PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : دو راهیcrtیاled

darkknight
2012/04/04, 04:34
واقعا کدوم برای بازی و فیلم بهتره؟

darkknight
2012/04/04, 04:44
من خودمcrtدارم و از کیفیت تصویرش هم راضی ام ولی به چند دلیل میخوام مانیتورم روعوض کنم
1.مصرف برق
2.ضدای ناهنجار موقع روشن شدن(دنننننننننننننننننننن ننگگگگگگگگگگگگگگگگگگ)
3.واید نبودن
ولی درمورد اینا مطمئن نیستم
1.عمر صفحه نمایش
2.کیفیت تصویر نسبت بهcrt(خودم هر مدل دیدم خوب نبود)
در ضمن دوستان بالای300پیشنهاد ندن چون بیشتر پول حاضر نیستم بدم
راستی اصلا عوض کنم یا نه؟

Amoo
2012/04/04, 05:06
Viewsonic LED VX2253mh
مانیتور ال ای دی ویوسنیک 2253 ام اچ (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)
مانیتور LED در سایز 21.5 اینچ واید
طراحی زیبا و منحصر به فرد براق مشکی
فرمت تصویر 16:9 مناسب برای تماشای فیلم بصورت Full HD
کنتراست 30.000.000:1
وضوح تصویر 1920x1080
زمان پاسخگویی 2ms
دارای 2 عدد اسپیکر به توان 4 وات
دارای 2 عدد ورودی HDMI

Arsn
2012/04/04, 12:32
گل پسر من دیروز از سر این دو راهی که شما امروز درونش هستید گذشتم ! جاده به سمت LCD یا LED است !

من دیروز مانیتور CRt مدل LG studio Work e700B خودم را به زباله دان تاریخ (ته کمد) انداختم و مانیتور LED مدل LG Ips 226V را خریدم و جاش گذاشتم ! قیمتش هم بین 290 تا 340 متغیره ! من 290 خریدم !

درباره سوال هاتون ! کیفیت نمایش و واید بودن و مصرف برق کمتر و ... از مزایای مانیتور به روز خریدن است و همونطور که گفتید تنهای چیزی که این وسط قربانی میشه دقت رنگی است که مانیتور CRT حتی نسبت به مانیتور هایی مثل مال من که IPS است دارد ! البته اینجا لازمه یه کم روشن گری کنم ! اولا این که شما احتمال 99 درصد به اون دقت رنگ نیاز نداری ! اگر داشتید حتما تا حالا مانیتورتون را کالیبره سخت افزاری کرده بودید پس اگر اینکار را نکردید باید بگم که همون کیفیت رنگی را که الان دارید روی CRt میبینید روی مانیتور های به روز الان هم میتونید ببینید !

کلی میگم : سوییچ کردن به مانیتور های روز شدیدا توصیه میشه ! به خصوص که دقت رنگ مانیتور های الان و مخصوصا مدل های IPS به Crt ها رسیده پس لزومی نداره همه ویژگی های مثبت مانیتور های امروزی را به دقت رنگ برابری که الان با Crt ها دارند بفروشید و مانیتور قلمبه (!) خودتون را حفظ کنید !

من بعد از کلی تحقیق ips226V را خریدم و به شما هم توصیه میکنم چون کمابیش طرز فکر شبیه هم داریم !

Reza Y
2012/04/04, 15:29
سلام علیرضا جان من هم شرایطی مثل شما داشتم و به توصیه خود شما ماه پیش ips 226 رو گرفتم و راضی هستم در کل پاسخ گوی نیازم هست

VSH-Katana
2012/04/04, 17:50
راستش مانیتور های lcd دیگه به حدی رسیدن که برای گرفتنشون تردید نکرد من 7 سال شایدم بیشتر یه مانیتور از بنکیو دیدم که اگه اونو میگرفتی کار اشتباهی بود(البته بنکیو اصلا ضعیف نیست)اما الان اونقدر تکنولوژی lcd جا افتاده که جای هیچ تردیدی نمیمونه! روی مانیتور crt افزایش رزتوشن تاثیری نداره و فقط باعث ریز شدن آیکن ها میشه و در بازی هم با افزایش آنتی آنالیزینک تغییر چندانی مشاهده نمیشه تنها چیزی که دارن دقت رنگه که اونم به اذیت شدن چشمش نمی ارزه

darkknight
2012/04/04, 21:23
پاسخگوییcrtوledچطور است؟
ایا تو بازی ها تاثیر داره؟
در ضمن24اینچ اگه بخرم کیفیت تصویر بالاتری داره یا22اینچ یا اینکه اصلا فرقی نمیکنه؟

دوستان بین این دو کدوم بهتر است
1.Viewsonic LED VX2253mh
2.ips226V
اولی چون کنتراست اولی بیشتر است و زمان پاسخگویی کمتری داره
و دومی هم که IPSهست
حالا کنتراست مهمتره یا IPS؟

