PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : حدکثر زمان sleep

saranipedram
2012/04/06, 17:22
سلام.
ببخشید سوالم اینه که حداکثر زمانی که لپ تاپ روی sleep باشه چقدره؟.
مثلا 1 ساعت یا 2 ساعت یا بیشتر و کم تر؟.
چون من مثلا روی 2 3 ساعت لپ تاپ رو خاموش نمیکنم و رو sleep میذارم.به نظرتون بهتره خاموش کنم یا نه؟
ممنون

darkknight
2012/04/06, 21:52
معمولا خاموش کردن بهتره چون تو این حالت از برق باتری برای رم استفاده میشه و باتری زودتر تموم میشه(باعث حفظ عمر قطعات میشه)
من خودمم هم خیلی پیش میاد کامپیوترم رو روی sleepبزارم و تا حالا مشکلی پیش نداشتم(بیشاز 4 ساعت)

ya30n
2012/04/06, 23:02
سلام
سوال شما رو میشه از چند جنبه بررسی کرد !
تئوری : در حال حاضر ، اگه سیستمتون جدید باشه ، پس از خازن های جامد استفاده میکنه ! اینکه قدیما میگفتن خاموش روشن کردن عمر رو کم میکنه به این خاطر بود که خازن های قدیمی با شارژ شدن و دشارژ(خاموش و روشن ) شدن مایع و لایه پلاستیکی درونشون به مرور فاسد میشد و باعث تکیدن خازن و از کار افتادن میشد ! اما با پیشترفته تکنولوژی تقریبا این مشکل برطرف شده !

تجربی : اگه تا 2 یا 3 ساعت کاری با سیستمت نداری خاموشش کنی بهتره ! حس ششمم میگه :دی

Amir99
2012/04/06, 23:34
آقایون یه سوال. آیا Sleep کردن به دفعات پی در پی ممکنه که در دراز مدت رو قطعات تاثیر منفی بزاره؟

ya30n
2012/04/07, 00:21
آقایون یه سوال. آیا Sleep کردن به دفعات پی در پی ممکنه که در دراز مدت رو قطعات تاثیر منفی بزاره؟

هر چیزی ممکنه ! امیر خان شما میدونستی انفجار های خورشیدی هم میتونه روی قطعات تاثیر منفی بزاره ؟ و یا روی پردازش ها اثر مخرب ؟

پس برادر گلم ! تو قید و بند این خرابی ها نرو ! جونت سلامت !

th e nd
2012/04/07, 18:57
به نظر من Hiber کنی بهتره!

saranipedram
2012/04/07, 19:42
به نظر من Hiber کنی بهتره!
چرا داداش؟

th e nd
2012/04/07, 20:03
Hiber مثل خاموش کردن میمونه و تقریبا توانی هم مصرف نمیکنه. و از نظر من مشکلی پیش نمیاره. Sleep هم خوبه و من شخصا پیشنهاد می کنم هر وقت بیشتر از نیم ساعت با سیستمت کار نداشتی Sleep کنی تا هر وقت که خواستی آسیبی نمیزنه ولی تو مدت های کم مثلا برای 5 دقیقه بیکاری من توصیه نمیکنم. حرفهام بر مبنای اطلاعات شخصی خودم بود.

Arsn
2012/04/07, 20:35
کلا نظر شخصی من اینه : گزینه Sleep یا Hibernation خیلی کاربردی نیست و بهترین راه حل همون روشن و خاموش کردن سیستم یا روشن گذاشتن سیستم است ! (به خصوص لپ تاپ )مهمترین معضلی که Sleep کردن پیش میاره روشن و خاموش شدن هارد دیسک است که خودش از روشن موندن بی وقفه هارد بد تر است !

در مواقع ضروری من بعضا از hibernation استفاده میکنم و بس !

ya30n
2012/04/07, 22:36
Hibernate به این صورت عمل میکنه که موقع خاموش شدن اطلاعات داخل رم رو توی هارد ذخیره میکنه و موقعه ای که سیستم رو روشن میکنید ، این اطلاعات دباره توی رم بارگزاری میشه ، از نظر فنی این کار باعث ایجاد مشکل سخت افزاری نمیشه ولی ممکنه ارور هایی که توی ویندوز بوجود اومده و فقط با خاموش روشن شدن درست میشه توی این حالت کماکان باقی بمونه !

saeid6574598
2012/04/07, 22:49
این که میگن حداقل یک ساعت بعد از خاموش شدن سیستم ، باید آن را روشن نمود ، بر می گرده به آسیب های احتمالی که ممکن است به هارد زده شود . چون زمانی که سیستم خاموش می شود ، هارددیسک ، کم کم از سرعت خود می کاهد تا به توقف کامل برسد ( هد خواندن و نوشتن ) . اگر در کمتر از نیم ساعت سیستم را مجددا روشن کنیم ، هارد به مرور زمان و با تکرار این عمل ، آسیب خواهد دید زیرا زمانی که هد هارد می خواهد توقف کند ، با روشن شدن سیستم ، دوباره باید راه اندازی شود . مثل این می مونه که شما کلی کار کرده باشی ؛ تا می خوای یک ذره استراحت کنی ، دوباره باید بری کار کنی ! پس مسلما به سیستم فشار آورده و عمر سیستم را به مرور زمان ، کاهش می دهد . من هم با نظر یاسین جان موافقم ! اگر با کامپیوتر ، بیشتر از 2 ساعت کاری نداری ، خاموشش کن تا سیستمت یک استراحتی هم بکنه .

saranipedram
2012/04/08, 00:58
این که میگن حداقل یک ساعت بعد از خاموش شدن سیستم ، باید آن را روشن نمود ، بر می گرده به آسیب های احتمالی که ممکن است به هارد زده شود . چون زمانی که سیستم خاموش می شود ، هارددیسک ، کم کم از سرعت خود می کاهد تا به توقف کامل برسد ( هد خواندن و نوشتن ) . اگر در کمتر از نیم ساعت سیستم را مجددا روشن کنیم ، هارد به مرور زمان و با تکرار این عمل ، آسیب خواهد دید زیرا زمانی که هد هارد می خواهد توقف کند ، با روشن شدن سیستم ، دوباره باید راه اندازی شود . مثل این می مونه که شما کلی کار کرده باشی ؛ تا می خوای یک ذره استراحت کنی ، دوباره باید بری کار کنی ! پس مسلما به سیستم فشار آورده و عمر سیستم را به مرور زمان ، کاهش می دهد . من هم با نظر یاسین جان موافقم ! اگر با کامپیوتر ، بیشتر از 2 ساعت کاری نداری ، خاموشش کن تا سیستمت یک استراحتی هم بکنه .
این فقط در مورد hdd هست یا در مورد ssd ها هم صدق میکنه؟

th e nd
2015/02/13, 10:45
سلام

من نمی دونم چکار کردم "چیزی آپدیت شده یا مدیریت باطری نصب کردم که البته پاکش کردم یا ..."
که:
دیگه لپ تاپم به حالت Sleep , Hibernate نمیره با اینکه تنظیمات درسته
کمکم کنید؟

سلام

1- در تاپیک دیگران سوال مطح نکنید

2- در تاپیک "
پرسش و پاسخ عمومی / سخت افزار (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.پرسش-و-پاسخ-عمومی-سخت-افزار)" سوال های خودتون رو مطرح کنید