و اگر دوست داشته باشد میتونید در اونجا فن وصل کنید. از این فنها، قن پشت و کنار کیس از شرکت Cougar هست و بقیه تولید شرکت های متفرقه هست)
در کیس X9 جای 5 فن وجود داره. (یه دونه 23 سانت در جلو کیس. یه دونه 23 سانتی در بالای کیس. یه 14 سانت در پشت کیس و یه 23 سانت در کنار کیس، یه 14 سانت هم زیر کیس هست.)
هر دو دارای سیستم کنترل فشار هوای داخل کیس هستند.
بالای کیس X7 یه محفظه هست که داخل اون یه پورت ساتا هست و شما میتونید از اون برای اتصال سریع هارد به سیستم استفاده کنید.
کیس X7 دارای وزن 9 کیلو و 400 گرم هست در صورتی که کیس X9 دارای وزن 14 کیلو و 150 گرم هست.
کیس x7 دارای 8 شکاف توسعه هست و میتونید حداکثر از 3 کارت گرافیک با هم استفاده کنید. کیس X9 دارای 10 شکاف توسعه هست که میتونید حداکثر از 4 کارت گرافیک به صورت همزمان استفاده کنید.
بدنه ی X9 ضخیم تر هست.
در بقیه چیزها هم تقریبا شبیهن.
فکر نکنم چیز دیگه ای مونده باشه!

ATA
2012/04/09, 22:02
با تشکر دوباره از جناب سعید جان عزیز اقا هدف از این پرس و جو ها ایندفه رو میخوام کیسی انتخاب کنم که در اینده (منظورم 1ماه نهایت 45 روز) که سیستم دیگه ای رو بستم دیگه اذیت نشم که ای وای این جا نمیشه , ای وای این نشدو , نمیدونم دیگه ای وای این کولر سی پی یو نیم سانت بزرگه و این حرفا وگرنه همین کیس x7 هم واقعا کیس خوبیه در واقع یه کمی اینده نگری میکنم دیگه وگرنه سیستم الانم واقعا سیستم عالی هست ولی چه کنم دیگه همیشه دوست دارم چیزای جدید رو داشته بشم ...بدرود
تفاوت X9 با X7 ، در جادار تر بودن و خنک تر بودنش می باشد .

ببین عطا جان ! خنکی رو شما ملاک قرار نده . اول به من بگو قراره تو این کیس چی جا بدی یعنی اینکه از چه قطعات و چه سیستم کولینگی می خوای استفاده کنی . ( به قول فرجام ! )

مثل این می مونه که یکی میره یه خونه 80 متری میگیره ؛با اینکه وسعش رو برای خونه بزرگتر هم داره اما بعد که اسباب و اثاثیه رو می بره توی خونه ، می بینه خونه براش وسایلش کوچیکه !

شما اول ببینید قطعاتی که دارید براشون x7 مناسبتره یا x9 !

اگر بعداً قصد استفاده از واتر ( خنک کننده آبی ) رو دارید ، به نظر من x9 خوبه . / اگر قصد استفاده از گرافیک های های بلند و با طول بالا و همچنین مولتی کارت رو دارید x9 . ( منظورم کراسفایر و Sli هستش )

اما در کل من بهتون پیشنهاد میکنم اگر میتونید اندازه x9 هزینه کنید همین x9 بگیر .

تجربه من بهم گفته که توی دو چیز خساست به خرج ندم و حواسم رو جمع کنم : یکی کیس و دیگری پاور که در راندمان سیستم بسیار تاثیر گذاره .

ATA
2012/04/09, 22:08
با سلام خمت اقا رضای گل گلاب و سنبل اقا رضا دیگه این هوا نه این قیمتش خیلیه البته ناگفته نمونه که کولرمستر واقعا کیسهای خوبو با کیفیتی تولید میکنه اما امان از دست این قیمتهای نجومی که فکر کنم این کیس 360 تومنی باشه.بحر حال مرسی از پیشنهادتون...بدرود
آقا اصلا برو Coolermaster Haf-x بگیر فکر نکنم از این بهتر تو بازار ایران کیس باشه!!! ولی قیمتش یکم زیاده :دی

ATA
2012/04/09, 22:13
راستی یه موضوعی بود که میخواستم بدونم که چرا کیس x9 با اون هیکلش فقط تا ارتفاع 170 میلی متر کولر سی پی یو ساپورت میکنه که کیس x7 تا ارتفاع 190 میلی متر رو ساپورت میکنه ؟ این قظیش چیه ؟

ATA
2012/04/09, 22:48
انگار باز تنها شدیم , خدا هیچ کسو تنها نذاره.....امی

ATA
2012/04/09, 23:36
بابا شما که تا یه ربع پیش اینجا بودین پس کجا رفتین؟!!

Castiel
2012/04/10, 00:39
عطا جان کیس ها محدودیت کولینگ دارند و در این حالت مسئله طراحی ظاهری هم تاثیر گذاره، شما کیس های x7 و x9 را در کنار یکدیگر ببینی،‌متوجه تفاوت ظاهری خواهی شد که محدودیت سازه. چون کیس x7 طراحی تا حدودی مربع شکل و با کمترین برآمدگی داره ولی کیس x9 طراحی مستطیل شکل و با برآمدگی زیادی داره. همه این مسائل تاثیر گذاره

ATA
2012/04/10, 02:00
با تشکر از حسام جان عزیز که منت سر ما گذاشتن....بدرود

Castiel
2012/04/10, 02:10
قربانت عطا جان
اگر بتوانی بودجه را به 210 برسانی دو کیس خوب x9 گرین و enermax fulmo را میتوانی در نظر بگیری که کمترین محدودیت را برای نصب قطعات دارند

rre_za
2012/04/10, 19:16
حسام جان این کیس enermax fulmo توی سایت های فروش انلاین موجوده ؟

Castiel
2012/04/10, 20:00
حسام جان این کیس enermax fulmo توی سایت های فروش انلاین موجوده ؟

راستش من جایی ندیدم ولی میتونی با شماره زیر دفتر مرکزی عقیق رایانه تماس بگیری و نحوه خرید را بپرسی
٧٧٦٠٨٥١٥ -٠٢١
و یا به آدرس زیر که امور فروش و نمایندگی این شرکت هست، ایمیل بفرست
sales@Aghighrayane.com

اگر ساکن تهران هستی، فروشگاه پاسفیک در بازار ایران، طبقه سوم، واحد 305 محصولات عقیق را می فروشد. تلفن پاسفیک 88805215

ATA
2012/04/10, 20:04
با سلام خدمت حسام جان عزیز فک کنم همون x9 بهتر باشه...بدرود