Reza Y
2012/04/04, 21:38
والا lcd های اولیه زمان پاسخ گویی 16ms داشتند که اصلا برای گیم مناسب نبود ولی الان این زمان پاسخ گویی در led ها به 2ms هم رسیده که بسیار عالی برای گیم میباشد
بله تاثیر دارد بخصوص در بازی ها و فیلم های که دوربین در آنها بسیار سریع حرکت میکند مثلا فیلمی از یک مسابقه رانندگی!!
یک مانیتور 22 اینچ مثل IPS 226 میتواند بازی ها را در دقت تصویر 1920*1080 برای شما اجرا کند(مانیتور Full hd است)برای دقت تصویر و اینچ بالا تر هم باید بیشتر از اینا سر کیسه رو شل کنید البته دقت تصویر بالاتر دیگه خیلی زیاده همون full hd سخت گیر ترین آدم ها رو راضی نگه میداره و البته باید حداقل GTX 580 بگیرید!!(برای بیشتر از Full hd) برای بودجه شما فقط IPS 226v

Arsn
2012/04/05, 09:55
پاسخگوییcrtوledچطور است؟
ایا تو بازی ها تاثیر داره؟
در ضمن24اینچ اگه بخرم کیفیت تصویر بالاتری داره یا22اینچ یا اینکه اصلا فرقی نمیکنه؟

دوستان بین این دو کدوم بهتر است
1.Viewsonic LED VX2253mh
2.ips226V
اولی چون کنتراست اولی بیشتر است و زمان پاسخگویی کمتری داره
و دومی هم که IPSهست
حالا کنتراست مهمتره یا IPS؟

اگر مدل های 5ms و کمتر بگیری عالیه ! یادتون هست یه آزمون آنلاین برای تست سرعت پاسخگویی گذاشته بودم ؟ به اون آزمون برو و اگر نتیجه زیر 100 گرفتی (نمیگیری !) اون موقع 5ms برات شاید یه کم کند باشه ! ولی مطمئننا نمیگیری !
اصلا ! تو مافیا 2 و ندای وظیقه که من تست کردم به هیچ وجه زمان پاسخگویی باعث لگ در تصویر یا روح شدن نشد !
اگر رزولیشن را ثابت فرض کنیم هر چقدر مانیتور کوچکتر بشه کیفیت بالا تر است ولی مسئله اینجاست که تفاوت 24 اینچ و 22 اینچ به هیچ وجه محسوس نیست !

در باره مانتیور من Ips226 را ترجیح میدم ! چه از لحاض فنی و چه از نظر زیبایی ! فنی : به هر حال پنل IPS بودن مزایای خاص خودش مثل دقت رنگ بالاتر و زاویه دید بهتر را دارد ! کنتراست بالاتر ویوسنیک هم صرفا تبلیغات است و به چشم نمیاد ! زمان پاسخ گویی را هم ولش کن ! همونطور که گفتم شانس این که برای شما 5ms کفایت نکنه کمتر از 1 درصد است !

من میگم Ips مهمتره ! در ضمن این مانیتور امتحانش را پس داده و هم رضا عزیز که خریده و هم من و فرجام راضی هستیم !

darkknight
2012/04/05, 13:31
ازمون انلاین رو کجا گذاشتین؟(به دلیل اینکه درس میخونم خیلی نمیرسم بیام تو سایت برا همین نمیدونم کجا گذاشتین)

Arsn
2012/04/05, 13:48
ازمون انلاین رو کجا گذاشتین؟(به دلیل اینکه درس میخونم خیلی نمیرسم بیام تو سایت برا همین نمیدونم کجا گذاشتین)

طبق روش گفته شده توسط اینجانب 5 بار تست بزنید تا میانگین response time خودتون را بدست بیارید اگر هر 5 بار را زیر 100 بزنید و میانگین کلی شما زیر 100 بود اون موقع شما به مانیتور های 2ms نیاز پیدا میکنید !

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

darkknight
2012/04/05, 13:51
در ضمن در مورد کالیبره کردن هم باید بگم که چند بار امدم انجام بدم ولی بعدش پیشیمون شدم
چون نور مستقیم خورشید توی مانیتور میخوره و اینکه حوصله اش رو نداشتم(یکی از مشخصه های کرمانی ها این است که خیلی گیر نمی دن و همیشه میگن ولش کن حال داری مگه)
راستی یکساعت پیش رفتم دیدم قیمت گوشی که میخواستم بخرمi9001صدهزار تومن امده پایین میخواستم ببینم کسی اطلاع داره که قیمت مانیتور ها تغییر کرده یا نه؟

darkknight
2012/04/05, 14:06
سرعترین زمانی که زدم215بود(توی یکی از 5 قسمت)پس به2msنیازی ندارم

Arsn
2012/04/05, 14:35
در ضمن در مورد کالیبره کردن هم باید بگم که چند بار امدم انجام بدم ولی بعدش پیشیمون شدم
چون نور مستقیم خورشید توی مانیتور میخوره و اینکه حوصله اش رو نداشتم(یکی از مشخصه های کرمانی ها این است که خیلی گیر نمی دن و همیشه میگن ولش کن حال داری مگه)
راستی یکساعت پیش رفتم دیدم قیمت گوشی که میخواستم بخرمi9001صدهزار تومن امده پایین میخواستم ببینم کسی اطلاع داره که قیمت مانیتور ها تغییر کرده یا نه؟

مدل ips226 که من توصیه کردم دیروز و روز قبلش توسط من و فرجام 297 تومن خریداری شده